مطالب مرتبط:
آغاز ثبت نام ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک
فرصت ثبت نام ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک در دانشگاه امیرکبیر آغاز شد
بهار یخ زده بازار خودروهای وارداتی؛ رکورد کامل در اثر افزایش قیمت ها
طبیعت مهاباد در فصل بهار
کنگره شهدا؛ فرصتی برای ادای دین به شهدا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 خرداد 1397 ساعت 07:452018-05-28سياسي

فرصتی برای هبه بهار ،سزاوارترین همه محتاجان چشم درراهند


ایرنا – زندانیان جرایم غیر عمد عنوانی که در پیدا و نهان لایه های آن زندگی های بسیاری از عارف و عامی) به قضای ناخواسته ترین واقعه ها به قدر نابایسته ترین مکان ها، - محبس دچار شده اند ،آنان این روزها چشم امید و انتظار به قافله نسیم مهر دوخته اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا ، زندان هیچ گاه یک انتخاب نبوده است اگرچه گزینش مدل زندگی بزهکارانه به نوعی انتخاب غیر مستقیم زندانی بودن و شدن را در ذات خود مستتر دارد اما زندان برای غیر بزهکار نیز قابل پیشامد است.

تصور انگ زندانی جرم غیر عمد را گرفتند برای هرکسی در هر موقعیتی محال نیست که همه کم و بیش مصادیقی از شرح حال زندانیان جرایم غیر عمد رامی شناسند افرادی که تا پیش از ان تصور زندان برای انان بیراه ترین احتمالات بوده است.

شرایط اکنون زندگی لبریز از پیچیدگی موقعیت ها، فزونی ابهام و انواع احتمال ها در پس و پیش هر کار و مشغله است ، افزایش مخاطرات در معمول ترین فعالیت ها به طور معمول ابستن بد وخوب بسیار از جمله زندانی جرایم غیر عمد شدن است .

موارد جرم غیر عمد در لابلای زندگی سالم روزمره قرار دارد رخدادهای منفی و ناخواسته از حوادث رانندگی و غیر ان گرفته تازیان و ضرر در فعالیت های اقتصادی و ناتوانی در ادای تعهدات مالی و بدترو البته جدید تر از همه اینها ناکامی در ازدواج از بسترهای اشنا و مشهور شکل گیری جرائم غیر عمد است.

به تعبیر حقوقیان جرم غیرعمدی، فعل یا ترک فعلی است که وقوع آن بدون اراده فاعل بوده، اما به هر حال قانون را نقض کرده است ومنشا اسیب و زیان شده و اینک باید مجازات را متحمل شودو جبران کند.

سویه اندوهناکتر اینکه زندان فقط مجازات مجرم نیست که معمولا بیشتریتن تبعات منفی زندانی اعم از معیشتی و عاطفی دامن خانواده زندانی و مجرم را می گیرد واینسان است که خانواده محبوسان جرایم غیر عمد مظلومترین همه خانواده های گرفتار هستند.

اکنون این مظلومترین خانواده ها چشم امید به همت نسیم مهر دوخته اند که قافله بهار را در این روزهای اول خرداد در شهر و روستای کشوراز جمله امروز استان ایلام به جنبش افکنده است قافله ای که جویای عزم نیکوکارانه وهمت همدلانه مردم است.

پنجم خرداد ماه با عنوان روز ملی حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان (نسیم مهر) نامگذاری شده است، این روز با هدف توجه بیشتر عموم به مشکلات خانواده های نیازمند زندانیان و لزوم حمایت همه جانبه از این قشر آسیب پذیر، بنا به پیشنهاد سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و بر اساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، در تقویم رسمی کشور ثبت شده است.

انجمن حمایت از زندانیان استان ایلام چندسالی است که در این ایام جشن گلریزان برگزار و از خیران دعوت می کند تا در این کار خیر و حسنه شریک باشند.

امروز هم همانند سال های گذشته و با یک روز تاخیر به مناسبت پنجم خرداد ماه روز نسیم مهر(حمایت از خانواده های زندانیان)، جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان غیرعمد، در سالن بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس شهر ایلام برگزار شد.

خیرین نیکوکار بار دیگر در آزاد سازی زندانیان غیر عمد، بارقه امیدی در دل خانواده های آنان کاشتند و امید به ساختن زندگی دوباره را در زندگی تعدادی از این زندانیان تجدید کردند.

کسانی که درد دیگران را درد خود دانسته و در افق گسترده دیدشان همنوعان خود را جای می دهند تا پرده تیرگی مشکلات را از آسمان زندگی دیگران کنار بزنند، در این ماه پر برکت لبخند را بر لبان خانواده های بدهکار غیرعمد بنشانند.

مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام در حاشیه این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: این جشن همتی بلند با اهداف خداپسندانه است که در راه آزادسازی زندانیان غیرعمد وبرگشت آنها به آغوش خانواده همه ساله برگزار می گردد.

علی حسنود ضمن قدردانی از مشارکت افراد خیر در این همایش افزود: سنت توجه به ایتام و نیازمندان و دستگیری از مستمندان از سنت های دیرین منطقه است و خیرین و دیگر اقشار جامعه در این مسیر نیک منشانه پیش قدم می باشند.

مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام کمک به زندانیان جرائم غیرعمد را از برکات ماه مبارک رمضان بیان کرد و یادآور شد: امسال هم همانند سال های گذشته خیران و نیکو کاران شرکت کننده کمک های نقدی وغیر نقدی خود را به منظور حل مشکلات مالی خانواده زندانیان بی بضاعت اختصاص دادند تا زمینه آزادی چند تن دیگر از زندانیان غیر عمد در استان فراهم گردد.

** 137 زندانی در انتظار حمایت خیرینمدیرعامل ستاد دیه ایلام گفت: هم اکنون 137 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های این استان برای آزادی چشم انتظار کمک ها و همراهی خیرین هستند.

علی حسنوند اظهار کرد: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت بدهی خود، محکوم به پرداخت مواردی چون دیه حوادث رانندگی، پرداخت مهریه، نفقه و بدهی مالی در زندان های این استان به سر می برند.

وی بدهی این زندانیان را 120 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: به دلیل مبلغ بالای بدهی برخی از این محبوسان و همچنین تعدد آن ها در صدد هستیم با تکیه بر موضوع صلح و سازش ضمن جلب گذشت حداکثری از پرونده ها، زمینه آزادی بسیاری از محکومان تحت حمایت این مجموعه حمایتی را در سال جدید فراهم کنیم.

مدیرعامل ستاد دیه ایلام تاکید کرد: سال گذشته 81 زندانی دیه و جرائم غیر عمد(79 مرد و 2 زن) از زندان های این استان با کمک مردمی آزاد شدند.

حسنوند با اشاره به تفکیک نوع محکومیت این افراد اظهار کرد: 68 نفر از این افراد به دلیل بدهی مالی، سه نفر با بدهی دیه و 10 نفر نیز با بدهی نفقه و مهریه درحبس بودند که با کمک های مردمی و رضایت از شاکیان از زندان آزاد شدند.

وی تاکید کرد: در 2 سال گذشته و با کمک خیران 159 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان ایلام آزاد شده اند.

** جشن گلریزان زندانیان نیازمند چهارشنبه در ایلام برگزار می شودمدیرعامل ستاد دیه استان ایلام از برگزاری جشن گلریزان در روز چهارشنبه هفته جاری در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: امیدواریم در جشن گلریزان امسال زندانیان جرایم غیرعمد که نهم خرداد ماه برگزار می شود به همت خیرین زمینه آزادی بخش قابل توجهی از زندانیان فراهم شود.

حسنود افزود: با زندانی شدن هر فرد چندین خانواده درگیر مسائل و مشکلات ناشی از آن می شوند و حتی احتمال بزهکار شدن فرزندان زندانیان نیز وجود دارد به همین دلیل امیدواریم تا با کمک های خیرین زمینه آزادی زندانی های بیشتری بویژه افرادی که به دلیل جرایم غیرعمد در حبس به سر می برند فراهم شود.

** قفل این زندان را خیران بگشایندزندانیان جرایم غیرعمد ، هنوز در انتظار کمک های انسان دوستانه خیران، برای بازگشت به آغوش گرم خانواده هستند، لازم است در این ماه خیرین برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اهتمام کنند و از سرچشمه های که در این زمینه صورت می گیرد برای شاد کردن خانواده های زندانیان غیرعمد بهره بگیرند چرا که تلاش خیرین برای گره گشایی در کار نیازمندان اجر اخروی دارد.


کلید واژه ها: زندان - زندانی - خانواده - زندانیان - زندگی - جرایم - سازمان زندان ها - تقویم رسمی کشور - حوادث رانندگی - انتخاب - کشور - مجازات - نسیم - عالی - حمایت - ایرنا - خرداد - زندگی سالم - تقویم رسمی - امید - منفی - زیان - اقتصادی - پیشنهاد - رانندگی - روستای - ازدواج - مشکلات - افزایش - انتظار

آخرین اخبار سرویس:
«آزادی بیان» از نظر مخالفان دولت چیست؟

اولین شلیک کاخ سفید به پیمان صلح با کره شمالی/ بازتاب تمدید تحریم پیونگ یانگ توسط ترامپ

یکی از پیوست های خروج آمریکا از برجام

دانلود آهنگ جدید حسین محمدیان بنام بمون باهام

دانلود آهنگ جدید محمدرضا عزیزی بنام قدم زدنامون

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز اول تیر

مسابقات کشتی نونهالان کشور در لرستان برگزار می شود

طرح های عمرانی استان تهران با روش BIM اجرا می شود

احداث زیرگذر جاده ای در بهشهر آغاز شد

ورود دادستانی به پروژه کمربندی جنوبی مشهد قابل قبول نیست

دانلود آهنگ جدید دانیال الهیان بنام دل دل

برای نسرین ستوده وثیقه 650 میلیونی صادر شده است

برای نسرین ستوده وثیقه 650 میلیونی صادر شده است

چهار هزار نشریه دانشجویی در دانشگاهها منتشر می شود

خلق ثروت ؛ مهم ترین رویکرد استانداری آذربایجان شرقی در سال جاری

آماده استفاده از ظرفیت وزارت دفاع هستیم

25 هزار تبعه افغانستان در گلستان سکونت دارند

نیشابور به فرودگاه نیاز دارد

سلاح نیروهای مسلح مسیر بصیرت را روشن می کند

تشریح برنامه های سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در میناب

فرهنگ مصرف غذای سالم محور فعالیت های جهاد کشاورزی یزد باشد

تا حد توان مراسم مرا ساده برگزار کنید

بازیکن ایرانی به پیشنهاد وسوسه انگیز شرق آسیا نه گفت

سعد حریری: به زودی دولت جدید را تشکیل می دهم

انصار الله هرگونه گفتگو برای تحویل کنترل بندر الحدیده به سازمان ملل را تکذیب کرد

مجلس نظام صیانتی را برای کشور تدوین کند فرصت حضور تندروها را در استان نمی دهیم

عینالی به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبریز تبدیل شده است

20هزار افاغنه درکلاس نهضت سوادآموزی قم شرکت کردند

114 کلاس برای اسکان مسافران در مینودشت آماده شد

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شدند

ورود دادستان کل کشور به ماجرای واردات غیرقانونی 5 هزار خودرو: مگر می شود هزاران خودروی خارجی با قیمت بالا وارد شود، شبکه ای از قاچاق نباشد؟ / با ریشه هایی که در بخش های مختلف می دوانند و پول هایی که خرج می کنند، این شبکه ها را به وجود می آورند

زمان برگزاری مجلس ترحیم مرحوم حجت الاسلام حسینی

10 سوالی که برای غلبه بر موانع باید از خود بپرسید

حمله موش های غول پیکر بر یکی از شهر های سویدن

دلایل تخلفات انتخاباتی از دیدگاه العبادی

باید مبادلات مرزی در آذربایجان غربی ساماندهی شود

50 معتاد بهبود یافته در کهگیلویه و بویراحمد شاغل شدند

ارتقای یکه صعود خراسان شمالی به شهر منتظر ادغام 3 روستاست

معاون برنامه ریزی شهرداری رشت در ده کوره چه می کند؟!

بهره برداری سریع از ساختمان کانون فرهنگی آموزش و پرورش ماسال

تخریب دولت آسیب های جدی به نظام وارد می کند

طرح توانمندسازی محلات قزوین اجرایی می شود

30 فرصت شغلی برای معتادان بهبود یافته اراک فراهم شد

روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 2 تیر 97

تصاویر/ مراسم چهلم حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی در قم

معادلات پیچیده شد!

بازیکنان ایرانی استراحت خود را در رستوران سرخ مسکو گذراندند+ تصویر

جبران کسری بودجه از طریق اوراق مشارکت دولت را زمین گیر می کند

مسئولان مانع انتقال غیرقانونی شهروندان خارجی در مهریز شوند

دوره اول متوسطه مدرسه معین تهران تعطیل شد

یادواره شهید علی غیوری زاده در ملکشاهی برگزار شد

نقش ایلام در دوران دفاع مقدس مغفول مانده است

برخی مسئولان فیلترینگ را دور زدند/ تلگرام طلایی پیام رسان نیست

پنج اندیشکده تخصصی توسط بسیج اساتید اصفهان تشکیل می شود

درگذشت یکی از گویندگان و سردبیران قدیمی خبر

برگزاری اختتامیه «قرآن چراغ سعادت» در دارالقرآن شهید علیزاده

مسئولان مانع انتقال غیرقانونی شهروندان خارجی در مهریز شوند

راه اندازی اردوگاه ماده 16 البرز با رفع موانع تسریع شود

الحاق شهر انزلی به منطقه آزاد از خواسته های بحق شهروندان است

اهمیت توجه به پیشگیری در جامعه آموزش داده شود

میرقادری مدیرعامل پالایشگاه آبادان شد

مرکز طب سنتی بدون مجوز در کاشان پلمب شد

97 درصد از مالیات استان تهران وصول شد

توسعه فرهنگی و کاهش ناهنجاری اجتماعی تلاشی ارزشمند از سوی تشکل های مردم نهاد است

دیدار استاندار گیلان با کم سن ترین رزمنده دفاع مقدس

طرح زیردریایی جاسوسی امریکا افشا شد + عکس

طرح دانشمند ایرانی مقیم استرالیا برای تولید آب از هوا، یکی از پنج کاندیدای جایزه جهانی

مدیران باید شهید بهشتی را الگوی خود قرار دهند

نقش مهم سازمان های مردم نهاد در کاهش مصرف آب و احیای دریاچه ارومیه

نخستین جشنواره رسانه و میراث فرهنگی کردستان برگزار می شود

میز خدمت به حقوق شهروندی و مطالبه های مردم رسیدگی می کند

در مجلس؛ مسائل فرعی جای مسائل اصلی کشور را گرفته است

یادداشت/ مهدی فضائلی یکی از پیوست های خروج آمریکا از برجام

انتقاد امام جمعه زاهدان از امام جمعه ایرانشهر:چرا بدون مشورت موضوع تجاوز را مطرح کردید

حافظه کردهای کرمانشاه سرشار از عناصر ملی است

635 خبرنگار خارجی اخبار انتخابات ترکیه را پوشش می دهند

برگزاری مراسم دعا برای شادی روح ابن سینا در مساجد 200 کشور ترکیه

33 سال پیش در چنین روزی مهلت 2 روزه آمریکا برای پایان هواپیماربایی در بیروت

خیابان های نامهربان سنندج

دولت با تمام قوا به کمک زلزله زدگان کرمانشاه آمده است

طرح آمایش اتباع خارجی در قزوین اجرا می شود

نوسازی بیمارستان ولیعصر اراک 67 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

عادت های روزانه و متفاوت افراد موفق

نقوی حسینی: پیوستن به «FATF» منتفی است

کارت تابستانی رایگان برای جوانان در سرتاسر سوئد توزیع می شود

با هوش مصنوعی وضعیت جوّی را پیش بینی کنید

چگونه بسته های اینترنتی خود را کنترل کنیم؟

مدیران برای رفع مشکل مردم تلاش کنند

طرح تاب آوری اجتماعی در سروآباد اجرا شد

اختصاص بودجه متمم برای بازسازی مناطق زلزله زده ضرورت دارد

دپوی زباله در ماسال ممنوع شد

50 هیات مذهبی در گناوه فعال هستند

نساجی آرتا زرین اردبیل به بخش خصوصی واگذار می شود

پشتیبانی مردم از نظام مسئولیت کارگزاران را مضاعف می کند

دامپزشکی خط مقدم سلامت جامعه است

افزایش اختلافات خانوادگی در زنجان پلمپ چاه های غیرمجاز در استان

طرح توان افزایی زنان و خانواده در یزد اجرا می شود

اسلام و ملت عزیز ایران در سایه مجاهدت رزمندگان سرافراز هستند

مدیران برای رفع مشکل مردم تلاش کنند

تولیت آستان مقدس عسکریین(ع) با تولیت آستان مقدس علوی دیدار کرد

فرصتی برای هبه بهار ،سزاوارترین همه محتاجان چشم درراهند

فرصتی برای هبه بهار ،سزاوارترین همه محتاجان چشم درراهند