مطالب مرتبط:
صنعت خودروسازی سمنان در ریل توسعه
صنعت خودروسازی سمنان می تواند به یکی از قطبهای تولید خودروتبدیل شود
دومین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار برگزار می شود
پیش نویس نقشه راه توسعه فضایی کشور بررسی شد
مدارس فوتبال در بوشهر توسعه می یابد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 ساعت 23:422018-06-13اقتصادي

صنعت خودروسازی سمنان در ریل توسعه


صنعت خودروسازی سمنان توان تبدیل شدن به یکی از قطبهای تولید خودرو در کشور را دارد که اکنون با دریافت تسهیلات رونق تولید از سوی دولت تدبیر و امید، - گامهایی اساسی برای توسعه و دستیابی به این مهم برداشته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخودرونویس، دولت تدبیر و امید با ارایه تسهیلات رونق تولید و حمایت از صنعت خودرو سازی و قطعه سازی در سمنان، گامی موثر برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار برداشته است.

شماری از کارشناسان تدوین سند توسعه صنعت خودروسازی سمنان را با هدف دستیابی به قطب تولید کشور را امری ضروری می دانند.

اکنون خودروسازی از واحدهای صنعتی پایه در استان سمنان است که به عنوان طرحی اشتغال آفرین بیش از پیش نیازمند حمایت نهادهای اجرایی و رفع موانع تولید است.

اولین خط تولیدات ایران خودرو درسمنان با سرمایه گذاری و مدیریت بخش خصوصی، در راستای اجرای فرامین رهبری و عمل به سیاست های اصل 44 قانون اساسی، در سال 96 با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری بهره برداری شد.

این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از یکهزار میلیارد ریالی بخش خصوصی و با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو در 2 بخش خدمات فنی-مهندسی و سفارش کار فعال و وارد چرخه اقتصادی، تولیدی و اشتغال کشور شده است.

با بهره برداری گام اول خط تولید این واحد صنعتی، 150 نفر مستقیم مشغول کار شدند و با راه اندازی گام های بعدی و تکمیل زنجیره تولید این مجموعه، برای بیش از یک هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

کارشناسان معتقدند ایجاد صنعت خودروسازی در هر منطقه ای نیازمند داشتن قابلیت ها و زیرساخت هایی است که برپایه آن بتوان، استقرار این صنعت را در آن توجیه کرد.

توجیه اقتصادی هر طرح مهمترین گام برای عملیاتی ساختن آن است و از نظر کارشناسان بخش صنعت، سمنان آمادگی بسیار خوبی برای استقرار صنایع خودرو سازی در شهرک های صنعتی خود دارد.

یکی از مهمترین پیشنیازهای ساخت خودرو در فرآیند زنجیره تولید، دسترسی آسان به قطعات موردنیاز می باشد که این مهم در مناطق صنعتی سمنان قابل دسترسی است و این استان از گذشته های دور کانون حضور صنایع قطعه سازی بوده است که به راحتی می توانند محصولات موردنیاز صنایع خودرو سازی را تامین کنند.

بر اساس آمارها 40 واحد صنعتی استان سمنان مرتبط با خودرو سازی است و بخش زیادی از قطعات خودرو کشور در این استان تولید می شود.

**سند توسعه صنعت خودروسازی سمنان تدوین می شود رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: سند توسعه بخش صنعت خودروسازی این استان در آینده نزدیک تدوین می شود.

علی اصغر جمعه ای گفت: استان سمنان توان تبدیل شدن به یکی از قطب های تولید خودرو در کشور دارد و به منظور تعیین موقعیت استان سمنان در صنعت خودروسازی، پیش نویس سند توسعه صنعت خودروسازی استان تا در آینده نزدیک تدوین می شود.

وی ادامه داد: صنعت خودرو سازی و قطعه سازی سازی اولویت توسعه صنعت استان سمنان است و بستر لازم در شهرک صنعتی سمنان برای حضور سرمایه گذاران بخش خودروسازی وجود دارد.

جمعه ای وجود نیروی کار متخصص و دانش آموخته و فرهنگ بالای مردم سمنان و ضریب بالای امنیت سرمایه گذاری را از نقاط قوت شهرستان سمنان در جذب سرمایه گذاران اعلام و اضافه کرد: نزدیکی به بازار بزرگ پایتخت و قرار داشتن سمنان در محور چهار راه اصلی کشور و اتصال شبکه ریلی شهرک صنعتی به شبکه خط ریلی سراسری از دیگر توانمندی های مرکز استان در بخش جذب سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به نصب دستگاه های مورد نیاز به صورت صد درصد در خطوط مختلف تولید کارخانه خودرو سازی فردا گفت: در این کارخانه ظرفیت تولید 24 دستگاه خودرو در هر ساعت پیش بینی شده است.

**حمایت از صنعت خودروسازی مداوم باشد عضو کمیسیون اقتصادی اتاق بازرگانی سمنان در گفت وگو با ایرنا افزود: از آنجاکه صنعت خودروسازی با اقتصاد مردم گره خورده است، حیات این بخش هم در هر شرایطی دستخوش فراز و نشیب هایی است.

محمدحسن عصار حسینی با تاکید بر این که باید صنعت خودروسازی کشور ساماندهی شود، گفت: هدفگذاری بلند مدت و تعیین راهبردهایی به سود منافع ملی و اقتصادی داخلی، بیشترین کمک به صنعت خودرو و صنعت قطعه سازی در کشوراست.

وی با اشاره به برخی مشکلات خودرو سازان مانند پرداخت تسهیلات تصریح کرد: به دلیل همین مشکلات، دامنه فعالیت واحد خودروسازی در استان سمنان دستخوش تغییر مدیریت ها شده است.

وی ادامه داد: فقدان راهبرد وزارتخانه ای مهمترین معضل صنعت خودرو و قطعه سازی است و هدفگذاری بلندمدت برای برنامه ریزی زیرساختی در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور نداریم.

عصارحسینی با اشاره به وجود بیش از 40 واحد خودروسازی در کشور، گفت: در کشور کره جنوبی در گذشته تنها سه واحد خودروسازی وجود داشت که یکی از آنها به نام (دوو) برای حیات 2 خودروسازی دیگری این کشور از فعالیت خارج شد، این در حالی است که ایران این تعداد واحد خودروسازی دارای مجوز دارد که البته بیشتر به مونتاژ خودرو می پردازند.

وی با اشاره به این که در صورت ساخت کامل یک خودروی داخلی 2 نفر در سال مشغول به کار می شوند، خاطرنشان کرد: با احتساب تولید 1.

2 میلیون خودرو در کشور باید حدود 2 میلیون نفر در این صنعت شاغل باشند که اینگونه نیست به این دلیل که خودرو به صورت داخلی تولید نمی شود و بیشتر واحدهای داخلی به سود خودروسازان خارجی مونتاژ کار هستند.

وی با اشاره به تعیین حق گمرک 90 درصد برای واردات خودرو و حق گمرک پنج تا 15 درصدی برای واردات قطعات خودرو به کشور، تاکید کرد: با نگاهی ساده به این حق گمرک، به سود تولیدکننده خواهد بود که قطعات خودرو را با تعرفه گمرکی بسیار پایین به کشور وارد و سپس در واحدهای دارای مجوز خودروسازی، با دستمزد 2 تا 2.

5 درصدی مونتاژ کند.

وی ادامه داد: بدنه خودرو 15 و موتور و قطعات وابسته 85 درصد خودرو را شامل می شود، هیچ خودروساز داخلی در زمان حاضر به سمت تولید بخش 85 درصدی خودرو نمی رود به این ترتیب با واردات قطعه و مونتاژ در واحدهایی که باید به تولید می پرداختند، کشور هیچ هنگام صاحب برند، نام و اعتبار در صنعت خودروسازی نمی شود.

عصارحسینی، تعیین راهبرد و سیاست کلان برای صنعت خودروسازی را راهکار ادامه حیات قطعه سازان ذکر و افزود: مشکل روز قطعه سازان استان و کشور پرداخت دیرهنگام مطالبات آن ها از سوی خودرو سازان است، ولی اگر این پرداخت هم به روز شود، تحول بزرگ در این صنعت نیازمند تعیین راهبرد بلندمدت است.

**خودروسازان مونتاژکار نباشند یک قطعه ساز خودرو در سمنان در گفت وگو با ایرنا افزود: به جای فعالیت بیش از 40 واحد خودروسازی مجوزدار در کشور، بهتر است به محدود واحدهایی مجوز تولید فقط 400 دستگاه خودرو به شرط جایگزینی 200 هزار دستگاه داده شود و به هر تعداد تولید بیشتر، تولیدکننده موظف به صادرات تولید خود شود تا در کشور صنعت خودروسازی به برند تبدیل شود.

جلال شکوهی، صنعت خودروسازی ایران را دارای پیچیدگی و مشکلات درهم تنیده ای دانست که باید در یک اتاق فکر در سطح وزارت صنعت، با تدوین راهبرد بلندمدت برای آن چاره جویی شود.

وی با اشاره به این که سیاستگذاران واردات خودرو را با هدف ترغیب تولیدکنندگان داخلی خودرو برای افزیش کیفیت تولیدات اجرا می کنند، گفت: این تصور که تولیدکننده داخلی با ورود خودروی خارجی، کیفیت تولیدات خود را افزایش می دهد، نادرست است و از سویی باعث می شود تولیدکننده داخلی خودرو به شکل های مختلفی به واردات اقدام کند.

قطعه ساز استان سمنان ادامه داد: تنها شرط افزایش کیفیت تولیدات خودرو در کشور افزایش نظارت و تعیین شاخص های بین المللی از سوی سازمان استاندارد است، نه اینکه به سود تولیدکنندگان خارجی، اجازه واردات داخلی داده شود.

شکوهی با اشاره به مصرف روزانه 80 میلیون لیتر بنزین و تلقین این فرهنگ کاذب که هر فردی باید یک خودرو داشته باشد، گفت: به این ترتیب با این تعداد مونتاژ یا به نام تولید خودرو در کشور، مصرف و هزینه بالای بنزین با آلودگی بالا، تنها به تعدادی تولید کاذب دست می یابیم که به سود منافع ملی نخواهد بود.

**صنعت خودروسازی آمار بیکاری را کاهش می دهد استاندار سمنان در گفت و گو با ایرنا گفت : توسعه واحد خودروسازی در شهرک صنعتی سمنان در کاهش آمار بیکاری و رونق کسب و کار واحدهای قطعه سازی این استان تاثیرگذار است.

سید شهاب الدین چاوشی در گفت و گو با ایرنا افزود: واگذاری تولید و مونتاژ خودرو از سوی شرکت ایران خودرو به بخش خصوصی و تولید خودرو در شهرک صنعتی سمنان از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید است که می تواند در افزایش اشتغال بسیار تاثیرگذار باشد.

وی اظهارداشت: دولت تاکنون در راستای افزایش سرمایه گذاری های بخش خصوصی قدم های مؤثری برداشته است و اعتماد دوباره به شرکت های داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در کشور از نمونه های مهم این اقدامات است.

وی با بیان این که تا قبل از دولت تدبیر وامید، سمنان در آرزوی فعالیت یک واحد تولید خودرو بود، خاطرنشان کرد: یکی از صنایع مادر در جهان خودروسازی است و با افزایش تولید در شرکت خودرو سازی فردا در سمنان، حجم تولید در واحدهای قطعه سازی استان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

چاوشی ادامه داد : بخش دولتی به دلیل مشکلات اقتصادی در چند سال گذشته توانایی اداره بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی را نداشته و واگذاری واحدهای نیمه فعال و غیرفعال به بخش خصوصی اکنون عقلانی ترین روش به منظور افزایش اشتغال و رونق اقتصادی است.

استاندار سمنان اضافه کرد : واحدهای تولیدی و صنعتی قابل توجهی در چند سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شد که این امر در افزایش کیفیت بخشی محصولات تولیدی و رونق کسب و کار در استان تاثیر بسزایی داشته است.

وی با اشاره به ارایه تسهیلات رونق تولید به عنوان گامی اساسی به منظور خروج کشو راز رکود و افزایش اشتغال در کشور، گفت: با وجود غیرفعال بودن بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی و تولیدی، ایجاد حتی یک شغل بسیار ارزشمند است، اما در سه سال گذشته دولت با ارایه تسهیلات رونق تولید، بیش از هزار شغل در استان ایجاد کرده است.

**ظرفیت اشتغالزایی برای 2 هزار نفر فراهم است مدیرعامل شرکت خودرو سازی فردا در گفت وگو با ایرنا افزود: فعالیت خودروسازی فردا در سمنان به عنوان یکی از بهترین فرصت های اشتغالزایی مورد حمایت بخش اجرایی استان است.

عوض دیدار افزود: این واحد تولیدی در سمنان است با تولید انبوه در چند سال آینده برای بیش از 2 هزار نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت خودرو سازی فردا به عنوان اولین تولیدکننده خودروی سواری در استان سمنان با سرمایه گذاری نزدیک بر یکهزار و 125 میلیارد ریال در مساحت 28 هزار و 600 متر مربع در شهرک صنعتی سمنان واقع شده که ظرفیت تولید سالانه تا 100 هزار دستگاه خودرو سواری کلاس (بی) را دارد.

وی اظهارداشت: در زمان حاضر این واحد برای حدود 300 نفر اشتغالزایی کرده است و قادر به تولید روزانه 12 دستگاه خودرو سواری سمند است که در آینده به تعداد 30 دستگاه در روز افزایش خواهد یافت.

دیدار با اشاره به این که اعضای هیات مدیره شرکت خودروسازی فردا مطالباتی به حق برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار دارند، افزود: استانداری سمنان از این واحد صنعتی برای رفع این مشکلات حمایت کند.

وی افزود: تجربه بیش از 40 ساله تولید خودرو در کشور در شرکت خودروسازی فردا در سمنان به صورت کاربردی عملیاتی شده است و با رفع مشکلات این واحد صنعتی، می توان سمنان را به قطب تولید خودروی ایرانی در کشور تبدیل کرد.

دیدار با بیان این که در گذشته مذاکرات خوبی با چند شرکت خودروسازی مطرح جهان برای سرمایه گذاری در شرکت خودروسازی فردا انجام شد و سرمایه گذار این واحد تصمیم گرفت تا عملیاتی شدن تولید خودروی خارجی، به تولید خودروی داخلی بپردازد تا سرمایه گذار خارجی با توانمندی داخلی در تولید خودرو نیز آشنا شود، ادامه داد: در واحد خودروسازی فردا در سمنان در مرحله تولید خودروی خارجی، برای مصرف داخل و بیشتر برای صادرات خودرو تولید شود.

مدیرعامل شرکت خودرو سازی فردا با تاکید بر این که استانداری سمنان تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه گذار به منظور افزایش اشتغال پایدار در استان انجام دهد، گفت: واحدهای صنعتی قابل توجهی در سه سال گذشته در استان سمنان به چرخه تولید برگشتند که یکی ازاین واحدها خودروسازی فردا در سمنان است.

**قطعه سازی در سمنان حمایت شود رییس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو استان سمنان در گفت وگو با ایرنا، شفاف نبودن قراردادهای بین خودروساز و قطعه ساز را عامل یکی از آسیب های جدی به خودرو سازان برشمرد و گفت: شفاف شدن این قراردادها به ویژه در تعیین دقیق زمان پرداخت حق قطعه ساز، پیش بینی شرایط پس از قرارداد، تعیین قرارداد به صورت بلندمدت که به سود قطعه ساز باشد باید تغییر کند.

رستم سعداللهی گفت: از آنجا که قطعه سازان مقصد فروشی به جز خودروسازان ندارند، انواع فشارها را تحمل می کنند که شامل به موقع پرداخت نشدن طلب، فشار برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، پایین بودن شمارگان قطعات و فشار برای رفتن قطعه سازان کوچک به زیر مدیریت هولدینگ های بزرگ می شود.

وی با اشاره به ترمیم شدن قیمت خودرو در کشور به صورت دوره ای، گفت: این ترمیم قیمت در بخش قطعات خوردو تاثیر نمی گذارد و اصلاح قیمت قطعات به سود قطعه ساز هیچ وقت رخ نمی دهد، در صورت افزایش قیمت از سوی یک قطعه ساز، خودروساز به سرعت سفارش خود را پیش قطعه ساز دیگری می برد و پشتوانه دار نبودن قراردادها در این بخش نیز به ضرر قطعه سازان است.

وی با بیان این که قطعه سازان در کشور تولیدات خودرو به صورت اعتباری به خودروسازان می فروشند در حالی که خودروسازان به صورت نقدی و یا حتی به صورت پیش فروش به درآمد خود دست می یابند ولی طلب قطعه ساز گاهی تا یکسال دیرتر از سوی خودروساز پرداخت می شود، گفت: توقف گردش مالی قطعه سازان دراین چرخه مالی، شرایط را برای ادامه فعالیت واحدهای قطعه ساز کشور سخت کرده است و در حال حاضر بسیاری از واحدهای قطعه ساز یا تعطیل شده اند و یا با ظرفیتی در حد 20 درصد فعال هستند.

وی اضافه کرد: اگر واحد قطعه ساز درتامین منافع و قطعات یک خودروساز دچار مشکل شود، یک شرکت قطعه ساز دیگر را انتخاب می کند و همین روند با این واحد جدید تا مدتی طی می شود تا به بلای قطعه ساز قبلی دچار شود.

رییس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو سمنان با بیان این که قطعه سازان در این چرخه دایم جایگزین همدیگر می شوند و خودروسازان به راحتی واحد تامین کننده قطعه خود را جابه جا می کنند، تاکید کرد: به این روش، شاخه قطعه سازی خودرو در کشور اکنون دچار سرمایه گذاری های موازی است که در طول یک بازه زمانی واحدها و سرمایه گذاران در آن جایگزین هم می شوند.

این قطعه ساز خودرو در استان سمنان افزود: برخی واحدهای قطعه ساز که به این ترتیب، دچار مشکل گردش مالی می شوند، به دریافت تسهیلات بانکی با سودهای بالا روی می آورند که در آخر مشکل تملک واحد صنعتی از سوی بانک پیش خواهد آمد.

سعداللهی با اشاره به یکطرفه بودن قراردادهای بین قطعه سازان و خودروسازان، قراردادها بین قطعه ساز و خودروساز را در کشور به سود خودروساز دانست و گفت: در قراردادها مهلت برای پرداخت حق قطعه ساز از یک محصول تعیین می شود ولی پشتوانه ای برای تحقق آن و حقی برای پیگیری از سوی قطعه ساز وجودندارد.

وی با بیان این که خودروسازی در کشور به سمتی می رود که فقط 30 تا 40 قطعه ساز در کشور باقی خواهند ماند و بقیه سرمایه گذاری ها دراین صنعت ناکام خواهد ماند، افزود: این در حالی است که در کشور کره جنوبی 2 شرکت بزرگ خودروسازی و 3200 شرکت قطعه ساز فعالیت دارند، پس می شود در صورت ایجاد تعادل در تمام زمینه ها، قطعه سازان زیاد و با کیفیت برای تامین نیازهای خودروسازان داشت.

وی با اشاره به اینکه در ایران در حال حاضر سعی می شود قطعه سازی خودرو به 30 واحد کاهش یابد و بقیه واحدها زیرمجموعه این 30 نام فعالیت کنند، تاکید کرد: این اتفاق رخ نخواهد داد، در ایران هم اکنون 1200 واحد قطعه سازی خودرو وجود دارد که با این سیاست می شود 700 تا 800 واحد را ادغام کرد ولی بقیه این قابلیت را ندارند.

رییس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات خودرو سمنان با بیان این که قطعات خودرو اکنون از کشور با درصد پایین حق گمرک وارد کشور و از سوی خودروساز داخلی مونتاژ می شود، گفت: به این شیوه شمارگان تولید قطعه سازان داخلی به شدت پایین می آید و خطری برای این صنعت محسوب می شود.

سعداللهی با اشاره به اینکه اکنون حدود 80 درصد قطعات خودروهایی مانند پراید و پژو 405 داخلی تولید می شود، گفت: تا 2 سال آینده این خودروها که قدمت زیادی دارند از خط تولید خارج می شوند و خودروهای جدید به کشور وارد می شود که در بهترین شرایط 40 درصد قطعات آن داخلی تولید شود، به این ترتیب یک فاصله 40 درصدی ایجاد خواهد شد که آسیب جدی به صنعت قطعه سازی است.

سمنان بیش از 2 هزار پروانه بهره برداری در بخش صنعت دارد و بیش 30 هزار نفر در این واحدهای تولیدی فعالیت دارند.


کلید واژه ها: خودرو - صنعت خودروسازی - صنعت خودرو - تولید - صنعت - سمنان - دولت تدبیر و امید - استان - توسعه - اشتغال - سرمایه گذاری - تدبیر و امید - ایران خودرو - گروه صنعتی ایران خودرو - قطعه سازی - کشور - اقتصادی - تسهیلات - دکتر حسن روحانی - توجیه اقتصادی - سرمایه - رییس جمهوری - قطعات خودرو - تولید خودرو - ایران - حمایت - حسن روحانی - امید - دولت - هایی

آخرین اخبار سرویس:
استان کردستان نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد

مشخص شدن میزان وابستگی به خارج ضرورت است

ریشه اصلی گرانی ‎های اخیر در 3 برابر شدن نقدینگی است

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت: قیمت خودرو افزایش نمی یابد

خاصه خرجی از جیب مردم و سقوط قعرنشینان

حمید معصومی نژاد از اتهامات واهی تبرئه شد

وزیر نیرو: پیش بینی 13 هفته کمبود تولید برق/ طراحی سیستم هوشمند برای قطع دستگاه های سرمایشی از راه دور

احتیاج به بانکداران بین المللی داریم

طرح های ساعت گراهام از 2007 تا 2017

متجاوزان نتوانسته اند وارد فرودگاه الحدیده شوند

میزان وابستگی یزد به خارج از کشور مشخص شود

جزییات بسته حمایت از صادارت غیرنفتی/مشوق های 9 گانه صادراتی

اولویت اصلی بسته حمایت از صادرات غیر نفتی

خاموشی در کمین مردم

صیادان بیمه تکمیلی درمانی می شوند

کاهش شمار پناهندگان خارجی در اتحادیه اروپا

وضعیت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی شد

جدیدترین نرخ ارزهای دولتی اعلام شد/ رشد 26 ارز بانکی+ جدول

تفاهم نامه کمیته امداد با بانک قرض الحسنه مهرایران/ تسهیلات ویژه 20 میلیون تومانی به مددجویان

دلیل عجله دولت برای پرداخت 10800 میلیارد تومان وام اشتغال در 3 ماه چیست؟

زمین نشست خواهد کرد/ در تابستان با بحران آب روبرو هستیم

جشن روز ملی گل در اصفهان

بیماری بدهی دولت با نسخه های معمولی مداوا نمی شود

سیزدهمین نمایشگاه ماشین آلات و ادوات کشاورزی و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه بین المللی رشت

چندنفر وام 15میلیون تومانی ازدواج گرفتند؟

عکس دسته جمعی هنرمندان در روسیه

میزان وابستگی یزد به خارج از کشور مشخص شود

وضعیت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی شد

چرا آزاده صمدی حق ندارد برنامه فوتبالی اجرا کند؟

بهره وری تولیدات کشاورزی در مازندران پایین است

طرح کاهش تصدی دولت بر توزیع فرآورده های نفتی به جایگاه ها در کمیسیون انرژی بررسی شد

برنج تولیدی کشور سالم وبدون فلزات است/ ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد

جزییات بسته حمایت از صادارت غیر نفتی/ مشوق های 9 گانه صادراتی

ایران هجدهمین مصرف کننده برق دنیا

دارو گران می شود+ جزییات

جزییات بسته حمایت از صادارت غیرنفتی/مشوق های 9 گانه صادراتی

سن اعتیاد به 14 سال رسید

معاون وزیر صنعت: قیمت خودرو افزایش نمی یابد

برای خرید نوشت افزار چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول

خودروها از سر ارومیه بالا می روند

پشت پرده واردات غیرقانونی خودرو

معاون وزیر صنعت: قیمت خودرو افزایش نمی یابد

خودزنی تولید کنندگان یا کج سلیقگی مصرف کنندگان!

اندونزی آماده هر گونه همکاری با استان مرکزی است

اندونزی آماده هر گونه همکاری با استان مرکزی است

صادرات 661 میلیون دلاری استان مرکزی به 88 کشور دنیا

جوانی که با ثروت حاصل از بیت کوین شخصیت «دکتر اختاپوس» را به واقعیت آورد

بهترین بازیکن دیدار سنگال - لهستان

نقدینگی هزار و 500 میلیاردتومانی مسبب اصلی اتفاقات اخیر در اقتصاد است

صیادان کشور تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند

اما و اگرهای هک برای واردات خودروهای لاکچری

نفوذی ها چگونه 6 هزار خودرو وارد کردند

صدور 41 فقره مجوز گردشگری در کردستان

اعتبار ارزی 6 واحد تولیدی کرمانشاه تامین شد

تولید محصولات زراعی با کاهش 200 هزار تنی روبرو است

همه مکلفند از گردشگری به عنوان محور اقتصاد ساز حمایت کنند

تولید محصولات زراعی با کاهش 200 هزار تنی روبرو است

صادرات 661 میلیون دلاری استان مرکزی به 88 کشور دنیا

گزارش تصویری / میثم مه آبادی مجتمع آلمینیوم ایران-اراک

آغاز ثبت نام سیزدهمین جشنواره «تعاونی های برتر» در یزد

قیمت سکه کاهش یافت

فطریه 17 میلیاردی مردم به بهزیستی

واکنش رسمی برزیل به مصدومیت نیمار

ریشه اصلی گرانی ‎های اخیر در 3 برابر شدن نقدینگی است

رییس سازمان صنعت استان مرکز مطرح کرد صادرات 661 میلیون دلاری استان مرکزی به 88 کشور دنیا

ترکیب روسیه - مصر اعلام شد

نگرانی والدین از افزایش بدون حساب و کتاب شهریه مدارس + دوبل

اعتبار ارزی 6 واحد تولیدی کرمانشاه تامین شد

چند درصد خودروها در معاینه فنی مردود شدند؟

تصمیمات اوپک فاش شد

قیمت خودرو افزایش نمی یابد

خشکه کاری شالی راهی برای خروج گلستان از ممنوعیت کشت برنج+ فیلم

بدیهی 60 میلیارد تومانی شهرداری آبادان به تامین اجتماعی

209هزار تن گندم و کلزا در کلاله برداشت شد

ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد

ظرفیت پنهان گل استان مرکزی نیازمند معرفی است

ظرفیت پنهان گل استان مرکزی نیازمند معرفی است

دایی به خاطر مردم زلزله زده دعوت فیفا را رد کرد

سایپا 100 هزار خودرو به بازار عرضه می کند

جلسه 3 رییس قوه درباره بورس

ایران در دوران بازسازی در کنار سوریه خواهد بود

اوزاکو: آرزوی کودکی ام محقق شد

ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد

209هزار تن گندم و کلزا در کلاله برداشت شد

معاون وزیر صنعت: قیمت خودرو افزایش نمی یابد

17 پایگاه طرح اوقات فراغت تابستانی درشهرستان سقز ایجاد می شود

شرکت «ایرالکو» اراک

آخرین جزییات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

دستور استاندار برای تشکیل جلسه ویژه جهت حل مشکلات تعاونیهای استان

استاندار خواستار توجه بیشتر مدیران و مسئولان کشور به سیستان و بلوچستان شد

سرقت از خواننده معروف کلمبیایی در روسیه

تماشا کنید: معرفی بهترین کیبوردهای گیمینگ موجود در بازار

مشترکان خانگی گاز تحت پوشش بیمه حوادث هستند

ظرفیت کافی برای توسعه همه حلقه های تولیدی خودرو در فارس وجود دارد

اشتغال مهمترین دغدغه امروز جامعه است/ حمایت از اشتغال زایی، رونق اقتصادی و سرمایه گذاری اولویت اصلی مدیریت ارشد استان است

برخورد تعزیرات حکومتی با گرانفروشان

خط تولید دیزل ملی افتتاح شد

قاچاق گسترده پیاز زعفران از ایران به افغانستان

طرح ملی الگوی کشت محصولات کشاورزی اجرا می شود

تالاب انزلی در بدترین شرایط خود قرار دارد

صنعت خودروسازی سمنان در ریل توسعه

صنعت خودروسازی سمنان در ریل توسعه