مطالب مرتبط:
نماینده خمینی شهر: یک سلسله اخبار منتشر شد که مثلا این دختر این طور شد، آتنا چنان شد، ستایش چنین شد، فلانی فلان شد، مدرسه غرب تهران هم آن طور شد/اسلام به ما دستور داده است که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید
انتقاد پارسایی از رویکرد آموزش و پرورش نسبت به حادثه مدرسه پسرانه غرب تهران
واکاوی حادثه مدرسه غرب تهران/ سکوت معاون وزیر
نتیجه تعرض به دانش آموزان مدرسه غرب تهران اگر لازم بود اعلام می شود/ هیچ نگرانی برای کمبود نیرو انسانی نداریم
حادثه مدرسه غرب تهران؛ حرمت مدرسه و خدشه به جایگاه معلم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 00:452018-06-13سياسي

"حسین فریدون" با فشار در مقطع دکتری پذیرفته شد/ "تجاوز" در مدرسه غرب تهران ثابت نشده/اقدامات احمدی نژاد به صلاحش نیست


رییس فعلی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و وزیر علوم دولت اول احمدی نژاد در گفت وگویی تفصیلی به تشریح آخرین اخبار از پرونده تحصیلی برادر رییس جمهور، - پرونده مدرسه غرب تهران و اقدامات اخیر احمدی نژاد پرداخت.

شعارسال": محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اخیراً با حضور در خبرگزاری تسنیم، ضمن بازدید از بخش های خبری این خبرگزاری با خبرنگاران پارلمانی این مجموعه پیرامون مسائلی چون پرونده تحصیلی حسین فریدون برادر رییس جمهور، اجرای سند 2030 در برخی از مدارس، وضعیت دانشگاه فرهنگیان، تعطیلات زمستانی مدارس، نحوه جذب معلم در مدارس غیرانتفاعی و اقدمات اخیر محمود احمدی نژاد گفت وگو کرد.

محمدمهدی زاهدی در سال 1332 در کرمان متولد شده است.

او دارای مدرک دکترای ریاضی و استاد دانشگاه تربیت مدرس است.

وی همچنین وزیر علوم در دولت نهم و در دولت دهم نیز سفیر کشورمان در مالزی بود.

زاهدی پس از دوران وزارت و سفیری خود به عنوان نماینده مردم کرمان در مجلس های نهم و دهم انتخاب شد.

او هم اکنون رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است.

مشروح مصاحبه زاهدی به شرح زیر است: در ابتدا از اینکه وقتی در اختیار ما قرار دادید از شما تشکر می کنیم.

به عنوان اولین سؤال، مدتی است که پرونده تحصیلی حسین فریدون برادر رییس جمهور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال بررسی است، این پرونده در چه مرحله ای است؟ برای بررسی پرونده تحصیلی حسین فریدون کمیته 3نفره ای متشکل از آقایان قمی، ابطحی و کارن خانلری به ریاست آقای قمی در کمیسیون تشکیل شد.

اعضای این کمیته براساس مستنداتی که به کمیسیون آموزش رسیده بود به روی این پرونده کار کردند و در نهایت آقای قمی و خانلری گزارشی با امضای خود به بنده ارائه دادند.

آقای ابطحی نیز گزارش جداگانه ای ارائه داد.

این گزارش ها همخوانی با هم نداشتند و بنده هرچه اصرار کردم که کارگروه در این باره یک گزارش ارائه دهد که آنها از این کار امتناع کردند.

اعلام کردم این گونه نمی شود که آقای قمی به عنوان رییس کمیته گزارشی را ارائه دهد و پس از آن آقای ابطحی ادلّه ای را مطرح کند و گزارش آقای قمی را زیر سؤال ببرد.

**پرونده تحصیلی حسین فریدون تا یک ماه آینده جمع بندی می شود در نهایت آقای قمی به بنده گفت که "شما هر 2 گزارش را مطالعه کنید و به هر جمع بندی ای که رسیدید، آن را می پذیرم.

"، نپذیرفتم که جمع بندی نهایی از سوی بنده انجام شود.

قبول کردم که گزارش ها را مطالعه و نظراتم را براساس مستندات ارائه دهم و پس از آن اعضای کارگروه روی آن کار کنند.

جمع بندی اولیه درباره این گزارش را انجام دادم اما تاکنون فرصت نکردم آن را تنظیم کنم و در اختیار اعضای کارگروه قرار دهم.

نتیجه کار به کجا رسید؟ نتیجه بستگی به این دارد که آیا جمع بندی بنده را اعضای کمیته تأیید کنند یا خیر.

اختلاف در گزارش ارائه شده از سوی اعضای کارگروه بر سر چه موضوعاتی است؟ نحوه ورود آقای فریدون به دوره دکتری محل اختلاف است.

آقای ابطحی به دلیل اینکه حقوقدان است ادله ای را مطرح می کنند که این نحوه ورود اشکال دارد، لذا اصلاً بحث مدرک مطرح نیست.

جمع بندی نهایی از این پرونده چه زمانی انجام می شود؟ جمع بندی نهایی حداکثر ظرف یک ماه آینده انجام می شود.

**در جذب حسین فریدون در دانشگاه اعمال فشار صورت گرفته است شما که گزارش را مطالعه کردید به این نتیجه رسیدید که تخلفی در پرونده تحصیلی آقای فریدون صورت گرفته است؟ در نحوه ورود وی به دانشگاه تخلفاتی محرز است.

حتماً در ورود برادر رییس جمهور اعمال فشار از بالا به دانشگاه و از دانشگاه به گروه بوده است.

این اعمال فشار ها بعد در روندی که طی شده اشکالاتی را به وجود آورده که عرف دانشگاه نیست، به عنوان مثال گروه آموزشی مربوطه باید نظر دهد.

ما تصویر نظر منفی گروه آموزشی را از روز اول داریم ولی تا الآن نظر مثبت گروه را ندیده ایم.

جایی گروه مکتوبی داده که "ما موافق پذیرش هستیم" که البته این نظر شخص رییس گروه بوده که به نظر می آید آن هم تحت فشار صورت گرفته است.

اگر تخلف ثابت شود مدرک آقای فریدون باطل می شود؟ اگر مجلس تصویب کند پرونده به قوه قضاییه می رود و قوه باید دراین باره حکم دهد.

در مجلس دهم به غیر از پرونده مدرک آقای فریدون پرونده مشابه دیگری به کمیسیون رسیده است؟ در مورد مدرک تحصیلی آقای روحانی به کمیسیون آموزش شکایت کردند و تحقیق و تفحصی هم در مجلس در این باره مطرح شد که در صحن علنی رأی نیاورد.

**برخی دولتمردان نمی خواهند دانشگاه فرهنگیان فعالیت کند در چند وقت گذشته مباحثی درباره فعالیت های دانشگاه فرهنگیان وجود داشته و گفته می شود برخی در وزارت آموزش و پرورش نمی خواهند دانشگاه فرهنگیان به کارش ادامه دهد، نظر شما درباره ادامه فعالیت این دانشگاه چیست؟ فعالیت دانشگاه فرهنگیان در بعضی مواقع به مذاق برخی افراد خوش نمی آید، ممکن است وزیری و یا برخی از دولتمردان نخواهند این دانشگاه به فعالیت خود ادامه دهد.

البته باید گفت تشکیل دانشگاه فرهنگیان بر مبنای قانون است و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز دارد، لذا فردی نمی تواند بگوید که "من مخالف هستم و این دانشگاه نباشد و تعطیل شود".

متأسفانه طی 4 سال گذشته روندی که در این دانشگاه برای پذیرش دانشجو طی شده است یک روند کاهشی و نزولی است.

این مسئله ضربه جدی به کشور می زند که اثر آن 4 سال دیگر مشخص می شود؛ زمانی که طی چند سال آینده خیل زیادی از معلمان بازنشسته شدند و ما نیروی جایگزین نداشتیم, معلوم می شود که چه ظلمی به آموزش و پرورش شده است.

وزیر فعلی آموزش و پرورش بار ها از دانشگاه فرهنگیان دفاع کرده؛ اما دفاع وی به تنهایی کافی نیست، باید معاونت نیروی انسانی و معاونت برنامه و بودجه رییس جمهور پای کار بیایند؛ معاونت منابع انسانی رییس جمهور باید ردیف های استخدامی کافی را به دانشگاه فرهنگیان اختصاص دهد و برایشان حکم صادر کند.

معاونت برنامه و بودجه هم باید بودجه بدهد، بنابراین باید یک مجموعه دست به دست هم بدهند تا این دانشگاه بتواند رشد و بالندگی ای را که از آن انتظار می رود در جهت تأمین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش به خصوص معلمین و مربیان پرورشی ادامه دهد.

این دانشگاه سالانه چه میزان جذب دانشجو می تواند داشته باشد؟ با ظرفیتی که در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان دارد، می تواند سالانه حداقل 30 هزار نفر را تربیت کند، متأسفانه در سال گذشته فقط 3 هزار و 500 نفر در این دانشگاه تربیت شدند که با ظرفیت موجود فاصله بسیار دارد.

طی چند سال آینده چند هزار معلم بازنشسته می شوند؟ تا سال 1400، سیصد و پنجاه و چهار هزار تن از معلمان بازنشسته می شوند.

اگر طی 3 الی 4 سال گذشته سالانه 30 هزار دانشجو در این دانشگاه جذب و تربیت می کردیم به تبع این عدد [عددِ کمبود معلمان] خیلی کاهش پیدا می کرد.

** در مدارس غیرانتفاعی مکانیزم درستی برای جذب معلم نداریم از طرفی دانشگاه فرهنگیان جذب مناسبی ندارد و از طرف دیگر معلمان حق التدریس را به کار می گیریم و یا کسانی وارد مدارس می شوند که به درستی فیلترهای لازم را سپری نکرده اند، لذا شاهد اتفاقاتی مانند مدرسه ای در غرب تهران هستیم بنابراین چه راهکاری باید برای این مشکل اندیشید؟ از این بابت درست می گویید به خصوص که در مدارس غیر انتفاعی یک مکانیزم و شیوه درستی برای جذب معلم نداریم.

به نظر بنده این یک خلأ قانونی جدی است، حتماً باید مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان کمیسیون تخصصی وارد کار شوند و طرحی را برای نظام مند کردن جذب نیروی انسانی در مدارس غیرانتفاعی تدوین کنند.

ما این همه وسواس برای مدارس دولتی با تأکید بر دانشگاه فرهنگیان داریم اما مدارس غیردولتی را که الآن 10 درصد جمعیت دانش آموزی ما در این مدارس هستند رها کردیم، این مسئله به ضرر کشور و نظام تعلیم و تربیت است و باید درست شود.

**طرحی برای نظام مندشدن مدارس غیرانتفاعی تدوین می شود برخی از معلمان به سن بازنشستگی رسیده اند اما تمایلی به بازنشستگی ندارند این مسئله چه معایب و محاسنی دارد؟ این مسئله هم خوب و هم بد است.

بدی این مسئله این است که اگر این معلمان بازنشسته نشوند یک مانعی برای ورود نیرو های جوان پیدا می شود اما خوبی آن این است که باید فعلاً و به طور موقت هر طور شده این معلمان را حفظ کنیم تا کمبود نیرو حل شود، لذا تا زمانی که در تأمین معلم دچار مشکل هستیم حفظ و حضور افرادی که به سن بازنشستگی رسیدند ضروریست تا دانشگاه فرهنگیان قوی شود و بتواند تمامی کادر آموزش و پرورش را تربیت کند.

**در برخی استان ها معلمان ایثارگر را به عمد بازنشسته کردند کمیسیون آموزش طرح یا برنامه ای برای ساماندهی وضعیت دانشگاه فرهنگیان دارد؟ قانون در این زمینه مصوب شده؛ برای مثال طبق قانون ایثارگران می توانند تا سن 65سالگی به کار ادامه دهند اما متأسفانه شاهد بودیم در برخی از استان ها حتی به عمد این افراد را بازنشسته کردند و از این بابت واقعاً ظلم و اجحاف زیادی بر حق ایثارگران کردند.

خیلی ها را با مدرک کارشناسی ارشد بازنشسته کردند در صورتی که قانون اجازه می دهد، کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند تا سن 65سالگی بر سر کار باشند.

**آموزش و پرورش به سمت سیاسی کاری رفته است متأسفانه آموزش و پرورش به سمت سیاسی کاری رفته است و برخی از مدیرانی که در استان ها و شهرستان ها منصوب شدند تفکرشان سیاسی است نه تعلیم و تربیتی؛ این به وزارتخانه ضربه زده است، برای مثال کسانی که مدرک فوق لیسانس داشتند اما به دلیل اینکه خط سیاسی شان با آنها یکی نیست بلافاصله آن شخص را حذف می کنند.

حذف بسیاری از ایثارگران نیز به همین دلیل بود.

ما باید کاری کنیم که آموزش و پرورش را از این فضای سیاسی کاری دور کنیم؛ زیرا این مسئله به ضرر کشور است.

آقای بطحایی قول داده که در روند سالم تعلیم و تربیتی کار کند، یقیناً فشار های بیرونی به وی زیاد خواهد بود.

حداقل وی در این زمینه، اراده اش را دارد که امیدواریم بتواند این تصمیم را اجرایی کند.

**طبق آخرین اخبار تجاوزی در مدرسه غرب تهران اتفاق نیفتاده پس از اتفاق در مدرسه غیرانتفاعی در غرب تهران شما طی مصاحبه ای عنوان کردید که در صورت بروز اتفاقی مشابه، آنها شماره کمیسیون آموزش را پیدا کرده و مسئله را با اعضای کمیسیون آموزش در میان بگذارند و کمیسیون آموزش این مسئله را پیگیری می کند اما رسانه های معاند به روی این مصاحبه خیلی مانور دادند، نظرتان در این باره چیست؟ متأسفانه مسئله ای که اتفاق افتاد به نظام تعلیم و تربیت و مدارس ضربه زد.

هرچند این مسئله در یک مدرسه غیرانتفاعی اتفاق افتاد، اما دشمنان سعی کردند از این اتفاق سوء استفاده کنند و می خواستند این اتفاق را بزرگ جلوه دهند.

این رسانه ها می خواستند به طور ضمنی این را القاء کنند که این مسئله نتیجه این بود که ما تصمیم گرفتیم از سند 2030 خارج شویم و دیگر آن را اجرا نکنیم، بنابراین این مسئله را به سند 2030 ارتباط دادند و عنوان می کردند که علت اینکه این اتفاق افتاده این بوده که 2030 در مدارس اجرا نشده و اگر این سند اجرا می شد این اتفاقات نمی افتاد، در صورتی که این مسئله هیچ ارتباطی به اجرای این سند ندارد.

یک معلم در یک مدرسه به دلیل فساد اخلاقی دست به این کار زده است.

سند 2030 آموزش های لازم را به دانش آموزان می دهد در صورتی که علت بروز این اتفاق یک معلم در یک مدرسه بوده که بدون حساب و کتاب وارد آموزش و پرورش شده و به دلیل فساد اخلاقی دست به چنین کاری زده است، لذا مصاحبه من در این جهت بود که بگویم ساحت فرهنگیان به دور از این مسائل است و ممکن است چنین اتفاقاتی در هر ارگانی رخ دهد.

البته در آموزش و پرورش یک مورد هم واقعاً زیاد است.

ما یک میلیون معلم در آموزش و پرورش داریم، بنابراین نمی توانیم چوب حراج به نظام تعلیم و تربیت بزنیم و معلمان کشور را زیر سؤال ببریم، یا به گونه ای جلوه دهیم که همه معلمان ما فساد اخلاقی دارند، در حالی که آموزش و پرورش همیشه کانون فرهنگی و خط مقدم تعلیم و تربیت در کشور بوده است.

آخرین خبری که بنده از این مسئله دارم تاکنون ثابت نشده که تجاوزی صورت گرفته است.

مصاحبه بنده در این راستا بود که پیام دهیم خبری نیست اما برخی رسانه ها به دنبال این بودند که چیزی را نسبت دهند و پس از آن فضاسازی کنند تا جامعه باور کند چنین کار شنیعی صورت گرفته است.

**سند 2030 در برخی از مدارس اجرا می شود اخباری مبنی بر اجرای سند 2030 در برخی از مدارس وجود دارد نظر شما در این باره چیست؟ وزارت آموزش و پرورش به صورت تشکیلاتی و جریانی سند 2030 را اجرا نمی کند و آن را کنار گذاشته است.

عدم اجرای این سند مصوبه دولت است و دولت این مسئله را به آموزش و پرورش و وزارتخانه هم به مدارس ابلاغ کرده که نباید این سند اجرا شود.

در صورت اجرا با مسئولان مدرسه متخلف برخورد می شود.

گزارش هایی درباره اجرای این سند به صورت مصداقی در برخی از مدارس به ما ارجاع شده است اما به این گونه که بگوییم یک جریان در آموزش و پرورش شکل گرفته و دارد این سند را پیاده می کند، نیست.

به ما گزارشی در این زمینه نرسیده است.

از دانش آموزان و والدین شان می خواهیم اگر این سند به صورت سیستماتیک و یا مصداقی در مدارس اجرا می شود به ما گزارش دهند، کمیسیون آموزش حتماً با چنین مواردی برخورد می کند.

با مدارسی که این سند را اجرا کرده اند، برخورد شده است؟ برای مثال واژه شهید و یا درس حسین فهمیده از برخی از کتب درسی حذف شده بود؛ این موارد را به مسئولان وزارتخانه اعلام کردیم و آنها نیز برخورد کردند.

هر گزارشی به کمیسیون آموزش مجلس رسیده پیگیری شد، البته از این بابت آقای بطحایی باانگیزه وارد شدند و برخورد لازم را انجام دادند.

**دولت لایحه تعطیلات زمستانی مدارس را به مجلس ارائه دهد اخیرا مباحثی در مورد تعطیلات زمستانی مدارس مطرح است، نظر کمیسیون آموزش در این باره چیست؟ کشور باید در بستر قانونی اداره شود.

دولتی که ادعا می کند که همه کار ما قانونی است و اصلاً خلاف قانون عمل نمی کنیم و به دولت قبل ایراد می گرفت که آن دولت قانون را زیر پا می گذاشت، از این دولت انتظار داریم که سخن و عملش با هم هماهنگ باشند.

بحث آغاز سال تحصیلی و تقویم آموزشی کشور مصوبه مجلس شورای اسلامی است، بنابراین هرگونه تغییر در آن باید مصوبه مجلس شورای اسلامی باشد، لذا نیاز است دولت در این باره به مجلس لایحه ارائه دهد و بررسی می شود که؛ آیا این اتفاق بیفتد و یا نیفتد؟ اصلاح شود یا خیر؟ و در صورت اصلاح چگونه اصلاح شود؟ لذا کاری که دولت خودش بخواهد بدون مصوبه از مجلس انجام دهد یقیناً خلاف قانون است و مجلس حتماً جلوی این کار را خواهد گرفت و اجازه نمی دهد بدون مصوبه مجلس انجام شود.

**منطقه ای شدن دانشگاه پیام نور منتفی شد مباحثی در مورد منطقه ای شدن دانشگاه های پیام نور مطرح بود و اعضای کمیسیون معتقد بودند که این اتفاق باعث سرگردانی دانشجویان و بیکار شدن اساتید می شود، این مسئله به کجا رسید؟ شاید بتوان گفت بیش از نیمی از نمایندگان مجلس مخالف منطقه ای شدن دانشگاه پیام نور بودند و طی نامه ای که خطاب به وزیر علوم تهیه کردند، خواستند که منطقه ای شدن پیام نور را کنار بگذارند.

فکر می کنم فعلاً این مسئله منتفی شده باشد.

با توجه به اینکه شما وزیر آقای احمدی نژاد بودید، نظرتان در مورد اقدامات اخیر آقای احمدی نژاد مانند بست نشینی، نامه نگاری ها و همچنین اظهار نظر هایش علیه ساختارهای نظام چیست؟ بست نشینی ایشان را ما قبول نداریم.

خود ایشان هم ادعایش این نبود که در مقابل مقام معظم رهبری ایستاده است.

ولی این کار، کار درستی نبود.

بنده در دولت نهم وزیر آقای احمدی نژاد بودم.

اگر دولت نهم را ارزیابی کنید به این نتیجه می رسید که دولت نهم دولت کار و تلاش بود.

واقعاً همه وزراء و مسئولان در دولت با انگیزه کار می کردند.

شاید باور نکنید بنده در طول 4 سال فقط هفت جمعه با خانواده ام غذا خوردم.

ما این گونه کار کردیم.

عاشق این بودیم که به مردم خدمت کنیم این کار ها را هم بدون تبلیغات و هیاهو انجام می دادیم.

اگر به آمار ها نگاه کنید، بالاترین رشد علمی کشور در زمان بنده اتفاق افتاد و پس از آن دیگر تکرار نشد.

این اتفاق برای این افتاد که ما در این زمینه برنامه داشتیم و برای اجرای آن نیز مُصر بودیم.

در دولت نهم از این بحث ها که بعداً در دولت دهم ایجاد شد خبر ی نبود.

اصلاً فضای دولت نهم این فضا نبود که بخواهد به بحث های حاشیه ای بپردازد.

در دولت نهم همواره بحث کار و تلاش بود، فقط بحث این بود که چه میزان پیشرفت کردیم و با روز گذشته چه تفاوتی ایجاد کردیم.

اینکه آقای احمدی نژاد دولت نهم، چگونه بود واقعاً در دولت نهم این مسائل را ندیدیم.

فضای هیئت وزیران هم آن گونه نبود که بشود بحث های حاشیه ای و انحرافی را مطرح کرد.

آقای بقایی و مشایی در دولت نهم چندان نفوذ نداشتند؟ آقای بقایی که اصلاً نفوذ نداشت.

وی مسئول دفتر آقای مشایی بود و چندان جایگاهی نداشت.

آقای مشایی هم چندان نفوذی نداشت.

بنده رییس کمیسیون فرهنگی دولت بودم و آقای مشایی هم عضو این کمیسیون بود.

هر زمان که در جلسات شرکت می کرد از او می خواستیم تلاوت قرآن انجام دهد.

اما در تصمیمات این گونه نبود که وی بتواند اعلام نظر کند.

در این جلسات مواردی مطرح و در مورد آنها رأی گیری می شد.

در نهایت تصمیمات براساس آراء انجام می شد.

آقای احمدی نژاد بعد از ریاست جمهوری دست به اقداماتی مانند نامه نگاری به مقام معظم رهبری و برخی اظهار نظرات زد، نظر شما در این باره چیست؟ اخیراً 43 نفر از وزراء و معاونان رییس جمهور دولت نهم و دهم طی نامه ای نظرمان را اعلام کردیم.

ای کاش آقای احمدی نژاد برای ریاست جمهوری کاندیدا نمی شدند؛ هرچند وی یک دلیل آورد، آن هم این بود که مقام معظم رهبری در جلسه درسی شان فرموده بودند که آمدن وی باعث دوقطبی شدن انتخابات می شود و به مصلحت نیست که وی بیاید.

آقای احمدی نژاد بعداً گفت "برای اینکه الآن انتخابات دوقطبی شده، بنده وارد انتخابات شدم و آمدم که دوقطبی را بر هم بزنم".

به هر حال چون مقام معظم رهبری به نوعی خواسته بودند که وی نیاید لذا مصلحت نبود که آقای احمدی نژاد پا به عرصه انتخابات بگذارد.

** اقدامات اخیر احمدی نژاد به صلاحش نیست فکر می کنید اطرافیان آقای احمدی نژاد باعث شدند تا وی در دور بعدی دیگر رییس جمهور نشود؟ بالاخره اقدامات اخیری که آقای احمدی نژاد انجام داد و یا برخی از این نامه نگاری ها، واقعاً به صلاحش نیست.

انتظار از او خیلی بیشتر از اینها بود.

گاهی انسان برای مصالح بالاتر باید سکوت کند.

البته نمی خواهم بگویم که باید مماشات کرد.

ما به عنوان نماینده مجلس اگر سکوت کنیم به مردم خیانت کردیم.

ما باید حتماً به صحنه بیاییم و اشکالات را بگوییم، این وظیفه ماست.

ولی این جایگاه با جایگاه کسی که دو دوره رییس جمهور کشور بود حتی برای آینده ریاست جمهوری برنامه داشته است، بسیار متفاوت است.

در اینکه قوه قضاییه ما اشکال دارد، شکی نیست، ما هم این را می دانیم.

بنده نیز در گذشته در این باره مصاحبه کردم و مطالبی را دراین باره عنوان کردم که باید قضات فاسدی که فعالیت می کنند با نام و نشان معرفی و عزل شوند.

اسم این قضات فاسد در رسانه ها اعلام شود چون ما انتظار نداریم که یک قاضی، بی عدالتی و ظلم کند اما نکته ای که وجود دارد این است که؛ آیا همه قضات کشور فاسد هستند؟ یعنی ما نباید به گونه ای جلوه دهیم که همه قضات کشور فاسد اند این مسئله ظلم به دستگاه قضا است.

قاضی عادل نیز کم نداریم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 23خرداد 1397 ، کدخبر: 1746869 ،www.

tasnimnews.

com
کلید واژه ها: کمیسیون آموزش - رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس - حسین فریدون - گزارش - احمدی نژاد - مجلس شورای اسلامی - رییس جمهور - آموزش - مجلس - احمدی - غرب تهران - وزیر علوم - دانشگاه تربیت مدرس - خبرگزاری - مدارس - محمود احمدی نژاد - ابطحی - دانشگاه - محمدمهدی زاهدی - استاد دانشگاه - مطالعه - دولت - اسلامی - محمود احمدی - تهران - غیرانتفاعی - شورای - کرمان - مدرسه - خبرنگاران

آخرین اخبار سرویس:
جدیدترین عکس "بهاره رهنما" و حاجی

بررسی، تحلیل و ارزیابی مبانی معرفت شناختی سلفیه اخوانی - بخش دوم و پایانی قرآن و سنت در معرفت شناختی سلفیه اخوانی

لایحه برگزیت دولت انگلیس تصویب شد

رضا نیکخواه سرنقی ، محمدرضا یزدان یار بررسی نظارت اخلاقی متقابل دولت و ملت در نظام حقوقی ایران و اسلام

تابش: نامه به سران نظام برای مذاکره با ترامپ موضع اصلاح طلبان نیست

اجرای طرح حیات شبانه شهر از 15 تیرماه

منطق می گوید اول گردشگری داخلی را رونق دهیم

سرنوشت 6 برادر چمران از کارگاه بافندگی تا قله های علم و جهاد/ اقدام هوشمندانه شهید مصطفی گام بزرگی در تولید کالای داخلی بود

تیپ عجیب خانم بازیگر در آمستردام/عکس

محمدجعفر حبیب زاده، محمود صابر، حسین سمیعی زنوز مسئولیت کیفری مؤسسه های اعتباری در حقوق ایران

مطمئنم با تدابیر رهبری با سرافرازی از چالش ها عبور خواهیم کرد

فهیمه بیکدلو، فرج اله رهنورد سنجش هماهنگی میان سازمانی و شناسایی عوامل مؤثر بر آن در سازمان های عمومی

محمود قیوم زاده، طاهره پور نعمتی شمس آباد ضمانت بر تقسیط مهریه، میانکشی فقهی، حقوقی و اخلاقی

جزای استعمال سیگار در اماکن عمومی چیست؟

حسرت عادل از عدم حضور پویول در برنامه 2018

مهریه و نفقه، رانت زنان نیست

جدیدترین عکسی که "هانیه توسلی" منتشر کرد

خودروهای ناب کلاسیک/ عکس

عشق از نگاه بچه ها

اسراییل چگونه نابود می شود؟

سید مرتضی حسینی مطلق، رحیم میردریکوندی ویژگیهای زندگی مطلوب در روانشناسی مثبت و مقایسه آن با زندگی مطلوب در منابع اسلامی

سخن پیامبر(ص) درباره کسانی که تمام نعمت دنیا را دارند

معاون رییس جمهور: موضوع ربایش دختران در ایرانشهر باید پیگیری شود

کنایه حاج رضایی و خیابانی به لایی خوردن پیکه

معمای پیچیده قتل زن باردار وپرداخت دیه از بیت المال

محسن ایزانلو، بابک شید تسری موافقت نامه داوری به اشخاص ثالث بر مبنای نظریه استاپل

اعمال سهمیه می تواند عدالت آموزشی را در کشور زیر سئوال ببرد

حسنعلی موذن زادگان، نرجس روستا دادرسی الکترونیکی در رویارویی با جرایم رایانه ای: چالش ها و بایسته ها

این افراد از تمام نعمت های دنیا و آخرت برخوردارند

رهایی از قصاص

معاون موگرینی: به زودی 100 شرکت وارد مذاکرات کاری با طرف ایرانی می شوند

انتقاد ​معاون رییس جمهور از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

روشهایی برای درمان حسد

حافظ خشم و کینه انقلابی در موضع گیری های خود باشید

در دیدار با وزیر خارجه نروژ صالحی: اروپا با درک حساسیت شرایط به اجرای تعهداتش در زمان مورد انتظار اقدام کند

آخرین وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

اوقات شرعی سی و یکم خرداد شیراز

سی ان ان: جهان سیاست "تحمل صفر" ترامپ را محکوم کرد

فیلم/ بازدید نماینده ولی فقیه در کردستان از رسانه رسمی حوزه

شرط معافیت 20 ساله مالیاتی مناطق آزاد تجاری

دولت نباید حقوق عمومی مردم را تضییع کند

دستور رهبری برای رفع مشکلات اسناد زمین کشاورزان

گستاخی نمایندگان مجلس رژیم باکو علیه ملت ایران

محسن امامی قشلاق، سید محمد هاشمی، محسن محبی، ولی رستمی حق بر محیط زیست سالم در پرتو اصول فقهی و اخلاقی

تیپ متفاوت "بهاره افشاری" در روسیه/عکس

نماینده ولی فقیه در لرستان از آیت الله عباسعلی صادقی عیادت کرد

انتقاد همراه با انصاف امری سازنده و مفید است/ پویایی جامعه در گرو تضارب افکار و حضور همه سلایق است

حامیان ایتام و محسنین کمیته امداد در فارس و در ماه رمضان گل کاشتند

وقتی تمام وجودشان صدا می شود

درگذشت شجریان تکذیب شد

آیت الله موسوی بجنوردی: نهادینه شدن اندیشه امام خمینی(ره) در حوزه عدالت باید در عمل زنده شود /امام (ره) همواره بر عفو تاکید داشتند

ایرانی ها معنوی ترین مردم جهان

پنجمین نشست شب یزد درمحل دفتر شهیدمحراب آیت الله صدوقی

سوره دهر یا انسان (شان نزول، خواص و متن عربی)

تصاویر/ تشییع پیکر شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) در قم

نکوداشت بسطامی و خرقانی بدون مشکل برگزار می شود

محمود باقری، ابراهیم نوشادی چالش های تعیین صلاحیت قضایی و قانون حاکم بر قراردادهای الکترونیکی بین المللی

صوت کامل بیانات رهبری در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی

عکس/کشف محموله شامپوی تریاک در کامیون

تصاویر/ دیدار نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب

مجلس در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقل قانون بگذارد/ قانون باید حلّال مشکل طبقات ضعیف و متوسط باشد، نه آلت دست صاحبان زر و زور

صدا و سیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن است/ نمی گذاریم مردم در تامین ضروریات با مشکل مواجه شوند

ظهیر علی مرادی، عبدالحمید شمس، علی جهانگیری، مهدی رسولی قهرودی، علیرضا علوی تبار طراحی مدل خودگردانی استان های جمهوری اسلامی ایران

خطیب جمعه این هفته تهران کیست؟

اتفاق جالب در پایان بازی/ رهبر تیم اسپانیا به تیم ایران ادای احترام کرد

نشست خبری کمیته های شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر یزد

طالع بینی تیر ماه 97

لایی دیدنی وحید امیری به پیکه

اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی تابستانه در مدارس علمیه

عناوین روزنامه های سیاسی 31 خرداد 97/ اشرافی گری بلای بزرگ کشور است +تصاویر

جلیل قنواتی، اسلام مندنی اخلاق و دادرسی عادلانه در پرتو قابلیت پیش بینی بودن قواعد دادرسی

صدرالدین شجره درگذشت

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

مزیت عفو عمومی

آخرین وضعیت حریفان تیم ایران + جدول

حضور حجت الاسلام مجتبی خامنه ای در جنگ تحمیلی + فیلم

اهواز- آیین استقبال از پیکر مطهر شهید مدافع حرم

نهضت سوادآموزی فردوس مقام نخست خراسان جنوبی را کسب کرد

بی اخلاقی در حوزه نشر بیداد می کند

حیرت و شگفتی محافل خبری جهان از بازی یاران کی روش

یادداشت/ سید محمدرضا میرتاج الدینی ایرانی ها معنوی ترین مردم جهان

عزت الهی: باید تمام تلاشمان را برابر پرتغال انجام دهیم

تحلیل سیاسی هفته

صدا و سیما نشانه حیات سیاسی و اجتماعی نظام است / وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت، اعتماد عمومی و امید به آینده است

دروغ بزرگ در پوشش جان بولتون

تجهیز اتوبوس های شهری اردبیل به وای فای رایگان

حمید بهره مند چالش های مقررات تعدد جرم در جرایم سایبری

31خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

رحیم نوبهار، یزدان صیقل ویژگی ها و راهبردهای کیفرشناسی ریسک مدار

اروپا مصمم تر از همیشه برای حفظ برجام است

جایگاه بی بدیل مادر در کلام رسول خدا(ص)

اروپا مصمم تر از همیشه برای حفظ برجام است

­مهدی چمران : شهید چمران اعتقاد داشت که ما می توانیم

اندیشه های مفاخر و بزرگان به نسل جوان منتقل شود

محمد حکاک، علی شریعت نژاد، عبداله ساعدی شناسایی الگوهای ذهنی مدیران در راستای توانمندسازی روانشناختی کارکنان

در پاسخ به پامپئو ظریف فهرست بخشی از مطالبات ایران از آمریکا را منتشر کرد

بازتاب لایی خوردن پیکه از امیری و از دست رفتن بهترین شانس ایران در سایت آس اسپانیا

اشمید: به زودی 100 شرکت وارد مذاکرات کاری با طرف ایرانی می شوند

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 31 خرداد 97

فیلم/ نمایی دیدنی از لایی وحید امیری به پیکه

"حسین فریدون" با فشار در مقطع دکتری پذیرفته شد/ "تجاوز" در مدرسه غرب تهران ثابت نشده/اقدامات احمدی نژاد به صلاحش نیست

"حسین فریدون" با فشار در مقطع دکتری پذیرفته شد/ "تجاوز" در مدرسه غرب تهران ثابت نشده/اقدامات احمدی نژاد به صلاحش نیست