مطالب مرتبط:
هتل های میزبان گردشگران خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می شوند
اتمام بررسی اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان هفته جاری
اتمام بررسی «اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده» تا پایان هفته جاری
قائم مقام سابق پالایش و پخش در گفت وگو با فارس از وقتی نگاه ها به بیرون دوخته شد کار صنعت نفت متوقف شد/ نگرش مسئولان باید به سمت حداکثر کردن ارزش افزوده داخلی تغییر کند
سرنوشت سیاسی ترکیه در گرو نوسانات ارزش لیر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 14:122018-05-27اقتصادي

دردسرهای مالیات بر ارزش افزوده برای تولید


پرداخت مالیات به شکل های گوناگون صورت می گیرد، یکی از روش های پرداخت مالیات که در یک دهه اخیر مورد توجه دولتمردان قرار گرفته «مالیات بر ارزش افزوده» است که از سوی هموطنان برای تهیه هر نوع کالایی در هر شرایطی باید پرداخت شود.

- تجارت آنلاین : پرداخت مالیات به شکل های گوناگون صورت می گیرد، یکی از روش های پرداخت مالیات که در یک دهه اخیر مورد توجه دولتمردان قرار گرفته مالیات بر ارزش افزوده است که از سوی هموطنان برای تهیه هر نوع کالایی در هر شرایطی باید پرداخت شود.

محمدخادمی: پرداخت مالیات به شکل های گوناگون صورت می گیرد، یکی از روش های پرداخت مالیات که در یک دهه اخیر مورد توجه دولتمردان قرار گرفته مالیات بر ارزش افزوده است که از سوی هموطنان برای تهیه هر نوع کالایی در هر شرایطی باید پرداخت شود.

به زبان ساده مالیات بر ارزش افزوده به این شکل است که در صورتی وارد کننده ای ماده اولیه ای وارد کشورکند، باید مالیات آن را بپردازد و وقتی تولید کننده ای این ماده اولیه را از وارد کننده خریداری می کند و آن را به محصول مصرفی تبدیل می کند او هم باید مالیات بپردازد و وقتی کارفرمایی این محصول را خریداری کرده و آن را در امور مربوط به خود به کار می بندد او هم باید مالیات بپردازد و نهایتا مصرف کننده کالا در زمان خرید نیز باید مالیات آن را پرداخت کند، به این ترتیب از تولید تا مصرف هر کالایی مالیات آن باید پرداخت شود؛ این نوع مالیات با چالش هایی مواجه است؛ که در این گزارش به برخی از این چالش ها می پردازیم: تاریخچه مالیات بر ارزش افزودهمالیات بر ارزش افزوده به عنوان مالیاتی غیرمستقیم که بر مصرف کالاها و خدمات وضع می شود و هم اکنون در بیش از 140 کشور جهان به اجرا گذاشته شده است.

استقرار این نظام مالیاتی در ایران نیز به عنوان بخش مهمی از تحولات نظام مالیاتی کشور محسوب می شود و لایحه مربوطه نخستین بار در دهه 1360 به مجلس شورای اسلامی ارائه شد؛ بنابراین به دلیل شرایط خاص اقتصادی ناشی از جنگ تحمیلی، دولت لایحه را در اواسط بررسی از مجلس شورای اسلامی پس گرفت.

در اواخر دهه 1370، تدوین مجدد لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار قرار گرفت و لایحه نهایتاً در سال 1380 به دولت ارائه شد.

این لایحه در سال 1381 توسط دولت تصویب و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

با این حال فرآیند بررسی و تصویب لایحه مذکور با دقت تمام و با حضور کارشناسان و صاحبنظران و همچنین نمایندگان متعددی از دولت و بخش خصوصی، نهایتاً در چارچوب اصل 85 قانون اساسی در مهرماه 1386 به پایان رسید و لایحه توسط مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان ارسال شد.

ایرادات شورای نگهبان در سه نوبت از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مرتفع شد و نهایتاً در خرداد ماه 1387 قانون مالیات بر ارزش افزوده به تایید شورای نگهبان رسید و در تیرماه 1387 توسط رییس جمهور وقت برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد؛ البته ذکر این نکته ضروری است که در جریان بررسی این لایحه نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصمیم به حذف کامل قانون موسوم به تجمیع عوارض گرفتند، به همین دلیل تعدادی از مواد قانون مذکور که بایستی ابقاء می شد در آن سال با اصلاحاتی همراه شد که توسط نمایندگان در مصوبات متن قانون آورده شد.

در حقیقت مالیات بر ارزش افزوده جزو مالیات های مدرنی است که بعد از جنگ جهانی دوم در کشورهای اروپایی وضع شد و عملاً از اواخر دهه 50 میلادی به صورت اجرایی درآمد.

این مالیات برای نخستین بار توسط زیمنس در سال 1951 به منظور فائق آمدن به مسائل مالی کشور آلمان طرح ریزی شد.

اما باوجود علاقه و تمایل شدید کشورهایی نظیر آرژانتین و فرانسه در خصوص آگاهی از چگونگی ساختار آن، این مالیات به طور رسمی تا سال 1954 در هیچ کشوری به کار گرفته نشده است.

افزایش قیمت با پرداخت مالیاتاگر یک کالا چند دست خرید و فروش شود و مدام هریک از خریداران ارزش افزوده را پرداخت کنند افزایش قیمت اولیه را به ارمغان می آورد، برای مثال بازرگانی کالایی وارد کشور می کند و 9 درصد ارزش افزوده آن را به دولت پرداخت می کند، در این میان یک عمده فروش اقدام به خرید کالای بازرگانی می کند و آن وقت بازرگان 9درصد ارزش افزوده ای که به دولت پرداخت کرده است را به عمده فروش می دهد و عمده فروش نیز به عنوان نفر دوم خریدار ارزش افزوده را پرداخت می کند، سپس خرده فروش اقدام به خرید آن کالا از عمده فروش می کند و خرده فروش ارزش افزوده را به عمده فروش می دهد و نفر چهارم که مصرف کننده باشد باید ارزش افزوده را به خرده فروش پرداخت کند، این نوع روش باعث افزایش قیمت محصول تمام شده می شود و از سوی دیگر مصرف کننده باید هزینه بیشتر را در این خصوص پرداخت کند.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده، هرساله از سوی دولت مشخص می شود.

این نرخ، درصدی از مبلغ خالص صورتحساب فروش کالا یا خدمات است.

مالیات بر ارزش افزوده چالش اصلی تولیدکنندگان محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی که فروردین ماه سال جاری در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، با اشاره به اینکه جوایز مشوق های صادراتی سال ها به فراموشی سپرده شده بود و استفاده کاملی از آن نمی شد، می گوید: امروز یکی از مشکلات تولیدکنندگان مالیات بر ارزش افزوده است.

وی ادامه می دهد: یکی از تقاضاهای تولیدکنندگان، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است تا دریافت مالیات از زنجیره ها رها شده و تنها از مصرف کننده نهایی مالیات گرفته شود.

حذف مالیات ارزش افزوده از سال 1400در این میان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ظرف سه سال آینده همه اصناف به صندوق های فروشگاهی مجهز خواهند شد،می گوید: از سال 1400 مالیات بر مصرف جایگزین مالیات ارزش افزوده خواهد شد.

معصومه آقا پور علیشاهی با بیان اینکه اصلاحات قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته و این روند تقریبا در مراحل پایانی خود قرار دارد، می افزاید: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون اقتصادی مجلس از سال 1400 مالیات بر مصرف جایگزین مالیات ارزش افزوده خواهد شد.

عضو کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: فرایند سه ساله تبدیل مالیات ارزش افزوده به مالیات بر مصرف به دلیل مهلت در نظر گرفته شده برای اصناف جهت تجهیز به صندوق های فروشگاهی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: در مرحله اول اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و در مرحله بعد بودجه مورد نیاز بر نصب صندوقهای فروشگاهی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی مجلس یک براورد حداقلی برای بودجه نصب صندوقهای فروشگاهی در نظر گرفته شده است.

30 اشکال قانون مالیات بر ارزش افزوده محمدرضا پورابراهیمی نیز درباره آخرین اقدامات کمیسیون اقتصادی مجلس برای اصلاح قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده به منظور حمایت از کارفرمایان و تولیدکنندگان در سال حمایت از کالای ایرانی می گوید: در ایران نیز همچون سایر کشورها، دو نوع مالیات بر تولید تحت عنوان مالیات بر عملکرد و مالیات بر مصرف تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده، جاری است.

وی با بیان اینکه مالیات بر عملکرد، سالها و از زمان تدوین قانون تجارت از تولیدکنندگان دریافت می شده و شرایط آن متناسب با مقتضیات زمانی طی شده، می افزاید: اما مالیات بر ارزش افزوده، مالیات جدیدی در اقتصاد ایران است که طی یک دهه اخیربا تدوین قانون مربوطه، اجرایی شده و در نهایت به صورت آزمایشی، تاکنون ادامه دارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، نقصان در اجرا و عدم وجود زیرساخت های اجرایی لازم را 2 نقطه ضعف مهم قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده عنوان می کند: یکی از اشکالات قانون مالیات بر ارزش افزوده در اجرا، دریافت این نوع مالیات از تولیدکنندگان است؛ به عبارتی به جای اینکه این قانون، مانند بسیاری از کشورها، مصرف را هدفگذاری کند، در کشور ما به دلیل 2 نقطه ضعف مذکور، بخش تولید را هدفگذاری کرده است.

وی ادامه می دهد: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکننده، بسیاری از واحدهای تولید را با مشکلات عدیده مواجه کرده است که هم واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و هم بنگاه های بزرگ صنعتی و تولیدی را دچار مشکل کرد.

پورابراهیمی می گوید: در همین راستا با پیگیری های انجام شده، لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اوایل سال 96 از طرف دولت به مجلس ارائه شد و ما بر اساس یک برنامه زمانبندی در کمیسیون اقتصادی طی یکسال کامل این لایحه را مورد بررسی و کارشناسی قرار دادیم تا مجموعه تصمیمات مشترک مجلس و دولت، دو ضعف کلید این قانون یعنی نقص در اجرا و عدم وجود زیرساخت اجرایی را پوشش دهد.

وی می افزاید: با دعوت از برخی فعالان اقتصادی که به دلیل اجرای ناقص مالیات بر ارزش افزوده با مشکلاتی از جمله تعطیلی واحد مواجه شدند، 30 محور اشکالات این قانون احصاء شد و تک تک آنها را در اصلاحیه لحاظ کردیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره نتایج بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده می گوید: با مشارکت سه تشکل اصلی بخش خصوصی و تعاونی یعنی اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون همه مواد لایحه در کمیته مالیاتی کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و سعی کردیم به نحوی مدیریت کنیم که در عمل مشکلات اجرای قانون پوشش داده شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید می کند: به فعالان اقتصادی قول می دهیم در صورت مساعدت مجلس، لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی تا پایان خردادماه در مجلس تصویب و نهایی می شود.

کاهش مالیات بر عملکرد به 20 درصد پور ابراهیمی ادامه می دهد: بعد از اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، گام بعدی و مهم کمیسیون اقتصادی مجلس در جهت حمایت از تولید در نیمه دوم سال 97 هدفگذاری برای کاهش نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه ها است که در کمک به تولید ملی بسیار مهم خواهد بود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری اینکه در حال حاضر نرخ مالیات بر عملکرد 25 واحد درصد است، می گوید: بر اساس مذاکرات اولیه با دولت پیشنهاد ما کاهش این نرخ به 20 درصد است که توافقات اولیه با دولت در این خصوص نیز انجام شده است تا اصلاح نرخ مالیات بر عملکرد در نیمه دوم سال 97 نیز در دستور کار قرار گیرد.

پورابراهیمی می گوید: : با توجه به گزارش سایت قطره و به نقل ازهای موجود در طول سال حدود 40 تا 45 میلیارد دلار میانگین واردات کشور است.

حال اگر بررسی کنیم حدود 60 تا 70 درصد این واردات به حدود 200 قلم کالای اساسی مربوط می شود.

وی با بیان اینکه با اصلاح و اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده هیچ گونه مالیاتی از تولیدکننده دریافت نمی شود، می گوید: فلسفه اجرای این قانون نیز این است که به هیچ وجه نباید این نوع مالیات از تولیدکننده دریافت شود؛ اما به دلیل اجرای ناقص در حال حاضر، تولیدکنندگان نیز این مالیات را پرداخت می کنند.

پاسخ سازمان مالیاتی محمد مسیحی ، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی، با اشاره به اینکه مالیات ابزار تأمین مالی دولت ها است، اجرای قانون و وصول مالیات را امری اجتناب ناپذیر دانست و می گوید: چالش های قانونی و اجرایی در قانون مالیات بر ارزش افزوده، کم و بیش در اکثر کشورها دیده می شود اما با این حال این نوع مالیات نوین به شیوه کنونی در 160 کشور جهان اجراء می شود.

وی در پاسخ به این اظهارنظر که برخی رکود اقتصادی را متاثر از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده می دانند، تصریح می کند: اینکه مشکلات اقتصادی و به ویژه تولید را به حوزه مالیات بر ارزش افزوده مرتبط بدانیم حرفی غیر کارشناسی و فرار رو به جلو از سوی برخی از دستگاه ها است که نتواستند در حوزه ماموریت خود موفق عمل کنند.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور می گوید: مالیات بر ارزش افزوده علیرغم برخی مشکلات اجرایی و خلاءهای قانونی نمی تواند دلیل رکود اقتصادی و تولید باشد بلکه پدیده های ناصوابی نظیر قاچاق کالا، رانت توزیع، غیر رقابتی بودن برخی کالاها و خدمات و.

شرایط تولید و اقتصاد کشور تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه کارکرد شفاف سازی این نوع مالیات به شدت در تعارض با پدیده های یاد شده است، می گوید: شناسایی بیش از سه هزار شرکت صوری و کاغذی که سیستم کلان اقتصادی کشور را دچار اخلال می کند و در خدمت قاچاق کالا و رانت توزیع و غیر رقابتی کردن اقتصاد بودند از مزیت های کارکرد شفاف سازی مالیات بر ارزش افزوده است.

مسیحی تاکید می کند: البته نظام مالیاتی نیز می بایست برای تسهیل در اجرا و کاهش اثرات ناصواب پدیده های مذکور همکاری وتسهیلات بیشتری را برای مودیان فراهم نماید که اقدامات دو ساله اخیر در همین راستا بوده است.

وی با اشاره به اینکه در قانون مالیات برارزش افزوده مصرف کننده نهایی پرداخت کننده مالیات است، تصریح می کند: در قالب یک نظام مطلوب اجرایی، فعالان اقتصادی از جمله تولیدکنندگان صرفا وظیفه انتقال بار مالی را در طول زنجیره ایجاد ارزش بر عهده دارند و نهایتا بار مالی قانون مالیات بر ارزش افزوده برعهده مصرف کننده نهایی است.

معاون سازمان امورمالیاتی با اشاره به اینکه مشکلات اجرایی و خلاءهای قانونی مالیات بر ارزش افزوده در قالب لایحه اصلاحی با کسب نظر از تمامی ذینفعان از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، خاطرنشان می کند: هرگونه اظهارنظر غیرکارشناسی توسط دستگاه های دولتی در این خصوص مغایر مصالح ملی و سیاست های دولت می باشد که ضرورت دارد دستگاه های مذکور نسبت به این موضوع عنایت داشته باشند.


کلید واژه ها: مالیات بر ارزش افزوده - مالیات - ارزش افزوده - پرداخت مالیات - مجلس شورای اسلامی - روش های پرداخت - دولت - شورای - اسلامی - شرایط - مجلس - مصرف - صورت - تولید - خرید - کشور - شورای نگهبان - تصویب لایحه - قانون اساسی - نظام - ماده - اقتصادی - آنلاین - نخستین - نگهبان - صورتی - گزارش - ایران - قانون - هایی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارمند فروش خانم در شرکت آلند کالا

مشکل بازار نفت تنش افکنی سیاسی

اعلام آمادگی تعزیرات برای رفع آشفتگی در بازار ارز و خودرو

داماد و فرستاده ترامپ با پادشاه اردن دیدار کردند

مطالب جالبی که هیچگاه نمی دانستید

ریمل ضد آب استفاده نکنید!!

پرداخت پول جایگاه داران و کامیون داران تسهیل می شود

تصمیمات اوپک فاش شدند

بیمه بدنه خودرو چه خطراتی را پوشش می دهد؟

دولت از تولیدی های پاک، دانش بنیان و کم آبخواه حمایت می کند

کرایه تاکسی در کرمان افزایش یافت

آخرین وضعیت پلاسکو و ایران مال

تندیس های 300 میلیون تومانی که به سرقت رفت

زنگنه: مشکل بازار نفت تنش افکنی سیاسی آمریکاست

زنگنه: مشکل بازار نفت تنش افکنی سیاسی آمریکاست

رشد اقتصادی آمریکا و پیش بینی صندوق بین المللی پول

بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 97 تصویب می شود

بنگاه ها حق افزایش خودسرانه قیمت ها را ندارند

عدم تغییر نرخ طلا و سکه امروز در بازار رشت

راهکار های چین برای ضربه زدن به اقتصاد آمریکا چیست؟

حضور شگفتیِ صنایع فلزی در نمایشگاه ساختمان و صنایع سرمایشی و گرمایشی مشهد

فیلم/ سیف: در صورت افزایش محدودیت ها ارز برای ورود کالاهای بدون اولویت اختصاص نمی یابد

دولت از تولیدی های پاک، دانش بنیان و کم آبخواه حمایت می کند

122 هکتار از اراضی هریس به آبیاری بارانی مجهز شد

حضور گسترده ناشران و سخنرانان خارجی در رویداد TGC2018 / تمرکز ما صادرات بازی های ایرانی است

جمع آوری پرچم جعلی ایران در جام جهانی

دسته گل های طاهری در پرسپولیس تمامی ندارد

ابلاغ بخشنامه تعیین گروه بندی صاحبان مشاغل

افتتاح 9 طرح کشاورزی در استان

2 و نیم میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد

122 هکتار از اراضی هریس به آبیاری بارانی مجهز شد

کارشکنی های آمریکا مانع بروز و ظهور ثمرات برجام شد/ اجرای طرح جامع اشتغال برای کشاورزان شرق اصفهان

کشاورزی حفاظتی در بشرویه افزایش یافت

بازار نفت به توازن نزدیک تر می شود

بخشنامه تعیین گروه بندی صاحبان مشاغل ابلاغ شد

دارو گران می شود

انعقاد تفاهم نامه های مشترک بانک توسعه تعاون با اتحادیه های سراسری

حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال جاری

با «بله» کار «خیر» کنید

مدل لباس سلبریتی ها در مراسم گرمی 2018 (عکس)

کشاورزی حفاظتی در بشرویه افزایش یافت

زنگنه: مشکل بازار نفت تنش افکنی سیاسی آمریکاست

میوه هم چند نرخی شد!

اعلام آمادگی تعزیرات برای رفع آشفتگی در بازار ارز و خودرو

رشوه 5 میلیونی توسط واسطه ها در وزارت صنعت / حداقل 1500 میلیارد تومان پول از کشور خارج شد

در خواست کمک های ویژه از مدیریت بحران برای جبران خسارت خشکسالی استان کرمان

شرط دریافت تسهیلات برای مشاغل خانگی!

زنگنه: مشکل بازار نفت تنش افکنی سیاسی آمریکاست

355میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در دشتی اختصاص یافت

اعتبار اختصاص یافته به دزفول متناسب با نیاز این شهرستان نیست

تصویر لو رفته از گلس آیفون ارزان قیمت

برنامه ریزی برای افزایش 20 درصدی صادرات استان سمنان+ فیلم

مفاهیم: سو چیست؟

بازگشت «God of War» به صدر جدول فروش بریتانیا

تماشاگران در جام جهانی 2018

حضور پررنگ صنایع فلزی پایون در نمایشگاه ساختمان و صنایع سرمایشی و گرمایشی مشهد 97

زنگنه: مشکل بازار نفت تنش های سیاسی است

مفاهیم: سو چیست؟

بهره وری تولیدات کشاورزی در مازندران پایین است

گام مهم موسسه رازی برای اجرای ضوابط سازمان های ناظر بین المللی

وزیر انرژی روسیه: روسیه افزایش تولید اوپک وشرکایش را پیشنهاد خواهد داد

اجرای 22 طرح سلامت محور در گراش

اعتبار اختصاص یافته به دزفول متناسب با نیاز این شهرستان نیست

355میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در دشتی اختصاص یافت

گرانی های اخیر با وعده های مسؤولان مغایرت دارد/ نقش آفرینی بالای دلالان در بازار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: گرانی های اخیر با وعده های مسؤولان مغایرت دارد/ نقش آفرینی بالای دلالان در بازار

سیستم سرمایشی مصرف کنندگان بزرگ از راه دور کنترل می شود

اعلام آمادگی تعزیرات برای رفع آشفتگی در بازار ارز و خودرو

نگاهی به هیوندای i20 و برجسته ترین ویژگی های این خودرو

وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد

هزینه قربانی حج تمتع 97 اعلام شد

نمایندگان از پاسخ های آخوندی قانع نشدند

بازار رهاشده باجولان بی توقف قیمت ها/منحنی قدرت خریدمردم سقوط کرد

انتشار 105 میلیارد صکوک اجاره برای تولید 50 لوکوموتیو بومی

افزایش قیمت طلا و کاهش سکه

تاکنون، تخصیص حدود 17 میلیارد دلار ارز

سیستم سرمایشی مصرف کنندگان بزرگ از راه دور کنترل می شود

اعلام آمادگی تعزیرات برای رفع آشفتگی در بازار ارز و خودرو

اختصاص 314 میلیارد تومان به طرح تحول درمان کردستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد اختصاص 314 میلیارد تومان به طرح تحول درمان کردستان

سهمیه بندی آب در آبادان

اختصاص سهم سه درصد نفت و گاز به اقلید

کشف اختلاس دو میلیارد تومانی در کرمان/ بازداشت ده کارمند رشوه بگیر در سیرجان

تجدیدساختار صنعت برق در گرو اصلاح اقتصاد انرژی است

افت شاخص های وال استریت

مهم ترین مزیت رقابتی کسب و کار های کوچک

آیا بازاریابی پادکست برای کسب و کار شما مفید است

10 نکته ی مهم برای افزایش کارایی در VS Code

مظنه اجاره بهای آپارتمان 70 متری در تهران + جدول

چند درصد خودروها در معاینه فنی مردود شدند؟

تماشا کنید: معرفی چند گجت پرکاربرد و جذاب برای خرید در سال 2018

بازار مسکن با حضور آخوندی در کمیسیون عمران مجلس بررسی شد

مسدودکردن 26 حلقه چاه غیرمجازدرمهاباد

حمایت ار کالای ایرانی

دیدار وزیر اقتصاد سوریه با جهانگیری

18 هزار اظهار نامه مالیاتی در خراسان جنوبی ارائه شد

تجدیدساختار صنعت برق در گرو اصلاح اقتصاد انرژی است

مقایسهٔ ب ام و M850i با مرسدس-آام گ S63 کوپه

قدردانی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از عملکرد بانک کشاورزی

تصمیمات اوپک فاش شد

دردسرهای مالیات بر ارزش افزوده برای تولید

دردسرهای مالیات بر ارزش افزوده برای تولید