مطالب مرتبط:
مسئول تاسیس مرکز درمان ناباروری خراسان شمالی منصوب شد
پارکینسون؛ فاقد درمان قطعی اما قابل کنترل
کاهش میل جنسی مردان: علل و درمان
طب سنتی برای درمان میگرن چه راهکارهایی دارد
الزام مراکز درمان خصوصی به خرید تجهیزات پزشکی بیماران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 ساعت 13:052018-05-17اقتصادي

طول درمان بنگاه های مشکل دار


پرونده درمان تک نسخه ای برای صنایع مشکل دار بسته شد.

کلینیک کسب و کار صنایع کوچک در حالی رونمایی شد که بنگاه های تولیدی همواره خود درمانی را به جای درمان ریشه ای مشکلات ترجیح می دهند؛ - به طوری که طی سال های اخیر واحدهای صنعتی از کمبود نقدینگی به عنوان مشکل اصلی این بخش یاد کردند؛ مشکلی که برای عبور از آن در این سال ها طرح های مختلفی برای تزریق نقدینگی به بخش تولید از سوی دولت تدوین شد، اما اجرایی کردن این طرح ها نیز نتوانست رفع مشکلات بخش تولید را به همراه داشته باشد.

پرونده درمان تک نسخه ای برای صنایع مشکل دار بسته شد.

کلینیک کسب و کار صنایع کوچک در حالی رونمایی شد که بنگاه های تولیدی همواره خود درمانی را به جای درمان ریشه ای مشکلات ترجیح می دهند؛ به طوری که طی سال های اخیر واحدهای صنعتی از کمبود نقدینگی به عنوان مشکل اصلی این بخش یاد کردند؛ مشکلی که برای عبور از آن در این سال ها طرح های مختلفی برای تزریق نقدینگی به بخش تولید از سوی دولت تدوین شد، اما اجرایی کردن این طرح ها نیز نتوانست رفع مشکلات بخش تولید را به همراه داشته باشد.

حال متولیان بخش صنعت امیدوارند با راه اندازی کلینیک کسب و کار صنایع کوچک و ریشه یابی مشکلات بنگاه های صنعتی و کمبود های صنایع امکان عبور از چالش ها و مشکلات واحدهای صنعتی به صورت دقیق به وجود آید و نقدینگی به عنوان تنها مشکل بخش تولید در نظر گرفته نشود.

در این خصوص نیز چندی پیش مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از استخدام 1000 مشاور برای کمک به حل مشکل تولید خبر داد و اعلام کرده بود که بخشی از مشکلات بنگاه های تولیدی به تامین تکنولوژی روز، بهبود کیفیت و بازاریابی و.

بازمی گردد و باید در هر کدام از واحدهای تولیدی به صورت جداگانه بررسی و حل وفصل شود که لازمه آن در نظر گرفتن مشاور تخصصی برای هر بنگاه صنعتی است.

با این شرایط می توان گفت درمان متفاوت مشکلات بنگاه های تولیدی به جای صدور نسخه ای واحد در سال جاری در دستور کار متولیان بخش صنعت قرار گرفته تا به این طریق مشکلات واحدهای تولیدی به صورت تک تک و مجزا بررسی شود.

بر اساس این طرح کارشناسان کلینیک های صنعتی، عارضه ها و کمبود های صنایع را شناسایی می کنند تا برای رفع آنها اقدام شود.

این کلینیک های تخصصی با محوریت سازمان صنایع کوچک در نقاط مختلف کشور مستقر خواهند شد و ستاد مرکزی خواهند داشت و مشکلات صنایع را در بخش های مختلف از جمله بانک ها و وزارتخانه ها پیگیری می کنند.

گام به گام با اجرای طرح در این خصوص فرشاد مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در گفت وگو با دنیای اقتصاد با اشاره به اینکه بنگاه های تولیدی همواره از کمبود منابع مالی به عنوان چالش یاد می کنند و سایر مشکلات در این میان نادیده گرفته می شود عنوان کرد: طی سال های اخیر در ارزیابی واحدهای تولیدی تنها از کمبود نقدینگی بنگاه های تولیدی به عنوان چالش یاد شده این در حالی است که بنگاه های تولیدی با چالش های دیگری از جمله نوسازی، بهسازی، مدیریتی، ماشین آلات، به ظرفیت رساندن و.

نیز مواجه بوده اند؛ مشکلاتی که چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه نمی توان مشکل مالی واحدهای تولیدی را کتمان کرد، می گوید: کمبود نقدینگی مشکل جدی است که واحدهای تولیدی با آن مواجه هستند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که تزریق نقدینگی با شناسایی چالش صورت گیرد این به معنی آن است که بدانیم تسهیلات پرداختی در چه بخشی صرف می شود از سوی دیگر به تسهیلات اعطایی به بنگاه های تولیدی جهت داده شود، تا مشکل واحدهای تولیدی برطرف شود.

به گفته مقیمی، قرار شد تا رسیدگی به صورت دائمی باشد و واحدهای تولیدی به صورت مستمر از سوی مشاوران مورد ارزیابی قرار گیرند.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه با اجرای این طرح سعی بر این است که از صدور یک نسخه درمانی برای تمام صنایع جلوگیری شود افزود: با اجرای این طرح و ارزیابی واحدهای تولیدی با توجه به مشکلات واحدهای صنعتی نسخه ای ویژه ای برای هر بنگاه ها صادر خواهد شد و به این طریق از صدور نسخه ای کلی برای بنگاه ها جلوگیری خواهد شد.

مقیمی همچنین با اشاره به اینکه این روش در بیشتر کشورهای دنیا اجرا می شود افزود: شناسایی ریشه ای مشکلات بنگاه های صنعتی در بیشتر کشورها صورت می گیرد، اما در کشور ما بنگاه های تولیدی مشاور گریز هستند، همانند اکثر بیماران که پزشک گریز هستند که به خوددرمانی می پردازند، صنایع نیز مشاورگریز هستند و تنها به مشکل مالی به عنوان چالش نگاه می کنند و سعی دارند تا از این طریق مشکلات خود را برطرف کنند.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درخصوص اینکه گام بعدی پس از شناسایی مشکلات بنگاه ها از سوی مشاوران چیست؟ عنوان کرد: در گام بعدی در صورتی که مشکل درون بنگاهی باشد مشکل از طریق واحد تولیدی برطرف می شود، اما در صورتی که مشکل بنگاهی به تامین نقدینگی مربوط باشد بنگاه مذکور برای تامین نقدینگی به کمیته استان معرفی خواهد شد.

آمارگیری تا تیرماه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی معاونان صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور با اشاره با تاکید بر لزوم تدوین سند توسعه صنایع کوچک و متوسط گفت: این کلینیک ها نخستین بار است که یک متولی ملی دارد و این مدل، برای همه مراکز استان ها تشریح شده است و به زودی در همه کشور اجرا خواهد شد.

صادق نجفی درخصوص زمان آغاز طرح نیز عنوان کرد: آمارگیری تا آخر تیر از صنایع مختلف به پایان می رسد و بر اساس اطلاعات به دست آمده برای عارضه یابی صنایع کوچک اقدام خواهیم کرد.

نجفی ادامه داد: در قالب این مدل راهنمایی ها و حمایت های لازم درخصوص استفاده از فناوری افزایش بهره وری و بازاریابی از صنایع انجام خواهد شد.

وی درباره اولویت های سال جاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی نیز گفت: ما حدود 1700 واحد را بازسازی خواهیم کرد و حدود 200 واحد در زمینه فناوری و شرکت های دانش بنیان ایجاد می شود.

از سوی دیگر برای سال جاری برنامه ریزی شده تا 10 درصد صنایع کوچک تا پایان امسال صادرات گرا شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، در حوزه تسهیلات 1300 میلیارد تومان برای افزایش صادرات پیش بینی شده که بخشی از آن برای صنایع استفاده خواهد شد.

نجفی افزود: برای سال جاری همچنین 5/ 1 میلیارد دلار برای تقویت صنایع کوچک در مناطق محروم و شهرهای زیر 10 هزار نفر در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران معتقد است راه نجات کشورهای مختلف جهان در توسعه صنایع کوچک است و در ایران نیز باید این شرایط فراهم شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید براینکه به دنبال برنامه ای به عنوان سند توسعه صنایع کوچک و متوسط کشور هستیم، خاطر نشان کرد: 25درصد هزینه ها صرف حمل و نقل و پشتیبانی (لجستیک) می شود که به مدیریت آن نیاز است.

وی افزود: 40هزار واحد از شهرک های صنعتی سراسرکشور مستقر هستند که باید زمینه صادرات تولیدات آنها را فراهم کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین با تاکید براینکه نباید اجازه داد صنایع آب بر در مکان های فاقد منابع آبی ایجاد شود، خاطر نشان کرد: مشکل دیگر ما بهره وری کم و فقدان فعالیت های تحقیق و توسعه است که مرکز مطالعات مدیریت صنعتی با امکانات بسیار و نیروهای متخصص قابلیت انجام این کار را دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 966 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که بیش از 800 واحد آن در حال بهره برداری است و نزدیک به 40 درصد صنایع کوچک و متوسط کشور در این مناطق مستقر شده اند.

استفاده از همه منابع برای کلینیک مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی نیز با اشاره به اینکه صنایع کوچک و شهرک های صنعتی پیشران توسعه صنعتی به شمار می روند و اگر بخواهیم موج صنعتی در کشور ایجاد کنیم، نقطه شروع آن بازسازی، احیا و بهبود همین بخش است، گفت: برای رسیدن به رونق اقتصادی، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی باید کلینیک های کسب و کار را به ثمر برسانیم.

ابوالفضل کیانی بختیاری با تاکید بر اینکه ایجاد توازن بدون توسعه خوشه های صنعتی امکان پذیر نیست، افزود: تلاش شده با هم افزایی و مشارکت مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این ارتباط مدلی را طراحی کنیم که اجرایی شدن آن نیازمند هم افزایی همه استان ها و دیگر سازمان های مرتبط است.

به گفته کیانی بختیاری، برای نتیجه بخش بودن عملکرد کلینیک های کسب و کار صنایع کوچک، از همه منابع موجود در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، اشتغال روستایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، طرح اشتغال فراگیر در مناطق کمتر توسعه یافته و طرح کارورزی استفاده خواهد شد.

تشکیل 12 کنسرسیوم صادراتی در ادامه این نشست معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز از تشکیل 12 کنسرسیوم صادراتی در کشور خبر داد و گفت: در این خصوص در حوزه های صنایع غذایی و خشکبار، محصولات پلاستیکی، سنگ، پوشاک و کفش با صادرات بیش از 390 میلیون دلار کنسرسیوم در کشور تشکیل شده است.

به گفته مقیمی، سال گذشته 5000 واحد صنعتی در نمایشگاه های داخلی و خارجی حضور داشتند.

معاون صنایع کوچک سازمان نیز در این گردهمایی با اشاره به سیاست ها و برنامه های سازمان در جهت توانمندسازی واحدهای صنعتی کوچک گفت: واحدهای کوچک و متوسط مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی در سال گذشته بیش از 3/ 2 میلیارد دلار صادرات داشتند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار 26 اردیبهشت 97، کدمطلب:3388946، www.

donya-e eqtesad.

com
کلید واژه ها: مشکل - مشکلات - تولید - درمان - صنعت - نقدینگی - کمبود نقدینگی - کوچک - رونمایی - صورت - مشاور - تزریق - همراه - بازاریابی - بسته - دولت - تکنولوژی - مدیرعامل - استخدام - متفاوت - مرکزی - شرایط - ایران - تامین - معاون - کشور - بانک

آخرین اخبار سرویس:
اعتبار کارت ملی های قدیمی تمدید شد

تکمیل خطوط مترو کلانشهر مشهد با سرمایه گذاری بانک شهر

عرضه پوشاک چینی با برچسب تقلبی!

تهدید به بستن خطوط تولید خودروسازان منطقی نیست

استخدام کارگر ساده آقا در شرکت پخش قطعات یدکی خودرو

نتیجه تورم در بازار خودرو: زه پراید تبدیل به آپشن شد

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش نرخ مصرف "گل" بین دانشجویان خبر داد

اعتبار کارت های ملی قدیمی تا پایان امسال تمدید شد/ 11 میلیون نفر در ماه های پایانی سال پیش ثبت نام انجام داده اند

افزایش قیمت خودروهای وارداتی + جدول

فروش 7 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری مشهد توسط بانک آینده

پول خرد در بازار به چه قیمتی معامله می شود؟

مرغداران مرغ را با کیلویی 2 هزار تومان ضرر می فروشند/ نبض بازار سویا و ذرت همچنان در دست آقای خاص

«فروش 7.000 (هفت هزار) میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری مشهد توسط بانک آینده»

استخدام بنیاد علمی فرهنگی آموزش در شیراز

استخدام نقاش صنعتی در کارخانه قصر بازی پارسیان در شیراز

استخدام بازاریاب خانم در چاپ و تبلیغات پرسیا در شیراز

استخدام مهندس مکانیک،نقشه کش صنعتی و اپراتور سنگین تراش

استخدام ویزیتور جهت شرکت پخش مواد غذایی در شیراز

وضع مالیات های سنگین بر پلاستیک های غیر قابل بازیافت

استخدام انتشارات مهر امرداد در شیراز

کسب رتبه برتر مازندران در برپایی استراحت گاه های سیار بین راهی /اعطای تسهیلات اشتغال زایی به زنان عشایر

استخدام مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی باران در شیراز

با اخذ وثیقه 600 میلیون تومانی قرار بازداشت حمید صفت لغو شد

آغاز رایزنی ها برای انتقال ترمینال جنوب/اجرای پروژه ارتقای راه آهن با استفاده از مشاوران فرانسوی

چگونه قیام های پوپولیستی می توانند لیبرال دموکراسی را سرنگون کنند؟

اقدامات تولید کنندگان فولاد برای استفاده بهینه از آب

تاکید استاندار بر سپردن طرح ها به بخش خصوصی

یورو کوتاه آمد/ بیشترین نرخ 7532 تومان

کلاهبرداری به نام کارت های شناور

گوینده خبر آزادسازی خرمشهر

کاهش هزینه های اجتماعی و اقتصادی حوادث ناشی از کار

آغاز برداشت گل محمدی از سطح 18 هکتار مزارع کشاورزی شهرستان قزوین

کامپیوترهای ارزان قیمت اپل تا سال 2020 عرضه می شود

استخدام برنامه نویس در شرکت مهر پرداز ایلیا در تهران

استخدام برشکار و چرخکار جهت مزون در شیراز

استخدام پشتیبان نرم افزار تحت وب در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام موسسه داتیس مهر لوتوس فارس

پرداخت سود سهامداران شرکت شرکت توسعه اقتصادی آرین

70 درصد آمار فوتی های تصادفات سال 96 مربوط به عابران پیاده است

افزایش نسبی آب دریاچه ارومیه (عکس)

تصویب 48 میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق برای 9 طرح صنعتی در چهارمحال و بختیاری

ادامه سبزپوشی شاخص کل بورس تهران با حمایت فولاد و کگل

آغاز طرح حفاظت از جنگل های دست کاشت

اورژانس اجتماعی حمایت می شوند

کامیون داران ناوگان حمل و نقل سنگین بیجار تجمع کردند

رونق «بخار آبی» در تهران از 50 هزار تا یک میلیون و 500 هزارتومان

نصف قاچاق کشور متعلق به این 4 کالا است +جدول

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/03/05

استخدام چهار ردیف شغلی برای شرکت معتبر واقع در شیراز

خاک هایی که بر باد می روند

جای پارک متری چند؟

تورم اردیبهشت ماه 9.1 درصد شد

دلیل گرانی وحشتناک مسکن مشخص شد

نرخ بلیت پروازهای داخلی اوج گرفت

بودجه مسکن مددجویان روستایی کمیته امداد افزایش یافت

10 مورد از سمی ترین و آلوده ترین رودخانه های جهان

نرخ کله پاچه گوسفندی در میادین میوه و تره بار +جدول

متوسط سن پیرترین و جوان ترین کشورها

مشکل روسیه با محصولات کشاورزی ایران چیست؟

دشت شقایق در خراسان شمالی+عکس

واکنش روس ها به افزایش صادرات محصولات کشاورزی ایران

استخدام کارشناس آقا در کارشناسان املاک ادیب  شیراز

استخدام نیروی آقا جهت کارپردازی و نظافت در شیراز

نخستین صندوق جسورانه دانشگاه تهران رونمایی شد/ هدف گذاری تأمین مالی شرکت های دانش بنیان

استخدام راننده همراه با نیسان جهت یک پخش مواد غذایی در شیراز

استخدام نیروی خانم جهت فروشندگی در شیراز

بوشهر در تدوین استانداردهای ملی چهارم شد

ورود صرافی ها به معاملات رسمی ارز/ 16 گام خرید از سامانه نیما

قرار داد پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد به امضاء نهایی رسید

کاهش آستانه تحمل در میان ایرانی ها ناشی از چیست؟

کلیسایی که به دستور شاه عباس صفوی ساخته شد

بی آبی پنج میلیون اصفهانی از شهریور

برداشت گندم در مازندران آغاز شد

استاندارمازندران ازبروکراسی حاکم برنظام اداری انتقاد کرد

پروژه راه آهن رشت - قزوین 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کامیون داران ناوگان حمل و نقل سنگین بیجار تجمع کردند

کشورهای اتحادیه اوراسیا در پی فرصتهای بازار ایران هستند

تولیدکنندگان به استفاده از تسهیلات گمرک زنجان تمایل یافتند

خیران ایوانی 270 میلیارد ریال به زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند

خیران ایوانی 270 میلیارد ریال به زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند

استخدام گرافیست خانم در شرکت بازاریابی نیوشا نیک در تهران

وقتی تقصیرها به گردن نوسان دلار می افتد مطالبه مابه التفاوت قیمت از خریداران خودرو منجر به تجمع شد

استخدام تعدادی چرخکار و وردست در شیراز

حذف دفترچه های کاغذی در مراکز درمانی و بیمارستانی

آیا خود مسئولان نیز می توانند با حقوق کارگری زندگی کنند؟/ دستمزدهایی که نصف خط فقر نیست

استخدام حسابدار جهت شرکت تک ستاره لارین در شیراز

استخدام کارشناس نرم افزار مسلط به php در یزد

استخدام کارشناس روابط عمومی،کارشناس فروش در استان فارس

صادرات 123 هزار تن کالا به ارزش 68 هزار دلار در دوماه نخست 97

پروژه راه آهن رشت - قزوین 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استخدام کارگر ماهر ونیمه ماهر وارد به نجاری در شیراز

استخدام تعدادی وانت نیسان مسقف با راننده در شیراز

استخدام سئو کار،کار آموز UI باحقوق در ظریف پردازان ایده نیک

میانگین بارش های استان اصفهان به 130.7 میلی متر رسید

اقتصاد زیر زمینی باعث از دست دادن بخشی از اقتصاد بالقوه مالیاتی می شود

تجمع سیب زمینی کاران در اعتراض به قیمت کم محصول

میانگین بارش های استان اصفهان به 130.7 میلی متر رسید

صادرات نفت ایران طبق روال ادامه دارد

تولیدکنندگان به استفاده از تسهیلات گمرک زنجان تمایل یافتند

اختصاص سالانه 13 میلیارد متر مکعب گاز به پتروشیمی ها و نیروگاه ها

طول درمان بنگاه های مشکل دار

طول درمان بنگاه های مشکل دار