مطالب مرتبط:
رییس جمهور روحانی: دروغ می گویند که هدفشان از تحریم ها مردم ایران نیست؛ ملت ما را هدف گرفته اند/ اگر کنار هم باشیم، هر تحریمی را به فرصت تبدیل خواهیم کرد/ بخش خصوصی قادر است حربه تحریم را خنثی، و فرصت سازی کند
بخش خصوصی قادر به خنثی سازی حربه تحریم ها است
بخش خصوصی قادر به خنثی سازی حربه تحریم ها است
روحانی: بخش خصوصی قادر است حربه تحریم را خنثی کند/ بخش های دولتی سریع تر بنگاه های خود را واگذار کنند
روحانی: اگر یک بخش خصوصی فعال باشد حربه از آمریکا گرفته می شود/ بخش های دولتی سریع تر بنگاه های خود را واگذار کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 23:222018-05-27سياسي

بخش خصوصی قادر به خنثی سازی حربه تحریم ها است


رییس جمهوری برون گرایی اقتصاد ملی را از الزامات و سیاست های اصلی نظام دانست و با یادآوری اینکه اگر کنار هم باشیم، هر تحریمی را به فرصت تبدیل خواهیم کرد ، - تاریخ انتشار: 6 خرداد 1397 ساعت 23:15 رییس جمهوری برون گرایی اقتصاد ملی را از الزامات و سیاست های اصلی نظام دانست و با یادآوری اینکه اگر کنار هم باشیم، هر تحریمی را به فرصت تبدیل خواهیم کرد ، گفت: بخش خصوصی قادر است حربه تحریم را خنثی و فرصت سازی کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اساتید و فعالان اقتصادی افزود:آنها (آمریکایی ها) دروغ می گویند که هدفشان از تحریم ها مردم ایران نیست؛ آنها ملت ما را هدف گرفته اند.

وی با یادآوری اینکه برای پیشرفت همزمان از سرمایه گذار خارجی و صادرات ملی باید حمایت شود ،گفت: به سرمایه گذاران ایرانی داخل و خارج کشور، می بایست اولویت و اطمینان خاطر داد.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت یازدهم از آغاز کار بخش قابل توجهی از تمرکز خود را صرف مساله اقتصاد کرد، ادامه داد: دولت از ابتدا رسیدگی به مسائل حوزه سیاست داخلی، خارجی، مسائل فرهنگی و دیگر مسائل را نیز مورد توجه قرار داد، اما از آنجا که وضعیت اقتصاد کشور، عادی نبود، دولت تمرکز زیادی را صرف مسایل بخش اقتصاد کرد تا بتوانیم وضعیت را در این حوزه به حالت عادی بازگردانیم.

روحانی با یادآوری اینکه در این راستا در بعضی از زمینه ها موفقیت های خوبی به دست آوردیم و در بعضی زمینه ها موفقیت ها در سطح متوسط بود، توضیح داد: با توجه به نیاز کشور و تبیین برنامه های بلندمدت برای دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصد، نیاز به جذب سرمایه قابل توجهی داشتیم؛ در 4 سال دولت یازدهم به طور متوسط بیش از 4 درصد رشد اقتصادی سالیانه داشتیم که اگر چه خوب بود اما با هدف گذاری انجام شده فاصله داشت، اما در زمینه سرمایه گذاری و جذب سرمایه برآیند کلی منفی بود و رقم جذب سرمایه گذاری در این 4 سال منفی 1.

8 دهم درصد بود.

روحانی ادامه داد: در زمینه اشتغال دولت توفیقات نسبی داشت و به عنوان مثال رقم اشتغال خالص ایجاد شده در سال گذشته اندکی کمتر از 800 هزار شغل بود، اما با این وجود، باز هم در زمینه رفع بیکاری جوانان، آمارها وضعیت خوبی را نشان نمی دهند و نیاز به تلاش بیشتری داریم.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت از ابتدا توجه زیادی را صرف بهبود اقتصاد و معیشت مردم کرد، یادآورشد: دولت در این زمینه هم به تولید و رشد شتابان اشتغال زا توجه کرد و هم در زمینه عدالت در توزیع و گسترش عدالت اجتماعی و فقرزدایی، گام های خوبی برداشت و اجازه نداد یکی از این دو فدای دیگری شود.

روحانی تصریح کرد: تلاش ما این بود که ماشین اقتصاد کشور را که از ابتدای کار مشکلاتی داشت به تحرک انداخته و اشکالات آن را نیز تا حدودی اصلاح کنیم.

در این راستا مسیری را ترسیم کرده بودیم که امروز مجبوریم مقداری در آن تغییر دهیم و باید مراقب باشیم چرا که موانع راه بیشتر از گذشته خواهد بود.

رییس جمهوری گفت که ما در سال های 90 و 91 دچار یک تحریم بزرگ شدیم، اما نتوانستیم از آن تجربه تحریم استفاده خوبی کنیم و در داخل کشور، متاسفانه رانت و فساد بوجود آمد.

بجای استفاده مناسب از فرصت ها بخش ها و نهادهایی را وارد اقتصاد کردیم، به خیال اینکه می توانیم با کمک آنها مسائل اقتصاد را حل کنیم.

شرایط در بخش واردات ما مناسب نبود، از همین رو امروز باید حواسمان را بیشتر جمع کنیم تا کالاهایی که در بخش تولید، نقش و تاثیری نداشته و مورد مصرف عامه نیستند، در اولویت واردات نباشد.

روحانی با تاکید بر اینکه باید امروز از تجربه تحریم در سال های 90 و 91 استفاده کنیم در عین حال افزود: البته امروز شرایط مثل سال های 90 و 91 نیست، چرا که آن زمان ما از سوی سازمان ملل و براساس قطعنامه های شورای امنیت تحت یک تحریم عمومی، از جانب همه کشورها بودیم و در ظاهر منزوی شده و در صحنه سیاسی تنها مانده بودیم؛ اما امروز، این طرف مقابل و بدخواه ماست که منزوی شده است.

رییس جمهوری توضیح داد: امروز به جز چند کشور، اکثریت قاطع کشورها، بدخواهی آمریکا در مقابل ایران را محکوم کرده و جمهوری اسلامی از یک حمایت حقوقی بین المللی و پشتوانه گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی برخوردار است و این موضوع اثبات ادعاها علیه جمهوری اسلامی ایران را سخت می کند.

روحانی اظهارداشت: البته با این وجود باید از فرصت پیش رو به درستی استفاده کنیم؛ امروز شرایط تغییر کرده و اگر درست عمل کنیم، می توانیم از این شرایط تغییر یافته به نفع کشور استفاده کنیم.

رییس جمهوری تصریح کرد:اولین زمینه ای که باید به آن ورود کنیم، واگذاری تصدی بنگاه هاست.

به یک بخش خصوصی فعال نیاز داریم تا حربه اصلی فشار آمریکا را از دست آن خارج کند.

آمریکایی ها امروز و در ظاهر مدعی هستند که قصدشان فشار به دولت و کمک به مردم ایران است و اگر ما یک بخش خصوصی فعال داشته باشیم این حربه از دست آمریکا خارج خواهد شد، چرا که فشار به بخش خصوصی کشورمان برای آنها سخت تر از به فشار به بخش دولتی است.

روحانی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید به طور جدی وارد صحنه شود، یادآورشد: البته دولت هم باید به بخش خصوصی کمک کند و در این زمینه به تولیدکنندگان اطمینان لازم را بدهیم تا بتوانند از منابع ارزی صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

رییس جمهوری با یادآوری اینکه در ستاد اقتصادی دولت نظر جمع کارشناسان و صاحبنظران اقتصاد اعمال می شود، گفت: معتقدم باید به نظر جمع عمل کنیم.

به عنوان مثال در زمینه قیمت ارز معتقدم حداقل قیمت قطعی ارز را تا پایان دولت دوازدهم مشخص باشد که مثلاً در هر سال چه میزان تغییر خواهد داشت.

در هر صورت تاکید دارم که به بخش خصوصی و حداقل به بخش تولید در زمینه قیمت ارز در سال های آینده اطمینان بدهیم تا بتوانند راحت تر از منابع ارزی صندوق توسعه استفاده کنند.

روحانی با بیان اینکه باید بخش خصوصی واقعی را وارد عرصه بنگاه داری کنیم، افزود: یکی از کارهای مهمی که مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از جنگ انجام داد، همین تقویت بخش خصوصی بود و پس از آن نیز مقام معظم رهبری با تدوین و ابلاغ سیاست های کلی خصوصی سازی اجرای آن را به شرط اجرای صحیح، انقلاب اقتصادی توصیف کردند؛ اما متأسفانه نتیجه اجرا این شد که ما عملاً یکسری نهادهای غیرتخصصی را به میدان آوردیم و بنگاه های تخصصی را در اختیار آنها قرار دادیم که مشکلات زیادی را هم ایجاد کرد.

رییس جمهوری اظهار داشت: امروز فرصت مناسبی در اختیار ماست و در جلسات دولت و دیگر جلساتی که مسئولان حضور دارند، همواره به دستگاه ها تاکید می کنم که باید بنگاه های زیرمجموعه خود را هر چه سریع تر واگذار کنند و حتی برای بعضی از آنها زمان تعیین کرده ام تا در سال های 97 و 98 بنگاه تحت نظر خود را به بخش خصوصی واقعی واگذار کنند.

روحانی تصریح کرد: در روزهای اخیر اولین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه نیز با نظر مقام معظم رهبری و به منظور بررسی مسایل پیش روی واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی واقعی تشکیل شد.

رییس جمهوری ادامه داد: مساله دوم پس از واگذاری تصدی گری های دولتی برون گرایی است.

وقتی الگوی رشد سایر کشورها را می بینیم، در می یابیم که تا وقتی که سیاست برون گرایی را در پیش نگرفتند و دروازه های اقتصاد ملی شان را به روی جهان باز نکردند، موفق نبودند.

روحانی گفت: سیاست کلی نظام یک تصمیم و یک جمله است و تفصیل ندارد، اگر این تصمیم را گرفتیم و اجرا کردیم، می توانیم کشور را متحول کنیم.

رییس جمهوری با یادآوری اینکه بخش خصوصی باید فعال تر از گذشته در عرصه اقتصاد کشور حضور داشته باشد،گفت: همواره به دوستان خود در دولت گفته ام و می گویم که با بخش خصوصی مشورت کنید، چرا که شما به واسطه تحصیلات آکادمیک و حضور در پست های مدیریتی امروز در این سمت ها قرار دارید و این فرق دارد با کسی که خود در صحنه تجارت و کار حضور داشته و تمام تجارب را کسب کرده است.

روحانی با تاکید بر اینکه باید از تجربه بخش خصوصی استفاده کنیم، اظهارداشت: در زمینه طرح نوسازی بافت های فرسوده هر چه قدر با دولتی ها جلسه داشتیم نتوانستیم به نتیجه برسیم و در نهایت از بخش خصوصی دعوت کردیم و از آنها راه حل خواستیم و وقتی آنها پیشنهادات خود را ارائه کردند، دیدیم که حرف آنها درست و حتی معکوس آن چیزی بود که مسئولان بخش دولتی می گفتند.

رییس جمهوری به تسهیلات دولت برای سرمایه گذاران و خریداران مسکن در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی می تواند در زمینه برون گرایی نیز نقش بسزایی ایفا کند و می بایست پیشنهادات خود را در جهت چگونگی افزایش صادرات کشور، ارائه کند.

روحانی با یادآوری اینکه دولت در جهت توسعه همکاری ها با کشورهای مختلف و همسایگان برنامه ریزی و تلاش های گسترده ای کرده است، افزود:انعقاد قرارداد با اتحادیه های منطقه ای و همکاری ها و تجارت با سایر کشورها بوسیله پول ملی در این راستا بوده و امور را تسهیل می کند.

رییس جمهوری تاکید کرد که ما باید صادرات را افزایش داده ،در غیراینصورت کشور پیشرفت نمی کند و باید دروازه ها را نیز برای حضور سرمایه گذاران بگشاییم.

روحانی افزود: متاسفانه امروز برخی از اینکه بعضی شرکت های خارجی نمی توانند در ایران سرمایه گذاری کنند، خوشحالند و با خوشحالی اعلام می کنند که فلان شرکت از ایران رفته و تصور می کنند که اگر یک شرکتی برود، دوباره نوبت به آنها خواهد رسید؛ در حالی که نباید اجازه دهیم اشتباهات سال 90 و 91 در اقتصاد کشور تکرار شود.

رییس جمهوری به ضرورت توجه به بهبود محیط و فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: با بهبود محیط کسب و کار سرمایه داخلی و خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور، جذب خواهد شد و اگر بتوانیم به سرمایه گذار ایرانی، نسبت به سرمایه اش اطمینان دهیم، بسیار حائز اهمیت است.

روحانی توضیح داد:یکی از مواردی که در جلسه اقتصادی سه قوه دنبال می کنیم این است که ایرانی هایی که خارج از کشور هستند، بتوانند، بیایند و در کشور سرمایه گذاری کنند.

رییس جمهوری گفت: متاسفانه برخی از مقررات مانع رشد اقتصادی هستند و باید این مقررات را از میان برداریم و برخی مقرراتی که نیاز داریم را ایجاد کنیم.

روحانی یادآورشد: اگر همه دست به دست هم بدهیم و با هم مشارکت و همکاری داشته باشیم، تحریم می تواند به نفع ما باشد و اگر از هم فاصله بگیریم، تحریم ها می توانند به ضرر ما تمام شوند.

رییس جمهوری تاکید کرد که باید از تجربه هم استفاده کرده و یکدیگر را یاری کنیم و بخش خصوصی می توان با تلاش خود حربه اقتصادی دشمن را کُند کند تا بتوانیم از این مسیری که امروز کمی دشوار شده عبور کرده و تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.

پیش از سخنران رییس جمهوری، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با تقدیر از موضع گیری هوشیارانه دولت در مقابل خروج آمریکا از برجام و بیان اینکه مردم و بخش خصوصی از این تصمیم حمایت خواهند کرد، بر لزوم اعتماد بیشتر به منابع، ظرفیت ها و فرصت های داخلی کشور و جلوگیری از فرار یا انحراف سرمایه به بخش های غیرمولد اقتصادی تأکید کرد و گفت: حضور دولت در مدیریت بازار ارز، بسیار قابل تقدیر است و بخش خصوصی آمادگی دارد تا پیشنهادهای لازم در این راستا را ارایه کند.

رضا خیامیان رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به توانمندی بالای صنعت نفت کشور بویژه در سطوح پایین دستی، اظهار داشت: بخش خصوصی در صنعت نفت به طور کامل آماده تأمین تمام نیازهای کشور است و این نتیجه اعتماد به جوانان و صنعتگران ایرانی است.

وی اظهار داشت: باید بخش خصوصی واقعی با شفافیت بیشتر در فضای کسب و کار بیش از پیش حمایت شود.

علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برای حل مشکلات اقتصادی کشور بویژه در شرایط جدید همه باید دست به دست هم دهیم، گفت: اگر سیاست های اصل 44 در سال های گذشته به تدریج و به خوبی اجرا می شد، امروز با بسیاری از مشکلات مواجه نبودیم.

وی با پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک سه اتاق کشور، برای بهبود و تسریع فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی، خواست که به تأمین سرمایه در گردش نظام توزیعی کشور بیش از پیش کمک شود.

فرشاد مؤمنی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه اقتضائات شرایط جدید، برنامه های ویژه ای برای افزایش تقویت بنیه تولید ملی می طلبد، خواستار تلاش دولت و نهادهای ذیربط در راستای ایجاد محدودیت برای واردات کالاهای لوکس و تجملی، مبارزه قاطع با فساد، قاچاق، رانت و عدم شفافیت در مناسبات اقتصادی و بسط فرصت های شغلی مولد در کشور شد.

محمدرضا انصاری رییس شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی و حرفه ای کشور نیز استفاده مناسب از ظرفیت های تبصره 19 قانون بودجه برای طرح های نیمه تمام را موجب جهش قابل توجه در اشتغال، عنوان کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی آمادگی لازم برای همراهی در اجرای بهینه طرح نوسازی بافت های فرسوده را دارد.

همچنین بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون ایران، با اشاره به سیاست اخیر دولت در یکسان سازی نرخ ارز، آن را مورد حمایت و سبب ثبات در محاسبه نرخ تمام شده عنوان کرد و افزود: برای توانمندسازی بخش خصوصی و تعاونی باید با استفاده از منابع قانونی از جمله در زمینه واگذاری بنگاه ها، این بخش ها حمایت شوند.

همچنین فریال مستوفی رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق ایران نیز با تاکید بر اینکه بخش خصوصی آمادگی دارد و باید سکاندار اقتصاد کشور باشد، گفت: اتاق بازرگانی با همکاری مراجع تخصصی بین المللی، در حال تدوین شاخص هایی برای شفافیت های بیشتر در اقتصاد ملی است.


کلید واژه ها: اقتصاد - رییس جمهوری - سرمایه گذار - سرمایه - دولت - تحریم - جمهوری - سرمایه گذاری - دولت یازدهم - رشد اقتصادی - اقتصادی - روحانی - اشتغال - سرمایه گذاران - کشور - موفقیت - درصد - تمرکز - ایران - حسن روحانی - مردم - منفی - نظام - اجتماعی - فرهنگی - پیشرفت - برنامه - یکشنبه - بیکاری - صادرات

آخرین اخبار سرویس:
با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

نشست اوپک موفقیت‎آمیز است

فعالیت بیش از 140 کانون بسیج دانشجویی در دانشگاه های آزاد اسلامی

ایستادگی در برابر دشمن نیازمند تفکر انقلابی و مدیریت جهادی است

نحوه محاسبه بیمه سربازی در سوابق کاری

مخالفت ائتلاف صدر با حکم دادگاه فدرال

نشست تصمیم گیری شورای عالی استان ها

پایان انتظار برای بازگشت ملوانان دربند ایران از اسارتگاه سومالی

مدل توسعه ایی ایران نیازمند تغییرات اساسی است

با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

دیدار رییس سازمان انرژی اتمی ایران با وزیر خارجه عمان

تاج: پیام رهبر معظم انقلاب حاوی نکات مهمی بود/ ساختمان «پک» و تمدید قرارداد کی روش، تاثیر زیادی در عملکرد تیم ملی داشت

وزیرکشور: امنیت خوبی در مرزهای خراسان شمالی حاکم است

نقوی حسینی: پیوستن به «FATF» منتفی است

اینجا مدعیان حقوق بشر فقط "دم" می زنند

وزیرکشور: امنیت خوبی در مرزهای خراسان شمالی حاکم است

پیوستن به «FATF» منتفی است

شهید چمران الگوی اساتید و دانشجویان است

رییس سازمان صدا و سیما با مراجع و علما دیدار کرد

شخصیت شهید مصطفی چمران از زبان بزرگان

✔️ کنایه سنگین فعال سیاسی اصولگرا به احمد توکلی درباره ویلای لواسان

با تدبیر می توان از شرایط سخت به سلامت عبور کرد

مراسم معارفه سرپرست یگان حفاظت استان البرز برگزار شد

اگر وحدت و انسجام داشته باشیم دشمن هیچ کاری نمی تواند انجام دهد

ربیعی: ناامنی روانی نخستین علت اعتیاد است

مسئولان از کارگاه های تولیدی و خدمات خانگی حمایت کنند

کسانی که از مرگ بترسند قلدرها و مستکبرین بر آنها حکومت می کنند/ ملتی که از مرگ نترسد عزت او تضمین شده است

نحوه محاسبه بیمه سربازی در سوابق کاری چگونه است؟

جزییات هشدار به نمایندگان برای کوچ از تلگرام

امیرعبداللهیان: توصیه به مذاکره با ترامپ خودباختگی و ساده لوحی سیاسی است

برگزاری نشست اضطراری سه شهرستان لنده، بهبهان و بهمیی

با تدبیر می توان از این شرایط سخت به سلامت عبور کرد

مسئولان از کارگاه های تولیدی و خدمات خانگی حمایت کنند

ربیعی: ناامنی روانی نخستین علت اعتیاد است

امروز طولانی ترین روز سال است

جزییات تازه از پرونده 5 سارق و قاتل طلافروش یاسوجی

دکتر علی شریعتی؛ پدر فکری نسل ما

حرکت دشمن به سمت خودکشی گروهی در ساحل غربی

ذخیره ژنتیکی 300 هزار زوج در مراکز پزشکی ژنتیکی

جزییات تازه از پرونده 5 سارق و قاتل طلافروش یاسوجی

ذخیره ژنتیکی 300 هزار زوج در مراکز پزشکی ژنتیکی

در بیانیه بسیج اساتید کشور مطرح شد برخی در حقانیت مبارزه با نظام سلطه و مقاومت در برابر آن، تشکیک می کنند

اجمالی/ وزیر اطلاعات در رودسر: کسانی که از مرگ بترسند قلدرها و مستکبرین بر آنها حکومت می کنند/ ملتی که از مرگ نترسد عزت او تضمین شده است

مخالفت ائتلاف صدر با حکم دادگاه فدرال

حبس مطلق چیست؟

تجدید میثاق کارکنان دادگستری با شهدا

تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی راهبرد کنونی دولت است

طرح جنایتکارانه دشمنان ملت ایران را آب دیده تر می کند

جریان اصلاحات باید درباره عدالت اجتماعی بازنگری کند

توصیه به مذاکره با ترامپ خودباختگی و ساده لوحی سیاسی است

طرح های جنایتکارانه دشمنان ملت ایران را آب دیده تر می کند

برای شکست استراتژی آمریکا برنامه های ویژه ای داریم

پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد

ایلدیریم:کمتر از 20 درصد مردم ترکیه به آمریکا اعتماد دارند

هیئت اعزامی ترامپ با السیسی دیدار کردند

شومر و پلوسی مجبور می شوند درباره مهاجران توافق کنند

سفر وزیر کشور به خراسان شمالی

تعداد معتادان شاغل بیشتر از معتادان بیکار است

واکنش امیرعبداللهیان به توهین بی شرمانه ترامپ به مردم ایران

طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس کلید خورد+ متن طرح

ذخیره ژنتیکی 300 هزار زوج در مراکز پزشکی ژنتیکی

جزییات تازه از پرونده 5 سارق و قاتل طلافروش یاسوجی

رسانه ها کارکردهای خود را انجام نمی دهند

تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی راهبرد کنونی دولت است

اولین روز سفر وزیر کشور به خراسان شمالی

جزییات تازه از 5 سارق و قاتل طلافروش یاسوجی

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح شنبه 2 تیر 97

دومین پیش نشست کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت برگزار می شود

هیئتی از مجمع تقریب مذاهب اسلامی با جبهه عمل اسلامی دیدار کرد

خط حزب الله 138 | در زمین شیطان

مدیرکل زندان های استان فارس اعلام کرد کمک 10 میلیاردی فارسی ها برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

افراد مغضوب دل و عمل آنها آلوده و غلط است

برگزاری مراسم بزرگداشت روز بسیج اساتید در دانشگاه ارومیه+فیلم

عکس| بازتاب لایی خوردن پیکه از امیری

85 درصد جامعه به نمازخواندن اعتقاد دارند/بررسی شیوه های دعوت به نماز در اجلاس سراسری

جلسه کمیسیون سیاسی - اجتماعی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد

اجلاس سراسری نماز باید در قم برگزار شود/طرح های مطالعاتی در خصوص نماز تدوین شود

لزوم پرداختن به شیوه های تبلیغی مناسب برای اقامه نماز

افزایش سه برابری یارانه رسانه های حامی اقامه نماز

میز خدمت از اول تیر در استانداری مازندران مستقر می شود

دنیای مجازی جوانان را از فعالیت اجتماعی محروم کرده است

میز خدمت از اول تیر در استانداری مازندران مستقر می شود

یارانه رسانه های فعال در حوزه نماز 3برابر می شود

ولایت فقیه انقلاب و نظام را بیمه کرده است/ تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین مردم و روحانیت

روشی جذاب برای تشویق کودکان به کتاب خواندن

3500 شرکت مبتنی بر فناوری در ایران شناسایی شدند

400 هزار نفر در صندوق یکم مسکن سپرده گذاری کردند

در اجرای مصوبات، بانک ها کند حرکت می کنند

بهترین شیوه برای ازدواج سنتی هست یا مدرن ؟

با حضور رییس سازمان صداوسیما جلسه کمیسیون سیاسی - اجتماعی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد

برگزاری جشنواره ملی تمشک جنگلی در نکا

عرفان اسلامی موضوع مهمی برای پایان نامه هاست

پست سعید عزت الهی پس از باخت ایران مقابل اسپانیا+ عکس

پیچ و خم صدور مجوزها مانع حضور کسب و کار است/ارباب رجوع را گرفتار نکنیم

بیمه 200 هزار نفر که کارگر ساختمانی نبودند، قطع شد

موجودی حساب بانکی شهید چمران چقدر بود؟

تحریم های آمریکا تاثیری بر صنعت ریلی ندارد

ارتش یمن: آنچه در ساحل غربی انجام داده ایم، شبیه معجزه است

نخست وزیر سابق عراق با فؤاد معصوم دیدار کرد

کره شمالی تدابیر واقعی برای خلع سلاح اتمی اتخاذ می کند

بخش خصوصی قادر به خنثی سازی حربه تحریم ها است

بخش خصوصی قادر به خنثی سازی حربه تحریم ها است