مطالب مرتبط:
فرزند خواندگی، سخت تر از کودک ربایی
یک فرزند با سه پدر
5 هزار فرزند شاهد و ایثارگر در تاکسیرانی شاغل می شوند
یک فرزند با سه پدر
آی به مکالمات محرمانه روس ها با فرزند ترامپ دست یافت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 00:252018-05-26سياسي

فرزند خواندگی، سخت تر از کودک ربایی!


هفته گذشته انتشار خبر ربوده شدن «محمد پرهام» کودک 1.

5 ساله یزدی در شبکه های اجتماعی و گزارش ها درباره انگیزه ربایندگان بار دیگر نقص قوانین فرزندخواندگی و سخت گیری های بیش از اندازه در اعطای فرزند به زوج های نابارور را به رخ جامعه کشید.

- هفته گذشته انتشار خبر ربوده شدن محمد پرهام کودک 1.

5 ساله یزدی در شبکه های اجتماعی و گزارش ها درباره انگیزه ربایندگان بار دیگر نقص قوانین فرزندخواندگی و سخت گیری های بیش از اندازه در اعطای فرزند به زوج های نابارور را به رخ جامعه کشید.

شعارسال": روزنامه خراسان نوشت: این درحالی است که به دلیل برخی مشکلات و معضلات ناشی از مسائل اجتماعی یا قوانین موجود، شبکه های مافیای فروش نوزادان در جامعه شکل می گیرد و سودجویان با سوء استفاده از نیاز زوج های جوان نابارور به داشتن فرزند، دست به جرایمی می زنند که درنهایت آسیب های جدی را به نوزادان، خانواده و جامعه وارد می کند به طوری که در برخی پرونده های جنایی، کودک ربایان به دلیل ترس از دستگیری، کودکان ربوده شده را به طرز ناجوانمردانه ای به قتل رسانده و اجساد آنان را رها کرده اند.

روزنامه خراسان در راستای وظیفه اطلاع رسانی و همچنین بررسی بروز چنین جرایمی به واشکافی این ماجرا پرداخته است.

بچه دزدی در چند ثانیه زن 27 ساله ای هراسان با تلفن 110 تماس گرفت و از ربوده شدن نوزاد 90 روزه اش خبر داد.

او در حالی که اشک می ریخت، گفت: چند دقیقه قبل وقتی قصد داشتم وارد منزلم شوم کلید های ساختمان را از کیفم بیرون آوردم و در حالی که نوزاد دخترم را درون کالسکه گذاشته بودم برای چند ثانیه وارد ساختمان شدم تا کالسکه را با خودم ببرم، اما در همین فرصت کوتاه که از فرزندم غافل شدم، در کمال ناباوری دیدم او درون کالسکه اش نیست.

هراسان به هر سو دویدم، اما در تاریکی شب هیچ کسی را ندیدم به همین دلیل بلافاصله با پلیس تماس گرفتم و موضوع را اطلاع دادم و.

بررسی های ماموران انتظامی مشهد در ساعات اولیه بامداد نشان می داد زن جوانی که مانتوی چهارخانه به تن داشته در حالی که نوزادی را بغل کرده بود سوار تاکسی تلفنی شده و از محل گریخته است.

با شناسایی راننده تاکسی تلفنی، زن 29 ساله کودک ربا نیز در چنگ قانون گرفتار شد و پس از مشاهده اسناد و مدارک انکار ناپذیر گفت: به مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارم به همین دلیل هم نوزاد را از درون کالسکه ربودم و به منزل خواهرم در بولوار دوم طبرسی بردم.

این زن 29 ساله اضافه کرد: برای تامین هزینه های اعتیادم قصد داشتم نوزاد را به زوج های نابارور بفروشم.

فروش نوزاد 33 روزه ماجرای پرونده دیگر، فروش یک نوزاد 33 روزه است، سال گذشته در مشهد جوانی با پلیس 110 تماس گرفت و مدعی شد فردی که با امور درمانی مرتبط است، در ساختمان محل کارش به فروش نوزادان اقدام می کند.

او همچنین مشخصات زنی را به پلیس داد که نوزاد پسرخود را به مبلغ سه میلیون تومان فروخته بود.

با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله نیرو های انتظامی وارد عمل شدند و منزل زن 20 ساله ای را که متهم به فروش نوزاد خودش بود، در منطقه خواجه ربیع شناسایی کردند.

این زن در حالی که فرزندش را در آغوش داشت به ماموران گفت: در یکی از بیمارستان های مشهد زایمان کردم، اما پولی برای ترخیص نداشتم، به همین دلیل فرزندم را در بیمارستان رها کردم و گریختم، اما چند روز بعد از طریق یکی از دوستانم با مردی که در امور درمانی فعالیت می کند، آشنا شدم.

او از من خواست نوزادم را در قبال دریافت سه میلیون تومان به او بفروشم.

من هم که موقعیت را مناسب دیدم ابتدا 500 هزار تومان به عنوان پیش پرداخت گرفتم و پس از بازگرداندن هزینه های بیمارستان، نوزاد را به او تحویل دادم و بقیه پولم را نیز گرفتم.

اما آن مرد (خریدار نوزاد) وقتی از ورود پلیس به ماجرا مطلع شد، نوزاد را به من بازگرداند! ولی، چون پولی نداشتم که به او بدهم، او هم موضوع فروش نوزاد را به پلیس گزارش کرد! سیستم فرزند خواندگی بسیار سخت گیرانه است یکی از متخصصان باتجربه روان پزشکی کشور با اشاره به عوامل فردی، اجتماعی و قانون گذاری در بروز پدیده نوزادربایی یا نوزادفروشی می گوید: در کشور ما هنوز برخی تفکرات مانند به جا گذاشتن نسلی ماندگار وجود دارد که موجب می شود برخی افراد برای داشتن فرزند به هر شیوه ای متوسل شوند که متاسفانه در بعضی از موارد این شیوه ها شکلی غیرقانونی مانند خرید و فروش نوزاد یا کودک ربایی به خود می گیرد.

دکتر فیاضی بردبار برخی فشارهااز سوی خانواده یا در گستره جامعه را یکی از علل اصلی اختلالات روحی و روانی برای فرزندآوری می داند و می افزاید: فشار های روحی همراه با نیش و کنایه های اطرافیان در برخی موارد زوج های جوان را در تنگنا های فکری قرار می دهد تا به هر طریق ممکن صاحب فرزند شوند، اما گاهی افراد به دلیل دچار شدن به بیماری های روحی راه را به خطا می روند و سعی می کنند از روش های غیرقانونی به نتیجه برسند.

هزینه های سنگین درمان دکتر محمد رضا فیاضی بردبار همچنین گران بودن هزینه های درمانی زوج های نابارور را در بروز برخی جرایم هولناک مانند کودک ربایی بی تاثیر نمی داند و اعتقاد دارد باید شیوه های بیمه ای در این باره تغییر کند و همه روش های درمانی را زیر پوشش بگیرد.

این روان پزشک می افزاید: اگر هزینه ها کمتر شود و سیستم های کمک به فرزندآوری به زوج های نابارور کمک کنند، افراد کمتر ی به دنبال راهکار هایی می روند که ریسک بیشتری دارد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در عین حال سیستم سخت گیرانه بهزیستی و دیگر نهاد ها را برای اعطای فرزند به زوج های نابارور، یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد شبکه های مافیایی جرایمی مانند خرید و فروش نوزاد می داند و اضافه می کند: باید نمایندگان مجلس به اصلاح قوانین موجود بپردازند تا شیوه های فرزندخواندگی در محیط های امن تسهیل شود.

افزایش نظارت ها بعد از تحویل فرزند دکتر فیاضی بردبار با انتقاد از روند فعلی واگذاری فرزند به زوج های نابارور می گوید: در بسیاری از کشور ها اعطای فرزند به زوج ها بسیار ساده است، اما بعد از واگذاری نهاد های قانونی نظارت دقیق و بیشتری را اعمال می کنند تا از تربیت صحیح و امکانات رفاهی در آن خانواده برای فرزند به طور مداوم اطمینان یابند، اما متاسفانه در کشور ما واگذاری فرزند بسیار سخت گیرانه است در حالی که بعد از فرزند خواندگی، نظارت مشاوران و مددکاران اجتماعی بسیار کاهش می یابد.

این روان پزشک با تجربه کشور تصریح می کند: حتی اگر برخی زوج های نابارور با وجود سخت گیری های قانونی گرفتار شبکه های مافیایی و توسل به شیوه های غیرقانونی نیز نشوند، باز هم برخی مشکلات روان پزشکی در آن ها به صورت حاد یا ضعیف بروز می کند.

وی این مشکلات را ترس، اضطراب و نگرانی های خاص از آینده ذکر می کند و می گوید: گاهی این اختلالات و افسردگی به درجات مختلف می رسد که در بعضی موارد شکل خطرناکی به خود می گیرد.

اختلالات شخصیتی عضو سازمان نظام روان شناسی کشور، ریشه های ارتکاب جرایمی مانند نوزادربایی توسط برخی افراد نابارور را اختلالات شخصیتی می داند و معتقد است این گونه اختلالات به سختی نیز تشخیص داده می شود چرا که در همه اقشار جامعه به چشم می خورد و مختص قشر خاصی نیست.

سید محمد حبیبی اضافه می کند: چندین نهاد اجتماعی در پیشگیری از بروز این پدیده نقش دارند که باید در کنار متخصصان روان شناسی وروان پزشکی برای تجزیه و تحلیل های علمی و تصویب قوانین آسان در این زمینه تلاش کنند چرا که گاهی بدسرپرستی در برخی خانواده ها بهتر از بی سرپرستی است که باید نیرو های مددکاری و مشاوره در این باره فعال تر عمل کنند.

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی با اشاره به نیاز جامعه برای اصلاح قوانین فرزند خواندگی تصریح می کند: حتی اگر زوجی موفق به گرفتن فرزندی از بهزیستی شوند باز هم باید به مراکز مشاوره و روان شناسی معرفی شوند.

سید محمد حبیبی می افزاید: از سوی دیگر معضلات و مشکلات ناباروری موجب کاهش امید به زندگی در این گونه افراد می شود بنابراین باید نهاد های اجتماعی به طور ویژه وارد عمل شوند و برای مقابله و پیشگیری از بروز چنین جرایمی، چاره اندیشی کنند.

چرا که افراد بعد از سرخوردگی اجتماعی و فردی، راه های غیرقانونی را برای رسیدن به خواسته های خود برمی گزینند.

قوانین نیازمند اصلاح قاضی شعبه 215 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درباره آسیب شناسی این گونه جرایم و چگونگی پیشگیری از آن به خراسان گفت: در این گونه پرونده ها عده ای به دنبال سودجویی از مشکلات و گرفتاری های مردم هستند و عده ای نیز به دلیل برخی سخت گیری ها در ادارات و نهاد ها در دام افراد شیاد گرفتار می شوند.

وی افزود: یکی از عوامل اصلی ریشه یابی این گونه جرایم که تبعات و پیامد های خطرناکی نیز در پی دارد، به ناکارآمد بودن قوانین فرزند خواندگی باز می گردد که باید نمایندگان مجلس در این باره با جدیت وارد شوند و به اصلاح آن بپردازند.

البته از سوی دیگر نیز برخی سخت گیری هایی در ادارات و نهاد های مربوط وجود دارد که شاید با بخشنامه و آیین نامه قابل حل باشد و مسئولان باید برای تسهیل در اعطای فرزندخواندگی چاره اندیشی کنند در غیر این صورت افرادی به دلیل ناآگاهی از قانون یا رسیدن به خواسته های خود، دست به کار های غیرقانونی می زنند که تبعات منفی زیادی دارد.

وی تصریح کرد: با آن که در قانون، مجازات های بسیار سنگینی برای جرم آدم ربایی در نظر گرفته شده است، اما باز هم سخت گیری ها در روند اعطای فرزندخواندگی به حدی است که بعضی افراد با وجود این که می دانند جرم آنان تا 15 سال زندان در پی دارد، اما باز هم به شیوه ای غیرقانونی دست می زنند و به کودک ربایی اقدام می کنند بنابراین قانون گذاران، جامعه شناسان و تحلیل گران اجتماعی به همراه روان پزشکان، باید تدابیری بیندیشند تا دست یابی به فرزندخواندگی در مراکز ذی صلاح به سهولت صورت پذیرد.

کوتاهی در نظارت بیمارستانی و ثبت احوال رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی که سال هاست در زمینه مبارزه با جرایم جنایی و به ویژه آدم ربایی تجربه دارد، معتقد است نظارت دقیقی در بخش های صدور گواهی زایمان بیمارستان ها صورت نمی گیرد به همین دلیل بسیاری از پرونده های نوزادربایی در مراکز درمانی شکل می گیرد.

سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه به ترفند شبکه های فروش نوزادان در کشور اشاره می کند و می گوید: اعضای این شبکه ها، زنی را که قرار است وضع حمل کند با هویت زن دیگری که نوزاد به او فروخته شده است در بیمارستان بستری می کنند و بدین ترتیب گواهی تولد نوزاد را می گیرند.

وی نظارت ثبت احوال در صدور مدارک قانونی برای نوزادان را نیز کافی نمی داند و معتقد است باید نظارت ها هنگام صدور اسناد هویتی زیر ذره بین قرار گیرد.

سرهنگ رزمخواه همچنین آسیب های روحی و روانی در برخی از پرونده های کودک ربایی را جبران ناپذیر می داند و می گوید: در بعضی از پرونده ها شاهد هستیم که زنی فرزند خود را بنا به دلایلی به دیگری واگذار کرده است، اما بعد از گذشت سال ها پشیمان می شود و با ادعای آدم ربایی قصد دارد فرزندش را تحویل بگیرد و خودش بزرگ کند در حالی که این موضوع بسیار ساده به نظر می رسد و قانون حق را به پدر و مادر واقعی کودک می دهد، اما کودکی که سال ها زوج دیگری را به عنوان پدر و مادر خودش پذیرفته است، دچار ناراحتی و آسیب های روحی و روانی شدیدی می شود که در برخی موارد جبران ناپذیر است.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی – خبری سلامت نیوز ، تاریخ انتشار: 5 خرداد 1397، کد خبر: 244783، www.

salamatnews.

com
کلید واژه ها: نوزاد - زوج های نابارور - فرزند - شبکه های اجتماعی - کالسکه - کودک - اجتماعی - جامعه - قوانین - فروش - ساختمان - نوزادان - روزنامه - مواد مخدر صنعتی - شبکه - تلفن - خراسان - اعتیاد - انگیزه - جوان - راننده تاکسی - سوء استفاده - اطلاع رسانی - اطلاع - گزارش - تاکسی - مواد مخدر - محمد - منزل - یزدی

آخرین اخبار سرویس:
نامه جمعی از طلاب و اساتید حوزه خطاب به رییس جمهور

روحانی پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه را تبریک گفت

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در حرم رضوی

استاندار کرمانشاه به مناسبت هفته قوه قضاییه پیامی صادر کرد

اعزام 1500 زوج دانشجوی جاماندگان دوره های قبل به مشهد آغاز شد/ برگزاری این دوره تا پایان تابستان

فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی شد

اردوغان رسما برنده انتخابات ترکیه اعلام شد

بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان موثرترین اقدام تامین اجتماعی در جهت حمایت از تولید است

رییس جمهور به کارشناسان اقتصادی فراخوان دهد

نیازمند تفسیری هستیم که «واقعه» تلقی شود/ پاسخگویی به نیازهای رور تفاسیر

مرکز تشخیص پزشکی هسته ای سمنان به بهره برداری رسید

آیت الله نوری همدانی: مسئولان از تذکر برآشفته نشوند/ مدیریت ضعیف است/ طرح مذاکره مجدد با آمریکا خیانت است

رحیم صفوی: اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/ اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود

استخدام منشی جهت صرافی در محدوده پاسداران تهران

استخدام نیروی ابرو کار و کوپ کار در یک سالن زیبایی

استخدام تعدادی راننده برای آژانس ایلیا در قم

استخدام کارمند خانم مسلط به کامپیوتر در محدوده جمهوری تهران

استخدام کارمند آشنا به زبان و مترجم در تهران

استخدام فروشنده آقا در فروشگاه علی مولا

راحت ترین صندلی ها در هواپیما کدامند؟

استخدام خدمتکار خانم جهت مزون لباس عروس در درختی کرج

مزار پیامبر اکرم (ص) چگونه از تخریب وهابیون در امان مانده است؟

آیت الله عیسی قاسم راهی بیمارستان شد

اعضای پنجم شورای شهر تهران لیست املاک و دارایی خود را منتشر می کنند؟

استخدام نیروی پذیرش در هتل تشریفات

استخدام نیروی نظافتچی برای یک مهمانپذیر در قم

مشکل شوری آب خرمشهر و آبادان به کجا رسید؟

پنجم تیر ماه؛ آخرین مهلت ثبت نام طلاب تهرانی در دوره «روزنامه نگاری»

رحیم صفوی: اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/ اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود/ سپاه بود که آمریکا را در سوریه زمین گیر کرد/ عربستان دست از پا خطا کند هزار موشک به سمت شان شلیک می کنیم

خواننده لس آنجلسی در برنامه ای که علی انصاریان مجری اش بود!

برنامه های افشانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران

مدارس غیرانتفاعی نظام مند می شوند

زلزله شدید یونان را تکان داد

جمهوری خواهان در انتخابات محلی قبرس شمالی پیروز شدند

گرد و غبار وارد 3 استان کشور می شود

کاتیوشا بعد از دلم می خواد اکران می شود

مطمئنا اجازه ملاقات با زنان درویش زندانی را خواهندداد / بحث های داخلی کشور خیلی مهمتر از خارجی است

مشکل آب آشامیدنی شهرستان آبادان تا 8 روز آینده رفع می شود

قانونی که 4000 روز است خاک می خورد/ گلایه پرستاران از دولت و مجلس

افزایش استفاده از آرامبخش ها در جامعه/ مردم به جستجوی تکنیک های آرامش نیاز دارند

تجمع جمعی از معلمان حق التدریس مقابل مجلس

دیدار مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان یزد با انجمن های هنری اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد

پرونده 10 سلبریتی روی میز دادسرای سرپل ذهاب

آب برخی از مناطق شهر اصفهان قطع شده است/در حال رایزنی با مسئولان دولتی برای اجرای مصوبات هستیم

برگزاری نهمین نمایشگاه دوسالانه صنعت برق در اصفهان

دوره های تربیت داور قرآن در خراسان جنوبی برگزار می شود

انتشار 4 اثر از طرح های پژوهشی مجلس شورای اسلامی

مرکز تشخیص پزشکی هسته ای سمنان به بهره برداری رسید

بازدید نماینده سازمان فائو در ایران از طرح RFLDL سرایان

استاندار آذربایجان شرقی:فعالیت های قرآنی باید به تشکل های مردمی سپرده شود

در نامه اعتراض آمیز مدیر شورای همکاری های زنان مطرح شد خانه نشینی یک مدیر کارآمد زن به دلیل استفاده از چادر/ مسیر وارونه گسترش مدیریت بانوان

وقتی سخنان رهبرانقلاب به گوش مجلسی ها نمی رسد!/ تقلای برخی نمایندگان برای تصویب معاهده پر ابهام

آخرین جزییات پرونده استاد هتاک دانشگاه آزاد/ این پرونده عنوان مجرمانه اهانت به مقدسات را دارد

مواجهه 2 نگاه درباره ترمیم کابینه

سفیر ایران: نُجَباء مایه افتخار ملت عراق است

تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

بیش از 15 هزار نفر از نخبگان اصولگرا و اصلاح طلب: نامه مذاکره با آمریکا محصول یک پروژه توافقی میان بازیگران داخلی و خارجی است

وقتی سخنان رهبری به گوش برخی مجلسی ها نمی رسد!/ دست و پا زدن برخی نمایندگان مجلس برای تصویب معاهده پر ابهام

حجت الاسلام حمیدی در گفت وگو با فارس مطرح کرد آخرین جزییات پرونده استاد هتاک دانشگاه آزاد/ این پرونده عنوان مجرمانه اهانت به مقدسات را دارد

منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست

تیکه اندازی گوینده خبر به رییس جمهور + عکس

لاریجانی از پروژه آزاد راه تهران- شمال بازدید کرد

امیدواریم در احکام دانشجویان تجدید نظر شود

انصارالله: حملات موشکی ما به جاهایی خواهد رسید که دشمن فکرش را نمی کند

تفریح جالب رزمندگان در جبهه (عکس)

توضیحات مدیرعامل بنیاد باران درباره دفتر بحث آفرین سید محمد خاتمی

دیدار با رهبری اتفاقی مثال زدنی در زندگی شاعران/ نگاه رهبری به ابزار هنر صرفاً تشریفاتی نیست

ضرورت تغییر در تیم اقتصادی دولت؛داوود سلیمانی:دولت و حاکمیت باید تصمیمی سخت بگیرند/ این بار کلید در دست ملت است

چرا شهید بهشتی نمی خواست نامش در کتاب دینی نوشته شود؟

راه آهن اردبیل؛ زمینه ای بر شکوفایی پهنه های معدنی

وزیر آموزش و پرورش درگذشت سیدعلی اکبر حسینی راتسلیت گفت

میرزایی نیکو:
 
 رهبری تاکید داشتند ایران نقش ویژه ای در کنوانسیون ها ایفا کند/ نظرات مردم در لوایحی مثل FATF اخذ شود

استخدام دفتردار خانم با روابط عمومی بالا در قم

ظریف از خبرنگاران عذرخواهی کرد/ تذکر به محافظان وزیر

آغاز طرح سنجش کلاس اولی های تهران

روحانی پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت

ارسال نامه روحانی به اتحادیه اروپا

استخدام آشپز، تخته کار، گارسون، پیک موتوری و کارگر در اصفهان

جلوگیری احزاب سیاسی از نامزدی مسیحیان در انتخابات پاکستان

استخدام دو نفر نیروی خانم جهت بخش پذیرش در اهواز

انتقاد نماینده از تعطیلی تابستانی مجلس

استخدام چند نفر زیرکارچی مبل در جاده قزلحصار کرج

بازدید رییس مجلس از پروژه آزادراه تهران - شمال

قیمت آخرین آپارتمانهای معامله شده در تهران

واکنش دادستان مشهد به نقش یک زن در ارسال پیامک

آزادی والدین کودک آزار با یک فیش حقوقی! / قوانین ناقص ما حامی کودکان نیست

حسن استوار آذر بعنوان مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان آذربایجان شرقی منصوب شد

مشکل شوری آب خرمشهر و آبادان چه شد؟

رحیم صفوی: اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود/اگر دولت راه اشتباه رفته است گناه حضرت آقا چیست؟/اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/عربستان دست از پا خطا کند هزار موشک به سمت شان شلیک می کنیم

شرکت 14هزار یزدی در برنامه های قرآنی سال 96

بررسی معامله قرن در دیدار پادشاه اردن با ترامپ

رییس هلال احمر: حکم بدوی پسر رامین هفته آینده اعلام می شود/ بازپرسی تمام شده است

رییس هلال احمر: حکم بدوی رامین هفته آینده اعلام می شود

کاهش دمای هوای تهران/تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت

رییس مجلس از پروژه آزادراه تهران- شمال بازدید کرد

حمایت اینستاگرامی پرویز پرستویی از سردار آزمون+عکس

«اردوغان» در انتخابات اعلام پیروزی کرد

اعلام آمادگی پنتاگون به منظور برپایی پناهگاه های موقت برای مهاجران

محموله میلیاردی اسکیت قاچاق لو رفت

چین از ربات های پرنده نما برای جاسوسی از شهروندان خود استفاده می کند

فرزند خواندگی، سخت تر از کودک ربایی!

فرزند خواندگی، سخت تر از کودک ربایی!