مطالب مرتبط:
بهره برداری از فاز نخست پروژه برج هنر ایلام در زمان مقرر
90 درصد برنامه های درمان اعتیاد کشور در اختیار بخش خصوصی است
90 درصد برنامه های درمان اعتیاد کشور در اختیار بخش خصوصی است
خروج از برجام خللی در تامین تجهیزات صنعت نفت ایجاد نمی کند/ فقط یک چهارم کالاها وارداتی است/ دولت اقتصاد ساخت تجهیزات و پیمانکاری را به بخش خصوصی بسپارد
برنامه های درمان اعتیاد در اختیار بخش خصوصی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 خرداد 1397 ساعت 00:352018-05-25سياسي

پایان امسال فاز اول خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری می رسد/ بهسازی بافت فرسوده را به بخش خصوصی بسپاریم/ دیگر شاهد حضور بازنشستگان در بسیاری از پست های مدیریتی نخواهیم بود


رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در خصوص زمان اتمام پروژه مترو تهران گفت: «بی شک تأثیر خروج آمریکا از برجام در سرنوشت حمل ونقلی تأثیر خواهد گذاشت.

- " رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در خصوص زمان اتمام پروژه مترو تهران گفت: بی شک تأثیر خروج آمریکا از برجام در سرنوشت حمل ونقلی تأثیر خواهد گذاشت.

گزارشی معاونت برنامه ریزی مبنی بر اینکه تأثیرات تحریم ها بر شهرداری تهران چه خواهد بود و چه خواهد شد، تهیه کرده است.

در آن گزارش نشان داده شده است که این امر بی تأثیر نخواهد بود به خصوص که برخی خریدهای خارجی ما در این حوزه که تأمین واگن است، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

شعارسال": یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث در یکسال گذشته در شورای شهر که رییس شورای شهر تهران – محسن هاشمی هم بر آن تأکید ویژه دارد، تکمیل و توسعه حمل و نقل عمومی و ریلی است.

با بازید مجید فراهانی از خبرگزاری برنا در چند روز گذشته، آسیب های مناطق جنوب شهری تهران، حمل و نقل ریلی، درآمدهای پایدار و .

از جمله موضوع های مورد گفت وگو با وی بود.

در ادامه قسمت دوم گفت وگو با رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران را خواهید خواند.

مجید فراهانی – رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که یکی از کارهای مهمی که از ابتدا کار در شورای شهر پنجم انجام داده اید، بازدید از مناطق دورافتاده تهران است، کدام مناطق جزو پر آسیب ترین مناطق تهران قرار دارد و برای بهبود باید چه اقداماتی انجام داد، بیان کرد: به عنوانِ نمایندگانِ مردم وظیفه ای بر دوش داریم و آن این است که به صورت مرتب طی یک برنامه منظم با شهروندان ارتباط برقرار کنیم و مشکلات شان را بررسی کنیم.

تاکنون 12 منطقه از مناطق 22 گانه تهران را به همراه تعدادی از سازمان ها و شرکت ها بازدید کرده ام.

علاوه بر اینکه مشکلات مردم و منطقه در این بازدیدها بررسی شد از پروژه های موجود در منطقه هم بازدید به عمل آمد.

با شورایاران جلسه برگزار کرده ایم و به همراه آن ها مشکلات محله را فهرست و از طریق نامه نگاری با مسوولان مختلف در شهرداری تهران و خارج مشکلات شان را دنبال کرده ایم.

این اقدام بسیار مهمی است که باید درهمه ایام صورت گیرد و نباید تنها معطوف به دوماه انتخابات شود.

وظیفه هر نماینده ای این است که از ابتدا آغاز فعالیت خود این دست از اقدامات اولیه و مهم را انجام دهد.

با بررسی های انجام شده، بیشترین آسیب متوجه مناطق جنوب شهر تهران است؛ هرچند شعار کم شدن فاصله بین جنوب و شمال بیان شد و همچنین برای اینکه این فاصله را کم کنند اتوبان امام علی را ساختند تا فاصله تجریش و شهرری نیم ساعته طی شود اما در واقعیت اینگونه نیست.

بیشترین آسیب اجتماعی در خصوص بافت فرسوده در مناطق جنوب شهر تهران است؛ اگر زلزله ای با ریشتر بالا در شهر تهران رخ دهد بیشترین خسارت و تلفات متوجه جنوب شهر خواهد بود.

بسیاری از پساب ها در جنوب شهر تجمع می کند که مشکلات بسیاری از جمله زیستی، آلودگی محیطی در پی دارد.

همچنین این مناطق از حیث سرانه ها از جمله سرانه آموزشی، فضای سبز، بیمارستانی و .

کمترین بهره و بیشترین مشکلات را دارند.

اولین اقدامی که در این خصوص انجام داده ایم و در بودجه سال 97 هم خودش را نشان داد این است که تلاش شد تا فاصله بین بودجه تخصیص داده شده شمال و جنوب شهر تهران کاهش داده شود چون ریشه این مسئله به بی عدالتی در بودجه شهرداری تهران برمی گردد.

منطقه یک تهران نسبت به بقیه مناطق بیش از 4 برابر بودجه دریافت می کرد؛ طبیعی است زمانی که یک منطقه بودجه بیشتری نسبت به بقیه مناطق دریافت کند از توسعه بیشتری در آن منطقه برخوردار خواهد بود.

تمرکز روی بحث عدالت بودجه مناطق بسیار موضوع مهمی است.

شهروندان باید احساس کنند که منطقه کم برخوردارتر، خدمات بیشتری دریافت می کند.

وی در پاسخ به این سوال که ابهامات بسیاری در مورد بافت فرسوده وجود دارد بگونه ای که طیبه سیاوشی چند روز گذشته بیان کرد که ساکنین بافت فرسوده حاضر به تخلیه خانه خود و جا به جایی نیستند، گفت: بافت فرسوده مسئله بسیار مهمی است که ریاست جمهوری در سه ماهه گذشته 3 بار در خصوص این موضوع صحبت کرد.

بازآفرینی شهری موضوع مهمی است که دولت بودجه خوبی برای آن قرار داده و آقای ترکان را مسوول هماهنگی بین دستگاه ها کرده است.

همچنین وزارت مسکن و شهرسازی اقداماتی را در این مورد آغاز کرده و شهرداری تهران بودجه و حمایت های خوبی را انجام داده است.

شهرداری تهران از هر سازنده ای که در بافت فرسوده فعالیت کند هیچ گونه عوارض و هزینه ای بابت صدور پروانه ساختمانی یا هزینه های دیگر شهرسازی دریافت نمی کند.

این انتظار از بقیه دستگاه ها از جمله آب و فاضلاب، برق، مخابرات و .

است که رایگان شوند تا به منزله تشویقی برای سازنده ها باشد.

با توجه به اینکه 15 درصد بافت تهران، جزو بافت فرسوده محسوب می شود و باید نگاه ویژه ای نسبت به آن باشد.

دولت نباید درگیر ساخت وساز در بافت فرسوده شود بلکه باید تسهیلاتی را فراهم کند تا بخش خصوصی و سرمایه داران این اقدامات را انجام دهند؛ البته این کار آغاز شده و همه تلاش شهرداری تهران این است که با انواع مختلفی از تسهیلات سازندگان را تشویق به ساخت وساز در بافت فرسوده کند.

اعتقاد دارم که برخی مناطق باید شبیه به نواب به صورت بلوکی ساخته شود.

منطقه 15 و بخش هایی از منطقه 12 استعداد ساخت بلوکی را دارند که البته مطالعات بازسازی و بازآفرینی بلوکی در حال انجام است.

فراهانی در پاسخ به این سوال که آیا تهران از فعالیت های عمرانی اشباع شده و یا هنوز به این دست از فعالیت ها نیاز دارد، اظهار کرد: درتنها موضوعی که احتیاج به سرمایه گذاری بیشتری داریم موضوع مترو و حمل ونقل عمومی است.

باید بتوانیم باقی خطوط برنامه ریزی شده مترو و تجهیزات خریداری نشده را تکمیل و همچنین نیازهای واگن را تهیه کنیم.

در کنار این موضوع برخی پروژه های عمرانی هم احتیاج به پیگیری دارند برای مثال اتوبان یادگار که به منطقه سی متری جی برمی گردد هنوز تکمیل نشده و دسترسی برخی شریان های بزرگراهی به داخل ایجاد نشده است در اتوبان امام علی همچنان نیمی از دسترسی های محلی برقرار نیست که باید این دسترسی ها ساخته شود.

در شهر تهران بی نیاز از فعالیت های فنی عمرانی نیستیم که معاونت فنی عمرانی برخی اقدامات عمرانی مهم را در دستور کار خود قرار دارده است.

پیش از آنکه به پیشبرد فعالیت های عمرانی توجه داشته باشیم بایستی فعالیت های نرم افزاری و استفاده از این فضا را برای بهره بری ایجاد کنیم.

زمانی که به تکمیل خط مترو می پردازیم از آن طرف هم باید برای آن واگن تهیه کنیم.

بعضا در برخی خطوط گزارشاتی شده که حداکثر 45 دقیقه حدفاصل دو قطار است که این نشان دهنده مشکل جدی در تعداد واگن ها است.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که چه زمانی خطوط مترو تکمیل می شوند، بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا آخر سال 97 فاز اول خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری می رسد و سال آینده کل خط با تمامی ایستگاه ها به بهره برداری قطعی خواهد رسید.

باتوجه به اطلاعات و گزارشاتی که مدیران مربوطه نسبت به تأمین قطار و واگن ارسال کرده اند 2 تا 3 سال این امر به طول خواهد انجامید.

تهیه این واگن ها از کشورهایی مثل فرانسه، چین و اسلواکی خواهد بود همچنین در حال مذاکره با روسیه هستیم؛ در ضمن واگن سازی شهرداری تهران هم برای این کار فعال است.

فراهانی در پاسخ به این سوال که باتوجه به اعمال تحریم ها، آیا قراردادهای ریلی متوجه ضرر خواهند شد، گفت: مشکل اصلی تحریم ها گریبانگیر بانک ها و شرکت های چند ملیتی عظیم که سهام داران آن امریکایی ها هستند، است.

باید تلاش شود که بیشتر با شرکت های کوچک و متوسط در اروپا و خارج از اروپا که از موضوع تحریم ها کمتر آسیب خواهند دید، مذاکره و قرارداد بست؛ این نکته مهم باید پیش منظر تصمیم گیری مدیریت شهری باشد.

وی در خصوص سرنوشت حمل و نقل ریلی و توسعه ریلی بعد از برجام، تصریح کرد: بی شک تأثیر خروج امریکا از برجام در سرنوشت حمل ونقلی تأثیر خواهد گذاشت.

گزارش خوبی معاونت برنامه ریزی مبنی بر اینکه تأثیرات تحریم ها بر شهرداری تهران چه خواهد بود و چه خواهد شد، تهیه کرده است.

در آن گزارش نشان داده شده است که این امر بی تأثیر نخواهد بود به خصوص که برخی خریدهای خارجی ما در این حوزه که تأمین واگن است، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت اما بگونه ای نخواهد بود که این تأثیر موجب شود که حمل ونقل عمومی تهران به شکست بی انجامد تنها مدت زمان و هزینه کار بیشتر می شود اما متوقف نخواهد شد.

فراهانی در ادامه در مورد برخی موضوعات شهری افزود: سازمان زیباسازی شهرداری تهران در ایجاد فضای شاد در شهر تهران نقش بسیار مهمی در حوزه نشاط و شادابی شهر دارد.

باید به سیما و منظر شهری بیشتر پرداخته شود و به وضعیت فرهنگی - اجتماعی شهر توجه ویژه ای شود.

برای ایجاد فضای شاد و بهره وری در آن فضا، پارک ساخته شده اما همچنان تجهیزات آن وجود ندارد؛ باید از فضاهای متروکه شهری استفاده کرد.

گزارشی چند روز گذشته به دست بنده رسیدمبنی بر اینکه شهر تهران نیازمند 12 هزار کلاس درس به خصوص در مناطق جنوب شهر است.

با توجه به اینکه در تهران بسیاری فضای متروکه وجود دارد، می توان از این فضا استفاده بهینه کرد و مشکلات سرانه فضای سبزی یا آموزشی را حل کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه شهری با ابعاد تهران می تواند به درآمد پایدار برسد، گفت: سهم درآمدهای پایدار شهری در بودجه شهرداری تهران در سال گذشته 25 درصد و در طول ده سال گذشته این سهم از 14 درصد تا 25 متفاوت بوده است اما سال جاری این سهم به حدود 30 درصد رسیده است.

درآمدی را درآمد پایدار می گوییم که با فعل و انفعالات اقصادی و بالا و پایین شدن ها متضرر نشود و از بین نرود و همچنین به محیط زیست لطمه ای نزند؛ یعنی درآمد، درآمد سبز باشد.

سهمی که شهرداری تهران از ارزش افزوده دارد را درآمد پایدار می گوییم همچنین عوارضی که شهروندان می پردازند هم جزو این درآمد است.

توسط شورای شهر الزام شده است که شهرداری تهران تلاش کند که سهم سالانه ده درصد افزایش یابد تا بتوانیم در دوره پنجم به بیش از 50 درصد سهم درآمد پایدار برسیم.

مهمترین مسئله این است که یک سری فضاهای درآمدی برای شهرداری تهران وجود دارد که تاکنون شهرداری اقدامی برای احیاء این درآمدها نداشته است مثل استفاده از فضاهای تحت العرضی زیر زمین برای ساخت مراکز، تونل های تجاری و فضاهای تفریحی مورد نیاز شهروندان.

همچنین در همه کشورهای دنیا کمک های دولتی بخش خوبی از درآمدهای شهرداری بوده است؛ با توجه به رابطه خوبی که شهرداری تهران با دولت دارد باید طبق قانون این کمک های دولتی در توسعه خطوط مترو صورت گیرد و نیمی از این هزینه ها را باید دولت بپردازد.

فراهانی در پاسخ به این سوال که شهرداری تهران چه تعداد هلدینگ دارد و این هلدینگ ها چه فعالیتی می کنند، بیان کرد: درحال حاضر 23 شرکت و 21 سازمان متعلق به شهرداری تهران است که در مجموع 44 شرکت و سازمان در شهرداری تهران فعالیت می کنند.

شهرداری شامل 9 معاونت و 22 منطقه است که این شرکت ها و سازمان ها در زیر مجموعه معاونت های شهرداری تهران و توسط این معاونت ها کنترل می شوند.

یکی از اقدامات مهم شهرداری تهران ساماندهی تشکیلاتی و ساختار سازمانی شهرداری است.

فعالیت های خوبی توسط اداره کل تشکیلاتی شهرداری انجام شده تا بتوانیم شاهد یک ساختار کارآمد در این حوزه باشیم.

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در پایان در خصوص تصویب قانون منع بکارگیری کلیه بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: دیگر شاهد حضور بازنشستگان در بسیاری از مدیریت های دولتی و فرا دولتی نخواهیم بود و بدنه جوان و نسل جوان این امکان را پیدا کرده است که از تجربیات بازنشستگان استفاده و جایگزین آن ها شوند.

تصور می کنم این کار 15 درصد از بدنه مدیریتی کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد و اجازه خواهد داد که جوانان در این عرصه های مدیریتی ورود پیدا کنند.

با اعمال این قانون بافت میدیریت کشور، بافت جوان تری خواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا ، تاریخ انتشار: 4خرداد 1397 ، کدخبر: 710768،www.

borna.

news
کلید واژه ها: شورای شهر تهران - تهران - شورای شهر - شهر تهران - شورای - مناطق - شهرداری تهران - مشکلات - نظارت - بودجه - مترو تهران - رییس شورای شهر تهران - حمل و نقل - پروژه - منطقه - شهرداری - فراهانی - حمل و نقل عمومی - رییس شورای شهر - اقدامات اولیه - برنامه - مترو - نامه - برگزار - آمریکا - بافت فرسوده - برنامه ریزی - مناطق تهران - بازنشستگان - همراه

آخرین اخبار سرویس:
همکاری رسانه ای ایران و الجزایر گسترش می یابد

فارس منتشر کرد اعتراض وزیر دادگستری به وزیر اقتصاد در مورد مکلف کردن کانون های وکلا به ثبت اطلاعات پروانه وکالت + سند

«هویت»، حلقه مفقوده شهر های جدید

شوخی با کرسی های آزاد اندیشی

کرسی های آزاد اندیشی

پرداخت مطالبات بازنشستگان سال 96 تا شهریور ماه/ بازگشت قانون جامع ایثارگران به صحن علنی مجلس

بررسی تعیین منابع مالی طرح افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون شوراها

208 زوج در خراسان جنوبی به زندگی مشترک بازگشتند

نگاه روزنامه عصرقلم به هفته قوه قضاییه

اعتقاد به مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی خیانت به مملکت است

مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی رضوی تمدید شد

خبر خوش نوبخت برای فرهنگیان در کمیسیون آموزش مجلس + جزییات

استقرار ایست بازرسی در مناطق آلوده به مواد مخدر

توضیح سخنگوی ناجا درباره حواشی ملک لواسان

باران فرودگاه های مسکو به تعطیلی کشاند

استیضاح زنگنه به هیئت رییسه مجلس ارجاع شد

کشف 600 کیلوگرم مواد مخدر در سال گذشته در ایلام

72 هزار و 730 داوطلب خوزستانی در آزمون سراسری رقابت می کنند

باهنر: مذاکره با سنگ و چوب بهتراز مذاکره با ترامپ است

طائب اظهاراتش درباره بقایی را تکذیب کرد

وزیر کشور سه شنبه به قرقیزستان می رود

اسلام و عقلانیت و آزاد اندیشی عقلی

در باب کرسی های آزادی اندیشی

بسیاری از ازدواج ها به دلیل مشکلات جنسی به طلاق منجر می شود

توضیح سخنگوی ناجا درباره حواشی ملک لواسان

توضیح سخنگوی ناجا درباره حواشی ملک لواسان

استقرار ایست بازرسی در مناطق آلوده به مواد مخدر

ما با هم قهرمانیم.

اصولگرا و اصلاح طلب به بروجردی رأی ندادند

تغییرات اساسی به کمیسیون امنیت ملی مجلس رسید

ارادت شهید مدافع حرم به علامه حسن زاده آملی

کوچکترین کامپیوتر جهان که ابعادش تنها 0٫3 میلیمتر است

«حجاج» سوغات سفر خود را از ایران تهیه کنند

رییس ستادکل ارتش و رییس پارلمان ترکیه رأی دادند

علیرضا بیرانوند در تیم منتخب جام جهانی از نگاه گاردین

اعزام تیم امدادی تازه نفس برای جستجوی دختر غرق شده

حضور ظریف در اتاق بازرگانی ایران (گزارش تصویری)

اختصاص 384 میلیارد تومان برای مقابله با هرگونه سناریو اقتصادی

اولین جشنواره برترین های تبلیغات ایران، آبان ماه برگزار می شود

تازه‎ترین اظهارات دادستان زاهدان درباره پرونده تجاوز در ایرانشهر

مختومه شدن بیش از 17 درصد پرونده هادر شورای حل اختلاف گچساران

جزییات برنامه تشییع، خاکسپاری و گرامی داشت شهید دایی پور

کمبودهای عاطفی و مشکلات خانوادگی از عوامل اصلی گرایش به اعتیاد است

بازدید نماینده فائو از طرح بین المللی RFLDL در خراسان جنوبی

جرای کنسرت آموزشی آموزشگاه ایران در پل سفید

وداع با پیکر فرمانده با سابقه ایرانی در معراج شهدا

خاطره مدیرعامل ستاد دیه کشور در خصوص تصویب یک طرح/ تبدیل همایش ماهانه مسئولان قضایی به هفته قوه قضاییه برای کاهش هزینه ها

برگزاری بیش از 75 عنوان برنامه در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در آذربایجان غربی

تغییرات اساسی به کمیسیون امنیت ملی مجلس رسید

ظریف: گروهی از سوی یک کشور همسایه برای تبلیغ علیه ایران حمایت می شوند

امریکا یک روزنه اعتماد در میان مردم جهان ندارد

اصولگرا و اصلاح طلب به بروجردی رأی ندادند

لزوم تغییر رویکرد در مواجهه با موضوع اوقات فراغت/تشکیل دبیرخانه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان

ضرورت توجه به غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان

استعدادهای دانش آموزان در شورای آموزشی مدارس مشخص شود

معاون اول رییس جمهور به گیلان سفر می کند

«روان» مردم، هدف بی بی سی و سلبریتی ها/ وقتی یک دروغ سوژه اول رسانه ها می شود

نخستین مرکز ترک اعتیاد بانوان در خوزستان افتتاح شد

آسیب شناسی کرسی های آزاداندیشی

کرسی نظریه پردازی، کرسی آزاداندیشی و مناظره

روایت محمد هاشمی از توطئه کودتای نظامی آمریکا در زمان امام(س)

شفر به ایران نیامده ممنوع الخروج شد

برگزاری اولین دوره آموزشی روانشناسی در موزه دفاع مقدس

برگزاری دوره های آموزش داستان نویسی/ برنامه های جایزه ادبی «یوسف» استان تهران

طلاق مکروه ترین حلال خداوند است

سامانه سجام چیست؟

نذر کرد 2 سال مدافع حرم

حجت الاسلام رییسی: دستگاهها باید بسترهای وقوع جرم را از بین ببرند

روحانیون با حضور در مدارس به شبهات دانش آموزان پاسخ دهند

روحانیت لحظه ای صحنه دفاع از دین و انقلاب را ترک نمی کند

فتاح: هنوز آیین نامه اجرایی اختصاص بودجه برای رفع فقر مطلق در جامعه توسط دولت صادر نشده است

ساخت بزرگ ترین اورژانس بیمارستانی کشور در شاهرود

نجات 9 آبشارنورد گرفتار در هزارچم

هشدار هواشناسی درباره افزایش سرعت وزش باد

قوه قضاییه و نیروی انتظامی قدرت دادخواهی شهروندان را دارند

گرامیداشت روز المپیک توسط دوچرخه سواران بردسکن

بابایی در رده پانزدهم آسیا قرار گرفت، محجوب حذف شد

تخریب ساخت و سازهای غیرقانونی در سواحل بندرلنگه

گزارش فارس از خبر تجاوز در زاهدان و حاشیه های آن «روان» مردم، هدف بی بی سی و سلبریتی ها/ وقتی یک دروغ سوژه اول رسانه ها می شود

5 عادت فوق العاده مخرب که انگیزه شما را سرکوب می کند

زمان بازدید وزیر اطلاعات از تاسیسات هسته ای

سرپرست روابط عمومی سازمان بسیج منصوب شد

تاریخ برگزاری انتخابات شوراهای محلی سوریه اعلام شد

اختتامیه دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس برگزار می شود

«محمدقاسم فروغی جهرمی» دبیر هشتمین جایزه کتاب سال دفاع مقدس شد

جواد فروغی: در آینده نه چندان دور با برنامه فاخر قرآنی به خدمت مردم می آیم/ آشنایی با تفسیر قرآن در کنار حفظ و قرائت، لازمه موفقیت ماست

عبور از مشکلات نیازمند استقرار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است

یک نیروی انقلابی تا وقتی که نفس دارد باید در خدمت انقلاب باشد

رد ادعای یکی از شاکیان پرونده تجاوز در ایرانشهر

سردار مدافع حرم دایی پور چگونه به شهادت رسید؟ + صوت

رسانه ها در قبال تعطیلی کارخانه ها سکوت کردند/ 400 مورد احقاق حقوق عامه توسط دادستان ها

متکدیان چهره کرج را زشت کرده اند / تعیین تکلیف پروژه بلوار خوارزمی

معاون اول رییس جمهور به گیلان سفر می کند

کوتاهی مدیران در ارائه برنامه های طرح بازآفرینی شهری قابل قبول نیست

مشکلات حوضه آبریز زاینده رود باید در سطح ملی رفع شود

شاخصه های کرسی آزاد اندیشی از منظر قرآن

بررسی استیضاح وزیر نفت در کمیسیون انرژی

بیش از 84 هزار داوطلب از فارس در آزمون سراسری شرکت می کنند

آموزش و پرروش متولی صدور مجوز برای همایش های کنکوری است

برنامه های متنوعی در سالروز شهادت بهشتی اجرا می شود

پایان امسال فاز اول خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری می رسد/ بهسازی بافت فرسوده را به بخش خصوصی بسپاریم/ دیگر شاهد حضور بازنشستگان در بسیاری از پست های مدیریتی نخواهیم بود

پایان امسال فاز اول خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری می رسد/ بهسازی بافت فرسوده را به بخش خصوصی بسپاریم/ دیگر شاهد حضور بازنشستگان در بسیاری از پست های مدیریتی نخواهیم بود