مطالب مرتبط:
جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر منطقه آزاد اروند برگزار شد
افطار صمیمانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با ساکنان کمپ سحر
پیشنهاد الحاق مناطق آزاد به وزارتخانه گردشگری
دانش آموزان 21 زندانی جرائم مالی را آزاد کردند
اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه آزاد اهواز مشخص شدند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 خرداد 1397 ساعت 07:352018-05-28اقتصادي

مدارس و معلمان بلوچستان به همت منطقه آزاد چابهار نونوار می شوند


منطقه آزاد چابهار در راستای عمل به مسولیت های اجتماعی در راهبرد جدید خود یعنی مشارکت در توسعه جوامع محلی علاوه بر ساخت 5 مدرسه برای چابهار، طرح هایی را با حمایت مالی خود برای دانش افزایی معلمان بلوچستان اجرا می کند.

- مدارس و معلمان بلوچستان به همت منطقه آزاد چابهار نونوار می شوند منطقه آزاد چابهار در راستای عمل به مسولیت های اجتماعی در راهبرد جدید خود یعنی مشارکت در توسعه جوامع محلی علاوه بر ساخت 5 مدرسه برای چابهار، طرح هایی را با حمایت مالی خود برای دانش افزایی معلمان بلوچستان اجرا می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا- سیستان و بلوچستان از نظر شاخص های انسانی وضع خوبی ندارد و یکی از مهم ترین آن ها شاید شاخص های آموزشی باشند که سیستان و بلوچستان در آن ها رکورددار پایین ترین هاست.

پهناورترین استان پایین ترین شاخصه سرانه فضای آموزشی در ایران را دارد و باآنکه سرانه مطلوب فضای آموزشی در کشور حدود 5 متر است، در سیستان و بلوچستان این عدد در خوشبیانه ترین حالت 3 متر است، این یعنی بسیاری از دانش آموزان سیستان و بلوچستان یا در مدارس تخریبی و ناایمن درس می خوانند ویا اصلا بدون مدرسه در فضا های روباز، اجاره ای و حتی در مساجد کلاس درس تشکیل می دهند و به تحصیل می پردازند.

علیرضا راشکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان می گوید: برای رسیدن فضا های آموزشی سیستان و بلوچستان به متوسط کشوری نیازمند ساخت افزون بر 11 هزار کلاس درس جدید با زیربنای یک میلیون مترمربع فضای آموزشی هستیم و این در حالی است که همین حالا هم از 18 هزار و 934 کلاس درسی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد، 6 هزار و 181 مورد از آن ها تخریبی است و نیازمند تخریب کامل و بازسازی و 4 هزار و 358 مورد آن نیز نیازمند مقاوم سازی است.

کمبود فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان به قدری است که مدیرکل نوسازی در این رابطه می گوید: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی در استان به دستور مولوی عبدالحمید، در روستاها و نقاطی که مدرسه وجود ندارد، مردم خانه ها و مساجد را با رعایت موازین شرعی جهت آموزش در اختیار آموزش وپرورش قرار می دهند.

با این شرایط افکار عمومی علاوه بر آموزش و پرورش، از دیگر نهادهای برخوردار نیز توقع دارند به میدان بیایند؛ توقع افکار عمومی زمانی روشن تر می شود که به گواه مسولان استانی آموزش وپرورش با اعتبارات محدود دولتی قادر نیست به توسعه کمی و کیفی شاخص های آموزشی در استان محروم سیستان و بلوچستان بپردازد.

چابهار بی مدرسه ترین شهر ایران منطقه آزاد چابهار با درک به پایین بودن شاخص ها و صد البته توقعاتی که از آن می رود، پیشرو مدرسه سازی و توسعه کمی و کیفی شاخص های آموزشی در چابهار و بلوچستان شده است .

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان چابهار می گوید: چابهار پایین ترین شاخص فضای آموزشی را در استان سیستان و بلوچستان با سرانه کمتر از 2 متر دارد و در واقع رکورددار پایین ترین شاخصه فضای آموزشی در کشور است .

حسن نوروزی در گفت وگو با ایسنا می افزاید: رشد جمعیت چابهار بسیار فراتر از رشد طبیعی است، در چابهار به دلیل رشد روزافزون حاشیه نشینی فشار بر فضای آموزشی دوچندان شده؛ رشد سریع جمعیت و به تبع آن رشد حاشیه نشینی موجب شده ما الآن در چابهار 6 مدرسه استیجاره ای داشته باشیم که همگی آن ها در مناطق حاشیه نشین است .

وی تصریح می کند: به خاطر رشد سریع جمعیت و حاشیه نشینی هم اکنون ما در فضاهای استیجاره ای و برخی فضاهای آموزشی شهر با تراکم بالای دانش آموز بعضا با 45 نفر در یک کلاس درس مواجه هستیم .

نوروزی می گوید: علاوه بر فضای استجاره ای که هیچ کدام کیفیت مطلوبی ازنظر ساخت وساز ندارد، ما در شهر 5 فضای تخریبی با 40 درس و در روستا 9 فضای آموزشی با 37 کلاس درس داریم، این فضاها که جمعاً به 77 کلاس درس می رسد، به دلیل قدیمی بودن و وضعیت آب وهوایی تخریبی شده که احتیاج به بازسازی کامل دارد .

معاون مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تاکید می کند: با توجه به اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه سواحل مکران و رشد سریع جمعیت در این بندر به خاطر استقرار صنایع ملی، همه شرکت ها و دستگاه های برخوردار باید با درک این موضوع به یاری آموزش وپرورش در مدرسه سازی و توسعه کمی و کیفی شاخص های آموزشی بیایند چراکه آموزش وپرورش به تنهایی قادر نیست با اعتبارات محدود دولتی خلا فضای آموزشی در چابهار را پر کند .

منطقه آزاد چابهار 5 مدرسه برای چابهار می سازد نوروزی می گوید: منطقه آزاد چابهار با درک به خلأهای آموزشی در چابهار بعد یک وقفه در مدرسه سازی به کمک آموزش و پرورش آمده و در قراردادی با نوسازی مدارس احداث 5 مدرسه را در شهر چابهار و روستای تیس تقبل کرده است .

وی تأکید می کند: البته همزمان با توسعه کمی فضای آموزشی، توسعه کیفی آموزش هم باید مدنظر باشد و حتی بیشتر به آن بها داده شود؛ ما هم چون مدرسه سازی ردیف اعتباری درستی برای برگزاری دوره های ضمن خدمت و ارتقای دانش معلمین نداریم و نیاز به همراهی داریم .

مدیر آموزش و پرورش چابهار تصریح می کند: خوشبختانه منطقه آزاد چابهار در این مورد هم به کمک ما آمده و دوره های ضمن خدمت و دانش افزایی را نه تنها برای معلمان چابهار بلکه منطقه بلوچستان با هزینه خودش برگزار کرده است.

تنها در یکی از این دوره با اعتبار و هزینه 150 میلیون تومانی منطقه آزاد، یک هفته معلمین بلوچستان به چابهار آمدند و دوره های ضمن خدمت را گذراندند.

خوشبختانه در سال گذشته با حمایت منطقه آزاد چابهار و برخی مدارس غیردولتی 107 دوره ضمن خدمت را برای معلمان چابهار و بلوچستان برگزار کردیم.

نوروزی خاطرنشان می کند: امیدواریم حرکاتی که از سوی برخی ارگان ها با درک به مشکلات عمقی آموزش وپرورش در چابهار به وجود آمده،بسط داده شود و با پا به عرصه گذاشتن تمامی ارگان ها ، شرکت ها و نهادی برخورداری که در بندر راهبردی چابهار منافعی دارند، شاهد تحولی نوین در مدرسه سازی و توسعه کمی و کیفی شاخص های آموزشی در بندر محروم و راهبردی چابهار باشیم.

موظف به رشد و توسعه سرزمین اصلی و جوامع محلی هستیم سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار نیز می گوید: در قرارداد ما با نوسازی مدارس برای ساخت 5 مدرسه در چابهار، 2 مدرسه مشخصا در روستای تیس منطقه آزاد چابهار ساخته می شود که در سال های گذاشته با وجود آنکه این روستا در منطقه بود ولی زیاد به آن رسیدگی نمی شد و از شاخص ها محروم بود .

دادکریم بلوچ در گفت وگو با ایسنا می افزاید: عملیات احداث یکی از این مدارس در روستای تیس که یک پروژه 12 کلاسه است، بهمن ماه 96 آغاز شده و حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ان شاءالله تا مهرماه به بهره برداری می رسد .

وی تصریح کرد: ساخت 4 مدرسه دیگر نیز که یکی در روستای تیس و بقیه در شهر چابهار است، به مراتب آغاز می شود و ما مطمئنا به تمامی تعهدات خود عمل می کنیم؛ تاکنون 500 میلیون تومان برای ساخت این مدارس از حساب های منطقه آزاد واریز شده و حدود یک میلیاردتومان نیز همین امسال واریز می شود.

سرپرست معاونت فرهنگی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: علاوه بر ساخت مدارس ما هم چنان طرح دانش افزایی معلمان را هم در بودجه پیش بینی کردیم و هم چنان با اعتقاد به این که موظف به کمک به رشد و توسعه سرزمین اصلی و جوامع محلی هستیم، پیش می رویم.

گزارش از: امیرحسین عظیمی، خبرنگار ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان
کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان - بلوچستان - آموزش - سیستان - چابهار - منطقه آزاد - منطقه - مدرسه - معلمان - استان - مدارس - آزاد - توسعه - شاخص - تخریب - اجتماعی - نوسازی - جدید - دانش آموزان - حمایت - جوامع - ایران - مساجد - هایی - کشور - مالی - رکورددار - بازسازی - روستاها - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
پرداخت کمک های نقدی برای تقویت معیشت کارگران

دستاورد اجلاس 174 وزیران اوپک

ترکیه تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد

استفاده از "هوش مصنوعی" برای پیش بینی وضعیت آب و هوا

بورس امن ترین گزینه سرمایه گذاری در شرایط حاضر است

صیادان بوشهر خواستار لغو دریا بست شدند

سیاست با نفت ایران چه می کند؟

«بابک زنجانی‎»های جدید در راه است؟

خوش رقصی دولت برای خارجی ها، صنعت هواپیماسازی و کشتی سازی ایران را تعطیل کرده است

دنبال راههای دورزدن آمریکا با اطلاع یا بی اطلاع دولت

وزیر ارتباطات گران فروشی 55درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد

موج گرانی گوشت قرمز فروکش کرد+قیمت ها

پربحث ترین اخبار در روز دوم تیر

طلا گران می شود یا ارزان؟

عکس/ رونمایی از لیموزین جدید "تویوتا"

پیام ترامپ به گوش اعضای اوپک نرسید

استرس کارگران «پارس پامچال» از تعدیل ناگهانی

از بزرگنمایی عدد امهال تا بلعیدن سهم عمده توسط چند نفر

نگرانی ها از تولد بمب ساعتی بنام «بیت کوین »

نظارت و کنترل بازار خودرو توسط دولت به خوبی انجام نمی شود

انجام تفاهم اولیه بین وزارت راه و بانک تجارت برای تکمیل آزادراه رشت

صورت های مالی بانک اقتصادنوین برای سال 96 منتشر شد

از شهرفروشی به جرم فروشی رسیده ایم

9 شهر کرمان در وضعیت قرمز

خام فروشی محصولات کشاورزی در استان مازندران

فاز دو پروژه میدان آذربایجان تا 10 روز دیگر به بهره برداری می رسد

ایجاد40 زمین چمن مصنوعی درسطح روستاهای لرستان

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز دوم تیر

محکوم به شکست نیستیم

این نقدینگی ها بالاخره تورم می آورد

سرعت مجاز در بزرگ راه ها باید کاهش یابد

بررسی مزایا و معایب فروش ارز کشور مقصد به مسافران/ بلاتکلیفی مسافران زمینی در تامین ارز ادامه دارد

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز دوم تیر

روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می شود/ طراحی سه سناریو برای مقابله با تحریم

تحریم های صنعت خودرو از 15 مرداد آغاز می شود/ تحریمهای جدید خشن تر و مهلک تر است

صدای کارگر، صدای چرخش صنعت است

محرومیت پایتخت انرژی کشور از دستگاه دیالیز

حضور پویول در برنامه «2018» رقمی حدود 600 میلیون تومان بوده

کدام نمایندگان مجلس زنگنه را در سفر به وین همراهی کردند؟

تجارت ایران و هند سیستمی شبیه تهاتر!

شیر مدارس با 2 سال وقفه از مهر امسال توزیع می شود

خبری که لرزه بر اندام آقازاده ها انداخت! /ممنوعیت واردات 1400 کالا وشبهه رانت اطلاعاتی/کلاف بی اعتمادی بر سر اقتصاد /شوخی مسئولین با اقتصاد

خرج زندگی در کدام کشور اروپایی کمتر است؟

اُفت 23 میلیون دلاری فروش کمپانی واینستین

دورریز موادغذایی ایران معادل کل یارانه پرداختی به مردم است

آینده پژوهش های هوافضا

بازداشت 9 متهم از 48 پرونده غیرمجازها

چرا تجار ایرانی سراغ اجناس درجه یک چینی نمی روند؟

کاهش سن مصرف موادمخدر به 14 سال صحت ندارد

تداوم زندگی کانکسی

احتمال سرازیر شدن نقدینگی سوداگران اقتصادی به صنعت غذا

آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم

دولت در راه اندازی موزه های خصوصی مشارکت می کند

معرفی مدیر عامل و هیات مدیره جدید هپکو از سوی خصوصی سازی

در مدارس لاکچری در تهران چه می گذرد؟

طرز تهیه دسر تارت زردآلو و پسته

ساعت کاری ادارات در کرمان تغییر کرد

با 20میلیون هم می توان خودرو خرید؟

خودرو های خارجی به طور رسمی ممنوع الورود شدند

تیام دوباره به استقلال باز می گردد

شهرداری پاکدشت عهده دار تملک اراضی معارض کمربندی این شهرستان است

گام تازه دولت برای ساماندهی وضع سکه

همه برندگان اجلاس اوپک

گسترش چتر نظارتی سازمان بازرسی کل کشور بر نمایندگی های فروش ایران خودرو

وزیر نیرو دنبال توسعه کشت فراسرزمینی

حمایت روسیه از افزایش تولید نفت اوپک

واردات 9 میلیون دلاری آب پرتقال به کشور!

افزایش قیمت سوخت زغال سنگ تصویب شد

از «کاهش شتاب صعود شاخص کل بورس» تا «سروکار خریداران عمده سکه به سازمان مالیاتی افتاد»

واردات بیش از 18 تن انواع نان سوخاری به کشور+جدول

تکرار سناریوی ثبت نام محصولات ایران خودرو با اعمال شاقه!

تشکیل 1859 پرونده تخلف به ارزش 6 میلیارد ریال در طول اجرای طرح ضیافت

نبود اطلاعات کافی باعث هدررفت سرمایه ها می شود

جدول زمانبندی فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو ویژه ی تیرماه 97/ در ساعت های نخست اولین روز ثبت نام سایت ایران خودرو در دسترس نبود/ زمان باز شدن سایت هم تنها برخی نمایندگی ها در شهرهای دورافتاده پیشنهاد می شد/ خودروهای پرمتقاضی سهم چه کسانی است؟

احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی/فعلا، ملاک 2 سال آخر بیمه پردازی است

کنگو، پانزدهمین عضو اوپک شد

رستگاری به وقت آلمان/رویس بهترین بازیکن دیدار آلمان و سوئد شد

عرضه بیش از 7 میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده ای!

آلمان و سوئد از نگاه آمار و ارقام

افزایش 200 درصدی قیمت لپ تاپ و رایانه

وضعیت تصادفات و عوامل تاثیرگذار برآن در جاده های کشور

اجرای طرح روستای کانونی برای اشتغال در کشور/ کاهش صادرات فرش از 5 هزار تن به 500 تن

روش تفکر درباره بازاریابی را بشناسید

سرنوشت نفت در ایران از سر نوشته می شود

بازار روز ایرانشهر

استخدام رییس کنترل کیفیت در شرکت الکتروپیک در تهران

استخدام کارشناس تولید در شرکت الکتروپیک در تهران

استخدام کارشناس تعمیرات و نگهداری،کارشناس مکانیک در تهران

استخدام کارشناس شبکه و امنیت،کارشناس پشتیبانی شبکه در تهران

استخدام کیک ساز و دسر زن حرفه ای در قنادی های ناتلی در تهران

استخدام کارگر ساده حمل و نقل و جابه جایی آقا در تهران

استخدام حسابدار در شرکت آراز مرغ تبریز در آذربایجان شرقی

79 درصد از استفاده کنندگان تلگرام، همچنان این پیام رسان حضور دارند

از تهاتر 3500 میلیارد ریالی برای راه اندازی مترو تا تعطیلی بیمارستان به خاطر نبود پارکینگ!

عرضه بیش از 7 میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده ای!

تاب آوری استان یزد درمقابل تحریم ها افزایش می یابد

تاب آوری استان یزد درمقابل تحریم ها افزایش می یابد

افزایش 200 درصدی لپ تاپ و رایانه

منتظر سکه سه میلیون تومانی باشیم؟

مدارس و معلمان بلوچستان به همت منطقه آزاد چابهار نونوار می شوند

مدارس و معلمان بلوچستان به همت منطقه آزاد چابهار نونوار می شوند