مطالب مرتبط:
تغییر اساسنامه جامعه روحانیت مبارز
مصباحی مقدم از تغییر اساسنامه جامعه روحانیت مبارز خبر داد
تغییر اساسنامه جامعه روحانیت مبارز
مصباحی مقدم: از گفت وگو فرار نمی کنیم/ تغییر اساسنامه جامعه روحانیت مبارز/ انحلال جامعه روحانیت با تصویب سه چهارم هیات موسس امکانپذیر است
مصباحی مقدم خبر داد تصویب اساسنامه جدید جامعه روحانیت مبارز/دبیرکل در مجمع عمومی مشخص می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 ساعت 15:212018-05-21سياسي

تشریح جزییات تغییر دبیرکل و ساختار جدید جامعه روحانیت/ هدف، تشکیلات و کارویژه جامعه روحانیت تغییر کرده است


سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از تصویب اساسنامه جدید جامعه روحانیت مبارز خبر داد و گفت: دبیرکل در مجمع عمومی مشخص می شود.

- هدف، تشکیلات و کارویژه جامعه روحانیت تغییر کرده است/ تشریح جزییات تغییر دبیرکل و ساختار جدید جامعه روحانیت " سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از تصویب اساسنامه جدید جامعه روحانیت مبارز خبر داد و گفت: دبیرکل در مجمع عمومی مشخص می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در نشست خبری که صبح امروز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه برگزار شد از به تصویب رسیدن اساسنامه جدید خبر داد و اظهار داشت: ما معمولاً هر 10 سال یک بار در اساسنامه جامعه روحانیت بازنگری می کنیم و آخرین بازنگری در این زمینه مربوطه به سال 86 بوده است.

مصباحی مقدم بابیان اینکه اساسنامه جدید در اردیبهشت ماه به تصویب رسیده و تغییراتی در آن رخ داده که حائز اهمیت است، افزود: در این اساسنامه اهداف تشکیل جامعه تغییرات اندکی داشته و در کار ویژه آن تأمل شده است.

سخنگوی جامعه روحانیت ادامه داد: در اساسنامه جدید طبق تعریفی که مشخص شده جامعه روحانیت نهادی، انقلابی، فرهنگی، سیاسی، روحانی، مردم و مستقل و فراجناحی است که به منظور از حفاظت از اصول و ارزش های اسلامی فعالیت می کند و درواقع کار ویژه آن حفاظت از ارزش های نظام جمهوری اسلامی است.

وی بابیان اینکه در سال 1356 و قبل از آغاز انقلاب جامعه روحانیت تشکیل شد، تصریح کرد: وظایف جدید جامعه روحانیت در 8 بند موردبررسی قرارگرفته است که ازجمله آن ها می توان به ساماندهی روحانیت شیعه، تحکیم مبانی انقلاب اسلامی، حمایت همه جانبه از اندیشه سیاسی و اجتماعی امام و رهبری، گسترش فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه و مقابله با انحرافات فکری، هدایت مردم و گروه های فعال فرهنگی، نظارت بر عملکرد مسئولان نظام و نقد عالمانه، ارتباط با روحانیت سایر مذاهب اسلامی و تعامل مثبت و سازنده با پیروان ادیان الهی اشاره کرد.

مصباحی مقدم در ادامه به تشریح ارکان جدید جامعه روحانیت پرداخت و اظهار داشت: در ارکان جدید، هیئت مؤسس، شورای مرکزی، مجمع عمومی، شورای استان، شورای شهر، شورای منطقه و شورای داوری فعال خواهند بود.

سخنگوی جامعه روحانیت بابیان اینکه یک هیئت مؤسس پیش ازاین بنیانگذار جامعه روحانیت بوده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه می توان به آیات مطهری، بهشتی، مفتح، باهنر و شهید شاه آبادی و بزرگانی همچون مهدوی کنی، موسوی اردبیلی، رفسنجانی و حضرت آیت الله خامنه ای اشاره کرد.

وی ادامه داد: امروز ما در جامعه روحانیت جانشینان هیئت مؤسس راداریم که این هیئت مؤسس فعالی، اعضای کنونی شورای مرکزی و متشکل از 23 نفر هستند که در صورت فوت یا برکناری هر یک از اعضای مؤسس، فردی جایگزین می شود.

مصباحی مقدم شورای مرکزی جامعه روحانیت را جزیی از ترکیب آینده عنوان کرد و گفت: شورای مرکزی جدید متشکل از سه گروه خواهد بود؛ گروه هیئت مؤسس که کمتر از 20 نفر است، گروهی از هر استان که بعد از انتخابات مشخص می شود و حداقل یک نفر خواهد بود و گروه سوم نیز شورای مناطق هستند که در تهران تشکیل شده و از هر شورای منطقه یک عضو در شورای مرکزی حضور پیدا می کند.

سخنگوی جامعه روحانیت تأکید کرد: در ساختار جدید شورای مرکزی گسترش خواهد یافت و ترکیب آن حداقل 20 نفر از اعضای قدیمی و نمایندگان انتخاب شده از شورای استان ها و شورای مناطق تهران هستند.

وی شورای مرکزی جامعه روحانیت را بالاترین رکن پس از هیئت مؤسس عنوان کرد و گفت: شورای مرکزی حداقل با دوسوم اعضا رسمیت خواهد داشت و رییس شورای مرکزی برای مدت دو سال توسط اعضا انتخاب می شود، البته ما نایب رییس و دبیر نیز خواهیم داشت.

مصباحی مقدم بابیان اینکه شورای مرکزی جامعه روحانیت حداقل به صورت ماهانه یک جلسه برگزار می کند و تصویب سیاست ها و خط مشی های آن با پیشنهاد دبیرکل برعهده شورای مرکزی است، افزود: تصویب برنامه وبودجه، تعیین و نصب شورای سه نفره داوری برای سه سال، نظارت از طریق هیئت بازرسی ازجمله وظایف آن خواهد بود.

سخنگوی جامعه روحانیت در تشریح کارکرد مجمع عمومی جامعه روحانیت اظهار داشت: نمایندگان شورای استان ها، شهرها و مناطق تهران، اعضای این مجمع هستند که باید هر دو سال یک بار نشست خود را برگزار کند و ازجمله وظایف آن انتخاب دبیرکل از بین نامزدها و همچنین تأیید پیشنهاد های شورای مرکزی همچون تأیید نامزد انتخابات ریاست جمهوری است.

وی بابیان اینکه ائمه جماعات، وعاظ و بانوان روحانی می توانند به صورت تشکل های وابسته با جامعه روحانیت همکاری کنند، به تشریح کارکرد شورای استان پرداخت و ادامه داد: دبیرکل از بین اعضای شورای مرکزی و با تصویب مجمع عمومی انتخاب خواهد شد.

مصباحی مقدم یادآور شد: ما یک دبیرکل موقت پیش بینی کرده ایم که برای یک سال توسط شورای مرکزی انتخاب می شود تا مقدمات برگزاری مجمع عمومی در این یک سال را فراهم کند، ازاین رو دبیرکل اصلی توسط مجمع عمومی برگزیده خواهد شد.

سخنگوی جامعه روحانیت با اشاره به فعالیت کمیته سیاسی جامعه روحانیت، آن را متشکل از 9 نفر دانست که 5 نفر آن باید حداقل عضو شورای مرکزی باشند و گفت: وظیفه این کمیته رصد رخدادهای داخلی و خارجی مرتبط با کشور و امت اسلامی و اتخاذ سیاست های لازم است.

وی ضمن تشریح وظایف معاونت فرهنگی و معاونت تشکیلات جامعه روحانیت، به توضیح درباره شورای داوری پرداخت گفت: این شورا مسئول رسیدگی به شکایات ازجمله شکایات اعضا به روند امور جامعه روحانیت و شکایت افراد خارج از جامعه از افراد تشکل است.

مصباحی مقدم همچنین تصریح کرد: منابع مالی جامعه روحانیت منطبق بر حق عضویت اعضا، وجوه شرعی، هدایا و کمک افراد حقیقی و حقوقی و کمک های مقام رهبری و سایر مراجع است.

سخنگوی جامعه روحانیت همچنین یادآور شد: انحلال جامعه روحانیت با تصویب سه چهارم از اعضای جامعه روحانیت صورت می گیرد و سپس کلیه اموال و اسناد در اختیار ولی فقیه قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: این اساسنامه در 39 ماده و 135 بند در 18 اردیبهشت توسط هیئت مؤسس مصوب شده است.

مصباحی مقدم همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: هنوز دبیرکل موقت تعیین نشده است اما در اولین جلسه شورای مرکزی این موضوع مشخص می شود و افرادی نیز برای این کار تعیین شده اند.

سخنگوی جامعه روحانیت بابیان اینکه ما خود را هم عرض احزاب نمی دانیم و هیچ گاه به دنبال تشکیل دولت و کسب قدرت نبوده ایم، در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر دیدار با رییس جمهور توضیح داد: پس از دیدار سال گذشته ما دیدار دیگری با رییس جمهور نداشتیم و شورای مرکزی نیز در فکر جلسه دیگری با وی نبوده است.

وی در خصوص گفتگوی ملی که مورد سؤال یکی از خبرنگاران قرار گرفت اظهار داشت: این موضوع در جامعه روحانیت بحث نشده اما بنده باشخصیت های قابل توجهی همچون آقایان ابطحی، انصاری و صوفی گفتگو و با آقای زیباکلام نیز مناظره کرده ام، بنابراین اصل گفتگو بسیار مهم است و ما باید باهم ارتباطات سیاسی برقرار و وحدت ملی را دنبال کنیم.


کلید واژه ها: روحانیت - جامعه - جامعه روحانیت مبارز - روحانیت مبارز - جدید - مصباحی مقدم - اسلامی - شورای - غلامرضا مصباحی مقدم - سیاسی - فرهنگ - جمهوری اسلامی - ساختار - برگزار - مذاهب اسلامی - نشست خبری - رفسنجانی - خبرگزاری - نظام - مردم - اجتماعی - مسئولان - اندیشه - جمهوری - دوشنبه - باهنر - گزارش - حمایت - امروز - ادیان

آخرین اخبار سرویس:
تیپ متفاوت "بهاره افشاری" در روسیه/عکس

نماینده ولی فقیه در لرستان از آیت الله عباسعلی صادقی عیادت کرد

انتقاد همراه با انصاف امری سازنده و مفید است/ پویایی جامعه در گرو تضارب افکار و حضور همه سلایق است

حامیان ایتام و محسنین کمیته امداد در فارس و در ماه رمضان گل کاشتند

وقتی تمام وجودشان صدا می شود

درگذشت شجریان تکذیب شد

آیت الله موسوی بجنوردی: نهادینه شدن اندیشه امام خمینی(ره) در حوزه عدالت باید در عمل زنده شود /امام (ره) همواره بر عفو تاکید داشتند

ایرانی ها معنوی ترین مردم جهان

پنجمین نشست شب یزد درمحل دفتر شهیدمحراب آیت الله صدوقی

سوره دهر یا انسان (شان نزول، خواص و متن عربی)

تصاویر/ تشییع پیکر شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) در قم

نکوداشت بسطامی و خرقانی بدون مشکل برگزار می شود

محمود باقری، ابراهیم نوشادی چالش های تعیین صلاحیت قضایی و قانون حاکم بر قراردادهای الکترونیکی بین المللی

صوت کامل بیانات رهبری در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی

عکس/کشف محموله شامپوی تریاک در کامیون

تصاویر/ دیدار نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب

مجلس در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقل قانون بگذارد/ قانون باید حلّال مشکل طبقات ضعیف و متوسط باشد، نه آلت دست صاحبان زر و زور

صدا و سیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن است/ نمی گذاریم مردم در تامین ضروریات با مشکل مواجه شوند

ظهیر علی مرادی، عبدالحمید شمس، علی جهانگیری، مهدی رسولی قهرودی، علیرضا علوی تبار طراحی مدل خودگردانی استان های جمهوری اسلامی ایران

خطیب جمعه این هفته تهران کیست؟

اتفاق جالب در پایان بازی/ رهبر تیم اسپانیا به تیم ایران ادای احترام کرد

نشست خبری کمیته های شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر یزد

طالع بینی تیر ماه 97

لایی دیدنی وحید امیری به پیکه

اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی تابستانه در مدارس علمیه

عناوین روزنامه های سیاسی 31 خرداد 97/ اشرافی گری بلای بزرگ کشور است +تصاویر

جلیل قنواتی، اسلام مندنی اخلاق و دادرسی عادلانه در پرتو قابلیت پیش بینی بودن قواعد دادرسی

صدرالدین شجره درگذشت

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

مزیت عفو عمومی

آخرین وضعیت حریفان تیم ایران + جدول

حضور حجت الاسلام مجتبی خامنه ای در جنگ تحمیلی + فیلم

اهواز- آیین استقبال از پیکر مطهر شهید مدافع حرم

نهضت سوادآموزی فردوس مقام نخست خراسان جنوبی را کسب کرد

بی اخلاقی در حوزه نشر بیداد می کند

حیرت و شگفتی محافل خبری جهان از بازی یاران کی روش

یادداشت/ سید محمدرضا میرتاج الدینی ایرانی ها معنوی ترین مردم جهان

عزت الهی: باید تمام تلاشمان را برابر پرتغال انجام دهیم

تحلیل سیاسی هفته

صدا و سیما نشانه حیات سیاسی و اجتماعی نظام است / وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت، اعتماد عمومی و امید به آینده است

دروغ بزرگ در پوشش جان بولتون

تجهیز اتوبوس های شهری اردبیل به وای فای رایگان

حمید بهره مند چالش های مقررات تعدد جرم در جرایم سایبری

31خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

رحیم نوبهار، یزدان صیقل ویژگی ها و راهبردهای کیفرشناسی ریسک مدار

اروپا مصمم تر از همیشه برای حفظ برجام است

جایگاه بی بدیل مادر در کلام رسول خدا(ص)

اروپا مصمم تر از همیشه برای حفظ برجام است

­مهدی چمران : شهید چمران اعتقاد داشت که ما می توانیم

اندیشه های مفاخر و بزرگان به نسل جوان منتقل شود

محمد حکاک، علی شریعت نژاد، عبداله ساعدی شناسایی الگوهای ذهنی مدیران در راستای توانمندسازی روانشناختی کارکنان

در پاسخ به پامپئو ظریف فهرست بخشی از مطالبات ایران از آمریکا را منتشر کرد

بازتاب لایی خوردن پیکه از امیری و از دست رفتن بهترین شانس ایران در سایت آس اسپانیا

اشمید: به زودی 100 شرکت وارد مذاکرات کاری با طرف ایرانی می شوند

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 31 خرداد 97

فیلم/ نمایی دیدنی از لایی وحید امیری به پیکه

یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی برگزار می شود

یادواره شهدای اهل سنت خراسان جنوبی برگزار می شود

2 ویژگی بارز مراسم ترتیل خوانی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در ماه رمضان

دستورالعمل تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد

گزارشگران اسپانیا: به سختی و با گل شانسی کاستا از سد ایران گذشتیم

علیرضا کریمی لاریمی، سید حسین صفایی مسئولیت مدنی وکیل دادگستری در برابر طرف دعوی و حق شرعی و اخلاقی ایشان

ما اشتباه کردیم، درب خانه علما را به روی مردم بستیم /حجت الاسلام طباطبایی نمونه روحانی مردم دار بود /خیلی از روحانیون پایین نشین بودند اما الان بالانشین شدند

عذرخواهی خدا از فقرا در قیامت

شهیدی که در شب تاسوعا حاجتش را گرفت

انتقاد صالحی از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

نشست 3ساعته رییس‎جمهور با مدیران صداوسیما

خانم مجری جوان ازدواج کرد/عکس

امروز باید گلایه ها و رقابت ها باید کنار گذاشته شود

دویست و هفتاد و پنجمین شماره ماهنامه قرآنی «باران» منتشر شد

چه زیباست با خدا ماندن و از همه عالم بریدن

اهواز- آیین استقبال از شهید مدافع حرم

برای ارتقای ظرفیت مدیران تلاش شود

گل مردود ایران به اسپانیا توسط عزت الهی

حکم جایزه پیش بینی نتیجه مسابقات

مهدی عباسی سرمدی، سیدسلمان سیدی زاده اصل قانون قابل اعمال برتعهدات غیرقراردادی در مقررات متحدالشکل رم دو (2007) و حقوق ایران

پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

انتقاد صالحی از خروج شتابزده برخی شرکت های اروپایی از ایران

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است /سربازان گمنام امام زمان(عج) سینه شان را سپر بلا کرده اند

تندروی و کندروی هر دو خطرناک است

مرتضی مرادی، رابعه زندی پاک نقش میانجی گری منابع انسانی حرفه ای در ارتباط بین روابط خوشه صنعتی و عملکرد شرکت ها

وظیفه رسانه ملی تقویت وحدت است

نسل جوان را با هنر و ادبیات با معارف دین آشنا کنیم//بالاترین افتخارم طلبگی است

جیب ایرانی چطور خالی می‎شود؟

اولین مصاحبه خواننده قدیمی بعد از چهل سال سکوت+ ویدئو

ناو بالگردبر «خارک» به دریا بازگشت

زندگینامه غلامرضایم کتاب شود/ یوسف خانواده احمدی/ چشم انتظار حمایت بنیاد شهید

دستور بسته شدن کافه های مشهد در ساعت 10 امشب صحت دارد؟

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

پاسخ به یک شبهه چرا جوامع غربی از نعمت بیشتری برخوردار هستند؟

برگزاری مراسم وداع با شهید مدافع حرم سید فاضل موسوی امین در اهواز

آغاز داوری مرحله اول از هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم

پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

مصطفی معتقد بود که می توانیم مقابل تحریم ها بایستیم

حراج خودروی 14 میلیاردی بازیگر مشهور/عکس

ایالت نیویورک از ترامپ شکایت می کند

⁠⁠⁠⁠⁠وزیر اطلاعات: امنیت حق مردم است

سردار رجبی مطرح کرد پشت پرده حمایت منافقین و ضدانقلاب از رامین حسین پناهی

کازوو کاشیو، موسس کاسیو درگذشت

جدول وضعیت 12 پرونده مهم اقتصادی

تشریح جزییات تغییر دبیرکل و ساختار جدید جامعه روحانیت/ هدف، تشکیلات و کارویژه جامعه روحانیت تغییر کرده است

تشریح جزییات تغییر دبیرکل و ساختار جدید جامعه روحانیت/ هدف، تشکیلات و کارویژه جامعه روحانیت تغییر کرده است