مطالب مرتبط:
کریمی‎قدوسی، عضو جبهه پایداری: 300 مدیر دوتابعیتی داریم / دست‎خط لاریجانی در تایید گزارش دوتابعیتی‎ها را دارم/ وزارت اطلاعات اسامی 210 نفر دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده
اسامی نامزدهای کردها برای تصدی ریاست جمهوری عراق
آسیب شناسی مقررات انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در کمیسیون شوراها
انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا فردا برگزار می شود
آسیب شناسی مقررات انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در کمیسیون شوراها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 00:252018-05-26سياسي

وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست جمهوری اسامی دوتابعیتی هایش را نداد


رییس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت، با بیان اینکه از میان دستگاه ها فقط نهاد ریاست جمهوری اسامی دوتابعیتی هایش را نداده ، - وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست جمهوری اسامی دوتابعیتی هایش را نداد " رییس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت، با بیان اینکه از میان دستگاه ها فقط نهاد ریاست جمهوری اسامی دوتابعیتی هایش را نداده ، ماجرای نامه وزارت اطلاعات را تشریح کرد.

شعارسال": جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تهیه گزارش تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در تحقیق و تفحص انجام شده، گرفتن استعلام از خود سازمان ها و دستگاه های دولتی بوده است؛ لذا به تک تک دستگاه ها از طرف کمیته تحقیق و تفحص نامه نوشته شدتا افراد دوتابعیتی دستگاه را از طریق حراست یا راه دیگر به ما معرفی کنند.

وی افزود: همچنین خواسته شده است تا اسامی مدیران و سلسله مراتب آنها را بصورت به روز و با مشخصات کامل و کد ملی در اختیار ما قرار دهند، چرا که قرار است ما این موارد را به جایگاه های دیگر ارائه کرده و استعلام کنیم.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت تصریح کرد: هدف از این مکاتبه این بوده است که اطلاعات ما به روز و دقیق باشد، اما تنها جایی که تاکنون جواب نداده، نهاد ریاست جمهوری بوده است، وگرنه همه وزارتخانه ها، سازمان ها، مراکز علمی و دانشگاهی به ما پاسخ داده اند.

کریمی قدوسی گفت: در کل پاسخ هایی که در بخش اول به دست ما رسید که چه کسانی الان دوتابعیتی هستند، 12 یا 13 نفر به ما معرفی شدند، اما علاوه بر این استعلام ها، از کف جامعه ومراکز مختلف و راه های گوناگون، فهرست های معتبری از مدیران دوتابعیتی به دست آوردیم که آن را منتشر نکرده ایم و فقط در اختیار دادستان قرار داده ایم، اما متاسفانه برخی رسانه های زنجیره ای که به دنبال لوث کردن کار نظارتی مجلس هستند، این موضوع را به تمسخر گرفتند و گفتند کلاً 13 نفر دوتابعیتی آن هم در جایگاه های معمولی بوده اند؛ درحالی که خودشان می دانند آماراصلی منحصر به این 13 نفر نیست.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، شبهه دیگری ایجاد کردند که چرا گزارش تحقیق و تفحص قبل از آنکه قرائت شود، در اختیار رسانه ها قرار گرفته است؟ ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس اعلام کرده است که قبل از چاپ، قابل پخش نیست، گزارش ما هم در اسفندماه سال گذشته به تصویب کمیسیون امنیت ملی رسید و به هیات رییسه رفت.

به دلیل اینکه گزارش وزارت اطلاعات بعداً آمد، آقای لاریجانی گزارش کمیسیون را مطالعه و در زیر آن پاراف کرده بود که خیلی گزارش خوبی است، از پاسخ وزارت اطلاعات هم که ارائه شده در گزارش استفاده شود .

دستخط ایشان را داریم و اگر لازم باشد در اختیار رسانه ها قرار می دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: پس از این پاراف آقای لاریجانی، ضمن اینکه از توجه ایشان تشکر کردیم، خواسته ایشان را هم محقق کردهو بخشی از گزارش وزارت اطلاعات را در گزارش تحقیق و تفحص اضافه کردیم و آن را در صحن کمیسیون هم به تصویب رساندیم.

پس از اینکه گزارش چاپ شد و در اختیار همه نمایندگان قرار گرفت، از اینجا به بعد من طبق آیین نامه اجازه داشتم که گزارش را منتشر کنم.

اصرار اعضای کمیسیون امنیت ملی برای قرائت اسامی دوتابعیتی ها/ بیش از 100 اسم قرائت شد کریمی قدوسی گفت: البته اسامی مدیران دوتابعیتی را در اختیار نمایندگان نگذاشتیم و فقط این اسامی در کمیسیون امنیت ملی و به اصرار خود اعضای کمیسیون از جمله آقایان کواکبیان و رحیمی قرائت شد، درحالی که من مخالف قرائت اسامی بودم و معتقد بودم که این به پیوست اسناد کمیته در اختیار مقام قضایی قرار بگیرد، اما آنها اصرار داشتند که قرائت شود، لذا آقای جمالی دبیر کمیسیون بیش از 100 اسم را قرائت کرد و نوار آن نیز موجود است.

وی یادآور شد: من در آنجا تاکید کردم که این اسامی محرمانه است و پخش آنها در رسانه ها تبعات سنگینی دارد، راهش این است که طبق آیین نامه، این اسامی را در اختیار مقام قضایی قرار دهیم تا خودشان روی این اسامی کار کنند و هر اقدامی که لازم می دانند، انجام دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر اینکه انتشار گزارش پس از چاپ آن، طبق آیین نامه منعی ندارد، گفت: من احتمال دادم برخی جریان های سیاسی داخل مجلس بخواهند این گزارش ما را سیاسی کنند، لذا تشخیص من به عنوان رییس کمیته این بود که پیشدستی و اطلاع رسانی عمومی کنیم، کما اینکه وقتی هم که گزارش در صحن مجلس قرائت می شود، از لحاظ زمانی فرصت خواندن همه آن نیست و مابقی آن در اختیار رسانه ها و عموم قرار می گیرد.

درواقع در 30 دقیقه زمان قرائت گزارش، فقط حدود 14 یا 15 صفحه از گزارش امکان قرائت دارد؛ درحالی که این گزارش بیش از 30 صفحه است.

تحقیق و تفحص از دوتابعیتی ها برای دفاع از حقوق مردم بوده است کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه این حق مردم است که از چنین مسائلی مطلع باشند، اظهار داشت: اساساً کسی هم به ما دستور نداده که از این موضوع تحقیق و تفحص کنیم، انجام تحقیق و تفحص به درخواست مردم و رسانه ها و برای دفاع از حقوق عمومی مردم بوده است، چرا که هر روز خبری از گوشه و کنار می شنیدیم که یکی با فلان قدر اموال از کشور فرار کرده و مشخص می شد که دوتابعیتی است! وی افزود: خاوری نمونه ای از این افراد بود، دری اصفهانی هم می خواست فرار کند چون دوتابعیتی بود، اموالی نبرده بود، اما اسرار نظام را برد و اخیراً هم آقای محسنی اژه ای مجدداً تاکید کرد که این فرد که دوتابعیتی هم بوده، جاسوس بوده و جرمش محرز شده است.

هدف ما حل مسئله دوتابعیتی ها در مدیران این کشور بوده، نه مردم/ عده ای ذهن ایرانیان مقیم خارج را مشوش نکنند رییس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت تاکید کرد: البته منظور ما این نیست که همه دوتابعیتی ها جاسوس هستند!در بازدیدی که از مرکز اسناد وزارت خارجه داشتیم، مشخص شد که یک میلیون و 200 هزار پرونده دوتابعیتی در آنجا وجود دارد، اما لازم است این را بگویم تا عده ای افکار هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور را مشوش نکنند؛ ما در این تحقیق و تفحص اصلاً نگاهی به ایرانیان مقیم خارجنداریم و اتفاقاً به دنبال آن هستیم که اگر نیاز به اصلاح قانون برای تسهیل تردد دارند، اقدام کنیم.

کریمی قدوسی تصریح کرد: هدف ما حل مسئله دوتابعیتی ها در مدیران این کشور بوده، نه مردم؛ هم مدیران حال و هم مدیرانی که در آینده زمام این کشور را به دست می گیرند و نباید دوتابعیتی باشند، بنابراین عده ای نشر اکاذیب نکنند که ما به دنبال تمرکز بر روی مردم و هموطنان مقیم خارج از کشور هستیم.

گزارش تحقیق و تفحص در نوبت قرائت در صحن است وی با بیان اینکه فرآیند انتخاب اعضای کمیته تحقیق و تفحص به صورت شفاف طی شده و آقای لاریجانی برای آنها حکم صادر کرده است، اظهار داشت: گزارش تحقیق و تفحص آماده شده و به هیات رییسه مجلس تحویل داده شده است و هم اکنون در نوبت دستور هفتگی قرار دارد، قرار بود این هفته قرائت شود که چون موضوعات دیگر مطرح شد، فرصت نشد و باید به نوبت قرائت شود.

وزارت اطلاعات اسامی 210 نفر دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده است/آمار دوتابعیتی ها بالغ بر 300 نفر است کریمی قدوسی در خصوص شبهات مربوط بهعدد مدیران دوتابعیتی تصریح کرد: وزارت اطلاعات در گزارشی که به ما داده، گفته است که در دو سال گذشته و در استعلام هایی که دولت در تمام سطوح از ما برای انتصاباتش گرفته، از بین کل استعلام ها210 نفر را به دلیل دوتابعیتی بودن و داشتن گرین کارت، رد صلاحیت کرده ایم و من هم به وزارت اطلاعات نامه نوشتم که اسامی این 210 نفر را به ما ارائه دهند و آنها نیز موظفند طبق قانون اسامی را در اختیار کمیته تحقیق و تفحص قرار دهند و اگر این کار را نکنند، طبق قانون آیین نامه داخلی مجلس مرتکب جرم شده اند و قابل پیگرد هستند.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت افزود: 100 اسم دیگری که از مدیران دوتابعیتی به دست آمده و در کمیسیون امنیت ملی قرائت شد، از راه های دیگر به دست ما رسیده و در مجموع -با احتساب 210 موردی که وزارت اطلاعات باید اسامی آنها را بدهد- اسامی بالغ بر 300 نفر است.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی – خبری الف ، تاریخ انتشار: 5 خرداد 1397، کد خبر: 3970305072، www.

alef.

ir
کلید واژه ها: تحقیق و تفحص - نهاد ریاست جمهوری - ریاست جمهوری - وزارت اطلاعات - مدیران - جمهوری - اطلاعات - وزارت - گزارش - جواد کریمی قدوسی - مجلس - نامه - کریمی - رسانه - دادستان - حراست - شورای - جامعه - منتشر - تمسخر - هایی - علمی - مشهد - ماده - مردم - آیین

آخرین اخبار سرویس:
برای نسرین ستوده وثیقه 650 میلیونی صادر شده است

پیام تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی در پی درگذشت حجت الاسلام حسینی

رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

اجرای آهنگ حنابندون توسط جناب خان + فیلم

نقش دانشگاه در ناکارآمدی نظام

زمان مجلس ترحیم مرحوم حجت الاسلام حسینی

حواس پرت کن ها

مراقبت از گزند آن کس که از انسان می ترسد

متن های زیبا و آموزنده (3)

اس ام اس زیبا در مورد خداوند (9)

کدام خمینی؟

حضور با برنامه در فضای مجازی با رویکرد آفندی و پدافندی/ ساخت 150 خانه عالم در استان بوشهر

اگر مسلمانی وصیت کند از جسدش برای تحقیقات استفاده کنند/پاسخ حضرت آیت الله خامنه ای

شعر کارت عروسی جالب و متنوع

صالحی: با فرو ریختن برجام، جهان با ناامنی بی سابقه مواجه می شود

مدارک پزشکی پسر جوان را از اتهام قتل عمد نجات داد

هجوم برج سازان به شمال پایتخت/ دستور توقف ساخت مراکز تجاری صادر شد

انصارالله گفتگوبرای تحویل بندر الحدیده به سازمان ملل را تکذیب کرد

دیدار استاندار اصفهان با شورای المپیک آسیا

محمدباقر عباسی تهدیدهای نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران

عملکرد نهادهای حمایتی درارائه تسهیلات رضایت بخش است

برقراری پرواز ازمیر- تبریز و بالعکس در فرودگاه تبریز

کارتونیست ها به حمایت از کالای ایرانی می پردازند

دانلود آهنگ جدید گروه بوم زاد بنام اشارت

دانلود آهنگ جدید راوش بنام دلخوری

دانلود آهنگ جدید عابد آوا بنام یار

قاضی عسکر: حج را از روابط سیاسی جدا کرده ایم

ترور عالم سرشناس دینی در هرات

8 دستور برای خوشبختی در زندگی زناشویی

اشتباهات نامزدهای صفرکیلومتر

دیده بانی کنید اما با تعادل

ترامپ مساله ای برای انتخابات آتی کنگره آمریکا

اعدام مجازات عاملان تعرض شیطانی به دختر دانشجو

«آزادی بیان» از نظر مخالفان دولت چیست؟

اولین شلیک کاخ سفید به پیمان صلح با کره شمالی/ بازتاب تمدید تحریم پیونگ یانگ توسط ترامپ

یکی از پیوست های خروج آمریکا از برجام

دانلود آهنگ جدید حسین محمدیان بنام بمون باهام

دانلود آهنگ جدید محمدرضا عزیزی بنام قدم زدنامون

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز اول تیر

مسابقات کشتی نونهالان کشور در لرستان برگزار می شود

طرح های عمرانی استان تهران با روش BIM اجرا می شود

احداث زیرگذر جاده ای در بهشهر آغاز شد

ورود دادستانی به پروژه کمربندی جنوبی مشهد قابل قبول نیست

دانلود آهنگ جدید دانیال الهیان بنام دل دل

برای نسرین ستوده وثیقه 650 میلیونی صادر شده است

برای نسرین ستوده وثیقه 650 میلیونی صادر شده است

چهار هزار نشریه دانشجویی در دانشگاهها منتشر می شود

خلق ثروت ؛ مهم ترین رویکرد استانداری آذربایجان شرقی در سال جاری

آماده استفاده از ظرفیت وزارت دفاع هستیم

25 هزار تبعه افغانستان در گلستان سکونت دارند

نیشابور به فرودگاه نیاز دارد

سلاح نیروهای مسلح مسیر بصیرت را روشن می کند

تشریح برنامه های سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در میناب

فرهنگ مصرف غذای سالم محور فعالیت های جهاد کشاورزی یزد باشد

تا حد توان مراسم مرا ساده برگزار کنید

بازیکن ایرانی به پیشنهاد وسوسه انگیز شرق آسیا نه گفت

سعد حریری: به زودی دولت جدید را تشکیل می دهم

انصار الله هرگونه گفتگو برای تحویل کنترل بندر الحدیده به سازمان ملل را تکذیب کرد

مجلس نظام صیانتی را برای کشور تدوین کند فرصت حضور تندروها را در استان نمی دهیم

عینالی به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبریز تبدیل شده است

20هزار افاغنه درکلاس نهضت سوادآموزی قم شرکت کردند

114 کلاس برای اسکان مسافران در مینودشت آماده شد

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شدند

ورود دادستان کل کشور به ماجرای واردات غیرقانونی 5 هزار خودرو: مگر می شود هزاران خودروی خارجی با قیمت بالا وارد شود، شبکه ای از قاچاق نباشد؟ / با ریشه هایی که در بخش های مختلف می دوانند و پول هایی که خرج می کنند، این شبکه ها را به وجود می آورند

زمان برگزاری مجلس ترحیم مرحوم حجت الاسلام حسینی

10 سوالی که برای غلبه بر موانع باید از خود بپرسید

حمله موش های غول پیکر بر یکی از شهر های سویدن

دلایل تخلفات انتخاباتی از دیدگاه العبادی

باید مبادلات مرزی در آذربایجان غربی ساماندهی شود

50 معتاد بهبود یافته در کهگیلویه و بویراحمد شاغل شدند

ارتقای یکه صعود خراسان شمالی به شهر منتظر ادغام 3 روستاست

معاون برنامه ریزی شهرداری رشت در ده کوره چه می کند؟!

بهره برداری سریع از ساختمان کانون فرهنگی آموزش و پرورش ماسال

تخریب دولت آسیب های جدی به نظام وارد می کند

طرح توانمندسازی محلات قزوین اجرایی می شود

30 فرصت شغلی برای معتادان بهبود یافته اراک فراهم شد

روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 2 تیر 97

تصاویر/ مراسم چهلم حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی در قم

معادلات پیچیده شد!

بازیکنان ایرانی استراحت خود را در رستوران سرخ مسکو گذراندند+ تصویر

جبران کسری بودجه از طریق اوراق مشارکت دولت را زمین گیر می کند

مسئولان مانع انتقال غیرقانونی شهروندان خارجی در مهریز شوند

دوره اول متوسطه مدرسه معین تهران تعطیل شد

یادواره شهید علی غیوری زاده در ملکشاهی برگزار شد

نقش ایلام در دوران دفاع مقدس مغفول مانده است

برخی مسئولان فیلترینگ را دور زدند/ تلگرام طلایی پیام رسان نیست

پنج اندیشکده تخصصی توسط بسیج اساتید اصفهان تشکیل می شود

درگذشت یکی از گویندگان و سردبیران قدیمی خبر

برگزاری اختتامیه «قرآن چراغ سعادت» در دارالقرآن شهید علیزاده

مسئولان مانع انتقال غیرقانونی شهروندان خارجی در مهریز شوند

راه اندازی اردوگاه ماده 16 البرز با رفع موانع تسریع شود

الحاق شهر انزلی به منطقه آزاد از خواسته های بحق شهروندان است

اهمیت توجه به پیشگیری در جامعه آموزش داده شود

میرقادری مدیرعامل پالایشگاه آبادان شد

مرکز طب سنتی بدون مجوز در کاشان پلمب شد

97 درصد از مالیات استان تهران وصول شد

توسعه فرهنگی و کاهش ناهنجاری اجتماعی تلاشی ارزشمند از سوی تشکل های مردم نهاد است

دیدار استاندار گیلان با کم سن ترین رزمنده دفاع مقدس

طرح زیردریایی جاسوسی امریکا افشا شد + عکس

طرح دانشمند ایرانی مقیم استرالیا برای تولید آب از هوا، یکی از پنج کاندیدای جایزه جهانی

وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست جمهوری اسامی دوتابعیتی هایش را نداد

وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست جمهوری اسامی دوتابعیتی هایش را نداد