مطالب مرتبط:
هادی خانیکی: همیشه توقع بالایی از رسانه داشته ایم و همیشه رسانه را در مظان اتهام قرار داده ایم
درخواست حبس ابد برای وبلاگ نویس الجزایری به اتهام جاسوسی برای اسراییل
عذرخواهی مورگان فریمن بعد از اتهام آزار جنسی هشت زن
روسیه اتهام سرنگون کردن هواپیمای مسافربری مالزی را رد کرد
مسکو اتهام سرنگون کردن هواپیمای مسافربری مالزی را رد کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 خرداد 1397 ساعت 01:312018-05-25سياسي

ویکی باتز از اتهام تئوری توطئه تا واقعیت های علمی تایید شده


بیان حقیقت درباره خبرهایی که مورد تایید رسانه های جریان اصلی و مالکانشان قرار نمی گیرد، غالبا به نتیجه ای قابل پیش بینی می انجامد: به شما برچسب تئوری پرداز توطئه زده می شود.

- گروه غرب از نگاه غرب خبرگزاری فارس: بیان حقیقت درباره خبرهای رسوایی آوری که مورد تایید رسانه های جریان اصلی و مالکانشان قرار نمی گیرد، غالبا به نتیجه ای قابل پیش بینی می انجامد: به شما برچسب تئوری پرداز توطئه زده می شود؛ حتی اگر کوهی از شواهد در تایید آن حقیقت وجود داشته باشد.

دروغ هایی که مثل آب خوردن گفته می شود، می تواند به بعضی ها کمک کند تا شب راحت به خواب روند، ولی حقیقت این است که بسیاری از این تئوری های توطئه عملا واقعیت دارند و علم نیز مهر تایید بر آنها می زند.

در اینجا با پنج حقیقت و شواهد تایید کننده آنها آشنا می شوید که به راحتی و در سطحی گسترده با برچسب تئوری توطئه انکار می شوند: 1.

آفت کش آترازین سیستم غدد درون ریز را مختل می کند و به آن آسیب می زند آترازین به دلیل سریعا قابل ردگیری بودن آن، به یکی از پر مصرف ترین آفت کش های مورد استفاده در آمریکا تبدیل شده است.

و به همین دلیل است که مقدار بسیار زیادی از آن در آب های زیرزمینی نیز وجود دارد.

این ماده مرتبا در شبکه آبرسانی عمومی مشاهده می شود که مسئله واقعا نگران کننده ای است.

اما وقتی پتانسیل شدید این ماده شیمیایی سمّی برای ایجاد اختلال در غدد درون ریز  مورد توجه قرار می گیرد، آترازین به مسئله ای به غایت رعب آور تبدیل می شود.

تحقیقاتی که به سرپرستی دکتر تایرون هایز دانشمند دانشگاه کالیفرنیا در برکلی انجام شده، نشان داده که در غورباقه ها آترازین قادر به وارد آوردن آسیب های پایدار درغدد درون ریز آنهاست.

در جنس نر، این اختلال در کارکرد غدد درون ریز می تواند چنان شدید باشد که به عقیم شدن شیمیایی آنها منجر شود.

هایز در یکی از مطالعات خود 40 نوزاد غورباقه را در معرض آب هایی قرار داد که به نسبت 5/2 جزء در یک میلیارد- یعنی در همان طیفی که این ماده در منابع آب آشامیدنی وجود دارد-  به آترازین آلوده بودند.

به گفته هایز قریب یک دهم از نوزادان غورباقه ای که در آب آلوده به آترازین پرورش داده شدند، از نظر کارکردی ماده شدند وبا وجود آنکه ظاهرا نر به دنیا آمده بودند، اما در ادامه این فرایند تخمگذاری کردند.

همانطور که منابع دیگر گزارش می دهند بعد از قرار گرفتن در معرض آترازین، تعداد زیادی از 36 غورباقه به ظاهر نر، کاهش تستسترون از خود نشان دادند، اندازه غده تولید مثل شان کوچک شد، حنجره شان به شکل طبیعی تکامل پیدا نکرد و رفتار جفت یابی همراه با اختلال و کاهش باروری در آنها مشاهده گردید.

اثرات مشابهی در دیگر جانوران دوزیست نیز مشاهده شده است.

مطالعات انجام شده از سوی دانشگاه پوردو و دیگر تیم های تحقیقاتی معتبر، به نتایج مشابهی در ارتباط با پتانسیل آترازین - حتی در مقادیری که سازمان های فدرال آنها را بی خطر قلمداد می کنند- در مختل کردن غدد درون ریز دست یافته اند.

در واقع به نظر می رسد که این مواد ناایمن هستند.

شاید به همین دلیل باشد که اروپا استفاده از آترازین را ممنوع کرده است.

اما چرا این ماده همچنان در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد؟ 2.

تلفن های همراه عامل بروز تومورهای مغری هستند آیا چنین چیزی واقعا ناممکن است؟ اینکه تلفن های همراه تشعشعاتی را از خود منتشر می کنند در حال حاضر کاملا تایید شده است؛ تشعشعاتی که با ابتلا به سرطان مرتبط است.

غالبا چنین گزارش می شودکه چون تلفن های همراه نوع متفاوتی از تشعشعات را تولید می کنند (در مقایسه با مثلا تشعشات اتمی) این وسیله هیچ خطری را متوجه سلامت انسان نمی کند اما مطالعات علمی متعددی خلاف این را نشان داده اند.

در واقع پیرامون خطرات استفاده از تلفن همراه به هیچ وجه گزارش های چندانی منتشر نمی شود.

اخیرا بار دیگر تحقیقات نشان دادند که تلفن همراه یکی از عوامل مهم در زمینه ابتلا به سرطان به شمار می آید و این بار استفاده از این تلفن ها، به تومورهای مغزی و قلبی ربط داده شده اند.

در مطالعه ای که روی موش ها انجام شده، قرار گرفتن در معرض  تشعشعات فرکانس های رادیویی که موبایل ها ایجاد می کنند، به شروع شکل گیری چند نوع مختلف از سرطان، از جمله تومورهای سلولی نادر شوآن در مغز و قلب ارتباط دارد.

در کنفرانسی که در سال 2016 برگزار شد، یک پزشک با شجاعت اعلام کرد که وجود این پتانسیل که تلفن همراه می تواند موجب سرطان شود کاملا واضح است.

دکتر دورا دیویس رییس اعتماد سلامت زیست محیطی اظهار داشت: تلفن همراه موجب بروز سرطان مغزی می شود.

کودکان به طور خاص  در برابر زیان های تلفن همراه آسیب پذیرتر هستند و دیویس  در ادامه گفت که زنان باردار به طور خاص باید در استفاده و نگهداری از موبایل های خود مراقب باشند .

او گفت: به خصوص هر چه به سمت اواخر بارداری پیش می روید، تا حد امکان تلفن همراهتان را از  شکمتان دور نگه دارید.

هشدارهای متعددی درباره خطر ابتلا به سرطان در نتیجه استفاده از موبایل داده شده است، اما عده زیادی از آگاهان، از تصدیق یافته های علمی که پشتوانه ای برای این  هشدارها هستند، خودداری می کنند.

3.

مهندسی آب و هوایی اشاره به عبارت مهندسی آب و هوایی راه خوبی است برای به جان خریدن تحقیرهای کله گنده های رسانه های جریان اصلی و همپالگی هایشان.

اما جستجوی عبارت مهندسی آب و هوایی در گوگل چندین نتیجه را به دنبال دارد، از جمله برنامه ژئومهندسی دانشگاه آکسفورد.

صفحه مربوط به این برنامه اشاره می کند که خطوط استراتوسفری (که با نام دنباله های اگزوز هواپیماها شناخته شده ترند) یکی از ابزارهای انتخابی در صنعت مهندسی آب و هوایی محسوب می شود.

گزارش های زیادی درباره  واقعیت تلاش هایی که در راستای مهندسی آب و هوایی صورت می گیرد،  منتشر شده است.

 هرچند که طرح مهندسی آب و هوایی جنبه های بسیار زیادی دارد، اما خطوط استراتوسفری مدت هاست که یکی ازعیان ترین تاکتیک های مشهود آن بوده؛ همچنان  که بیشترین انکارها نیز درباره آن صورت گرفته است.

بر اساس سوابق خود دولت نیز اثرات ناشی از مواد به جا مانده از رد موتور جت ها، چندین دهه است که ادامه داشته است.

حتی گفته می شود که ناسا اسپری شدن لیتیوم به داخل جو زمین را پذیرفته است.

در سال 2017 یکی از دانشمندان سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا به دلیل هشدار نسبت به خطرات اسپری شدن آلومینیوم به داخل جو زمین اخراج گردید.

این تلاش ها شاید درراستای کنترل آب و هوا باشد، اما همانگونه که بسیاری هشدار داده اند، مهندسی آب و هوایی می تواند به بهای سنگینی تمام شود.

به نظر می رسد که تنها نکته جعلی درباره مهندسی آب و هوایی، این ادعا باشد که چنین چیزی در حال رخ دادن نیست.

4.

فلوراید یک سم عصبی است خوراندن دسته جمعی فلوراید به مردم آمریکا، احتمالا یکی از بزرگ ترین شرمساری های تمام دوران هاست.

اول و مهم تر از همه آنکه هیچ شواهدی وجود ندارد که تایید کننده این ادعا باشد که مصرف فلوراید  مانع از پوسیدگی دندان ها می شود.

فلوراید یک ماده مغذی ضروری نیست و به هیچ طریق، شکل یا شیوه ای در سلامت بدن انسان نقشی ایفا نمی کند.

اما اینطور نیست که این ماده فقط غیرضروری باشد، این ماده عملا برای سلامت انسان مضر هم هست، به خصوص زمانی که پای سلامت مغزی به میان می آید.

نزدیک به 60 مطالعه ارتباط بین مصرف فلوراید و کاهش آی کیو را گزارش کرده اند.

علاوه براین، افزودن فلوراید به آب آشامیدنی به دیگر مشکلات سلامتی نیز مرتبط شده است، مثل کاهش حجم استخوان ها، سرطان و اثرات منفی بر سیستم ایمنی، تیرویید و غده صنوبری.

به ویژه با توجه به ارتباط مصرف فلوراید با کاهش آی کیو در کودکان و دیگر نقص های عصبی، بسیاری افزودن فلوراید به شبکه آب آشامیدنی عمومی را با  خوراندن دارو به عده ای گسترده از مردم شبیه دانسته اند.

حتی تحقیق انجام شده از سوی دانشگاه هاروارد  نیز  پتانسیل زیانبار این ماده را نشان داده است.

برای خاتمه دادن به روند خوراندن فلوراید به مردم دلیل کم نیست، اما رسانه های جریان اصلی و نگهدارندگانشان نمی خواهند که شما چیزی دراین باره بدانید.

5.

واکسن های حاوی جیوه، سلول های جنین های سقط شده و دیگر مواد خطرناک آخرین و قطعا نه کم اهمیت ترین این موارد  شاید حقیقتی باشد که به طورگسترده ای محل مشاجره بوده است: واکسن ها معجون هایی تمام عیار از مواد بی خاصیت و مضر هستند.

از تیمروسال موجود در واکسن های آنفلونزا تا ماده تعدیل شده با سلول های کروموزومی از بافت جنینی.

برای انزجار از واکسن ها یا درست تر بگوییم از تبلیغات صنایع واکسن سازی، یه هیچ وجه کمبود مدارک و شواهد وجود ندارد.

با وجود تلاش رسانه ها در  دادن اطلاعات نادرست به جامعه، سازمان غذا و داروی آمریکا تایید می کند که برخی از واکسن ها هنوز حاوی  تیمروسال به عنوان یک ماده نگهدارنده هستند و بعضی از واکسن سازان هنوز از این ماده به عنوان بخشی از  پروسه تولیدی خود استفاده می کنند.

همانطور که خود سازمان غذا و دارو خاطرنشان می کند، 50 درصد از وزن تیمروسال را جیوه تشکیل می دهد و واکسن های حاوی این ماده در هر دوز 25 میکروگرم جیوه به بدن دریافت کنندگانشان وارد می کنند که بیشتر از سه سال سن دارند.

کودکان زیر سه سال نیم دوز از این واکسن را دریافت می کنند که یعنی همچنان حدود 12 میکروگرم جیوه به بدن آنها تزریق می شود.

شاید این مقدار چندان به نظر زیاد نیاید، ولی همین مقدار برای وارد آوردن آسیب کفایت می کند.

جیوه فلزی سنگین است که درحال حاضر هیچ توافقی درباره سطح بی خطر قرار گرفتن در معرض آن وجود ندارد.

این موضوع به هیچ واکسنی خلاصه نمی شود، چه روی آنها عبارت نگهدارنده درج شده باشد چه عبارت ماده مورد استفاده در پروسه تولید.

مایک آدامز موسس نچرال نیوز و مدیر آزمایشگاه های سی دبلیو سی مکررا داستان هایی را درباره وجود دیگر مواد نفرت آور در واکسن ها مطرح کرده است.

در سال 2017 سازمان هلس رنجر فاش کرد که واکسن های آبله کودکان با مواد گرفته شده از شش های جنین انسانی  و مواد دیگری چون سلول های خوکچه هندی تولید شده اند.

همچنین آدامز وجود سلول های کلیه میمون سبز آفریقایی را در واکسن هایی که برای انسان ها تولید شده اند گزارش کرد؛ یافته ای که بعدا در یکی از گزارش های سی دی سی تایید شد که صد درصد صحت دارد.

متاسفانه فهرست مواد اولیه زیانبار درواکسن ها به همین جا خاتمه پیدا نمی کند.

مواد بسیار زیاد دیگری در تهیه یک واکسن استفاده می شود  که به نظر نمی آید هیچ کدامشان موادی باشند که شما تمایلی به تزریق آنها به بدنتان داشته باشید.

نویسنده: ویکی باتز (VICKI  BATTS) نویسنده و روزنامه نگار حوزه بهداشت و سلامت
کلید واژه ها: دانشگاه کالیفرنیا - نشان - ماده - پیش بینی - شیمیایی - هایی - اختلال - واقعیت - مثل آب خوردن - آب آشامیدنی - نوزاد - رسانه - آلوده - کالیفرنیا - خبرگزاری - زیرزمینی - بینی - نوزادان - دانشگاه - پر مصرف - آمریکا - رسوایی - گزارش - برکلی - خوردن - طبیعی - انکار - رفتار - تکامل - تولید

آخرین اخبار سرویس:
بازگشت به خویشتن، بازگشت به اسلام است

استایل خیلی متفاوت "نیوشا ضیغمی" /عکس

نمایندگانی که در یک ماه گذشته دیر به مجلس+ جدول

اوقات شرعی بیست و نهم خرداد شیراز

مهران رضایی, سیدمهدی امامی جمعه, محمد بیدهندی ارائه نظریه وزن کشی ساحات انسانی در تحلیل الگوی تصمیم گیری بر مبنای آرای فلاسفه متعالیه

تصاویر بیش از حد لاکچری خانم سوپراستار

آبشاری زیبا در آمل/ عکس

دکتر محمدعلی میرعلی مبارزه با حاکمیت طاغوت در اندیشه و رفتار سیاسی امام خمینی (ره)

دکتر سید اصغر جعفری راهبردهای امت اسلامی برای مقابله با نظام سلطه از دیدگاه امام خمینی (ره)

چه کسانی جلوی همایش آسیب های اجتماعی را گرفتند؟

بوسه "نوید محمدزاده" بر صورت "هوتن شکیبا" + عکس

سیّد حسین شفیعی دارابی اثبات بطن قرآن در پرتو آیه «ما فَرَّطْنا فِی الْکِتابِ مِنْ شَیْ ءٍ»

محرم عباسی, حسین خنیفر, مائده السادات واعظ موسوی, میثم صمیمی بررسی تأثیر مدیریت منابع انسانی اسلامی بر عدالت سازمانی، رضایت شغلی و ترک خدمت کارکنان

آنهایی که طرح «نکاشت» را مطرح می کنند باید از جریان انقلاب حذف شوند

هیات مدیره جدید کنفدراسیون صنعت ایران

خوارزمی و تمام مشکلات یک دانش آموز برای رسیدن به جایزه/ سازمان ها به طرح من می گویند طرح بچه مدرسه ای!

اگر می دانستید چرا خداوند به غم و اندوه مبتلایتان می کند!

آیین نامه اجرایی نحوه پرداخت یارانه های نقدی و غیرنقدی تصویب شد

واردات «خاک برای خواب گربه» با دلار دولتی!

محمدجواد اسکندرلو بررسی مصداق انحصاری السابقون الاوّلون در آیه 100 سوره توبه

سربازی که دستور حاج قاسم سلیمانی را اطاعت نکرد!

بال هواپیمای بازیکنان تیم ملی عربستان دچار آتش سوزی شد+ عکس

سعید مسعودی پور, بهروز قاسمی طراحی چارچوب تبلیغات اجتماعی برای جلب کمکهای مردمی مبتنی بر الگوی دینی

شجاعت اصغر و ابراهیم و دستمال سرخ ها به ما روحیه می داد

عکس خانوادگی خانم بازیگر در کنار همسر کارگردانش

مهدی مقیمی بررسی تاثیر کیفیت زندگی بر جرم سرقت

دکتر حسین راغفر، دکتر اسماعیل صفرزاده، فهیمه علی اکبری سلامی اندازه گیری شاخص نابرابری چند بعدی در مناطق شهری ایران 1392-1368

دکتر علی شیرخانی ، آقای هادی ترکی تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر حوثی های یمن

فرزانه احمدیان یزدی، دکتر مسعود همایونی فر، دکتر محمدحسین مهدوی عادلی، دکتر محمدعلی فلاحی،دکتر سید محمد حسینی انباشت سرمایه های ملموس و ناملموس در ایران با تأکید بر نقش رانت منابع طبیعی

متن چند پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان

آشفتگی الگوی بارش در ایران

صیادی تورانلو, سپیده ثقفی پیامدهای اخلاق کار اسلامی

تیپ پر زرق و برق «کتایون ریاحی» در یک مراسم/عکس

روح الله محمدعلی نژادعمران، حسام امامی دانالو مقایسه تطبیقی دیدگاه حرالّی اندلسی و علامه طباطبایی در تفسیر هبوط حضرت آدم

ابعاد حادثه ایرانشهر دقیقاً بررسی و به مردم گزارش شود

محسن احمدآخوندی واکاوی مفهوم تبیین و گونه های مختلف آن در آیه 44 سوره نحل

بزرگداشت آیت الله شب زنده دارجهرمی در جهرم برگزار می شود

ایرج بابایی، اسماعیل کشاورز صفی یی مفهوم خطا و نقش آن در ساختار طبقه بندی مسئولیت مدنی

دکتر محمدعلی خورسندیان، فرهاد محمدی بصیر الزام به اجرای عین تعهدات قراردادی در حقوق ایران در مقایسه با اسناد نوین حقوق خصوصی

نمایی نزدیک از چشم گربه

دکتر محمد شورمیج تأثیر انقلاب اسلامی بر مناسبات عربستان با ایران در دهه نخست نظام جمهوری اسلامی

ست های پیشنهادی با دامن های بلند

مدل شومیز ساده

کانال اطلاع رسانی برای شهدای خراسان جنوبی ایجاد شود

راه فرزندم را ادامه می دهم/ همچنان در مسیر مقاومت زندگی می کنیم

مجید معارف، شادی نفیسی، زهرا مقیمی شأن تعلیمی روایات تفسیری از دیدگاه علامه طباطبایی و اصول تفسیری

شورای امنیت بر راه حل سیاسی بحران یمن تاکید کرد

انتقاد به مدیریت شهری در راستای بهبود وضعیت است

ورود مدعی العموم به مسائل خدمات شهری در راستای حفظ حقوق عامه

انتخابی دیگر از کتاب الف لام خمینی ایران بدون شاه، یک ایران خوب خواهد شد/ رایج ترین پرسش خبرنگاران از آیت الله چه بود؟

سیف از دو نماینده مجلس شکایت کرد

العالم / معاون ستاد ارتش امارات در ساحل غربی یمن به هلاکت رسید

تصویری ناب و دیده نشده از وادی السلام نجف

حریم فراموش شده

طرح «حقوق و مزایای مدیران» در دستور کار مجلس

کمیسیون اصل 90 مجلس چه وظایفی دارد؟

احمد آقایی زاده ترابی تحلیل سیر اندیشه مفسّران در تفسیر «وَ عَلَّمَ آدَمَ الأَسْماءَ کُلَّها»

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

تجمع دانشجویان در اعتراض به احکام سنگین

درخواست 100 میلیاردی مدیرعامل سروش!

پشت پرده ائتلاف مقتدی صدر با رقیب سرسختش/ آیا العبادی، مقتدی صدر و هادی العامری را دور می زند؟

دکتر مسلم آقایی طوق نگاه تطبیقی به صلاحیت هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نسبت به ابطال مقررات

مادر خبرنگار شهید سوری: راه فرزندم را ادامه می دهم/ همچنان در مسیر مقاومت زندگی می کنیم

با جداسازی منابع درمان تامین اجتماعی موافق نبودم/تضمین می دهم که پول کارگران به تامین اجتماعی بازگردد

محمد نصیری، محسن اسماعیلی پذیرش قول امین در فقه امامیه و آیین دادرسی مدنی

حکم استفاده از تافت و مواد نگه دارنده مو برای وضو

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

لست بدترین طیارت جنگی امریکایی

مجری معروف و محبوب تلویزیون در گذر زمان/عکس

خیابان فرشته در قُرق بچه پولدارها/ عکس

عناوین روزنامه های سیاسی 29 خرداد 97/ عطش حقارت 100 نفره +تصاویر

چهارمین تیم عربی که امشب طعم شکست چشید

عناوین روزنامه های سیاسی 29 خرداد 97/ خروج از پروتکل الحاقی و NPT +تصاویر

عضو جدید شورای اسلامی رشت تحلیف شد

اتباع خارجی در شهرری هم فرصت هستند هم تهدید

تکرار اعتراض و تجمع فرهنگیان بازنشسته 96

جزییات برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر

راننده "بن لادن" گرفتار شد

جا شدن در دل خواستگار با ترفندهای زیر

آیا پیش از بارداری باید داروهایی را که مصرف می کنم تغییر بدهم؟

انتقال فرهنگ ایثار راه موفقیت کشور در همه عرصه هاست

خبرهای خوب مجلس برای رانندگان

مهمترین نکات قبل از ازدواج

عثمان محمدپرست+ زندگینامه

دیگر نیازی به ارائه کپی مدارک در ادارات نیست

اگر خفه ام کنند سازش نخواهم کرد

پاسخ به شائبه ها پیرامون تلگرام طلایی

اشکالی که سید جمال خوانساری را عالمی بنام کرد

خانم مجری در جشن تولد خودمانی «بهنوش بختیاری»/عکس

مروری بر نقش مفاخر فرهنگی در خلق فرصت های اقتصادی در گردشگری

901 کانون مساجد گیلان؛ میزبان طرح غنی سازی اوقات فراغت

فتحی: استعفای خود از نمایندگی را تقدیم هیات رییسه مجلس کردم

نگاهی به مهمترین عملیات موشکی برون مرزی سپاه

روزنامه نگار و مترجم پیشکسوت درگذشت

جدال روزنامه کیهان با روزنامه جمهوری اسلامی

اعتیاد به بازی های کامپیوتری اختلال رفتاری است؟

سورپرایز تیم امنیتی بولتون برای ایران چیست/ هشدار در باره همکاری تازه مریم رجوی و یاران ترامپ

برد سه شیرها در لحظه آخر

نشست فرهنگی ایران و ایتالیا در رم

گزارش تصویری: بزرگداشت حجت الاسلام والمسلمین دکار احمد احمدی در مسجد اعظم قم

ویکی باتز از اتهام تئوری توطئه تا واقعیت های علمی تایید شده

ویکی باتز از اتهام تئوری توطئه تا واقعیت های علمی تایید شده