مطالب مرتبط:
امروز امنیت جنسی در دنیا وجود ندارد/ آنچه در مورد سخت گیری های اسلام در رابطه با حجاب مطرح می شود دروغ است
مطهری: بهتر بود کمیسیون امنیت ملی در رابطه با لایحه FATF گزارشی تهیه می کرد
علی مطهری: بهتر بود کمیسیون امنیت ملی در رابطه با لایحه FATF گزارشی تهیه می کرد /کواکبیان: از کی پیوستن به کنواسیون های بین المللی استعماری تلقی می شود؟
مطهری: بهتر بود کمیسیون امنیت ملی در رابطه با لایحه FATF گزارشی تهیه می کرد
مقام نخست کیفیت و اثربخشی تولیدات علمی ایران در جهان اسلام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 خرداد 1397 ساعت 18:112018-05-22سياسي

امروز امنیت جنسی در دنیا وجود ندارد/ آنچه درباره سخت گیری های اسلام در رابطه با حجاب مطرح می شود دروغ است


امروز امنیت جنسی در دنیا وجود ندارد و اتفاقا بیشترین ناامنی و خشونت های جنسی و تجاوز نیز در کشور هایی اتفاق می افتد که بزرگترین آزادی های جنسی را دارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حسن رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در مراسم سخنرانی و پرسش و پاسخ با موضوع حجاب که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: این تفکر که می گویند زن شیطان است تفکر اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه فساد هم زنانه و هم مردانه است، تصریح کرد: اسلام حجاب را بر مردم ایران تحویل نکرد بلکه حجاب اسلام را عمومی کرد و گفت: همه باید با حجاب کرامت داشته باشند.

در واقع در زمان پیش از اسلام حجاب فقط مربوط به زنان اشرافی بوده است.

وی با اشاره به اینکه اسلام حجاب را آسان کرد تا زنان بتوانند حضور سیاسی و اجتماعی و فعالیت اقتصادی داشته باشند، تصریح کرد: آنچه در مورد سخت گیری های اسلام در رابطه با حجاب مطرح می شود دروغ است.

به عنوان نمونه پیش از اسلام زمانی که دختران ازدواج می کردند دیگر نسبت به برادر و خواهر خود نامحرم می شدند، اما با ظهور اسلام این روابط اصلاح شد.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه اسلام به زن ارزش معنوی داد و با فساد جنسی و سخت گیری ها مبارزه نمود و به گونه ای اعتدال را برقرار کرد، تصریح کرد: در پیش از اسلام شاه ساسانی ایران 3000 زن داشته است با این وجود اسلام آمد و با فرهنگ حرمسرا مبارزه و رابطه زن و مرد را قاعده مند کرد تا حقوق هر دوی آن ها رعایت شود.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه اسلام ازدواج موقت را از رابطه نامشروع متمایز کرد، افزود: امروز شاهدیم که برخی از دختران و زنان ایرانی به محض خروج از هواپیما از مرز های ایران حجاب خود را برمی دارند من معتقدم که این ها وجدان اخلاقی ندارند و برای خود کرامت انسانی قائل نیستند.

این زنان و دختران حجاب را نه به خاطر خدا بلکه فقط به خاطر ترس از قانون در کشورمان رعایت می کنند.

وی با اشاره به اینکه مسیحیان و یهودیان متدین نیز حجاب را رعایت می کنند، اضافه کرد: امروز امنیت جنسی در دنیا وجود ندارد و اتفاقا بیشترین ناامنی و خشونت های جنسی و تجاوز نیز در کشور هایی اتفاق می افتد که بزرگترین آزادی های جنسی را دارند.

به عنوان نمونه امروز بالاترین خشونت های جنسی در آمریکا رخ می دهد.

وی با تاکید بر اینکه اسلام زن را منشأ فساد نمی داند، افزود: هیچ کس حق ندارد با اعمال خود همچون بی حجابی دیگران را به جهنم ببرد.

با این وجود هر کسی که ایمان دارد باید حجاب را به خاطر خدا و حقوق اجتماعی مردم رعایت کند و اگر کسی هم ایمان ندارد نمی تواند در حریم عمومی گناه کند، چون هم خودش را و هم دیگران را به خطر می اندازد.

وی با بیان اینکه قانون حقوق مردم را تامین می کند از این رو کسی حق ندارد که با زیر پا گذاشتن آن حقوق مردم را پایمال کند، افزود: پلیس باید منشأ آرامش و مامن مردم و منشأ دلهره برای مجرمین باشد.

پلیس قرار است که برای مجرمین دلهره ایجاد کند بنابراین حق ندارد که عامل ارعاب و ترس مردم شود.

وی با بیان اینکه فلسفه امنیت در این است که با مجرم برخورد شود در غیر این صورت نیازی به پلیس نداریم، اظهار کرد: کار قانون این است که به مردم آرامش ببخشد با این وجود برخورد های خشنی که بعضا از طرف گشت های ارشاد در فضای مجازی منتشر می شوند معلوم نیست که ضربه این برخورد ها به دین از بدحجابی کمتر نباشد البته سوال این است که چند درصد از این برخورد ها خشن بوده در هر حال به نظر می رسد که برخی از تصاویر منتشر شده در این رابطه ساختگی بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه نباید به خاطر خطای یک مجری قانون که شاید آموزش های لازم را ندیده باشد اصل قانون را زیر سوال برد، تصریح کرد: اگر مجری قانون خطا کرد نباید اصل قانون زیر سوال برود در هر حال امر به معروف و نهی از منکر یک امر واجب است و اگر از آن غافل شویم دیگر نمی توانیم جامعه را کنترل کنیم به گونه ای که امروز در غرب این اتفاق افتاده و شاهد ازدواج همجنس با همجنس هستیم.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه اگر انقلاب به وقوع نمی پیوست وضع کشورمان از اکثر کشور های غربی و شرقی بدتر می شد، تصریح کرد: اگر قانون حجاب نباشد زنان نیز امنیت نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: زمانی که مردم با زبان خوب و مودبانه امر به معروف و نهی از منکر نمی کنند آن وقت پلیس مجبور می شود که با هنجارشکنان برخورد کند با این وجود توصیه من این است که باید قوی، درست و همه امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند بگوید که من قانون را قبول ندارم، چون اجرای قانون تامین کننده حقوق مردم است، تصریح کرد: اگر کسی گفت: دلم می خواهد به زنان توهین کنم باید یقه او را گرفت و او را مجازات کرد از طرفی اگر زنی هم گفت: من حجاب را قبول ندارم باید به او گفت که حجاب قانون است.

در هر حال اگر با بی حجابی برخورد نشود وضع بدتر می شود.

رحیم پورازغدی اظهار کرد: برخی ها می گویند که ما مخالفیم پلیس با بدحجابی برخورد کند در پاسخ به این افراد باید بگوییم اگر پلیس دخالت نکند افراد دیگری مانند لباس شخصی ها و خودسر ها دخالت می کنند و حتی ممکن است کار به خشونت کشیده شود.

در چنین شرایطی که گفته می شود یا روسری یا توسری و یا برخی ها اقدام به اسیدپاشی می کنند اینجاست که همان افراد مخالف با دخالت پلیس با بدحجاب ها با پلیس تماس می گیرند و می گویند بیایید ما را نجات دهید.

وی تصریح کرد: کسانی که می گویند پلیس در برخورد با بی حجابی و بدحجابی دخالت نکند اتفاقا عدم دخالت پلیس به خشونت دامن می زند.

وی با تاکید بر اینکه هم کار فرهنگی و اجرای قانون باید در برخورد با بدحجابی مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: حجاب هم به ظاهر و هم به باطن انسان ها کار دارد در واقع ظاهر حجاب پوشش بدن و باطن آن حیا است.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه پوشش برخی ها حجاب نیست بلکه فریب است، افزود: زنان زیادی داریم که حجاب شرعی ندارند، ولی نه تنها اهل فحشا نیستند بلکه به دنبال ذکر و دعا هستند در مقابل یک عده هم اهل فحشا و اهل فساد سازماندهی شده اند که باید با این افراد برخورد شود و مردم هم در کنار نیروی انتظامی بایستند نه اینکه آن ها را رها کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این سوال که آیا عدم برخورد با مفاسدی همچون مفاسد اقتصادی موجب دامن زدن به مسائلی همچون بی حجابی نمی شود؟ تصریح کرد: من هم قبول دارم که چه طور دستگاه قانون و نظم اجتماعی نسبت به یک واجب مانند حجاب مثلا 10 درجه حساسیت، ولی نسبت به یک واجب دیگر مانند مبارزه با فساد اقتصادی 7 درجه حساسیت نشان می دهد و این اشکال دارد.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه من حضور زنان در ورزشگاه ها، سینما و دانشگاه را حرام ذاتی نمی دانم، ولی استدلال مخالفین حضور زنان در اماکن ورزشی این است که در ورزشگاه ها عده ای فحش های ناموسی می دهند و حتی تعرض بدنی ممکن است در مورد زنان اتفاق بیفتد، تصریح کرد: بحث مخالفین مدیریت محیط است که این امکان وجود دارد مسئولان برگزاری مسابقات نتوانند آن را اعمال کنند.

وی با بیان اینکه این گونه نیست که احکام اسلام شهر به شهر متفاوت باشند، تصریح کرد: تفکیک زیارت از سیاحت درست نیست و این همان سکولاریسم است.

وی با بیان اینکه خوانندگی در محیطی که بتوان آن را کنترل کرد اشکالی ندارد، اما بحث مخالفین برگزاری کنسرت این است که در آرام ترین کنسرت ها باز هم عده ای وسط مراسم شروع می کنند به رقصیدن تصریح کرد: برخی ها تلاش می کنند که مخالفین برگزاری کنسرت و حضور زنان در ورزشگاه ها را دیکتاتور نشان دهند، ولی واقعیت این است که این افراد این گونه نیستند.

وی با بیان اینکه برخی ها مطالبات اجتماعی مردم را سیاسی می کنند اظهار کرد: متاسفانه وقتی دولت به موقع به این مطالبات رسیدگی نمی کند و پاسخگویی به موقع صورت نمی گیرد و از طرفی نیز مردم توجیه نمی شوند آن وقت رسانه های بیگانه پای کار می آیند و مطالبات مردم را سیاسی می کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص منشا اصطلاحاتی همچون چهارشنبه های سفید، دختران خیابان انقلاب و حجاب اجباری گفت: این اصطلاحات را رسانه هایی مانند VOA و BBC و سایت منافقین مطرح و بعد در فضای مجازی منتشر می شوند واقعیت این است که دختران خیابان انقلاب کسانی هستند که قبل از انقلاب از همه چیز محروم می شدند، ولی پای حجاب خود می ماندند.

وی با بیان اینکه خانم دباغ زیر شکنجه ساواک نام خدا را می برد، تصریح کرد: خانم دباغ می گفت که شکنجه گر ها او را آن قدر شکنجه کرده بودند که بدنش پوسیده و بو گرفته بود به گونه ای که شکنجه گر ها جلوی دماغ خود را می گرفتند.

وی افزود: به گفته مرحومه دباغ او برای اینکه حجاب خود را حفظ کند پتوی خونی را دور بدنش می پیچیده است در واقع دختران خیابان انقلاب کسانی مانند خانم دباغ هستند.

وی با بیان اینکه رزمندگان 72 ساعت در زیر بمباران شیمیایی دشمن می جنگیدند و شهید می شدند تا جامعه حفظ شود و دختران ما به فساد دچار نشوند، تصریح کرد: معتقدم کسانی که قربانی بی حجابی می شوند نباید آن ها را بازداشت کنند بلکه باید آن ها را مجبور به مطالعات تاریخی کنند، چون این ها چیزی نمی دانند.

وی افزود: ما در جامعه زخم هایی داریم که به گفته رهبر معظم انقلاب مگس ها روی آن ها می نشینند و این زخم ها عفونت می کنند.

در هر حال الان مشکلات متعددی در شهر ها وجود دارند که دولت و دستگاه قضایی باید به آن ها رسیدگی کنند تا بهانه ای به دست کسی نیفتد.


کلید واژه ها: اسلام - حجاب - جنسی - امروز - شورای عالی انقلاب فرهنگی - زنان - ایران - رابطه - دختران - دانشگاه علم و صنعت - بزرگترین - امنیت - خشونت - دانشگاه - بسیج دانشجویی - انقلاب فرهنگی - رابطه نامشروع - ازدواج - فساد - کشور - برگزار - مبارزه - ازدواج موقت - زنان ایرانی - تجاوز - آزادی - فرهنگ - هایی - بالاترین - دروغ

آخرین اخبار سرویس:
برنامه های افشانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران

خانه نشینی یک مدیر کارآمد زن به دلیل استفاده از چادر

نشست « فلسفه میان فرهنگی» با حضور پروفسور گونتر برگزار می شود

مهمترین جرایمی که پزشکان مرتکب می شوند چه جرایمی هستند؟

جواد امام : توضیحات مدیرعامل بنیاد باران درباره دفتر بحث آفرین سید محمد خاتمی/ سرمایه هایی که خود ایجاد کردیم، نابود نکنیم

ایران حمله تروریستی در آدیس آبابا را محکوم کرد

برخورد وحشتناک دو هواپیمای حامل چتربازان با یکدیگر در آسمان

صحنه هایی از بازی تیم ملی ایران و پرتغال در سال 51

دستگیری عامل فروش گوشت گنجشک در قزوین

زاخاروا: غرب درحال تدارک سناریوی جدید علیه سوریه است

3500 مرکز متخلف بهداشتی در ماه مبارک رمضان تعطیل شدند

نامه جمعی از طلاب و اساتید حوزه خطاب به رییس جمهور

روحانی پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه را تبریک گفت

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در حرم رضوی

استاندار کرمانشاه به مناسبت هفته قوه قضاییه پیامی صادر کرد

اعزام 1500 زوج دانشجوی جاماندگان دوره های قبل به مشهد آغاز شد/ برگزاری این دوره تا پایان تابستان

فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی شد

اردوغان رسما برنده انتخابات ترکیه اعلام شد

بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان موثرترین اقدام تامین اجتماعی در جهت حمایت از تولید است

رییس جمهور به کارشناسان اقتصادی فراخوان دهد

نیازمند تفسیری هستیم که «واقعه» تلقی شود/ پاسخگویی به نیازهای رور تفاسیر

مرکز تشخیص پزشکی هسته ای سمنان به بهره برداری رسید

آیت الله نوری همدانی: مسئولان از تذکر برآشفته نشوند/ مدیریت ضعیف است/ طرح مذاکره مجدد با آمریکا خیانت است

رحیم صفوی: اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/ اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود

استخدام منشی جهت صرافی در محدوده پاسداران تهران

استخدام نیروی ابرو کار و کوپ کار در یک سالن زیبایی

استخدام تعدادی راننده برای آژانس ایلیا در قم

استخدام کارمند خانم مسلط به کامپیوتر در محدوده جمهوری تهران

استخدام کارمند آشنا به زبان و مترجم در تهران

استخدام فروشنده آقا در فروشگاه علی مولا

راحت ترین صندلی ها در هواپیما کدامند؟

استخدام خدمتکار خانم جهت مزون لباس عروس در درختی کرج

مزار پیامبر اکرم (ص) چگونه از تخریب وهابیون در امان مانده است؟

آیت الله عیسی قاسم راهی بیمارستان شد

اعضای پنجم شورای شهر تهران لیست املاک و دارایی خود را منتشر می کنند؟

استخدام نیروی پذیرش در هتل تشریفات

استخدام نیروی نظافتچی برای یک مهمانپذیر در قم

مشکل شوری آب خرمشهر و آبادان به کجا رسید؟

پنجم تیر ماه؛ آخرین مهلت ثبت نام طلاب تهرانی در دوره «روزنامه نگاری»

رحیم صفوی: اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/ اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود/ سپاه بود که آمریکا را در سوریه زمین گیر کرد/ عربستان دست از پا خطا کند هزار موشک به سمت شان شلیک می کنیم

خواننده لس آنجلسی در برنامه ای که علی انصاریان مجری اش بود!

برنامه های افشانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران

مدارس غیرانتفاعی نظام مند می شوند

زلزله شدید یونان را تکان داد

جمهوری خواهان در انتخابات محلی قبرس شمالی پیروز شدند

گرد و غبار وارد 3 استان کشور می شود

کاتیوشا بعد از دلم می خواد اکران می شود

مطمئنا اجازه ملاقات با زنان درویش زندانی را خواهندداد / بحث های داخلی کشور خیلی مهمتر از خارجی است

مشکل آب آشامیدنی شهرستان آبادان تا 8 روز آینده رفع می شود

قانونی که 4000 روز است خاک می خورد/ گلایه پرستاران از دولت و مجلس

افزایش استفاده از آرامبخش ها در جامعه/ مردم به جستجوی تکنیک های آرامش نیاز دارند

تجمع جمعی از معلمان حق التدریس مقابل مجلس

دیدار مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان یزد با انجمن های هنری اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد

پرونده 10 سلبریتی روی میز دادسرای سرپل ذهاب

آب برخی از مناطق شهر اصفهان قطع شده است/در حال رایزنی با مسئولان دولتی برای اجرای مصوبات هستیم

برگزاری نهمین نمایشگاه دوسالانه صنعت برق در اصفهان

دوره های تربیت داور قرآن در خراسان جنوبی برگزار می شود

انتشار 4 اثر از طرح های پژوهشی مجلس شورای اسلامی

مرکز تشخیص پزشکی هسته ای سمنان به بهره برداری رسید

بازدید نماینده سازمان فائو در ایران از طرح RFLDL سرایان

استاندار آذربایجان شرقی:فعالیت های قرآنی باید به تشکل های مردمی سپرده شود

در نامه اعتراض آمیز مدیر شورای همکاری های زنان مطرح شد خانه نشینی یک مدیر کارآمد زن به دلیل استفاده از چادر/ مسیر وارونه گسترش مدیریت بانوان

وقتی سخنان رهبرانقلاب به گوش مجلسی ها نمی رسد!/ تقلای برخی نمایندگان برای تصویب معاهده پر ابهام

آخرین جزییات پرونده استاد هتاک دانشگاه آزاد/ این پرونده عنوان مجرمانه اهانت به مقدسات را دارد

مواجهه 2 نگاه درباره ترمیم کابینه

سفیر ایران: نُجَباء مایه افتخار ملت عراق است

تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

بیش از 15 هزار نفر از نخبگان اصولگرا و اصلاح طلب: نامه مذاکره با آمریکا محصول یک پروژه توافقی میان بازیگران داخلی و خارجی است

وقتی سخنان رهبری به گوش برخی مجلسی ها نمی رسد!/ دست و پا زدن برخی نمایندگان مجلس برای تصویب معاهده پر ابهام

حجت الاسلام حمیدی در گفت وگو با فارس مطرح کرد آخرین جزییات پرونده استاد هتاک دانشگاه آزاد/ این پرونده عنوان مجرمانه اهانت به مقدسات را دارد

منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست

تیکه اندازی گوینده خبر به رییس جمهور + عکس

لاریجانی از پروژه آزاد راه تهران- شمال بازدید کرد

امیدواریم در احکام دانشجویان تجدید نظر شود

انصارالله: حملات موشکی ما به جاهایی خواهد رسید که دشمن فکرش را نمی کند

تفریح جالب رزمندگان در جبهه (عکس)

توضیحات مدیرعامل بنیاد باران درباره دفتر بحث آفرین سید محمد خاتمی

دیدار با رهبری اتفاقی مثال زدنی در زندگی شاعران/ نگاه رهبری به ابزار هنر صرفاً تشریفاتی نیست

ضرورت تغییر در تیم اقتصادی دولت؛داوود سلیمانی:دولت و حاکمیت باید تصمیمی سخت بگیرند/ این بار کلید در دست ملت است

چرا شهید بهشتی نمی خواست نامش در کتاب دینی نوشته شود؟

راه آهن اردبیل؛ زمینه ای بر شکوفایی پهنه های معدنی

وزیر آموزش و پرورش درگذشت سیدعلی اکبر حسینی راتسلیت گفت

میرزایی نیکو:
 
 رهبری تاکید داشتند ایران نقش ویژه ای در کنوانسیون ها ایفا کند/ نظرات مردم در لوایحی مثل FATF اخذ شود

استخدام دفتردار خانم با روابط عمومی بالا در قم

ظریف از خبرنگاران عذرخواهی کرد/ تذکر به محافظان وزیر

آغاز طرح سنجش کلاس اولی های تهران

روحانی پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت

ارسال نامه روحانی به اتحادیه اروپا

استخدام آشپز، تخته کار، گارسون، پیک موتوری و کارگر در اصفهان

جلوگیری احزاب سیاسی از نامزدی مسیحیان در انتخابات پاکستان

استخدام دو نفر نیروی خانم جهت بخش پذیرش در اهواز

انتقاد نماینده از تعطیلی تابستانی مجلس

استخدام چند نفر زیرکارچی مبل در جاده قزلحصار کرج

بازدید رییس مجلس از پروژه آزادراه تهران - شمال

قیمت آخرین آپارتمانهای معامله شده در تهران

واکنش دادستان مشهد به نقش یک زن در ارسال پیامک

آزادی والدین کودک آزار با یک فیش حقوقی! / قوانین ناقص ما حامی کودکان نیست

حسن استوار آذر بعنوان مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان آذربایجان شرقی منصوب شد

مشکل شوری آب خرمشهر و آبادان چه شد؟

رحیم صفوی: اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می شود/اگر دولت راه اشتباه رفته است گناه حضرت آقا چیست؟/اجازه نمی دهند سپاه وارد خودروسازی شود/عربستان دست از پا خطا کند هزار موشک به سمت شان شلیک می کنیم

امروز امنیت جنسی در دنیا وجود ندارد/ آنچه درباره سخت گیری های اسلام در رابطه با حجاب مطرح می شود دروغ است

امروز امنیت جنسی در دنیا وجود ندارد/ آنچه درباره سخت گیری های اسلام در رابطه با حجاب مطرح می شود دروغ است