مطالب مرتبط:
سرمایه گذاری 38 هزار میلیارد ریالی شرکت مخابرات ایران در سال 97
پرداخت 636 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط شعب بانک کشاورزی استان آذربایجان شرقی
روستاییان تیران و کرون 7.8 میلیارد ریال وام اشتغال زا گرفتند
روستاییان تیران و کرون 7.8 میلیارد ریال وام اشتغال زا گرفتند
روستاییان تیران و کرون 7.8 میلیارد ریال وام اشتغال زا گرفتند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 خرداد 1397 ساعت 00:002018-05-26اقتصادي

10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست


ایرنا – دریافت موافقت اصولی طرح کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی،فرو منگنز، فرو سیلیکوز منگنز، فرو کروم و فرو سیلیس با سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال، - موضوعی بود که روند شورای برنامه ریزی استان زنجان را درگیر خود کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، شورای برنامه ریزی استان زنجان شامگاه شنبه با دستور کار بررسی هزینه کرد و دریافت بودجه سال 1396، در استانداری آغاز به کار کرد.

پیش از آنکه موضوع بودجه به دقت و با جزییات مطرح شود، استاندار زنجان گفت: بر اساس قانون رای گیری در شورای برنامه ریزی استان باید با حضور شخص اعضای اصلی انجام گیرد.

اسدالله درویش امیری اصرار بر حضور تمام اعضا به منظور رای گیری در بخش های مختلف را به علت اهمیت شورای برنامه ریزی خواند و آن را مهمترین نشستی اعلام کرد که در آن برای توسعه استان می توان به گفت وگو پرداخت.

پس از آنکه احمد خداوردی معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان بخشی از عملکرد استان در خصوص جذب اعتبارات ملی و استانی را قرائت کرد، استاندار زنجان ادامه داد: ارزیابی مدیران بر اساس عملیات آنان در جذب اعتبارات ملی خواهد بود.

درویش امیری اضافه کرد: زیر 50 درصد تخصیص عملیات قابل قبولی نیست؛ زنجان 1.

3 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است و مدیران هم بای 1.

3 درصد از تخصیص ها را از اعتبارات ملی جذب کنند.

خداوردی این بار به قرائت مفاد بودجه سال 97 پرداخت که به علت طولانی شدن موضوع، استاندار خواستار طرح و بررسی دستور جلسه بعد و موکول کردن ادامه قرائت مفاد بودجه به زمان دیگری شد.

طرح واحد تولیدی کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی،فرو منگنز، فرو سیلیکوز منگنز، فرو کروم و فرو سیلیس در زمینی به مساحت 98 هکتار در اطراف روستای چپ چپ زنجان با نام شرکت فولاد پا البرز ایرانیان در این بین روی میز بررسی قرار گرفت.

طرحی که نخستین معترض نسبت به راه اندازی آن، سید رضا موسوی مدیرکی محیط زیست استان زنجان بود که اعلام کرد: این مطالعات زیست محیطی کامل ندارد و گزارش مشاور آن قابل قبول نیست.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در حالی پاسخ این اعتراض را داد که یادآور شد: این همان زمینی است که بنا بود صنعت به مراتب آلاینده تر سرب و روی در آن مستقر شود.

ناصر فغفوری ادامه داد: این طرح با 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از فناوری به روزی برخوردار است و آلایندگی کمتری دارد، از همین رو مطالعات زیست محیطی نباید مانع آغاز اجرای آن شود.

استاندار زنجان در برابر چنین موضعی گفت: یک سال است که سرمایه گذار این طرح به دنبال یافتن زمین و آغاز عملیات اجرایی است اما اکنون اعلام می شود که ارزیابی محیط زیستی آن باید انجام شود.

درویش امیری تصریح کرد: هر کاری دشواری خاص خود را دارد و باید مسیر را برای آن همواره ساخت و مسئولان استان هم باید از چنین طرحی حمایت کنند.

وی تاکید کرد: ما بر اهمیت ارزیابی محیط زیستی طرح ها تاکید داریم اما باید به گونه ای عمل کرد که سرمایه گذار از این استان خارج نشود.

درویش امیری ادامه داد: اراضی ملی و منابع طبیعی به طور آسان و رایگان در اختیار کسی قرار نمی گیرد و در کنار حمایت باید مسائل نظارتی هم پیگیری شود.

استاندار زنجان گفت: زمین های ملی نباید به شکل راکد در اختیار افراد قرار گیرد و هیچ اقدامی برای راه اندازی پروژه های مصوب بر روی آن انجام نگیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اما در ادامه بر اهمیت مسائل محیط زیستی تاکید مجدد کرد و افزود: آنچه که در چنین تصمیم گیری هایی شهید می شود، محیط زیست است.

پرویز قزلباش یادآورشد: تمام تصمیم گیری ها به این سمت می رود که فرد بهره بردار مورد حمایت قرار گیرد و در زمینه مسائل محیط زیستی اغماض شود.

وی اظهار کرد: بی توجهی به موقع به مسائل محیط زیست و اهمیت آن موجب می شود که برطرف سازی مشکلات اجرای همین پروژه های مصوب به دغدغه جدی مردم و مسئولان تبدیل شود.

شهرام طهماسبی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان در ادامه همین سخنان گفت: این شرکت قصد راه اندازی واحد تولیدی بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی را ندارد و نمی خواهد مانع انجام مطالعات زیست محیطی شود.

استاندار زنجان هم برای خاتمه دادن به این بحث اعلام کرد: اداره کل محیط زیست به مطالعه ارزیابی زیست محیطی ارائه شده شرکت سرعت بدهد و سازمان صنعت، معدن و تجارت هم آنان را مکلف به رعایت ضوابط محیط زیستی کند.

مدیرکل محیط زیست استان زنجان بار دیگر به سخنان خود ادامه داد: این شرکت گزارشی به نام مطالعات زیست محیطی به این اداره کل تحویل داده است که سرشار از ابهامات و نواقص است.

موسوی با بیان اینکه مشکلات این گزارش علاوه بر آنکه به اطلاع مشاور رسید، به سازمان محیط زیست کشور هم برای بررسی ارسال شده است، خاطر نشان کرد: این پروژه، طرح بسیار بزرگی است که باید مطالعات ارزیابی زیست محیطی آن پیش از آغاز عملیات اجرایی به تایید سازمان برسد تا در آینده استان با مشکل جدیدی مواجه نشود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان نگاه استان را این موضوع برشمرد که اگر بناست کاری انجام شود، نباید به محیط زیست لطمه ای بخورد.

طهماسبی تاکید کرد: آنچه که در این جلسه می تواند به تصویب برسد این موضوع خواهد بود که سرمایه گذار مجاز است فرآیند اداری را تا زمان دریافت تاییدیه ارزیابی زیست محیطی ادامه دهد و پس از آن مجاز به آغاز عملیات اجرایی خواهد بود.

این موضوع به تایید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان هم رسید و گفت: می توان با مصوبه این جلسه فرصتی را برای جلوگیری از دلسردی سرمایه گذار ایجاد کرد.

مهرداد سلطانی افزود: سرمایه گذار می تواند تا زمان دریافت تاییدیه محیط زیست، اقدامات اداری را پیش ببرد اما هیچ اقدامی بر روی زمین انجام نیم شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان در ادامه یادآورشد: اگر امروز این میزان اشتغال، گردش مالی بیش از 130 هزار میلیارد ریالی و سرمایه گذاری نزدیک 80 هزار میلیارد ریالی در این استان ثبت می شود به علت حضور همین سرمایه گذاران است.

طهماسبی اضافه کرد: تمام تلاش و همت اسناد بالا دستی استان، سند آمایش سرزمین، برنامه ریزی توسعه ای زنجان حفاظت از محیط زیست است و از همین رو هم این شرکت ها برای ادامه فعالیت به حتم باید با استانداردهای روز فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که رعایت استانداردها، به روز رسانی تکنولوژی و توجه به محیط زیست به الگوی مستمر تمام بخش های تولیدی و نظارتی تبدیل شود به حتم به منابع پایه محیط زیست کمتر فشار وارد می شود.

سخن مدیرکل محیط زیست استان زنجان پایان بخش این بحث از جلسه شورای برنامه ریزی بود که گفت: پروژه هایی مشمول ارزیابی زیست محیطی می شوند که بسیار جدی هستند و به طور معمول برای آنها چند منطقه پیشنهاد می شود و هر کدام جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد.

موسوی آغاز عملیات اجرایی این طرح بدون توجه به ملاجظات زیست محیطی و دریافت تاییدیه ارزیابی سازمان محیط زیست را برای توسعه این استان نگران کننده اعلام کرد.


کلید واژه ها: استان - برنامه ریزی - استان زنجان - زنجان - سرمایه گذار - استاندار - برنامه - سرمایه گذاری - سازمان مدیریت و برنامه ریزی - سرمایه - میلیارد - شورای - بودجه - محیط زیست - زیست - محیط - سازمان مدیریت - مدیران - زمین - درصد - گزارش - امیری - ایرنا - شرکت فولاد - کروم - ایرانیان - صنعت - آلاینده - نخستین - طولانی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام سرپرست فنی و مهندسی، تعمیرات و نگهداری آقا

خودروی گران قیمتی که تابوت مرده شد + عکس

وزیر صنعت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

میزان بارش کشور در بهار 97/ کشور هنوز 26 درصد کمبود بارش دارد/ در 9 ماه گذشته تنها سه استان بارش بیش از نرمال داشتند

اوپک و قیمت نفت

حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور داریم/ رونمایی از یک اتاق عمل کاملا ایرانی

تداوم زندگی کانکسی

تعرفه لبنیات عراق برای ترکیه صفر است برای ایران 25 درصد

استخدام تعدادی کارمند اداری جهت کار در دفتر کرج

استخدام مدیر فروش در شرکت تولیدی معتبر در مشهد

استخدام کارمند مسلط به ثبت آنی جهت دفتر خانه در کرج

استخدام تعدادی بازاریاب حضوری خانم و آقا در مشهد

استخدام پرسنل آقا آشنا به امور املاک و شهرداری در کرج

با «بام»؛ شارژ خودکار ایرانسل و اینترنت رایگان بگیرید

آخرین وضعیت توسعه فاز 14 پارس جنوبی

90 درصد از ماشین آلات کشاورزی بومی سازی شده است/با ترامپ یا بی ترامپ مشکلی در بخش ماشین های کشاورزی نخواهیم داشت

استخدام بازاریاب در شرکت پخش ستاره سبز در مشهد

خردادماه پُرحادثه بورس چگونه گذشت؟

استخدام منشی جهت آموزشگاه علمی در کرج

استخدام مدیر فروش جهت تجهیزات روشنایی در مشهد

استخدام ارتباطات مبین نت

افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی

استخدام تعدادی آقا جهت کار در شرکت معتبر امور اداری  کرج

استخدام کارمند جهت شرکت تولید صنایع غذایی در کرج

استخدام اپراتور تراش CNC جهت همکاری در شهر اصفهان

استخدام حسابدار خانم با حداقل 5 سال سابقه کار در اصفهان

پیشنهاد برخی از اعضای اوپک علیه ایران

استخدام مربی یوگا جهت همکاری در مشهد

استخدام جوشکار ماهر مسلط به Co2 در شهر اصفهان

استخدام همکار جهت فروش ادکلن ها شرکت GABIYAN در کرج

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار پارسیان در اصفهان

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر صنعتی در تهران

استخدام نظافتچی آقا جهت همکاری در شهر اصفهان

استخدام مدرس در گروه زبان های خارجی تابان در مشهد

66 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد/ دولت عامل گرانی بازار است

7 درصد زباله های سواحل دریای خزر پلاستیک است

استخدام مترجم زبان انگلیسی با تسلط به آفیس در کرج

استخدام کارگر ساده و نیمه ماهر جوان جهت MDF در اصفهان

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس: 66 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد/ دولت عامل گرانی بازار است

واکنش هاشمی به ایجاد "تراموا" در تهران

613 چاه در سیستان و بلوچستان با تنش آبی مواجه اند

خبر خوش برای کشاورزانی که مشکل وثیقه بانکی دارند

سواستفاده از خبرنگاران گیلانی با وعده به کارگیری در شهرداری رشت!

لنج های فایبرگلاس تهدیدی برای حفظ میراث بوم است/دانش لنج سازی در حال نابودی است

افزایش بیکاری پنهان به زیان صندوق های بیمه

یک هزار تن پیله تر ابریشم در کشور تولید می شود

استخدام شرکت صنعتی حدید مبتکران در پاکدشتِ تهران

استخدام پیک موتور سوار بصورت نیمه وقت در غذا خوری

توقف فروش آئودی A6 و A7 به خاطر مشکل ایربگ

استخدام شرکت معتبر صنایع غذایی در چند شهر

خبر خوش بطحایی برای فرهنگیان

استخدام کارگر نجار در کارگاه صنایع چوبی علیزاده

استخدام کارشناس معدن جهت سرپرست فنی در معدن شن و ماسه

پرداخت 750 میلیارد تومان تسهیلات برای راه آهن اردبیل

افزایش تولید خودروسازان خصوصی

پالایشگاه و پایانه صادرات نفت کشور در جاسک راه اندازی می شود

ارز واردات خودرو به کما رفت

حفظ سهم ایران در بازار نفت

روزانه به 30 هزار موبایل وارداتی نیاز داریم

استخدام دندانپزشک جهت شیفت صبح و عصر در مشهد

استخدام خیاط ماهر و کارآموز جهت همکاری در شهر قم

استخدام 3 نفر آقا مسلط به آفیس و حسابداری تولیدی و IT  اصفهان

استخدام نیروی روانشناس جهت کار با کودکان اوتیسم در قاسم آباد

استخدام شرکت تولیدی پیمانکاری ماهان راه البرز

استخدام تعدادی ویزتور باتجربه آقا جهت فروش موادغذایی

استخدام کارشناس بخش خرید و سفارشات خارجی در تهران

استخدام کارشناس حسابداری با تجربه در کرج

استخدام بهیار خانم و آقا جهت کار در مطب پزشک در مشهد

استخدام منشی خانم جهت همکاری در شهر قم

استخدام مدیر فنی دفتر خدمات گردشگری در کرج

حمله موش ها به دستگاه عابربانک (عکس)

جلوی پیشروی آب شور دریا به کارون تا 3 روز دیگر گرفته می شود

صدور ابلاغیه های الکترونیک در دادگستری شاهرود

آغاز برداشت انگور از باغهای خراسان جنوبی

کسی قدرت مالی برای احتکار قطعات یدکی خودرو ندارد/در آینده برای واردات به مشکل برخواهیم خورد

میزگرد ایرنا/ حیات در روستاها رنگ می بازد

یک هزار تن پیله تر ابریشم در کشور تولید می شود

استخدام منشی در یک شرکت تولیدی در مشهد

استخدام طراح فتوشاپ و کورل خانم جهت کارگاه لیزر و نگین

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در مشهد

استخدام نیرو جهت همکاری با کارگاه MDF در شهر قم

استخدام نیروی خانم جهت کافی شاپ به صورت نیمه وقت در قم

پیگیری تخلف شهرداری سبزوار در دیوان عدالت اداری/ افزایش عوارض پسماند در این شهر غیرقانونی است

استخدام نیرو جهت مدیریت فست فود با سابقه کار در کرج

استخدام نیروی جوان آقا با پشتکار بالا جهت مشاور املاک در قم

استخدام منشی در یک شرکت معتبر IT در مشهد

سهم مردم و مسؤولان در بی ثباتی بازار چقدر است؟/ عدم نظارت بر قیمت گذاری ها عامل چند نرخی شدن اجناس

استخدام تعدادی مدیر فروش و فروشنده در کرج

استخدام راننده موتور جهت بزرگترین شرکت حمل و نقل ایران

استخدام حسابدار آشنا به سپیدار و کارگر دیپلمه در کرج

صنعت حمل و نقل، دروازه ورود به توسعه اقتصادی

مشاور وزیر بهداشت: حدود هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور داریم/ رونمایی از یک اتاق عمل کاملا ایرانی

تشریح جزییات پرداخت مطالبات فرهنگیان

ماهیان خاویاری دیگر امکان مهاجرت ندارند

متقاضیان مسکن مهر پردیس چادر زدند

سودهای افسانه ای تاجران مسکن در خلأ مالیات

حاشیه های نشست اوپک در وین

ایکنا از موسسه المهدی(عج) اراک بازدید کرد

روزانه به 30 هزار موبایل وارداتی نیاز داریم/دولت با اختصاص ارز برای ورود گوشی موافقت نمی کند

از سرباز ربوده شده چه خبر؟

10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست

10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری یا منافع محیط زیست