مطالب مرتبط:
فقر زیبنده کشور اسلامی ما نیست/ مردم باید در میدان عمل دغدغه مسئولان برای رفع مشکلات را ببینند
فقر زیبنده کشور اسلامی ما نیست/ مردم باید در میدان عمل دغدغه مسئولان برای رفع مشکلات را ببینند
ایمان مردم سرمایه بزرگی برای دین اسلام و نظام است/بکوشیم ایمان مردم و جوانان به خطر نیفتد
ناامید کردن مردم بزرگ ترین فتنه دشمن است/ فقر زیبنده کشور اسلامی ما نیست
حجت الاسلام رییسی: فقر زیبنده کشور اسلامی ما نیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 07:222018-06-14سياسي

برخی از مردم مشکلات کشور را به پای "اسلام" می گذارند/ درد بزرگی است که جامعه اسلامی ما تبدیل به یک جامعه ریاکار شود


از آنجایی که کشور به نام اسلام اداره می شود و یک کشور اسلامی است و مسئولان کشور به نام اسلام کشور را اداره می کنند از این رو برخی از مردم و جوانان این مشکلات را به پای اسلام و حکومت اسلامی می گذارند.

- برخی از مردم مشکلات کشور را به پای "اسلام" می گذارند/ درد بزرگی است که جامعه اسلامی ما تبدیل به یک جامعه ریاکار شود " از آنجایی که کشور به نام اسلام اداره می شود و یک کشور اسلامی است و مسئولان کشور به نام اسلام کشور را اداره می کنند از این رو برخی از مردم و جوانان این مشکلات را به پای اسلام و حکومت اسلامی می گذارند.

این مظلومیت اسلام است که کم کاری ما به پای اسلام تمام شود آرمان با حجت الاسلام حسین انصاری راد، نماینده سابق مجلس به گفت وگو پرداخته که در ادامه می خوانید.

با توجه به اینکه در آستانه عید سعید فطر قرار داریم چگونه می توان از فرصت باقیمانده در ماه مبارک رمضان بهترین بهره را برد و دستاوردهای این ماه عزیز را در طول سال حفظ کرد؟تنها چند ساعت دیگر تا پایان این ماه ضیافت الهی فرصت باقی است، هنوز وقت هست تا دراین ساعت‏ها و لحظه‏های پیش رو ازخواب غفلت بیدارشویم و با نگاهی به درون خویش، خودسازی را دراولویت برنامه زندگی قراردهیم تا ازاین مسیر پله ‎های صعود وتقرب الهی را طی کنیم.

پیامبر گرامی اسلام می فرماید: ماه رمضان، ماهی است که اولش رحمت، میانه‎اش مغفرت وآخرش آزادی از آتش است، کسی که بر زیر دستش درآن روز آسانی می‎‏کند، خدایش می‎آمرزد و از آتش دوزخ آزادش می‎سازد.

پس چه نیکوست درلحظه های پایانی و اندک فرصت باقیمانده با درک حقیقت این ماه مبارک، قدر ومنزلت آن را به جای آورده و در وجود خود تثبیت کنیم.

بدیهی است فضائل و ثواب‎‏هایی که برای ماه مبارک رمضان و روزه‏داری ذکرشده ازآنِ کسانی است که حقیقت آن را درک و به محتوای آن عمل کنند و در گفتار و کردار به کارگیرند وبه آنها جامه عمل بپوشانند، به گونه‎ای که روح معنوی عبادات ماه مبارک دررفتار و کردار و گفتارفرد متجلی شود.

درماه مبارک رمضان موقعیتی فراهم شد تا افراد متمول وغرق در رفاه با روزه گرفتن ازحال گرسنگان و فقیران آگاه شده به یاد آنها باشند وبا آنها همدردی کنند و با دست توانای خود دست آنها را بگیرند.

باید همواره هوشیار و بیدار باشیم که این دوره تمرین رمضان رابا ادامه همان روند به سال دیگر بکشانیم وعید فطر و وداع با رمضان رابه جشن واقعی تبدیل کنیم که هر روز ما بهتر از دیروز باشد؛ این نیز در سایه حکمت امام زین العابدین(ع) یعنی حمد، شکر و احسان امکان پذیراست.

رسول گرامی اسلام(ص) نیز فرمودند: دراین ماه شیاطین درغل و زنجیراند، پس تلاش کنید درکسب فضائل، یعنی بستر آماده است برای نماز جماعت، نماز شب، انفاق، قرائت قرآن، نیکی به مردم، خوش اخلاقی و ظلم‏ستیزی.

نام ماه مبارک رمضان با نام امام علی(ع) گره خورده است.

کسی که نماد حکومت داری بر پایه عدل و عدالت است و در مدت زمان کوتاهی که تشکیل حکومت دادند تمام وجود خود را صرف احیای عدالت اجتماعی و احقاق حق محرومان کردند.

به نظر شما حکومتی بر پایه سیره علوی چه ویژگی هایی دارد؟سیره حضرت علی(ع) معیاری است که باید ببینم تا چه حد در جامعه ما رعایت می شود و آنجایی که احساس می کنیم با این سیره و روش فاصله داریم، علما، محققین، خردمندان، جامعه شناسان و تمام کسانی که به اوضاع جهان امروز و انسان امروز اشراف دارند وارد شوند و با یک مدیریت صحیح و خردمندانه جامعه را به سمت مسیر درست هدایت کنند.

حضرت علی(ع) معیارهای بسیار ظریف و دقیقی را در عهدنامه مالک اشتر بیان کرده اند که در نهج البلاغه توسط سید رضی نقل شده و فقط یک جمله از این موارد ظریف و دقیق را بیان می کنم که حضرت علی(ع) به مالک می فرماید: من از رسول خدا(ص) بارها شنیدم که می فرمود: پاک وآراسته نیست امتی که درآن امت، زیردست نتواند بدون لکنت زبان حق خود را ازقوی دست بستاند.

پس تحمل نمای، درشت گویی یا عجز آنها را درسخن گفتن و تنگ حوصلگی و خود پسندی را ازخود دور ساز تاخداوند درهای رحمتش را به روی تو بگشاید و ثواب طاعتش را به توعنایت فرماید.

یا درنامه 53 نهج البلاغه می فرماید: از پیغمبر مکرر شنیدم که می فرمود: هیچ امتی به مقام قداست وطهارت ومبرا وخالی بودن ازعیب نمی رسد، مگر قبل از آن به این مرحله رسیده باشد که ضعیف درمقابل قوی بایستد وحق خود را مطالبه کند، بدون اینکه لکنت زبان پیدا کند.

با توجه به مطالبی که بیان کردید از نظر شما جامعه امروز ما نیازمند چه ملزوماتی است تا بتواند در مسیر تعالی به حرکت خود ادامه دهد؟جامعه انتظار دارد تا عدالت در 3 مرحله به طور کامل لمس شود.

اول حق انتخاب است که غیر قابل صلب است و در قانون اساسی هم آمده انسان بر سرنوشت زندگی خود حاکم است و این حقی الهی است و کسی نمی تواند مردم را از این حق خدادادی به هر وسیله یا روشی محروم سازد.

مرحله دوم ایجاد فرصت برابر برای فعالیت اقتصادی و رشد اقتصادی برای همه آحاد جامعه است و سوم اجرای دقیق عدالت قضایی که امری بسیار ظریف و حساس است.

اگر در جامعه ای این 3 مرحله اجرا نشود یا به گونه ای اجرا شود که برای مردم باورپذیر نباشد آثار نارضایتی در این جامعه پدیدار می شود و در چنین شرایطی موعظه کردن کاری لغو و بیهوده است.

به نظر شما چه عواملی موجب گسترش نارضایتی و همچنین ایجاد جو ناامیدی در درون جامعه می شود؟این موضوع که مردم از وضعیت اقتصادی ناراضی هستند و این سطح نار ضایتی گسترده است هیچ شکی نیست.

در ضمن این نار ضایتی فقط مختص یک طبقه یا قشر خاصی نیست و می توان گفت تمام طبقات اجتماعی از وضعیت فعلی رضایت ندارند منظور این است که این سطح نارضایتی فقط مربوط به قشر عظیمی از طبقه متوسط و پایین جامعه نمی شود که در زندگیشان وامانده اند و در بحث معیشت دچار مشکل هستند.

بلکه اقشاری که از لحاظ درآمد در سطح خوبی هستند نیز احساس نارضایتی دارند.

از طرف دیگر، دشمنان کشور همچون ترامپ و دوستانش در منطقه همچون عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای تنگ کرن حلقه محاصره اقتصادی و تحریم علیه ایران به کار گرفته اند بنابراین کشور در یک وضعیت مضیقه داخلی و مشکلات خارجی قرار دارد.

به طور قطع مسئولان عالی رتبه کشور از این وضعیت آگاهی دارند و در تلاش هستند تا مشکلات را برطرف کنند.

اما رفع این مشکلات عزم جدی مسئولان کشور در همه رده ها را می طلبد و نیازمند یک انسجام و وحدت عملی برای رفع مشکلات مردم و کشور است.

در شرایط فعلی و با توجه به هجمه تبلیغاتی و رسانه ای دشمنان علیه کشور و ملت ما، وظیفه مسئولیت برای حفظ انسجام و وحدت ملی چیست؟مهم ترین وظیفه مسئولان کشور آگاهی از نیازهای جامعه است.

در واقع حکومت باید در سه مورد ایستادگی کند و کوتاه نیاید.

اول عدالت در قدرت و حاکمیت مردم، به این معنی که مردم احساس کنند رای و نظر آنان در سرنوشت آنان تاثیرگذار است.

دوم در زمینه عدالت اقتصادی است به این معنی که فرصت فعالیت اقتصادی از هیچکس به هر دلیلی گرفته نشود و همه فرصت و امکان برابر برای رشد اقتصادی در جامعه داشته باشند و سوم عدالت در قضا به این معنی که حکومت باید آنچنان صریح و شفاف در اجرای عدالت ورود کند که جامعه آن را احساس کند.

در قانون اساسی کشور ما نیز به این موضوع توجه و تاکید شده که همه آحاد جامعه باید در محاکم قضایی از حق داشتن وکیل برخوردار باشند و بتوانند از خود آزادانه دفاع کنند.

برخی از افراد به جای اهمیت دادن به این اصل مهم و اساسی که ریشه در اسلام و آرمان های انقلاب دارد، بر فرعیات پافشاری می کنند تا جایی که عده ای از مردم یا جوانان را در مقابل انقلاب و اسلام قرار می دهند که این مساله برخلاف مصالح انقلاب و اسلام است.

رها کردن اصول اساسی انقلاب و اسلام و پافشاری بر اجرای فرعیات نه تنها سودی برای جامعه ندارد بلکه باعث خدشه دار شدن اسلام و انقلاب می شود و بخشی از جامعه را نسبت به مسئولان دلسوز و خدوم نظام اسلامی بدبین می کند.

با توجه به این موضوع که یکی از مطالبات اصلی جامعه عدالت و اجرای آن در همه امور است، عدالت محوری در جامعه دارای چه شاخصه هایی است؟امیرمؤمنان علی(ع) فرموده اند: عدالت آن است که، براساس انصاف، حق مردم به آنها داده شود، ولی احسان آن است که علاوه برادای حقوق، برآنها نیکی کنی و نیز فرمود: عدالت، ترازوی سنجش خدا است، خداوند آنرا برای (حفظ حقوق) انسان ها قرار داده وآنرا برای اجرای حق و برقراری آن نصب کرده است.

عدالت آن است که هرچیزی درجای خود قرارگیرد.

چنان که علی(ع) فرمود: عدالت، هرچیزی را درجای خود قرار دادن است و نیز فرمود: عدالت مایه نظم وتنظیم و برنامه ریزی امور است ولی احسان، به معنی تفضل ونیکی، افزون برعدالت است.

در بیانی راه گشا ازآن حضرت نقل شده است که فرمود: عدالت چهره ای یگانه دارد و ستمکاری چهره های گوناگون؛ به همین سبب ستمگری آسان و دادگری دشوار است.

آن دوهمچون تیراندازی می ماند که در زدنِ به هدف تمرین و ریاضت و توجه لازم است ولی درخطا زدن نیازی به تمرین وتعهد نیست و درحدیث دیگری می خوانیم: عدل را به کار بند و از ناهماهنگی وانحراف بپرهیز.

چگونه می توان عدالت را در جامعه گسترش داد به گونه ای که مردم آن را با تمام وجود احساس کنند و طعم آن را بچشند؟در حقیقت باید پذیرفت که هدایت جامعه و اجرای عدالت با شعار، موعظه یا سخنرانی های چند ساعته درست نمی شود و مردم انتظار دارند مصادیق عدالت را در جامعه ببینند و لمس کنند.

مردم انتظار دارند حرکت کشور را در مسیر پیشرفت احساس کنند و هر روز ناامیدی بیشتر بر آنان حاکم نشود.

از طرفی همان طور که اشاره شد اجرای عدالت در حوزه های مختلف نیازمند حضور علما و دانشمندان در زمینه های مختلف است چرا که لازمه اجرای عدالت داشتن دانش و مدیریت صحیح است.

به طور نمونه یکی از مطالبات جامعه تقسیم عادلانه ثروت است که نیازمند مدیریت و علم اقتصاد است و متخصصین خود را در این زمینه می طلبد یا برطرف کردن مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیازمند مدیریت متخصصین و کارشناسان حوزه فرهنگ و جامعه شناسی است که باید از آنان در این خصوص کمک گرفت تا مشکلات جامعه برطرف شود.

به کار گیری افرادی در مدیریت که نه جامعه را می شناسند، نه مقتضیات زمانه را در نظر دارند و نه شرایط کشور را درک می کنند محصول و ثمره ای ندارد جز آنکه کشور دچار خسران شود و جو نارضایتی و دلسردی در جامعه گسترش یابد.

باید پذیرفت جامعه بشری امروزه تجربیات مفیدی در عرصه های مختلف کسب کرده که باید از آنان استفاده و جامعه را بر اساس علم روز مدیریت کرد.

مشکلاتی که امروز جامعه با آنان مواجه است تا چه میزان به نحوه برداشت و درک شخصی افراد از اسلام و قوانین اسلامی در جامعه ارتباط دارد؟از آنجایی که کشور به نام اسلام اداره می شود و یک کشور اسلامی است و مسئولان کشور به نام اسلام کشور را اداره می کنند از این رو برخی از مردم و جوانان این مشکلات را به پای اسلام و حکومت اسلامی می گذارند.

این مظلومیت اسلام است که کم کاری ما به پای اسلام تمام شود اما علت این که مردم اینگونه به موضوع نگاه می کنند، چیست؟ علت، رفتار برخی از مسئولان است که متاسفانه نظرات شخصی خود را به نام اسلام به مردم القا می کنند.

این یک از دلایل دین گریزی و دین زدگی برخی از جوانان است که برخی از مسئولان هر آنچه دوست دارند انجام می دهند و می گویند این بر اساس حکم اسلام است.

علت دیگری که چرا برخی از جوانان و مردم دچار دین زدگی و دین گریزی می شوند این است که برخی از مسئولان مشکلات را برای کشور ایجاد کرده اند و تقصیر را گردن اسلام مظلوم می اندازند در نتیجه مردم نسبت به دین و مکتب بدبین می شوند.

یک جوان وقتی کشور ثروتمند ایران را در سایه حکومت اسلامی با مشکلات فراوان اقتصادی مواجه می بیند و آن را با کشوری که داعیه اسلام گرایی ندارد و از لحاظ منابع و ثروت از کشورما بسیار پایین تر است اما مردمش در رفاه هستند و این دو را در مقام قیاس قرار می دهد چگونه نباید نسبت به اسلام بدبین شود در حالی که اسلام دارای هیچ عیبی نیست و هر عیبی که هست از روش برداشت ما از اسلام و نسبت دادن رفتارهای غلط ما به اسلام است.

در واقع نسبت دادن مشکلات به اسلام بدعتی خطرناک است که باید از آن جلوگیری شود.

یکی از مشکلاتی که جامعه امروز ما با آن مواجه شده، گسترش ریاکاری در میان افراد است.

چه عواملی باعث می شود یک جامعه که در طول تاریخ به جامعه اخلاق مدار شهرت داشته به سمت یک خصلت ناپسند همچون ریاکاری حرکت کند؟این یکی از دردهای جامعه ما و یکی از مصیبت های جامعه ما است که به آن گرفتار شده ایم.

این درد بزرگی است که جامعه اسلامی ما تبدیل به یک جامعه ریاکار شود.

ریا یکی از بدترین صفات در یک انسان و در اسلام عمل بسیار پلیدی است.

متاسفانه شرایطی در جامعه پدیدار شد که عده ای شیوه و روش مورد نظر خود را تنها شیوه درست و حق می دانند و رفتار بر خلاف آن روش را جرم تلقی کرده و افراد را مجازات می کنند و به این صورت زمینه ریاکاری را در جامعه فراهم می آورند.

جوانی که می خواهد برای زندگی خود در یک سازمان یا اداره ای مشغول به کار شود مجبور است آن گونه که مدیران آن سازمان یا اداره می خواهند و می پسندند رفتار کند و تظاهر به چیزی کند که نیست.

ریاکاری یکی از بدترین و پلید ترین اعمال در اسلام است اما متاسفانه در جامعه شرایطی وجود دارد که مردم را به سمت ریاکاری سوق می دهد.

در واقع گسترش ریا در جامعه نتیجه سوءمدیریت در برخی دستگاه های اجرایی است و این یکی از آفات جامعه اسلامی است که مردم مجبور باشند برای سهولت در امور زندگی تظاهر به رفتاری کنند که اعتقادی به آن ندارند.

در چنین شرایطی وظیفه مسئولان در مقابل جامعه را چگونه ارزیابی می کنید و متولیان امر چه روشی را باید برای هدایت جامعه در مسیر درست اتخاذ کنند؟مسئولان باید این واقعیت را بپذیرند که در دورانی زندگی می کنیم که دیگر نمی توان به شعور جامعه توهین کرد و خود را برتر از آرای یک ملت دانست.

آن دوران که می گفتند اگر مردم قصد انتخابی بد دارند بنابراین عقل شان نمی رسد و اگر قصد انتخاب خوب دارند ما برایشان انتخاب می کنیم گذشته است.

این روش منسوخ است و در دوران قاجار به کارگرفته می شده اما در شرایط امروز جهانی دیگر این نظریات قابل قبول جامعه نیست زیرا جامعه امروز به حدی از کمال و شعور رسیده است که می تواند برای سرنوشت خود تصمیم گیری کند.

جامعه 50 سال پیش نمی توانست ارزش این حرف رادرک کند، چون جامعه یک ارزشی بود، فقط به سوی یک ارزش یا دو ارزش گرایش کرده بود، ولی کلام علی(ع) است که همه ارزش های انسانی درآن موجود می باشد و این ارزش ها در تاریخ زندگی و شخصیت علی(ع) موجود است.

بنابراین با وجود الگو و پیشوایی همچون حضرت علی(ع) معیارهای یک جامعه سالم و پاک اسلامی مشخص می شود و ما باید در تمام شئونات به آن امام عادل اقتدا کنیم و اگر خلاف آن عمل کردیم یقین بدانید که به بیراهه می رویم.


کلید واژه ها: اسلام - ماه مبارک رمضان - کشور - اسلامی - رمضان - مبارک - مشکلات - جامعه اسلامی - اداره - جامعه - مردم - مسئولان - جوانان - نماینده سابق - عید سعید فطر - حکومت - ساعت - انصاری - بهترین - برنامه - آزادی - زندگی - آرمان - سعید - امام - رفاه - وداع - مجلس - ماهی

آخرین اخبار سرویس:
مدیریت شهری به هیچ وجه وابسته به تحریم های خارجی نیست

مجلس جدید ترکیه دو هفته دیگر شروع به کار می کند

جلسه مشترک شورای انجمن های علمی با کمیسیون انجمن ها برگذار شد

لبخند رضایت از تغییر بعد از 14 سال

محکومیت قضایی شهروند کرمانی به فعالیت در پیام رسان سروش و ایتا

ابتکار: دولت از تحقق مطالبات عقب نشینی نکرده /دشمنان برای ایران، یک جنگ اقتصادی تدارک دیده اند /مردم دولت را همراهی کنند

ایرانیان و ایران دوستان مقیم انگلیس

رونمایی از «اسماعیل ترک»

موسسه مالی افضل توس رفسنجان 13شاکی دارد

آغاز فرآیند پاکسازی زباله های فضایی

کفش های ساده فرزند رهبر معظم انقلاب + عکس

رونمایی از ناوشکن دنا در آینده ای نزدیک

تصاویر/ نشست خبری سازمان قضایی نیروهای مسلح

قدیمی ترین فرهنگ روستانشینی ایران کجاست؟+عکس

سفر صالحی به روابط ایران و جمهوری آذربایجان تحرک می بخشد

امروز بازار تهران چه خبر بود

دومین جلسه هم اندیشی دانشجویان دافوس ارتش برگزار شد

حضور رسایی در دادسرا به علت شکایت فریدون، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و ستاد انتخاباتی روحانی

نقش ایران در حمایت از عراق و مبارزه با تروریسم قابل تقدیر است

کارنامه آمریکا از ترامپ شخصیتی ساخته که در دادگاه های بین المللی قابل محاکمه است

افتتاح مرکز فرهنگی، گردشگری دفاع مقدس تا پایان امسال

جزو کدام طبقه جامعه هستید؟

غیبت وزیر خارجه انگلیس در رأی گیری پارلمان خبرساز شد

شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی رتبه پنجم کشوری را داراست

مجلس جدید ترکیه دو هفته دیگر شروع به کار می کند

لبخند رضایت از تغییر بعد از 14 سال

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پی درگذشت "پدر شهید عدالت اکبری"

ولایتی: آمریکا و حامیانش نقشی در آینده منطقه ندارند

شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی رتبه پنجم کشوری را داراست

تشکیل کمیته درآمدی در منطقه 4 شهرداری کرج

اختصاص 300 تابلوی تبلیغات شهر اصفهان به موضوع اعتیاد

روحانی:پیروزی شما تحقق رویای یک ملت است

دانلود آهنگ جدید علی حداد بنام بده دستاتو

شهید «دایی پور» الگوی دانشگاه و جهاد است

دانلود آهنگ جدید حمید حدادی بنام آوران

سرنوشت تألیف مشترک آیت الله خامنه ای و شهید مطهری چه شد؟

لبخند رضایت از تغییر بعد از 14 سال

بخش کالپوش میامی دادگاه عمومی ندارد

اساتید و رؤسای دانشگاه های سوریه از دانشگاه مذاهب بازدید کردند+ عکس

تعدادی از زندانیان ایرانی در ترکمنستان به کشور منتقل شدند

شهرداری با فروش زمین و تراکم فروشی درآمد کسب می کند/ افزایش چک های برگشتی شهرداری

کنسرت خواننده سرشناس پاپ پس از دو سال

رشد 9 درصدی صادرات گاز در بهار امسال

عزیزی در گفت وگو با فارس خبر داد افزایش میزان حداقل حقوق رانندگان درون شهری و برون شهری در کمیته رسیدگی به مطالبات رانندگان

روحانی در تماس تلفنی با رییس جمهور ترکیه: برگزاری انتخابات باشکوه و همراه با آرامش و امنیت کامل در ترکیه موجب خوشحالی دولت و ملت ایران است

دیدار کارکنان قضایی و اداری دادگستری شهرستان مهریز با امام جمعه به مناسبت هفته قوه قضاییه

ابتکار: دولت ازتحقق مطالبات عقب نشینی نکرده/ مردم دولت را همراهی کنند

کدام محبت؟!+ فیلم

حمایت فعال اپوزیسیون از مدافعان حرم/ سلفی عزت+ عکس

سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان مجموعه تخصصی ، فرصت بی نظیر در بخش غیردولتی است

ابتکار: دولت ازتحقق مطالبات عقب نشینی نکرده/ بهترین راه شفافیت است

عضو دفتر سیاسی حماس: با همکاری روسیه اجازه نمی دهیم جبهه ضد ایران تشکیل شود

ثبت نام 110دانش آموز بوشهری در جشنواره مشاعره رضوی

تشکیل کمیته درآمدی در منطقه 4 شهرداری کرج

رد یا تایید شهردار کرج درهاله ای از ابهام

تخلف مالی3هزارمیلیاردریالی شهرداری ساری

معصومه ابتکار: از ممنوعیت واردات کیف و کفش چرم خوشحال شدم /عکس

تکذیب انتصاب جدیددرشهرداری تهران

ادعاهای وکیل ثلاث خلاف واقع است/سلبریتی ها دخالت و اظهارنظرهای بی جا می کنند/ترویج نافرمانی مدنی در دستور کار مقامات آمریکا است

اجرای50طرح توسعه متوازن شهری دربوشهر

فائزه هاشمی: باید با آمریکا مذاکره کرد/ ارتباط نداشتن با ابرقدرت هزینه بر است/ احساس می شود روحانی کشور را رها کرده

ولایتی با مشاور امنیت ملی عراق دیدار کرد

گفت وگوی تلفنی ظریف و لاوروف در مورد برجام

معاون اول رییس جمهور به منطقه آزاد انزلی سفر می کند

مصاحبه با یکی از سازندگان Ghost of Tsushima | زیمرمن از جهان بازی،سختی آن، موارد مخفی و … می گوید

یادداشت توییتری روحانی در آستانه بازی ایران و پرتغال

تماس تلفنی روحانی با رییس جمهور ترکیه

پرداخت شهریه دانشگاه با دزدی از پدربزرگ

بازگشت آرامش به بازار پایتخت/ آسیب زدن به اموال عمومی در اعتراضات امروز

تشکیل چهار کمیته ویژه حل مشکلات اصناف/آرامش به بازار بر می گردد

تمامی مناطق پدافندی به صورت مداوم آسمان کشور را رصد می کنند

هیچ فردی در تجمع کسبه مقابل مجلس دستگیر نشده

سایه روشن...

دانلود آهنگ جدید علی مرتضوی بنام دلربا

18 ساحتمان ماندگار در کشور ساخته می شود

دانلود آهنگ جدید کارن فکوری بنام تظاهر

دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو قابل تحقق است

سفر صالحی به روابط ایران و جمهوری آذربایجان تحرک می بخشد

صدور حکم مدیرکل متخلف یکی از دستگاه های سمنان تا یک ماه آینده

پهنه فرهنگی رودکی در بافت تاریخی شهر تهران ایجاد شد

توضیح مدیر عامل بنیاد باران درباره دفتر سیدمحمد خاتمی/ دفتر، نه هبه است نه هدیه

پیکر مرحوم اسفندیار رنجبری، خواننده بختیاری در اهواز به خاک سپرده شد

نبود زیرساخت های فرهنگی، عامل مهم زمان بری پرونده ها در شورای حل اختلاف است/ مشکلات خانوادگی در رأس پرونده های ارجاعی

مجازات حبس سربازان فراری در هفته قوه قضاییه بخشیده می شود

بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در مجلس کلید خورد

کمبود نیرو در حوزه های گفتاردرمانی و کاردرمانی

ثبت نام 110 دانش آموز بوشهری در جشنواره مشاعره رضوی

تأکید بر اجرای توافقات تهران - آنکارا

گزارش ایکنا از آیین رونمایی طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452

شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای آیت الله خامنه ای را تصویب کرد

نشست خبری طرح ملی حفظ قرآن بشارت 1452

ماجرای تابلو خط دفتر رهبر انقلاب چیست و توسط چه کسی نوشته شده است؟

پهنه فرهنگی رودکی در بافت تاریخی شهر تهران ایجاد شد

سپاه چگونه در گروهک ضدانقلاب نفوذ کرد؟

شیوه های بهره برداری کاربردی از فضای مجازی به طلاب آموزش داده شود

نتایج قطعی انتخابات ترکیه 14 تیرماه اعلام می شود

تاریخ، خیانت خائنان به وطن را فراموش نخواهد کرد

ولایتی با مشاور امنیت ملی عراق دیدار کرد

وظیفه امروز حوزه تربیت طلاب نخبه، مهذب و انقلابی است/ حوزویان فرصت سوزی نکنند

کوهکن: منتظر بسته پیشنهادی اروپایی ها درباره برجام هستیم

برخی از مردم مشکلات کشور را به پای "اسلام" می گذارند/ درد بزرگی است که جامعه اسلامی ما تبدیل به یک جامعه ریاکار شود

برخی از مردم مشکلات کشور را به پای "اسلام" می گذارند/ درد بزرگی است که جامعه اسلامی ما تبدیل به یک جامعه ریاکار شود