مطالب مرتبط:
افسردگی خودبخود خوب نمی شود
افسردگی خودبخود خوب نمی شود
تبیین ویژگی های یک بسیجی موفق
شرح ویژگی های یک بسیجی موفق
بیانیه دانش آموزان بسیجی در حمایت از مردم فلسطین
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 ساعت 18:452018-05-20دانش

کسانی که افسردگی گرفته اند،اصلا بسیجی نیستند!


برخی اساتید غرب زده وقتی در کلاس هایشان از ایران حرف می زنند، یک جوری حرف می زنند که گویی در باره کشور گینه بیسائو حرف می زنند.

شناختی راجع به تاریخ ایران، - وحید جلیلی، مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سخنانی در دوره دانشجویان دانشگاه خوارزمی، دوران دانشجویی را دوران رشد و تعالی دانست و افزود: یک دانشجو از روزی که وارد دانشگاه می شود تا روزی که فارغ التحصیل می شود، وقتی به خودش نگاه می کند می بیند که مثلاً در یک رشته خاصی اطلاعاتش اضافه شده و به یک ترازی رسیده و از دیگرانی که در دانشگاه تحصیل نکرده اند پیش افتاده است.

وی با بیان این که رشد در دوران دانشجویی تنها در مباحث علمی خلاصه نمی شود، گفت: فضای دانشگاه برای رشد در حوزه های دیگر هم یک امکانی را برای انسان ایجاد می کند و نکته این است که ما چقدر بتوانیم این زمینه های رشد را درک کنیم و از آن درست استفاده کنیم.

جلیلی فرصت شناسی را مهمترین اصل پیش برنده در دوران دانشجویی برشمرد و افزود: این فرصت طلبی به معنای مثبت است و این مسئله بدین معناست که هر اتفاقی که پیش می آید، یا هر جریانی که شکل می گیرد و هر پدیده ای که با آن روبه رو می شویم یک زمینه ای برای رشد و یک امکانی برای ارتقاء تصور کنیم.

این فعال فرهنگی با اشاره به حدیثی از امام حسن عسگری(ع) مبنی بر ما مِن بَلیَّه إلا و لله فیها نِعمه تُحیطُ بِها ، هیچ بلیه ای نیست مگر اینکه خدا در آن نعمتی قرار داده که آن نعمت از آن بلا بزرگتر است، اظهار داشت: در بینش دینی برای ما تهدیدها هم فرصت هستند و بسته به این که ما چه نوع مواجهه ای با مسئله داشته باشیم رشد می کنیم یا منفعل می شویم و یا می لغزیم.

وی در ادامه بیان داشت: زمانی که یک دانشجو وارد کلاس درسی می شود که در آن کلاس یک سری مبانی اعتقادی و آرمانی اش مورد حمله قرار می گیرد، نباید منفعل شود و یا بترسد، بلکه باید از چنین فضایی استقبال و آن را به مثابه فرصت بداند که سکویی برای رشد او فراهم می کند.

جلیلی با بیان این که در دانشکده های علوم انسانی عمدتاً مباحثی پیرامون سکولاریزم و مبانی غربی مطرح می شود، گفت: زمانی که در دانشگاه امام صادق(ع) بودیم، سر کلاس ها با انواع و اقسام حملات اساتید مواجه بودیم، من خودم تا فوق لیسانس در این دانشگاه درس خواندم و آن جا اساتید از غرب برگشته از آمریکایی تا انگلیسی و فرانسوی تدریس داشتند و برای ما جالب بود که آقای مهدوی کنی اصرار داشت که این اساتید بیایند سر کلاس های ما، مثلاً هر استادی را دانشگاه های دیگر اخراج می کردند، دانشگاه امام صادق (ع) جذبش می کرد و بعضاً که ما اعتراض می کردیم آیت الله مهدوی کنی می گفتند: خب در کنار این اساتید شما اساتید دیگه ای هم دارید و باید بدانید که بالأخره فضاهای علمی و فضاهای عمومی این جور شبهاتی که این ها سر کلاس های شما مطرح می کنند آن ها هم هست.

اگه ما اینجا رو ایزوله کنیم نتیجه اش این می شود فردا روزی که شما از دانشگاه می آیید در اولین دانشکده که بروید تو با یک سری شبهاتی مواجه می شوید که تا حالا نشنیده اید و توانایی پاسخگویی به آن ها را نخواهید داشت.

وی مطرح کردن شبهات و مشکلات را از اصول آموزشی در حوزه های علمیه دانست و افزود: آن استادی رشد می کند که بیشترین فضا را برای طرح سؤالات و تندترین اشکالاتی که شاگردان مطرح می کنند، بدهد، ما مشکلی که هم داریم در فضای دانشگاهمان این است که مثل حوزه نیست یعنی اینکه جنس مواجهه اساتید غرب زده با دانشجو و با سؤالاتش و با پرسش هایش، خیلی مواجهه دیکتاتور مأبانه ای است که باز خود این را هم می شود به فرصت تبدیل کرد.

شیوه مواجهه دانشجو با شبهه استاد چگونه باشد؟ عموماً در مواجهه با یک شبهه این گونه است که شما حتی می توانید بدون مراجعه به مبانی خودی، اساتید غرب زده را به چالش بکشید، یعنی شما دانشجویان حتی اگر از اسلام هم چیزی ندانید، از قرآن هم چیزی ندانید، از مبانی انقلاب اسلامی هم چیزی ندانید می توانید در مقام طرح پرسش، چالش های جدی مطرح کنید.

جلیلی با بیان این که در مواجهه با یک شبهه نخستین کاری که می کنید این است که ببینید چه چیزی در چنته دارید، اظهارداشت: عموماً در مواجهه با یک شبهه این گونه است که شما حتی می توانید بدون مراجعه به مبانی خودی، اساتید غرب زده را به چالش بکشید، یعنی شما دانشجویان حتی اگر از اسلام هم چیزی ندانید، از قرآن هم چیزی ندانید، از مبانی انقلاب اسلامی هم چیزی ندانید می توانید در مقام طرح پرسش، چالش های جدی مطرح کنید.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، به اهمیت توجه به مشکلات کوچک در کنار داشتن نگاهی کلان اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که ترازوهای دیجیتال را از ما گرفتند و به ما باسکول دادند، در حالی که خداوند در قرآن می فرماید فَمَن یَعمَل مِثقالَ ذره خیرهً یره، وَ مَن یَعمَل مثقال ذره شرً یره گفته شده شما یک گام کوچک هم اگر می توانی برداری این گام را بردار.

نگو که آقا حالا چه فایده؟ کارهایی که بصیرت و اخلاص توأمان در آن باشد، خداوند برکت می دهد، البته این را هم باید توجه کنید که کارتان یک کمیت و کیفیتی را باید داشته باشد.

وی با بیان این که در برخی مواقع نیاز است که ما در جبهه انقلاب توزیع کننده خوبی باشیم و از اظهار یأس و ناامیدی مدام پرهیز کنیم، اظهار داشت: گاهی مواقع شایعات و مسائل دروغ در بسیاری از گروه ها و کانال ها توسط بچه های انقلابی و حزب اللهی توزیع می شود اما مطالب خوب و تأثیر گذار خیر، مثلا یک کانالی هست به نام 2025 که در آن بچه حزب اللهی هایی که در کشورهایی نظیر آمریکا، ژاپن، استرالیا، کانادا و انگلیس در حال ادامه تحصیل هستند، جمع شده اند و غرب سانسور شده را دارند بدون سانسور نشان می دهند.

از ژاپن فیلمی منتشر شده بود که در آن یک صف یک کیلومتری ملت ایستاده اند برای یک کاسه سوپ.

بعد طرف می رود یک کاسه سوپ را که می گیرد، سریع برمی گردد باز اول صف که دومی اش را بگیرد.

یک ویدئوی دیگر بچه های آمریکا گذاشته بودند از مرکز علمی سیلیکون که با یک خانم پرفسوری که کارتن خواب بود مصاحبه می کردند و چیزهایی در این کانال است که اگر فیلمش نبود کسی قبول نمی کرد، از خود رسانه های محلی آنجا رفتند این چیزها را درآوردند و در این کانال ها از چنین مسائلی پر است.

کانالی هست به نام 2025 که در آن بچه حزب اللهی هایی که در کشورهایی نظیر آمریکا، ژاپن، استرالیا، کانادا و انگلیس در حال ادامه تحصیل هستند، جمع شده اند و غرب سانسور شده را دارند بدون سانسور نشان می دهند.

تشکیل پارادایم های علمی در جهان با دو بازوی تشکیلات و رسانه رییس شورای سیاست گذاری جشنواره عمار با بیان این که ما در نقد غرب از خود غرب تا دلتان بخواهد می توانیم فکت داشته باشیم، اظهار داشت: کتابی هست به نام ساختار انقلاب های علمی که توسط آقای دکتر سعید زیباکلام ترجمه شده است، این کتاب حرفش این است که می گوید پارادایم های علمی در جهان می خواهد توی روان شناسی باشد، می خواهد فیزیک باشد با دوتا چیز شکل می گیرد.

یکی تشکیلات، یکی تبلیغات و می گوید که در محیط های علمی، تشکیلات و تبلیغات حرف اول را می زند.

یعنی ده نفر دور هم جمع می شوند یک حرفی را تکرار می کنند.

آنقدر می گویند تا به یک نظریه غالب تبدیل می شود.

این اتفاق این طرف هم می تواند بیفتد.

امروزه جریان غرب زده در دانشگاه های ما کاملاً از لحاظ تشکیلاتی و از لحاظ رسانه ای و تبلیغاتی به یک قوامی رسیده، خوب می توانند حرف هایشان برجسته و تیتر کنند و یک استاد را یک دفعه مشهور کنند.

ولی ما متأسفانه این همت را نداریم.

وی با انتقاد از کم کاری در زمینه فعالیت بر روی تاریخ علم خاطرنشان کرد: مدتی که معاون فرهنگی شهرداری مشهد بودم، می خواستیم یک سری مجسمه بسازیم بگذاریم سر چهارراه ها و توی خیابان ها، یک تیمی را من گذاشتم که بروند اسم بیاورند، یک لیست مفصلی آوردند.

من به شان گفتم: آقا این خیلی زیاد شد.

ما حداکثر می تونیم ده تا، پونزده تا مجسمه بسازیم.

گفتم: بروید فقط اونایی که مربوط به خراسان هست رو بیارید.

باز رفتند توی همان تاریخ علم در خراسان کلی آدم است که فقط در عرصه پزشکی یک رتبه بالایی داشتند و در جهان اسم شان بود که اگر بسیاری از کشورها یکی، دوتا از این شخصیت های ما را داشته باشند برای این که بگویند آقا ما میراث فرهنگی داریم و این ها کفایت می کند.

مثلاً یک دانشمندی مثل خواجه نصیر یا خوارزمی اگر یک کشوری داشته باشد، برای اینکه به همان افتخار بکند و آن را نماد ملیت خودش، هویت خودش، تاریخ داشتن خودش کفایت می کند و ما نه یکی، دوتا، سه تا، صدتا، ما هزاران آدم این جوری داریم.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: برخی اساتید غرب زده وقتی در کلاس هایشان از ایران حرف می زنند، یک جوری حرف می زنند که گویی در باره کشور گینه بیسائو حرف می زنند.

هیچ شناختی راجع به تاریخ ایران، راجع به عظمت و ابهت این ملت فرهیخته فرهنگی با این همه افتخارات درکلام شان نیست.

یکی دیگر از کارهایی که می شود کرد این است که ما در عرصه علوم گذشته پرافتخارمان را به رخ بکشیم و این مسئله تنها در شخصیت های تاریخی خلاصه نمی شود و در دانشمندان معاصر انسان های بزرگ بسیار داریم نظیر شهید مجید شهریاری از شهدای هسته ای.

وی با بیان این که نمی دانم چند درصد از دانشجوهای ما مثلاً عکس شهید شهریاری را ببینند تشخیص خواهند داد که او کیست، گفت: شهید مجید شهریاری کسی است که در رده یک علم جهان و در قرن بیست و یک حضور داشت، یعنی جزء ده، پانزده تا فیزیک دان بزرگ جهان است و در کنارش نماز شب خوان و چای بریز هیئت امام حسین(ع) هم هست.

ولی این آدم بایکوت می شود و به عنوان الگو مطرح نمی شود، دکتر صالحی می گفت به یک جایی رسیدیم در بحث های هسته ای، یک اتفاقی باید می افتاد که اگر شهید شهریاری می گفت صد میلیارد تومان می گیرم این را انجام می دهم به او می دادیم، اما او بدون یک ریال آن کار را انجام داد، بدون یک ریال.

ما یک چنین آدم هایی داریم و مطرح شان نمی کنیم.

برخی اساتید غرب زده وقتی در کلاس هایشان از ایران حرف می زنند، یک جوری حرف می زنند که گویی در باره کشور گینه بیسائو حرف می زنند.

هیچ شناختی راجع به تاریخ ایران، راجع به عظمت و ابهت این ملت فرهیخته فرهنگی با این همه افتخارات درکلام شان نیست.

تمرکز بر نقاط مثبت راهی برای دستیابی به نداشته ها جلیلی با بیان این که اگر نتوانیم جنبه های مثبت و داشته هایمان را ببینیم نمی توانیم نداشته هایمان را به دست بیاوریم، گفت: من هر جا می روم می بینمبچه ها همه افسردگی گرفته اند، این ها اصلاً بسیجی نیستند، یک مشت بچه سوسول هستند که با یک غوره سردی شان می کند و به صدتا مویز گرمی شان نمی کند، متأسفانه ما با پدیده خستگی از بیکاری مواجه هستیم.

وی با بیان این که افسران جنگ نرمی که انگیزه دارند نباید معطل کسی شوند و یک اصل را برای خودشان قرار دهند و بر مدار آن حرکت کنند، اظهار داشت: در کار فرهنگی علاف کسی نشوید، این را خود قران می گوید: قُل إنّما اَعُظکُم بِواحده .

می گوید ای پیامبر من فقط یک توصیه به شما می کنم.

اعظکم، وعظ می کنم شما را، توصیه می کنم.

بُواحده یعنی یک کلمه.

می گوید پیغمبر بگو حرف من فقط یک کلمه است.

أن تقوموا، که قیام کنید لله یعنی اهل تحرک باشید، اول باید تحرک داشته باشید.

ثانیاً تحرک تان چی باشد؟ لله باشد، برای خدا باشد، با معنویت باشد.

مرحله بعد می گوید چی؟ مَثنا، حتی الامکان به صورت جمعی و نه فردی.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: آیت الله سعیدی یک نامه ای دارد به امام خمینی(ره) آن زمان که ایشان در نجف تبعید بودند، در آن نامه این گونه می گوید که همه تو را تنها گذاشتند، حتی یک نفر هم از بزرگان در کنار تو نبود و تو تنهای تنها قیام کردی.

امام نهضت را تک و تنها شروع کرد شما هم معطل کسی نشوید.

تلاش بکنید که دیگرانی هم به تیم خودتان اضافه کنید، اما معطل نشوید.

والذّینَ جاهدوا فینا لَنهدینهم سُبلنا این ها را ما باید در عمل باید تجربه کنیم.

این ها فقط برای این نیست که بخوانیم مثلاً ثواب ببریم.

زیبایی سبک زندگی دینی این است که باید این ها را تجربه کرد.

باید بگویی خدایا من این آیه را در زندگی چشیدم، تجربه اش کردم.

ما به رزق لایحتسب معتقدیم، یعنی آن جایی که همه فکر می کنند بن بست است، یک دفعه می بینی که یک راهی باز می شود.

این را باید تجربه کنید.

خود فرد باید این گزاره های ملکوتی را بیاورد در زندگی ببیند که آیا واقعیت دارد یا ندارد، أن تَنصُرُ الله یَنصُرکُم واقعیت دارد یا ندارد، این ها چیزهایی نیست که صرفاً با سخنرانی بشود به دست آورد.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - دانشجویی - جلیلی - انقلاب اسلامی - امام - فرهنگی - فارغ التحصیل - گینه بیسائو - علوم انسانی - انسان - تحصیل - ایران - دانشجویان - مهدوی کنی - صادق - آمریکایی - امام حسن - فرانسوی - افسردگی - انگلیسی - اسلامی - انواع - مهدوی - پدیده - اخراج - فضایی - تاریخ - دفتر - جالب

آخرین اخبار سرویس:
محققان ایرانی به تازه ترین فناوری باتری های خودرو دست یافتند

سه هزار و 293داوطلب کنکور در شوشتر با هم رقابت می کنند

آغاز ثبت نام کلاسهای اوقات فراغت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوی

آمادگی فرانسه برای اعزام دانشجو به دانشگاه های ایران

ذبح آموزشی در دانشگاه مادر استان خراسان شمالی/ مسئولان به فکر کارنامه سازی در بخش عمرانی هستند تا مباحث علمی!

پیشنهاد انجمن علمی برتر دانشگاه بجنورد به مسئولان/ دانشجویان برتر به صنایع کوچک معرفی شوند

نقش یک پزشک در عدم تامین جان 1200 دانشجو در یک دانشگاه غیرانتفاعی!

شانس قبولی در ریاضی 8 برابر تجربی

داستان پرماجرای کاوشگر خلیج فارس/ داستان پرتلاطم تنها کشتی تحقیقاتی ایرانی ها به کجا رسید؟

وضعیت زبان دانشجویان دکتری در مصاحبه علمی لحاظ می شود

کوچک ترین رایانه جهان رونمایی شد

ساخت شهر چوبی توسط دانشجوی چینی+تصاویر

همکاری دانشگاه آزاد با اساتید بازنشسته به عنوان «استاد وابسته»

استفاده از دستگاه ایرانی پخت فلزات در دانشگاه های کشور

توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری 97 آغاز شد

پرتاب ماهواره های ایرانی بر مدار بی ‎برنامگی/ پاسکاری نهاد ها صنعت هوافضای کشور را فلج کرده است

دریافت مجوز استخدام 24 هزار دانشجو و 17 هزار دانشجو دوره یکساله معلمی در دانشگاه فرهنگیان

اعلام نتایج آزمون دکتری پزشکی 97

طرح توسعه و بازسازی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه شریف آغاز شد

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد تبریز و انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی امضا شد

توشاک: سازمان یافتگی ایران مقابل اسپانیا عالی بود

نتایج آزمون دکتری پزشکی 97 اعلام شد

اعلام نتایج آزمون دکتری پزشکی 97

معاون دانشگاه فرهنگیان خبر داد دریافت مجوز استخدام 24 هزار دانشجو و 17 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان منتخب دانشگاه بیرجند در المپیاد علمی منطقه 9 معرفی شدند

تاریخ آزمون مصاحبه های دکتری تخصصی و پژوهشی 10 رشته اعلام شد

رییس دانشگاه فرهنگیان: تربیت معلم هیچگاه در کشورهای دنیا تعطیل نشده است/ 25 هزار صندلی خالی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد

آرامش موقت در دانشکده علوم اجتماعی تهران

تاریخ آزمون مصاحبه های دکتری تخصصی و پژوهشی 10 رشته اعلام شد

تحصیل هزار و 300 دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی

داوطلبان دانشگاه به علوم پایه بی علاقه هستند

داوطلبان دانشگاه به علوم پایه بی علاقه هستند

72 هزار و 730 داوطلب خوزستانی در آزمون سراسری رقابت می کنند

رشد 200درصدی کمک های مردمی به جشن گلریزان

بررسی حمله باکتری های سل به آنتی بیوتیک

نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه ارشد اعلام شد

جزییات زمان برگزاری کنکور 97

سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد منصوب شد

نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه آزمون ارشد 97 اعلام شد

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون استعداد های درخشان دکترای تخصصی

تحصیل 450 دانشجوی افغان در دانشگاه فردوسی مشهد

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون استعداد های درخشان دکتری تخصصی

اولین جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان استان تهران برگزار شد قدمت فضای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان استان تهران بیش از 50 سال است

پیرامون آزاداندیشی و نظریه پردازی

دوره های آموزشی در مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان برگزار می شود

برگزاری اولین نشست علمی «گرد وغبار، چالش ها و راهکارها» در البرز

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از هفته آینده

جزییات زمان برگزاری کنکور 97

نتایج چند برابر ظرفیت کدرشته های دارای شرایط خاص ارشد اعلام شد

جزییات زمان برگزاری کنکور 97

نشست علمی فلسفه میان فرهنگی با حضور پروفسور گونتر برگزار می شود

استفاده ی بهینه از فضا با میزهای دیواری

⁣سیاهچاله ها؛معرفی، نحوه ظهور و نظریه های مربوط به این پدیده

ساخت کامپیوتری کوچک تر از دانه برنج

معرفی ملاک های ازدواج / رمز ازدواج موفق

توسعه همکاری اقیانوسی ایران و نروژ

سرپرست جدید دانشکده پزشکی ایلام معرفی شد

سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد منصوب شد

ارتقا شاخص های کیفی آموزشی و پژوهشی اولویت دانشگاه خوارزمی است

مصوبه جدیدی برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین صادر شد

نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه کنکور ارشد امروز اعلام می شود

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از هفته آینده

پورعباس: تعطیلی واحد و کاهش حقوق در دانشگاه آزاد نداریم

جایزه علیمحمدی به فارغ التحصیل دانشگاه شریف اهدا شد

شرایط واگذاری خوابگاه تابستانی دانشجویان دکتری و ارشد دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

با صدور حکمی از سوی رنجبر سرپرست اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی منصوب شد

دانشجویان دانشگاه آزاد صاحب کارت اعتباری الکترونیک می شوند

آغاز دریافت کارت کنکور 97+ جزییات برگزاری کنکور

تفاهم نامه همکاری علمی بین ایران و فرانسه منعقد شد

مینی رایانه ای کوچک تر از دانه برنج! +عکس

دیدار نشست استاندار خوزستان با اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشگاه های استان

تحصیل 450 دانشجوی افغان در دانشگاه فردوسی مشهد

آمادگی مازندران برای پذیرش 1700 دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان

اعتبار زیرساخت مرکز اقیانوس شناسی بوشهر تامین شد

جزییات آزمون دانشنامه دندانپزشکی رشته کودکان اعلام شد

استاد دانشگاه تبریز، پژوهشگر جوان برجسته کشور شد

واحدهای دانشگاه آزاد طرح های سرمایه گذاری خود را ارائه کنند

شرایط جذب متقاضیان هیات علمی با معدل پایین

پیش بینی شرکت 700 دانشجو در اردو های جهادی استان همدان

نتایج چند برابر ظرفیت کدرشته های دارای شرایط خاص ارشد امروز اعلام می شود

پیش بینی شرکت 700 دانشجو در اردوهای جهادی استان همدان

راهیابی 9 دانشجوی دانشگاه بیرجند به المپیاد علمی کشور

اعطای دومین جایزه علیمحمدی به فارغ التحصیل دانشگاه شریف

علوم تجربی، همچنان پیشتاز تعداد داوطلب در کنکور

آغاز دریافت کارت کنکور 97+ جزییات برگزاری کنکور

استفاده از « هوش مصنوعی » برای پیش بینی وضعیت آب و هوا

علوم تجربی،همچنان پیشتاز تعداد داوطلب در کنکور

رقابت علمی بیش از 43 هزارداوطلب سیستانی وبلوچستانی

سهمیه بورس تحصیلی «فرصت های کوتاه مدت تحقیقاتی» افزایش می یابد

آغاز ثبت نام ترم تابستان دانشگاه فنی و حرفه ای از فردا

مصوبه جدید برای متقاضیان جذب هیأت علمی با معدل پایین

رباتی که بد بوها را شناسایی می کند

پذیرش دوره های MBA و DBA در دانشگاه تهران

جشن دانش آموختگی دانشگاه شهید بهشتی

موفقیت در رویداد علمی شتاب

مطالعه آلودگی دریاها اولویت پژوهشگاه اقیانوس شناسی است

5 و 6 تیرماه زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

ظریف: بدنامی ترامپ به نفع ما تمام می شود

اردوی انجمن اسلامی دانشگاه سمنان تابستان امسال برگزار می شود/ معرفی 3 استاد محبوب در برنامه صندلی داغ

کوچک ترین رایانه جهان رونمایی شد

کسانی که افسردگی گرفته اند،اصلا بسیجی نیستند!

کسانی که افسردگی گرفته اند،اصلا بسیجی نیستند!