مطالب مرتبط:
مهاجرنیا:آتش زنندگان برجام سفارت عربستان وانگلیس را هم آتش زدند و تخریب کردند، چه سودی عاید کشور شد؟
کاغذهایی که ذوالنور آتش زد برجام نبود
کاغذهایی که ذوالنور آتش زد برجام نبود
ابطحی: آن چه که آتش زدیم، «برجام» نبود؛ ذوالنور تعدادی کاغذ به نام «برجام» آتش زد/ آتش زدن برجام تقویب تیم مذاکره کننده بود/ پرچم آمریکا را از طریق روابط عمومی مجلس پرینت گرفتیم
کاغذهایی که ذوالنور آتش زد برجام نبود/ تیم مذاکره کننده را تقویت کردیم/ فرزندم ساکن امریکا نیست/ فندک متعلق به یکی از نمایندگان بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 ساعت 17:222018-05-21سياسي

مهاجرنیا: آتش زنندگان برجام سفارت عربستان وانگلیس را هم آتش زدند و تخریب کردند، چه سودی عایدکشور شد؟


استاد حوزه و دانشگاه انحراف از اسلام ناب محمدی را دلیل ناکارآمدی انقلاب در برخی مسائل دانست و بر راهبرد تهذیبی برای استمرار و بقاء انقلاب اسلامی تأکید کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا در ششمین جلسه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری با بیان این که بهترین راهبرد برای جریان اصولگرایی راهبرد تهذیبی است، گفت: این راهبرد به راهبردهایی گفته می شود که با استفاده از فرصت ها و تهدید ها و تبدیل کردن نقاط ضعف و قوت به فرصت به دنبال تهذیب و ناب سازی وضعیت موجود است.

در 40 سال انقلاب ناکارآمدی ها و بن بست هایی داشتیم و نتوانستیم ارزش های انقلاب را به درستی اجرایی کنیم و به نسل جدید تعلیم دهیم، یکی از مشکلات اساسی عدم شفافیت و ابهام و اختلاط ارزش و ضد ارزش است که وضعیت را ناکار آمد کرده است.

اهم اظهارات این استاد حوزه و دانشگاه به شرح زیر است: * راهبرد تهذیبی به دنبال آن است که بینش ها، نگرش ها، کنش ها و روش های انقلاب را اصلاح، ناب سازی و پالایش و پیرایش کند، متأسفانه در بینش و ایدئولوژی ما نا خالصی هایی ایجاد شده است به نحوی که امروز غافلگیر شده ایم.

شما این روز ها به رفتارهای سیاسی برخی از سیاسیون که نگاه می کنید گاهی تعادل منطقی در دیدگاه ها، بیانیه ها و اظهارنظرها کمتر دیده می شود .

برخی از اظهار نظرها و بیانیه هایی که این روزها صادر می شود آتش به سرمایه های ملی است.

مردمی که چهل سال به پای این انقلاب ایستاده است با همه فراز و فرود هایش همراهی کرده است ، توقع ندارد با دست نخبگانش انقلاب ضربه ببیند.

همه اینها نشان می دهد جریان وفادار به انقلاب باید به دنبال اصلاح و تهذیب و ناب سازی فرهنگ و تفکر انقلاب ، برآید.

* روش های ما هم برای اصلاح جامعه ، مناسب نبوده است، بسیاری از مسؤولان و مدیران در جامعه هستند که قلبشان پاک است ولی روششان ناصواب است و با بد ترین روش سیاست گذاری و مدیریت می کنند.

* اصلاح را وظیفه اصولگرایان و نیروهای ارزشی انقلاب است ما برای رسیدن به اهداف متعالی باید خود و جامعه را اصلاح کنیم؛ مقام معظم رهبری هم فرمودند که ما اصولگرای اصلاح طلبیم و اگر احساس کنیم که ارزش ها و اصول ما مشکل پید کرده اند.

باید با بهترین روش های کارآمد آنها را اصلاح کنیم.

* امروز نسل حاضر در صحنه انقلاب، در ارائه فرهنگ دینی مشکل دارد و پویایی و نشاط فرهنگ دینی را نتوانسته است در شرایط حساس موجود به میدان بیاورد و متأسفانه فرهنگ عمومی در حال تبدیل به فرهنگ انفعال و خنثی است .

در فرهنگ دینی و انقلابی ، باید موتور محرکه جامعه با نشاط و سرزندگی به سمت اهداف متعالی حرکت کند و دغدغه های اجتماعی و همگرایی عمومی دست مایه مسئولان و متولیان امور باشد.

* ما در بخش اخلاق و منش سیاسی با مشکل مواجهیم و سیاسیت مداران ما با مشکل اخلاقی مواجه هستند و باید اصلاح شوند؛ تا زمانی که سیاست مدار ما ظرفیت این را دارد که دنبال فرصت طلبی برای منافع شخصی باشد ، جاسوس بشود و حقوق نجومی بگیرد و مصالح شخصی را بر اصول و ارزش های انقلابی مقدم بدارد ، ما مشکل خواهیم داشت و باید به این سمت برویم که منش سیاسی سیاست مدران را اصلاح کنیم.

* در دنیای امروز، مناسبات قدرت ناسالم و شخصی شده است و منافع ملی ، نادیده گرفته می شود؛ رابطه سالاری جای شایسته سالاری را گرفته و مدیران افراد شایسته تر از خود را به کار نمی گیرند تا خودشان حرف اول و آخر را در مجموعه خود بزنند؛ متأسفانه این یک پروژه است که امروزه وجود دارد.

* ما در شیوه های رفتاری، مبانی اعتقادی، بنیادهای نظری و سبک زندگی مشکل جدی داریم، همین ها است که راهبرد تهذیب و ناب سازی را در سبک زندگی فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ضروری ساخته است .

مدل ها و الگو های زندگی تغییر کرده است؛ تکنولوژی های ارتباطی بر فرهنگ و روحیات دینی و حتی ملی ما اثر گذاشته است.

شما ببینید ، آن ساده زیستی، وقار و متانت دینی، شادابی همراه با معنویت، اخلاق اجتماعی، صداقت و رفاقت و مهربانی، ایثار و از خود گذشتگی، در فضای آلوده به بداخلاقی و چاپلوسی و ریاکاری ، چگونه خلوص و صفا و طراوت خود را از دست می دهد.

* کتاب جریان شناسی تفکر سیاسی در جهان اسلام نشان می دهد که در سطح جهان اسلام ، تفکر سیاسی مسلمانان چگونه التقاطی شده است و میان حق و باطل خلط شده است و برای اصلاح خود نیاز به یک نگاه راهبردی داریم.

ماجرای اسلام اصیل و اسلام انحرافی که توسط حضرت علی(ع) در همان سال های صدر اسلام مطرح شد ، امروز هم از مشکلات جدی در جهان اسلام است.

* چالش عقلانیت و خرافات که یک عده می خواهند جامعه را با خواب و خرافه اداره کنند، با عقلانیتی که امام راحل مطرح کرد و با آن با شرق و غرب و استکبار و استبداد گلاویز شد، در تعارض جدی است.

همان طوری که چالش دین و تحجر ، نو اندیشی دینی و بنیادگرایی، مشکل جهان اسلام است عده ای در دنیای اسلام، با رویکرد سلفی گری و عده دیگری با رویکرد سکولاری ، سرمایه ها و ظرفیت ها و فرصت های جهان اسلام را نابود می کنند.

دعوای اسلام ناب با اسلام آمریکایی هنوز حل نشده است که ما با چالش شیعه انگلیسی و سنی امریکایی ، مواجه شدیم.

واقعیت جهان اسلام از وجود افکار داعشی و سلفی، افراطی که همه هم با نام اسلام هستند، رنج می برد.

* امروز تفکر سلفی در 55 کشور اسلامی بُرد بیشتری از تفکر اسلام ناب دارد.

زیرا پول دارد و آمریکا را هم با خود همراه کرده است و ما با چنین شرایط دشوار و بحرانی سروکار داریم .

اینها نشان می دهد که از یک طرف ما کار نکرده ایم و ناکارآمدی ما در همه زمینه ها کاملاً مشهود است .

از طرف دیگر دشمنان ما خیلی کار کرده اند.

برای اصلاح این وضعیت اولویت نخست ناب سازی و بهره گیری از راهبرد تهذیبی است.

بر اساس این راهبرد است که امام راحل عظیم الشأن دنبال وحدت و تقریب و کاهش فاصله ها بود .

این راهبرد است که مقام معظم رهبری جهان اسلام را به عقلانیت و دوراندیشی فرامی خواند و با لعن و طعن و خرافات و جهالت مبارزه می کنند.

* اولویت امروز دین، ناب سازی و تهذیب و پیرایش از خرافه ها و پالایش آلودگی ها است، بخشی از تهذیب در دست حوزه و علما و روحانیت و دانشگاهیان است و بخشی هم در دست سیاسیون و رسانه داران و فعالان عرصه قدرت است .

کسانی که به اختلافات دامن می زنند ، کسانی که چوب تکفیر در دست دارند، کسانی که به مصالح امروز جهان اسلام نمی اندیشند.

کسانی که آتشبیار معرکه آلوده سازی افکار و محیط جهان اسلام هستند باید بدانند، رفتار آنها به دین و دنیای امت اسلام کمکی نمی کند و باید رفتارهایمان را عقلانی کنیم.

* بعد از خروج آمریکا از برجام، تعدادی از نمایندگان خاص پرچم آمریکا را آتش زدند، همین ها قبلاً بعد از ماجرای حج ، سفارت عربستان را آتش زدند وسفارت انگلیس را تخریب کردند.

چه سودی نصیب کشور و نظام شد؟ دین به ما می گوید غیرت دینی و شور انقلابی را بر پایه عقلانیت هزینه کنید تا میدان بُرده را به دشمن واگذار نکنید.

دیدید بعد از قتل عام چهارصد حاجی در منا با همان ساده لوحی تعدادی آدم احساساتی ، چگونه جایگاه مطالبه گری ما به جایگاه بدهکار و ناقض مقررات بین المللی تبدیل شد؟ * سه کانال راهبردی صراط المستقیم ، ضالین و مغضوبین امروز در جهان اسلام فراروی ما قرار دارند و تشخیص حق و باطل کار بسیار دشواری شده است.

راهبرد اصلاح، تهذیب و ناب سازی، به ما می گوید تا زمانی که شما دالان حرکت در صراط المستقیم را پیدا نکردید و پیرایه هایی که توسط ضالین و مغضوبین بر دین بسته شده است از بین نبرید، حرکت انقلابی با کندی انجام می گیرد.

* دهه پنجم انقلاب اسلامی را باید به دهه تهذیب و پیرایش و تمییز سره از ناسره و اسلام ناب از بدیل های خرافی قرار بدهیم.

در میان جریان های سیاسی و ارزشی، جمعی مسیر بی مسئولیتی و بی تعهدی را در پیش گرفته اند و کمکی به انقلاب نمی کنند و موضع گیری های افراطی آنها جز خسران و خرابکاری و فرصت سوزی سودی ندارد ؛ طیف دیگری هم هستند که واکنشی و انفعالی عمل می کنند.

باید آنها را هُل داد چون نیازمند موتور محرکه هستند.

اگر به آن ها برنامه بدهیم کار می کنند، باید دست این ها را گرفت و آنها وسط میدان بیاوریم و طیف سوم کسانی هستند که دغدغه دارند و پای کار هستند و خود خوری می کنند، اما به دلیل اینکه کاری از دستشان برنمی آید، تأثیرگذاری آنها کم شده است .

* اگر ما در راهبرد تهذیبی موفق شویم ، تهدیدهایی مانند؛ پاره کردن قرارداد برجام ، انتقال سفارت آمریکا به قدس و حمله مکرر اسراییل به سوریه و خفت جهان عرب را به فرصت تبدیل می کنیم.

حقیقتاً هیچ دوره ای مثل این زمان فرصت های جهانی برای تهاجم علیه بنیادهای لیبرالیستی ضد انسانی مناسب نبوده است.

فرصت های تاریخی برای انهدام پیکره شرک آلود غرب و ایجاد جدایی میان اروپا و آمریکا فراهم شده است.

شدیداً نیازمند تولید محتوا برای حرکت تهاجمی هستیم .


کلید واژه ها: اصلاح - فرهنگ - هایی - جامعه - اسلام - دانشگاه - مقام معظم رهبری - سفارت عربستان - انقلاب اسلامی - بیانیه - بهترین - مشکل - سیاسی - امروز - رهبری - اصولگرایان - بهترین روش - اصولگرایی - عربستان - مدیران - مشکلات - سرمایه - مدیریت - اسلامی - شرایط - تعلیم - وظیفه - احساس - گزارش - تخریب

آخرین اخبار سرویس:
8 برگ از کارنامه آیت الله در 8 سال جنگ

چرا آمریکا با وجود ذخایر نفتی گسترده ،برای نفت جنگ می کند ؟

چرا یمن برای آمریکا اهمیت دارد؟/ یمن بزرگترین ذخیره نفتی جهان

ذخایر نفت ایران 700میلیارد بشکه شد/جزییات کشف 170 میدان نفت و گاز

نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در توسعه قدرت موشکی کشور

نقش آیت الله رفسنجانی در جنگ تحمیلی/ حسین علایی

آیا اتحاد «آمریکا - چین» علیه کره شمالی و «آمریکا - روسیه» علیه ایران در حال شکل گیری است؟

شمر زمان، می رود اروپا مظلوم نمایی می کند که ایران می خواهد ما را نابود کند / جمال عبدالناصر شعار می داد که یهودی ها را در دریا می ریزیم، اما ما از روز اول چنین حرف هایی نزدیم؛ از روز اول گفتیم برای تعیین تکلیف کشور فلسطین به مردم فلسطین مراجعه کنید

موسی غنی نژاد: دور باطل ارزپاشی و پول پاشی/ تا کی باید تاوان انکار علم و عقل سلیم از سوی صاحبان قدرت را پرداخت؟

اعطاء تسهیلات 35 میلیونی برای پژوهشگران

محبوبیت بنده نزد خدا به اندازه محبوبیت خدا در دل بنده است/ انبیاء و شهدا به محبوب کنندگان غبطه می خورند

خدمت مسوولان به مردم از بزرگترین عبادت هاست

اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی به بخش خصوص واگذار شود

رییس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی آذربایجان غربی معرفی شد

نمایندگان مجلس مراقب تصویب طرح های بیگانگان باشند

مدیرعامل آبفای قم: راهی جز کاهش مصرف آب نداریم

انحصارگرایی غربی ها در کنوانسیون های بین المللی برچیده شود

ائمه جمعه کردستان بر مقابله با نقشه شوم دشمنان تاکید کردند

ریش سفیدان از ورود پرونده به دستگاه قضایی جلوگیری کنند

امام جمعه گنبد: مسئولان با همکاری هم گرانی را کنترل کنند

دشمن با فشار اقتصادی درصدد ناامید کردن ملت ایران است

پیشنهاد دهندگان مذاکره با آمریکا نفوذی دشمن هستند

ایستادگی دستگاه قضا در برابر فساد موجب هجمه به آن شده است

فروش سلاح هدف غربی ها از راه اندازی جنگ در خاورمیانه است

عوامل استکبار درصدد خوش بینی مردم به دشمنان نظام هستند

وضعیت فضای سبز شهر همدان رضایت بخش است

برخی اصلاح طلبان خواهان مذاکره مستقیم با آمریکا هستند

جریان نفاق خطرناک و دشمن انقلاب و قرآن است

ملت ایران هیچ گاه با دشمنان کنار نخواهد آمد

مقاومت مردم یمن در مقابل متجاوزان تحسین برانگیز است

آزمون سنجش مهارت های زبان فارسی در قزوین برگزار شد

جمعیت کیفری فردیس کاهش می یابد

خرافات، مفهومی مرموز در حیات انسانی

دشمنان قسم خورده نظام قابل اعتماد نیستند

وزیر کشور: دولت نباید نسبت به مردم بخل داشته باشد

وزیرکشور: سمن ها در امر مبارزه با آسیب های اجتماعی کمک کنند

تلاش مشترک ایران و کوریای شمالی برای ساخت سلاح های ضد ماهواره ای

فعالیت اندیشکده زیست بوم و تغییر اقلیم گلستان + فیلم

آمریکا هیچ پابیندی به تعهدات بین المللی ندارد

پیش بینی وضعیت آب و هوا با استفاده از تکنیک "یادگیری ماشین" در "هوش مصنوعی"

حملات فیشینگ در کمین کاربران مایکروسافت

دیدار مادر گواتمالایی با فرزندش بعد از یک ماه جدایی

«محمد جعفر توکلی» یکی از علمای شیعه هرات ترور شد

یکی از فرماندهان ارشد احرار الشام به هلاکت رسید

تصاویر/ مراسم سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) در بیوت مراجع و علما

استوری بهنوش بختیاری از بزرگترین پشیمانی زندگی

نحوه محاسبه مدت سربازی در سوابق بیمه بازنشستگی

کواکبیان: رسیدن به توسعه سیاسی با فعالیت احزاب فراهم می شود

مردم از برخورد دستگاه قضا ناراحت هستند

گروه های موسیقی اقوام ایرانی وارد سنندج شدند

هشدار صالحی درباره آینده خوفناک بی برجام

سردار شاهرخ دایی پور در سوریه به شهادت رسید

پرداخت حقوق به پست قائم مقام قانونی نیست

اولویت والدین به جای تربیت فرزند، فضای مجازی است

استدلال رهبر انقلاب برای اهمیت حضور به موقع نمایندگان در صحن علنی و کمیسیون ها چه بود؟

مجازات عربستان برای وارد کردن داروهای ممنوعه توسط حجاج چیست؟

تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق بهترین راهکار است

بنی صدر؛ از فرماندهی کل قوا تا آرزوی 40 ساله برای بازگشت به قدرت/ داستان مردی که هیچکس او را دوست ندارد

انتظاراتی که مردان از همسرشان دارند اما به زبان نمی آورند

تضادهای فکری به از بین رفتن اعتماد اجتماعی منجر شده است

روحانی کارآفرین درگذشت

مهدویت یعنی آمادگی برای انتظار

برگزاری همایش به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی + فیلم

جهان با فروریزی برجام آینده خوفناک خواهد داشت

قاضی عسکر: حج را از روابط سیاسی جدا کرده ایم

هیئتی از مجمع تقریب مذاهب با تجمع علمای مسلمان دیدار و بر وحدت اسلامی تاکید کردند

وحدت ملی مهم ترین نیاز امروز کشور برای مقابله با دشمن است

برگزاری گردهمایی استانی انجمن خیرین قرآنی کردستان

وضعیت صدور شناسنامه برای کودکان بی هویت/ به دنبال کارت هویت موقت نیستیم

FATF و تذکر یک نکته به رییس مجلس

شهید چمران بر عکس کسانی که برای استکبار نامه نوشتند، عمل می کرد

«محمد جعفر توکلی» یکی از علمای شیعه هرات ترور شد

رسیدگی به پرونده ورود 424 خودروی قاچاق در دادسرای هرمزگان/ تشریح آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی و املاک شهرداری

دیدار رییس کل دادگستری با مردم

همایش  روز ملی اصناف  برگزار شد / تجدید میثاق فعالان اقتصادی با آرمان های امام(ره)

هشدار؛از شنبه گرد و خاک مهمان خوزستانی ها است!

مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شب زنده دار در جهرم برگزار شد

امام جمعه آبادان پس از خطبه های نماز راهی بیمارستان شد

خطیب جمعه آبادان پس از خطبه های نماز دچار عارضه قلبی شد

توقف صدور مجوز برای ساخت پاساژ در منطقه یک تهران

نشت مخزن گازوییل سد آیت الله بهجت و بسته شدن خروجی آب این سد

حمله نماینده دولت به فرزندان شهدا در صحن علنی مجلس

6 نکته برای ست کردن پیراهن با شلوار

امام جمعه ایلام: خدا نکند مسئولی درد جامعه را نفهمد

برگزاری همایش به مناسبت سازمان تبلیغات اسلامی + فیلم

سرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 31 خرداد 1397

علم الهدی: جریان هایی که مدافعان رهبری را تخریب می کنند، وابسته به منافقین هستند

ناتوانی دولت در برابر احتکار کنندگان قبح دارد

چرا وحشت ایلان ماسک از رستاخیر هوش مصنوعی کاملا بی مورد است؟

ظریف سه شنبه به فراکسیون مستقلین مجلس می رود

حجم بالای پرونده در محاکم قضایی در شأن جمهوری اسلامی نیست

همایش پیاده روی در یاسوج

امام جمعه آبادان دچار عارضه قلبی شد

اگر مبلغ دین دکترشریعتی باشد،دخترها باحجاب هم می شوند

نظر صریح امام در مورد دخالت سپاه و ارتش در مسائل سیاسی چه بود؟

بسته خبری 20؛ جمعه 1 تیر مرکز قزوین+ فیلم

برپایی میز خدمت دستگاه قضا در میعادگاه های نماز جمعه + فیلم

آمریکا و برخی همپیمانانش مخل ثبات و امنیت منطقه اند

مجلس شورای اسلامی به نیرنگ های دشمن به دیده اعتماد نگاه نکند

مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام والمسلمین حسینی برگزار شد

مهاجرنیا: آتش زنندگان برجام سفارت عربستان وانگلیس را هم آتش زدند و تخریب کردند، چه سودی عایدکشور شد؟

مهاجرنیا: آتش زنندگان برجام سفارت عربستان وانگلیس را هم آتش زدند و تخریب کردند، چه سودی عایدکشور شد؟