مطالب مرتبط:
«مدیران»ی که برای منافع ایران از ترامپ هم خطرناک ترند!
حضور ایران در سوریه براساس درخواست دولت مرکزی این کشور بوده است/ ایران سیاست های خود را براساس منافع خود در جهان و منطقه تعریف می کند
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات: ترامپ با تحریم ایران به جایی نمی رسد/ غربی ها امروز به اشتباه خود پی برده اند
ترامپ با تحریم ایران به جایی نمی رسد/ غربی ها امروز به اشتباه خود پی برده اند
فارس از واقعیت فنی حفظ برجام با اروپا گزارش می دهد ناتوانی اروپا در حفاظت از منافع خود در جنگ تعرفه ها با آمریکا/ طرف مغلوب چگونه از ایران دفاع خواهد کرد؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 ساعت 21:252018-05-21سياسي

«مدیران»ی که برای منافع ایران از ترامپ هم خطرناک ترند!


خدایگان راستین برگزاری جلسات بی حاصل از خود سوال نمی کنند نتیجه هزاران ساعت جلسه در طول دوران مدیریتی شان چه بوده؟ - شعارسال": کاری به آن هایی که تنها سه ماه بعد از رای به حسن روحانی در فضای مجازی هشتگ پشیمانم راه انداختند نداریم و به نطق های پرسروصدای نمایندگان دلواپسی مانند حسینعلی حاجی دلیگانی که دولت حسن روحانی را مسبب تمام مشکلات کشور از ابتدای تاریخ تاکنون می داند هم اشاره نمی کنیم.

سوال ما از رییس جمهور روحانی که اکنون وارد دومین سال دوره دوم ریاست جمهوری شده این است که آیا از نظر او وزرا و مدیرانش طی 5 سال گذشته عملکرد رضایت بخشی داشته اند؟ آیا کارنامه مدیرانی که از سال 92 همراه این دولت بوده اند از نظر کیفی مورد سنجش قرارگرفته است؟ حسن روحانی فرد ناآشنایی با سیستم مدیریتی ایران نیست.

می داند که برخلاف شعارهای مرسوم، اخلاقیات و صداقت بین بسیاری از مجریان امور، محلی از اعراب ندارد.

در ایران از نگهبان تا وزیر و نماینده مجلس و حتی شماری از مدعی ترین مدعیان، مردم معتقدند نه برای مادیات که تنها برای خدا خدمت می کنند و ظاهرا کار برای خلق خدا را عبادت و تکلیف می دانند .

تکلیفی که سن و سال نمی شناسد و برای بسیاری شان تا لحظه ی مرگ هم ادامه دارد.

صرفا با این توجیه که آن ها بنده خوب خدا و دوستدار واقعی کشور هستند و منافع مردم را تشخیص می دهند و جوانان آن قدری که آن ها مام میهن را دوست دارند قابل اعتماد نیستند! رییس جمهور روحانی بلافاصله بعد از انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه 96 با سیل انتقادات مواجه شد و تا امروز هم رقبا و مخالفان قدیمی و هم تعدادی از مدافعانش زبان به تخریب و نقد او گشوده اند و او را فردی غیر صادق با شعارهای پرطمطراق و وعده های دروغین خطاب می کنند و معتقدند تمام معضلات فعلی کشور از اعتراضات خیابانی، کم آبی، ورشکستگی موسسات مالی و اعتباری، برخوردهای گشت ارشاد، بازار ازهم گسیخته ارز، خروج آمریکا از برجام و.

نتیجه رفتارهای اوست و گویی از اساس طی سالیان گذشته، کشور و مردم با این موارد بیگانه بودند و کشور در آرامش کامل اداره می شده است.

قطعا روحانی آن گونه که مخالفان ادعا می کنند مسبب همه مشکلات کشور نیست اما او به عنوان رییس دولت مستقر که 4 سال زمامدار امور بوده و پنجمین سال فعالیت هایش را هم پشت سر گذاشته است باید بپذیرد که بخشی از مشکلات کشور به استفاده از مدیران بی تفاوت به اوضاع کشور در دولت او ریشه دارد؛ از وزیر تا بخشدار و کارشناسان مستقر در مجموعه های دولتی.

افرادی که عادت کرده اند بدون سنجش کارنامه از یک شهر به شهری دیگر و از صندلی های کوچک به میزهای بزرگ ریاست برسند بدون آن که گزینش گرانشان نگاهی به کارنامه شان بیندازند و مشاهده کنند که اساسا این افراد شایسته ارتقا و حتی ادامه کار هستند یا نه.

در همین 5سال گذشته ده ها فرماندار و استاندار در دولت روحانی تغییر کرده است.

تغییراتی که عموما بدون منطق مدیریتی و مصداق بارز بازی جاها عوض کودکان بود.

این مدیران بدون آنکه کارنامه روشنی در زمینه مدیریت یک بخش و شهر و استان از خود برجای گذاشته باشند ارتقا پیدا کردند و یا در پست های هم عرض حکم گرفتند.

البته ممکن است آن ها کارنامه های پروپیمان و لبریز از آمار و ارقام مقابل مقامات بالادستی شان گذاشته باشند اما آیا آن مقامات و تصمیم گیران نباید به خود زحمت راستی آزمایی بدهند و نگاهی گذرا به وضعیت منطقه تحت امر آقای مدیر در دوران کاری اش داشته باشند؟ قطعا آقای روحانی برای نجات خود و کشور باید چرخه مدیران انحصاری و غیرمتخصص را از بین ببرد.

کسانی که هر دولتی بر سر کار بیاید یک میز ریاست در اختیارشان است با این توجیه که این افراد سرمایه های کشور هستند.

کسانی که خدایگان راستین برگزاری جلسات بی حاصل در تمام دوران مدیریتی شان بوده اند و باور دارند برگزاری جلسات متعدد آن ها را به درهای بهشت نزدیک می کند.

اما هرگز از خود سوال نمی کنند که نتیجه هزاران ساعت جلسه در طول دوران مدیریتی شان چه بوده هر چه که خوانده شوند قطعا نامشان سرمایه اجتماعی نیست.

آیا روحانی در جلسات خصوصی اش با وزیر کشور، علوم، ارتباطات، کشاورزی،صنعت، بهداشت و.

سوال کرده است نتیجه سفرهای هفتگی شان به استان ها و شهرستان ها و جلسات هرروزه شان با مدیران بخش ها و فرمانداران، استانداران و روسای ادارات و سازمان ها در مدت 5 سال گذشته چه بوده است؟ قطعا منظور ما کنکاش برای لمس یک نتیجه واقعی است و نه آمار سازی های عجیب که بسیاری از مدیران ایرانی در آن خِبره اند و نظیر آن ها را نمی توان در دنیا پیدا کرد.

رییس جمهور روحانی که با رای قابل توجه زنان و جوانان برای بار دوم سکان قوه مجریه را برعهده گرفته است آیا از وزرا و مدیران مرتبط سوال کرده است که 10 ماه بعد از ابلاغ دستورالعمل انتصاب مدیران زن و جوان از سوی او چند مدیر زن و جوان فرصت حضور در سیستم پیر و بی انگیزه ی مدیریتی ایران را پیدا کرده اند؟ از آن ها سوال کرده است که چه میزان برای حق جوانان و زنان با رفتارهای فراقانونی برخی دستگاه های نظارتی که حق دخالت در امور اجرایی را ندارند چانه زنی کرده اند؟ از وزیر کشور سوال کرده است که ماجرای انتصاب زنان در بخشداری، فرمانداری و استانداری چرا به کما رفته است؟ آیا روحانی در هنگامه ی بحران هایی مانند آنچه در کازرون رخ داد از خود سوال می کند که اگر مدیران باتدبیرتری در مجموعه ی وزارت کشور حضور داشتند و مدام به جای حل مسائل آن ها را به زمان دیگر موکول نمی کردند آیا باز هم کشور درگیر بحران های گاه وبیگاه عجیب و غیرمنطقی می شد؟ کازرون فقط یک مثال است که اخیرا اتفاق افتاده است.

این کشور پر است از موارد مشابه که مدیران دولتی اساسا هیچ راه حلی برایشان پیدا نمی کنند فقط با ترفند جلسه آن ها را به آینده موکول می کنند و برای خود زمان می خرند.

مانند بسیاری از اعتراضات کارگری و تجمعات گروه های مختلف، بحران محیط زیست و زباله هایی که در حال بلعیدن متر به متر طبیعت ایران است، معضل قاچاق، خصوصی سازی، ایمنی سازه ها و وضعیت جاده ها و اتومبیل های بی کیفیت ساخت داخل، نازل شدن هرروز خدمات درمانی و پزشکانی که در میان بی توجهی و عدم نظارت به بیمار به چشم یک قلک پول نگاه می کنند و ده ها و صدها موارد ازاین دست که برای انجامشان نه نیاز به اخذ مجوز شرعی است و نه برگزاری جلسات شورای امنیت و 5+1.

این کار باید توسط مدیرانی برای ایران به سرانجام برسد که در احکام انتصابشان با ده ها صفت برتر توصیف شده اند اما درواقع آن ها برای منافع ایران از دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا هم خطرناک تر و هزینه زاتر هستند.

آن ها از حل مسائل ساده هم عاجزند.

و شانه بالا می اندازند و همه ی مشکلات را ناشی از تحریم و حل از طریق دیپلماسی خارجی و سازمان های جهانی می دانند.

این مدیران بیشتر از تصمیمات فراقانونی دو قوه و نهادهای غیردولتی دیگر نفس دولت را به شماره می اندازند.

مدیرانی که در توجیه بی عملی خود می گویند تصمیمات مهم را نمی توان عجولانه گرفت اما کدام عجله؟ آیا از دست رفتن این همه زمان طلایی و ناامیدی عمومی و از دست رفتن سرمایه های اجتماعی برای ایران کافی نیست؟ مدیران کشورهای مختلف برای رونق اقتصادی لزوما منتظر سرمایه گذاری های کلان خارجی نیستند.

آن ها ابتدا خود برای رونق و توسعه وطنشان تلاش می کنند.

اما اکثر دستگاه های دولتی در ایران از برقراری یک ارتباط حسنه بین بخشی هم عاجزند و در موارد متعدد عملی شدن یک تصمیم ماه ها و سال ها طول می کشد و وقتی به مردم ابلاغ می شود که عملا بلااثر است و زندگی ده ها تن در غیاب آن با تاثیرات بسیار منفی مواجه شده است.

قطعا هر تصمیم مهم نیازمند آمایش و سنجش و بررسی های اطلاعاتی و امنیتی است.

اما مثلا برای ایجاد یک کسب وکار در روستا چند ماه باید منتظر اعلام نظر و هماهنگی اداره منابع طبیعی، محیط زیست، بنیاد مسکن و اداره میراث فرهنگی بود؟ نهادهایی که مدعی اند مدیران و کارشناسانشان در طول روز زمان خالی ندارند و مشغول کار مداوم هستند.

اما آیا به راستی این گونه است؟ این کار ادعایی کجا و برای کدام سرزمین انجام می شود که حال تمام بخش های کشور این گونه است و ایران پرشده از بده بستان های ناسالم و حال خراب و ناامید مردم یا دست کم چنین احساسی که قابل انکار نیست؟ آیا معقول است که مدیران چند دهه برای سامان دادن به همین کارهای معمولی حقوق بگیرند و جلسه بگذارند اما سالیان طولانی حل آن ها به طول بیانجامد و درنهایت بحران های گاه وبیگاه گریبان مردم را بگیرد؟ بعد برای حل آن بحران ها هم ستاد بحران تشکیل شود و حق جلسات جدید از بیت المال به حسابشان واریز شود و در پایان با وارد کردن هزینه های هنگفت به اعتبار دولت، گرفته شدن جان هم وطنان و بدبین شدن شمار دیگری از شهروندان به نظام باز هم ماجرا حل نشود؟ کسانی که 8 سال دولت احمدی نژاد را تجربه کرده اند می دانند که مفهوم مدیر در ایران می تواند وسعتی داشته باشد از بقایی و رحیمی و کسانی که می خواستند برای ظهور امام زمان از قم به تهران اتوبان احداث کنند تا شمار زیادی از افراد پا به سن گذشته و بی انگیزه اما دارای ده ها شغل.

شاید باورکردنی نباشد اما در میان بی تفاوتی مدیران ارشد تصمیم گیرهنوز در مناطق مختلف ایران مدیرانی با تفکرات احمدی نژادی در دولت روحانی حضور دارند .

آن ها بعد از زمین سوخته ای که تحویل دولت روحانی دادند همچنان صندلی های مدیریتی را در اشغال خود دارند تا در کنار مدیران دیگری که درک درستی از وضعیت کشور و کاهش شدید آستانه تحمل مردم به دلیل مزمن شدن مشکلات روزگاری خوش ندارند، امیدواران را ناامید کنند.

آن ها مانند یک کارمند صرف بدون هیچ ایده و کنش مسئولانه ای صبح در ارگان های مربوطه ساعت ورود می زنند و عصر هم خندان از خدمت به خلق خدا از در خارج می شوند.

همان ها که روحانی سال گذشته درباره شان گفته بود پاشنه گیوه شان خوابیده بود و ورنکشیدند و لخ لخ کردند و مدیرانی که سختشان بود دفاع کنند، خیلی نرم حرف می زدند و آرام.

اگر دو سخنرانی دیگر رییس جمهوری در اردیبهشت ماه را هم به یاد بیاوریم درمی یابیم که روحانی نسبت به عملکرد برخی وزرا و مدیرانش به شدت ناراحت است.

کسانی که به گفته او درصدد القای ناامیدی اند و مدیران دولتی که روزه سکوت گرفته اند، و روشن نیست از چه می ترسند.

او همچنین گفته بود: واجب نیست مدیری که یک صندلی را اشغال کرده تا پایان چهار سال به آن بچسبد .

اما آیا این تشرها برای ادامه فعالیت مدیرانی که معتقدند بندگان برگزیده خدا برای خدمت در نظام اسلامی هستند کافی است؟ قطعا نیست چون در میان تمام افرادی که در سیستم دولتی ایران عنوان مدیر را یدک می کشند شاید به تعداد انگشتان دو دست هم نتوان کسانی را پیدا کرد که خود را شایسته صندلی که بر آن تکیه زده اند ندانند.

رییس جمهور روحانی باید بداند حضور این قبیل مدیران در زمانی که کشور با مشکلات عدیده دست به گریبان است برای بسیاری از مردم این سوال را ایجاد می کند که با عدم حضور این افراد ممکن است چه اتفاقات ناگوارتری در کشور رخ دهد؟ و این که آیا روحانی برای بهبود اوضاع دولت و ملت تلاشی به جز سخنرانی های انتقادی نسبت به وزرا و این گونه مدیران خواهد داشت؟ شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی – خبری عصرایران ، تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1397، کد خبر: 610589، www.

asriran.

com
کلید واژه ها: روحانی - کشور - حسن روحانی - مدیران - ریاست جمهوری - انتخابات ریاست جمهوری - دولت - رییس جمهور - مشکلات - ایران - مخالفان - دولت حسن روحانی - کارنامه - مردم - جمهوری - نماینده مجلس - موسسات مالی - فضای مجازی - وزیر - اعتراضات - ورشکستگی - انتخابات - خطرناک - جوانان - نگهبان - آمریکا - امروز - همراه - تشخیص - قدیمی

آخرین اخبار سرویس:
چگونه از ویرایشگر ویدیوی مخفی ویندوز 10 استفاده کنیم؟

محمد هاشمی: بیانیه های جامعه مدرسین پاسخگوی مشکلات دینی مردم نیست/ علما در مسائل اساسی وحدت نظر داشته باشند/ شاهد چندصدایی در جامعه هستیم

معاونت فرهنگی- تبلیغی در مدارس خواهران راه اندازی شود

سازمان ملل: سیاست مهاجرتی ترامپ بی رحمانه است

بازداشت وزیر سابق انرژی اسراییل به اتهام جاسوسی برای ایران

فتحی: متن استعفایم را خدمت مجلس دادم

بازیکن دانمارک ادامه جام جهانی را از دست داد

تکذیب کشته شدن زن ایرانی توسط چند افغانستانی

مرحوم احمدی "عاقبت به خیر" شد

صوت / بسته خبری 28 خرداد 97

دانلود آهنگ جدید فریدون آسرایی بنام دوستت دارم

برنامه ریزی برای خرید سوغات توسط حجاج از داخل کشور

واکنش بنیاد مستضعفان به ابهامات در مورد پلاسکوی جدید

شرکت 2619 مددجوی یزدی در برنامه های قرآنی کمیته امداد

قدرت و توان دفاعی کشور باعث افزایش امنیت می شود

اعلام جنگ علیه روحانیون

مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشدید می شود

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت معتبر تولیدی

مولوی عبدالحمید: ⁣دختران ایرانشهر بدون ترس شکایت کنند

معاون اجتماعی قوه قضاییه: بخش اعظم فساد اداری ایران به خاطر تحریم ها است

دادستان کل کشور: «عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر تحت تعقیب قرار می گیرد»

صالحی: از منافع ملی به نحو احسن دفاع می کنیم

اوج مصرف برق به مرز 50 هزار مگاوات رسید

حشد الشعبی: حاکمیت ملی عراق خط قرمز ما است

درخواست امام جمعه زاهدان از 41 دختر مورد آزار ایرانشهری

دادستانی به دنبال عامل انتشار خبر کذب تجاوز در ایرانشهر

بررسی برنامه های اقتصاد مقاومتی استان

مرحوم احمدی کشتی عمر را به سلامت به آخر رساند

برگزاری یادواره «شهید کعبه میثاق با سرداران و شهدای مهریز»

امیدواریم که بتوانیم از منافع ملی کشور دفاع کنیم

ضرغامی در مراسم ششمین سالگرد مرحوم قدیریان: مرحوم قدیریان قبل و بعد از انقلاب کارنامه درخشانی داشت/ او از شخصیت های تراز انقلاب بود

ضرورت حضور جدی و موثر بخش خصوصی در توسعه فناوری فضایی کشور

تفاهم نامه اربعین حسینی بزودی بین ایران وعراق امضا می شود

متجاوزان در ساحل غربی محاصره شده اند

گردهمایی زرتشتیان در زیارتگاه «پیرسبز»

برنامه ریزی برای خرید سوغات توسط حجاج از داخل کشور

رونمایی از لپ تاپی جدید با حافظه 128 گیگ

فعال سازی مناطق آزاد مغری و ارس میان ایران و ارمنستان

نایب قهرمانی تیم کشتی آزاد جوانان در جهان

بازنگری اساسنامه بنیادصیانت ازخانواده

از علم دکتر احمدی بهره چندانی نبرده ایم/استاد مظهر جهاد و مجاهدت در زندگی بود

دانلود آهنگ جدید محمد خلج بنام من و تو

دانلود ورژن جدید آهنگ شهرام نیک یار بنام تا همیشه

پیگیری تخصیص اعتبار ویژه برای توسعه صنایع دستی همدان/ موزه منطقه ای فعال می شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد پیگیری تخصیص اعتبار ویژه برای توسعه صنایع دستی همدان/ موزه منطقه ای فعال می شود

ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند؟

هم صدایی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به احکام قضایی دانشجویان

حرکت از آموزش به خلق فناوری در دانشگاه ها نیازمند فعالیت گروهی است

تفاهم نامه اربعین حسینی بزودی بین ایران وعراق امضا می شود

پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز با جدیت بیشتری دنبال شود

استیضاح ربیعی با 50 امضا کلید خورد

لزوم تبلیغات گسترده و اطلاع رسانی مناسب برای رویداد «همدان2018»

چرا سعی می کنیم گناهمان را گردن شیطان بیندازیم؟ / راه طهارت نفس

گسترش تجاوز با سکوت قربانیان

نان سبوس دار آری یا خیر؟

قیمت محصولات الکترونیکی در آمریکا افزایش یافت

اولویت های جدید تامین ارز مشخص شد

ابتدا قرار بود آیین دادرسی کیفری آزمایشی اجرا شود/ متن استعفایم را خدمت مجلس دادم

دانلود آهنگ جدید رضا شاجی بنام منی زندان دا گورن

دانلود آهنگ جدید پاشا هوشیار بنام مهمون هر شب

شکایت سیف از 2 نماینده بخاطر درگیری در یک جلسه غیرعلنی

ایران همچنان تنها نماینده بدون باخت آسیا

رییس بانک مرکزی از دو نماینده شکایت کرد

از منافع ملی به نحو احسن دفاع می کنیم

اثربخشی معنادار فعالیت فرهنگی جهاد دانشگاهی در مقایسه با دیگر دستگاه ها

همراهی شاه با آمریکا علیه مستضعفین!

اعتراف محمد ثلاث به قتل سه مامور

گزارش تصویری: برگزاری نماز عید سعید فطر در موسسه آل البیت لندن

عضو نابینای کاروان صلح خواهان: اول صلح بعد بینایی چشمانم!

ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

قیمت دارو نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است

ارباب رجوع در راهروهای ادارات سرگردان نشوند

سلفی ضرغامی با فرزند یکی از منافقان +عکس

باید به عنوان ستون پنجم با این اصلاح طلبان برخورد کرد

پایانه و پارکینگ بزرگ زیر سطحی آزادی 2 سال دیگر به بهره برداری می رسد

بخشیده شدن چهارمین محکوم به قصاص در گلستان

جزییات تازه از ماجرای ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

امام جمعه اهل سنت زاهدان: دختران ایرانشهری بدون ترس شکایت هایشان را مطرح کنند

تاکید عراقچی و همتای سوییسی اش بر حفظ برجام

«حجت الاسلام احمدی»؛ مصداق بارز «العلماء ورثه الانبیاء» و جامعیت علمی

بیانیه سوییس درباره سفر روحانی

گفتگوهای سیاسی ایران و سوییس به ریاست عراقچی در تهران برگزار شد

کدهای مطهری درباره منشأ پیامک های تهدیدآمیز

تکذیب کشته شدن زن ایرانی توسط چند افغانستانی به دلیل ضرب و شتم

امکان یا امتناع دفاع عادلانه از متهمان سیاسی

آغاز عملیات اجرایی پایانه و پارکینگ بزرگ آزادی مشهد

نیازمند آسیب شناسی در حوزه پژوهش هستیم

نشست شورای پایایی برق خوزستان برگزار شد

مراسم بزرگداشت علمی و معرفتی دکتر احمد احمدی

دانلود آهنگ جدید میثم خالدی بنام حبک

توسعه حرم سیدالشهدا(ع) سرعت گرفت

تماس تلفنی رییس جمهور ایران و امیر قطر

قیمت دارو نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است

خط جمهوری اسلامی، خط انقلابیون و آزادگان جهان است

بارش ها در 20 استان کشور منفی است

زلزله 6 ریشتری در ژاپن فقط سه کشته داد

رای الیوم: ارتش سوریه با استقرار 40 هزار نیرو در جنوب آماده نبردی قریب الوقوع است

5315 مگاوات کمبود تولید برق داریم

قیمت دارو نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است

منبع حرف هایم خانواده یک دختر بود

«مدیران»ی که برای منافع ایران از ترامپ هم خطرناک ترند!

«مدیران»ی که برای منافع ایران از ترامپ هم خطرناک ترند!