مطالب مرتبط:
نماینده خمینی شهر: اسلام به ما دستور داده است که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید/ اصلا معلوم نیست تجاوز صورت گرفته
نماینده خمینی شهر: اسلام به ما دستور داده است که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید
نماینده خمینی شهر: یک سلسله اخبار منتشر شد که مثلا این دختر این طور شد، آتنا چنان شد، ستایش چنین شد، فلانی فلان شد، مدرسه غرب تهران هم آن طور شد/اسلام به ما دستور داده است که حق ندارید اخبار تجاوز را پخش کنید
موضعگیری جدید نماینده خمینی شهردر مورد تجاوز به دختر افغان : شاید ازاله بکارت با شیشه پپسی بوده!
پخش تلاوت 100 قاری جهان اسلام از رادیو شارجه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 ساعت 22:322018-06-13سياسي

واکنش نماینده خمینی شهر به انتشار خبر «تجاوز به کودک افغانستانی»: اسلام به ما دستور داده که حق ندارید این اخبار را پخش کنید/ معلوم نیست تجاوز صورت گرفته باشد/ نظر پزشکی قانونی برای قاضی حجت نیست


ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس که عضو جبهه پایداری نیز است، می گوید: یعنی بچه کوچک را به طرق مختلف نمی شود رفع بکارت کرد؟ فقط باید تعرض جنسی صورت گرفته باشد؟ من رشته تحصیلی ام حقوق است، - ، پس از آنکه رییس سازمان اورژانس اجتماعی کشور خبر تلخ تجاوز به یک کودک افغانستانی ساکن خمینی شهر از سوی سه مرد را که گفته می شود ایرانی بوده اند، رسانه ای کرد،نامه ای در پایگاه اطلاع رسانی سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده این شهر منتشر شد که بسیاری را متعجب کرد و واکنش های فراوانی را برانگیخت.

او در این نامه صراحتا از انوشیروان محسنی بندپی، رییس سازمان بهزیستی کل کشور، می خواهد که رییس اورژانس اجتماعی کشور را به دلیل رسانه ای کردن موضوع و سوء استفاده رسانه های ضد انقلاب از کار برکنار کند.

خبرگزاری پانا (وابسته به آموزش و پرورش) به دنبال انتشار این نامه و واکنش های منفی گسترده به آن، با این نماینده اصولگرا و عضو جبهه پایداری گفت و گو کرده است و از چرایی نگارش آن از او پرسیده است آنچه می خوانید مشروح این گفت و گو است: آقای ابطحی، شما نامه ای نوشتید و خواستار عزل رییس اورژانس اجتماعی کشور به دلیل افشای تجاوز به کودک حدود شش ساله افغانستانی شدید، این اقدام در حیطه اختیارات نمایندگی است؟ بر اساس قانون اساسی نماینده حق اظهارنظر در تمام موارد را دارد اما درخواست عزل نیز شامل اختیارات نمایندگی شما می شود؟ مقام مافوق او (رییس اورژانس اجتماعی کشور) آقای محسنی بندپی (رییس سازمان بهزیستی کشور) از دوستان خوب ما در مجلس هشتم است و بنده را می شناسد و دغدغه مرا نیز درک می کند.

در ضمن من همان شب هم در روزنامه 19 خرداد دیدم که اقای جعفری (رییس سازمان اورژانس اجتماعی کشور) اظهارات خود را تکذیب کرد و گفت که رسانه ها این اظهارات را به من نسبت داده اند.

یعنی اصل ماجرا چیز دیگری بوده و ایشان به نوعی از مواضع خود کوتاه آمد.

واقعیت مطلب این است هرکسی در جایگاه خودش باید اظهارنظر کند و بداند چه می گوید.

اگر ایشان رییس سازمان اورژانس اجتماعی کشور نبود من مشکلی با حرف هایش نداشتم.

این طبیعی است که رییس اورژانس اجتماعی کشور در حیطه اختیارات خود درباره مسئله ای که اتفاق افتاده اظهارنظر کند و پاسخ سوالات را بدهد.

نه، نه، هیچ رسانه ای از ایشان سوالی نکرده است ، ایشان خودش این مسئله را رسانه ای کرد.

اصلا خبری نبود.

بحث من این است که مخصوصا در زمینه مسائل اخلاقی و آبروی افراد باید به تبعات امنیتی موضوع دقت کرد.

من نمی گویم مجازات نکنند بلکه باید متجاوز را به اشد مجازات رساند.

ما خودمان مقید به این هستیم، خود من در مجلس هشتم طرح تشدید مجازات را دادم که رسانه های ضد انقلاب مانند صدای آمریکا عکس من را زدند و نوشتند قاتل! من تشدید مجازات را برای این مسائل اخلاقی درخواست کردم.

حادثه ای رخ داده بود که ما خودمان درخواست تشدید مجازات این قبیل جرائم را کردیم، اما بحث من این است که آموزه های دینی و اسلام به ما می گوید که در این مسائل خیلی خیلی با احتیاط وارد شویم.

شما می دانید اثبات زِنا یا لواط چگونه است؟ بله، می دانم.

پس می دانید اثبات زِنا یا لواط در اسلام کاری بسیار سخت است اما اگر اثبات هم بشود مجازاتش وحشتناک است تا قبح کار از بین نرود.

شما ببینید یک سلسله اخبار منتشر شد که مثلا این دختر (دختر افغانستانی که مورد تجاوز 3 مرد قرار گرفته است) این طور شد، آتنا چنان شد، ستایش چنین شد، فلانی فلان شد، مدرسه غرب تهران هم آن طور شد.

اورژانس اجتماعی باید آسیب شناسی اجتماعی کند، اصلا کارش همین است.

به نظرتان بهتر نبود به جای نوشتن این نامه و درخواست عزل رییس اورژانس اجتماعی کشور، درخواست اولویت قراردادن لایحه رسیدگی به حقوق کودکان را ارائه می کردید؟ بله، خود ما هم دنبال آن موضوع هستیم.

یعنی درخواست در اولویت قرار گرفتن این موضوع را کرده اید؟ نه، خانم سلحشوری (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید) به دنبال آن است.

حرف من این است که اصولا این اخبار تا اثبات نشده اند نباید منتشر شود.

شما به عنوان یک خبرنگار الان می روید و یک نفر به شما یک تهمتی می زند؛ آیا به محض اینکه تهمت به شما زد و این پخش شد، دیگر شما می توانید آن را جمع کنید؟ به قول معروف تا شلوار حقیقت به نصفه بیاید، دروغ تمام فضا را گرفته ، یعنی نمی شود دیگر آن را جمع کرد به ویژه در این قبیل مسائل که اسلام به عنوان دین برتر به ما دستور داده که شما حق ندارید این اخبار را پخش کنید.

داستان حضرت علی (ع) در این مورد را شنیده اید؟ آمدن به پیغمبر خدا گفتند که یا رسول الله یک زن و مردی رفتند داخل یک خانه، خلیفه دوم بلند شد که برود، پیغمبر خدا گفت که نه، بنشین.

ایشان حضرت علی را فرستاد، حضرت علی چشم هایش را بست و وارد خانه شد و با صدای بلند گفت که یاالله و در همان زمان آن افراد فرار کردند.

ایشان بعد از این اتفاق آمد نزد پیغمبر خدا و گفت که یا رسول الله من زمانی که چشمانم را باز کردم هیچ فردی را در آن خانه ندیدم.

این یعنی حضرت علی کار اشتباهی کرد؟ آقای ابطحی این کودک خردسال بوده، مورد متفاوت است با مثال حضرت علی که گفتید.

نه، ببینید، ما می خواهیم بگوییم اصلا معلوم نیست تجاوز صورت گرفته باشد.

" خبرگزاری ها و سایت های خبری معتبر کشور به نقل از پزشکی قانونی نوشتند که تجاوز تایید شده است و ازاله بکارت صورت گرفته است.

یعنی بچه کوچک را به طرق مختلف نمی شود رفع بکارت کرد؟ فقط باید تعرض جنسی صورت گرفته باشد؟ من رشته تحصیلی ام حقوق است، من حقوق دان هستم؛ بنابراین می دانم نظر پزشکی قانونی برای قاضی حجت نیست.

اما مادر بچه خردسال افغانستانی می گوید که کودک را وقتی پیدا می کنند به بیمارستان می برند و در آنجا به اتاق عمل برده می شود چون خونریزی داشته است.

هرچیزی وارد بشود خونریزی ایجاد می کند، من نباید این ها را رسانه ای کنم، اگر بر اساس ورود شیشه پپسی بوده باشد چه؟ اگر به قول شما چنین هم باشد که گزارش پزشکی قانونی چیز دیگر می گوید، بازهم تعرض به این کودک خردسال صورت گرفته است.

پس تعرض است، کودک آزاری است.

ما از کودک آزاری حتی به صورت روحی هم ناراحتیم چه برسد به جسمی اما این مورد را که هنوز ثابت نشده است، چرا می گویید؟ من حقوقی صحبت می کنم، من خیلی با این مسائل مشکل دارم.

مثلا همین مسئله مدرسه غرب تهران اول گفتند 40 دانش آموز بعد گفتند 16 دانش آموز بعد شد 7 تا الان هم شد هیچی.

پس شفاف سازی چه می شود؟ چرا در زمینه برجام به دنبال شفاف سازی نیستید؟ شما مدام به آقای ظریف از مجلس می گویید که محرمانه را بگویید.

بله، باید بگوید، دستور رهبری است، اصل 75 قانون اساسی است، قانون اساسی این را به ما می گوید.

قانون اساسی می گوید معاهدات بین المللی باید به مجلس تقدیم شود.

همین تناقض است آقای ابطحی.

چطور است که شما در مسئله برجام خواستار شفافیت هستید اما در مورد این موضوع می گویید فلان شخص چون شفاف سازی کرده باید برکنار شود؟ الان که این مسئله را نداریم، شما رشته ات حقوق نیست و من باید با شما بحث کنم.

من دانشجوی حقوقم.

پس تمام دیگر، خودت می دانی.

نه نمی دانم.

ببینید رهبری دیدار داشته با مسئولان در زمینه آسیب های اجتماعی کجا گفتند همه چیز را بگویید؟ اما در زمینه مدرسه غرب تهران به واسطه رسانه ای شدن موضوع رهبر معظم انقلاب دستور اکید دادند که با بانیان برخورد قاطع شود.

ایشان نگفتند کسی که خبر را منتشر کرده است، برکنار یا مجازات کنید.

بله باید برخورد شود.

حالا رفته اند برخورد کنند؟ باید با تجاوزی که صورت گرفته است برخورد کنند اما الان تجاوز صورت نگرفته است.

شاکی ندارد.

در زمینه همان مدرسه غرب تهران هم خود بچه ها حاضر نشدند بروند آزمایش.

به اندازه ای که فیلم مستهجن نشان داده و دعوت به مشروب خواری کرده و به فساد فراخوانده که این ها هم جرم است باید مجازات شود اما اگر لواط باشد آن جداست و حدشرعی دارد.

آقای ابطحی اما.

باید بروم.

دیگر زیادی ات شد
کلید واژه ها: اجتماعی - اورژانس - کشور - رسانه - سازمان بهزیستی - اختیارات - جبهه پایداری - تجاوز - نامه - پایگاه اطلاع رسانی - نمایندگی - واکنش - خمینی - ابطحی - بهزیستی - پایداری - کودک - پزشکی قانونی - قانون اساسی - اطلاع رسانی - رشته تحصیلی - سوء استفاده - قانون - محسنی - انوشیروان - مجلس - جبهه - خبرگزاری - صورت - روزنامه

آخرین اخبار سرویس:
بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در گفت وگو با فارس: پروژه بیمارستان کودکان ایبی و پروانه ای را آغاز می کنیم/ بنیاد نیکوکاری با 16 هزار عضو در کشور

بررسی مشکلات گردشگران آبشار یاسوج

اجلاس وزرای صندوق توسعه بین المللی اوپک در وین گشایش یافت

حکم دادگاه فدرال عراق به بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی

واگذاری سپیدرود به هر فرد دیگری فروش مال غیر است/ به دادگاه رفتم و به رای اعتراض کردم

طرح توان افزایی زنان و خانواده در یزد اجرا می شود

جنگ نرمی که جدی گرفته نشد/ مصرف مشروبات الکلی تهدیدی جدی برای دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه!

تشکل های دانشجویی مازندران به انتصاب رییس کارگروه دانشجویی استانداری انتقاد کردند

شورای شهری که در الفبای شهر«داری» مانده است!

بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در گفت وگو با فارس: پروژه بیمارستان کودکان ایبی و پروانه ای را آغاز می کنیم/ افتتاح مرکز نگهداری آیندگان در ساری

وزیر دفاع تونس کودتا در این کشور را تکذیب کرد

نقش شوراها در تصمیم گیری های کشور

ما در مقابل غول های جهان کم نمی آوریم

نزدیک به 10 هزار زندانی فارس در کلاس های قرآنی فعالیت دارند

اهدای 1000سری جهیزیه به نوعروسان خراسان رضوی

شرط شهید چمران برای کار گذاشتن کولر در اتاقش چه بود؟

دیدار رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با آیت الله ناصری

تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سید کاظم موسوی - اهواز

صورت مساله را پاک نکنید

استخدام کارگر ساده آقا جهت کافی شاپ در تهران

استخدام سالن کار جهت کار در کبابی

درخواست اعضای شورای عالی استان ها برای دیدار با مقام معظم رهبری

استخدام نظافتچی خانم جهت سالن زیبایی در محدوده جردنِ تهران

یک سوم زنان جهان خشونت را تجربه کرده اند

استخدام ساندویچ زن حرفه ای برای ساندویچی در غربِ تهران

استخدام تراکت پخش کن در محدوده شهریار

دوخت لباس عروسی با کاغذ تشناب

اظهارنظر سخنگوی شورای شهر در مورد نمایشگاه الکامپ

جهانگیری: دولت مردم سالار از منتقدین و معترضین آسیب نمی بیند

اعلام آدرس ستادهای ترخیص خودرو

جزییات مراسم تشییع شجره اعلام شد

اشمید: 100 شرکت اروپایی به زودی وارد مذاکره تجاری با ایران می شوند

درخواست اعضای شورای عالی استان ها برای دیدار با مقام معظم رهبری

عکس هایی از دیوار مجازی تا دیوار گالری

نقاشی هایی از مهره های شطرنج در لباس و قامت قاجاری ها

اجازه ساخت ساختمان های دودکش مانند را در شهر نمی دهیم/دولت باید در اداره امور پایتخت کمک کند

دولت با تمام قوا به زلزله زدگان کرمانشاه کمک می کند

اصناف؛ زمینه ساز حمایت از کالای ایرانی

یادواره شهید حریم امنیت در لنده

جزییات پیشرفت 67 درصدی پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک

خطر جبران کسری بودجه با فروش اوراق

دوره محکومیت شیخ علی سلمان 28 دسامبر پایان می یابد

اینقدر به شادی های مردم گیر می دهید که...

تکذیب تعطیلی کافی شاپ ها در مشهد

آفتاب لگن هفتاد دست

دامپزشکی خط مقدم سلامت جامعه است

مجلس در لایحه مبارزه با تروریسم طبق تدابیر رهبری عمل می کند

رییس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی معرفی شد

پشتیبانی مردم از نظام مسئولیت کارگزاران را مضاعف می کند

CFT را بعد از اخذ نظر رهبری در مجلس پیگیری می کنیم

دامپزشکی خط مقدم سلامت جامعه است

استخدام راننده جهت پخش مواد غذایی در تهران

همایش پیوند آسمانی در کرمان برگزار شد

استخدام تعدادی چرخکار ماهر مبل راحتی در تهران

دادستان کل کشور امشب در گفت وگوی ویژه خبری حضور می یابد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: قضات با روحیه مدارا و مردم داری حکم صادر کنند

استخدام وسط کار و خیاط پرده دوز ماهر در محدوده ولیعصرِ تهران

استخدام منشی مدیر عامل نیمه وقت در تهران

دوره «روزنامه نگاری» ویژه طلاب و روحانیون تهرانی برگزار می شود

درخواست اعضای شورای عالی استان ها برای دیدار با مقام معظم رهبری

استخدام فروشنده آقا برای یک سوپرمارکت در قم

منتقدان و معترضان نباید سوژه امنیت کشور باشند/مردمی مایوس از آینده ممکن است پرخاشگری کنند

حضور دادستان کل کشور در گفت وگوی ویژه خبری

انتقاد صالحی از واکنش شتابزده اروپایی ها به خروج آمریکا از برجام / اعتمادسازی مهم و ضروری بوده، اما مستلزم اقدام به هنگام و موثر طرفین است

تازه ترین خبرها از "بهنام بانی" و کنسرت هایش

پنج فرهنگ مهم و تأثیرگذار در محیط خانواده

15قدم جدید برای بررسی مطالعاتی در محوطه های تاریخی

محمدرضا بادامچی: رهبر انقلاب از عملکرد مجلس رضایت دارند/ تدوین قوانین داخلی در رابطه با FATF / رهبری بسیار تاکید داشتند که قوانین باید به نفع مردم باشد

خدمات شبکه دولت در دفاتر پستی ارائه می شود

شیخ علی سلمان بی گناه شناخته شد

اعضای شورای عالی استان ها خواستار دیدار مقام معظم رهبری شدند

نماهنگ | دانشمند عارف

درباره کنوانسیون های بین المللی براساس تدابیر رهبری عمل خواهیم کرد

نماینده مردم اراک در مجلس مطرح کرد جزییات پیشرفت 67 درصدی پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک

4 مستند شهدای مدافع حرم استان در سال جاری تولید می شود / برند سازی کالاهای تولیدی استان یک وظیفه همگانی

انتشار سریالی مقالات عطاءالله مهاجرانی در روزنامه اطلاعات

برگزاری اولین همایش نقش دستگاه قضایی و رسانه در احیاء حقوق عامه در دادگستری استان قزوین

امیرعبداللهیان: توهین بی شرمانه ترامپ به مردم ایران نشان از خودباختگی و ساده لوحی سیاسی او است

تکیه بر جای مدرس نتوان زد به گزاف ، مگر اسباب مدرس همه آماده کنی

پیکر شهید موسوی امین به خاک سپرده شد + تصاویر

پشتیبانی مردم از نظام مسئولیت کارگزاران را مضاعف می کند

در یمن چه خبر است؟

گزارش فارس از وضعیت امروز بهارستانی ها در قیاس با مجلس آن روزها تکیه بر جای مدرس نتوان زد به گزاف ، مگر اسباب مدرس همه آماده کنی

خیانت به انقلاب با طرح مذاکره مستقیم با آمریکا

فرمایشات رهبری روح امید رابه جامعه تزریق می کند

17 ملوان ایرانی که در سومالی بازداشت شده بودند به کشور بازگشتند

دادگستری مرجع احقاق حق و پایگاه تظلم خواهی است

سوناتای 2020، متفاوت ظاهر می شود/ تصاویر لو رفته از نسل هشتم سوناتا (+عکس)

درباره لایحه مبارزه با تروریسم طبق تدابیر رهبری عمل می کنیم

حفاظت از سرمایه اجتماعی وظیفه نخبگان

انتقاد استاندار سمنان به دخالت برخی نمایندگان در عزل و نصب ها

افتتاح راه آهن قزوین - رشت در آینده ای نزدیک

دکتر چمران ، مردی از تبار ایثار، علم و عمل

افتتاح 500 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده

50 هیات مذهبی در گناوه فعال هستند

جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام در یاسوج آغاز بکارکرد

تشییع و خاکسپاری شهید مدافع حرم‎ در اهواز

استخدام تعدادی چرخکار برای کارگاه دوخت صندل و کفش در قم

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت فنی مهندسی

استخدام حسابدار در یک شرکت خارجی

واکنش نماینده خمینی شهر به انتشار خبر «تجاوز به کودک افغانستانی»: اسلام به ما دستور داده که حق ندارید این اخبار را پخش کنید/ معلوم نیست تجاوز صورت گرفته باشد/ نظر پزشکی قانونی برای قاضی حجت نیست

واکنش نماینده خمینی شهر به انتشار خبر «تجاوز به کودک افغانستانی»: اسلام به ما دستور داده که حق ندارید این اخبار را پخش کنید/ معلوم نیست تجاوز صورت گرفته باشد/ نظر پزشکی قانونی برای قاضی حجت نیست