مطالب مرتبط:
ضرورت جذب اعتبارات اشتغال روستایی/ اجرای طرح های بوم گردی در گیلان رضایت بخش نیست
همکاری بانک توسعه تعاون با دولت در طرح بزرگ اشتغال زایی
مساجد محور تحولات فرهنگی در جامعه اند/ اجرای طرح «مسجد محوری» در 10 مسجد ایلام
اختصاص 12 هزار میلیارد تومان به طرح های اشتغال و توسعه روستایی
دیدار وزیر کار با سه عضو کابینه با محوریت همکاری های مشترک در حوزه اشتغال
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 ساعت 23:022018-06-13اقتصادي

تقویت همکاری های سازمان میراث فرهنگی و وزارت کار و تعاون برای تسریع در اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی


نشست معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عصر امروز چهارشنبه 23 خرداد در محل دفتر رییس سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

- در نشست مونسان و ربیعی مطرح شد به نقل از میراث آریا، در این نشست علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص مأموریت های مشترک این دو دستگاه از جمله اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی با یکدیگر گفت و گو کردند.

تقویت همکاری های دو دستگاه برای تسریع در اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی و کمک به تأمین منابع مالی این دو طرح از مهم ترین موضوعاتی بود که مورد مذاکره طرفین قرار گرفت و در پایان این نشست نیز در خصوص تعیین سازوکاری برای ایجاد شرایط مناسب سفر بازنشستگان و اقشار متوسط جامعه گفت و گو شد.

علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست با تشریح مهمترین ظرفیت های موجود در این سازمان برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد گفت: ظرفیت های مهمی در سازمان میراث فرهنگی در حوزه صنایع دستی و نیز بوم گردی وجود دارد که با برنامه ریزی و تقویت مشارکت سایر دستگاه ها می توان با بالفعل کردن این ظرفیت ها به ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور کمک کرد.

او افزود: سواحل و بنادر، رودخانه ها، بافت های تاریخی، طبیعت بکر، مناطق زیبای روستایی و.

همه و همه ظرفیت هایی هستند که می توانند در خدمت گردشگری قرار گیرند و به ایجاد اشتغال در کشور کمک کنند.

مونسان از تلاش های سازمان متبوع خود برای تبدیل کاروانسراها به مراکز اقامتی خبر داد و گفت: چندی پیش یکی از کاروانسراهای تاریخی در تبریز به هتل تبدیل شد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در همین ارتباط 71 بنای تاریخی تا کنون به اقامتگاه تبدیل شده اند و می توان با تبدیل بناهای تاریخی و نیز بخش هایی از بافت قدیمی شهرها به اقامتگاه های گردشگری به رونق اقتصادی هر منطقه کمک کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به نقش اقامتگاه های بوم گردی در ایجاد اشتغال اشاره کرد و افزود: 1500 واحد بوم گردی در مدت زمانی معین راه اندازی خواهد شد که به طور متوسط در هر واحد بوم گردی هشت نفر مشغول به فعالیت خواهند شد.

او همچنین از راه اندازی شرکت های حمل و نقل گردشگری خبر داد و افزود: با راه اندازی این شرکت ها، به نوسازی ناوگان حمل و نقل نیز کمک خواهیم کرد و در مذاکراتی که با پلیس راهور انجام داده ایم به دنبال این هستیم تا برای این خودروها پلاک گردشگری بگیریم.

علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت های سازمان میراث فرهنگی خواستار تقویت همکاری بین دو دستگاه و اجرای طرح های مهم مانند طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی شد.

او گفت: حوزه گردشگری و حوزه it دو حوزه ای هستند که روند روبه رشدی را طی می کنند و در آینده نقش بیشتری را ایفا خواهند کرد.

ربیعی افزود: در حوزه گردشگری و صنایع دستی که دو مأموریت بزرگ از سه مأموریت این سازمان است می توانیم با یکدیگر مشارکت خوبی داشته باشیم و خصوصا در بخش اشتغال روستایی این تقویت همکاری ها نقش مهمتری را ایفا می کند.

ابعاد اقتصادی و اجتماعی مأموریت های سازمان میراث فرهنگی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در حاشیه برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران گفت: فعالیت ها و مأموریت های این سازمان هم ابعاد اقتصادی و هم ابعاد اجتماعی دارد و این یعنی این که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می تواند در درآمد زایی در کشور و نیز ایجاد اشتغال و از همه مهم تر توزیع ثروت کمک کند.

او افزود: ایجاد شغل و توزیع ثروت دو مأموریت مهم وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است که سازمان میراث فرهنگی می تواند در این خصوص نقش ایفا کند.

مونسان گفت: مأموریت های این سازمان می تواند در روستاها نیز به ایجاد اشتغال و تولید ثروت و درآمدزایی کمک کند از این رو طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی دو مأموریت مهمی هستند که این سازمان آن ها را دنبال می کند.

رییس سازمان میراث فرهنگی افزود: امیدواریم با تفاهم این دو دستگاه شاهد تحقق این دو مأموریت مهم در سال 97 باشیم و با اجرای این دو طرح به درآمدزایی و ایجاد اشتغال کمک کنیم.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: عمده طرح ها بر مبنای سرمایه گذاری بخش خصوصی است و سازمان میراث فرهنگی تنها تسهیل کننده است و در قالب ارائه تسهیلات ارازان قیمت کمک کار سرمایه گذاران برای اجرای این طرح ها است.

او در ادامه گفت: برای ایجاد یک شغل در صنعت گردشگری نیازمند 50 میلیون تومان اعتبار هستیم در حالی که این رقم نسبت به سایر حوزه ها بسیار اندک است از طرفی در حوزه صنایع دستی نیز با رقمی اندک می توانیم برای افراد شغل ایجاد کنیم.

مونسان همچنین به تولید و صادرات صنایع دستی در کشور اشاره کرد و افزود: از سال گذشته طرح تجاری سازی صنایع دستی در کشور آغاز شده است و از آنجایی که خوشبختانه در تولید صنایع دستی مشکلی نداریم باید بر روی مارکتینگ و بازاریابی تمرکز کنیم.

خوشبختانه سال گذشته 281 میلیون دلار صنایع دستی از مبادی گمرک صادر شده و 250 میلیون دلار نیز به صورت چمدانی بوده و پیش بینی می کنیم در صورت حمایت های لازم از حوزه صنایع دستی میزان صادرات صنایع دستی اعم از گمرکی و چمدانی می تواند به 2 میلیارد دلار در سال برسد.

علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه گفت: یکی از موضوعاتی که درکشور دنبال می کنیم، موضوع ایجاد یک میلیون شغل است که پیش بینی می کنیم حوزه گردشگری و صنایع دستی در تحقق این موضوع کشش بالایی دارند.

او افزود: در طرح اشتغال فراگیر، ایجاد 140هزار شغل به سازمان میراث فرهنگی مأموریت داده شده است که البته اعتقاد مدیران سازمان میراث فرهنگی بر این است که ظرفیت این سازمان بیشتر از این است.

ربیعی گفت: در این نشست موضوعات مرتبط با طرح اشتغال فراگیر که با برش استانی تهیه شده است مورد بررسی قرار گرفت و این طرح ها در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی و بوم گردی بررسی شد.

او با بیان این که سازمان میراث فرهنگی در طرح اشتغال فراگیر دارای دو سهم 10درصدی در حوزه گردشگری و صنایع دستی و در مجموع دارای 20 درصد سهم است تصریح کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در این سازمان وجود دارد در این جلسه در خصوص نحوه تأمین مالی اجرای این طرح ها بحث و بررسی شد و مقرر شد در مدت سه ماه بتوانیم کل منابع تمهید شده از محل طرح اشتغال روستایی را هزینه کنیم و در صورت نیاز از سایر منابع نیز بتوانیم برای این طرح کمک بگیریم تا این طرح هرچه بهتر اجرا شود.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پایان این جلسه به همراه معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نمایشگاه دائمی صنایع دستی که در محل معاونت صنایع دستی این سازمان برپا است، بازدید به عمل آورد.


کلید واژه ها: سازمان میراث فرهنگی - رییس سازمان میراث فرهنگی - میراث فرهنگی - اشتغال - گردشگری - صنایع دستی - فرهنگی - میراث - رییس جمهوری - روستایی - تاریخی - رفاه اجتماعی - جمهوری - حمل و نقل - علی اصغر - تعاون - معاون - اجتماعی - راه اندازی شرکت - افزایش درآمد - بنای تاریخی - برنامه ریزی - بازنشستگان - درآمد - ربیعی - کشور - چهارشنبه - وزیر - بافت - رفاه

آخرین اخبار سرویس:
تاکنون حدود 17 میلیارد دلار ارز تخصیص گرفته است

دلیل متضرر شدن مرغداران هزینه گزاف تولید گوشت مرغ است

استقرار 37 میز خدمت به مردم در استان آذربایجان شرقی

برخی شرکت ها هنوز تاسیسات ساختمانی با دانش دهه 60 می سازند

آیا بازاریابی پادکست برای کسب و کار شما مفید است

اختلاس در اداره کل راه و شهرسازی کرمان/ / تحقیقات در حال انجام است

بازیکن تیم پُرهوادار لیگ برتری دستگیر شد

رشد ادامه دار شاخص بورس

بررسی بازار مسکن با حضور آخوندی در کمیسیون عمران مجلس

شما نظر بدهید/ برای موفقیت «کمپین نه به خرید» چه باید کرد؟

روایت ملکشاهی از جزییات کمیسیون قضایی مجلس رییس سازمان تعزیرات حکومتی: در یک سال گذشته موفق به وصول 400 میلیارد تومان جریمه شده ایم

اولویت انسداد چاه های غیرمجاز در استان تهران اعلام شد

اشتغال زایی در راه و شهرسازی فارس

سایپا 100 هزار خودرو به بازار عرضه می کند

الزام دریافت گواهینامه CE برای تجهیزات پزشکی و حمایت 2 نهاد از شرکت های دانش بنیان

بهره برداری 18 طرح هادی روستایی در میانه همزمان با هفته دولت

برنامه های ریلی امسال از زبان معاون راه آهن

29 هزار تن گندم در شهرستان مرند برداشت می شود

برنامه های ریلی امسال از زبان معاون راه آهن

29 هزار تن گندم در شهرستان مرند برداشت می شود

نرخ سوم ارز؛ از تکذیب مقام های دولتی تا ارسال جزییات به دولت!

تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 97

استاندار: 50 درصد اعتبارات عمرانی آذربایجان شرقی تخصیص یافت

استاندار: 50 درصد اعتبارات عمرانی آذربایجان شرقی تخصیص یافت

امسال خبری از آیفون SE 2 نخواهد بود

استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی (خبر جدید)

پُرفروش ترین آیفون 2018 کدام خواهد بود؟

رکوردشکنی بورس تهران همچنان ادامه دارد

زمان عرضه و قیمت گوشی تاشو و انعطاف پذیر +عکس

رونمایی از مجسمه جدید رونالدو در فرودگاه مادیرا +عکس

واکنش معاون وزیر صنعت به موضوع هک سامانه ثبت سفارش

واکنش معاون وزیر صنعت به موضوع هک سامانه ثبت سفارش/شاید هک شده باشد

بخشنامه تعیین گروه بندی صاحبان مشاغل ابلاغ شد

افزایش 70 درصدی مصرف بنزین در خراسان شمالی

بررسی وضعیت مسکن با حضور آخوندی

قصرشیرین ظرفیت های مطلوبی برای سرمایه گذاری دارد

اختصاص 20 میلیارد تومان برای اجرای طرح های مدرسه سازی در فارس/ 1800 مدرسه در نوبت بهسازی

رهبری دستور داده اندکه مسائل کشاورزان درخصوص اسنادزمین ها رفع شود

سازمان های مردم نهاد، همراه مردم و مسئولان در کاهش آسیب های مواد مخدر

تشریح وضعیت بازار مسکن از زبان آخوندی

کاهش 51 درصدی اعتبارات امسال اصفهان

تعزیرات: پرونده جعل ثبت سفارش 6 هزار خودرو به مراجع قضایی می رود

تصمیم های نادرست موجب رکود برخی واحدهای صنعتی در کرمان شد

قصرشیرین ظرفیت های مطلوبی برای سرمایه گذاری دارد

نتیجه فروش سهم جزیی دولت از سهام عدالت !

استثناء اپل از تعرفه 25 درصدی آمریکا علیه کالاهای وارداتی از چین

شرط دست یابی به رشداقتصادی پایدار از دیدگاه مسعود نیلی/ جراحی بودجه ابعاد اقتصادی و سیاسی بزرگی دارد

قیمت سکه اندکی ریخت/ در بازار طلا و ارز چه گذشت؟

درگ مک لارن 720S و فراری 488 GTB [تماشا کنید]

95 درصد کارگران قرارداد موقت دارند/ امنیت شغلی کارگران چگونه تضمین می شود؟

رشیدپور: هیوندای 13000 دلار، پژو پارس 16000+عکس

نرخ اجاره مغازه در دروس چقدر است؟

تماشا کنید: معرفی بهترین خودروهای کوپه در سال 2018

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس فارس خبرداد اختصاص 20 میلیارد تومان برای اجرای طرح های مدرسه سازی در فارس/ 1800 مدرسه در نوبت بهسازی

حذف ارز 4200تومانی کالاهای غیرضرور جدی شد

آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی

هشت درصد مردم جهان به دلایل ژنتیکی نمی توانند قهوه را هضم کنند

قطعی گاز در برخی مناطق دوگنبدان

تصمیم های نادرست موجب رکود برخی واحدهای صنعتی در کرمان شد

25 طرح گردشگری درآذربایجان غربی اجرا می شود

اهالی ایلام 9میلیارد ریال زکات فطریه دادند

دستگیری قاتل 36 مامور پلیس در ایران

مفسد یا هکر

ژاپن به کمک اشتباه فاحش مدافع کلمبیا پیروز میدان شد.

مجلس از توسعه بخش کشاورزی حمایت می کند

نقد و بررسی تسلا مدل 3 مدل 2018

نشست نقش آفرینی زنان در اقتصاد انقلاب اسلامی برگزار می شود

نخستنی زن ایرانشهری آزار دیده به پزشکی قانونی رفت + جزییات

شرط دست یابی به رشداقتصادی پایدار از دیدگاه مسعود نیلی/ جراحی بودجه ابعاد اقتصادی و سیاسی بزرگی دارد

95 درصد کارگران قرارداد موقت دارند/ امنیت شغلی کارگران چگونه تضمین می شود؟

دولت این همه شرکت نمی خواهد!

284برنامه حمایت از کالای ایرانی در صدا و سیمای مهاباد پخش شد

6 درصد از کل اعضای کتابخانه های زنجان مربوط به ابهر است

نسل جدید آئودی A1 معرفی شد

میزان بدهی قطعی دولت به شهرداری

ضرورت نوسازی ناوگان آتش نشانی بوشهر

ترامپ به دنبال قانون «نه به اوپک»/ اوپک به سرنوشت راکفلر دچار می شود؟

تقویت زیرساخت های زایرپذیری قم به توسعه اشتغال می انجامد

هزینه قربانی حج تمتع 97 اعلام شد

افزایش کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب تخلف است

آیا میزبانی جام جهانی از نظر اقتصاد پذیرفتنی است؟

بوی آب ، بوی حیات است و خدا ؛ نه دلار کدخدا

نمایندگان از جزییات قراردادهای خودرویی بی اطلاع هستند

سقوط خودرو در عمق 15 متری در دوبی/ عکس

رشد اندک سکه تمام در کانال 2,500,000 تومانی

نمایشگاه تخصصی کشاورزی در میاندوآب گشایش یافت

روپایی زدن پشت فضای خالی

ایران صاحب چرخه کامل فناوری فضایی شد

رییس اتاق گرگان تسهیل صدور روادید به قزاقستان را خواستار شد

رییس کل بیمه مرکزی سفیر ایران در چین می شود

مهر و موم دو واحد تولیدی غیر استاندارد

نمایشگاه تخصصی کشاورزی در میاندوآب گشایش یافت

مدیرعامل شرکت ریلی: تحریم، فرصت مقاوم سازی برابر تهدیدهاست

شیراز میزبان چهار نمایشگاه برای خانواده ها شد

واکنش معاون وزیر صنعت به موضوع هک سامانه ثبت سفارش

واکنش معاون وزیر صنعت به موضوع هک سامانه ثبت سفارش

اجرای مانور تروریستی در جنوب تهران

سایپا 100 هزار خودرو به بازار عرضه می کند

با 300 میلیون کجا می توان خانه خرید؟ +جدول

شمارش معکوس برای مرگ بزرگترین باغ چای تنکابن + تصاویر

تقویت همکاری های سازمان میراث فرهنگی و وزارت کار و تعاون برای تسریع در اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی

تقویت همکاری های سازمان میراث فرهنگی و وزارت کار و تعاون برای تسریع در اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی