مطالب مرتبط:
ماجرای درگیری شب گذشته در کنگره حزب اعتماد ملی چه بود؟
تنش و درگیری در کنگره حزب اعتماد ملی
آخرین اخبار از درگیری های کنگره حزب اعتماد ملی
جزییات درگیری در کنگره حزب اعتماد ملی/مقصر اصلی کیست؟+فیلم
جزییات درگیری در کنگره حزب اعتماد ملی/ مقصر اصلی کیست؟ +فیلم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 خرداد 1397 ساعت 14:422018-05-26سياسي

ماجرای درگیری در آخرین کنگره حزب اعتماد ملی چه بود؟


کنگره حزب اعتماد ملی در حالی روز گذشته برگزار شد که انتخاب اعضای شورای مرکزی و قائم مقام این حزب حاشیه های بسیاری را به همراه داشت.

- از نقش اعضای استیجاری تا میانداری فرزند دبیرکل برای حذف قائم مقام حزب ، روز گذشته دومین کنگره حزب اعتماد ملی با حضور اعضای آن و تعدادی از چهره های جریان اصلاحات برگزار شد.

این کنگره به منظور تطبیق اساسنامه با قانون جدید احزاب و همچنین انتخاب اعضای شورای مرکزی جدید حزب تشکیل شد.

دومین کنگره حزب اعتماد ملی بعد از یک وقفه تقریبا ده ساله برگزار شد تا اساسنامه این حزب با قانون جدید احزاب منطبق و تکلیف اعضای شورای مرکزی این حزب هم مشخص شود اما حواشی این اهداف را به گوشه رینگ بردند و طبق اظهارات برخی از چهرهای سیاسی حاضر در این کنگره حواشی و تنش ها تنها و تنها به خاطر کسب کرسی بیشتر در شورای مرکزی این حزب بود.

این تنش ها و در گیری ها ما را بر این داشت تا در هفت پرده به چگونگی تشکیل حزب اعتماد ملی و حواشی روز گذشته این کنگره بپردازیم.

پرده اول؛ ماجرای تولد حزب اعتماد ملی در جریان انتخابات ریاست جمهوری هشتم در مجمع روحانیون مبارز، مهدی کروبی با رای بالایی توانست به عنوان نامزد نهایی این مجمع انتخاب شود ولی اعضای مجمع روحانیون مبارز بعد از اعلام کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی و مصطفی معین برای حمایت از کروبی مردد شدند و در ایام تبلیغات انتخاباتی، مجمع حاضر به حمایت از کروبی نشد و نمونه بارز آن حضور مجید انصاری در ستاد انتخابات هاشمی رفسنجانی بود.

در همین راستا با وجود پا درمیانی ها و برگزاری جلسات از سوی موسوی خویینی ها در جماران، کروبی حاضر نشد دیگر در مجمع روحانیون حاضر شود و همین امر او را به فکر راه اندازی حزب اعتماد ملی انداخت.

در بخشی از اساسنامه اعتماد ملی آمده است: نام این تشکیلات براساس فراخوان عمومی و تصویب هیات موسس حزب اعتماد ملی است که از این پس در این اساسنامه به جهت رعایت اختصار، حزب نامیده می شود.

هدف حزب در اساسنامه این گونه بیان می شود: فعالیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به منظور سرعت بخشیدن به توسعه پایدار ملی، بسط عدالت و آزادی در نظام جمهوری اسلامی ایران و ارتقای رفاه عمومی بر مبنای مرامنامه حزب در چارچوب این اساسنامه و قانون احزاب است.

هیئت موسس متشکل از 14 نفر بنیانگذار حزب است که عبارتند از: مهدی کروبی، جواد اطاعت، غلامرضا اسلامی بیگدلی، سیدابراهیم امینی، رضا حجتی، الیاس حضرتی، محمدجواد حق شناس، محمد زمانی قمی، عبدالرضا سپهوند، اعظم سقطی، اسماعیل گرامی مقدم، عبدالحسین مقتدایی، رسول منتجب نیا و سیدرضا نوروززاده.

پرده دوم؛ آغاز انتقادات و شکاف بین اصلاحات و حزب اعتماد ملی اعتماد ملی پس از تاسیس، ضمن انتقاد از عملکرد اصلاح طلبان ایران در جریان مجلس ششم، رویکرد و خط فکری جداگانه ای را اتخاذ کرد و در جریان انتخابات مجلس هشتم نیز مسیر خود را جدا از ائتلاف اصلاح طلبان اعلام کرد.

با وجود اینکه مهدی کروبی خود را اصلاح طلب می دانست، معتقد بود که محمد خاتمی به مخالفان اجازه داده است تا اصلاحات را تخریب کنند؛ این حزب در پی اقدامات غیرقانونی دبیرکل خود و اعضای آن پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 که با شکست مجدد مهدی کروبی همراه شد، منحل شد.

پرده سوم؛ بازداشت تعدادی از اعضای حزب اعتماد ملی در فتنه 88 پس از اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران 88 تعداد زیادی از اعضای حزب اعتماد ملی دستگیر شدند؛ از اعضای بازداشت شده می توان به محمد داوری، مصطفی اخوان، جواد حق شناس، باقر اسکویی، محمدصادق جوادی حصار، زهره آشتیانی، فیاض زاهد، صالح دلدم، سیدابراهیم امینی و هنگامه شهیدی اشاره کرد؛ همچنین مهدی کروبی موسس و دبیرکل این حزب پس از آغاز فتنه در کشور سوریه و اجرایی کردن آن در کشور در 25 بهمن 1389 در حبس خانگی به سر می برد.

دفتر حزب و روزنامه اعتماد ملی پس از انتخابات 1388 و ادعا های مهدی کروبی درباره تقلب توسط وزارت کشور دولت دهم توقیف و پلمب شد.

پرده چهارم؛ تشدید اختلافات اصلاح طلبان با اعتماد ملی عملا این حزب در انتخابات های 92 و 96 با وجود فعالیت های قائم مقام خود یعنی حجت الاسلام رسول منتجب نیا موفقیت های نسبی را کسب کرد.

البته در این برهه یعنی بین 92 تا 96 یک سری اختلافات در میان آن ها بروز و ظهور کرد و در دی ماه سال 95 شاهد استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی حزب بودیم.

پرده پنجم؛ استعفای دبیرکل و قائم مقام حزب کروبی در نامه ای که از درون حصر نوشته و انتشار پیدا کرده است از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی می خواهد تا درخواست او مبنی بر استعفا از سمت دبیرکلی حزب را بررسی کنند.

دبیرکل اعتماد ملی در حالی درخواست استعفا داده که چند روز گذشته خبر استعفای رسول منتجب نیا، قائم مقام این حزب هم بر خروجی های خبرگزاری ها قرار گرفت.

کروبی در نامه خود به موضوع استعفای منتجب نیا اشاره کرده، اما به جای کلمه استعفا از عنوان انصراف استفاده کرده و درعین حال یادآور شده است که اعضای شورای مرکزی تحت مدیریت منتجب نیا استعفای او را بررسی کنند.

هرچند در آن زمان هیچ کدام از اعضای شورای مرکزی از بند های آن نامه حرفی نزدند، ولی همه آن ها نشان دهنده نوعی اختلاف پیش آمده در این حزب بود.

اختلافاتی که به دلیل نقش آفرینی آن ها در انتخابات 96 بروز و ظهور پیدا کرد.

پرده ششم؛ شورای عالی سیاستگذاری و تشدید اختلافات درونی برخی از اعضای شورای مرکزی همچون حجت الاسلام منتجب نیا در همسویی با برخی اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مخالف همکاری حزب متبوعش با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان بودند.

رسول منتجب نیا تحزب گرایی را بهترین راه برای ادامه مسیر اصلاح طلبان می داند اما معتقد است شورای عالی سیاست گذاری نمودی از یک نوع استبداد رای و فردگرایی است و اختلافات در انتخابات هیات رییسه مجلس هم میوه تلخ و نارس شورای عالی بوده است.

قائم مقام حزب به روند فعالیت و ترکیب شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اعتراض دارد.

تداوم اختلافات، منتجب نیا را بر آن داشت تا نامه ای مبنی بر استعفا دهد و کروبی تاکید دارد از کلمه انصراف استفاده کند و گویا با این درخواست نه تنها موافقت نکرده، بلکه از منتجب نیا خواسته تا در سایه مدیریتش این بار به موضوع استعفای دبیرکل بپردازد.

اما اعضای شورای مرکزی، نه استعفای کروبی به عنوان دبیرکل را پذیرفته اند و نه انصراف منتجب نیا را راهگشا و کارساز دانستند.

در همین راستا کج دار و مریز تا انتخابات 96 همدیگر را به گونه ای تحمل کرده و کنار یکدیگر نشستند.

پشت پرده اختلافات از زبان منتجب نیا بعد از انتخابات، میدان ندادن شورای عالی سیاستگذاری به قائم مقام این حزب بار دیگر موجب دامن زدن بیشتر به اختلافات شد.

به گونه ای که به گفته برخی از اعضای شورای مرکزی، اختلافات بسیاری بین گرامی مقدم و منتجب نیا و بقیه اعضا ایجاد شد.

با وجود آنکه دو نفر از اعضای شورای مرکزی این حزب توانستند به شورای شهر راه پیدا کنند، منتجب نیا در گفتگویی مدعی شد که شورای عالی سیاستگذاری افرادی را که با خود هماهنگ تر است از سوی حزب اعتماد ملی در لیست شورا ها قرار داده است.

اعلام دومین استعفا و جایگزینی حضرتی این اختلافات که این روز ها نسبت به سال گذشته بیشتر و نمایان تر شده بار دیگر در چهارم دی ماه سال 96 منتجب نیا را وادار به استعفا و کناره گیری از حزب کرد.

خبری که در ابتدا از سوی اسماعیل گرامی مقدم و محمدباقر ذاکری مورد تایید قرار گرفت و علت را اختلاف نظر در مورد تعامل یا عدم تعامل حزب اعتماد ملی با شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان دانستند.

اما چندی بعد حزب اعتماد ملی اعلام کرد به طور کل بحث استعفای منتجب نیا مطرح نبوده و آنچه یک خبرگزاری به نقل از اسماعیل گرامی مقدم منتشر کرده کذب است.

روابط عمومی حزب اعتماد ملی پس از انتشار مصاحبه اسماعیل گرامی مقدم اعلام کرد که هیچ گاه منتجب نیا استعفا نداده بلکه نامه ای گلایه آمیز به دبیرکل حزب منتشر کرده است.

اما دیری نپایید که مهدی کروبی، دبیرکل محصور حزب اعتماد ملی طی نامه ای به الیاس حضرتی نماینده مردم تهران و از اعضای شاخص حزب اعتماد ملی اعضای شورای اجرایی این حزب را تعیین کردند.

دبیرکل محصور حزب اعتماد ملی که آزادانه از درون حصر مشغول حزب گردانی است در این نامه از الیاس حضرتی خواسته که برای پایان دادن به برخی اختلاف سلیقه ها و همچنین حرکت مستمر و روبه جلوی این حزب، شورای موردنظر که در راستای تفویض وظایف و اختیارات دبیرکل مطابق اساسنامه حزب تشکیل خواهد شد را در اسرع وقت با حضور افراد زیر فعال و مدیریت کند! پرده هفتم؛ یک کنگره و هزار ماجرا! دومین کنگره حزب اعتماد ملی روز گذشته در کانون توحید در حالی برگزار شد که حاشیه های آن پررنگ تر از متنش بود.

در این کنگره محمدرضا عارف، علی مطهری، ابراهیم اصغرزاده، محمود میرلوحی، عباس عبدی، علی شکوری راد، ابراهیم امینی، محمدجواد حق شناس، رسول منتجب نیا و جمعی دیگر از اصلاح طلبان حضور داشتند.

در ابتدا رسول منتجب نیا پشت تریبون کنگره قرار گرفت و با مهر تایید زدن بر اختلافات درونی اعتماد ملی گفت: اختلاف نظرات را با دموکراسی حل می کنیم.

سخنران دیگر محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید بود که رمز پیروزی در همه صحنه ها را وحدت و همدلی دانست و بر ضرورت کنار گذاشتن اختلافات تاکید کرد.

بخش اول کنگره اعتماد ملی با شعار دادن های پی در پی در میان سخنرانی مدعوان به پایان رسید اما بخش دوم که به منظور اصلاح اساسنامه و انتخاب شورای مرکزی جدید بود منجر به درگیری و زد و خورد شد.

در همین زمینه یک عضو حزب اعتماد ملی که نخواست نامش فاش شود در خصوص درگیری های شب گذشته در کنگره این حزب گفت: جریانی با آوردن نیروهای شهرداری به درون کنگره و حق رای دار کردن آنها قصد آن داشت که کنگره را به نفع خود تمام کند، به طوریکه وقتی تعدادی از اعضای حزب به حضور این افراد و نحوه رأی گیری اعتراض کردند، حضرتی به پشت تریبون رفت و گفت هرکس که این فرم ها را پر کرده باشد، حق رای دارد ! از سوی دیگر رییس کنگره حزب شخصی بوده که به طور همزمان عضو حزب ندا نیز بوده است و در برابر اعتراض ها شروع به فریاد زدن می کند و می گوید شما می خواهید کروبی دبیرکل حزب نشود! در این لحظه تعدادی از جوانان حزب بر روی سن سالن رفته و با اعضای هیات رییسه درگیر می شوند و کنگره ناتمام ماند! این عضو حزب اعتماد ملی در ادامه گفت: زمانی که این اتفاق افتاد نماینده وزارت کشور که در سالن حضور داشت و گفت که من این کنگره برگزار کردن را قبول ندارم و در حال ترک سالن بود که حسین کروبی و حضرتی دور او را می گیرند و می گویند همین شورای دوره گذشته رأی آورده اند و همین ها را تایید کنید! محمدجواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره اتفاقات کنگره در توییتی نوشت: کنگره به دلیل حضور گروه فشار بهم خورد و ناتمام ماند.

از طرفی مهرداد سایه وند در کانال تلگرامی خود درباره توییت حق شناس نوشت: حق شناس دروغ می گوید هیچ گروه فشار مرسومی در سالن کنگره حضور نداشت.

به دکتر مطهری و دکتر تعرضی نشد.

گروه فشار حاضر در سالن کنگره اعضای استیجاری بودند که ضمن برگزاری کنگره وسط سخنرانی ها بلند می شدند و از گرامی مقدم و امثالهم تعریف و تمجید می کردند.

جناب حق شناس در شورای شهر هم برای پایتخت اینگونه تصمیم گیری می کنید؟ جناب حق شناس راست گویی و شرافت ویژگی مومن است، از دروغگویی دست بردارید.

گروه فشار را شما به کنگره آوردید.

سایه وند ادامه می دهد: حجت نظری هم دروغ می گوید.

در حالی که حجت نظری مدعی است می خواستند با قیام و قعود و تثبیت شورای مرکزی قبلی کروبی را حفظ کنند، کروبی فرم کاندیداتوری شورای مرکزی را در حصر پر کرده بود و آماده شده بود یک بار دیگر خود را در معرض قضاوت اعضای واقعی حزبش قرار دهد اما دارندگان رانت قدرت می خواستند حزب را مصادره و زمینه حذف کروبی را فراهم کنند.

آقای حجت نظری لازم باشد پشت پرده ها را افشا می کنیم.

برخی از اعضای حزب اعتماد ملی نیز انگشت را به سمت حسین کروبی فرزند مهدی کروبی نشانه می روند و ماجرای اختلاف و درگیری در کنگره را متوجه دخالت های او می کنند البته پیش از این، یک عضو حزب اعتماد ملی که نخواسته نامش گفته شود، در گفت و گو با یکی از روزنامه ها اعلام کرده که منتجب نیا تحت تأثیر عوامل تندرو و از جمله نفوذ حسین کروبی در حزب، کنار گذاشته شده است.

گفته می شود پیش از این محسن رهامی هم به همین دلیل مجبور به استعفا شده بود.

برخی از فعالان سیاسی جناح اصلاح طلب بر این باورند که طیف نزدیک به الیاس حضرتی درصدد است تا با حذف منتجب نیا و سایر نزدیکانش در شورای مرکزی، حزب را در اختیار گرفته و آن را به سایر احزاب اصلاح طلب مانند "اتحاد ملت" و "کارگزاران" و "شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان" نزدیک کند.

به هر حال براساس آنچه که گفته شد ظاهرا روز گذشته کودتایی درونی در حزب اعتماد ملی اتفاق افتاد و زخم کهنه اختلافات گذشته سر باز کرد، باید صبر کرد و دید تا در روزهای آینده چه تحولاتی در این حزب اتفاق می افتد و دبیر کل و اعضای شورای مرکزی دستخوش تغییرات اساسی و طیفی برخی از اعضا خواهند بود؟
کلید واژه ها: حزب اعتماد ملی - مجمع روحانیون - انتخاب - کنگره - هاشمی رفسنجانی - کروبی - انتخابات - برگزار - آیت الله هاشمی رفسنجانی - مرکزی - انتخابات ریاست جمهوری - شورای - مهدی کروبی - رفسنجانی - قانون - آیت الله هاشمی - جمهوری اسلامی - جریان اصلاحات - جدید - جمهوری - اسلامی - ریاست جمهوری - کاندیداتوری - مجید انصاری - حمایت - هاشمی - سیاسی - چهره - محمد - پرده

آخرین اخبار سرویس:
روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | دوشنبه 28 خرداد 97

متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته اند

چه کسی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 7 شهرداری تهران شد؟

برجام مالی (FATF) خطرناک تر از برجام هسته ای

جهانگیری درگذشت دکتر قانعی راد را تسلیت گفت

انزجار «ملانیا» از سیاست های مهاجرتی «ترامپ»

بازیگران مشهور ایرانی در کنار خواننده اونور آبی/عکس

به خدا قسم بدون انجام این کار وارد بهشت نمی شوید!

یادداشت/ ابراهیم کارخانه ای برجام مالی (FATF) خطرناک تر از برجام هسته ای

درخواست مذاکره مستقیم با «ترامپ» از کجا دیکته شده است؟

فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی+فیلم

اکبر طلابکی طرقی، محمدصالح عطار الزامات و راهکارهای ایجاد نهاد ملی حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران

با انجام این عمل حتی فرشتگان هم گناهانتان را فراموش می کنند

توافق نفتی عربستان و روسیه

تصویب نحوه پرداخت یارانه در سال 97

راهکارهای تحقق حمایت از کالای ایرانی

گزیده بیانات رهبری

هزارتوی مشکلات پس از طلاق

زمین های بوستان ولایت همچنان بلاتکلیف

توصیه های یک ساله رهبر انقلاب خطاب به مسئولان

پیروزی ایوان دوک در انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا

چند درصد فرهنگ در اختیار دولت است؟ /حجابی حجاب است که به اختیار خود فرد باشد

دردسرهای کی روش برابر اسپانیا!

ماجرای قطع عائله مندی زنان مجرد+ نظر مجلس و آموزش وپرورش

برگزاری مجمع هم اندیشی توسعه شهرستان بافق

ایرج حسینی صدرآبادی، حسین آیینه نگینی استثنائات قاعده ی «ممنوعیت جمع مشاغل دولتی» در حقوق ایران.

فیروز اصلانی، عبدالمجید رحمانیان بررسی اعتبار حقوقی اصول تغییرناپذیر قانون اساسی با نگاهی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

واکاوی چرایی انصراف حاجی بابایی به نفع لاریجانی

تقویت دیپلماسی علمی راهکار ارائه تصویر حقیقی ایران در عرصه بین الملل

فقط ببینید؛ این فیلم دیگه نوبر است واقعا!+فیلم

بررسیِ نتایج تحقیقات «رابرت مولر» به درخواست وکیل ترامپ

رحمانیان: قرار نیست توپ را به زمین هم پرت کنیم!

اقدام برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام

اختیارات شرکت اتوبوسرانی به شهرداری تهران تفویض شود

نادر میرزاده کوهشاهی، محمدامین ابریشمی‏ راد تأملی بر مبنا و رویکرد شورای نگهبان نسبت به صلاحیت های غیرمصرح ولی فقیه در قانون اساسی

پس از رنو؛ پژوسیتروئن می خواهد در ایران بماند

جزییات تشکیل وزارت آب

حامد نیکونهاد، صدیقه قارلقی اصل عدم تخصیص در نظام حقوق اساسی ایران با نگاهی به نظرها و رویه شورای نگهبان

عارف: صاحبان تریبون در مسیر انشقاق و وحدت شکنی گام برندارند / انقلابی گری به معنای هتک حرمت نیست

محال است دلبستگان به محبتت را از رحمتت محروم کنی

گریم جالب "پیمان معادی" + عکس

به خدا قسم بدون انجام این کار وارد بهشت نمی شوید!

درخواست بی سابقه امام جمعه زاهدان از زنان اهل سنت

سالروز پرتاب "قَزسَت 1" نخستین ماهواره فضایی قزاقستان

جرییات جدید از پیامک های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

چرا دولت با مشکلات اقتصادی مقابله نمی کند؟

خانواده محمد ثلاث برای آخرین ملاقات فرا خوانده شدند

ماجرای قطع عائله مندی زنان مجرد+ نظر مجلس و آموزش وپرورش

عواقب حذف مهر طلاق از شناسنامه زنان مطلقه

این بیانیه از کجا دیکته شده است؟

برخوردهای ابراهیم باعث شد که به «سید» بودنم افتخار کنم

«علی لهراسبی» کفش های نایکش را دور انداخت!

اندر احوالات «تغییر» در خانه تئاتر

بیمه بیکاری چه کسانی قطع می شود؟

حقوق شاغلان پیش از عید فطر واریز شده است

علی‏ محمد فلاح‏زاده، یحیی مزروعی ابیانه، تأملی بر صلاحیت تدوین و ارائه ی لوایح قضایی به مجلس: نقد رویه ها و رویکردها

مهدی نداف، عبدالهادی درزیان عزیزی، سحر تیرانداز بررسی نقش میانجی ابعاد کیفیت رابطه در تأثیر شخصی سازی خدمات و قدردانی مشتری بر ارزش ویژه برند

گزارش دیوان محاسبات از حجم وسیع تخلفات وزارت جهاد کشاورزی

چرا سلبریتی ها جای روشنفکران را گرفته اند؟

گفت و گوی منتشرنشده مادر رهبر انقلاب درباره حضرت امام(ره)

تصمیم رنو اثرات مثبتی دارد/ پژوسیتروئن می خواهد در ایران بماند

اجرایی شدن قوانین مربوط به تجمعات یک مطالبه عمومی بود

برگشت لایحه اصلاح قانون آیین دادرسی تجارت از کمیسیون حقوقی به دولت

شفافیت در انتصاب مدیران

دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات از قانون حذف می شود

چه مواردی موجب توقف اجرای مجازات می شود؟

تفاوت اعاده دادرسی عام با اعاده دادرسی خاص

چرا رغبت زنان ایرانی برای اهدای خون کمتر است؟

آئودی RS6 جدید شکار شد

قوه قضاییه، حکم قصاص محمد ثلاث را استیذان کرد

طولانی ترین روز سال در انتظار زمینیان/دلایل علمی افزایش دما در تابستان

عناوین روزنامه های سیاسی 28 خرداد 97/ خروج از پروتکل الحاقی و NPT +تصاویر

اسلامی: تا پایان سال 97، اتفاقات خوبی در فرودگاه های مازندران رقم خواهد خورد

تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر

تهذیب و پژوهش جدایی ناپذیرند

آیا مستخدمین منازل شامل قانون کار می شوند؟

آغاز تحقیق و تفحص از بانک مرکزی

مجلس موضوع افزایش سهمیه ایثارگران را بررسی می کند

ورود مدعی العموم به پدیده ماسه خواری در مازندران

طرح حذف کپی مدارک هویتی در سه استان اجرا شد

حذف انتخابات مستقیم ریاست جمهوری، ضربه به نظام است

دیدار خانواده های شهدای هسته ای با رهبر انقلاب

راهکار کلیدی پیامبر(ص) برای بدست آوردن دل دیگران

ماجرای درخواست کلانتری از رییس سازمان صدا و سیما برای حمایت از محصولات تراریخته+ تصویر نامه

زاویه ای دیگر از کتاب الف لام خمینی نامه گلایه آمیز به آقای بهشتی/ امام گفته های شاه را به گربه داستان موش و گربه تشبیه کرد

محسن نطری، علی حیدری، منیژه حقیقی نسب، مهدی سمیع زاده فراتحلیل عوامل مؤثر بر انصاف ادراک‏شده در استراتژی قیمت‏گذاری پویا

رضا اسماعیل پور، میثم قاسم نژاد توسعه الگوی بازاریابی اجتماعی برای شرکت های بیمه

اهمیت جلب اعتماد قربانیان جرم

امام خمینی؛ سیره یا سپر؟

انتقاد تند عضو سابق شورای شهر تهران نسبت به تغییرات مداوم مدیریتی در شهرداری تهران

صاحبان تریبون در مسیر وحدت شکنی گام برندارند

زیر و بم کمپین تحریم خرید

جنگ روانی کجا را نشانه می رود

عکس دیدنی مجری مشهور در کنار دخترانش

دشمنی علنی آل خلیفه با علمای دینی

نویسنده چطور به آزار جنسی بپردازد؟!

واکنش استاندار به پیش فروش نوزاد در تهران

پوشیدن این لباس ها در مراسم عروسی ممنوع!

صاحبان تریبون در مسیر وحدت شکنی گام برندارند / انقلابی گری به معنای هتک حرمت نیست

انقلابی ماندن حوزه لازمه دفاع جدی از انقلاب و ارزش های اسلامی است

ماجرای درگیری در آخرین کنگره حزب اعتماد ملی چه بود؟

ماجرای درگیری در آخرین کنگره حزب اعتماد ملی چه بود؟