مطالب مرتبط:
توزیع 345 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و هزینه ای در خراسان جنوبی
افزایش 19 درصدی اعتبارات هزینه ای وجاری امسال
ثبت 2297 پرونده قاچاق به ارزش 200 میلیارد تومان در سال گذشته/ جذابیت پوشاک، الکل و لوازم خانگی برای قاچاقچیان
35 درصد دختران تجربه مصرف قلیان را دارند/ سن مصرف دخانیات به 13 سال رسیده / ایرانی ها روزانه سی میلیارد تومان دود می کنند/ 15 درصد این افراد به دام اعتیاد گرفتار می شوند
6 میلیارد تومان اتوبوس بدون استفاده در ماهشهر به دلیل نبود بنزین یورو4
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 01:002018-05-26اقتصادي

اعتبارات امسال خراسان جنوبی 345 میلیارد تومان است


ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: مجموع اعتبارات سال 97 استان از سه محل توزیع استانی، سهم سه درصد از درآمدهای نفتی و توزیع متوازن منطقه ای 345 میلیارد تومان است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا محمد مهدی مروج الشریعه شنبه شب در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان با بیان اینکه مسیرهای رشد و توسعه را نباید گم کرد، افزوذ: توسعه از محل توزیع اعتبارات نفت حاصل نمی شود و این را به صورت آزمون در 40 سال گذشته تجربه کرده ایم.

وی اظهار کرد: رقم توسعه از قبل هزینه کرد ناشی از درآمدهای نفتی و مالیاتی در حوزه زیرساخت مشخص است.

وی توزیع اعتبارات را یکی از سخت ترین کارها در مدیریت منطقه ای دانست و افزود: منطق توزیع اعتبارات از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به نسبت درست و شاخص های منطقه ای در اختیار شهرستان ها و دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی با طرح این سوال که اعتبارات عمرانی - استانی استان ها در توسعه کیفی استان چقدر است، یادآور شد: اگر چند طرح هزار میلیارد تومانی در استان به سرانجام برسد نیازی به صرف وقت زیادی برای دریافت اعتبارات استانی با مشکلات فراوان نیست.

وی با اشاره به مجموع کل اعتباراتی که در توسعه استان ها نقش آفرین است عنوان کرد: در مجموع نقش اعتبارات عمرانی - استانی استان ها، بودجه شرکت های دولتی، اعتبارات ارزی شرکت های دولتی و .

که در برش های استان سهم دارند در توسعه یک استان 28 درصد است.

وی ادامه داد: در 72 درصد باقیمانده نقش توسعه در استان، منبع اعتباری تسهیلات بانکی توسط بخش خصوصی یا بخش های وابسته دخیل است.

مروج الشریعه با اشاره به منطق توزیع اعتبارات بین فصل برنامه و شهرستانی گفت: در خراسان جنوبی که پیکره استان دارای 2 نقطه جغرافیایی شهر بیرجند و قاین که غیر محروم است از مدلی متناسب با وضعیت توسعه نیافتگی نه صرفا در میدان عملی بلکه بر اساس مجموعه شاخص هایی که این استان به عنوان توسعه نیافته تلقی می شود، لحاظ شده است.

مروج الشریعه افزود: زمانیکه لایحه بودجه 97 دولت وارد مجلس شد برای بودجه خراسان جنوبی و استان های کمتر توسعه یافته موارد را پیگیری کردیم سه آیتم اعتباری بر مبنای مدل یا منطقی تجربه شده در داخل بسیاری از استان های کشور است.

** رفع کمتر توسعه یافتگی استان با جذب سرمایه گذاروی ادامه داد: این مدل در استان هایی که از شاخص های توسعه یافتگی کشور در بخشی از شاخص های مهم فاصله دارند کاملا مدل همخوانی است.

وی با بیان اینکه وضعیت برخی استان ها به دلیل سرمایه گذاری بخش خصوصی تغییر کرده است، عنوان کرد: این نکته بسیار مهمی است به این معنا که اگر بتوانیم سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب کنیم مشکل کمتر توسعه یافتگی را از سر این استان کم کرده ایم.

وی تاکید کرد: از مدیران دستگاه های اجرایی استان انتظار می رود اکنون که وضعیت مالی دستگاه ها روشن است از ظرفیت های شرکت های توسعه گر و تسهیل گر از جمله آستان قدس، ایدرو، ایمیدور، ستاد اجرای فرمان امام و .

استفاده کنند.

وی در ادامه در ارتباط با گلایه فرماندار بیرجند در خصوص کاهش اعتبار این شهرستان در سال جاری نسبت به سال قبل یادآور شد: برای مرکز استان ناگزیر از هزینه کرد اعتباراتی هستیم که نمایندگان شهرستان های دیگر اگر به عمق آن پی ببرند رقم این اعتبار پایین تر خواهد آمد.

وی افزود: همچنین تلاش می کنیم سالن علامه فرزان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیرجند در سالگرد آن سالنی بسیار شیک تر و بزرگ تر از قبل به بهره برداری برسد این هزینه کردها اگر داخل شاخص بودجه قرار بگیرد اعتبار شهرستان تغییر خواهد کرد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان 190 شاخص را بر اساس 2 مولفه کلی جمعیت و محرومیت درصدبندی می کنند که این اعداد اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه ایجاد واگرایی در خصوص اعتبارات به دلیل احساس کم توجهی است، اظهار کرد: این احساس تنها یک احساس روانی نیست بلکه شاخص هایی هم بر آن مترتب است که جای تغییر برخی سیستم ها در آن وجود دارد.

مروج الشریعه یادآور شد: تلاش بر این است اعتبارات اشتغال، جوانان، ورزش، آب، راه، فرهنگ و هنر برای سال 97 از منابع حاصل از کمک های فنی و اعتباری بر مبنای مجوزهای قانونی به کمک نمایندگان مجلس فراهم شود.

وی تاکید کرد: بودجه سال 97 گذشت و منطق تنظیم آن هم سپری شد اما برای سال 98 از همین جلسه با هماهنگی با نمایندگان مجلس در ارتباط با منطق تهیه و تولید برای توزیع اعتبارات برنامه ریزی کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال کمک های فنی و اعتباری بسیار تاثیرگذار است، افزود: برای ایجاد آزاد راه های استان مستلزم است در خصوص 2 امر تامین منابع مالی از تسهیلات و تعهد به تقبل درصدی از سود تسهیلات اقدام شود.

** با ایجاد آزاد راه در استان نگاه سرمایه گذار عوض می شودمروج الشریعه اضافه کرد: برای حوزه های زیرساختی به ویژه تبدیل جاده بیرجند - قاین به آزاد راه 200 میلیارد تومان تعهد تسهیلات مالی کردیم.

وی بیان کرد: شاخص آزاد راه در استان اگر اتفاق بیفتند نگاه سرمایه گذاران به استان عوض خواهد شد.

وی اظهار کرد: باید سعی کنیم در جلسات بعدی شورای برنامه ریزی و توسعه استان، راه و روش های استفاده از منابع مالی کشور به ویژه از سازمان های تسهیل گر و توسعه گرا منابع مالی و تسهیلات بانکی را بررسی و رصد کنیم.

** انتقال آب به خراسان جنوبی کلید توسعه استانوی انتقال آب به خراسان جنوبی را کلید همه توسعه ها دانست و بیان کرد: نیاز استان انتقال آب است که سرمایه گذار اروپایی برای اجرای این پروژه مهم و حیاتی به روش B.

O.

T با پنج میلیون دلار اعلام آمادگی کرده اما همچنان سرگردان است.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه این نشست با گلایه از آندسته مدیران دستگاه های اجرایی که توان جذب اعتبارات دستگاه خود را ندارند، افزود: برخی دستگاه ها قدرت جذب داشته و فرصت های زمانی را قدر و قیمت می دانند.

مروج الشریعه تاکید کرد: دستگاه های اجرایی که به هر دلیلی توان جذب اعتبارات نه تنها در حوزه عمرانی که در سایر حوزه ها را نداشته باشند اعتبار آنها به دستگاه های پرتوان اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: در عوض دستگاهی که توان جذب تخصیص دارد از حداکثر اعتبار برخوردار خواهد شد، به این اکتفا نمی کنیم بلکه تا حد توان شرایط تشویقی برای دستگاه های با جذب بالا و تنبیهی برای دستگاه های با کمترین جذب لحاظ خواهد شد.

وی بر ایجاد اشتغال مناسب و سرمایه گذاری در حوزه ناحیه صنعتی IT تاکید کرد و افزود: در استانی مانند خراسان جنوبی که با محدودیت شدید منابع آبی برخوردار است باید به سمت توسعه صنایع نرم افزاری پیش رفت.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی ظرفیت اینکه به بزرگترین مرکز تولید نرم افزار ملی و منطقه ای تبدیل شود را داراست، عنوان کرد: در حال حاضر زمینی به مساحت 15 هکتار برای ایجاد ناحیه صنعتی بیرجند در نظر گرفته شده که باید مساحت آن افزایش یابد.

وی احداث ناحیه صنعتی IT را موتور محرکه توسعه استان دانست و اظهار کرد: با راه اندازی و آغاز به کار این ناحیه صنعتی می توان باب توسعه ای برای فارغ التحصیلان این رشته در استان فراهم کرد.


کلید واژه ها: استان - توسعه - خراسان جنوبی - توزیع - خراسان - میلیارد - شاخص - منطقه - بودجه - تسهیلات بانکی - توسعه نیافتگی - برنامه - درصد - سرمایه - دولت - سرمایه گذاری - برنامه ریزی - لایحه بودجه - ایرنا - کشور - شهرستانی - هایی - نفتی - استاندار - تسهیلات - مدیریت - مدیران - مشکلات - بیرجند - هزینه

آخرین اخبار سرویس:
بازداشت 9 متهم از 48 پرونده غیرمجازها

چرا تجار ایرانی سراغ اجناس درجه یک چینی نمی روند؟

کاهش سن مصرف موادمخدر به 14 سال صحت ندارد

تداوم زندگی کانکسی

احتمال سرازیر شدن نقدینگی سوداگران اقتصادی به صنعت غذا

آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم

دولت در راه اندازی موزه های خصوصی مشارکت می کند

معرفی مدیر عامل و هیات مدیره جدید هپکو از سوی خصوصی سازی

در مدارس لاکچری در تهران چه می گذرد؟

طرز تهیه دسر تارت زردآلو و پسته

ساعت کاری ادارات در کرمان تغییر کرد

با 20میلیون هم می توان خودرو خرید؟

خودرو های خارجی به طور رسمی ممنوع الورود شدند

تیام دوباره به استقلال باز می گردد

شهرداری پاکدشت عهده دار تملک اراضی معارض کمربندی این شهرستان است

گام تازه دولت برای ساماندهی وضع سکه

همه برندگان اجلاس اوپک

گسترش چتر نظارتی سازمان بازرسی کل کشور بر نمایندگی های فروش ایران خودرو

وزیر نیرو دنبال توسعه کشت فراسرزمینی

حمایت روسیه از افزایش تولید نفت اوپک

واردات 9 میلیون دلاری آب پرتقال به کشور!

افزایش قیمت سوخت زغال سنگ تصویب شد

از «کاهش شتاب صعود شاخص کل بورس» تا «سروکار خریداران عمده سکه به سازمان مالیاتی افتاد»

واردات بیش از 18 تن انواع نان سوخاری به کشور+جدول

تکرار سناریوی ثبت نام محصولات ایران خودرو با اعمال شاقه!

تشکیل 1859 پرونده تخلف به ارزش 6 میلیارد ریال در طول اجرای طرح ضیافت

نبود اطلاعات کافی باعث هدررفت سرمایه ها می شود

جدول زمانبندی فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو ویژه ی تیرماه 97/ در ساعت های نخست اولین روز ثبت نام سایت ایران خودرو در دسترس نبود/ زمان باز شدن سایت هم تنها برخی نمایندگی ها در شهرهای دورافتاده پیشنهاد می شد/ خودروهای پرمتقاضی سهم چه کسانی است؟

احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی/فعلا، ملاک 2 سال آخر بیمه پردازی است

کنگو، پانزدهمین عضو اوپک شد

رستگاری به وقت آلمان/رویس بهترین بازیکن دیدار آلمان و سوئد شد

عرضه بیش از 7 میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده ای!

آلمان و سوئد از نگاه آمار و ارقام

افزایش 200 درصدی قیمت لپ تاپ و رایانه

وضعیت تصادفات و عوامل تاثیرگذار برآن در جاده های کشور

اجرای طرح روستای کانونی برای اشتغال در کشور/ کاهش صادرات فرش از 5 هزار تن به 500 تن

روش تفکر درباره بازاریابی را بشناسید

سرنوشت نفت در ایران از سر نوشته می شود

بازار روز ایرانشهر

استخدام رییس کنترل کیفیت در شرکت الکتروپیک در تهران

استخدام کارشناس تولید در شرکت الکتروپیک در تهران

استخدام کارشناس تعمیرات و نگهداری،کارشناس مکانیک در تهران

استخدام کارشناس شبکه و امنیت،کارشناس پشتیبانی شبکه در تهران

استخدام کیک ساز و دسر زن حرفه ای در قنادی های ناتلی در تهران

استخدام کارگر ساده حمل و نقل و جابه جایی آقا در تهران

استخدام حسابدار در شرکت آراز مرغ تبریز در آذربایجان شرقی

79 درصد از استفاده کنندگان تلگرام، همچنان این پیام رسان حضور دارند

از تهاتر 3500 میلیارد ریالی برای راه اندازی مترو تا تعطیلی بیمارستان به خاطر نبود پارکینگ!

عرضه بیش از 7 میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده ای!

تاب آوری استان یزد درمقابل تحریم ها افزایش می یابد

تاب آوری استان یزد درمقابل تحریم ها افزایش می یابد

افزایش 200 درصدی لپ تاپ و رایانه

منتظر سکه سه میلیون تومانی باشیم؟

ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو؛ شوک جدید دولت به بازار !

مظنه آپارتمان نوساز در تهران

استخدام متصدی امور دفتری خانم در یک شرکت معتبر در رشت

استخدام کارشناس ابزاردقیق،کارشناس برق در شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس تولید محتوای وب در رسانه گردشگری کارناوال

استخدام کارشناس پشتیبانی IT،تکنسین برق،تعمیرکار در قزوین

استخدام کارشناس تولید،افسر ایمنی،مسئول دفتر مدیر کارخانه

راهنمای خرید کولر گازی

فناوری اطلاعات ابزار افزایش بهره وری است

«قاچاق ارز»، اختراع جدید دولت/ «بابک زنجانی‎»های جدید در راه است؟

معاون رییس قوه قضاییه: اجرای قانون کادستر در دستگاه های اجرایی با نقص جدی روبروست

نکات مهم برای خرید برنج مرغوب

واکنش نهاوندیان به کمپین علی کریمی

فناوری اطلاعات ابزار افزایش بهره وری است

پنج هزار روستا به عنوان کانون اشتغال کشور انتخاب شدند

شوک تازه دولت: ممنوعیت واردات خودرو

واکنش وزیر ارتباطات به گرانی گوشی موبایل

شوک جدید دولت به بازار خودرو؟

با مجوز شورای رقابت؛ 18 محصول ایران خودرو گران شد

پست انتقادی حمید فرخ نژاد بخاطر بی آبی های این روزهای خوزستان

طرح جدید برای تحول اشتغال در روستاها/ تسهیلات درد بیکاران نیست

استخدام محتوا گذار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مسئول دفتر در فروشگاه اینترنتی آنلاین کالا در تهران

استخدام کارمنداپراتور سایت،کارشناس پاسخگوی امورمشتریان وگرافیک

استخدام مهندس نفت،کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه-خوزستان

استخدام کارشناس بازرگانی،کارشناس حسابداری صنعتی، مهندس مکانیک

استخدام کارشناس تضمین کیفیت وایمنی،انباردار،مهندس نقشه کشی

استخدام تراشکار در یک شرکت معتبر در خوزستان

استخدام برنامه نویس و پشتیبان SQL در تهران

استخدام منشی در مجموعه شرکتی پترو زاگرس دی در تهران

استخدام مهندس مکانیک در مجموعه شرکتی پترو زاگرس دی در تهران

استخدام حسابدار،مهندس مکانیک،منشی درمجموعه شرکتی پترو زاگرس دی

استخدام انباردار آقا در یک موسسه معتبر

استخدام کارمند فروش خانم در یک موسسه معتبر

پنج هزار روستا به عنوان کانون اشتغال کشور انتخاب شدند

ایران و اروپا برای همکاری های استارتاپی خیز برداشتند

با ممنوعیت ورود برخی کالا ها از خروج 10 میلیارد دلار جلوگیری می شود

اختیارات تعزیرات فقط برای شرایط عادی جواب می دهد/همه گرانی را به ترامپ ربط ندهید

مناطق خاکی زمین کیفیت خود را از دست می دهد

رکوردهای تازه در بازار سکه و ارز؛ قیمت سکه آتی؛ بیش از 3 میلیون

فال روزانه یکشنبه 3 تیر 1397

استخدام کارشناس اداری،کارشناس فروش و بازرگانی در آموت/ مشهد

استخدام کارشناس ارشد سئو در یک شرکت معتبر در تهران

فناوری اطلاعات ابزار افزایش بهره وری است

80 درصد مشاغل کوچک گلستان توسط اصناف ایجاد می شود

آملی لاریجانی: در مجموع قوه قضاییه فعالیت قابل قبولی دارد

جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز

اعتبارات امسال خراسان جنوبی 345 میلیارد تومان است

اعتبارات امسال خراسان جنوبی 345 میلیارد تومان است