مطالب مرتبط:
دادستان تهران خبر داد کیفرخواست متهم پرونده مدرسه ای در غرب تهران با 4 اتهام صادر شد/ پرونده فردا به دادگاه ارسال می شود
دادستان تهران خبر داد؛ کیفرخواست متهم پرونده مدرسه غرب تهران صادر شد
رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خبر داد احداث 37 درصد مدارس کشور توسط خیرین
کیفرخواست متهم پرونده مدرسه ای در غرب تهران با چهار عنوان اتهامی صادر شد/پرونده فردا به دادگاه ارسال می شود
کیفرخواست متهم پرونده مدرسه غرب تهران صادر شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 خرداد 1397 ساعت 10:562018-06-13دانش

مدرسه متروکه ای که «دانشکده» شد/ در دانشکده فنی اسلام آباد غرب چه خبر است؟!


مشکلات مختلفی که در دانشکده فنی اسلام آباد غرب واقع در استان کرمانشاه ایجاد شده، موجب نارضایتی شدید دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشکده شده است تا جایی که آنها مدتی است قید حضور در کلاس های درسی را زده اند.

- مدرسه متروکه ای که دانشکده شد/ در دانشکده فنی اسلام آباد غرب چه خبر است؟! " مشکلات مختلفی که در دانشکده فنی اسلام آباد غرب واقع در استان کرمانشاه ایجاد شده، موجب نارضایتی شدید دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشکده شده است تا جایی که آنها مدتی است قید حضور در کلاس های درسی را زده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مشکلات مختلفی که در دانشکده فنی اسلام آباد غرب واقع در استان کرمانشاه ایجاد شده، موجب نارضایتی شدید دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشکده شده است تا جایی که آنها مدتی است در اعتراض به این مسائل، قید حضور در کلاس های درسی را زده اند و از آن فراتر حتی ممکن است در امتحانات نیمسال دوم نیز شرکت نکنند.

به همین بهانه، در این گزارش به بررسی مشکلات دانشجویان دانشکده فنی اسلام آباد غرب پرداخته ایم.

در دانشکده فنی اسلام آباد غرب چه خبر است؟ دانشکده اسلام آباد از دانشگاه های اقماری دانشگاه رازی به حساب می آید؛ اما کمبود امکانات در این دانشگاه سبب شده است که دانشجویان نسبت به شرایط موجود اعتراض داشته باشند.

آن ها معتقدند که این کمبود امکانات قابل رفع شدن است؛ اما تا کنون هیچ تلاشی برای تغییر این مسئله صورت نگرفته است.

در همین رابطه یکی از دانشجویان این دانشکده در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، ضمن اظهار تاسف از وضعیت موجود گفت: این دانشکده یک دانشکده اقماری است که از سال 90 تاسیس شده و بدون هیچ امکاناتی شروع به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف کرده است.

مسائل رفاهی دانشجویان در دانشگاه به شدت کم است و در سال های ابتدایی، دانشجویان را با وانت جا به جا می کردند و وضعیت خوابگاه ها به صورت اجاره ای و ملکیت آن مربوط به فرد حقیقی است که متاسفانه این فرد دارای اختلالات روحی و جسمی است که به خاطر همین موضوع جان دانشجویان نیز در برهه ای هم به خطر افتاد.

دانشجویان در یک مدرسه 50 سال ساخت بدون هیچ استانداردی در حال تحصیل هستند! وی در ادامه افزود: اما از این موضوع که بگذریم، بعد از گذشت چند سال از تاسیس دانشکده و وعده وعید ها برای ساخت ساختمان جدید برای این دانشکده، هنوز هیچ دانشکده ای ساخته نشده است؛ حتی کلنگ زنی هم صورت نگرفته و دانشجویان در یک مدرسه 50 سال ساخت بدون هیچ استانداردی در حال تحصیل هستند.

این دانشجوی کارشناسی با اشاره به اینکه خوابگاه ها نیز معضل بزرگتری دارند، گفت: خوابگاه های موجود این دانشکده در اطراف شهر و در مکانی متروکه و بدون هیچ امکاناتی بنا شده است و حضور حیوانات در اطراف این خوابگاه باعث سلب آرامش از دانشجو هیان می شود.

وی در ادامه افزود: به طور خلاصه می توان گفت: دانشجویان این دانشکده، از حداقل امکانات یک دانشکده ملی که رتبه 11 کشوری را دارد، برخوردار نیستند.

وقتی کار به اعتصاب می کشد! این فعال دانشجویی، اضافه کرد: 25 روز می گذرد که دانشجویان کلاس های خود را تعطیل و از رفتن به کلاس امتناع کرده اند.

این مساله حتی در صدا و سیما هم مطرح شد و گزارش این موضوع از شبکه زاگرس (کرمانشاه) نیز پخش شد؛ اما مسئولان، حرکتی برای بهبود این وضعیت انجام نداده اند و مطالبات دانشجویان نادیده گرفته شده است.

این فعال دانشجویی بیان داشت: مسئله اینجا است که یک جوان بعد از طی 12 سال درس در دبیرستان با هزار امید و آرزو وارد دانشگاه می شود و امید دارد چند سالی را در دانشگاه درس بخواند و روز های خوبی را سپری کند؛ اما دانشجویانی که از بد روزگار به دانشگاه اسلام آباد آمده اند، شرایط اسفناکی را می گذرانند.

وی در ادامه افزود: اقدام بعدی دانشجویان، شرکت نکردن در امتحانات ترم است که شاید مسئولان به مطالباتشان پاسخ دهند.

دانشجویان قربانی طمع نمایندگان مجلس و نظرات مدیران شده اند این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه دانشجویان قربانی طمع نمایندگان مجلس و نظرات مدیران شده اند، گفت: این اعتراضات به گوش مسئولان از جمله نمایندگان مجلس رسیده و گفته شده که در خصوص این موضوع به ارائه راه حل و تشکیل جلسه می پردازند؛ در حالی که هیچ جلسه ای در دانشکده فنی مهندسی برای حل این مشکل از سوی فلاحت پیشه، نماینده مجلس برگزار نشده است.

همچنین سید محمد محمدی، دبیر شورای صنفی دانشکده فنی و مهندسی اسلام آباد غرب دانشگاه رازی کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه اخبار موثق تنها در دست اعضای شورای صنفی دانشجوی است، بیان کرد: دلیل اعتصاب صنفی دانشجویان این دانشکده را مشخصا و صراحتا به نمایندگی از دانشجویان اعلام می کنم و به غیر از محتوای بیان شده از جانب این شورا، سایر مطالب از جانب مسئولین کذب محض بوده و شایعه است.

محمدی در ادامه افزود: دانشکده اسلام آباد غرب از 7 سال پیش فعالیت خود را در سه رشته مهندسی صنایع، عمران و نرم افزار شروع کرده است که البته هیچ کارایی برای خود شهر اسلام آباد در عمل ندارد و این سرمایه گذاری ها می تواند در کارخانه ها برای ایجاد اشتغال انجام شود؛ این در حالی است که نه ساختمانی برای آن وجود دارد و نه زیر ساخت های یک دانشکده مورد تایید وزارت علوم در این دانشکده وجود دارد.

دبیر شورای صنفی دانشکده اسلام آباد در ادامه افزود: حال بعد از گذشت 7 سال هنوز دانشجویان در یک ساختمان قدیمی که زمانی قبرستان بوده و بعد ها مدرسه شده و دانش آموزان در آن درس می خواندند، در حال گذراندن واحدهایشان هستند.

وی در ادامه افزود: مسئولان این دانشکده و دانشگاه با این بهانه که ساختمان ما مجهز و بزرگ نیست، معتقدند که نمی توانند در این دانشگاه دوره ای را برگزار کنند؛ با این وضعیت نیز دانشجویان فعالیت و حرکتی از هیئت علمی ها مشاهده نکرده اند و سطح آموزش را پایین ترین سطح ممکن می دانند.

محمدی بیان داشت: دلیل نداشتن هیئت علمی به گفته مسئولان دانشکده، علاوه بر نبود اتاق ها و امکانات لازم برای حضور هیئت علمی، این است که اساتید حاضر نیستند که به اسلام آباد آمده و عضو هیئت علمی این دانشکده شوند که این مسئله هیچ ربطی به دانشجو و تخصصی که باید ببیند، ندارد.

در نتیجه این موضوع باعث شده است که دانشجویان از عدم وجود هیئت علمی خبر بدهند و قطعا این صحبت بی دلیل نیست.

وی با اشاره به اینکه از دیگر مشکلات این دانشکده، توهین های علنی و تهدید های قانونی مسئولان نسبت به دانشجویان است، ادامه داد: در این دانشکده با صراحت و جرئت تمام حقوق دانشجویان زیر پا گذاشته می شود و چنان به نظر می رسد که حق با آنهاست در آن حد که اجازه رسانه ای کردن این موضوع را سال ها ندادند؛ به نظر می رسد تمامی اقدامات مسئولان در جهت منفعل کردن دانشجو یان بوده است.

هیچ یک از استاندارد های اساس نامه وزارت علوم در دانشکده اسلام آباد غرب رعایت نشده است وی در ادامه اظهار کرد: این دانشکده از نظر مسئولان دانشگاه وزارت علوم و سازمان آموزش عالی کشور غیر قانونی است؛ چرا که هیچ یک از استاندارد های اساس نامه وزارت علوم در آن رعایت نشده است؛ لذا اقدامات این مسئولان برای انحلال این دانشکده است، زیرا این دانشکده و شهرستان هیچ گونه پتانسیل و ظرفیتی برای تشکیل یک دانشکده مطلوب را ندارد.

محمدی در ادامه تصریح کرد: از طرفی مسئولان شهرستان به دلیل تعصبات منطقه ای و بدون هیچ منطقی سعی در پافشاری بر این مسئله دارند که دانشکده مذکورمنحل نشود و تا حدودی موفق شده اند و قدرت سیاسی آن ها بر قدرت قانون و نظر دانشجویان چربیده است.

در این این میان دانشجو یان بین چرخ آسیاب لجبازی مسئولین خرد شده اند.

وی ادامه ادامه داد: تاوان این لجبازی در این 7 سال را دانشجو یان داده اند و وقتی از دکتر اعلمی، ریاست دانشگاه رازی می خواهیم این دانشکده را منحل کنند، می گوید از اختیار من خارج است و مشخص نیست دقیقا چه کسی مسئول است؟دبیر شورای صنفی دانشکده اسلام آباد اضافه کرد: از اساسی ترین و ضروری ترین مشکلات این دانشکده می توان به مشکلات آموزشی اشاره کرد؛ چرا که استادان حق التدریسی از دانشگاه های پیام نور، آزاد و غیره به این دانشکده می آیند.

بیشتر آن ها دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های دیگر هستند که همین مسئله اساسی ترین معضل برای این دانشکده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات این دانشکده به همین مسائل منتهی نمی شود، اضافه کرد: مهندس صنایعی که در این چهار سال یک مرتبه هم بازدید از یک کارخانه را نداشته، مهندس عمرانی که در این چهار سال کار با دوربین نقشه برداری را بلد نیست و مهندس نرم افزاری که درس غیر مرتبط با تخصصش را تدریس می کند، شاکله اساتید این دانشکده را تشکیل می دهند.

محمدی اضافه کرد: تمامی کارگاه های ارائه شده توسط دانشکده، استیجاری و از دانشگاه علمی کاربردی و فنی حرفه ای شهرستان است و در واقع در پایین ترین سطح امکانات قرار دارد.

دروس کارگاهی و آزمایشگاهی هر 3 سال یکبار ارائه می شود و هر دانشجو به هردلیلی اگر نتوانست دروس مذکور را پاس کند، باید 3 سال صبر کند، که این وضع برای دانشجویان بخصوص دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی غیرقابل قبول است؛ به همین دلیل شرایط موجود برای دانشجویان غیر قابل تحمل است.

وی در ادامه اضافه کرد: در اقدام اخیر دانشجویان دست به اعتصاب زده اند و هم اکنون در 25 روز اعتصاب به سر می برند، تحریم کلاسها، تحریم امتحانات میان ترم، تحریم کارگاه ها و کلاس های عملی و در آخر تحریم امتحان پایان ترم نیم سال دوم در دستور کار دانشجویان است و بر تصمیم خود برای امتحان ندادن مُصر هستند و عزمشان را جزم کرده اند تا به مطالبات به حق خود جامعه عمل بپوشانند.

دبیر شورای صنفی با اشاره به اینکه اعتصابات دانشجویان کاملا صنفی است، گفت: این اعتراضات و اعتصابات به هیچ وجه سیاسی نیست و تمامی مشکلات ما موضوعات آموزشی و صنفی است ولاغیر.


کلید واژه ها: دانشجویان - دانشجو - استان کرمانشاه - اسلام - دانشگاه - تحصیل - استان - مشکلات - کرمانشاه - نارضایتی - مدرسه - خبرگزاری - متروکه - اعتراض - صورت - شاغل - گزارش - اختلالات - خبرنگار - خوابگاه - ساختمان - گفتگو - شرایط - حقیقی - اجاره - رابطه - وانت - وعده - رازی - شروع

آخرین اخبار سرویس:
زادروز ویکتور هس، کاشف پرتو کیهانی

زیباترین عکس های هفته اسپوتنیک

تشییع پیکر گوینده اسبق خبر صدا و سیما و استاد دانشگاه

همکاری های علمی ایران و فرانسه

دانشگاه از محل دوره های تخصصی آزمایشگاهی و کارگاهی درآمدزایی می کند

اتمام احداث بیمارستان امام خمینی(ره) شهریار تا پایان سال 97

آمادگی پاریس برای اعزام دانشجو به دانشگاه های ایران

دانشجویان فرانسوی برای تحصیل به ایران اعزام می شوند

دانشگاه آزاد جویبار در 6 رشته کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد

دانشمندان در آستانه کشف نوع جدیدی از نوترینو

آمادگی پاریس برای اعزام دانشجو به دانشگاه های ایران

گسترش همکاری های علمی دانشگاه فردوسی با دانشگاه های فرانسه

78 رشته گرایش جغرافیا در سه مقطع منسوخ شد

گسترش همکاری های علمی دانشگاه فردوسی با دانشگاه های فرانسه

مهدی ابطحی، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شد

اشتغال 33هزار دانش آموخته در مراکز رشد و کارآفرینی+فیلم

3 رشته هدفگذاری شده فرانسوی ها برای اعزام دانشجو به ایران

4 تیر؛ آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد

9 رشته محل پردیس علوم و تحقیقات کرمان دانشجو پذیرش می کند

گسترش همکاری های علمی دانشگاه فردوسی با دانشگاه های فرانسه

آمادگی پاریس برای اعزام دانشجو به دانشگاه های ایران

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان باید سدشکن مشکلات در کشور باشد

کارت آزمون سراسری از فردا قابل دریافت است

اعزام دانشجویان فرانسوی به ایران برای تحصیل در سه رشته

دانشجویان علامه با تهرانی ها همراه شدند/ تجمع و امضا طومار در اعتراض به احکام سنگین برای دانشجویان

مینی رایانه ای کوچک تر از دانه برنج/ عکس

توسعه همکاری های دو جانبه، اعطای بورس های دانشجویی و انجام تحقیقات مشترک

میزان تولید اشتغال به فناوری بستگی دارد/ شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خط شکنی کند

کشمیری تأکید کرد ضرورت ادغام دو مجوز فناوری و دانش بنیان و تعیین رویه واحد برای اعطای مجوز دانش بنیان

مهلت ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد تمدید شد

آمادگی فرانسه برای اعزام دانشجو به دانشگاه های ایران

ماراتن علمی بیش از 43 هزار مازندرانی

افتتاح پروژه های دانشکده کشاورزی، گام مهمی در راستای تقویت مهارت آفرینی است

تطبیق و پیوند اساسنامه سازمان دانش آموزی با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

پراکندگی آشفته دانشگاه در جغرافیای ایران

سرپرست دانشگاه آزاد واحد ورامین منصوب شد

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین

عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران عنوان کرد تقویت سیستم ایمنی و مقابله با آلرژی با مصرف پروبیوتیک

تمدید زمان ثبت نام بدون آزمون دکترای دانشگاه آزاد

سقف وام های پرداختی دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یافت

دومین کنفرانس بین المللی «آینده زنان- 2019» سریلانکا برگزار می شود

دومین کنفرانس بین المللی «آینده زنان- 2019» در کلمبو- سریلانکا برگزار می شود

فعال سازی مرکز کارآفرینی دانشگاه شیراز در آینده ای نزدیک/ بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان صنعتی شیراز مشغول به کار شدند

تأثیرات جریان مدینه محوری در گسترش و ترویج برخی قرائات قرآنی بررسی شد

هدف از تاسیس مرکز نوآوری نصیر تشویق دانشجویان به راه اندازی کسب و کار دانش بنیان است/ مستقرشدن تیم های تحقیقاتی درمرکز نصیر

تمدید ­مهلت نام نویسی در دوره های بدون آزمون دکتری 97 دانشگاه آزاد

مرکز کارآفرینی دانشگاه شیراز نقطه اتصال دانشجویان و مراکز صنعتی خواهد بود

دست مصنوعی با قدرت احساس درد ساخته شد

مهلت ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد تمدید شد

وزیرعلوم: دانشگاه ها برای حل چالش های کشور ورود کرده اند

ابطحی رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شد

حضور اساتید زبان فرانسوی در دانشگاه های ایران

تمدیدمهلت ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد

جلسه اعضای هیأت امنای سازمان دانش آموزی با حضور وزیر آموزش و پرورش

مهلت ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد تمدید شد

نتیجه استعلام شهردار کرج به رییس شورا ارسال شد

آخرین فرصت دانشگاه ها برای شرکت در رتبه بندی آشپزخانه ها

دستاوردهای علمی محققان شیلاتی

ماجرای خانه 1000 متری ولایتی چیست؟

چاپ دو مقاله استاد دانشگاه شریف در نشریات نیچر و ساینس

دانشجویان فرانسوی برای تحصیل به ایران اعزام می شوند

ثبت نام بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری دانشگاه آزاد تمدید شد

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و کانون های مساجد منعقد شد

دانشگاه ها تا فردا برای شرکت در رتبه بندی آشپزخانه ها فرصت دارند

دستاورد های علمی محققان شیلاتی

تمدید ثبت نام بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

چاپ مقاله استاد دانشگاه شریف در مجله نیچر

چاپ مقاله استاد دانشگاه شریف در یکی از معتبرترین مجلات علمی دنیا

احیای عکس های قرن نوزدهمی توسط پژوهشگران کانادایی

مدیران مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد تبریز معرفی شدند

مهلت ثبت نام در ترم تابستان مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر تمدید شد

فرصت مجدد ثبت نام آزمون دانشنامه دندانپزشکی تعیین شد

راه اندازی 2 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

ولایتی موفقیت تیم رباتیک ایران در مسابقات جهانی کانادا را تبریک گفت

تمدیدمهلت ثبت نام مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر

کارت شرکت در آزمون سراسری فردا یکشنیه 27 خرداد ماه 97 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت

اعلام شرایط دانشگاه فنی وحرفه ای برای جذب متقاضیان کارشناسی ارشد

مهلت دانشگاه ها برای شرکت در رتبه بندی آشپزخانه ها فردا به پایان می رسد

با حکم وزیر علوم سیدمهدی ابطحی رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شد

ماجرای خانه 1000 متری ولایتی چیست؟

بازنگری آیین نامه ترفیع اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

شرایط جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فنی حرفه ای برای متقاضیان کارشناسی ارشد اعلام شد

افزایش سقف وام های پرداختی دانشگاه آزاد به کارکنان و اعضای هیات علمی

گروه جهادی علویون مناطق محروم را آبرسانی می کنند

ناسا خود را برای مقابله با سیارک ها آماده می کند

ابطحی بر مسند ریاست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

مهلت ثبت نام مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر تمدید شد

شرکت استرالیایی موفق به ارائه روشی نو برای تولید گرافن شد

تریبون آزاد با موضوع FATF به همت دانشجویان یزد برگزار شد/ هوشیاری و درایت مردم قابل تحسین است

ماجرای خانه 1000 متری ولایتی چیست؟

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان منصوب شد

دانشگاه آزاد در توسعه شهرهای آذربایجان غربی همکاری می کند

اعدام برای ربایندگان دختر دانشجو

دانشمندان می گویند پول همه چیز نیست و پول زیاد منجر به قضاوت اشتباه می شود

تعداد ثبت نام کنندگان جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به 64 هزار نفر رسید

مینی رایانه ای کوچک تر از دانه برنج+ عکس

بابلسر میزبان کارگاه توانمندسازی سخنوران

ماجرای خانه 1000 متری ولایتی چیست؟ + جزییات

کارت شرکت در آزمون سراسری از فردا توزیع می شود

پیام تسلیت دکتر ولایتی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حسینی

مدرسه متروکه ای که «دانشکده» شد/ در دانشکده فنی اسلام آباد غرب چه خبر است؟!

مدرسه متروکه ای که «دانشکده» شد/ در دانشکده فنی اسلام آباد غرب چه خبر است؟!