مطالب مرتبط:
روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران اعلام کرد فردی که دستور جذب نیرو در سازمان بازنشستگی را داد، در این خصوص کاره ای نبود
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری خبر داد پیگیری قضایی تخلفات مطرح در گزارش سازمان بازرسی کل کشور
نمره مردودی برای شورای و شهرداری تهران در 9 ماه فعالیت/ تعطیلی کارهای عمرانی
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت وگو با فارس: واژگونی یک دستگاه خودرو در بزرگراه یاسینی یک کشته و 5 مصدوم بر جای گذاشت
همکاری سازمان تعزیرات و دادستانی تهران به منظور نظارت و کنترل بازار
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 ساعت 13:252018-05-23سياسي

در سازمان بازنشستگی شهرداری تهران چه خبر است؟


- جشن شب یلدا برای کارکنان و اعضای خانواده سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و 17 شرکت زیرمجموعه این سازمان، برگزار شد تا همچنان این سوال نزد افکار عمومی مطرح شود که چرا این سازمان همانند برخی دیگر از سازمان های زیرمجموعه شهرداری تهران همچنان با مدیریت به جامانده از دوران قالیباف اداره می شوند؟ میهن امروز"- جشن شب یلدا برای کارکنان و اعضای خانواده سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و 17 شرکت زیرمجموعه این سازمان، برگزار شد تا همچنان این سوال نزد افکار عمومی مطرح شود که چرا این سازمان همانند برخی دیگر از سازمان های زیرمجموعه شهرداری تهران همچنان با مدیریت به جامانده از دوران قالیباف اداره می شوند؟ از همان زمانی که محمدباقر قالیباف روزهای آخر خود را در بهشت سپری می کرد، تقریباً همه می دانستند که شهردار بعدی با مشکلات عدیده ای روبه رو خواهد بود.

خزانه خالی، بدهی های کلان و تسویه نشده، نیروهای مازاد، فسادهای گسترده و .

بخش کوچکی از مشکلاتی بود که کارشناسان برای شهردار بعدی تهران متصور بودند.

قالیباف رفت، نجفی آمد.

شهردار جدید اصلاح طلبان روی کارآمد تا پس از گذشت بیش از یک دهه، شهرداری تهران با یک مدیر اصلاح طلب اداره شود.

زمانی که محمدعلی نجفی به بهشت آمد، در اولین اقدام خود سعی کرد تیمی هماهنگ و به قولی یکدست را با خود همراه کند تا بتواند بر مشکلات پیدا و پنهان شهرداری فائق آید؛ اما انتقادی که تاکنون متوجه شخص شهردار و تیم او مطرح شده که چرا همچنان بخش ها و سازمان های زیرمجموعه شهرداری، با مدیرانی غیرهمسو اداره می شوند، مدیرانی که عموماً کارنامه خوبی از خود به جا نگذاشته اند؛ سازمان بازنشستگی شهرداری تهران یکی از همان سازمانها است.

این سازمان توسط مصطفی منتظر المهدی از حلقه نزدیک یاران محمدباقر قالیباف اداره می‎شود و به دلیل عدم رسیدگی مناسب به وضعیت بازنشستگان و انتصاب مدیرانی که هیچ توجه‎ای به رفاه و آسایش بازنشستگان نداشته و ندارد، با انتقادات جدی مواجه است.

سازمان های بازنشستگی عموماً برای رفاه حال کارکنان بازنشسته تشکیل می‎شود تا بتوانند با فراغ بال به وضعیت و مشکلات آن ها رسیدگی و نیازهای مالی و رفاهی آنان را تا حد امکان فراهم کنند.

یکی از مشکلات سازمان بازنشستگی شهرداری تهران حضور مدیرانی است که هیچ آشنایی با این حوزه ندارند، درصورتی که ضروری است مدیران این حوزه ﺍﺯ میان ﻛﺴﺎﻧﻲ انتخاب شوند ﻛﻪ ﺩﺭ ﺣﻮﺯﻩ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺭﻓﺎﻫﻲ و تولید ثروت ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻛﺎﻓﻲ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻭ ﻧﻴﺰ ﺑﺪﻧﻪ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ هم ﺑـﻪ ﺟﻬـﺖ ﺗﻮﻟﻴـﺪ ﺛـﺮﻭﺕ می‎ﺑﺎﻳﺴﺖ ﺍﺯ ﺍﻓﺮﺍﺩ باتجربه ﻭ ﺳﺮﺷﻨﺎﺱ ﺩﺭ این ﺣﻮﺯﻩ بهره ببرد.

اما با اندکی بررسی در هفده شرکت سازمان بازنشستگی که همگی یا 100 درصد سهم یا بخش قابل توجه‎ای از سهام مدیریتی آن ها متعلق به سازمان است که دارای 3 تا 5 نفر هیئت مدیره هستند و عمدتاً از ترکیب 5 نفره تشکیل شده اند.

لذا به صورت سرجمع تعداد اعضاء هیئت مدیره کلیه شرکت های سازمان بازنشستگی شهرداری تهران باید به 85 نفر برسد.

حال آنکه غالباً 5 نفر تشکیل دهنده اکثر کرسی ها هستند.

به طوری که در کلیه شرکت ها شخص مدیرعامل سازمان، رییس هیئت مدیره بوده یا معاونین او (معاون مالی اداری، معاون امور بازنشستگان و موظین، مدیر امور حقوقی) به عنوان نایب رییس یا عضو هیئت مدیره هستند که این خود قابل بررسی است و ابهامات جدی را ایجاد می‎کند.

این سو استفاده از موقعیت باعث پرداخت های نامشروع و نامتعارف در این سازمان و شرکت های تابعه شده است؛ زیرا پرداخت حقوق و پاداش به مدیران عامل عموماً در همه شرکت و سازمان ها یک سقف مشخص دارد؛ اما دریافتی برخی از مدیران ارشد سازمان بازنشستگی بر اساس هیچ قانون مصوب و مشخصی، سالانه به ارقام نجومی می رسد که این پرداختی ها باید از سوی اداره کل منابع انسانی دقیقاً بررسی شود، اما به دلیل محدود بودن حلقه مدیران در بخش های مختلف این سازمان، تاکنون هیچ کدام از پرداختی ها بررسی و پیگیری نشده است.

ازجمله پرداختی ها ﺑﻪ ﺍﻋﻀﺎء ﻣﺸﺘﺮک هیئت مدیره ﺷﺮکت ها ﺗﻘﺴﻴﻢ نسبی ﺍﺯ ﺳﻮﺩ ﺳﻬﺎﻡ ﺳﺎﻟﻴﺎﻧﻪ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺨﺶ ﺍﻋﻈﻢ ﺩﺭﻳﺎفتی هیئت مدیره ﺭﺍ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺳﺎﻝ ﺗﺸﻜﻴﻞ می دهد.

ﺑﺎ توجه ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺵ ﻣـﺎلی ﺑـﺎﻻی ﺷﺮکت هایی همچون ﻋﻤﺮﺍﻥ ﺗﻬﺎﺗﺮ ، میلاد شهر ﻭ ﻫﺎﺩﻳﺎﻥ ﺷﻬﺮ ﺳﻮﺩ ﻣﻨﻘﺴﻢ ﺑﻪ ﺍﻋﻀﺎء ﻣﺒﻠﻎ کلان و قابل توجهی ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ.

به طور مثال عملکرد گروه سرمایه گذاری و مدیریت مالی میلاد شهر، دارای سودهای چند ده میلیاردی بوده است، ﻛﻪ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪای از ﺁﻥ شامل ﺍﺩﻏﺎﻡ ﺳﻮﺩ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﻣﻮﺳﺴﻪ ﻫﺎﺩﻳﺎﻥ ﺷﻬﺮ ﻭ ﻧﻴﺰ ﺳﻮﺩ ﻧﺎشی ﺍﺯ ﺳﭙﺮﺩﻩ ﮔﺬﺍﺭی ﺩﺭ ﺣﺴﺎب های ﺑﺎنکی می شود.

حال با توجه به سقف 6 درصد سود خالص که قابل تقسیم میان اعضای هیئت مدیره است، مبلغ پرداخت شده به هریک از اعضا حاکی از دریافت رقم های نجومی، آن هم تنها از محل یک شرکت از 17 شرکت سازمان است.

ﻟﺬﺍ ﺑﺎ ﻳﻚ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ساده و ﺑﺎ ﺩﺭکی درست ﺍﺯ ﮔﺮﺩﺵ ﻣـﺎﻟﻲ شرکت ها ﺣـﺪﺍﻗﻞ ﻣﻴـﺰﺍﻥ ﭘـﺎﺩﺍﺵ پرداختی از محل سود عملکرد کلیه شرکت های تابعه رقمی میلیاردی می شود.

اعداد و ارقامی که به راحتی می توان از طریق بررسی اسناد مالی و مصوبات اداره کل مجامع شرکت ها و شورای سازمانها در پرداخت میزان پاداش و حق جلسات در پایان سال محاسبه کرد.

ﻃﺒﻖ ﻣﻔﺎﺩ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺗﺠﺎﺭﺕ، ﺍﻋﻀﺎء هیئت مدیره ﻣﺠﺎﺯ به ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ هیچ گونه ﻭجهی ﺍﺯ ﺷﺮﻛﺖ به جز نسبتی ﺍﺯ ﺳﻮﺩ ﺧﺎﻟﺺ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﺳﺎﻝ ﻣﺎلی ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ تصویب مجمع سهامداران است، نیستند.

بااین حال ازجمله ﺗﺨﻠﻔﺎﺕ ﻣﺎلی ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻭﺟﻮﻫﻲ ﻫﺮﺳﺎﻟﻪ ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺣﻖ ﺳﻔﺮ ﺑﻪ ﺍﻋﻀﺎءِ هیئت مدیره شرکت ها است.

به این ترتیب ﻛﻪ ﻛﻠﻴﻪ شرکت های ﺗﺎﺑﻌﻪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﻋﻘﺪ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩﻱ ﺑﺎ ﺷﺮﻛﺖ مجری ﺑﺮگزاری تورهای ﻣﺴﺎﻓﺮتی ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﮕﺎﻥ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭی ﺗﻬﺮﺍﻥ می نمایند ﻭ ﻧﻴﺰ هم زمان ﻣﺒﺎلغی ﺭﺍ به عنوان ﺳﺮﺍﻧﻪ ﻫﺮ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺍﻋﻀﺎء به صورت ﺷـﻔﺎﻫﻲ ﺑـﻪ ﺷـﺮﻛﺖ ﻣﻮﺻـﻮﻑ ﺍﻋـﻼﻡ می کنند و ﺷﺮﻛﺖ نیز ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺻﻮﺭﺗﺤﺴﺎﺏ ﺑﺮﺍی شرکت های ﺗﺎﺑﻌﻪ می ﻧﻤﺎﻳﺪ ﻛﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻣﺒﺎﻟﻎ، مجدداً پس از کسر میزان مالیات مکسوره، مبالغ به اعضا هیئت مدیره پرداخت می شود.

اما این پایان ماجرا نیست، از دیگر تخلفات یادشده در این سازمان عریض و طویل، می توان به فروش املاک یا معاوضه آن ها باقیمت های غیر کارشناسی و بدون اعتبار اشاره کرد همانند زمین دیدار شمالی واقع در غرب بوستان حضرت ابراهیم .

با یک بررسی ساده می توان دریافت که بدیهیات و اصول اولیه در خرید، فروش و معاوضه املاک صورت نگرفته است.

این موارد تنها گوشه ای از تخلفات گسترده تحت مدیریت مصطفی منتظر المهدی در سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است.

بذل و بخشش و هزینه های چند صدمیلیونی در جشن شب یلدا که هفته ی گذشته و با حضور کارکنان فعلی و نه بازنشستگان این سازمان برگزار شد، یکبار دیگر سوء مدیریت و انحراف این سازمان از مسیر و اهداف اصلی خود را به رخ کشید.

سازمانی که جشن شب یلدای حدوداً یک میلیاردی برگزار می کند، بیش از 200 میلیون تومان کارت هدیه به کارکنان و مدیران می دهد، اما حقوق بازنشستگان خود را در کمال وقاحت با تأخیرهای چندروزه پرداخت می کند.

به نظر می رسد شهردار جدید باید در رسیدگی به عملکرد مدیران بدسابقه در سازمان های زیرمجموعه خود سرعت بیشتری بدهد.


کلید واژه ها: شهرداری تهران - شهردار - شهرداری - بازنشستگی - تهران - قالیباف - مدیر - محمدباقر قالیباف - مدیران - مشکلات - اداره - کارکنان - بازنشستگان - اصلاح طلب - خانواده - مدیریت - رفاه - برگزار - محمدعلی نجفی - اصلاح طلبان - اصلاح - نجفی - کارنامه - انتصاب - انتخاب - تولید - مصطفی - همراه - اولین - مالی

آخرین اخبار سرویس:
دشمنان از همه امکانات علیه انقلاب اسلامی استفاده می کند

موحدی کرمانی: مراقب باشیم که فریب نخوریم

چمران: یمنی ها پیروز خواهند شد

نماینده ماهشهر: در برخی نقاط فاضلاب وارد رود کارون شده است آب جیره بندی شده/حتی آب لوله ها برای شست وشوی البسه و ظروف هم استفاده نمی شود

ثبت نام بیش از 900 نفردر دوره های مهارتی اوقات فراغت در اردکان

وظیفه امروز ما ایستادن مقابل تفرقه افکنی ها است

میخواهید لاغر و جوان شوید؟

دادستان کل: کسانی که مدت ها مسئولیت مهمی در کشور داشتند قوه قضاییه را فاسد و دیکتاتور معرفی می کنند/دلیل مشروعیت کار ما این است که منصوب رهبری هستیم

ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت غیرفعال شد

صد و هفتاد و چهارمین نشست اوپک آغاز به کار کرد

بزرگترین اشتباه زندگی بهنوش بختیاری چه بود؟

همسایگان چاه آب در سیرجان با تانکر آبرسانی می شوند

توقیف 148 میلیارد دلار پول آقازاد ه ها در آمریکا / بیش از 5 هزار آقازاده در آمریکا زندگی می کنند

عربستان 40 پلیس زن استخدام کرد

شناسایی 5 زن از 41 زن مورد آزار در فاجعه ایرانشهر

مرحوم حسینی بیشتر به دنبال خدمت به مردم و مسجد بود

مسائل مربوط به ساکنین مناطق مرزی در سطح استانی و ملی پیگیری می شود

خطبه های نماز جمعه تهران

جایزه الهی ماه رمضان را حفظ کنیم

جایزه الهی ماه رمضان را حفظ کنیم

18 هزار سالمند زنجانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

کواکبیان: یأس بزرگترین ضربه را به اصلاحات می زند

برنامه ریزی برای اسکان بیش از 4 میلیون نفر در سواحل مکران

موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

دست هایی می کوشند قوه قضاییه را تضعیف کنند/ منکر کسری ها نیستیم

محمد بهشتی: ایران به بیماری اوتیسم دچار شده است /الگوی توسعه اروپا در ایران قابل اجرا نیست

غبار روبی گلزار شهدای بیرجند

دادستان کل کشور : تضعیف اقتدار قوه قضاییه هدف اصلی امروز دشمنان است

مادر شهید «ابراهیم زارع جعفری» درگذشت

از آمریکا باید با تمام وجود متنفر بود/ آمریکا جز جنایت،کاری نکرده است

مصادره بخشی از اختیارات مجلس توسط برخی نهادها و عدم توجه به تشکیل مجلس متخصصان دلایل استعفای محمدجوادفتحی از مجلس

موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

ابتکار: نمی توان اتفاقات ایرانهشر را انکار کرد

چمران: شهید چمران مقابل افرادی که به استکبار نامه می نویسند قرار داشت

زاکانی: امروز نیازمند انقلابی بزرگتر هستیم

مسئول توبه داعش در موصل به دام افتاد

فروش بلیت قطارهای تابستانی با 10 درصد افزایش از امروز

دست هایی می کوشند قوه قضاییه را تضعیف کنند/ منکر کسری ها نیستیم

موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران: دشمنان از همه امکانات علیه انقلاب اسلامی استفاده می کند/ مراقب باشیم که فریب نخوریم

پیشنهاد مذاکره با آمریکا؛ زیرا گذاشتن عزت ملی/ ملاک تورم جیب مردم است

جوانان از الگوهایی همچون علما بهره لازم را ببرند

پایان عمر مفید مقاوم سازی گود کنار برج میلاد/احتمال خطر برای سالن همایش های برج بدلیل گود فاز 2

پیام معاون صدا به مناسبت درگذشت صدرالدین شجره

پیروزی مسلمین در گرو پیروی از راه امام حسین(ع) است

پیروزی مسلمین در گرو پیروی از راه امام حسین(ع) است

زاکانی: امروز نیازمند انقلابی بزرگتر هستیم

وداع با مجری «اخلاق در خانواده»

صبح روز تعطیل با خانواده در پارک

ترکیه در آستانه انتخابات

موحدی کرمانی: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است/ سنگینی وظایف را در این برهه فراموش نکنیم

پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد

گرمای 50 درجه در خوزستان

16 پلیس توسط طالبان کشته شدند

مسدود شدن مسیر کابل - میدان وردک در افغانستان

شهید چمران مقابل افرادی که به استکبار نامه می نویسند قرار داشت

مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام والمسلمین حسینی برگزار شد

رییس دفتر روحانی: دولت که زور ندارد، قوه قضاییه باید با مقصران موسسات مالی برخورد کند و پول ها را بگیرد

بهترین و بدترین وزرای دولت از نگاه کرباسچی

کسانی که مدت ها مسئولیت مهمی در کشور داشتند قوه قضاییه را فاسد و دیکتاتور معرفی می کنند/ دلیل مشروعیت کار ما این است که منصوب رهبری هستیم

آغوش اندیشکده های بسیج به روی اساتید وطن خواه و اسلام گرا باز است

«ارشد تهماسبی» دوره ی سه ماهه ی تحلیل بنیادی ردیف برگزار می کند

گروه موسیقی «نوشه» به سرپرستی «نیوشا بریمانی» به اجرای برنامه می پردازد

«ریچارد کلایدرمن» برای برگزاری کنسرتش وارد ایران شد

داود آزاد: دیده شدن برای جوان ها سخت شده است

ظاهر پویول، مانع از حضور او در استودیو 2018

ستاد فرهنگی،اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی خراسان شمالی

اظهارات دادستان کل کشور در نماز جمعه امروز تهران

حضور احمد مسجدجامعی در راهپیمایی به مناسبت روز جهانی ام اس

واحد های اقامتی و گردشگری فارس زیر چتر نظارت

«ریچارد کلایدرمن» وارد ایران شد

مذاکره را بر اساس اصل دفاع از منافع ملی می پذیریم

بخش خصوصی؛ زمینه ساز حمایت از کالای ایرانی

تخلف40هزارمتری دانشگاه علوم پزشکی ایران درمجاورت برج میلاد/تعیین تکلیف گود برج تا2ماه آینده

آیفیک هیات مدیره جدیدش را شناخت

«اسین چلبی» نواده بیست و دوم مولانا در آرامگاه شیخ «بایزید بسطامی» حضور پیدا کرد

ترامپ تسلیم فشار افکار عمومی شد

حمله جنگنده های ائتلاف بین المللی در سوریه 8 کشته برجا گذاشت

آغاز انقلاب سعودیعنوان روی جلد تازه ترین شماره اکونومیست

مصرف انرژی در ایران 6.2 برابر استاندارد جهانی

تصادف مرگبار قطار با خودرو

رسیدگی به پرونده ورود 424 خودروی قاچاق به کشور در دادسرای هرمزگان

سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

«ما می توانیم» ، اعتقاد راسخ شهید دکتر چمران بود

پیام شهردار تهران به مناسبت رحلت استاد اخلاق حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر حسینی

آخرین وضعیت پرونده عباس کیارستمی

دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی

زارعی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تهران: دولت مسئولیت سیاست پنج ساله نگاه به غرب را نپذیرفته است

نماینده ماهشهر: رود کارون وضعیت اسفناکی دارد/ در برخی نقاط فاضلاب وارد آن می شود

مهدی چمران : «ما می توانیم» ، اعتقاد راسخ شهید دکتر چمران بود

رویدادهای خبری جمعه یکم تیرماه مرکز لرستان

مهلت اعتراض مؤسسان مدارس غیردولتی به مبلغ شهریه تمدید شد

ناامیدی مردم از برخورد با فساد در گفت وگوی شفقنا با میرزایی نیکو: عزم جدی برای مبارزه با فساد وجود ندارد/ کسانی که قدرت های مختلف اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی دارند ازفعالیت اقتصادی خارج شوند/ رشوه و زیرمیزی بیداد می کند

سردار سلامی: دشمن در فضای عملیات روانی مهیب و ترسناک است/ ما قواعد فکری دشمن را می شناسیم

زاکانی: امروز نیازمند انقلابی بزرگتر هستیم

تمدید مهلت ثبت نام انتقال و مهمانی دانشجویان

بازداشت 14 مظنون به اقدام تروریستی در ترکیه

پیکر «حسینی برنامه اخلاق در خانواده» در تهران تشییع شد

طرح نسخه الکترونیکی در حج امسال اجرا می شود

آغاز بکار سومین جشنواره ملی گیلاس در اشنویه

در سازمان بازنشستگی شهرداری تهران چه خبر است؟

در سازمان بازنشستگی شهرداری تهران چه خبر است؟