مطالب مرتبط:
کیفیت خوابگاه های دانشگاه شریف 80 درصد رشد پیدا کرده/ اعتراضات دانشجویان کاهش یافته است
کیفیت خوابگاه های دانشگاه شریف 80 درصد رشد پیدا کرد/ اعتراضات دانشجویان کاهش یافته است
قرآن 150 تومانی برای زوج های جوان/ مصحف استاد نیریزی ختم به آیه
قرآن 150 تومانی برای زوج های جوان/ ارائه مصحف استاد نیریزی ختم به آیه
اختصاص 40 میلیون تومان به یارانه نمایشگاه علوم قرآنی یاسوج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 ساعت 16:212018-05-23دانش

خوابگاه های دانشگاه قم از نوع درجه 5 است/ اختصاص یارانه 150 هزار تومانی به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه قم!


در هر ترم به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه قم مبلغ 150 هزار تومان یارانه اختصاص پیدا می کند که در هرسال هر دانشجوی خوابگاهی مبلغ 300 هزار تومان یارانه برای استفاده از خوابگاه دریافت می کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه قم به عنوان دانشگاه مادر این استان پذیرای 10 هزار دانشجو از اقصی نقاط کشور می باشد و می توان گفت: این استان به دلیل نزدیکی پایتخت دارای دانشجویان غیر بومی است که قالبا از خوابگاه دانشجویی استفاده نکرده و مسیر تهران به قم را در رفت و آمد هستند.

حال باید دید این دانشگاه دولتی چگونه توانسته رضایت دانشجویان بومی و غیربومی را در بحث سلف و خوابگاه کسب کند و آیا خدمات دانشگاه دولتی قم پاسخگوی 10 هزار دانشجو می باشد یا خیر؟ دانشگاه قم در جذب تحصیلات تکمیلی روند رو به رشد داشته است خیراله رهسپارفرد، معاون دانشجویی دانشگاه قم در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو" با اشاره به اینکه میزان تعداد دختران به پسران مساوی است، گفت: تعداد دانشجویان دختر بومی در این دانشگاه نسبت به تعداد دانشجویان بومی پسر بیشتر است.

رهسپارفرد با بیان اینکه دانشگاه قم تنها دانشگاه جامع این استان است، افزود: روند جذب دانشجو در دانشگاه قم بخصوص در بخش تحصیلات تکمیلی روند رو به رشد بوده است.

معاون دانشجویی دانشگاه قم با اشاره به اینکه دانشگاه قم دارای 6 خوابگاه ملکی دولتی است، بیان داشت: 3 خوابگاه به نام های فاطمیه، کوثر و معصومیه مختص دانشجویان دختر و 3 خوابگاه به نام های الغدیر، شهیدان میرباقری و گل آور مختص دانشجویان پسر است.

هزینه خوابگاه ها با مصوبه صندوق رفاه تعیین می گردد وی تصریح کرد: خوابگاه های دانشجویان دختر 1350 نفر ظرفیت پذیرش دارد و خوابگاه های دانشجویان پسر نیز 1400 نفر ظرفیت پذیرش را داراست.

رهسپارفرد گفت: 3 خوابگاه خودگردان نیز وجود دارد که سرریز دانشجویان غیربومی که خوابگاه های دولتی در این 3 خوابگاه اسکان داده می شوند و جمعیت بیشتر این خوابگاه ها را دانشجویان پسر به خود اختصاص داده اند.

معاون دانشجویی دانشگاه قم با بیان اینکه هزینه خوابگاه ها با مصوبه صندوق رفاه تعیین می گردد و هزینه ها با توجه به رنکبندی متفاوت است، اظهار کرد: خوابگاه های خودگردان با نرخ شورای نظارت بر خوابگاه های خودگردان استان قم هرساله تعیین می شود که در سال تحصیلی جاری و با توجه به تعداد نیروی مورد برای اداره خوابگاه ها مبلغ 740 هزار تومان برای خوابگاه برادران و 850 هزار تومان برای خوابگاه خواهران تعیین شده است.

دانشجویان در کمتر از 10 دقیقه به دانشگاه می رسند وی اظهار کرد: در هر ترم برای دانشجویان خوابگاهی مبلغ 150 هزار تومان یارانه اختصاص می دهیم که در هرسال هر دانشجوی خوابگاهی مبلغ 300 هزار تومان یارانه برای استفاده از خوابگاه دریافت می کند.

رهسپارفرد بیان داشت: 3 خوابگاه خودگردان نیز وجود دارد که این خوابگاه ها در داخل دانشگاه واقع نشده اند و بیرون از محدود دانشگاه هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه قم افزود: یکی از خوابگاه ها حدود 800 متر با دانشگاه فاصله دارد که دانشجویان می توانند مسیر را پیاده طی کنند و خوابگاه های دیگر در فاصله ای واقع شده اند که در صورت نبود ترافیک در مدت زمان کوتاه کمتر از 10 دقیقه به دانشگاه خواهند رسید.

وی در خصوص امکانات خوابگاه های دانشجویی دانشگاه قم گفت: خوابگاه های دانشجویی در کشور از طرف صندوق رفاه دانشجویان درجه بندی می شوند که به جز چند دانشگاه خاص همه دانشگاه ها از خوابگاه های درجه 2 و 3 برخوردارند.

رهسپارفرد ادامه داد: خوابگاه های دانشجویی دانشگاه قم همه امکانات از قبیل تخت خواب، کمد، حمام، آشپزخانه و امکانات رفاهی را شامل می شود که ما در بحث سوییت کمی با مشکل مواجه هستیم.

معاون دانشجویی دانشگاه قم اظهار داشت: سعی شده رضایت دانشجویان جلب شود و ما در خصوص خوابگاه های دانشجویی هرساله فعال هستیم و وضعیت را بهبود میبخشیم.

ارتقاء یک درجه خوابگاه 200 میلیون تومان هزینه خواهد داشت وی با بیان اینکه در برنامه امسال داریم تا همه خوابگاه ها را یک درجه ارتقا دهیم، افزود: صندوق رفاه دانشجویان قول مساعد داده تا 50 درصد هزینه را پرداخت کند و 50 درصد هزینه بر عهده دانشگاه می باشد.

رهسپارفرد در خصوص هزینه ارتقا کیفی خوابگاه های دانشگاه قم تصریح کرد: اینکه هر خوابگاه یک درجه ارتقا پیدا کند 200 میلیون تومان هزینه خواهد داشت که در سال جاری این اتفاق خواهد افتاد.

معاون دانشجویی دانشگاه قم در خصوص وضعیت سلف دانشگاه قم گفت: در بحث غذای دانشجویی از نظر صندوق رفاه خدمات مناسبی داریم.

در سلف دانشگاه از کالای ایرانی استفاده می کنیم وی با بیان اینکه ساختمان سلف فرسوده است، اما خدمات خوبی ارائه می دهیم، بیان داشت: روزانه 6 هزار پرس غذا در سلف دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود.

رهسپارفرد ادامه داد: نکته قابل توجه این است که در سلف دانشگاه در بحث حمایت از کالای ایرانی وارد شدیم و برنج ایرانی استفاده می کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه قم با اشاره به اینکه مصرف برنج ایرانی در سلف دانشگاه را تدریجی شروع کردیم، تصریح کرد: از آبان ماه 96 مصرف برنج ایرانی را شروع کردیم و بعد از عید آن را به 20 درصد رساندیم و رفته رفته مصرف برنج غیر ایرانی را به صفر می رسانیم.

وی در پایان تصریح کرد: تهیه مواد مصرفی نیز به صورت هفتگی تهیه می شود و هیچ مواد غذایی در داخل انبار نخواهد ماند و کارشناس بهداشتی داریم که روزانه مواد غذایی را چک و بررسی کرده تا ایرادی وجود نداشته باشد.

احسان دلیریان، دبیر شورای صنفی دانشگاه قم در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو" گفت: خوابگاه های در مرحله اول باید بحث کمی خوابگاه های دانشگاه قم را مورد بررسی قرار داد دانشگاه قم از نوع خوابگاه درجه 5 است و باید نسبت همین درجه کیفی نیز از خوابگاه ها توقع داشت.

دلیریان ادامه داد: خوابگاه های دانشجویی دارای دو بحث کمی و کیفی است که دانشگاه در مرحله اول باید بحث کمی را مورد توجه قرار دهد و خوابگاه را تامین کند تا به بحث کیفی برسیم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه قم با بیان اینکه ظرفیت خوابگاه های دانشگاه قم به هیچ عنوان جوابگوی تعداد دانشجویان نیست، افزود: با این وجود و با کمبود خوابگاه، اما در سال گذشته شدیدا افزایش ظرفیت دانشجو داشتیم.

در سال جاری حدود 600 دانشجو بدون خوابگاه دولتی بودندوی تصریح کرد: دانشجویانی که نمی توانند از خوابگاه دانشگاه استفاده کنند، مجبورند بیرون از محیط دانشگاه از خوابگاه های خودگردان استفاده کرده که هزینه آن حداقل سه برابر خوابگاه های دانشگاه است.

دلیریان در پایان بیان داشت: سه خوابگاه برادران و سه خوابگاه خواهران وجود دارد که ظرفیت هرکدام از آنان حدود 500 نفر است که در جریان هستم در سال جاری حدود 600 نفر بدون خوابگاه دولتی بودند و این دانشجویان به دلیل عدم تمکن مالی ممکن است از ادامه تحصیل انصراف دهند کمااینکه این اتفاق قبل تر نیز افتاده است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه قم در خصوص وضعیت سلف دانشگاه قم اظهار داشت: امسال نسبت به پارسال در سلف دانشگاه قم تغییرات زیادی صورت گرفته از جمله اینکه در اوایل امسال استفاده از برنج ایرانی از 21 درصد به 33 درصد رسیده است.

حدنهایت ظرفیت سلف دانشگاه قم 700 نفر استوی ادامه داد: حتی بعضی غذا ها مانند سبزی پلو با ماهی که در دیگر دانشگاه ها عرضه میشد در لیست منوی این دانشگاه قرار گرفت.

دلیریان با بیان اینکه کیفیت با بودجه ارتباط مستقیم دارد، اما سلف دانشگاه جای این را دارد که بهتر هم بشود، افزود: به جای استفاده از گوشت یخی برزیلی می توان از کالای ایرانی استفاده کرد و حتی می توان درصد برنج ایرانی مصرفی را نیز افزایش داد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه قم تصریح کرد: طبق نظر کارشناس بهداشت دانشگاه قم حدنهایت ظرفیت سلف دانشجویی دانشگاه 700 نفر است درحالی که 3500 نفر در روز از غذای سلف استفاده می کنند و این یک ضعف محسوب می شود و آنطوری که باید خدمات عرضه نمی شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیگیری های زیادی انجام شده تا آشپزخانه دانشگاه صنعتی شود، بیان داشت: کار هایی صورت گرفته، اما یکی از ایرادات این است که آشپزخانه کوچک است و اصلا دیگ های صنعتی در این آشپزخانه جا نمی شود.

حال این دانشجویان دانشگاه قم هستند که باید در خصوص خدمات کمی و کیفی این دانشگاه نظر داده تا بتوان به قضاوت درستی رسید.


کلید واژه ها: خوابگاه - دانشجو - دانشگاه - دانشجویان - دانشگاه قم - دانشجویی - دانشگاه دولتی - استان - یارانه - خبرگزاری - دختر - معاون - هزینه - تحصیلات - مبلغ - دانشگاه جامع - هزار تومانی - صندوق - میرباقری - رفاه - خبرنگار - دختران - پایتخت - متفاوت - اداره - تهران - شورای - میزان - نظارت - جمعیت

آخرین اخبار سرویس:
دانشجویان منتخب دانشگاه بیرجند در المپیاد علمی منطقه 9 معرفی شدند

تاریخ آزمون مصاحبه های دکتری تخصصی و پژوهشی 10 رشته اعلام شد

رییس دانشگاه فرهنگیان: تربیت معلم هیچگاه در کشورهای دنیا تعطیل نشده است/ 25 هزار صندلی خالی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد

آرامش موقت در دانشکده علوم اجتماعی تهران

تاریخ آزمون مصاحبه های دکتری تخصصی و پژوهشی 10 رشته اعلام شد

تحصیل هزار و 300 دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی

داوطلبان دانشگاه به علوم پایه بی علاقه هستند

داوطلبان دانشگاه به علوم پایه بی علاقه هستند

72 هزار و 730 داوطلب خوزستانی در آزمون سراسری رقابت می کنند

رشد 200درصدی کمک های مردمی به جشن گلریزان

بررسی حمله باکتری های سل به آنتی بیوتیک

نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه ارشد اعلام شد

جزییات زمان برگزاری کنکور 97

سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد منصوب شد

نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه آزمون ارشد 97 اعلام شد

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون استعداد های درخشان دکترای تخصصی

تحصیل 450 دانشجوی افغان در دانشگاه فردوسی مشهد

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون استعداد های درخشان دکتری تخصصی

اولین جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان استان تهران برگزار شد قدمت فضای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان استان تهران بیش از 50 سال است

پیرامون آزاداندیشی و نظریه پردازی

دوره های آموزشی در مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان برگزار می شود

برگزاری اولین نشست علمی «گرد وغبار، چالش ها و راهکارها» در البرز

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از هفته آینده

جزییات زمان برگزاری کنکور 97

نتایج چند برابر ظرفیت کدرشته های دارای شرایط خاص ارشد اعلام شد

جزییات زمان برگزاری کنکور 97

نشست علمی فلسفه میان فرهنگی با حضور پروفسور گونتر برگزار می شود

استفاده ی بهینه از فضا با میزهای دیواری

⁣سیاهچاله ها؛معرفی، نحوه ظهور و نظریه های مربوط به این پدیده

ساخت کامپیوتری کوچک تر از دانه برنج

معرفی ملاک های ازدواج / رمز ازدواج موفق

توسعه همکاری اقیانوسی ایران و نروژ

سرپرست جدید دانشکده پزشکی ایلام معرفی شد

سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد منصوب شد

ارتقا شاخص های کیفی آموزشی و پژوهشی اولویت دانشگاه خوارزمی است

مصوبه جدیدی برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین صادر شد

نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه کنکور ارشد امروز اعلام می شود

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از هفته آینده

پورعباس: تعطیلی واحد و کاهش حقوق در دانشگاه آزاد نداریم

جایزه علیمحمدی به فارغ التحصیل دانشگاه شریف اهدا شد

شرایط واگذاری خوابگاه تابستانی دانشجویان دکتری و ارشد دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

با صدور حکمی از سوی رنجبر سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی منصوب شد

دانشجویان دانشگاه آزاد صاحب کارت اعتباری الکترونیک می شوند

آغاز دریافت کارت کنکور 97+ جزییات برگزاری کنکور

تفاهم نامه همکاری علمی بین ایران و فرانسه منعقد شد

مینی رایانه ای کوچک تر از دانه برنج! +عکس

دیدار نشست استاندار خوزستان با اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشگاه های استان

تحصیل 450 دانشجوی افغان در دانشگاه فردوسی مشهد

آمادگی مازندران برای پذیرش 1700 دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان

اعتبار زیرساخت مرکز اقیانوس شناسی بوشهر تامین شد

جزییات آزمون دانشنامه دندانپزشکی رشته کودکان اعلام شد

استاد دانشگاه تبریز، پژوهشگر جوان برجسته کشور شد

واحدهای دانشگاه آزاد طرح های سرمایه گذاری خود را ارائه کنند

شرایط جذب متقاضیان هیات علمی با معدل پایین

پیش بینی شرکت 700 دانشجو در اردو های جهادی استان همدان

نتایج چند برابر ظرفیت کدرشته های دارای شرایط خاص ارشد امروز اعلام می شود

پیش بینی شرکت 700 دانشجو در اردوهای جهادی استان همدان

راهیابی 9 دانشجوی دانشگاه بیرجند به المپیاد علمی کشور

اعطای دومین جایزه علیمحمدی به فارغ التحصیل دانشگاه شریف

علوم تجربی، همچنان پیشتاز تعداد داوطلب در کنکور

آغاز دریافت کارت کنکور 97+ جزییات برگزاری کنکور

استفاده از « هوش مصنوعی » برای پیش بینی وضعیت آب و هوا

علوم تجربی،همچنان پیشتاز تعداد داوطلب در کنکور

رقابت علمی بیش از 43 هزارداوطلب سیستانی وبلوچستانی

سهمیه بورس تحصیلی «فرصت های کوتاه مدت تحقیقاتی» افزایش می یابد

آغاز ثبت نام ترم تابستان دانشگاه فنی و حرفه ای از فردا

مصوبه جدید برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین

رباتی که بد بوها را شناسایی می کند

پذیرش دوره های MBA و DBA در دانشگاه تهران

جشن دانش آموختگی دانشگاه شهید بهشتی

موفقیت در رویداد علمی شتاب

مطالعه آلودگی دریاها اولویت پژوهشگاه اقیانوس شناسی است

5 و 6 تیرماه زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

ظریف: بدنامی ترامپ به نفع ما تمام می شود

اردوی انجمن اسلامی دانشگاه سمنان تابستان امسال برگزار می شود/ معرفی 3 استاد محبوب در برنامه صندلی داغ

کوچک ترین رایانه جهان رونمایی شد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه آزاد از هفته آینده شروع می شود

توزیع کارت ورود به جلسه کنکور 97 آغاز شد

پذیرش دوره های MBA و DBA در دانشگاه تهران

سومین همایش ملی سالانه رئولوژی برگزار می شود

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

استاد دانشگاه تبریز ، پژوهشگر برتر جوان کشور

توزیع کارت ورود به جلسه کنکور 97 آغاز شد

تلاش برای ارتقا دانشگاه های سطح یک کشور

کوچک ترین رایانه جهان رونمایی شد

رویکرد دانشگاه آزاد علم آموزیست نه بنگاه فروش مدرک

سهمیه فرصت های کوتاه مدت تحقیقاتی افزایش می یابد

مدیرعامل خبرگزاری آنا در گفت وگو با فارس: سر موضوع نفوذ با کسی تعارف نداریم/ آنا بستری برای معرفی استادان متعهد خواهد شد

آمادگی دانشگاه فرهنگیان مازندران برای جذب 2 هزار دانشجو معلم در مهر 97

کوچک ترین رایانه جهان رونمایی شد

آغاز فعالیت «مدرسه تابستانه کسب و کار خواجه نصیر»

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تهران معرفی شد

چاپ اولین مقاله در حوزه تجربی از ایران در مجله علمی "ساینس"

حضور 5700 ورزشکار دانشجو در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور

حضور 5700 ورزشکار دانشجو در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور

نحوه دریافت کارت برای شرکت کنندگان در چند گروه آزمایشی کنکور مشخص شد

حضور 5700 ورزشکار دانشجو در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور

جزییات آزمون دانشنامه دندانپزشکی کودکان

حضور 5700 ورزشکار دانشجو در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد از هفته آینده آغاز می شود

خوابگاه های دانشگاه قم از نوع درجه 5 است/ اختصاص یارانه 150 هزار تومانی به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه قم!

خوابگاه های دانشگاه قم از نوع درجه 5 است/ اختصاص یارانه 150 هزار تومانی به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه قم!