مطالب مرتبط:
پس از چین هندی ها هم علیه آمریکا اقدام کردند تقابل تجاری هند با آمریکا بالا گرفت/ افزایش شدید تعرفه واردات 20 قلم کالای آمریکایی به هند
رییس سابق سیا:ترامپ تقابل با متحدان اروپایی رابرگزیده است
رییس سابق سیا:ترامپ تقابل با متحدان اروپایی رابرگزیده است
اظهارات رییس سابق سیا درباره تقابل ترامپ با اتحادیه اروپا
به بهانه تقابل احتمالی سرخابیها در آسیا: مرور دربیهای غیر لیگ برتری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 ساعت 02:252018-05-22سياسي

تقابل شدید غیر علنی


واکنش تندروها در مجلس، آتش زدن برجام بود و پرچم آمریکا.

حالا در جلسه غیرعلنی مجلس و با حضور علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمدجواد ظریف و مسعود کرباسیان، - وزیران امور خارجه و اقتصاد، اعتراض ها به برجام کماکان در دستور است.

شعارسال:" نمی شود حرف برجام در مجلس باشد و صدایی بالا نرود.

نمی شود جبهه پایداری ها حتی 10 عضو ثابت در بهارستان داشته باشند و ظریف بیاید و قیل وقالی برپا نشود، چه برسد به حالا که روزهای خرسندی برخی اصولگرایان است؛ روزهای خروج ترامپ از برجام و فصل تازه ای برای گفت وگو با اروپا؛ گفت وگویی که مجوز آن در سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری نیز صادر شده است.

نخستین واکنش تندروها در مجلس، آتش زدن برجام بود و پرچم آمریکا.

حالا در جلسه غیرعلنی مجلس و با حضور علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمدجواد ظریف و مسعود کرباسیان، وزیران امور خارجه و اقتصاد، اعتراض ها به برجام کماکان در دستور است.

علی مطهری، نایب رییس مجلس، درباره نظر مخالفان مجلس در جلسه غیرعلنی نسبت به FATF و برجام، گفت: تقابل شدیدی بود، حتی در ابتدای جلسه داد و بیداد زیادی کردند، نهایت منطق یک طرف قوی تر بود و تا حدی مخالفان قانع شدند ولی به هرحال برخی از آنها هیچ گاه قانع نمی شوند.

برخی از روی دلسوزی مخالف اند، فکر می کنند اگر لوایح مرتبط با FATF تصویب شود، آینده حزب الله و حماس به خطر می افتد که این طور نیست و نخواهد بود.

عده ای دیگر نیز قصد تخریب رقیب سیاسی خود را دارند و اعلام مخالفت می کنند .

اشکال های FATF با ارتباط با دفتر رهبری حل شد نشست غیرعلنی مجلس با دو دستور کار ادامه برجام بعد از خروج آمریکا و لوایح مرتبط با FATF برگزار شد.

وزیر امور خارجه گزارشی از مذاکرات خود با کشورهای اروپایی ارائه داد و فریاد برخی جبهه پایداری های مجلس بالا رفت.

همان هایی که از روز نخست هرچه داشتند برای ناکامی برجام رو کردند و حالا گویی از خروج ترامپ از برجام خرسند ند.

در جلسه غیرعلنی دیروز مجلس همچنین مسئولان شورای عالی امنیت ملی درباره FAFT گزارشی ارائه کردند.

نکته مهم دیگری که علی مطهری در خلال گفت وگوهایش به آن اشاره کرده، این است که نظر شمخانی درخصوص لوایح FATF کاملا مثبت بود، گفته شد این لوایح ایرادهایی داشته که با همکاری مرکز پژوهش های مجلس، شورای عالی امنیت ملی و حتی ارتباط با دفتر رهبری رفع شده است .

اصولگرایان می گویند آمریکا کدخداست محمود صادقی خیلی خلاصه شرح ماوقع مخالفت اصولگرایان تند در مجلس را این طور بیان کرده است: زبان حال بعضی از اصولگرایان در جلسه دیروز مجلس این بود که آمریکا کدخداست؛ تکیه کلامشان این بود که برجام بدون آمریکا بی فایده است.

زیرا شرکت های اروپایی 450 میلیارد دلار معامله با آمریکا را فدای 18 میلیارد معامله با ایران نخواهند کرد .

غلامرضا حیدری، نماینده اصلاح طلب، نشست را مفید و مؤثر ارزیابی می کند و البته به برخی نقدها از جانب اصولگرایی که او آنها را جبهه پایداری های مجلس می خواند، اشاره دارد.

به گفته حیدری برخی می گویند در اوج تحریم ها و قفل شدن ها آمدیم و برجام را پذیرفتیم و گشایشی شد.

توضیح موافقان برجام این بود که ما توافق نامه ای امضا کردیم که طرف آمریکایی خودش می گوید برای آمریکا سراسر ضرر بوده و در نهایت نیز از این توافق خارج شده است.

از طرف وزیر امور خارجه این نکات مطرح شد که با برجام گره ما باز شد.

اینکه ما به آنها اجازه ورود به مسائل موشکی ندادیم.

آنها فعالیت هسته ای ما را پذیرفتند؛ به طوری که شورای عالی امنیت سازمان ملل هم آن را تصویب کرده است.

با خروج آمریکا از برجام، اختیارات آمریکا سلب شده و نمی تواند پیشنهاد دهد یا از ایران شکایت کند .

ضرورت ارتباط با آمریکا حیدری در ادامه به ابعاد دیگری از سخنان مطرح شده در جلسه غیرعلنی دیروز اشاره دارد: نکته مهم دیگری که در جلسه دیروز مطرح شد اینکه ما به همان اندازه که با روس ها ارتباط برقرار کرده ایم، باید با غرب، به ویژه آمریکا، ارتباط بگیریم.

آمریکا به گونه ای است که منافع بسیاری از کشورها با آمریکا گره خورده است.

حتی نمی توانیم به مبادلات با چین و ژاپن و اروپا فکر کنیم به جز اینکه بتوانیم سطحی از روابط را با آمریکا شکل دهیم.

چنانچه آمریکا بخواهد تحریم ها را جدی بگیرد، خیلی از این کشورها روابط اقتصادی شان را با ما ادامه نخواهند داد.

آنها هم منافع خودشان را درنظر می گیرند.

رویکرد دیگری نیز مطرح شد؛ اینکه دشمنی ما با آمریکا ابدالدهر است و سر هیچ موضوعی مذاکره نخواهیم کرد.

البته من باید بگویم که تجربه جهانی این بوده که ما نه دوست دائمی داریم و نه دشمن دائمی.

ضروری است تا براساس مقتضیات زمان و مسائل روز با مذاکره حق و حقوقمان را بگیریم .

همچنین در حاشیه صحن علنی دیروز مجلس علی مطهری به جمع خبرنگاران آمد و گفت در جلسه درباره یکی از لوایح مرتبط با FATF بحث هایی شد.

اینکه تصویب این لوایح به معنای پیوستن به FATF نیست، بلکه اینها از لوازم FATF است.

توضیحاتی از سوی وزارت خارجه ارائه شد و نشان می داد تا اینجا از نتیجه مذاکرات راضی بوده اند، اما باز هم همه چیز بستگی به دو، سه هفته آینده دارد، چون اروپایی ها تا حدی دستشان بسته است .

ارزیابی مثبت وزارت امور خارجه از مذاکرات به گفته او اتحادیه اروپا 28 عضو دارد، باید آنها را راضی کنند که مراحلی دارد، اما آنچه مسلم است، اروپایی ها به خاطر اقدام آمریکا و نشان دادن استقلال خودشان و ثابت کردن اینکه تابع حرف آمریکا نیستند، دچار شکاف با آمریکا شده اند.

ممکن است اتفاقی شبیه سال 1996 درباره کوبا رخ دهد.

در آن زمان دولت های اروپایی شرکت های خود را از اجرای تحریم های آمریکا درباره کوبا ممنوع و اعلام کردند خسارت مالی آن شرکت ها را می پردازند.

اگر این اتفاق در آن حد درباره ایران رخ دهد، برای ما ایده آل است، تقریبا در این مسیر هستند و تا حد قابل قبولی پیش آمده، باز هم باید دید در آینده چه می شود .

مطهری درباره ارزیابی وزارت خارجه از مذاکرات نیز به خبرنگاران گفته آنها ارزیابی مثبتی داشتند، البته ازآنجاکه شرکت های بزرگ اروپا منافع زیادی در آمریکا دارند، ممکن است نظر دولت هایشان خیلی مؤثر نباشد، اما درباره شرکت های کوچک و متوسط معتقد بودم که نظر دولت های اروپایی مؤثر خواهد بود .

نظر شمخانی مساعد بود نایب رییس مجلس دهم همچنین درباره اینکه گفته می شود نظر شمخانی درباره لوایح مرتبط با FATF مثبت نبوده، گفت اتفاقا چنین چیزی نبوده است.

نظر ایشان کاملا مثبت بود، گفته شد این لوایح ایراداتی داشته که با همکاری مرکز پژوهش های مجلس، شورای عالی امنیت ملی و حتی ارتباط با دفتر رهبری رفع شده است .

نایب رییس مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا دولت با شروع مذاکرات با طرف های اروپایی و بدون اذن مجلس، قانون اقدام متناسب و متقابل را نقض نکرده، افزود: طبق قانون اقدام متقابل و متناسب، خیلی از امور به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده شده است، شورا هم هیئت نظارت بر برجام را داشته که همه تصمیمات از مسیر هیئت عبور می کند که مرتبط با رهبری است، بنابراین در مجموع این قانون نقض نشده است .

مطهری این جلسه را تعدیل کننده تقابل ها با لوایح سه قلو دانست: برخی از مخالفان دلیل اصلاح این قانون را می پرسند و می گویند ما می خواهیم براساس نظر کشورهای غربی رفتار کنیم، حال اینکه این قانون به دنبال تعریف مصادیق تروریسم است، نه اینکه چه گروه هایی تروریسم هستند.

آنها یک ایراد شکلی به قانون مصوب مجلس گرفتند که باید اصلاح کنیم، این اصلاح ضرری به گروه های مقاومت وارد نمی کند.

در این لوایح آمده که مصادیق تروریسم را شورای عالی امنیت ملی تعریف می کند، پیوستی تفصیلی هم به آن اضافه شده تا همه درهای تخریب این لوایح را ببندند، چون این لوایح مشکلی ایجاد نخواهد کرد .

بررسی تضامین ادامه برجام با کشورهای اروپایی بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رییسه مجلس نیز گزارشی از جلسه غیرعلنی با حضور وزرای امور خارجه، اقتصادی و دبیر شورای عالی امنیت ملی ارائه کرد.

او در حاشیه نشست علنی دیروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح نشست غیرعلنی گفت: این نشست با حضور آقایان ظریف، کرباسیان، شمخانی و عراقچی برگزار شد؛ در این نشست مباحثی درخصوص مذاکرات با پنج کشور در زمینه ادامه برجام مطرح شد .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخانه ملت، نعمتی همچنین گفته در این جلسه ظریف و عراقچی از چند و چون مذاکره با اروپایی ها صحبت کردند و تضامینی را که باید بعد از خروج آمریکا از برجام گرفته شود، بیان کردند، البته این موارد هم اکنون در حال مذاکره است و هیچ چیز قطعی و نهایی نشده است.

آن چیزی که خواست نمایندگان مجلس است، حفظ منافع ملی و ایستادگی برای مواضع مردم و توصیه های مقام معظم رهبری است که در این زمینه 11 نفر از نمایندگان اظهار نظر کرده اند .

بررسی لوایح در صحن علنی مجلس نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به بررسی لوایح چهارگانه مرتبط با FATF گفته بحث بعدی که در نشست غیرعلنی مطرح شد، لایحه مبارزه با پول شویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم بود.

موضوعی که در این زمینه مطرح شد این بود که آیا این لوایح ما را به FATF می رساند یا خیر که آقای شمخانی؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید می کرد این لوایح ارتباطی با FATF ندارد و گفت این لوایح چهارگانه جدا از FATF است.

مجلس محل تضارب افکار است؛ نمایندگان موافق و مخالف در این زمینه صحبت کردند، همه از روی دلسوزی اظهارنظرهایی داشتند، اما آن چیزی که مسلم است این بود که نمایندگان بر تأمین منافع ملی تأکید می کردند که خارج از مأموریت مقام معظم رهبری گامی برداشته نشود .

نعمتی افزوده: این لوایح جزء دستور مجلس است، اما با توجه به اینکه یک سری نگرانی هایی وجود داشت، امیدواریم با ارائه توضیحات مسئولان، نگرانی نمایندگان برطرف شده باشد.

لوایح به صورت مستقل در دستور صحن علنی قرار می گیرد.

هرکدام از این لوایح به صورت مستقل بررسی می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی چندین بار به صراحت در صحن علنی اعلام کرده است که لوایح چهارگانه ارتباطی به FATF ندارد، اما بنده اعتقاد دارم ممکن است به نوعی این موارد مرتبط با FATF باشد .

زمان کوتاه است رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس، نیز درباره جزییات جلسه غیرعلنی به ایلنا گفته: طبق صحبت ها در جلسه دیروز، اروپایی ها تلاش دارند روابط خود را با ایران حفظ کنند، اما این چالش ها نیز وجود دارد.

باید دید آیا شرکت های تجاری از سران شرکت های اروپایی تبعیت می کنند؟ اصل صحبت های ظریف این بود که درحال حاضر آمریکا از برجام خارج شده و اروپا در برجام باقی مانده است.

ما به اروپا زمانی محدود داده ایم تا ببینیم می تواند بسته ای را که در برجام باید به آن عمل کند، عملیاتی کند یا خیر.

با توجه به اینکه شرکت هایی که قرار است در بحث تجاری کار کنند خصوصی هستند و عمده سرمایه گذاران و سهام داران آنها آمریکایی هستند، باید دید می توانند به برجام عمل کنند یا خیر.

ظریف این مسائل را در قالب چالش های موجود مطرح کرد .

به گفته او: طبق صحبت ها در جلسه دیروز، اروپایی ها تلاش دارند روابط خود را با ایران حفظ کنند، اما این چالش ها نیز وجود دارد.

باید دید آیا شرکت های تجاری از سران شرکت های اروپایی تبعیت می کنند؟ به هرحال بحث بیمه ها، بحث مراودات بانکی و همه این موارد وجود دارد.

در بحث تأمین مالی تروریسم ما هم قربانی زیاد داریم، اما اگر ما FATF را مصوب کنیم، مصادیق تروریسم را چه کسی تعریف می کند؟ خودمان به دست خودمان قربانی می شویم.

تأمین مالی تروریسم در دستور کار فعلی مجلس است.

عده ای از نماینده ها موافق و عده ای مخالف هستند.

نظر آقای شمخانی این است که نماینده ها رأی مثبت به الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی تأمین مالی تروریسم بدهند .

در جلسه غیرعلنی روز گذشته مجلس یک نفر از سوی مرکز پژوهش ها و نمایندگان کمیسیون های مرتبط با این کنوانسیون و برجام اظهارنظر کردند.

وزیر اقتصاد، رییس شورای عالی امنیت، وزیر امور خارجه و معاون بین الملل وزیر اقتصاد از دیگر حاضران در نشست غیرعلنی مجلس بودند.

FATF چیست کارگروه اقدام مالی، (Financial Action Task Force) یا همان FATF در سال 1989 میلادی از سوی کشورهای گروه 7 (G7) شکل گرفت؛ این یک سازمان بین دولتی است که اهداف توسعه و پیشرفت واکنش بین المللی نسبت به پول شویی را دنبال می کند.

پس از واقعه یازدهم سپتامبر 2001 میلادی، مسئله تأمین مالی تروریسم به عنوان مسیری تازه برای این سازمان مطرح و این موضوع به عنوان یک مأموریت جدید به آنها محول شد.

در سال 2008، مسئله تأمین مالی فعالیت های اشاعه ای و تسلیحات کشتار جمعی شیمیایی و اتمی به عنوان دیگر مأموریت های این گروه در فهرست کارشناسی های FATF قرار گرفت.

کارکرد کنونی آن، وضع استانداردهایی برای مقابله با پول شویی، تأمین مالی تروریسم و سایر جرائمی است که سلامت نظام مالی را تهدید می کند.

گروه ویژه اقدام مالی تلاش می کند اجرای این استانداردها در کشورها را افزایش دهد و همکاری بین المللی برای مبارزه با سوءاستفاده از بنگاه های اقتصادی و نظام مالی و ارتکاب جرائم یادشده را تشویق کند.

سوم تیرماه 1396 بود که گروه ویژه اقدام مالی در پایان نشست شش روزه که با حضور 37 عضو در والنسیای اسپانیا برگزار شد، لغو محدودیت های مالی علیه ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

در این اقدام ایران به مدت 12 ماه از لیست سیاه تعلیق شد تا اقداماتی در جهت اصلاح فرایندهای بانکی انجام دهد.

در بیانیه FATF در تیرماه 1396 آمده است این سازمان از تعهد سیاسی کامل ایران برای رفع نقایص استراتژیک خود در بخش مبارزه با پول شویی و تأمین مالی تروریسم و تصمیم تهران برای دریافت کمک فنی در جهت اجرای برنامه عملیاتی (Action plan) استقبال می کند.

گروه ویژه اقدام مالی تلاش می کند اجرای این استانداردها را در کشورها افزایش دهد و همکاری بین المللی برای مبارزه با سوءاستفاده از بنگاه های اقتصادی و نظام مالی و ارتکاب جرائم یادشده را تشویق کند.

برخی معتقدند پس از توافق هسته ای و دوری چندین ساله بانک های کشور از سیستم بین المللی، برای بازگشت به این عرصه رعایت استانداردهای مدنظر FATF جزء اصول اولیه است، اما برخی از افراد و جناح های سیاسی با پیوستن به این سیستم به بهانه افشای اطلاعات محرمانه مالی کشور مخالفت می کنند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه شرق، تاریخ انتشار:31اردیبهشت1397 ، کدخبر: 187875: www.

sharghdaily.

ir
کلید واژه ها: شورای عالی امنیت ملی - مجلس - دبیر شورای عالی امنیت ملی - اصولگرایان - آمریکا - محمدجواد ظریف - جبهه پایداری - شورای - امنیت - شمخانی - علی مطهری - عالی - خارجه - رهبری - کشورهای اروپایی - وزیر امور خارجه - پایداری - تندروها - مقام معظم رهبری - مخالفان - آتش زدن - اعتراض - خروج - وزیر - ظریف - واکنش - مسعود - مطهری - بهارستان - دفتر

آخرین اخبار سرویس:
جزییات درگیری لفظی آخوندی و مقامات روسیه

تفکیک وزارتخانه ها؛ بازی جدید برای سرگرم کردن مجلس

هدررفت 150هزارمیلیون دلار با فرار مغزها

اپل در استرالیا جریمه شد

رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96/افزایش قضات به اندازه افزایش پرونده ها نبوده است

رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96

بازخوانی یک جنایت تاریخی

رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... آملی لاریجانی دستاوردهای یکساله دستگاه قضا را تشریح کرد

جزییات جدید از حادثه کازرون | آخرین آمار کشته شدگان و بازداشتی ها

دیدار معاون حقوقی رییس جمهور کشورمان و رییس سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا

گفت وگوی زنده تلویزیونی رییس قوه قضاییه آغاز شد

گفتگوی تلویزیونی رییس قوه قضاییه آغاز شد

یکی از فرماندهان ارشد احرار الشام به هلاکت رسید

همایش تجلیل از کارآفرینان

دیدار معاون حقوقی رییس جمهور با رییس سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا

ایران می تواند در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو همکاری با گرجستان داشته باشد

نهمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور

دولت برای تبرئه دانشجویان بازداشت شده تلاش می کند

13هزار تشکل مردم نهاد در کشور فعال هستند/ دولت حامی سمن ها است

شناسایی صفحه مستهجن اینستاگرام با دو میلیون عضو در یزد

مرتضی رحمانی موحد سفیر جدیدایران در ژاپن شد

4 نکته مهم و حیاتی که باید در مورد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه بدانید

اینترنت پرسرعت در 2400 روستای کرمان

محدودیت زمانی حضور در فیس بوک با افزونه جدید

سازمان مدیریت نمی خواهد برخی اطلاعات را در اختیار ادارات بگذارد

نهمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور

سیلی محکم کشیش عصبانی به نوزاد 8 ماهه + فیلم

عکس/ کارخانه بمب سازی در انگلیس!

وزیر ارتباطات: دسترسی غیرمجاز به پیامک های فعالسازی موبایل غیرممکن است

لزوم گسترش فعالیت سازمان های مردم نهاد حوزه مدیریت بحران در کشور

دور ریز مواد غذایی ایران معادل کل یارانه پرداختی به مردم است

14وقف کمک به ایتام/ وقف هزار جلد قرآن در خراسان جنوبی

بررسی پرونده اختلاس 300 میلیون تومانی در دادسرای قم

گزارش تصویری / مهدی مریزاد نهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان و مدیران اشتغال‎زای کشور

تاکید و مطالبه رهبرانقلاب از نیروهای مسلح

مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی است

گزارش تصویری / سید شهاب الدین واجدی بازدید شهردار تهران از طرح ‎های جنگل‎کاری شمال شهر

مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی است

جزییات جدید از حادثه کازرون/ بیش از 260 مأمور ناجا مجروح شدند

نام روزهای هفته قوه قضاییه اعلام شد

داور دیدار ایران و پرتغال مشخص شد

اندیشکده ها مغز متفکر کشورها هستند

توصیه نماینده مجلس به رهبر کره شمالی: حواست به ترامپ باشد آمریکا قابل اعتماد نیست

40 تن موادمخدر در زاهدان امحا شد

شنونده تمسخر نیز در حکم فرد مسخره کننده است/استهزاء افراد را از بهشت محروم می کند

تجدید میثاق تهرانی ها با شهید امرایی

یوبی سافت از دلایل موفقیت خود در زمینه عناوین سرویس محور می گوید

انتقادپزشکیان ازبرخوردبامتهمان شورای شهر

شهرداری ها فربه شده اند

مردی که 100 کیلو وزن کم کرد/عکس

دانشجویان علامه با تهرانی ها همراه شدند/ تجمع و امضا طومار در اعتراض به احکام سنگین برای دانشجویان

خبر عراقچی از تاریخ و مکان نشست وزرای خارجه ایران و 1+4

سرانجام پرونده قتل 2 کودک در مشهد؛ قاتلان "ندا" و "امیرحسین" به قصاص محکوم شدند

ارائه بسته پیشنهادی اروپا تا پایان ماه میلادی

حذف دومین آسیایی از جام جهانی

مسیر اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان قانونی نبود

انتقاد معنادار عارف از برخی اصلاح طلبان

40 تن موادمخدر در زاهدان امحا شد

من در این مدت از بیت المال ارتزاق نکردم

شناسایی یک زن در ارسال پیامک های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس/نقش شمخانی در حل مشکل "آزادی"/ورود زنان به مجلس سهمیه بندی می شود؟/قول برجامی اروپایی ها از زبان عراقچی/انتشار کتاب علیه روحانی در فضای مجازی

بازدید دبیر شورای فرهنگ عمومی از مؤسسه مهد قرآن آذربایجان شرقی

برگزاری یادواره شهید نومی در تبریز

پاسخ سخنگوی دولت ایران به حواشی پیرامون خود +عکس

جزییات جدید از حادثه کازرون

استنخدام کارگر آقا جهت امور کارپردازی در تهران

کشته شدن افسر ارشد ایران در سوریه

جزییات جدید از حادثه کازرون/ بیش از 260 مأمور ناجا مجروح شدند

اعلام آمادگی گرجستان برای افتتاح شعب بانک های ایرانی در این کشور

حاشیه های پویول در فضای مجازی

3000 هزار سمن کشور در کاهش آسیب های اجتماعی فعالند

نام روزهای هفته قوه قضاییه اعلام شد

مشتری مداری رمز پیشتازی در کسب و کار بانکی است

دلیل عدم حضور پویول در برنامه 2018

افسر عالیرتبه سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شد

استخدام مدرس خانم و آقا جهت اعزام به مدارس در تهران

استخدام برودتی نصر در نجف آباد

چرا انسان ها نیازمند قانون و قاضی هستند؟

دفتر الکترونیک طلاق رونمایی شد

هنوز زمان و مکان برگزاری نشست وزیران خارجه ایران و گروه 1+4 مشخص نشده است

توسعه همکاری های اقتصادی ایران و گرجستان به استحکام روابط دو کشور منتهی می شود

اخذ الکترونیکی دادخواست های دیوان عدالت اداری

در انتهای برنامه ششم می توانیم هواپیمای ساخت ایران را داشته باشیم/ صدور محصولات پهبادی در آینده

دیدار لعیا جنیدی و دبیرکل دیوان دائمی داوری در لاهه

تشییع پیکرشهید مرزبانی استوار دوم محسن شهرکی در زابل

3000 هزار سمن کشور در کاهش آسیب های اجتماعی فعالند

7 هتل پنج ستاره در قم در دست احداث است

عراقچی: اگر از برجام خارج شویم شرایط بهتر از گذشته خواهد بود!

خبر اخراج آقازاده ها از آمریکا درست است!

بیشترنیروهای شاغل درشهرداری هامازادهستند

جلوگیری از ورود آمریکایی ها به کاشمر/ دادستان کاشمر: با اختیارات قانونی که داشتیم از ورود این افراد جهت شکار به منطقه جلوگیری شد

فعالیت در عرصه بین الملل نیازمند منطقی عقلانی و به دور از افراط گرایی است

به میزبانی گرگان؛ رقابت های بین المللی ووشوی جام پارس افتتاح شد

تسهیل ورود قانونی افغان ها به ایران

توسعه زیرساخت های ارتباطی باید به خلق ثروت منجر شود

دیدار رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با مدیرعامل ایرنا

توسعه زیرساخت های ارتباطی باید به خلق ثروت منجر شود

حاج سیدمحمد موسوی، معروف به «کسایی» درگذشت

جزییات درگیری لفظی آخوندی و مقامات روسیه

مدیر خبرگزاری ایسکانیوز: خبر «اخراج 5هزار آقازاده ایرانی» درست بود/به خاطر مصلحت کشور خبر را حذف کردیم

تایید انتخابات شورای صنفی چهار دانشکده دانشگاه تهران

تقابل شدید غیر علنی

تقابل شدید غیر علنی