مطالب مرتبط:
نشست هفتگی سخنگوی وزارت بهداشت/ در حال به روز رسانی قربانی مراودات مالی شرکت های تجهیزات پزشکی و پزشکان بیماران هستند
در نشست سخنگوی وزارت بهداشت عنوان شد قربانی مراودات مالی شرکت های تجهیزات پزشکی و پزشکان بیماران هستند/ اکثر مردم نیاز به مصرف مکمل های دارویی ندارند
در جلسه کارگروه تخصصی توسعه بیمه های زندگی مطرح شد ضرورت استاندارد سازی معاینات و آزمایشات پزشکی متقاضیان بیمه های زندگی
مرجع اصلی اخبار حصر دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی است
رییس شورای عالی زکات کشور خبر داد جمع آوری 370 میلیارد تومان زکات در سال 96/استانداران در ترویج فرهنگ زکات تلاش کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 ساعت 15:362018-05-21اقتصادي

تعرفه های پزشکی 97 گلوگاهی برای بیمه ها و ابزاری برای تهی کردن جیب بیماران/ شورای عالی بیمه تعرفه های پزشکی را بازبینی کند


تعرفه های پزشکی امسال در حالی رشد پنج درصدی را تجربه کرده اند که هم بیمه ها و هم مردم توان پرداخت آن را ندارشته و لازم است شورای عالی بیمه تعیین تعرفه های پزشکی امسال را موردبازنگری قرار دهد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از رشت،  افزایش تعرفه های خدمات درمانی در حالی توسط دولت صورت گرفت که با استانداردهای خدمات دهی توسط پزشکان عمومی و تخصصی فاصله زیادی دارد و همین امر موجب نارضایتی مردم شده است.

*تصویب افزایش پنج درصدی تعرفه های پزشکی از سوی دولت دبیر شورای عالی بیمه سلامت نیمه اردیبهشت ماه امسال از اعلام تعرفه های پزشکی در سال 97 خبر داد و اظهار کرد: در چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه، تعرفه های پزشکی با رشد پنج درصدی همراه است.

علیرضا اولیایی منش با بیان اینکه تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی امسال پس از تصمیم گیری در شورای عالی بیمه به سازمان برنامه وبودجه پیشنهاد شد تصریح کرد: این تعرفه ها به میزان تورم اعلامی سازمان برنامه وبودجه رشد داشته باشد، اما به دلیل مشکلات مالی سازمان های بیمه گر و دولت، این بحث به تعویق افتاد.

وی با اشاره به پیشنهاد رشد پنج درصدی تعرفه های درمانی  از سوی سازمان مدیریت به گفت: متعاقب آن دولت نیز طی هفته های گذشته رشد پنج درصدی تعرفه های پزشکی در چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه را مصوب کرد.

این در حالی است که به گفته وی رشد تعرفه ها و هزینه های تشخیصی، درمانی و دارویی در سال 97 پایین تر از نرخ تورم عمومی کشور خواهد بود.

دبیر شورای عالی بیمه سلامت درباره جزییات رشد تعرفه های پزشکی سال 97 گفت: در چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه، تعرفه ویزیت پزشکان رشد شش درصدی، تعرفه هتلینگ تخت های بیمارستانی در تمام بخش ها رشد هشت درصدی، خدمات دندانپزشکی رشد 2.

5 درصدی و همچنین جزو فنی خدمات پزشکی نیز با رشد 2.

5 درصدی همراه است.

*زمان ویزیت بیمار برای پزشک عمومی 15، پزشک متخصص 20 و پزشک فوق تخصص 25 دقیقه است معاون کل وزیر بهداشت و درمان نیز با اشاره به جزییات افزایش تعرفه ویزیت پزشکان بر اساس تعرفه های جدید اظهار کرد: ویزیت پزشک عمومی 24 هزار و 500 تومان، ویزیت متخصص 38 هزار و 400 تومان و ویزیت فوق تخصص 47 هزار و 900 تومان در بخش خصوصی است.

ایرج حریرچی با اشاره به تعرفه پرداختی بیماران در بخش دولتی افزود: ویزیت پزشک عمومی 11 هزار و 800 تومان، ویزیت پزشک متخصص 14 هزار و 800 تومان و ویزیت فوق تخصص 17 هزار و 800 تومان است.

وی با اشاره به جزییات وقت اختصاصی به بیماران به تفکیک پزشکان گفت: طبق مصوبه دولت مدت زمانی که به طور متوسط باید برای ویزیت بیماران صرف شود به ترتیب برای پزشک عمومی 15 دقیقه، پزشک متخصص 20 دقیقه و برای پزشک فوق تخصص 25 دقیقه است.

نکته قابل تأمل این است که به گفته معاون کل وزیر بهداشت طبق مصوبه دولت بیمه ها در تعرفه خصوصی تنها معادل تعرفه دولتی را پوشش می دهند.

حریرچی دراین باره گفت: افرادی که به بیمارستان ها مراجعه می کنند در بخش بستری 10 درصد تعرفه دولتی و در سرپایی 30 درصد تعرفه دولتی را می پردازند درحالی که اگر این افراد به بخش خصوصی مراجعه کنند باید مابه التفاوت تعرفه بخش دولتی و خصوصی را نیز پرداخت کنند.

اما این افزایش تعرفه ها از طرفی به هیچ وجه از سوی مردم قابل قبول نیست و از طرفی مراکز درمانی بخش خصوصی با این تعرفه ها نمی توانند به درمان بپردازند.

*نقش تعرفه های واقعی پزشکی در کاهش تخلفات و زیرمیزی ها عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به افزایش تعرفه های پزشکی در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: باید دریافت تعرفه های پزشکی واقعی باشد چراکه افزایش تعرفه ها مردم را آزرده می کند اما تغییر نکردن تعرفه ها زمینه تخلفات پزشکی را نیز افزایش می دهد.

منوچهر جمالی با بیان اینکه اگر تعرفه های ویزیت واقعی باشد ما شاهد تخلفات و زیرمیزی نخواهیم بود افزود: اگر تعیین تعرفه های پزشکی واقعی شود، علاوه بر رضایت پزشکان و بخش خصوصی، مردم نیز در پرداخت تعرفه راضی خواهند بود.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام مسئولان تعیین تعرفه های پزشکی ازجمله شورای عالی بیمه و سایر مسئولان و متولیان باید تعرفه های واقعی را در کشور عملیاتی و نهادینه کنند اظهار کرد: نه تعرفه باید به میزانی افزایش پیدا کند که موجب ناراحتی و نگرانی مردم شود و نه باید تعرفه های بدون افزایش باشند که زمینه تخلفات و تشکیل پرونده های پزشکی را دامن بزند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اکنون تمام مردم صاحب دفترچه های بیمه خدمات درمانی بوده و می توانند به مراکز دولتی برای درمان مراجعه کنند.

*بدهکاری میلیاردی بیمه ها به مراکز درمانی افزایش تعرفه های پزشکی و امید به پرداخت آن ها از سوی بیمه در حالی است که بیمه ها میلیاردها تومان به مراکز درمانی بدهکار هستند.

بیمه سلامت در حال حاضر از بیماری مزمن انباشت بدهی های سنوات گذشته در رنج است و اگر افزایش تعرفه های پزشکی نیز بر آن تحمیل شود، یقیناً مشکلات شرکت های بیمه افزایش پیدا می کند.

افزایش تعرفه های پزشکی در وهله اول گریبان گیر خود بیمه ها می شود و بار تکلیفی آن ها را افزایش می دهد و یقیناً مراکز درمانی ازجمله مراکز درمانی خصوصی در خرید ملزومات پزشکی با مشکلات عدیده مواجه می شوند.

درماندگی بیمه ها و فرورفتن آن ها در کشتی نیمه غرق شده گذشته با افزایش تعرفه های پزشکی فعلی مضاعف می شود و این در حالی است که میزان پرداختی مردم نیز افزایش پیداکرده و نارضایتی آن ها را در پی دارد.

هرچند افزایش پنج درصدی تعرفه ها نسبت به سالیان گذشته و در مقایسه با نرخ تورم جزیی و حداقل دو برابر کمتر از تورم فعلی در جامعه است اما افزایش تعرفه های پزشکی بیان گر تعریف منابع جدید از سوی شرکت های بیمه است که باید آن ها را در پرداخت حق مراکز درمانی تقویت کرد و تصمیمات عاقلانه ای گرفت.

با بررسی شرایط بیمه ها و تورم موجود در جامعه استنباط می شود نه تنها بیمه ها بلکه مردم نیز نسبت به پرداخت تعرفه های گران پزشکی منتقدند و گویا شورای عالی بیمه در تعیین تعرفه های پزشکی امسال با شتاب زدگی عمل کرده که هم سیخ را سوزانده و هم قصد سوزاندن کباب را دارد.

با توجه به گذشت دو ماه از سال، شورای عالی بیمه سلامت باید تعرفه های پزشکی را بر اساس واقعیت های موجود تعیین کند و سازمان برنامه وبودجه نیز ملاک های علمی و میزان درآمد مردم را در تایید تعرفه های پزشکی مدنظر قرار دهد.

انتهای پیام/84007   http://fna.

ir/bm4yfk
کلید واژه ها: تعرفه - پزشک - پزشکی - دولت - بیمه - شورای - سازمان برنامه - درمان - بیمار - عالی - بیمه سلامت - افزایش - پزشکان - بیماران - پیشنهاد - سازمان مدیریت - خبرگزاری فارس - برنامه - مشکلات مالی - وزیر بهداشت - خدمات پزشکی - همراه - سلامت - بیمارستانی - دندانپزشکی - تصمیم گیری - تورم - مردم - خبرگزاری - نارضایتی

آخرین اخبار سرویس:
یادداشت اقتصادی/ بهره وری بنگاه های اقتصادی مهم ترین خط قرمز در مسیر آزاد سازی سهام عدالت

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

در بازار موبایل چه گذشت؟

بهار امسال هیچ استانی از افزایش دما در امان نماند

زنگنه: جایگزین توتال تعیین شد

رانت هزاران میلیاردی دارندگان دلار4200تومانی

از «توقف سفارش خرید سکه آتی پس از جهش سکه نقدی» تا «وام 400 میلیون دلاری بانک جهانی به چین»

قاطعانه و شفاف با قاچاق کالا برخورد شود

رییس دفتر روحانی: برای تفریح به توچال نرفتیم

پیش بینی روابط بانکی ایران با جهان

قاطعانه و شفاف با قاچاق کالا برخورد شود

آمریکا از ترس چین بودجه نظامی خود را کاهش می دهد

بازار خودروهای وارداتی به کدام سو می رود؟/در 13 سال گذشته چقدر خودرو وارد ایران شد؟

علت عصبانیت آمریکا از دستگاه قضا /سرگیجه در بازار سکه و ارز/تلاش برای نجات ریال

جزییات نسبت اشتغال زنان و مردان

کسانی که موبایل گران خریده اند خسارت بگیرند

تصاویر/ تفریح ناسالم خواهران راهبه!

نرخ گذاری دستوری دلار معکوس عمل کرده است

عجیبت ترین بازارچه محلی/ عکس

بهترین زمان مصرف ویتامینها

آیا زمین برای زندگی نامساعد می شود؟

رییسی که نمی داند چه کند بهتر است برود/خطر رفتار های بی اعتنا به مشکلات اقتصادی/ ممنوعیت واردات خودرو به نفع دلالان؟ /مؤثرترین روش ممکن برای ثبات بازار سکه چیست؟

انتصاب 6 مدیر و معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نرخ گذاری دستوری دلار معکوس عمل کرده است

پیشنهاد طرح دوباره دستمزد در شورای عالی کار

داستان مسیر سخت پولدار شدن

معمای ریاضی: مصافحه در جلسه!

تولیدات تجمیعی 3خودروساز بزرگ تا پایان اردیبهشت 97

حمایت 400 میلیون یورویی هلند از کشورهای میزبان آوارگان سوری

دارایی های شرکت های وزارت نفت اندازه گیری می شود

اسامی واردکننده تلفن همراه با ارز 4200 تومانی؛ 220 میلیون یورو به جیب چه کسانی رفت؟ / مردمی که تلفن همراه گرانقیمت خریده اند، از این طریق رقم اضافه را پس بگیرند

زنگنه: بیانیه اوپک، همان مصوبه سال 2016 است

تعرفه های جدید برق برای پرمصرف ها

پورابراهیمی: بیش از 27 میلیارد دلار برای واردات کالا تقاضا وجود دارد/ تاجگردون: اتفاق خاصی از لحاظ اقتصادی در کشور نیفتاده است

عکس/ عجیبت ترین بازارچه محلی

صادرات بنزین چین 137 درصد رشد کرد

نکاتی در انتخاب کفش مردانه

انصارالله: توان موشکی یمن رو به افزایش است

نرخ گذاری دستوری دلار معکوس عمل کرده است

خروج 16 میلیون دلار ارز برای واردات حشره کش+ جدول

مصوبه افزایش حقوق کارکنان سازمان مالیاتی ملغی شد+اسناد

لباس «سوپرمن» 200 هزار دلار فروخته شد!

آقای سیف گفت نمی دانم در شرایط فعلی ارزی چه کار کنم

یک توافق نفتی جدید در دستور کار اوپک و غیراوپک

شرط افزایش بیش از 9.6 درصدی قیمت لوازم خانگی

قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت

نرم افزار موبایلی نفت راه اندازی شد

واکنش زنگنه به ادعای افزایش تولید اوپک

بی تفاوتی به افزایش قیمت ها جرم است

فهرست واردکنندگان گوشی با ارز دولتی اعلام شد

ادامه مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان

مسئولان همه مشکلات اقتصاد را به تحریم گره نزنند

پشت پرده نابسامانی بازار تلفن همراه

کمبود و گرانی پلاستیک

راهکارهایی برای سفر آسان افراد دارای معلولیت

وجود پنج هزار کلاس درس فرسوده در گیلان

توقف واردات خودرو به نفع کیست؟

خطای محرز بانک مرکزی

دستاوردهای طلایی قانون تمرکز بر باد می رود؟

در گفت وگوی ویژه خبری مطرح شد پورابراهیمی: بیش از 27 میلیارد دلار برای واردات کالا تقاضا وجود دارد/ تاج گردون: اتفاق خاصی از لحاظ اقتصادی در کشور نیفتاده است

فهرست واردکنندگان گوشی همراه با ارز دولتی منتشر شد

اسامی واردکننده تلفن همراه با ارز 4200 تومانی؛ 220 میلیون یورو به جیب چه کسانی رفت؟

بازار مسکن متقاضی ندارد

هر شهروند روزانه 40 لیتر آب هدر می دهد

کاهش ظرفیت تولید فولاد چین تا 2025

مشکل آب آبادان تا اواسط تیرماه برطرف می شود

"سفارش خرید" سکه آتی متوقف شد

رشد قیمت ورق در ترکیه

علت ولع ارزی بررسی شد

پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان تا انتهای شهریور

شاهکار جدید رامک خودرو/تحمیل هزینه جدید به خودروهای پیش فروش شده رامک خودرو

وزیر ارتباطات به بازار چارسو رفت

بازار قراضه در سکوت فرو رفت

کلمبیا و لهستان از نگاه آمار و ارقام

آرامش پس از طوفان در بازار خودرو! + قیمت

شرکت های واردکننده تلفن همراه با ارز 4200تومانی معرفی شدند + لیست اسامی

بستر تبادل الکترونیک اطلاعات اقتصادی تهران- تفلیس مهیاست

وزارت ارتباطات فهرست واردکنندگان گوشی همراه را منتشرکرد

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 4 تیر

وزیر ارتباطات پشت پرده نابسامانی بازار تلفن همراه را فاش کرد

استخدام ظرفشور در رستوران و فست فود پاژ در هرمزگان

استخدام قلیان زن،سالن دار در رستوران و فست فود پاژ در هرمزگان

استخدام نماینده علمی در یک شرکت معتبر در مازندران

استخدام مامور پخش آقا با نیسان(یخچالدار) در چهارمحال و بختیاری

آب شیرین در ورودی آبادان و خرمشهر

نام 31 مفسد اقتصادی را به سران سه قوه دادم/ بی تفاوتی مسئولین به گرانی ها، یک خطر جدی است

افزایش جمعیت مگس زیتون در باغات کشور

بهره مندی از نیروی غیر قرآنی؛ معضل بحث آموزش قرآن

دلایل مخالفت سه کمیسیون مجلس با احیای وزارت بازرگانی+جدول

نوبخت: مشکل کنونی، رشد میل تبدیل ریال به دلار است/ برای این تعداد درخواست، دلار نداریم

پیروزی قاطع کلمبیا با حذف لهستان از جام جهانی

ماجرای مکالمه ارزی "بهکیش" و "سیف"

معکوس شدن روند عقب نشینی یخ ها در جنوبگان در حدود 10 هزار سال پیش

مصوبه افزایش حقوق کارکنان سازمان مالیاتی ملغی شد+اسناد

وزیر صنعت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

استعلام آزاد یا دولتی بودن ارزی که گوشی با آن وارد شده ممکن شد

استخدام سرپرست طراحی و چاپ در مجتمع رهجو در گیلان

استخدام برنامه نویس آقا در شرکت مهندسین مشاور پیشگامان

استخدام فروشنده در فروشگاه چرم شیفر در تهران

عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی

تعرفه های پزشکی 97 گلوگاهی برای بیمه ها و ابزاری برای تهی کردن جیب بیماران/ شورای عالی بیمه تعرفه های پزشکی را بازبینی کند

تعرفه های پزشکی 97 گلوگاهی برای بیمه ها و ابزاری برای تهی کردن جیب بیماران/ شورای عالی بیمه تعرفه های پزشکی را بازبینی کند