مطالب مرتبط:
تقویم روز ارتباطات/ ورود نخستین چاپخانه مدل گوتنبرگ به ایران
تقویم روز ارتباطات/ صدای آمریکا به زبان فارسی باردیگر خاموش شد
تلاش ها برای ریاست پزشکیان بر مجلس کلید خورد
اینتر در تلاش برای تمدید قرارداد با ایکاردی
الحیات؛ تلاش آمریکا برای متحد کردن احزاب کرد عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 ساعت 09:352018-05-23سياسي

تلاش برای درج روز حافظان میراث در تقویم/کشف 60 هزار شی در سال96


پیشنهاد شده که یکی از روزهای هفته میراث فرهنگی به عنوان روز حافظان میراث فرهنگی در تقویم درج شود.

- تلاش برای درج روز حافظان میراث در تقویم/کشف 60 هزار شی در سال96 " معاون میراث فرهنگی کشور گفت: پیشنهاد شده که یکی از روزهای هفته میراث فرهنگی به عنوان روز حافظان میراث فرهنگی در تقویم درج شود.

محمدحسن طالیبان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت: امیدوارم سال 97 سال بهتری برای میراث فرهنگی باشد و با همراهی بیشتر همه بخش ها و بدنه جامعه در حوزه های مختلف میراث فرهنگی روبه رو باشیم.

او با بیان اینکه حفاظت یک امر یکپارچه است و رده های مختلفی دارد افزود: حفاظت فیزیکی در دستان شماست، به لحاظ سازمانی کار شما بسیار بااهمیت است و از دیرباز نگهبانی و پاسداری از میراث فرهنگی امری مهم تلقی می شد.

معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: در همه دوره های کارهای خوبی صورت گرفته بود اما دوره سردار رحمت اللهی دوره ای طلایی بود زیرا شاهد نظم بخشی و ارتباط بیشتر این بخش با معاونت میراث فرهنگی بودیم.

او بیان کرد: پیرو تأکیدات رییس سازمان میراث فرهنگی بخش نرم افزاری میراث فرهنگی و یگان حفاظت باید پررنگ تر شود و با وجود کمبود اعتبارات این مسئله را در اولویت قرار داده ایم.

در حوزه نرم افزاری معرفی، آگاهی بخشی و ترویج در کنار بلیت فروشی الکترونیک، حفاظت الکترونیک و.

در قالب یک بسته یکپارچه باید شکل گیرد.

طالبیان با بیان اینکه موضوع آموزش در ابعاد مختلف این حوزه نیز جزو این بسته نرم افزاری است تأکید کرد: بخش تخصصی این آموزش ازسوی معاونت میراث فرهنگی و بخش حفاظتی و امنیتی ازسوی یگان آموزش داده می شود.

او با اشاره به موضوع پایش آثار تاریخی گفت: فرمی تهیه شده و به استان ها ارائه شده که بخشی از پایش از آثار تاریخی ازسوی یگان حفاظت صورت گیرد، این کار کنترل ما بر روی حریم و آثار را راحت تر می کند.

اگر پایگاه ها، بناها، موزه ها و.

با تجهیزات ماهواره ای و نرم افزاری مختلفی تجهیز شوند یگان حفاظت نیز می تواند پوشش و پایش گسترده ای داشته باشد.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: به نسبت گذشته دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه یگان میراث فرهنگی حاصل شده است و نمایشگاه دایر شده در ساختمان روابط عمومی، تنها بخش کوچکی از این دستاوردهاست.

او با اشاره به اهمیت حفاظت در انتقال اشیا به داخل و خارج از کشور در فعالیت های نمایشگاهی و انتقال اشیا در حفاری های باستان شناسی گفت: این اشیا نیازمند حفاظت و مراقبت هستند و کار شما بسیار بااهمیت است.

در واقع شما حافظان میراث فرهنگی کشور هستید.

طالبیان خاطرنشان کرد: پیشنهاد شد که یکی از روزهای هفته میراث فرهنگی به عنوان روز حافظان میراث فرهنگی در تقویم درج شود.

گزارش آن تهیه شده و به زودی در شورای فرهنگی عمومی مطرح خواهد شد.

او افزود: اهمیت حفاظت باید به جامعه انتقال پیدا کند و این بخشی از بسته نرم افزاری است که در حال تهیه است.

موضوع حفاظت در اولویت معاونت میراث فرهنگی قرار دارد.

یکی از اولویت های مهم سازمان حفظ و نگهداری است امیر رحمت اللهی فرمانده یگان حفظات میراث فرهنگی نیز در این مراسم گفت: میراث فرهنگی یکی از ارزشمندترین سرمایه های فرهنگی کشور و معرف هویت و پیشینه تاریخی ملت و کشور است.

سازمان میراث فرهنگی وظایف متعدد، متنوع و متکثری را در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عهده دار است.

اما شاید بتوان گفت یکی از اولویت های مهم سازمان حفظ و نگهداری است.

او افزود: با یک رابطه علیت منطقی حتی توسعه گردشگری در بسیاری از مسائل وابسته به حفاظت ونگهداری است.

وقتی همکارانم در بخش های مختلف حفاظت به جز حفاظت فنی که مربوط به معاونت میراث فرهنگی است وظایف خود را به درستی انجام دهند اهداف سازمان در بخش حفاظت و نگهداری محقق خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی با بیان اینکه مأموریت های یگان میراث فرهنگی چند وجهی است گفت: بخش اعظم مأموریت های یگان بعد حفاظتی است.

مأموریت های یگان حفاظت همچنین جنبه امنیتی دارد زیرا قانون گذار جرایم علیه میراث فرهنگی را در زمره جرایم علیه امنیت قرار داده و شروع عمل جرم محسوب می شود.

او افزود: یکی دیگر از ابعاد مأموریت های یگان بعد انتظامی است، مثلا ما مجموعه هایی داریم که در ایام خاص بالغ به 20هزار نفر بازدیدکننده دارند که نیازمند اقدامات انتظامی است.

رحمت اللهی با بیان اینکه یکی دیگر از ابعاد مأموریت های یگان جنبه امنیتی دارد افزود: توسعه گردشگری از اهداف مهم دولت است.

معتقدم بزه دیدگی های عمومی ناشی از جرائم خرد نیز می تواند این هدف را خدشه دار کند، در نتیجه باید یگان نقش برجسته ای را در این حوزه ایفا کند.

او افزود: یک سازمان پویا اگر می خواهد به تعالی برسد چشم اندازی را برای خود تعریف می کند و بر مبنای آن چشم انداز اهداف را تعیین و برنامه ها را تبیین می کند.

چشم انداز ما در یگان حفاظت در امتداد چشم انداز سازمان است و مهم ترین هدف راهبردی ما سازمان دهی یگان آموزش دیده به منظور حفاظت اطمینان بخش از میراث فرهنگی است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی تصریح کرد: برنامه های کلان و کاربردی یگان به صورت موازی و مستمر در حال پیگیری است.

باید رویکرد کنشی و واکنشی به موزات هم در یگان پیگیری شود.

او با بیان اینکه امنیت نرم افزاری در سازمان میراث فرهنگی باید بر امنیت سخت افزاری مقدم شمرده شود گفت: ما به عنوان رویکرد کنشی یگان ایده مشارکت های اجتماعی از شروع خدمت در سازمان مطرح کردیم و با همکاری مدیران سازمان در ساختار مجازی یگان اداره مشارکت های اجتماعی را تأسیس کردیم و با همه بخش ها و اقشار جامعه که می توانند به یگان حفاظت کمک کنند ارتباط برقرار کردیم.

هدف این است که مشارکت مردم و بخش های اجتماعی را به حداکثر برسانیم زیرا این موجب افزایش سرمایه اجتماعی سازمان خواهد شد.

ابلاغ 4250 مورد اخطاریه قانونی و اجرای 1154 مورد حکم قضایی در حوزه میراث فرهنگی او بیان کرد: رویکرد واکنشی یگان به عنوان یک موضع قانونی و امری اجتناب ناپذیر در مقابل متجاوزان به میراث فرهنگی نیز دنبال می شود.

در سال 96، 4250 مورد اخطاریه قانونی ابلاغ و 1154 مورد حکم قضایی اجرا شد.

رحمت اللهی اعلام کرد: همچنین در سال 96 بیش از 60هزار قلم شیء کشف شد که از این میزان، 25هزار قلم طبق نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی اصل بود.

پرونده مجرمان آن بخش از اشیا نیز که بدل بود به عنوان جرم مستقلی تحت عنوان کلاه برداری بررسی شد.

او افزود: سال گذشته نامه ای به معاون دادستان کل و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ارسال شد و از 200 سایتی که مورد بررسی قرار گرفت 116 سایت که به فروش اشیا و ابزار حفاری فعالیت می کردند فیلتر شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی با بیان اینکه باید در برابر متجاوزان میراث فرهنگی اقدامات قانونی انجام شود تصریح کرد: رویکرد علمی، اجتماعی و فرهنگی یگان بر رویکرد حفاظتی به معنای مراقبت از آثار تاریخی قالب است، و با درک مناسب از حساسیست های اجتماعی به گونه ای برنامه ریزی کردیم که یگان به عنوان واحدی منسجم مأموریت های خود را به خوبی انجام می دهد.

او افزود: بنده در دوره سه مدیریت مختلف در سازمان میراث فرهنگی در این جایگاه خدمت کردم، به جرأت می توان گفت که دکتر مونسان به جد پیگیر مسائل مربوط به یگان است و وضعیت معیشتی کارمندان یگان همواره از دغدغه های اوست.

رحمت اللهی بیان کرد: با همراهی مدیران و معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فضای همدلی و مشارکت حاکم است و ما تلاش می کنیم با استفاده از این فضا اهدف یگان را در حد عالی محقق کنیم.

او با بیان اینکه با توجه به ماهیت و ذات حفاظت از آثار تاریخی کشور یگان حفاظت در سازمان میراث فرهنگی تشکیل شده است گفت: در صورتی می توانیم با انسجام، وحدت رویه و تفکر واحد اهداف سازمان را پیش ببریم که ابتکار عمل در اختیار یگان باشد.

متأسفانه در بعضی از استان ها وظایف و مأموریت های یگان به خوبی تمیز داده نشده و اعمال سلایق متعدد این انسجام را دچار خدشه کرده است.

او از رییس سازمان میراث فرهنگی درخواست کرد که سامان دهی این موضوع مورد توجه قرار گیرد تا یگان حفاظت میراث فرهنگی بیشتر از گذشته بتواند اهداف سازمان را محقق کند.

در پایان این مراسم از تعدادی از نیروهای یگان حفاظت، مسئولان موزه ها و کاخ موزه ها و سایر حافظان میراث فرهنگی با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این مراسم منشور اخلاقی و عملی مدیران و کارکنان یگان حفاظت قرائت شد که شامل موارد زیر بود: 1.

صحت عمل و تقویت باورهای دینی وارزش های اسلامی 2.

اخلاق مداری مبتنی بر آموزه های دینی (وجدان کاری، صداقت، امانتداری) 3.

تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی 4.

قانون گرایی و پرهیز از اقدامات سلیقه ای در انجام وظایف 5.

تحکیم مبانی انضباطی و الگوهای شایسته رفتاری 6.

حرفه ای گرایی و ارتقای مهارت های شغلی 7.

حمیت سازمانی و ملی در امر حفظات از مواریث فرهنگی 8.

تقدم امنیت نرم افزاری بر امنیت سخت افزاری در امر حفاظت این مراسم باحضور علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امیر رحمت اللهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، حسین تاجیک معاون حقوقی، امور مجلس و استان های سازمان میراث فرهنگی، قدرت ابراهیمی مدیرکل حوزه ریاست، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، علی حاجی شیزری مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه، دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، جمعی از مسئولان و کارمندان یگان حفاظت میراث فرهنگی برگزار شد.

همچنین در حاشیه این مراسم تعدادی از اشیایی که ازسوی یگان حفاظت کشف شد در ساختمان مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی به نمایش درآمد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری توریسم آنلاین ، تاریخ انتشار 25 اردیبهشت97، کدمطلب:47189، www.

tourismonline.

co
کلید واژه ها: میراث فرهنگی - فرهنگی - میراث - سازمان میراث فرهنگی - هفته میراث فرهنگی - معاون - صنایع دستی - رییس سازمان میراث فرهنگی - آثار تاریخی - گردشگری - تقویم - الکترونیک - نمایشگاه - آموزش - پیشنهاد - تاریخی - انتقال - استان - اهمیت - بسته - کشور - صورت - ساختمان - ماهواره - روابط - فروشی - مراسم - طلایی - جامعه - سردار

آخرین اخبار سرویس:
دعوت ب همکاری مدرس در کانون زبان ایران

ابهامات مطرح در قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس چیست؟

استخدام کادر مالی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان

شهادت 2 مرزبان همزمان با دیدار ایران - اسپانیا

اطلس اجتماعی تدوین شود/ نیاز به 90 هزار مسجد تراز و شاخص تا سال 1414 هستیم

حقانیان تاکید کرد: ما می توانیم با اعتماد به سرمایه های خودمان و استفاده از تکنولوژی و دانش و تجربه دیگران به پیروزی های بزرگ دست یابیم.

بزرگترین گل دنیا/ عکس

قرص و محکم و با نگاه امیدوارانه کار کنید

سرعت تردد در آزادراه کنارگذر جنوبی تهران 130 کیلومتر است

واردات اسپیلت نیاز به گواهی نمایندگی ندارد

انتخاباتی که آینده اردوغان را روشن می کند

سازمان دامپزشکی بزرگ ترین پشتوانه بخش های مهم اقتصادی کشور محسوب می شود

ساختار بودجه کشور بیمارگونه است/ کسی بنا ندارد جایگاه شورا ها را کاهش دهد

دانشجویان مشهدی خادم افتخاری امام رضا(ع) می شوند

واکنش وحید حقانیان مشاور رهبر انقلاب به بازی ایران و اسپانیا

لاریجانی: با رهبری درباره FATF صحبت می کنم

CFT منوط به نظر رهبری است/با تفسیر شورای نگهبان نمی توان لایحه مدیریت یکپارچه شهری را برای حوزه های مختلف اجرایی کرد

بهره برداری باغ موزه دفاع مقدس در انتظار تعهدات دستگاه ها

نباید از تبلیغ دین در فضای مجازی غافل شد

ارومیه باید شهر بدون معتاد متجاهر باشد

65 هزار پرونده وارد محاکم قضایی خراسان جنوبی شد

آزادسازی 2 زندانی جرائم غیرعمد با حمایت مسجد امام حسن مجتبی (ع) در شیراز

تفاهم نامه مشترک بین کانونهای مساجد و جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امضاء می شود

برگزاری مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت آسمانی ها در ایلام/ فعالیت 155 کانون مسجد در مناطق روستایی

پروژه بیمارستان کودکان ایبی و پروانه ای را آغاز می کنیم/ بنیاد نیکوکاری با 16 هزار عضو در کشور

تشییع پیکر شهید مدافع حرم سیدفاضل موسوی امین

ویترین برنامه های مناسبتی و جشن های مردمی در دهه کرامت است

پویش نخریدن؛ شعاری که درمان درد نیست

همفکری، هم اندیشی و هم دلی بستر تقویت نظم و امنیت است

ششمین اجلاس شورای عالی استان ها

معاون موگرینی: به زودی 100 شرکت وارد مذاکرات کاری با طرف ایرانی می شوند

بهره برداری باغ موزه دفاع مقدس استان در انتظار تعهدات دستگاه ها

پیکر پاک شهید سید فاضل موسوی امین در اهواز تشییع شد + تصاویر

استخدام تراشکار موتوری جهت انجام کارهای سرسیلندر و سیلندر

استخدام مسکن لُرد در صیاد شیرازی مشهد

جبران کسری بودجه از طریق اوراق مشارکت دولت را زمین گیر می کند

پیگیری برای بیمه تامین اجتماعی و افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان کامیون ها

ایرانی ها معنوی ترین مردم جهان

اجلاس بزرگ جغرافیدانان ایرانی

اعطا: اگر الکامپ پر مخاطب است باید به خارج شهر برود

الکامپ اگر پر مخاطب است، باید به شهر آفتاب منتقل شود

بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در گفت وگو با فارس: پروژه بیمارستان کودکان ایبی و پروانه ای را آغاز می کنیم/ بنیاد نیکوکاری با 16 هزار عضو در کشور

بررسی مشکلات گردشگران آبشار یاسوج

اجلاس وزرای صندوق توسعه بین المللی اوپک در وین گشایش یافت

حکم دادگاه فدرال عراق به بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی

واگذاری سپیدرود به هر فرد دیگری فروش مال غیر است/ به دادگاه رفتم و به رای اعتراض کردم

طرح توان افزایی زنان و خانواده در یزد اجرا می شود

جنگ نرمی که جدی گرفته نشد/ مصرف مشروبات الکلی تهدیدی جدی برای دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه!

تشکل های دانشجویی مازندران به انتصاب رییس کارگروه دانشجویی استانداری انتقاد کردند

شورای شهری که در الفبای شهر«داری» مانده است!

بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در گفت وگو با فارس: پروژه بیمارستان کودکان ایبی و پروانه ای را آغاز می کنیم/ افتتاح مرکز نگهداری آیندگان در ساری

وزیر دفاع تونس کودتا در این کشور را تکذیب کرد

نقش شوراها در تصمیم گیری های کشور

ما در مقابل غول های جهان کم نمی آوریم

نزدیک به 10 هزار زندانی فارس در کلاس های قرآنی فعالیت دارند

اهدای 1000سری جهیزیه به نوعروسان خراسان رضوی

شرط شهید چمران برای کار گذاشتن کولر در اتاقش چه بود؟

دیدار رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با آیت الله ناصری

تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سید کاظم موسوی - اهواز

صورت مساله را پاک نکنید

استخدام کارگر ساده آقا جهت کافی شاپ در تهران

استخدام سالن کار جهت کار در کبابی

درخواست اعضای شورای عالی استان ها برای دیدار با مقام معظم رهبری

استخدام نظافتچی خانم جهت سالن زیبایی در محدوده جردنِ تهران

یک سوم زنان جهان خشونت را تجربه کرده اند

استخدام ساندویچ زن حرفه ای برای ساندویچی در غربِ تهران

استخدام تراکت پخش کن در محدوده شهریار

دوخت لباس عروسی با کاغذ تشناب

اظهارنظر سخنگوی شورای شهر در مورد نمایشگاه الکامپ

جهانگیری: دولت مردم سالار از منتقدین و معترضین آسیب نمی بیند

اعلام آدرس ستادهای ترخیص خودرو

جزییات مراسم تشییع شجره اعلام شد

اشمید: 100 شرکت اروپایی به زودی وارد مذاکره تجاری با ایران می شوند

درخواست اعضای شورای عالی استان ها برای دیدار با مقام معظم رهبری

عکس هایی از دیوار مجازی تا دیوار گالری

نقاشی هایی از مهره های شطرنج در لباس و قامت قاجاری ها

اجازه ساخت ساختمان های دودکش مانند را در شهر نمی دهیم/دولت باید در اداره امور پایتخت کمک کند

دولت با تمام قوا به زلزله زدگان کرمانشاه کمک می کند

اصناف؛ زمینه ساز حمایت از کالای ایرانی

یادواره شهید حریم امنیت در لنده

جزییات پیشرفت 67 درصدی پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک

خطر جبران کسری بودجه با فروش اوراق

دوره محکومیت شیخ علی سلمان 28 دسامبر پایان می یابد

اینقدر به شادی های مردم گیر می دهید که...

تکذیب تعطیلی کافی شاپ ها در مشهد

آفتاب لگن هفتاد دست

دامپزشکی خط مقدم سلامت جامعه است

مجلس در لایحه مبارزه با تروریسم طبق تدابیر رهبری عمل می کند

رییس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی معرفی شد

پشتیبانی مردم از نظام مسئولیت کارگزاران را مضاعف می کند

CFT را بعد از اخذ نظر رهبری در مجلس پیگیری می کنیم

دامپزشکی خط مقدم سلامت جامعه است

استخدام راننده جهت پخش مواد غذایی در تهران

همایش پیوند آسمانی در کرمان برگزار شد

استخدام تعدادی چرخکار ماهر مبل راحتی در تهران

دادستان کل کشور امشب در گفت وگوی ویژه خبری حضور می یابد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: قضات با روحیه مدارا و مردم داری حکم صادر کنند

استخدام وسط کار و خیاط پرده دوز ماهر در محدوده ولیعصرِ تهران

استخدام منشی مدیر عامل نیمه وقت در تهران

دوره «روزنامه نگاری» ویژه طلاب و روحانیون تهرانی برگزار می شود

تلاش برای درج روز حافظان میراث در تقویم/کشف 60 هزار شی در سال96

تلاش برای درج روز حافظان میراث در تقویم/کشف 60 هزار شی در سال96