مطالب مرتبط:
واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید | ورود به بازار از سال آینده
واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید
واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید
واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید
واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 ساعت 19:052018-06-13پزشكي

واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید | ورود به بازار از سال آینده


- خبرگزاری آریا - معاون تحقیقات وزیر بهداشت می گوید محققان دو شرکت دانش بنیان ایرانی، به پیشرفت 90 و 70 درصدی در تولید واکسن HPV (ویروس پاپیلوم انسانی) رسیده اند و این واکسن ها در صورت دریافت مجوز، احتمالا از سال 98 وارد بازار می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا دکتر رضا ملک زاده درباره ضرورت تولید واکسن های موردنیاز کشور اظهار کرد: تولید هر واکسن داخلی برای عفونت های ویروسی و بیماری هایی که افراد باید در برابر آن ها واکسینه شوند، یک موفقیت برای کشور است؛ چراکه واردات واکسن، هزینه های سرسام آوری دارد و بسیار گران به دست مصرف کننده داخلی می رسد؛ بنابراین تحقیقات و تلاش ها برای تولید واکسن های مؤثر و باکیفیت که این هزینه ها را به شدت کاهش دهد، قابل حمایت هستند.

معاون تحقیقات وزیر بهداشت به واکسن های HPV در حال تولید توسط پژوهشگران دو شرکت دانش بنیان ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: واکسن ایرانی دو ظرفیتی HPV (سروتیپ های 16 و 18 که نقش عمده ای در بروز سرطان دهانه رحم دارند) مشابه واکسن خارجی سرواریکس است و در مراحل آزمایش های بالینی و دریافت مجوز سازمان غذا و دارو است و با دریافت مجوز، احتمالاً از ابتدای سال 98 وارد بازار می شود و واکسن دوم یک واکسن چهار ظرفیتی HPV (سروتیپ های 6، 11، 16 و 18) مشابه واکسن خارجی گارداسیل ، در مرحله آزمایش های حیوانی است و به پیشرفت 70 درصدی رسیده است.

HPV و سرطان دهانه رحمدکتر ملک زاده می گویدنتایج برخی تحقیقات انجام شده در ایران شیوع کلی HPV در جمعیت زنان را حدود 4 تا 7 درصد تخمین می زند.

آشنایی با ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) معاون تحقیقات وزیر بهداشت سرطان دهانه رحم را هفدهمین سرطان شایع در بین زنان ایرانی دانست و با استناد به آمارهای تخمینی، مرگ های ناشی از سرطان دهانه رحم در کشور را سالانه 370 مورد اعلام کرد.

سرطان دهانه رحم چیست؟ دکتر ملک زاده بر اهمیت پیشگیری از عفونت ویروس HPV، به عنوان یکی از راه های ابتلا به سرطان دهانه رحم و شیوع آن، ضمن تأکید بر اصلاح رفتار و سبک زندگی برای پیشگیری از هر نوع بیماری و در این خصوص، اصلاح رفتارهای جنسی به ویژه پرهیز از روابط جنسی محافظت نشده با شرکای متعدد تأکید کرد.

او افزود: واکسینه شدن البته درصورتی که افراد ازنظر پزشک و مراقبان بهداشتی، واجد شرایط واکسن باشند، یک پیشگیری عالی است؛ اما باید گفت واکسینه شدن تابع سیاست و دستورالعمل های بهداشتی کشورهاست.

این واکسن در برخی کشورها از 9 سالگی تزریق می شود و در ایران، از سن 12 سالگی.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند این واکسن به افراد زیر 26 سال تزریق شود و کشورها آن را در برنامه واکسیناسیون خود بگنجانند.

علت تزریق زودهنگام واکسن نیز، کاملاً مبنای پزشکی داشته و آن، ضرورت ایجاد مصونیت به موقع در برابر بیماری، در جریان واکسیناسیون است.

دکتر ملک زاده با بیان این که عفونت HPV که عمدتاً مردان عامل انتقال آن هستند، در اغلب موارد بوسیله دستگاه ایمنی پاک سازی می شود، گفت: اگر بدن نتواند عفونت ویروس را پاک کند، پایداری طولانی مدت ویروس در بدن ممکن است منجر به بروز سرطان دهانه رحم شود؛ بنابراین انجام واکسیناسیون یک راه پیشگیری مؤثر در برابر سرطان دهانه رحم است.

واکسنی ایمن و موثر برای پیشگیری سرطان دهانه رحم معاون تحقیقات وزیر بهداشت درباره میزان تاثیربخشی واکسن ضد HPV گفت: مطالعات نشان می دهد که واکسیناسیون HPV در درازمدت، باعث کاهش 98 درصدی موارد سرطان دهانه رحم در زنان کمتر از 50 سال می شود.

همچنین برنامه های غربالگری زنان باعث کاهش 30 درصدی سرطان دهانه رحم مهاجم در زنان بالای 50 سال می شود.

با ادغام این دو رویکرد، می توان تا 81 درصد از بروز این سرطان کاست.

غربالگری در پزشکی چیست؟ به گفته دکتر ملک زاده شواهد مطالعات منتشره نشان داده است که واکسیناسیون از ایجاد ضایعات دهانه رحم در زنان جوان به ویژه افراد 15 تا 26 سال محافظت می کند و این واکسن با درجه اطمینان بالایی از عوارض ناخواسته جدی ندارد؛ البته تزریق واکسن به زنان باردار ممنوع است و باید کاملاً زیر نظر پزشک انجام شود.

دکتر ملک زاده گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، درصورتی که میزان پوشش واکسیناسیون HPV در بین زنان جوان تا 70 درصد باشد، کاهش فراوان بروز سرطان دهانه رحم مورد انتظار است.

به گفته دکتر ملک زاده واکسن HPV از ذرات شبه ویروس تهیه می شود و حاصل فناوری نوترکیب است.

این ذرات فاقد هرگونه محصول بیولوژیک زنده با DNA هستند و قدرت بیماری زایی ندارند و بنا بر مطالعات علمی فراوان و تأییدیه سازمان بهداشت جهانی واکسن موجود برای ویروس HPV ایمنی، کارایی و اثربخشی عالی دارند.

اهمیت غربالگری سرطان دهانه رحم معاون وزیر بهداشت همچنین درباره پیشگیری از سرطان دهانه رحم، اظهار کرد: انجام آزمایش غربالگری سرطان دهانه رحم برای افراد واجد شرایط و در معرض خطر مانند افراد دارای فعالیت جنسی، نقش بسیار مهمی در پیشگیری، تشخیص و درمان زودهنگام بیماری دارد.

چراکه کشف و شناسایی سلول های پیش سرطانی که بخشی از غربالگری سرطان دهانه رحم است، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

پاپ اسمیر (آزمایش غربالگری سرطان دهانه رحم) چیست؟معاون تحقیقات وزیر بهداشت افزود: هم اکنون، غربالگری سرطان دهانه رحم توسط متخصصان زنان کشور به خوبی در حال انجام است و در آینده شاهد ثبت دقیق تر میزان بروز این سرطان در کشور خواهیم بود.

به گفته دکتر ملک زاده، ازآنجاکه مشاهده زگیل تناسلی یا ابتلا به ویروس HPV لزوماً به معنای ابتلا به سرطان دهانه رحم نیست، بنابراین آزمایش غربالگری سرطان دهانه رحم پیش از هرگونه اطمینان و یا نگرانی لازم است.

افرادی که غربالگری سرطان دهانه رحم را انجام داده و از عدم ابتلا به آن مطمئن شده اند، خطر ابتلا به این سرطان در آینده نزدیک برای آن ها کم است، اما انجام آزمایش های مجدد تا وقتی فعالیت جنسی دارند، ضروری است؛ چراکه خطر کم وبیش وجود دارد.

انتقاد از اطلاع رسانی نادرستاطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از بیماری HPV هرسال، 13 اسفندماه هم زمان با روز جهانی آگاهی از HPV صورت می گیرد، اما در برنامه تلویزیونی ماه عسل به سونامی این بیماری در ایران طی سال های آینده اشاره و موجب موضع گیری هایی در این خصوص شد.

معاون تحقیقات وزیر بهداشت، بر پرهیز رسانه ها به ویژه رسانه ملی در اعلام میزان شیوع بیماری ها و پیش بینی اپیدمی آن ها در آینده توسط افراد غیرمتخصص از سویی و لزوم خودداری از به کارگیری توصیفاتی همچون سونامی برای شیوع بیماری ها بدون اتکا به اسناد مطالعاتی و علمی مورد تأیید تاکید کرد.

ملک زاده گفت: خوشبختانه کشور ایران در حوزه تحقیقات علوم پزشکی و نظام ثبت بیماری ها به ویژه ثبت سرطان به دستاوردهای بسیار مهم بین المللی رسیده است که نمونه اخیر آن تهیه نخستین گزارش ثبت سرطان مبتنی بر کل جمعیت ایران بود که برای انتشار در معتبرترین مرجع جهانی سرطان در پنج قاره مورد تأیید قرار گرفت و نشان داد که ایران در حوزه ثبت سرطان همپای کشورهای پیشرفته دنیا توانسته یکی از باکیفیت ترین و دقیق ترین گزارش ها ثبت سرطان دنیا را ارائه دهد.

او نتایج ثبت سرطان دهانه رحم را یکی از بخش های نظام ثبت سرطان دانست و افزود: وقتی کشور ما دارای چنین توانایی علمی و تحقیقاتی در حوزه پزشکی است، انتظار می رود که موضوعات مهم مرتبط با بیماری ها را دستخوش حواشی بی فایده که هیچ ثمری برای مردم ندارد، نکنیم.


کلید واژه ها: سرطان دهانه رحم - واکسن - بهداشت - سرطان - ایران - وزیر بهداشت - تولید - ایرانی - ملک زاده - پیشگیری - کشور - ویروس - سازمان بهداشت جهانی - سازمان غذا و دارو - معاون - بازار - وزیر - آزمایش - درصد - بیماری - مجوز - زاده - دکتر - پیشرفت - زنان ایرانی - رفتار - هزینه - اصلاح - عفونت - سالگی

آخرین اخبار سرویس:
ابداع نوعی پچ برای درمان زخم های داخل دهان

چرا مجری معروف خودکشی کرد؟

بیماران سرطانی از داروهای داخلی راضی نیستند

درمان ریزش مو با داروی پوکی استخوان

تغذیه صحیح بعد از ماه رمضان

بستی سنتی بخوریم یا کارخانه ای؟

راز زیبایی پوست زنان مصری

زخم معده چه زمانی سرطان می شود؟

خوردن آلبالو برای این افراد ممنوع

کاربردهای حیرت انگیز و متفاوت پودر قهوه را بشناسید

تبریز میزبان سیزدهمین المپیاد دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کشور می شود

کشف ارتباط موی خاکستری با ابتلا به بیماری های خطرناک

درمان سوزش جای تیغ

بارگیری 50 تن دارو و تجهیزات پزشکی ایران برای ارسال به عربستان

ویروسی که نقش کلیدی در ابتلا به آلزایمر دارد

پسرها و دخترها تا چه سنی قد می کشند؟

با خوردن این میوه شاد و جوان بمانید

طرز تهیه خورشت قورمه سبزی آذری

“ترک سیگار” با خوراکی های پیشنهادی متخصصان طب سنتی

روح لطیف زنانه در تسخیر اعتیاد

سنت خونین دانمارکی ها با مشارکت کودکان

زخم معده چه زمانی سرطان می شود ؟

راز زیبایی پوست زنان مصری

پسرها و دخترها تا چه سنی قد می کشند؟

بیماری وبا در 75 درصد موارد بدون علامت است

بیماری وبا در 75 درصد موارد بدون علامت است

ویروسی که نقش کلیدی در ابتلا به آلزایمر دارد

تأمین آب شرب و ساماندهی نخاله ها در روستاهای زلزله زده بزرگ ترین دغدغه است

سه تمرین تنفس برای کاهش اضطراب

درمان سوزش جای تیغ

قیمت داروها را آنلاین ببینید

خواص تفاله قهوه برای پوست

سه تمرین تنفس برای کاهش اضطراب

ظاهر عجیب بازیگر پرحاشیه ایرانی در انگلیس

بارگیری محموله 50 تنی دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی برای حج 97

وزیر بهداشت در لباس اورژانس

تکذیب رها کردن بیمار در خیابان در ماهدشت

اراده فولادین فولادمردان ایرانی

کار پسری 10 ساله به علت 8 ساعت بازی کامپیوتری به بیمارستان کشیده شد

فرماندار: ایجاد کانون سلامت در محلات آستارا ضروری است

بارداری خارج از رحم چه علائمی دارد؟

ارسال تجهیزات پزشکی حجاج ایرانی توسط هلال احمر

تکذیب رها کردن بیمار در خیابان در ماهدشت

آزمایش مینیاتوری تاثیر ترکیبات دارویی بر نمونه های تومور

علل و درمان بارداری خارج رحمی

معرفی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی سمنان + فیلم

المپیاد فوریت پزشکی خدمات رسانی اورژانسی را ارتقا می دهد

تامین نیازهای درمانی ایثارگران سطح سلامتی را ارتقا می دهد

محموله دارویی حجاج ایرانی بارگیری شد

راهکارهای جلوگیری از افسردگی زنان در میانسالی

افزایش خطر سنگ کلیه با مصرف آنتی بیوتیک

زنان بیش از مردان در معرض عوارض استفاده نامناسب از گجت ها قرار دارند

تغذیه صحیح بعد از ماه رمضان/ عوارض شایع بین افراد در ماه رمضان بعلت تغذیه غلط و نامناسب

برپایی آیین پایانی ششمین المپیاد علمی مهارتی تکنسین های اورژانس

تجلیل از جانبازان شبکه بهداشت و درمان بهمیی

از بین بردن بوی سیر دهان با 7 روش ساده

علوم پزشکی البرز رها کردن بیمار در خیابان را تکذیب کرد

رها شدن بیمار در البرز کذب محض است

ناامیدی اجتماعی؛ پیامد و چرایی؟

اختلالات روانپزشکی؛ دومین رتبه اختلالات در بین تمام بیماری ها در ایران

کلیه ها با این عوامل عجیب آسیب می بینند

افتتاح یکی از مجهزترین مراکز پزشکی هسته ای کشور در سمنان

افزایش خطر سنگ کلیه با مصرف آنتی بیوتیک

هشدار دامپزشکی فارس درباره بیماری مِشمِشه

علوم پزشکی البرز رها کردن بیمار در خیابان را تکذیب کرد

مدیریت اختلالات روانی زنان در پیری

رها شدن بیمار در البرز کذب محض است

تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی!

فولاد مبارکه در همه حوزه ها، به ویژه در بخش سلامت، یک سازمان متعالی است

راهکارهایی برای کاهش مواجهه با خشونت های خانگی

ابداع نوعی پچ برای درمان زخم های داخل دهان

با خوردن ماهی از ابتلا به پارکینسون پیشگیری کنید

ارتقای سلامت عمومی با توسعه همکاری های شورای اسلامی شهر و دانشگاه علوم پزشکی شیراز

مشخص شدن قطب های خدمات درمانی ام .اس در بیمارستان های تهران

چند نکته درباره چگونگی تشخیص سرطان شایع کودکان

علوم پزشکی البرز رها کردن بیمار در خیابان را تکذیب کرد

شایع ترین بیماری گوارشی چیست؟

ویروس تبخال نقش کلیدی در ابتلا به آلزایمر دارد

بوی ناخوشایند گل

6 راهکار جلوگیری از افسردگی زنان میانسال

ترمیم قلب با خوردن روزی 4 فنجان قهوه

شایع ترین بیماری گوارشی چیست؟/ این توصیه ها را جدی بگیرید

امحاء مواد غذایی فاسد در ممسنی

استقبال از قسطی شدن هزینه بیمه سلامت ایرانیان

چرا چربی شکم از بین نمی رود؟

خارش پوست نشانه است نه بیماری

خوردن قرص بدون آب چه بلایی سرمان می آورد

یبوست با این غذاها بدتر می شود

وانیل؛ درمانی برای پوکی استخوان بعد از یائسگی

آلودگی هوا موجب سوء تغذیه درختان می شود

شبکه درمان هشترود به دو دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

استان اردبیل در شیوع اعتیاد در کشور در رتبه 31 قرار دارد

استخدام کارشناس اتاق عمل و هوشبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

سقط جنین، نتیجه «نه» به پیش گیری از بارداری

افزایش خطر سنگ کلیه با مصرف آنتی بیوتیک

چگونه در کنکور موفق شویم؟

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

چند نکته درباره چگونگی تشخیص لوسمی

6 راهکار جلوگیری از افسردگی زنان میانسال

مجله پزشکی و دانستنیهای سلامت + گزارش

واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید | ورود به بازار از سال آینده

واکسن HPV ایرانی به مرحله پایانی تولید رسید | ورود به بازار از سال آینده