مطالب مرتبط:
ویژه برنامه «ضیافت خوبان» در تهران برگزار می شود
ویژه برنامه «ضیافت خوبان» در تهران برگزار می شود
هدایت منشورات در جهت اهداف و نیاز های حوزه و نظام است/ پیشنهاد سیاست های کلان و برنامه های راهبردی منشورات حوزه به شورای عالی
توصیه های جالب طنزپرداز برنامه عصرانه به شهردار جدید تهران + فیلم
استخدام برنامه نویس آقا در شرکت ملاصدرا در تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397 ساعت 10:052018-05-16اقتصادي

دو ضعف بزرگ برنامه 97 شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل


شیوه ای که امسال برای مدیریت ترافیک در محدوده مرکزی پایتخت تحت عنوان «طرح ترافیک سال 97» به اجرا گذاشته شده، به دلیل دست کم دو نقطه ضعف بزرگ، - شیوه ای که امسال برای مدیریت ترافیک در محدوده مرکزی پایتخت تحت عنوان طرح ترافیک سال 97 به اجرا گذاشته شده، به دلیل دست کم دو نقطه ضعف بزرگ، زمینه تحریک ترافیک در معابر مرکزی را فراهم کرده است.

شعار سال: "با گذشت کمتر از دو هفته از اجرای طرح ترافیک جدید تهران، علاوه بر اینکه کاهش ترافیک در ساعات پیک محسوس بوده است، اما در عین حال دو ضعف بزرگ این طرح نیز مشهود شده که می تواند به جای کنترل ترافیک، به تحریک ترافیک منجر شود.

ضعف نخست طرح ترافیک جدید ارزان تر شدن تعرفه ورود به محدوده مرکزی شهر با خودروی شخصی در مقایسه با کرایه آژانس های اینترنتی است که به حجم تردد خودروهای شخصی در این محدوده به ویژه در ساعات غیرپیک دامن زده است.

ضعف دوم نیز تردد مکرر و طولانی مدت دارندگان مجوز طرح ترافیک در محدوده معابر مرکزی پایتخت به جای استفاده از معابر بیرون از این محدوده برای رسیدن به مقصد است.

ضعف دوم را با رصد تغییرات رفتار ترافیکی شماری از دارندگان مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک به شکل رندم از زمان آغاز اجرای طرح جدید شناسایی کرده یم.

اگرچه مختصات کلی طرح ترافیک جدید از نظر محدوده مکانی تفاوتی با گذشته ندارد، اما در عین حال با توجه به تغییر در میزان تعرفه و شیوه پرداخت و نیز بازه زمانی اجرای طرح که پیش تر از 6:30 تا 17 بود اما اکنون دو ساعت و نیم افزایش یافته و تا 19:30 ادامه دارد، رفتار ترافیکی شهروندان در این محدوده نیز تغییراتی داشته است.

بررسی میدانی نشان می دهد اجرای نسخه جدید طرح ترافیک بیش از هر چیز به دلیل کاهش تعداد خودروهای مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک از 129 هزار فقره در سال گذشته به حداکثر 103 هزار فقره در سال جاری و نیز کاهش 40 درصدی سهمیه های تخصیص یافته به دستگاه ها، نهادها و مشاغلی که ناگزیر به ورود با خودروی شخصی یا سازمانی به محدوده مرکزی شهر هستند، به کاهش حجم تردد خودروها در این محدوده در ساعات پیک صبحگاهی و عصرگاهی شده و آمارهای اولیه مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران نیز موید این موضوع است.

با این وجود دو ضعف نسخه جدید ترافیکی تهران تاکنون مشهود شده که هر یک از آن ها می تواند به عنوان محرک استفاده از خودروی شخصی در مرکز شهر عمل کند.

این ضعف ها در کنار نواقصی که طرح ترافیک جدید از ابتدا به آن ها مبتلا بود – همچون عدم وضع عوارض برای معابر رینگ خارج از طرح ترافیک به ویژه 10 بزرگراه خارج از محدوده مرکزی شهر – به اعتقاد کارشناسان می توان در میان مدت موجب تشدید عارضه ترافیک در محدوده مرکزی پایتخت شود.

ضعف اول به رقم تعیین شده برای عوارض باز می گردد که موجب شده استفاده از خودروی شخصی برای سفر در محدوده طرح ترافیک حتی در مقایسه با آژانس های اینترنتی که به صرفه قیمتی در مقایسه با آژانس های سنتی شهرت دارند، جذاب تر به نظر برسد.

از آنجا که هزینه تردد در طرح ترافیک صرفا بر اساس زمان اولین ورود و آخرین خروج خودرو از محدوده محاسبه می شود و بهای تردد در ساعات غیرپیک اختلاف قابل توجهی با تعرفه ساعات پیک دارد، دارندگان خودروی شخصی برای سفرهایی که به قصد غیرکاری و به صورت موردی باید در محدوده طرح ترافیک انجام دهند، خودروی شخصی را به آژانس های اینترنتی ترجیح می دهند.

آن ها بازه زمانی غیرپیک را برای سفر خود انتخاب می کنند و با پرداخت کمترین تعرفه به سادگی می توانند شش ساعت در محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

در واقع اختلاف قابل توجه تعرفه طرح ترافیک درساعات پیک و غیرپیک موجب ایجاد تقاضای تصادفی شده و این در حالی است که بخشی از این تقاضای سفر در گذشته از طریق تاکسی یا آژانس های اینترنتی پاسخ داده می شد.

در حال حاضر تعرفه تردد با خودروی شخصی برای یک سفر طولانی میان دو محدوده شرقی و غربی تهران که بیشترین جمعیت را دارند، در ساعات غیر پیک برای کسانی که خودروی آنها حتی معاینه فنی برتر ندارد، 16 هزار و 800 تومان است و این در حالی است که سفر رفت و برگشت به این نقطه در بازه غیرپیک با ارزان ترین آژانس های اینترنتی حداقل 20 تا 25 هزار تومان تمام می شود.

حتی اگر شهروندی سفر یک سر پیک انجام دهد و البته از معاینه فنی برتر برخوردار باشد، می تواند با پرداخت 19 هزار و 200 تومان از خودروی شخصی خود در محدوده مرکزی شهر استفاده کند.

در این بین هزینه سوخت در ایران نیز به حدی پایین است که رغبت به استفاده از خودروی شخصی را دو چندان می کند و در مقایسه با رقم تعرفه طرح ترافیک، بسیار ناچیز است.

به این ترتیب اولین ایراد مشهود طرح ترافیک جدید که می تواند رفته رفته بر ترافیک بازه زمانی غیرپیک بیفزاید، ارزان تر شدن تعرفه ورود به محدوده مرکزی شهر با خودروی شخصی حتی در مقایسه با کرایه آژانس های اینترنتی است.

بررسی رفتار ترافیکی عده ای از سهمیه بگیران طرح ترافیک در روزهای گذشته به شناسایی ضعف دوم این طرح در جریان اجرا منجر شد.

از آنجا که طرح ترافیک جدید تهران صرفا بر اساس زمان ورود و خروج در محدوده مرکزی شهر، میزان عوارض پرداختی هر خودرو را محاسبه می کند، این موضوع به منزله مشوقی برای پیمایش هر چه بیشتر خودروها در محدوده مذکور عمل می کند.

در روزهای سپری شده از اجرای طرح مذکور، بسیاری از دارندگان مجوز سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک که در گذشته برای رسیدن به یک مقصد مشخص، از معابر بزرگراهی خارج از طرح استفاده می کردند، به واسطه کاهش ترافیک در ساعات پیک، معابر داخل محدوده را جایگزین مسیر روتین خود کرده اند.

هر چند نفس انتقال ترافیک از معابر دارای بار بیشتر به معابر دارای ظرفیت یک اتفاق مثبت است، اما در مورد محدوده طرح ترافیک، ملاحظاتی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود.

هدف اولیه تعیین محدوده طرح ترافیک این بود که کمترین تردد با خودرو و بیشترین کنترل ترافیک در این منطقه از شهر که بیشترین استعداد آلودگی را دارد، انجام شود.

بنابراین طرح جدید باید بتواند مشکل پیمایش زیاد در محدوده طرح ترافیک را حل کند، نه اینکه موجب تمایل به تردد بیشتر با خودرو در داخل محدوده شود.

اما در حال حاضر نسخه جدید طرح ترافیک به دلیل اینکه تعرفه را بر اساس میزان پیمایش خودرو محاسبه نمی کند، به تردد مکرر و طولانی مدت دارندگان مجوز در محدوده مرکزی شهر و حتی جایگزین کردن این معابر به جای معابر بزرگراهی خارج از طرح ترافیک منجر شده است.

این وضعیت می تواند در میان مدت موجب تشدید آلودگی هوا یا دست کم بی اثر کردن طرح ترافیک جدید در کنترل آلودگی هوا حتی با وجود کاهش سهمیه ها شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای اقتصاد ، اجرای طرح ترافیک جدید تهران علاوه بر دو ضعف مذکور، تاکنون یک پیامد منفی آشکار نیز داشته و آن، تشدید ترافیک در روز پنج شنبه بوده است.

طرح ترافیک جدید تهران در روزهای پنج شنبه اجرا نمی شود و خودروها می توانند آزادانه به محدوده مرکزی شهر وارد شوند و این موضوع در اولین پنج شنبه اجرا به افزایش ترافیک دامن زد.

این موضوع نه تنها در مشاهدات میدانی شهروندان بارز بود بلکه جانشین رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ نیز به آن اذعان کرد.

البته شهرداری تهران مدعی کاهش چشمگیر ترافیک تا ساعت 10 صبح پنج شنبه گذشته بود اما با توجه به اینکه پنج شنبه یک روز نیمه تعطیل به شمار می آید، عمده تقاضای سفر در تهران مربوط به ساعت 10 به بعد است که هم نظر پلیس و هم تجربه سفر شهروندان، نشان دهنده افزایش ترافیک در آن ساعات بوده است.

در چنین فضایی هنوز اطلاعات کامل تغییرات ترافیکی تهران منتشر نشده و صرفا سه آمار که پیش تر به آن ها اشاره شد از سوی مدیران ترافیکی اعلام شده است که نمی تواند نمای روشن و دقیقی از وضعیت ترافیک را ارائه دهد.

لازم است آمار حجم ترددها به تفکیک ساعات مختلف و در معابر مختلف اعم از داخل محدوده طرح ترافیک، معابر ورودی طرح، معابر بزرگراهی اصلی در اطراف محدوده مرکزی شهر و نیز معابر اصلی و شریانی مهم و پرتردد شهر به تفکیک روزهای کاری و روز پنج شنبه اعلام شود تا مبنای تحلیل ها و تصمیم های آتی قرار بگیرد.

در این صورت می توان تغییرات احتمالی در پیک ترافیک را نیز بررسی کرد.

با این وجود اینکه نه مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران و نه مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران ریز اطلاعات مربوطه را هنوز منتشر نکرده اند، تعجب برانگیز است؛ چراکه تمام اطلاعات دوربین های ترافیکی تهران حداکثر ظرف مدت 24 ساعت در سرورها نشسته و قابل گزارش گیری است.

البته در گذشته نیز شهرداری تهران از اعلام آمارهای کاربردی ترافیکی امتناع می کرد اما ادامه این رفتار در شرایطی که یک طرح ترافیکی متفاوت اجرا شده، پذیرفتنی نیست.

داده های ترافیکی در زمره اطلاعات طبقه بندی شده دسته بندی نمی شوند که دسترسی به آن ها برای شهروندان و رسانه ها محدود شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 25 اردیبهشت 97، کد مطلب: 3388341، www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: ترافیک - طرح ترافیک - مرکزی - جدید - شهرداری تهران - تردد خودروها - بزرگ - تهران - پایتخت - کاهش - مرکز کنترل ترافیک - شهرداری - مدیریت - تعرفه - رفتار - مجوز - حمل و نقل - برنامه - طولانی - میدانی - افزایش - عوارض - میزان - سهمیه - آژانس - مکانی - ساعت - مجاز - نشان

آخرین اخبار سرویس:
جورجینیو و ریاض محرز گزینه های پپ برای تقویت منچسترسیتی

طالع بینی خرداد ماه 97

26 روستای کهگیلویه و بویراحمد برقدار می شود

برنامه ای برای از سرگیری عمره نداریم

26 روستای کهگیلویه و بویراحمد برقدار می شود

اعترافات شبکه فروش نوزادان در مشهد

بیش از 113 هزار زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند

135 زندانی غیرعمد در سمنان چشم انتظار حمایت هستند

کاهش شدید سرمایه گذاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا

صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری نهادی توسعه ای است

دانه های روغنی بستر تحقق اقتصاد مقاومتی

آب تنها رودخانه استان سمنان 35 درصد کم شد

اجرای طرح توسعه باغ ها در اراضی شیب دار

چشم زمین البرز به سخاوت آسمان

بررسی احیای وزارت بازرگانی و آثار آن

همه کارگران ساختمانی در سامانه خدمات رفاهی ثبت نام کنند

40 درصد کارمندان ایرانی نیروی مازاد هستند!

از حساب های بانکی با گردش مالی پنج میلیارد تومان در سال مالیات گرفته خواهد شد

تغییر اقلیم، نظام تولید شیلات را تهدید می کند

استخدام کارشناس حقوقی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام خبرنگار،گرافیست در یک شرکت معتبر در تهران

تعاون روستایی پل ارتباطی دولت و بهره برداران

استخدام مسئول سایت و کارمند فروش در تهران

استخدام کارمند امور مالی و کارشناس پشتیبانی کاربران در تهران

استخدام کارشناس صنایع در شرکت طرح بالسا چوب در تهران

استخدام فلزکار در شرکت مهندسی صدر علم و فن در البرز

افزایش دما و مواد مغذی دو عامل اصلی شکوفایی جلبکی در آب دریاهاست

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی فناوری اطلاعات و کارشناس امنیت

استخدام مدرس دوره های تخصصی امنیت شبکه های کامپیوتری

فریلنسرینگ چیست و چه کسانی فریلنسر هستند؟

مسکن مهر نود و هشتی می شود؟!

مقایسه اسنپ با همتایانش در سراسر دنیا

جزییات تصویب ابزارهای مالی برای بازآفرینی شهری/ اعتبار یک میلیارد دلاری منتظر تصویب مجلس

پربازدیدترین اخبار دوشنبه 31 خبرگزاری فارس را درزیر ببینید:

بیش از 113 هزار زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند

منطقه ی Blighttown در Dark Souls Remastered بدون هیچ مشکلی اجرا می شود

استخدام برنامه نویس در شرکت فناوران هوشمند شایا در تهران

استخدام کارشناس نقشه کشی صنعتی دریک شرکت معتبر در البرز

استخدام کارشناس نقشه کشی صنعتی،حسابداری صنعتی ،کارشناس ERP

استخدام کارشناس فنی در یک شرکت معتبر در تربت جام و تایباد

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت و پورسانت در شرکت معتبر در البرز

135 زندانی غیرعمد در سمنان چشم انتظار حمایت هستند

میلیاردرها به پول می رسند

براساس تحلیل «IndiaSpend» سهم ناچیز دختران تحصیل کرده هندی از بازار کار

روایت تولد یک ناشر/ جلوگیری از عرضه کتاب تقلبی وظیفه ارشاد است

کمک مالی اسپانیا به مردم فلسطین

لزوم شناسایی موقعیت لایه های زمین در شریان های اصلی تهران

رقم خبر: بودجه لازم برای آزادی زندانیان غیرعمد

گفتگوی ویژه خبری؛ گردش 30 هزار میلیارد تومانی صنعت مبل و دکوراسیون در کشور

ویدئو / سودجویی، حتی از زباله

بدهی بورس 125 هزار میلیارد ریال شد

تجارت 87 میلیون دلاری موی انسان در جهان

قیمت آپارتمانهای کلیدنخورده در تهران

هر آنچه درباره واردات خودروهای سواری باید بدانید

500 تن از ذخایر معدنی خراسان جنوبی خام فروشی می شود/ منابع طبیعی از برخی محدودیت ها کوتاه می آید

حال و روز ما در نگاه شهریار

افزایش شمار مرگ و میر در مردان نسبت به زنان

قیمت دلار در ایران افزایش یافت

رشد قیمت مسکن در تهران از 11 تا 68 درصد

تحکیم همکاری های بانک تجارت و شرکت ملی نفت

معاون وزیر راه و شهرسازی به فارس خبر داد جزییات تصویب ابزارهای مالی برای بازآفرینی شهری/ اعتبار یک میلیارد دلاری منتظر تصویب مجلس

استخدام بازاریاب حضوری در شرکت توسعه پخش سایه سبز در سمنان

فارس از تهدید سلامت مردم گزارش می دهد آب میوه های مشکوک!

بانک ها ابلاغیه معاون اول رییس جمهور را اجرا نمی کنند

ذره بین مجلس روی انبارهای خودرو

علت اخذ کارمزد از سوی بانک مرکزی؟

وزیر صنعت: سیاست ما تثبیت نرخ ارز نیست

فرش جام جهانی روسیه با نماد تبریز 2018

استخدام موزع آقا با ماشین پخش در شرکت دارویی گیتی سلامت

استخدام تایپیست،صفحه آرای در یک شرکت انتشاراتی معتبر در تهران

استخدام کارشناس توسعه نرم افزار در شرکت برهان سیستم پاسارگاد

میزان گرانی کالاهای صادراتی در سال گذشته؟+اینفوگرافیک

استخدام کارشناس راه اندازی واستقرار،کارشناس پشتیبانی نرم افزار

استخدام مسئول دفتر در ⁣شرکت برهان سیستم پاسارگاد در تهران

تاوان تعطیلی معادن را مردم پس می دهند/ با تعطیلی معادن بیغوله نصیب منابع طبیعی خراسان جنوبی می شود

استخدام 4 ردیف شغلی در ⁣شرکت برهان سیستم پاسارگاد در تهران

استخدام منشی در یک شرکت پزشکی معتبر در تهران

استاندار خراسان جنوبی: تاوان تعطیلی معادن را مردم پس می دهند/ با تعطیلی معادن بیغوله نصیب منابع طبیعی خراسان جنوبی می شود

لزوم تدوین طرح ساماندهی گردشگری شهرستان شمیرانات

اختصاص 74 هزار میلیارد تومان به صنایع کشور

جای خالی بانوان در سه شنبه های بدون خودرو

توسعه بانکداری الکترونیک از سوی بانک شهر در 3 سال گذشته

رشد 15 درصدی تولید کنسانتره مس در فروردین 97

500 تن از ذخایر معدنی خراسان جنوبی خام فروشی می شود/ منابع طبیعی از برخی محدودیت ها کوتاه می آید

رنج بیکاری در سرزمین گنج ها 500 تن از ذخایر معدنی خراسان جنوبی خام فروشی می شود/ منابع طبیعی از برخی محدودیت ها کوتاه می آید

تجارت 87 میلیون دلاری موی انسان در جهان

پنج توصیه در پوشاک برای خبره ها

محسن رضایی: اجازه نمی دهیم ترامپ پلیس اقتصادی دنیا شود

کال او دیوتی بعدی احتمالاً Modern Warfare 4 خواهد بود

کاهش 600 تومانی نرخ مرغ در بازار

استخدام نماینده علمی در شرکت زیست فناوری کوثر در تهران

استخدام بازاریاب و راننده در شرکت روشاک در کرمانشاه

بانک مرکزی موظف به کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن و مدت سپرده گذاری در بافت های ناکارآمد شد

تیغ تیز صندوق های خانگی بیخ گلوی بانک ها

عکس/ سفری کوتاه به درون لاکچری ترین آپارتمان های فروشی نیویورک

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 1خرداد

مرغ ارزان شد

واحدی که فعال است اما تولید ندارد

«قیمت نجومی» خودروهای خارجی از کجا آب می خورد؟! + مقایسه نرخ ها/ دولت «بی خیال» بازار شده؛ عده ای سوء استفاده می کنند

دو ضعف بزرگ برنامه 97 شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل

دو ضعف بزرگ برنامه 97 شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل