مطالب مرتبط:
10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست
سرمایه گذاری 38 هزار میلیارد ریالی شرکت مخابرات ایران در سال 97
پرداخت 636 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط شعب بانک کشاورزی استان آذربایجان شرقی
روستاییان تیران و کرون 7.8 میلیارد ریال وام اشتغال زا گرفتند
روستاییان تیران و کرون 7.8 میلیارد ریال وام اشتغال زا گرفتند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 00:052018-05-26اقتصادي

10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست


ایرنا – دریافت موافقت اصولی طرح کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی،فرو منگنز، فرو سیلیکوز منگنز، فرو کروم و فرو سیلیس با سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال، - موضوعی بود که روند شورای برنامه ریزی استان زنجان را درگیر خود کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، شورای برنامه ریزی استان زنجان شامگاه شنبه با دستور کار بررسی هزینه کرد و دریافت بودجه سال 1396، در استانداری آغاز به کار کرد.

پیش از آنکه موضوع بودجه به دقت و با جزییات مطرح شود، استاندار زنجان گفت: بر اساس قانون رای گیری در شورای برنامه ریزی استان باید با حضور شخص اعضای اصلی انجام گیرد.

اسدالله درویش امیری اصرار بر حضور تمام اعضا به منظور رای گیری در بخش های مختلف را به علت اهمیت شورای برنامه ریزی خواند و آن را مهمترین نشستی اعلام کرد که در آن برای توسعه استان می توان به گفت وگو پرداخت.

پس از آنکه احمد خداوردی معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان بخشی از عملکرد استان در خصوص جذب اعتبارات ملی و استانی را قرائت کرد، استاندار زنجان ادامه داد: ارزیابی مدیران بر اساس عملیات آنان در جذب اعتبارات ملی خواهد بود.

درویش امیری اضافه کرد: زیر 50 درصد تخصیص عملیات قابل قبولی نیست؛ زنجان 1.

3 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است و مدیران هم بای 1.

3 درصد از تخصیص ها را از اعتبارات ملی جذب کنند.

خداوردی این بار به قرائت مفاد بودجه سال 97 پرداخت که به علت طولانی شدن موضوع، استاندار خواستار طرح و بررسی دستور جلسه بعد و موکول کردن ادامه قرائت مفاد بودجه به زمان دیگری شد.

طرح واحد تولیدی کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی،فرو منگنز، فرو سیلیکوز منگنز، فرو کروم و فرو سیلیس در زمینی به مساحت 98 هکتار در اطراف روستای چپ چپ زنجان با نام شرکت فولاد پا البرز ایرانیان در این بین روی میز بررسی قرار گرفت.

طرحی که نخستین معترض نسبت به راه اندازی آن، سید رضا موسوی مدیرکی محیط زیست استان زنجان بود که اعلام کرد: این مطالعات زیست محیطی کامل ندارد و گزارش مشاور آن قابل قبول نیست.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در حالی پاسخ این اعتراض را داد که یادآور شد: این همان زمینی است که بنا بود صنعت به مراتب آلاینده تر سرب و روی در آن مستقر شود.

ناصر فغفوری ادامه داد: این طرح با 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از فناوری به روزی برخوردار است و آلایندگی کمتری دارد، از همین رو مطالعات زیست محیطی نباید مانع آغاز اجرای آن شود.

استاندار زنجان در برابر چنین موضعی گفت: یک سال است که سرمایه گذار این طرح به دنبال یافتن زمین و آغاز عملیات اجرایی است اما اکنون اعلام می شود که ارزیابی محیط زیستی آن باید انجام شود.

درویش امیری تصریح کرد: هر کاری دشواری خاص خود را دارد و باید مسیر را برای آن همواره ساخت و مسئولان استان هم باید از چنین طرحی حمایت کنند.

وی تاکید کرد: ما بر اهمیت ارزیابی محیط زیستی طرح ها تاکید داریم اما باید به گونه ای عمل کرد که سرمایه گذار از این استان خارج نشود.

درویش امیری ادامه داد: اراضی ملی و منابع طبیعی به طور آسان و رایگان در اختیار کسی قرار نمی گیرد و در کنار حمایت باید مسائل نظارتی هم پیگیری شود.

استاندار زنجان گفت: زمین های ملی نباید به شکل راکد در اختیار افراد قرار گیرد و هیچ اقدامی برای راه اندازی پروژه های مصوب بر روی آن انجام نگیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اما در ادامه بر اهمیت مسائل محیط زیستی تاکید مجدد کرد و افزود: آنچه که در چنین تصمیم گیری هایی شهید می شود، محیط زیست است.

پرویز قزلباش یادآورشد: تمام تصمیم گیری ها به این سمت می رود که فرد بهره بردار مورد حمایت قرار گیرد و در زمینه مسائل محیط زیستی اغماض شود.

وی اظهار کرد: بی توجهی به موقع به مسائل محیط زیست و اهمیت آن موجب می شود که برطرف سازی مشکلات اجرای همین پروژه های مصوب به دغدغه جدی مردم و مسئولان تبدیل شود.

شهرام طهماسبی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان در ادامه همین سخنان گفت: این شرکت قصد راه اندازی واحد تولیدی بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی را ندارد و نمی خواهد مانع انجام مطالعات زیست محیطی شود.

استاندار زنجان هم برای خاتمه دادن به این بحث اعلام کرد: اداره کل محیط زیست به مطالعه ارزیابی زیست محیطی ارائه شده شرکت سرعت بدهد و سازمان صنعت، معدن و تجارت هم آنان را مکلف به رعایت ضوابط محیط زیستی کند.

مدیرکل محیط زیست استان زنجان بار دیگر به سخنان خود ادامه داد: این شرکت گزارشی به نام مطالعات زیست محیطی به این اداره کل تحویل داده است که سرشار از ابهامات و نواقص است.

موسوی با بیان اینکه مشکلات این گزارش علاوه بر آنکه به اطلاع مشاور رسید، به سازمان محیط زیست کشور هم برای بررسی ارسال شده است، خاطر نشان کرد: این پروژه، طرح بسیار بزرگی است که باید مطالعات ارزیابی زیست محیطی آن پیش از آغاز عملیات اجرایی به تایید سازمان برسد تا در آینده استان با مشکل جدیدی مواجه نشود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان نگاه استان را این موضوع برشمرد که اگر بناست کاری انجام شود، نباید به محیط زیست لطمه ای بخورد.

طهماسبی تاکید کرد: آنچه که در این جلسه می تواند به تصویب برسد این موضوع خواهد بود که سرمایه گذار مجاز است فرآیند اداری را تا زمان دریافت تاییدیه ارزیابی زیست محیطی ادامه دهد و پس از آن مجاز به آغاز عملیات اجرایی خواهد بود.

این موضوع به تایید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان هم رسید و گفت: می توان با مصوبه این جلسه فرصتی را برای جلوگیری از دلسردی سرمایه گذار ایجاد کرد.

مهرداد سلطانی افزود: سرمایه گذار می تواند تا زمان دریافت تاییدیه محیط زیست، اقدامات اداری را پیش ببرد اما هیچ اقدامی بر روی زمین انجام نیم شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان در ادامه یادآورشد: اگر امروز این میزان اشتغال، گردش مالی بیش از 130 هزار میلیارد ریالی و سرمایه گذاری نزدیک 80 هزار میلیارد ریالی در این استان ثبت می شود به علت حضور همین سرمایه گذاران است.

طهماسبی اضافه کرد: تمام تلاش و همت اسناد بالا دستی استان، سند آمایش سرزمین، برنامه ریزی توسعه ای زنجان حفاظت از محیط زیست است و از همین رو هم این شرکت ها برای ادامه فعالیت به حتم باید با استانداردهای روز فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که رعایت استانداردها، به روز رسانی تکنولوژی و توجه به محیط زیست به الگوی مستمر تمام بخش های تولیدی و نظارتی تبدیل شود به حتم به منابع پایه محیط زیست کمتر فشار وارد می شود.

سخن مدیرکل محیط زیست استان زنجان پایان بخش این بحث از جلسه شورای برنامه ریزی بود که گفت: پروژه هایی مشمول ارزیابی زیست محیطی می شوند که بسیار جدی هستند و به طور معمول برای آنها چند منطقه پیشنهاد می شود و هر کدام جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد.

موسوی آغاز عملیات اجرایی این طرح بدون توجه به ملاجظات زیست محیطی و دریافت تاییدیه ارزیابی سازمان محیط زیست را برای توسعه این استان نگران کننده اعلام کرد.


کلید واژه ها: استان - برنامه ریزی - استان زنجان - زنجان - سرمایه گذار - استاندار - برنامه - سرمایه گذاری - سازمان مدیریت و برنامه ریزی - سرمایه - میلیارد - شورای - بودجه - محیط زیست - زیست - محیط - سازمان مدیریت - مدیران - زمین - درصد - گزارش - امیری - ایرنا - شرکت فولاد - کروم - ایرانیان - صنعت - آلاینده - نخستین - طولانی

آخرین اخبار سرویس:
نبض بازار مسکن در دست چه کسانی است؟

انتقاد کارگران مس دره زار از حداقل دستمزد دریافتی/از پس مخارج زندگی برنمی آییم

نرخ تورم خانوار افزایش یافت

برداشت کلزا از مزارع کردستان آغاز شد

تشکیل کارگروه ویژه برخورد با سوداگران ارز، سکه، خودرو و مسکن

وضعیت روادید اربعین

استخدام چند نفر CNC کار ماهر جهت شرکت معتبر تولیدی در البرز

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت بازرگانی رونیکس

نتفلیکس دلیل اصلی خرید تایم وارنر توسط AT&T و خریدهای مشابه صنعت رسانه (بخش نهایی)

در صورت تامین آب، کشت تابستانه در شوشتر انجام می شود

نظارت بر مشاوران املاک و نمایشگاه داران خودرو تشدید یافت

جزییات تغییر در سقف وام های پرداختی دانشگاه آزاد به کارکنان و اعضای هیات علمی

استخدام تعمیرکار در واحد تعمیرگاه خدمات پس از فروش شرکت

مظنه جدید خرید آپارتمان در منطقه همت غرب؟ +جدول

موتورسیکلت های آمریکایی؛ نخستین قربانی جنگ تجاری اروپا و آمریکا

خرج زندگی در کدام کشور کمتر است؟

فروش قطعی 11 محصول ایران خودرو از 2 تیرماه

پاسخ وزیر ارتباطات به گران شدن موبایل بعد از طرح رجیستری

تقدیر استاندار بوشهر از جنگل کاری بانک مهر اقتصاد در خوزستان

لزوم ثبت قیمت کالاهایی که ارز دولتی می گیرند در سامانه 124

استخدام روانشناس خانم دارای مدرک MMT در تهران

تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

استخدام جهت همکاری با شرکت زرین تاک آریا در قزوین

برگزاری سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر

استخدام نسخه پیچ ماهر جهت داروخانه ای در شرق تهران

استخدام نیروی CNC کار ماهر در شهر قم

استخدام کارشناس مامایی جهت مرکز جامع سلامت در تهران

استخدام پیک موتوری جهت همکاری در شهر قزوین

استخدام عکاس ماهر آشنا به فتوشاپ در تهران -شهرک صنعتی نصیرآباد

تغییر تدریجی سبک زندگی با رویکرد حمایت از کالای داخلی

استخدام نیروی آشنا به کامپیوتر جهت همکاری در قم

استخدام طراح حرفه ای آلبوم آشنا به عکاسی آتلیه در تهران

بالا بودن نرخ بیکاری/ سهم صومعه سرا از تسهیلات اشتغال روستایی 6.7 درصد است

استخدام مسئول دفتر جهت شرکت معتبر تجهیزات پزشکی

استخدام بهداشت کار دهان و دندان و دستیار دندانپزشک در تهران

استخدام طراح آلبوم عروس و روتوشکار جهت کار در آتلیه عکاسی

حمایت وزارت صنعت از افزایش تعرفه واردات محصولات مشابه دانش بنیان/رتبه پنجم ایران در ساخت دستگاه های همودیالیز در جهان

استخدام دستیار دندانپزشک جهت شیفت شب کلینیک دندانپزشکی

مدیرعامل بانک صادرات در گفت وگو با فارس نرخ سود نمی تواند چراغ خاموش بالا برود/ رعایت نرخ سود در اغلب بانک ها

استخدام منشی خانم مسلط به ورد، اکسل و زبان انگلیسی

نخستین خوشه های برنج در فصل زراعی کنونی به بار نشست

64 هزار میلیارد ریال از معوقات بانکی وصول شده است/ جدیدترین آمار ممنوع الخروجی ها/ رشد 21 درصدی صدور اسناد مالکیت در دو ماهه امسال

در تولید تجهیزات پزشکی مسیر خوبی را طی می کنیم

سهمیه آب انتقالی به یزد افزایش می یابد

نرخ ارز جهت محاسبه حقوق ورودی و عوارض گمرکی اعلام شد

برداشت مرغوب ترین عسل از دل کویر

ادامه رسیدگی به لایحه مالیات برارزش افزوده/ تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق

واحدهای تولیدی استان به سمت تولید کالای با کیفیت می روند

هزینه حج امسال با ارز مبادله ای

استخدام استادکار ماهر داربست در شهر قم

استخدام عکاس نیمه ماهر جهت کار در شرکت معتبر بازرگانی

استخدام منشی خانم آشنا به تایپ و کامپیوتر در تهران

استخدام کاردان فوریت پزشکی یا بیهوشی، پرستاری و بهیاری  تهران

استخدام منشی خانم آشنا به کامپیوتر ساکن شرق تهران

استخدام تعدادی کارگر ماهر جهت کار در کارواش در قم

استخدام منشی مسلط به زبان و آفیس جهت موسسه حقوقی بین الملل

استخدام نیروی ماهر جهت کار در کارخانه دمپایی در قم

طراحی فرمول مناسب برای دستمزدها

استخدام انباردار آشنا به کامپیوتر جهت کارگاه تولیدی معتبر

3500 قزوینی به عتبات عالیات سفر کردند

استخدام تکنسین لیزر جهت مرکز پوست و مو در تهران

استخدام منشی آشنا به حسابداری جهت کار در تهران

استخدام منشی خانم جهت امور اداری و دفتری در تهران

سوادآموزی کشاورزان فارس اولویت دارد

استخدام فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی در قم

هزینه کردن در ورزش، نوعی سرمایه گذاری است

استخدام متخصص بیهوشی در بیمارستان خیریه ولیعصر (ع)  تهران

استخدام بازاریاب آقا در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

استخدام مدیر پخش در یک شرکت معتبر در مازندران

رشد 46 درصدی صادرات کالا از آذربایجان غربی

پیش بینی خرید هزارتن پیله تر ابریشم در کشور

بدنبال راه های جدید برای مقاومت در برابر تحریم آمریکا هستیم

روسیه 538 میلیون دلار تعرفه بر روی کالاهای آمریکایی وضع می کند

هشدار جهانی نسبت به تخریب زمین و کاهش چشمگیر محصولات کشاورزی

کهگیلویه و بویراحمد در مسیر اصلاح الگوی کشت

دلار، پوند و یورو دولتی گران شدند

3500 قزوینی به عتبات عالیات سفر کردند

بانک صنعت و معدن مقام نخست قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات ارزی

واکنش بهزیستی به خبر کاهش سن مصرف موادمخدر به 14 سال

آغاز اجرای پروژه برقی سازی خط آهن گرمسار - اینچه برون

143 طرح با اشتغال 31 هزار نفر در بانک صنعت و معدن در حال اجراست

استخدام کارشناس تجارت الکترونیک و تعمیر کار در شرکت رونیکس

استخدام یک پرسنل پیک موتوری در خراسان رضوی

طرح ذوب آهن بیستون با تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری می رسد

طرح لوله های دقیق کاوه با تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری می رسد

استخدام فروشنده خانم در مجتمع الماس درخشان

مدیر عامل بانک صنعت و معدن به همدان سفر می کند

استخدام راننده با ماشین جهت آژانس در هشتگرد

3 طرح فولادی در استان ایلام

مراقب باشید؛ دلار تقلبی وارد بازار شد

استخدام پیرایش پرشین

نرخ تورم خرداد به 8.2 درصد رسید

2 نفر 59 هزار سکه بهار آزادی خریدند!

برگزاری گردهمایی سراسری مدیران بانک ایران زمین

استخدام راننده با نیسان یخچالدار در شرکت پخش محصولات لبنی

استیضاح زنگنه و بررسی وضعیت بازار ارز در دستور کار کمیسیون های تخصصی

کاهش قیمت مسکن با سیاست های دستوری اتفاق نخواهد افتاد

بازگشت تویوتا کمری به قاره کهن

تنها 3 درصد داروهای مصرفی در کشور، خارجی هستند

تصویر آیفون 6.1 اینچی و ارزان قیمت 2018 اپل منتشر شد

10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست

10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست