مطالب مرتبط:
روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح یکشنبه 6 خرداد 97
روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر یکشنبه 6 خرداد 97
نیم صفحه اول روزنامه پیروزی چاپ فردا / 6 خرداد
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ6 خرداد
نیم صفحه اول روزنامه های ورزشی 6 خرداد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 09:412018-05-27سياسي

سرمقاله های روزنامه های 6 خرداد


درگذشت ناصر ملک مطیعی، نخستین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه و .

از جمله موضوعاتی بودند که در ستون سرمقاله برخی از روزنامه های یکشنبه-6 خرداد-جای گرفتند.

- جواد طوسی در ستون سرمقاله روزنامه اعتماد با تیتر پای روضه خودت گریه نکن.

نوشت: ناصرخان ملک مطیعی هم از میان ما رفت تا افرادی که مانع از ادامه فعالیتش بعد از فیلم برزخی ها (ایرج قادری/ 1361) شدند، خیال شان حسابی راحت شود.

دیگر کارمان از مرثیه سرایی گذشته است و ظاهرا گوش شنوایی نیست که نیست.

بعد از آنکه از این خبر تلخ و ناگوار در تلگرام مطلع شدم، تا صبح خوابم نبرد.

این را نه به خاطر چهره عاطفی نشان دادن از خود و کلاس گذاشتن گفتم، دیگر در سن 63 سالگی نیاز به این قر و قمیش ها ندارم.

کلنجار ذهنی ام روی این سوال می چرخید که آخر چرا؟ چرا اولین ستاره سینمای ایران که از سال 1331 کارش را با ولگرد مهدی رییس فیروز شروع کرد و گاه نقش مرد خانواده را داشت، گاه نقش یک قهرمان، گاه یک جاهل با مرام و متکی به اخلاق و مردانگی و گاه یک ضدقهرمان سمپاتیک.

و با این نقش ها و شمایل های مختلف به مدت 27 سال در دل مردم بود، در یک جابجایی تاریخی و فرهنگی باید به شکل بی رحمانه و ناجوانمردانه ای از دور خارج شود و نتواند متکی بر تجربه ها و استعداد فردی اش، فرصت دوباره ای برای ابراز وجود و ارایه تصویری متفاوت و قابل دفاع از خود داشته باشد؟ آیا گناه این بایکوت شدن و تبعید ناخواسته بازیگر با چنین سابقه طولانی، بازی در آن دو سه نقش آقامهدی.

و اوستا کریم نوکرتیم بود؟ چرا ما هنوز به شکل لجوجانه ای نمی خواهیم در مورد افراد و عملکردشان بر اساس شرایط عینی و فرهنگی آن زمانه داوری به حق و منصفانه کنیم؟ آثار و تبعات این چند نقش که در خط قرمز و مفاهیم ضدارزشی این دوران قرار گرفت، چه بوده است؟ آیا ناصر ملک مطیعی با ایفای این نقش ها واقعا قصد تخریب فرهنگی داشت، یا صرفا بازیگری بود که به تبع شرایط آن زمان چنین نقش هایی هم به او پیشنهاد می شد و اگر نمی پذیرفت، دیگر در اصول و قواعد حرفه ای کارش محلی از اعراب نداشت؟ اتفاقا ناصر ملک مطیعی یکی از نمونه ترین بازیگران آن دوران در بعد اخلاقی و پایبندی به کانون خانواده بود.

چرا مدیران و سیاستگذاران فرهنگی و دیگر نیروهای ناظر و کنترل کننده پشت پرده که خط مشی فرهنگی/ اجتماعی/ سیاسی این دوران را تعیین کرده اند، به این واقع بینی نرسیدند یا نخواستند برسند که همین بازیگر کارهای دیگری هم چون قیصر مسعود کیمیایی، سه قاپ زکریا هاشمی، قلندر ، باباشمل و مجموعه تلویزیونی سلطان صاحبقران علی حاتمی و کاکو و رقاصه شاپور قریب بازی کرده که نقش محوله و مضمون و کارگردانی شان در حد قابل قبولی بوده است؟ علاوه بر اینها او در فیلم های دیگری چون چهارراه حوادث (ساموئل خاچیکیان/ 1333)، هفده روز به اعدام (هوشنگ کاووسی/ 1335)، آرامش قبل از طوفان (خسرو پرویزی/ 1339)، فرار از حقیقت ((به کارگردانی خودش/ 1345))، طوفان نوح (سیامک یاسمی/ 1346)، لوطی (خسرو پرویزی/ 1350) نقره داغ و بت (ایرج قادری/ 1350 و 1355)، شورش (رضا میرلوحی/ 1352)، پهلوان مفرد (امان منطقی/ 1350) و صلوه ظهر (سعید مطلبی/ 1353) نقش داشته که در حد و اندازه خودشان آثار پیش پا افتاده ای به شمار نمی آمدند و مخاطبان اصلی شان مردم و خانواده های وابسته به طبقه متوسط جامعه شهری بودند.

آیا این سابقه و رزومه کاری برای اغماض و اعمال نگاهی آمیخته با عفو و رافت کافی نبود؟ قبلا به مناسبت های مختلف گفته ام که اصل حال افراد است به عنوان کلام بالاترین مقام مملکتی اوایل انقلاب و دهه 60 قرار نبود فقط یک حرف و شعار به اجرا درنیامده باشد.

آیا متواضع تر، بی آزارتر و مظلوم تر از ناصر ملک مطیعی در حوزه فرهنگ و هنر این دوران سراغ داشتید؟ با عشقی بی شائبه به وطن و سرزمینش در طول این سال ها همواره با مردم و در کنارشان بود.

به هر مناسبتی در جمع آنها حضور می یافت و اگر از او نام می بردند و به روی سن دعوتش می کردند فقط قدردان محبت های آنها بود و با غرور از رشد و ارتقای سینما و دیگر شاخه های هنری در این دوران می گفت و نیروها و استعدادهای جوان را به عنوان سرمایه های ارزشمند کشورش مورد تشویق قرار می داد.

این بخشی از حرف های صمیمانه و از دل برآمده اش در گفت وگویی با مجله فیلم و هنر در آذرماه 1346 است: خوشبختی و سعادت در شهرت و پول و چیزهای ظاهری نیست، سعادت بسته به فکر و عمل ماست.

خودمان هستیم که می توانیم زندگی را شیرین کنیم.

تلخی و ناکامی را خودمان به وجود می آوریم و بر گردن سرنوشت می اندازیم.

بخت بد و نداشتن طالع، همه در فکر و روحیات خود ما است.

وای از آن وقتی که آدم مشهور و محبوب را از خانه شیشه ای بیرون بیاورند و دیگر کسی او را نشناسد، آن وقت حاضر است جانش را بدهد که یکی او را نگاه و صدایش کند.

به هر حال، ما راهی طولانی را طی کرده ایم، شهرت و محبوبیتی را که مردم با بزرگی طبع و بلندهمتی شان به ما ارزانی داشته اند، حفظ کرده ایم، اما خدا می داند که در قسمت دوم داستان چه بر ما خواهد گذشت.

خب، چنین انسانی که اصلا عادت نداشت گله و شکایت کند و با نیش و کنایه به این و آن تیکه بیندازد و مخالف خوانی کند و در بردباری و مهرورزی شهره عام و خاص بود، چرا باید تا همین اواخر مورد بی مهری قرار گیرد؟ حتی رسانه ملی حاضر نشد برای دقایقی کوتاه میزبان این بازیگر موسفید کرده باشد.

برای این بغض و کینه و بی رحمی و رفتار نامنعطف، چه توجیه منطقی و تاریخی داریم؟ اگر دقت می کردید، همیشه غم و حسرتی پنهان در چهره آرامَش دیده می شد.

خودم چندین بار شاهد بودم که مسعودخان کیمیایی درصدد برآمد تا از ناصر ملک مطیعی در فیلم های این دورانش استفاده کند و به رغم پیگیری هایش و متوسل شدن به بعضی ها، به نتیجه ای نرسید و نشد که نشد.

مادر خدابیامرزم هر موقع ظلمی را می دید، سرش را تکان می داد و می گفت: بترس از آه مظلوم! در بی خوابی و پریشان حالی دیشبم، یاد حرف مادرم افتادم.

به هر حال، با رفتن این آخرین بازمانده مطرح نسل اول بازیگری سینمای ایران، خودبه خود گویی دفتر دوره ای بسته شد.

دوره ای که با همه آزمون و خطایش و وجه غالب نگاه عامه پسند در کلیت آن، اقتضائات روایی و جامعه شناسانه خودش را برای کالبدشکافی سینمای پردست انداز ایران و سیر مراحل تکوینی اش دارد.

یاد و خاطره آن مرد مالامال از صبوری و مهربانی که تا آخر عمرش قدر ندید، زنده و گرامی باد.

پاشنه آشیل یک شورا بایزید مردوخی .

اقتصاددان در ستون سرمقاله روزنامه شرق نوشت: شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه در شرایطی با حضور رؤسای قوا، نخستین جلسه خود را برگزار کرد که نیاز به اجماع برای عبور از تنگناهای اقتصادی کشور از هر زمانی جدی تر است.

نفس این را که مباحث در حضور همه مسئولان و تصمیم گیران این حوزه به شکل هم اندیشی و نه در مواضع یا اظهارنظرهای رسانه ای دنبال شود، باید به فال نیک گرفت.

درعین حال، این شورا برای موفقیت و به نتیجه رسیدن اقدامات خود، نیازمند توجه به چند نکته ضروری است.

نگارنده امیدوار است اعضای شورا درعین توجه به رفع نیازهای فوری کشور در حوزه اقتصاد، به ویژه با خروج ایالات متحده از برجام و افزایش احتمالی فشارهای اقتصادی بر مردم، خود را لزوما در شرایط اضطرار تصور نکنند.

تجربه نشان داده اگر چنین نگاهی در میان اعضای این شورای مهم رواج پیدا کند، بررسی و واکاوی مسائل بنیادی کشور جای خود را به چاره اندیشی برای مسائل جاری می دهد و کار اصولی و بنیادی به محاق می رود.

پیش از این در یادداشت های خود در شرق ، درباره ضرورت اصلاح نظام تدبیر در شرایط غیراضطرار نکاتی را بیان کرده ام؛ اصلاح نظام تدبیر، نقطه مقابل تمرکزگرایی است و این احتمال وجود دارد که یک شورای عالی با توجه به حضور همه قوا، اقتصاد را به سمت تمرکز بیشتر سوق دهد.

وضعیت نظام تدبیر کشور امروز به گونه ای است که حتی اگر نسخه ای شفابخش برای آن تجویز شود، عوامل محیطی، نهادی و بنیادی مانع اجرای آن خواهند شد.

در یکی از یادداشت های اخیر خود در شرق ، پیشنهاد تشکیل کمیته ای حقیقت یاب متشکل از اقتصاددانان مستقل برای شناسایی گلوگاه ها، مستندکردن آن و ارائه برای اجرای فوری و بی ملاحظه پیشنهادهای این گروه را داده بودم.

تشکیل شورای عالی هماهنگی قوا، این فرصت را فراهم می کند که به موازات یا ذیل دبیرخانه آن، چنین گروه حقیقت یابی تشکیل شود، مشروط بر اینکه نه دولت، نه مجلس و نه قوه قضاییه به دنبال گنجاندن افراد مدنظر خود در این کمیته نباشند و صرفا چهره های دانشگاهی و متخصص بدون داشتن رابطه منافع محور با قوا، به عضویت آن درآمده و این شورا نیز به آنان مأموریت دهد که بدون اغماض به مسائل کشور اعم از ارتباطات خارجی، فضای کسب وکار، نوسازی خطوط تولید، سرمایه گذاری داخلی و خارجی، فساد سیستمی و عقب ماندگی های پولی و مالی رسیدگی کند و راهکارهای کوتاه، میان و بلندمدت به شورا پیشنهاد دهند.

در میان آنان نیز اقتصاددانان سیاسی، مدیریتی و حتی متخصصان اقتصاد اجتماعی حضور داشته باشند.

این کمیته باید به دور از اعمال نظر افرادی باشد که اقتصاددانانی محترم اند، اما کشور در سال های گذشته با وجود حضور آنان در اتاق فکر دولت ها، به رشد و توسعه دست پیدا نکرده است.

نهادگرایان احتمالا بهترین گزینه برای چنین کمیته ای هستند.

علاوه بر نداشتن وابستگی دستگاهی، اعضای کمیته نباید وابستگی حزبی نیز داشته باشند؛ چراکه یکی از احزاب در سال های اخیر، پیشنهاد های دربست لیبرالی ای به دولت داده است و اجرایی نیز شده که متأسفانه دستاورد خاصی نداشته است.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا می تواند در دستورالعملی صریح، اعضای این کمیته را متوجه نوع مأموریت سطح بالای خود کند و از هرگونه وفاداری به مسئولیت های احتمالی گذشته یا گرایش های جریانی و منفعتی بازدارد.

اگر مصلحت امروز و آینده کشور با نگرش سیستمی به نیازها، مخاطرات، فرصت ها و تهدید های کشور سنجیده شود و شکل اجرایی به خود بگیرد، حتما می توان توسعه پایدار ایران و رفاه ایرانیان را در سطح قابل قبولی انتظار داشت.

بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی محمدکاظم انبارلویی در ستون سرمقاله روزنامه رسالت نوشت: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام 6 تجربه درس آموز مذاکرات برجام را یادآور شدند که اگر به آن توجه نشود، در گفتگو با اروپا و دیگر اعضای 1+4 و نیز در نگاه به دیپلماسی خارجی آسیب خواهیم خورد.

خلاصه این تجریبات را می توانیم در زیر مرور کنیم: 1- تعامل با آمریکا ممکن نیست چون بدعهد هستند و نقض پیمان می کنند.

اکنون نه تنها ایران بلکه دیگر کشورهای جهان و حتی شرکای آمریکا نیز این تجربه عینی را دارند لمس می کنند.

2- تجربه تلخ برجام نشان داد که بهانه آنها فقط هسته ای نیست.

آنها مؤلفه های قدرت ایران و اقتدار ملت را نشانه گرفته اند.

3- عقب نشینی و انعطاف از دشمنی آمریکا نمی کاهد بلکه آنها را گستاخ تر و جسورتر می کند.

4- ایستادن در برابر زیاده خواهی ها، آنها را عقب می نشاند.

به رسمیت شناختن حق غنی سازی محصول مذاکره نبود، محصول ایستادگی دانشمندان و تداوم غنی سازی تا 20 درصد بود.

5- اروپا همراه آمریکاست، بدعهدی آنها را در مذاکرات دوران دولت اصلاحات تجربه کردیم.

6- گره زدن مسائل کشور به ویژه مشکلات اقتصادی به برجام، یک خطای بزرگ است و کشور را معطل گفتگوهای خارجی می کند.

اگر دولت و وزارت خارجه این 6 تجربه عینی را آویزه گوش خود نکنند، نمی توانند سیاست خارجی کشور را بر اساس ریل منافع و مصالح ملی مدیریت کنند.

نگاه دولت به سیاست خارجی در حوزه برجام یک کجراهه بود که راهبردهای امنیتی و اقتصادی کشور را تابعی از متغیر راهبردهای دشمن می کرد.

اینکه گفته می شود؛ برجام آمریکا را رسوا کرد، در جامعه جهانی شکاف انداخت و آمریکا به لحاظ حقوقی و اخلاقی در مذاکرات شکست خورد، با اساس، فلسفه و اهداف گفتگو نمی خواند.

این دیدگاه در بیانات مقام معظم رهبری مورد نقد قرار گرفت و فرمودند: ما مذاکره کردیم تحریم های ظالمانه برداشته شود، نباید دلخوش باشیم که آمریکا بی آبرو شد یا بین آنها و اروپا شکاف ایجاد شد! رهبری انقلاب با هوشمندی و درایت، نقشه راه را نشان دادند و به این سؤال کلیدی پاسخ دادند که نحوه مواجهه دولت با خروج آمریکا از برجام چه باید باشد؟ نکات زیر واقعاً مبتنی بر حکمت سیاسی است.

بازخوانی آن خالی از لطف نیست؛ الف- واقع بین باشیم و صادقانه آنچه را اتفاق افتاده، به مردم بگوییم.

ب- قبول کنیم اقتصاد کشور را با برجام نمی شود درست کرد.

ج- حق ایران است که پس از خروج آمریکا از برجام و تداوم بدعهدی اروپا فعالیت های تعطیل شده هسته ای را آغاز کند.

دولت هرچه زودتر باید در این مورد تصمیم بگیرد.

د- دولت محکم بایستد و حل مشکلات اقتصادی مردم را در دستور کار قرار دهد و از ظرفیت های عظیم انسانی و سرزمینی کشور در حل مشکلات مدد بگیرد.

ه- دولت، اقتصاد را مردمی کند، بداند اقتصاد دولتی جواب نمی دهد.

و- دشمن مدام تزریق ناامیدی و القای بن بست و ناتوانی می کند.

دولت و مردم با این جنگ روانی مقابله کنند.

کشور یکپارچه در برابر فریبکاری آمریکا و اروپا بایستد.

ز- عناصر سیاسی و مطبوعاتی از سرزنش کردن یکدیگر بپرهیزند و نگذارند یک دوقطبی برجامی که مورد نظر آمریکاست شکل بگیرد.

همه تلاش ها معطوف به حل مشکل شود نه اینکه مشکل جدیدی پدید آید.

رهبر معظم انقلاب یک ساعت و نیم در عصر چهارشنبه گذشته با نشاط و امیدوار ظاهر شدند، هم درد را درست بیان کردند و هم درمان آن را نشان دادند.

رییس جمهور محترم هم یک ساعت وضعیت کشور و توانایی های ایستادگی کشور در برابر بدعهدی و ستم آمریکا را بیان کردند.

اولین سخن رییس جمهور این بود که؛ آنچه آمریکا امروز می گوید سخن تازه ای نیست، حرف های کهنه متعلق به 40 سال پیش است.

این حقیقتی که رییس جمهور به آن تقوه کردند نشان می دهد تلاش های دیپلماتیک دولت یازدهم و دوازدهم در نرم کردن موضع آمریکا و با انعطافات برجامی جواب نداده است.

آمریکا همان موضع یا مواضع خصمانه 40 سال گذشته را حتّی شدیدتر ادامه می دهد.

این سخن رییس جمهور همان حقیقتی را بیان می کند که رهبر معظم انقلاب به عنوان اولین تجربه برجامی فرمودند؛ تعامل با آمریکا جواب نمی دهد.

رییس جمهور در این نشست گفتند: کشور را چه با برجام و چه بدون برجام به خوبی اداره می کنیم.

لذا طمع دشمن را با بیان یکصدایی در داخل علیه آمریکا هدف قرار دادند.

رییس جمهور پذیرفت آمریکا بدعهد است و امیدی هم به اروپا نیست و تاکید کرد: ملت پشت سر رهبری ایستاده و آمریکا نمی تواند کشور را به زانو درآورد.

چهارشنبه گذشته فضای دیدارها و گفتگوها بر سر سفره افطار پس از سخنان رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور صمیمانه و برادرانه بود.

همه جناح ها و شخصیت های سیاسی با دیدگاه های متفاوت، گویی به یک جمع بندی رسیده اند و آن اینکه از بگومگوهای داخلی باید پرهیز شود و همه با قدرت در برابر زیاده خواهی و شرارت آمریکا و اروپا بایستند.

اگر بخواهیم محصول نشست چهارشنبه گذشته را در یک جمله خلاصه کنیم، آن جمله این است که فصل جدیدی از مقاومت در برابر استبداد و استکبار جهانی در چهل سالگی انقلاب شروع خواهد شد که با فصول گذشته نبرد با آمریکا متفاوت خواهد بود.


کلید واژه ها: ناصر ملک مطیعی - فرهنگی - بازیگر - روزنامه - سرمقاله - بازی - مجموعه تلویزیونی - سرمقاله روزنامه - خانواده - روزنامه اعتماد - سینمای ایران - شرایط - خرداد - علی حاتمی - مهدی - متکی - بازیگران - اقتصادی - پیشنهاد - بازیگری - تاریخی - درگذشت - نخستین - مدیران - متفاوت - تصویری - اعراب - سیاسی - تخریب - حاتمی

آخرین اخبار سرویس:
جزییات دیدار نمایندگان مجلس با ظریف

به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در نسبت دیانت و سیاست...

باز پس گیری 70 میلیارد از اموال دلالان؛ تکذیب مماشات دستگاه قضا برای خلع ید از یک مکان

لحظه وحشتناک آتش زدن یک مرد + فیلم

افشای علت برکنار نشدن سیف توسط روحانی

حسین نیاکان ایران و عقلانیت مذاکره با آمریکا

روایت یک خبرنگار از حوادث ترویستی دهه 60 - بخش نخست

آوردگاه میانی دفاع مقدس باغ موزه ندارد

لبهای خندان مجری پرحاشیه ایرانی/عکس

تغییر نام «کولبری» به «پیله وری»

شورای نگهبان FATF را رد می کند؟

روایت یک خبرنگار از حوادث ترویستی دهه 60 - بخش نخست

سرنوشت مصادره های پس از انقلاب

79 درصد کاربران تلگرام در این پیام رسان ماندند

پسر مرسی شاکی شد

سید عبد المجید حسینی زاده اسطوره عصیان غولان پیش از طوفان در متون یهودی و مقایسه آن با متون اسلامی

علی درویش احمد آبادی, مهدی نطاق پور, محمدمهدی اسماعیلی بررسی نقش سپاه و بسیج در تامین امنیت

دولت و قوه قضاییه به هرج ومرج در بازار پایان دهند

عکس تبلیغاتی جالب "سحر قریشی"

تیپ منحصر به فرد "نگین صدق گویا" + عکس

احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

انصاف به خرج دادن با مردم نشانه چیست؟

یادداشت/ سید عبدالله متولیان وقت کارنامه 3 ماهه حمایت از کالای ایرانی

جذب نیروهای بومی جنوب استان بوشهر در پارس جنوبی اولویت است

باقی ماندن تحریم ها و حفظ همزمان توافق، شدنی نیست

طرح سه ایراد وارد بر قانون مبارزه با مواد مخدر

دانشگاه ها برای حل چالش های کشور ورود کرده اند

راه مقابله با شیطنت های دشمن، حل مشکلات مردم است

ورود زنان به مجلس سهمیه بندی می شود؟ +++++ زنان آخرین اخبار

رهبر انقلاب درگذشت حجهالاسلام حسینی موسوی را تسلیت گفتند

راه اندازی لینک استعلام فوری ممنوع الخروجی افراد

آمار زنان تحصیلکرده بیکار 3 برابر مردان است

آمارهای ناخوشایند از وضع زنان در کشورهای مختلف

سفرای ایران با سابقه دیپلماسی اقتصادی انتخاب شوند

سردار «شاهرخ دایی پور» در سوریه به شهادت رسید

حقوق بشر ابزاری برای فشار آوردن به کشور ها شده است

واکنش ابتکار به فعالیت ضدحجاب مسیح علی نژاد

شوخی با لایی خوردن پیکه در رسانه های داخلی و خارجی ادامه دارد +عکس، ویدئو

نورمحمد خدایاری; حسن عبداللهی; سید حسین سیدی; علی نوروزی زیبایی شناسی تناسب معنایی در سوره آل عمران

عکس/ کارخانه بمب سازی در انگلیس!

شکافی بین روزگار نوین با حوزه علمیه و فقه ایجاد شده است

بازدید از روند زندگی و فعالیت های تولیدی عشایر

راهکارهای امنیتی «همراه بانک»

حامد خانی ( فرهنگ مهروش) روزه عاشورا در دو سده نخست هجری (دسته بندی و گونه شناسی روایات)

تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل ونقل

درآمد ماهیانه عجیب امیر عباس کچلیک از اجراهایش

نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور

سفر وزیر اطلاعات به رودسر

افراسیاب جشم آور شناسایی ملاحظات و عوامل موثر در ارتقاء سیستم اکتساب دفاعی جمهوری اسلامی ایران

حقوق بشر ابزاری برای فشار آوردن به کشور ها شده است

برکات بی نظیر دائم الوضو بودن؛ از فراوانی رزوی تا حکم شهادت

5 نشانه ای که می گوید آن طور که تصور می کنید در کار خود موفق نیستید

تکذیب مماشات دستگاه قضا برای خلع ید از یک مکان/ تشریح شگرد یکی از مؤسسات بانکی برای جا به جایی پول/ باز پس گیری 70 میلیارد از اموال دلالان

خبر عراقچی از تاریخ و مکان نشست وزرای خارجه ایران و 1+4

پیام تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی در پی درگذشت استاد اخلاق

اگر خداوند احمدی نژاد را نمی آفرید امروز مشکلات کشور را به گردن چه کسی می انداختیم

مشکل شوری آب آبادان از 15 ماه پیش به دولت اطلاع داده شد/ برخی از مناطق آبادان در گرمای شدید آب برای خوردن ندارند

زنگنه از من شکایت کرد اما خودش محکوم شد/ بزرگترین ظلم در صنعت نفت اخراج مدیران انقلابی بود

دعای معلم شدنم را به جان شهید ابراهیم هادی کنید

حقوق بشر از مهمترین چالش های ما به لحاظ فشار بیرونی است + فیلم

بیش از 3هزار دقیقه انیمیـشـن برای تابستان

چون به گَردَش نمی رسی برگرد!

ضرورت بازکاوی ارزش های انسانی در رسانه ها

رسانه ها به تنهایی نمی توانند امید تزریق کنند

مهدی سلیمی; محمدحسن حائری; حسین صابری ساختارهای مطلوبیت فعل در قرآن از منظر فقیهان

بررسی گرانی کالا ها در مجلس

استارت آپ ها صنعت فضا را متحول می کنند

تشریح عملکرد دستگاه قضا در زمینه حبس زدایی + فیلم

تشکیل پایگاه های اوقات فراغت در سطح کردستان

با این تست شخصیت شناسی میزان «وابستگی عملی» خود را بسنجید!

بر مدار آینده فضایی

با تایید شورای عالی امنیت ملی «شریف ست» امسال پرتاب می شود

دفتر الکترونیک طلاق رونمایی شد

گزارش عضو کمیسیون انرژی از نشست اوپک در وین و بدعهدی روس ها

پل گیشا تبدیل به پیاده راه می شود / استحکام بخشی پل کریمخان به اتمام رسید

سفیر تام الاختیار ایران در ژاپن تعیین شد

آملی لاریجانی: دولت 30 هزار میلیارد تومان به مالباختگان موسسات مالی داده است

محمد کاظم قهاری; محسن قاسم پور; پرویز رستگار جزی بررسی چرایی کاربرد واژه های آرکاییک در جزء سی ام قرآن کریم

اظهارات رییس قوه قضاییه از برخورد با پرونده های قاچاق + فیلم

عجب صبری خدا دارد، چرا من جای او باشم؟!

کنایه های جالب جناب خان به پیکه و پویول

تلفظ سخت نام قوچان نژاد توسط هواداران خارجی

احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی/فعلا، ملاک 2 سال آخر بیمه پردازی است

عناوین روزنامه های سیاسی 3 تیر 97/ توهین به شعور 80 میلیون ایرانی +تصاویر

دلنوشته سردار انصاری پدر شهید عمار به مناسبت هزارمین روز فاجعه منا

لزوم امیدبخشی به جامعه با فرصت سازی از تهدیدها

روایتی خواندنی از حضرت سلیمان(ع) و عابد بنی اسراییلی

با اجاره هواپیماهای نو می توان تحریم ها را دور زد

مجلس سنا به بازگشت تحریم ZTE رأی مثبت داد

نقش قوه قضاییه در حل و فصل موضوع موسسات مالی اعتباری غیر مجاز + فیلم

نصیحت لقمان به فرزندش درباره انتخاب مجالس همنشینی

تشکیل جلسه مجمع تشخیص مصلحت بعد از 2 ماه+ عکس

تشریح جزییات نشست مشترک امروز ایران و گرجستان

آیت الله آملی لاریجانی: قوه قضاییه برخوردهای قاطع و کلانی با مفسدان داشته است /حقوق بشر یکی از چالش های مهم ماست /دولت 30 هزار میلیارد تومان به موسسات تزریق کرد /افزایش پرونده ها به قوه قضاییه ربطی ندارد

اقدامات قوه قضاییه در موضوع پیشگیری از جرم + فیلم

دورریز مواد غذایی ایران، معادل یارانه مردم

روزنامه استخدامی استان قم | یکشنبه 3 تیر 97

جزییات دومین جلسه رسیدگی به پرونده تعاونی مالی و اعتباری ثامن الحجج

سوره کوثر (فضیلت، ترجمه و داستان این سوره)

سوئد در واپسین دقایق ضربه شد!+عکس

سرمقاله های روزنامه های 6 خرداد

سرمقاله های روزنامه های 6 خرداد