مطالب مرتبط:
مشکلات کامیون داران هر روز بیشتر از دیروز/ دلار قیمت لوازم یدکی و دستمزد را تعیین می کند نه دولت
کامیون داران خرم آباد خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند
کامیون داران خرم آباد خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند
کامیون داران شهرضا خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند
کامیون داران شهرضا خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 خرداد 1397 ساعت 02:352018-05-23اقتصادي

مشکلات کامیون داران هر روز بیشتر از دیروز/ دلار قیمت لوازم یدکی و دستمزد را تعیین می کند نه دولت


افزایش بی رویه قیمت لوازم یدکی ناوگان عمومی جاده ای، احتکار قطعات و لوازم یدکی برای سودجویی بیشتر، رشد بی سابقه دستمزد تعمیرگاه ها و تأثیر غیرمنطقی قیمت ارز بر نرخ دستمزد و قیمت لوازم یدکی، - مشکلات کامیون داران هر روز بیشتر از دیروز/ دلار قیمت لوازم یدکی و دستمزد را تعیین می کند نه دولت " افزایش بی رویه قیمت لوازم یدکی ناوگان عمومی جاده ای، احتکار قطعات و لوازم یدکی برای سودجویی بیشتر، رشد بی سابقه دستمزد تعمیرگاه ها و تأثیر غیرمنطقی قیمت ارز بر نرخ دستمزد و قیمت لوازم یدکی، از مشکلات این روزهای رانندگان است.

شعارسال": پس از نوسان اخیر ارزی و بروز برخی مشکلات در اقتصاد کشور بخش حمل ونقل جاده ای به عنوان یکی از اصلی ترین مد های حمل و نقلی و ساختار استراتژیک جابه جایی ها که در توسعه اقتصادی کشور هم مؤثر است، دچار مشکلات فراوانی شد.

افزایش قیمت ارز و همچنین بروز تورم در کنار نرخ های ثابت کرایه حمل موجب شده است که مالکان و رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی جاده ای کشور به ویژه در بخش حمل بار، دچار مشکلات فراوانی شوند، به نحوی که این مشکلات موجب شده است، قادر نباشند کوچکترین نیازهای زندگی خود را تأمین کنند.

* قطعه فروشان قیمت قطعه را روزانه افزایش می دهند یکی از این رانندگان درباره مشکلات قشر مالکان کامیون و راننده ها می گوید: پس از افزایش قیمت ارز، قیمت قطعات و لوازم یدکی کامیون در کشور بسیار بالا رفت، قطعه فروشان و فروشندگان قطعات یدکی، به هیچ عنوان مایل به فروش نیستند، قطعات در انبارها موجود است، اما چون هر روز با تورم مواجه هستیم و قیمت ها هر روز فرق می کند، آنها هم قطعه نمی فروشند و به قول خودشان اگر امروز نفروشند، فردا هزار تومان گران تر می فروشند.

سیدهادی که از رانندگان قدیمی کامیون است در این باره به خبرنگار فارس می گوید: تا همین چند ماه پیش یک واشر سرسیلندر بنز 10 چرخ را 17 هزار تومان خریداری می کردم اما امروز با التماس به قیمت 35 هزار تومان به من فروخته اند و وقتی علت را جویا می شوم می گویند دلار گران شده است.

وی گفت: به تازگی کامیون من نیازمند تعمیرات اساسی و تعمیر موتور شده است، اما به هر قطعه فروش و مغازه لوازم یدکی که مراجعه می کنم اول می گویند قطعه نداریم، زمانی که زیاد اصرار می کنم می گویند پس اجازه بدهید با تهران تماس بگیریم ببینیم امروز این قطعه را باید به چه قیمتی به شما بفروشیم؛ حتی پیش آمده است که امروز یک قیمت بابت قطعه به من داده اند و روز دیگر آن را گران تر فروخته اند که وقتی علت را جویا می شویم، می گویند امروز قیمت دلار فرق کرده است.

* نرخ گذاری سرخود دستمزد تعمیرگاه ها بر اساس قیمت روز ارز این راننده کامیون افزود: دستمزدهای تعمیرگاه ها نیز با قیمت دلار چند برابر شده است تا همین چند ماه پیش تعمیرگاه بابت یک تعمیر موتور از ما حدود یک میلیون تومان دریافت می کرد، اما به تازگی این رقم به 2 میلیون و 2 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

وی افزود: یک تعمیر موتور کامیون 10 تن برای من 20 میلیون تومان خرج برداشته است، یک میل لنگ 2 میلیون تومانی امروز و تا این لحظه 4 میلیون تومان به فروش می رسد، دستمزدها هم که چند برابر شده است، اما در این شرایط کرایه ها، همان کرایه های 5 سال پیش است، در حالی که بهتر است کرایه ها به روز شده و یا بر اساس تن کیلومتر باشد.

وی درباره درآمد حاصل از فعالیت مداوم یک کامیون در یک ماه، توضیح داد: در حال حاضر اگر کامیون هیچ خرجی نداشته باشد، ماهانه یک میلیون و 300 هزار تومان هزینه گازوییل و حدود 600 هزار تومان هزینه تعویض روغن و فیلتر دارد که با این نرخ کرایه ها اصلاً منطقی نیست؛ اگر خیلی خوب کار کنیم، ماهانه حداکثر 5 میلیون تومان خواهیم داشت که 2 میلیون تومان آن هزینه سوخت و روغن است و این هم به شرطی که ماشین هیچ خرج اضافه ای نداشته باشد، حالا خرج خوراک روزانه راننده و شاگرد هم بماند.

* نظارتی از سوی اصناف و دولت بر قیمت قطعه و دستمزد تعمیرگاه ها نیست وی همچنین به نرخ های گران و کیفیت نامناسب در برخی برند های لاستیک تولید داخل اشاره کرد و گفت: همین چند ماه پیش یک جفت لاستیک تولید داخل خریداری کردم که 3.

1 میلیون تومان بود، اما پس از 3 ماه دور لاستیک کاملاً بیرون آمد؛ در حالی که لاستیک خارجی با همین قیمت حداقل 2 سال برای من عمر می کند؛ برای تهیه لاستیک خارجی هم باید باری را به مقصد چابهار داشته باشیم و با لاستیک های فرسوده به چابهار برویم، آنجا یک جفت لاستیک خارجی (با نصف قیمت سرزمین اصلی) خریداری کرده و نصب کنیم و لاستیک های خود را هم همان جا ارزان بفروشیم و برگردیم .

این راننده کامیون گفت: در این شرایط که دستمزدها و قطعات گران شده است، هیچ نظارتی از سوی اصناف تعمیرگاه ها، قطعه فروشان و تراشکاران وجود ندارد، هر کارگاه و تعمیرگاهی برای خود نرخی را بابت دستمزد تعیین می کند که هیچ معیاری ندارد و در این شرایط نه از سوی دولت و نه از سوی اصناف نظارتی بر روی نرخ ها وجود ندارد، در حالی که نرخ کرایه کامیون کاملاً مشخص است و از همه بخش ها بر آن نظارت می شود.

به گفته این راننده کامیون در حال حاضر تعداد زیادی ماشین سنگین در تعمیرگاه ها خوابیده است، چون هزینه تعمیر آنها گران است و نرخ های کنونی کرایه، کفاف این هزینه ها را نمی دهد.

* نمی گذاریم بار کشور روی زمین بماند، اما دولت هم باید حمایت کند وی بیان کرد: نرخ کرایه های کامیون و تریلی اصلاً منطقی نیست و کفاف هزینه های سنگین کامیون را هم نمی دهد، چه برسد به آنکه بتوان با این درآمدها یک زندگی معمولی را چرخاند.

وی ادامه داد: آخر چرا ما رانندگان باید تاوان ناتوانی دولت در مدیریت اقتصاد کشور را پس بدهیم، دولت هیچ توجهی به ما ندارد، هیچ توجهی به رفاه رانندگان، امور رفاهی خانواده های آنها و نحوه نگهداری ناوگان جاده ای ندارد، اما ما باز در این شرایط جاده ها را رها نمی کنیم و اجازه نمی دهیم، بار مردم و کشور روی زمین بماند، ولی دولت هم حمایت کند.

وی با طرح این موضوع که دلار قیمت لوازم یدکی و دستمزد را تعیین می کند نه دولت ، گفت: همه این مشکلات در دولت فعلی رخ داده است، ما در دولت نهم و دهم جداً چنین مشکلاتی را نداشتیم، بازار رونق زیادی داشت، بار همه جا بود و وضعیت هم خوب بود، اما در این شرایط مشکلات اقتصادی واقعاً کارد به استخوانمان رسیده است.

* سهمیه سوخت فعلی کفاف پرترددها را نمی دهد یکی دیگر از رانندگان در باره مشکلات کامیون داران به خبرنگار فارس می گوید: در بحث سهمیه سوخت که روزانه 150 لیتر است، اگر کامیونی بخواهد واقعاً کار کند، سوخت کم می آورد، زیرا کامیون های پر پیمایش بیشتر از اینها سوخت لازم دارد.

به گفته سید محمد، زمانی که 150 لیتر سوخت استفاده می کنیم و تمام می شود بالاجبار باید کنار جاده و یا در نزدیکی مساجد و یا مجموعه های بین راهی توقف کنیم تا ساعت 24، که پس از آن می توانیم 150 لیتر سهمیه سوخت روز آینده را استفاده کنیم، حال در این توقف گاه ها به ویژه در توقف های شبانه، مشکل بزرگتری نیز برایمان پیش می آید.

وی اضافه کرد: هزینه مالکان اتوبوس و کامیون طی این مدت افزایش سرسام آوری داشته است.

* سرقت از بار رانندگان در توقف های شبانه وی توضیح داد: متأسفانه سرقت از بار رانندگان در زمان توقف و استراحت راننده، بسیار زیاد شده است ما جرأت نمی کنیم، حتی اگر خسته هم باشیم، شب را در یکی از مجتمع های بین راهی یا پارکینگ ها یا غیره توقف کنیم، زیرا اگر حتی یک ساعت هم بخوابیم، بار خودرو را به سرعت به سرقت می برند.

وی ادامه داد: سارقان یا از غفلت راننده استفاده می کنند و یا به زور متوسل می شوند، مثلاً زمانی که راننده کامیون خود را پارک کرده و در کامیون در حال استراحت است، یک دستگاه کامیون خالی را از پشت به پشت کامیون دارای بار نزدیک می کنند و با سوءاستفاده از خواب و غفلت راننده، چند نفر به سرعت بارهای این کامیون را در کامیون دیگر می ریزند؛ حتی سراغ دارم جایی را که راننده از ترس سارقان، پشت کامیون خود را به مغازه ای که درب آن بسته بود چسبانده و خوابیده بود، اما آن مغازه خالی بوده است و یک در هم از پشت داشته است، سارقان شبانه بار راننده را خالی کرده و برده اند؛ ما با چنین مشکلاتی مواجه هستیم، حال در این شرایط قیمت های گران قطعه و دستمزد هم بسیار آزارمان می دهد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس توسعه متوازن بخش حمل و نقل در تمامی شیوه ها و بهره برداری مناسب از آن به عنوان پیش نیاز توسعه بخش ها در کل به افزایش امنیت ملی منجر شده و زمینه ساز توسعه سیاسی و اجتماعی نیز خواهد شد.

بخش حمل و نقل یکی از مؤلفه های اصلی در تشخیص جوامع رشد یافته و از عوامل موثر بر فراوانی نماگرها اقتصاد خرد و کلان کشور محسوب می شود.

حدود 8.

5 درصد از تولید ناخالص ملی مربوط به حوزه حمل و نقل است، ضمن آن که گسترش حمل و نقل توسعه کشور و رشد GDP را به همراه دارد.

حمل و نقل به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی توسعه کشور نقش مهمی در اقتصاد هر کشور دارد؛ در حال حاضر همه کشور های توسعه یافته دارای زیرساخت های قوی حمل و نقلی در انواع شقوق هوایی، جاده ای دریایی و به خصوص ریلی هستند و این نشان از توجه دولت ها به حمل و نقل و اختصاص اعتبارات ویژه به آنها دارد.

نوسانات اخیر ارزی، هزینه شرکت های تعاونی مسافری جاده ای و شرکت های حمل و نقلی بار در بخش جاده را افزایش داده است که در این میان می توان به رشد قیمت لاستیک، روغن، قطعات و لوازم یدکی و دستمزد تعمیرگاه ها به عنوان مقدماتی ترین مواد مصرفی این ناوگان اشاره کرد.

طبق گفته اغلب رانندگان این صنف، پس از نوسانات اخیر ارزی قیمت لاستیک و همچنین هزینه تعویض روغن موتور و تعمیر موتور به همراه دستمزد، رشد حدود 3 برابری داشته است ، بنابراین تأمین قطعه هم برای مالکان در این شرایط اقتصادی مشکل شده بود.

در این راستا لازم است برای حفظ کیفیت خدمات انواع ناوگان حمل بار جاده ای، در کنار توجه و افزایش نظارت های دولت، نرخ های کرایه حمل بار واقعی تر شده و یا طبق خواسته این صنف بر اساس تن کیلومتر باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 2خرداد 1397 ، کدخبر: 13970302000145 ،www.

farsnews.

com
کلید واژه ها: قیمت - مشکلات - کامیون - دستمزد - فروش - قیمت ارز - افزایش - افزایش قیمت ارز - افزایش قیمت - امروز - ناوگان - کشور - جاده - حمل ونقل - توسعه اقتصادی - دلار - اقتصاد - تورم - کوچکترین - دولت - اقتصادی - خبرنگار - ساختار - راننده - موتور - توسعه - تهران - زندگی - قدیمی - فارس

آخرین اخبار سرویس:
ژاپن واردات گندم کانادا را به دلیل آلودگی به تراریخته معلق کرد

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

پیک مصرف برق در استان بوشهر 50 مگاوات کاهش یافته است

گمرک موظف به صدور برگه سبز کالای ملوانی است

16 مواد غذایی که هرگز نباید در خانه ذخیره شوند

درآمد 1/5 میلیونی دکه داران برای 18 ساعت کار

گمرک موظف به صدور برگه سبز کالای ملوانی است

مشهورترین خودروهای سه چرخ تاریخ خودروسازی

فال روزانه سه شنبه 29 خرداد 1397

استخدام کانتر کار در رستوران هانی در تهران

استخدام صندوق دار،کباب پز و پیک موتوری در رستوران هانی

استخدام نیروی فنی در شرکت معتبر تولیدی در گیلان

فروشندگان کیف و کفش در خیابان سپهسالار تهران تجمع کردند

هشدارهای رییس جمهور به سودجویان از بازار کالاهای اساسی

تداوم حضور رنو در ایران؛ امیدها و چالش ها

تحریم ها تاثیری برتولید نفت ایران ندارد

فرزندان ذکور بالای 22 سال کارکنان و بازنشستگان نفت تحریم درمانی شدند!

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

ساختمان پلاسکو با تعداد طبقات قبلی و به همان شکل ساخته می شود

تولید کنسانتره سنگ آهن در معادن بزرگ 27 درصد افزایش یافت

استخدام 6 ردیف شغلی در یک سفره خانه سنتی معتبر در یزد

استخدام کارشناس فروش در موسسه علمی آموزشی معتبر

کمپین سلبریتی ها برای گلایه به مشکلات اقتصادی+عکس

اخبار 20 دوشنبه 28 خرداد 97

جذب 2 میلیارد دلار سرمایه از طریق قراردادهای BOT در صنعت گاز

بارش های کشور به 166 میلی متر رسید

ساختمان پلاسکو با تعداد طبقات قبلی و به همان شکل ساخته می شود

ایرانی‎ها چقدر کالای ایرانی استفاده می کنند؟

نخستین نمایشگاه تجهیزات گلخانه ای در اراک گشایش یافت

آقای رییس جمهور! انبار خودروهای احتکار شده را بگشایید

پرداخت 100 میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای اجرای آبیاری نوین

کمبود 5315 مگاواتی تولید برق

استخدام تحصیلدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش حضوری در یک شرکت معتبر محدوده پارک ساعی

استخدام حسابدار در شرکت تحلیل گران اطلاعات پویا در تهران

نخستین نمایشگاه تجهیزات گلخانه ای در اراک گشایش یافت

مشکلات معافیت ترخیص کالای برطرف شد

کارخانه واگن سازی در بافق احداث می شود

وضعیت دفاتر پستی و پیشخوان در کشور

قیمت نجومی خانه ها در تهران

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

ژاپن واردات گندم کانادا را به حالت تعلیق درآورد

تمام اختیارات وزیر صنعت، معدن و تجارت تفویض شد

قیمت نفت اوپک 73 دلار اعلام شد

مدیرامور هماهنگی حوزه مدیریت پست بانک ایران: استفاده از رسانه های نوین از ضرورت های کار روابط عمومی است

قطار برقی مشهد تهران وارد مرحله اجرایی می شود

معیشت مردم مشهد قربانی برخوردهای سلیقه ای

وزارت صنعت سخنان ناصر سراج را تکذیب کرد

تلاش مافیای داخلی خودرو برای خروج اجباری رنو از ایران!

افزایش 210 هزار تومانی قیمت سکه در یک روز

استخدام مدیر انفورماتیک،مدیربرنامه ریزی و کنترل پروژه /اصفهان

نام 31 مفسد اقتصادی را به سران قوا دادم اما گفتند این اسامی را منتشر نکنید/ مسئولان سکوت کرده اند تا مردم را عصبانی و به خیابان ها بیاورند؟

افزایش 8 درصدی بازرسی کالا در سطح بازار کردستان

درصد افزایش «شهریه» مهدکودک ها اعلام شد

تولید داخلی با مهار قاچاق رونق می یابد/ استفاده از ظرفیت هنرمندان و رسانه

350.000.000.000 تومان پیش فروش النترا صرف چه شد؟ / دو وزارتخانه مسئول وضعیت آشفته بازار خودرو

قیمت انواع چای ایرانی در بازار + جدول

استاندار تهران: ساختمان پلاسکو با تعداد طبقات قبلی و به همان شکل ساخته می شود

افزایش تعرفه برق سازمان های پرمصرف دولتی

عربستان چه نقشه ای برای نفت ایران دارد؟

کمپین «نخریدن» و تاثیر آن بر بازار طلا

نگاهی به ارزان ترین شاسی بلند های 2018 در بازار ایالات متحده؛ شروع قیمت از 68 میلیون تومان

بازار خرید و فروش خودروی زنجان آغاز به کار کرد

خودروهای مشتریان در راه هستند

حذف مجوز های زائد به روال فعلی غیرممکن است

اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام ها باید معلوم شود

استقبال 107 سرمایه گذار برای 16 پروژه عمرانی/رفع مسدودی از حساب های شهرداری

بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

پروانه کسب نانوایی های بی کیفیت تعلیق خواهد شد/ با افزایش قیمت نان در گیلان موافقت نشد

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

چرا هدفون های USB-C فراگیر نشدند و بازار را تسخیر نکردند؟

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

آغاز طرح فروش متنوع محصولات گروه خودروسازی سایپا

ترمز دارایی های موهوم موسسات اعتباری کشیده شد

تنش در اوپک بالا می گیرد

سرابی به نام دلار 4200 تومانی

اختصاص دلار 4200 تومانی به بستر خواب گربه و سطل آشغال آلمانی!

12 هزار واحد خون به مراکز درمانی قم ارسال شد

گوگل 550 میلیون دلار در فروشگاه اینترنتی JD سرمایه گذاری می کند

اختیارات تنظیم بازاری وزیر صنعت به معاون وزیر واگذار شد

برگزاری دومین جشنواره حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سینا

قیمت کهکشانی خانه های تهران

عدم عزم دولت برای کنترل قیمت ها

آغاز ثبت نام متقاضیان الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی در کردستان

بیکاری قابل توجه جوانان 15تا 29 ساله

قیمت نفت اوپک به 73 دلار رسید

قیمت سبد نفتی اوپک به 73 دلار رسید

قیمت نفت با تحریم های ترامپ رشد کرد

فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان

توفیقی در مهار قاچاق در کشور حاصل نشده/ ساماندهی بازارچه های مرزی راه جلوگیری از قاچاق کالاها

ظرفیت ایجاد مجموعه بزرگ لبنی در خراسان جنوبی وجود دارد

احداث کارخانه واگن سازی در بافق_بزودی

ظرفیت ایجاد مجموعه بزرگ لبنی در خراسان جنوبی وجود دارد

اجرای «شاهنامه خوانی کردی و نقالی» در ساختمان آرشیو ملی

فرصت های شغلی در روستاها باید براساس مزیت رقابتی باشد

افزایش 25 درصدی تولید محصولات کشاورزی

دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری ابلاغ شد

فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان

اوپو فایند ایکس با نسبت صفحه نمایش به بدنه 93.8 درصد معرفی خواهد شد

رشد 27 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن در معادن بزرگ

مشکلات کامیون داران هر روز بیشتر از دیروز/ دلار قیمت لوازم یدکی و دستمزد را تعیین می کند نه دولت

مشکلات کامیون داران هر روز بیشتر از دیروز/ دلار قیمت لوازم یدکی و دستمزد را تعیین می کند نه دولت