مطالب مرتبط:
نقشه اتاق فکر آمریکا
انتقاد سناتور ارشد آمریکایی از جنگ آمریکا علیه عراق
تاکنون قصد مصاحبه با احمدی نژاد را نداشتم/ عراق به نیابت از آمریکا با ایران جنگید
مکرون: گمان می کنم ترامپ از برجام خارج شود / برای مدیریت شرایط بعد از فروپاشی احتمالی برجام زمینه سازی کردم / اگر آمریکا تحریم های شدیدی علیه ایران وضع کند، نقش میانجی بی طرف را خواهم داشت
وزیر بهداشت: خیرین نقش زیادی در ارتقاء حس نودوستی و کمک به دیگران دارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 ساعت 10:152018-04-26سياسي

سپاه پاسداران نقشه های آمریکا در عراق را نقش بر آب کرد/ سپاه یک لحظه از کمک به عراق دریغ نکرد


یک استاد دانشگاه عراقی با اشاره به اینکه نیروی قدس و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مثابه چوب لای چرخ نقشه های آمریکا هستند که حرکت آن را متوقف کرده اند، - گفت: روابط با ایران به نفع عراق است شعارسال":یک استاد دانشگاه عراقی با اشاره به اینکه نیروی قدس و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مثابه چوب لای چرخ نقشه های آمریکا هستند که حرکت آن را متوقف کرده اند، گفت: روابط با ایران به نفع عراق است.

عزیز الشیال استاد علوم سیاسی دانشگاه مستنصریه عراق در گفت وگویی با تأکید بر اینکه ایران به دنبال تحمیل خواسته های خود بر عراقی ها نیست، اظهار داشت: رابطه با ایران به نفع عراق خواهد بود و سپاه پاسداران تلاش زیادی برای حفظ وحدت عراق به عمل آورد.

وی با تبریک سالگرد تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) ادامه داد: سپاه پاسداران و سردار قاسم سلیمانی برای خدمت به ملت عراق تلاش های زیادی کردند.

کمک های فراموش نشدنی سردار سلیمانی به عراق الشیال یادآور شد: سردار سلیمانی بین سلیمانیه، بغداد و اربیل در رفت و آمد بود و این فراموش شدنی نیست و نمی توان نقش او را در زمینه کنترل امنیتی مرزهای ایران و عراق و کمک به عراقی ها برای کنترل گذرگاه های مرزی از طریق هماهنگی بسیار عالی بین دو طرف فراموش کرد.

این چهره دانشگاهی عراقی ادامه داد: علاوه بر این هماهنگی در سطح بسیار بالا بین عراق، ایران، روسیه و سوریه از طریق دفتر هماهنگی که سردار سلیمانی در آن نقش زیادی داشت فراموش شدنی نیست زیرا یک شورای هماهنگی اطلاعاتی تشکیل شد که هدف از آن تبادل اطلاعات بود و برای تمام طرف های دست اندرکار نتیجه بسیار بزرگی داشت.

تلاش پیگیر ایران برای حفظ وحدت عراق الشیال با اشاره به اینکه تجزیه و تقسیم عراق به نفع ایران نیست و تهران سخت در تلاش برای حفظ یکپارچگی وحدت عراق بوده است، افزود: البته رهبران عراق نیز باید حافظ کشور باشند.

وی گفت: کشورهای همسایه و دیگران که به موضوع وحدت عراق توجه دارند، باید تلاش های مضاعفی برای تحقق این هدف به عمل آورند، زیرا این هدف نقطه تلاقی منافع این طرف ها است.

الشیال سپس با بیان اینکه برادران سپاه پاسداران برای حفظ وحدت عراق تلاش های جدی انجام دادند، گفت: این تلاش ها به این معنی نیست که آنان برای حمله به اقلیم کردستان و یا مناطق دیگر عراق لشکرکشی کردند، بلکه فعالیت آنان مبتنی بر کار آرام و دیپلماتیک و متقاعد کردن دیگران برای رسیدن به راه حل بود.

نیروی قدس سپاه در کمک به عراق کوتاهی نکرد وی در خصوص خدمات نیروی قدس سپاه به عراق که به درخواست رسمی دولت قانونی عراق صورت گرفت و هدف از آن مبارزه با ترورریسم بود و نیز تلاش های عربستان و آمریکا برای خدشه دار کردن وجهه سپاه پاسداران و نیروی قدس سپاه و سردار سلیمانی، گفت: سپاه یک نهاد نظامی است و بر اساس دیدگاه رهبری ایران مأموریت های داخلی و خارجی دارد و نیروی قدس سپاه نیز پس از حمله داعش به عراق یک لحظه در کمک به برادران عراقی خود کوتاهی نکرد.

چهار راهبرد آمریکا در قبال ایران در خاک عراق این استاد عراقی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: آمریکایی ها راهبردی روشن دارند که در درجه اول ازهم پاشیدگی منطقه و سپس منزوی کردن ایران است و سوم تبدیل عراق به میدان کشمکش ایران و آمریکا و چهارم جذب عراقی ها به سمت خود و متحدانش است تا به دشمن ایران تبدیل شوند.

تلاش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر خدمات سپاه در عراق وی تصریح کرد: آمریکایی ها به یک گروه از ملت عراق یا همان اهل تسنن این گونه القاء کردند که دشمن واقعی آنان ایران و به عبارت دقیق تر نیروی قدس سپاه است و با این کار به دنبال این بودند که جانفشانی های این گروه از سپاه پاسداران در عراق را چه از نظر تقدیم شهداء و یا کمک های لجستیکی به ویژه در زمانی که عراق سخت نیازمند سلاح بود، محو کنند.

الشیال اظهار داشت: حاصل برنامه ای که نیروی قدس در تعیین نیازهای فوری عراق همزمان با حمله تروریست ها به این کشور در نظر داشت، باز شدن انبارهای سلاح ایران برای مسلح کردن عراقی ها چه در نهاد نظامی این کشور و چه الحشد الشعبی بود.

تلاش آمریکا برای اربابی اسراییل در منطقه وی ادامه داد: آمریکا نمی خواهد شاهد تشکیل ائتلاف هایی باشد که راهبرد آن (در منطقه) را در معرض خطر قرار دهد، بلکه به دنبال این است که رژیم صهیونیستی ارباب منطقه باشد از همین رو در تلاش برای جلوگیری از یکپارچه شدن تلاش های کشورهای منطقه علیه دشمن واقعی یا همان اسراییل است.

الشیال گفت: آمریکا از حضور ایران به عنوان یک کشور مهم و پیشرفته که صنایع نظامی پیشرفته ای در اختیار دارد، احساس نگرانی می کرد؛ کشوری که به دلیل سال های جنگ با رژیم سابق عراق مهارت به دست آورده و علاوه بر این نیروهایش در زمان پس از جنگ آموزش دیده بود، از همین رو آمریکا سپاه پاسداران و نیروی قدس سپاه را مشکل اصلی و یا چوب لای چرخ نقشه خود در منطقه می دید.

حضور داعش در عراق و احتمال راه یافتن به کشورهای همسایه وی در توضیح این مطلب افزود: بر این اساس آمریکا به فکر اقدامی بزرگتر برآمد که همان راه یافتن داعش تا مرزهای بغداد بود آن هم در شرایطی که عراقی ها در برابر نفوذ داعش ناتوان ماندند نه اینکه مأیوس شده باشند، زیرا ورود داعش و کوتاهی و تسلیم برخی فرماندهان نظامی عراق، برای مردم شوک بزرگی بود، این در حالی بود که این گروه تروریستی به خاک عراق راه یافت و نزدیک بود سراسر این کشور را درنوردیده و به کشورهای همسایه راه یابد.

انگیزه و دلایل نیروی قدس سپاه برای کمک به عراق الشیال در مورد دلایل کمک نیروی قدس سپاه به ملت عراق گفت: نیروی قدس سپاه با دو انگیزه به حرکت در آمد: اول کمک به برادران عراقی دوم حفظ امنیت ملی ایران.

مورد دوم حق ایران بود زیرا سپاه نمی خواست جنگ در عراق به خاک ایران منتقل شود از همین رو به کمک عراقی ها برخاست.

این بسیار خوب است که یک کشور در تلاش برای حفظ امنیت خود در برابر خطرهایی باشد که احتمال دارد از خارج وارد شود نه اینکه بنشیند و منتظر ورود آن و وخامت اوضاع باشد.

خرد و کلان در ایران، ضد رژیم صهیونیستی هستند این استاد عراقی در ادامه در مورد دلایل بحران آفرینی در منطقه از سوی آمریکا و متحدانش به هدف تضعیف محور مقاومت و خدمت به طرح صهیونیستی گفت: عقیده و رهبری ایران به طور کلی و نیز رویکردهای مردمی و عمق جامعه ایران همه ضد رژیم صهیونیستی هستند از همین رو آمریکا از طریق امارات و عربستان سعودی و سایر کشورهای خلیج فارس ــ البته شاید کویت و نیز عمان استثنا باشند ــ مزدوران خود را در منطقه گرد آورد و جنگ یمن، عراق و سوریه را راه انداخت.

کمک های ایران مشوق تقویت اراده مقاومت عراقیها بود الشیال در مورد آرزوهای ملت های منطقه از جمله ملت عراق گفت: یک محور در منطقه وجود دارد که همان محور مقابله با نقشه آمریکا است و در مقابل یک محور دیگر تسلیم نقشه آمریکا است و جزیی از آن به شمار می آید.

وی افزود: برادران در ایران آنچه را سبب تقویت اراده مقاومت در منطقه و اراده مردمی عراق مبنی بر عدم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مخالفت با حضور آمریکا و غیر آمریکا در خاک کشورشان می شد؛ تقدیم عراق کردند.

تلاش برخی طرف های داخلی و خارجی برای تخریب روابط عراق و ایران الشیال گفت: اکنون در داخل و خارج عراق تلاش های متعددی در جریان است که همگی یک هدف دارند و آن تخریب رابطه ایران و عراق است و دستمایه آنان نیروی قدس سپاه است تا از طریق شایعه پراکنی این گونه القاء کنند که این گروه قادر است فلان سیاستمدار عراقی را روی کار آورده و یا به هرکس که بخواهد پست دولتی بدهد، گویی ملت عراق کاملاً تسلیم است حال آنکه این شایعات پیش از اینکه تلاش برای ایجاد اختلاف بین ایران و عراق باشد توهین به عراقی ها است.

دشمنی با ایران، چرا؟ این استاد دانشگاه عراقی تأکید کرد: ملت عراق، مردمی آزاد هستند که دوستانشان را بر اساس منافعشان انتخاب می کنند و دوستانشان نیز بر اساس منافع خود به آنان نزدیک می شوند و این در واقع وظیفه شرعی هر عراقی و ایرانی است و باید با هم همکاری داشته باشند، زیرا منافع مشترکی بین دو طرف حاکم است و در شرایطی که عراق از روابط با ایران به میزان زیادی استفاده کرده است چرا باید با ایران دشمنی کرد؟ پتانسیل های همکاری و هماهنگی ایران و عراق الشیال تأکید کرد: واقعیت این است که رابطه با ایران به نفع عراق است و منافع ما ایجاب می کند که با ایران توافق و هماهنگی داشته باشیم به همان دلایلی که قبلاً به آن اشاره شد و علاوه بر این دو کشور یک هزار و 300 کیلومتر مرز مشترک دارند، بنابراین چگونه می توانیم به خود اجازه دهیم دشمن بر این مرزها اشراف داشته باشد، آنان می خواهند ایران را دشمن معرفی کنند آیا ما در برابر این نقشه باید تسلیم شویم؟ وی سپس پرسید: چه کسی به جز آمریکایی ها از این نقشه سود می برند؟ آنان به دنبال این هستند که عراق را مانند عربستان و سایر کشورهای منطقه دنباله روی خود قرار دهند و اینکه منافع عراق نابود شود، حال آنکه ایران به دنبال از بین بردن منافع عراق نیست زیرا این هدف نه با روحیات عراقی ها سازگاری دارد و نه ایران به دنبال تحمیل خواست و اراده خود بر عراقی ها است.

خدمات ارزشمند نیروی قدس الشیال گفت: آشتی با ایران برای عراق بهتر از دشمنی با آن است، بنابراین باید از این امکانات و توانمندی ها استفاده کرد و فراموش نکرد که رزمندگان الحشد الشعبی از تجارب نیروی قدس چه در زمینه تجهیزات و تسلیحات و چه آموزش استفاده زیادی کردند و نیروی قدس مربیان بسیار عالی هستند از همین رو هنگام آزادسازی موصل خدمات بزرگی به ویژه در زمینه جنگ های مناطق صحرایی عرضه کردند.

دخالت ایران در مسائل داخلی عراق، سناریویی دروغین وی در خصوص تلاش برخی طرف ها برای القای اینکه ایران به دنبال دخالت در مسائل داخلی عراق است، گفت: این سناریو نوعی دروغ و اتهام زنی است که خداوند عوامل آن را مجازات خواهد کرد.

الشیال همچنین درباره شایعه های مربوط به اینکه ایران چهار پایتخت عربی از جمله بغداد (دمشق، صنعا و بیروت) را اشغال کرده است، گفت: اگر ایران، بغداد را به اشغال در آورده است، چرا در داخل عراق دشمنی با ایران دیده نمی شود؟ اگر حضور ایران در عراق اشکال دارد در مورد حضور آمریکایی ها، انگلیسی ها و فرانسوی ها چطور؟ چرا فقط حضور کارشناسان ایرانی اشغال قلمداد می شود و دیگران دوست و متحد هستند؟ وی ادامه داد: وقتی مسائل را با معیار عقل و واقع بینی بسنجیم، متوجه می شویم به نفع عراق است که با ایران رابطه داشته باشد.

اگر امروز کسی ثابت کند ایران در مسائل سیاسی عراق دخالت دارد، من اولین مخالف این دخالت خواهم بود.

نمی توانیم فرض کنیم ایران در مسائل عراق دخالت می کند زیرا با منطق علمی که باید مبتنی بر واقعیت ها باشد، مطابقت ندارد و تمام این مسائل در واقع به منظور تفرقه افکنی، دسته بندی طایفه ای و جنگ افروزی مطرح می شود.

باید از کسانی ترسید که مروج دشمنی با ایران هستند الشیال در ادامه این مصاحبه این سؤال ها را مطرح کرد: آیا یمن واقعاً از سوی ایران اشغال شده است؟ آیا ایران هواپیماهای خود را برای بمباران ملت بی پناه یمن به پرواز در آورد؟ اگر کسی سنگ ملت یمن را به سینه می زند، باید از خود بپرسد چرا هواپیماهای سعودی در هر 24 ساعت روز یمنی ها را زیر بمباران قرار می دهند؟ آیا ایران با وجود روابط خوبی که با گروه های مقاومت در جنوب لبنان دارد، لبنان را به اشغال در آورده است؟ آیا ایران سوریه را اشغال کرده است؟ آمریکایی ها هم در سوریه اشغالگر هستند و ترک ها نیز در بعشیقه عراق حضور دارند و تهدید کرده است وارد سایر مناطق عراق نیز خواهد شد بنابراین باید از کسانی ترسید که دشمنی با ایران را رواج می دهند به ویژه عربستان سعودی و تعدادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس.

منافع عربها در دشمنی با ایران چیست؟ الشیال تأکید کرد: باید نگاهی به نشست اخیر سران عرب (در ظهران عربستان) داشت که بر منحرف کردن رویکردهای اتحادیه عرب به سمت دشمنی با ایران متمرکز شد بدون اینکه کسی بپرسد عرب ها در دشمنی با ایران چه منافعی دارند؟ این استاد عراقی تأکید کرد: کمک به برادران برای پیروزی بر یک گروه تروریستی که امنیتشان را به خطر انداخته است، دخالت نیست.

به نظر می رسد جهل و نادانی و همچنین پیروی از افکار وهابی و تفکراتی که منبع فتنه انگیزی است، حرف اول را می زند.

تسلط ایران بر عراق، دروغی سعودی وی در مورد صحت اخبار رسانه ها و اظهارات برخی شخصیت ها مبنی بر سلطه نیروی قدس سپاه و سردار سلیمانی بر دولت عراق تصریح کرد: این اظهارات صددرصد بی اساس و کاملاً دروغ و ساخته و پرداخته عربستان است و باید پرسید؛ آیا رسانه هایی که این اخبار را رواج می دهند وابسته به این طرف ها نیستند؟ الشیال گفت: نیروی قدس سپاه و سردار سلیمانی در مسائل داخلی عراق دخالت نکردند و اجازه چنین کاری نیز داده نمی شود و این چیزی است که ایرانی ها به خوبی آن را درک می کنند و عراقی ها نیز بر مخالفت با هر گونه دخالت از سوی هر طرفی که باشد، تأکید دارند.

زبان از وصف کمک های ایران به عراق قاصر است وی درباره اینکه نیروی قدس سپاه در راه مباره با تروریست ها در عراق صدها شهید داده است، در حالی که آمریکا در این زمینه یک سرباز نیز از دست نداده است، گفت: عقل این گونه حکم می کند که بپرسیم؛ آیا منطقی است که با آمریکا که هزاران کیلومتر با ما فاصله دارد هم پیمان شده و با همسایه هم مرزمان دشمن شویم؟ آیا این با منطق منافع مطابقت دارد؟ الشیال ادامه داد: روابط عراق و ایران فقط به موضوع پیروزی بر داعش و سلاح ختم نمی شود، بلکه روابط اقتصادی پیشرفته ای بین دو کشور حاکم است و ایران امنیت غذایی در عراق را تأمین کرد و کمک های بسیاری به آن عرضه کرد که زبان از وصف آن عاجز است از همین رو آنان از روابط خوب دو طرف می ترسند.

وی یادآور شد: صدها هزار زائر ایرانی و عراقی بین دو کشور در رفت وآمد هستند و اگر آمار آنان را در طول سال درنظر داشته باشیم، باید گفت که یک چهارم ملت ایران به عراق و نیمی از ملت عراق به ایران سفر می کنند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار5اردبیهشت 97، کد خبر: 288453 ، www.

defapress.

ir
کلید واژه ها: عراق - سپاه پاسداران - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - ایران - سردار سلیمانی - انقلاب اسلامی - سپاه - سلیمانی - دانشگاه - استاد دانشگاه - وحدت - سردار - آمریکا - اسلامی - سردار قاسم سلیمانی - اطلاعات - کشورهای همسایه - نیروی قدس سپاه - رابطه با ایران - شورای هماهنگی - تبادل اطلاعات - اقلیم کردستان - نقشه - فراموش نشدنی - مرزهای ایران - قاسم سلیمانی - روابط - امام خمینی - اطلاعاتی - عالی

آخرین اخبار سرویس:
دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان + فیلم

غرفه خبرگزاری ایکنا در ششمین روز از سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در مشهد

این افراد منفورترین مردم نزد خداوندند

ترامپ : چرا اوباما وقتی رییس جمهور بود درباره مداخله روسیه در انتخابات کاری نکرد؟

شرح دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان+صوت

مجلس بحث FATF را از دستور کار خارج کند

ایران ظرف چند روز به غنی سازی 20 درصد می رسد؟

در دستورکار شورای اجتماعی کشور

روحانی فکر می کند که ایران ژاپن است و وزرا خودشان استعفا می دهند/ کارنامه دولت جزء عملکرد اصلاحات است

مردم مراقب باشند ضدانقلاب وارد تجمعات به حق آنها نشود/ برداشت 25 هزار میلیاردی بانک مرکزی از تنخواه دولت کذب است/ کما رفتن و شکنجه مشایی و بقایی صحت ندارد

موضوع اصلاحات لازم در ساختار بانک ها برای کمک به تولید داخلی در نشست غیرعلنی مجلس بررسی شد

حکم فرورفتن خون در حلق روزه دار، چیست+فیلم

برخی از تنیبه ها بر روح و شخصیت دانش آموز تاثیر می گذارد/ پس از تنبیه بدنی به سرعت وارد عمل می شویم/ معلمان خویشتن داری خود را حفظ کنند

ماجرای تخریب ویلای وزیر کشور/ «کلانتری» در حیطه کاری خود حرف بزند/ شکنجه و به کما رفتن بقایی کذب محض است

موسی احمدی، سعید احمدی اوراق مشارکت کاهنده راهکار عملیاتی در تأمین مالی فرآیند ادغام و تملک

امروز خورشید عمود بر خانه خدا می تابد

می ترسم کاری کرده باشم که خدا توفیق خدمت را از من گرفته باشد

مباهله حجت دائمی مسلمانان است

پوشش متفاوت خانم مجری و همسر دومش در حرم امام رضا/عکس

خانواده ها اسامی بی معنا برای فرزندان خود انتخاب نکنند/ لزوم پرهیز از خشونت و تندی با کودکان

نبرد عجیب عقاب و روباه!/عکس

آرزوی خانم کارگردان برای بازگشت بازیگر لس آنجلسی

فاطمه عظیمی فرد، سیاوش صلواتیان، علیرضا عمادالدین مقایسه کاربرد عکس و متن اخبار در وبگاه شبکه های خبر، العالم و پرس تی وی

وزیر ارتجاع چگونه سمبل آزادی شد؟ +عکس

ذهن خوانی آیت الله العظمی بهجت از یک فرد کانادایی

از سوی کتاب نیستان تازه ترین اثر مصطفی رحماندوست به بازار کتاب آمد

احتمال ائتلاف «امید» برای حذف لاریجانی از هیأت رییسه مجلس

لاریجانی گزینه نهایی ما برای ریاست است

توصیه مهم رهبر انقلاب به رییس کمیته امداد چه بود؟

با تخلفات ده ها هزار متری ایران مال برخورد می شود؟

تسلیم یاوه گویی های آمریکا نمی شویم

آیا علی لاریجانی رییس مجلس دهم خواهد ماند؟

ریچارد نفیو چگونه هنر تحریم را نوشت؟

تعدد نهادهای فرهنگی یکی از چالش های فرهنگی کشور است

تصویب کلیات طرح تشدید مجازات جرائم خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص

تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به خواسته های کامیون داران

تیپ متفاوت خانم های بازیگر در یک کافه/عکس

دوره تربیتی «بینش مطهر» در تبریز برگزار می شود

تصاویر/ آیین گشایش بخش بین الملل بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم(21)

عضو کارگزاران: روحانی فکر می کند ایران، ژاپن است

تشکیل کمیته برای پیگیری مشکلات کامیون داران در مجلس

قرار افطار در رادیو ایران

طبیعت بکر ارتفاعات سوادکوه/ عکس

امیر زندمقدم ، رویا وفایی مهر بررسی مقابله ای راهبردهای تولید کنش های گفتاریِ موافقت کردن و مخالفت کردن در فیس بوک

روابط ما با هند در دوران برجام گسترش یافته است/ در حوزه انرژی و حمل ونقل زمینه های خوبی برای همکاری با هندوجود دارد

انتخابی دیگر از کتاب الف لام خمینی نامه آقا روح الله به پاپ در حمایت از فلسطین/ مهم ترین مأموریت آقای خمینی چه بود؟

رونمایی از کتاب قرآنی به خط نستعلیق و لاتین

نماهنگ/ بسته ضد تحریم

ایرانی ها 300 میلیون دندان پوسیده دارند

بخش بین الملل نمایشگاه قرآن افتتاح شد

آن بخش از تکمیل مصلی که بر عهده شهرداری است انجام خواهد شد

تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به خواسته های کامیون داران

افتتاح بخش بین الملل بیست وششمین نمایشگاه قرآن کریم

تصویب کلیات طرح تشدید مجازات جرائم خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص

تاکید سیدحسن خمینی بر برگزاری هر چه ساده تر مراسم ارتحال امام(ره)

عاشقانه " مهناز افشار" و فرزندش + عکس

"شهرزاد کمال زاده" و عکس در طبیعت

اگر شوهر مخالف روزه گرفتن همسر باشد/ پاسخ حضرت آیت الله شبیری زنجانی

آیا مگان مارکل واقعا یک عروس ساده بود؟!

ذکری کلیدی برای گشایش درهای رحمت الهی

تصاویری از فجایع خنده دار زندگی!

ظاهر جدید "پریناز ایزدیار" در کنار رفیق قدیمی اش

مدفن حضرت خدیجه (س)

راز نهفته در سبک پوشش ملکه انگلیس؛ از رنگ جیغ لباس ها تا مراحل پوشیدن کفش

بازگشت مگس های سفید به پایتخت و درس سیاست برای عموم!

نشست ها و حواشی هشتمین روز نمایشگاه بین المللی قرآن

کنگره «اعتماد ملی» از سوی وزارت کشور تایید نشد

از آثار فاخر قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآنی رونمایی شد

زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور ارشد

سؤال 4 نماینده از علوی درباره فرار معاون سازمان محیط زیست

خریدار ماشین احمدی نژاد مالک تراکتور شد

اطلاعیه قطع آب در بندر امام خمینی (ره)

«انگشتتان را در چشم مردم نکنید»

ترتیل خوانی قرآن کریم در مسجد گوهرشاد

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 6 خرداد

قرآن داروی مشکلات بشر است/ باید نور قرآن را به جهان صادر کنیم

برکت در رزق و روزی از آثار مهم تقوا است

عناوین روزنامه های سیاسی 7 خرداد 97/ الزام دولت به تحقق شروط مذاکره با اروپا +تصاویر

ترویج فرهنگ حق دفاع و کاهش خشونت علیه وکلا

بار دیگر بوش بزرگ داخل بستر شد

سلفی خانوادگی زوج محبوب سینما/عکس

اجاره آپارتمان در تجریش چقدر تمام می شود؟

بستگان درجه یک خاوری ممنوع المعامله شدند

نقاشی با قهوه!/ عکس

آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی

اطلاعیه قطع آب در بندر امام خمینی (ره)

دانلود آهنگ جدید صادق کوهسالی بنام روزای عاشقی

رشد فرهنگ مطالعه با راه اندازی کتابخانه های روستایی

حمید صفت از زندان آزاد شد

نشست هماهنگی سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شد

دروغ می گویند که هدفشان از تحریم ها مردم ایران نیست/ اگر کنار هم باشیم، هر تحریمی را به فرصت تبدیل خواهیم کرد

افتتاح بخش بین الملل نمایشگاه قرآن

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

کمیته آزادی زندانیان مالی کسب و کار در مازندران تشکیل می شود

دانلود آهنگ جدید محی بنام یاد تو

احیای فرم رسانه ای منبر؛ لازمه جذب مخاطبان به برنامه های معارفی سیما

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 7 خرداد 97

مسابقه «شمیم وحی» در بخش حوزوی نمایشگاه قرآن برگزار می شود

"کسب و کار" پرسود داعش در افغانستان

محمدعلی آهنگران بر پیکر ملک مطیعی نماز خواند

سپاه پاسداران نقشه های آمریکا در عراق را نقش بر آب کرد/ سپاه یک لحظه از کمک به عراق دریغ نکرد

سپاه پاسداران نقشه های آمریکا در عراق را نقش بر آب کرد/ سپاه یک لحظه از کمک به عراق دریغ نکرد