مطالب مرتبط:
افزایش 5 درصدی جذب کارگر در استان کرمان نسبت به سال گذشته
استخدام450عضو هیات علمی دردانشگاه شهیدبهشتی
حاشیه ها و اخبار روز ورزش ایران و جهان
سانسور اخبار شورا به دور از اخلاق حرفه ای خبرنگاران است
فیلم:آخرین اخبار از نقل و انتقالات فوتبال
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 ساعت 21:222018-04-25دانش

اخبار جذب هیات علمی در سال 97


اخبار مربوط به جذب هیئت علمی ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، - ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی- 29 بهمن 96 برابر اعلام مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای دکتر منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در ملاقات رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایشان و ارائه گزارشی از استمهال ستاد آمایش و روند تطبیق مجوز رشته ها بر اعلام نیازهای هیأت علمی دانشگاه ها که در هفته گذشته به چند مرحله تاخیر در برگزاری فراخوان جذب انجامید، بر نکات زیر تاکید فرمودند: الف: فراخوان های جذب اعضای هیأت علمی باید برابر جدول زمانی مصوب و به صورت منظم برگزار شود و تعویق و تاخیر مهار گسیخته در آن مورد قبول نیست.

ب: بخش های گسترش و ستاد آمایش که قبلا برای تطبیق مجوزها بر اعلام نیاز دانشگاه ها درخواست مهلت کرده بودند باید بررسی های خود را هرچه سریعتر به پایان رسانند و مرکز جذب اعضای هیأت علمی مکلف است قبل از پایان بهمن ماه نظرات آنان را اخذ و فراخوان را اعلام نماید.

درصورتیکه مسئولین ستاد آمایش همچنان نتوانستند نتایج قطعی خود را اعلام نمایند، مرکز جذب بر اساس نورم و روال گذشته فراخوان را برگزار نماید.

ج: برای جذب اعضای هیأت علمی در واحدهای غیرانتفاعی و در واحدهای وابسته به دستگاه های اجرایی نباید محدودیتی در جذب اعضای هیأت علمی اعمال گردد و این بخش ها می توانند توسعه مورد نظر خود را در بخش جذب اعضای هیأت علمی با رعایت سایر مقررات انجام دهند.

د: وزارت علوم برای واحدهای تک جنسیتی تسهیلات ویژه ای را خصوصا در جذب اعضای هیأت علمی مورد نظر دارد که به اطلاع واحدهای مربوطه خواهد رساند.

ه: دانشگاه ها و موسساتی که قبلا برای افرادی که جایابی بورس داده اند و آن افراد بورسیه اینک از تحصیل فراغت یافته اند باید این افراد را در رقابت عادلانه با سایر متقاضیان فراخوانی (بدون شرکت آنان در فراخوان) شرکت دهند و در صورتیکه این فارغ التحصیلان کف حدِّ نصاب شایستگی های هیأت علمی را کسب کردند جذب آنان باید در اولویت باشد.

برهمین اساس دکتر محمدرضا رضوان طلب رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: فراخوان جذب اعضای هیأت علمی برای عموم واحدهای دولتی و غیرانتفاعی از ساعت 12 ظهر روز یکشنبه مورخ  1396/11/29 آغاز خواهد گردید و تا ساعت 8 صبح روز شنبه 1396/12/12 ادامه خواهد یافت.

باتوجه به تاخیر پیش آمده در برنامه جدول زمانی فراخوان، این مهلت تمدید نخواهد شد و متقاضیانی که نتوانند تا این تاریخ آمادگی خود را در سیستم ثبت نمایند؛ باید خود را برای فراخوان بعد که در شهریور 97 برگزار می شود، آماده نمایند.

وی تاکید کرد دانشجویانی که در حال تحصیل هستند تا قبل از دفاع پایان نامه خود نمی توانند متقاضی عضویت هیأت علمی شوند و ثبت تقاضای آنان بلا اثر است.

همچنین کسانی که در ارگانی به صورت کارمند پیمانی یا رسمی هستند از شرکت در فراخوان قبل از استعفا محرومند.

دکتر رضوان طلب اعلام کرد: تقاضای مرکز جذب اعضای هیأت علمی از دانشگاه ها آن است که در حل مسئله بورسیه ها مسئولین وزارت علوم را یاری دهند و اجازه ندهند مسئله جذب آنان به یک چالش در نظام آموزش عالی تبدیل شود.

تقاضای عضویت آنان را با نگاه مثبت بپذیرند و آنان را در بررسی و رقابت عادلانه با سایر متقاضیان بدون هرگونه بدبینی و پیش داوری نسبت به آنان سهیم نمایند.

البته این به معنای آن نیست که تقاضا یا پذیرش بورسیه به معنای تقاضا یا پذیرش عضویت هیأت علمی باشد و یا تعهدی از سوی وزارت علوم بر پذیرش پذیرفتگان بورس به عنوان عضو هیأت علمی وجود داشته باشد ولی در یک منظومه مدیریتی گذشته و حال این گونه پیش بینی شده است که سرمایه گذاری دولت برای بورس دادن به افراد دارای استعداد برتر هدر نرود و حتی الامکان از وجود این افراد پس از دوره تحصیل استفاده شود.

حتی دانشگاه ها و موسساتی که به آنان جایابی نداده اند اما به گرایش و تخصص آنان نیاز دارند، باید جذب این افراد را در اولویت قرار دهند.

این مقام مسئول در وزارت علوم تاکید کرد: اراده وزیر محترم علوم و سایر بخش های وزارت متبوع در مورد بورسیه ها به صورت قاطع برهمین راهبرد اساسی استوار است و موکدا از اعضای محترم هیأت اجرایی جذب و مسئولین دانشگاه ها و موسسات می خواهم اجازه ندهند در این اراده خلل و ناهماهنگی راه یابد.

راهنمای شرکت در فراخوان: به منظور اجتناب از عملکرد جزیره ای و مستقل در جذب اعضای هیات علمی و نیز بی اطلاعی داوطلبان از روند رسیدگی به پرونده ی خود، مقرر شد نرم افزار جامعی که بتواند تمامی فرآیندها از آغاز تا پایان را پوشش دهد در سه ماهه ی چهارم سال 93 در دستور کار مرکز قرار گیرد.

این نرم افزار اکنون به همّت متخصصان بهره برداری گشته و از چند زیر سیستم اصلی به شرح زیر تشکیل شده است: 1.

اعلام نیاز دانشگاه­ها 2.

ثبت تقاضای اولیه ی متقاضیان 3.

بررسی محتوای پرونده­ها در هیأت اجرایی جذب در قالب­ها و گروه­های توان­مندی علمی و صلاحیت عمومی 4.

کنترل پرونده­ها در هیأت مرکزی جذب و تطبیق رعایت آیین نامه­ها 5.

رسیدگی به شکایات و درخواست­های تجدید نظر از طرف متقاضی جذب 6.

در ادامه هر یک از این زیر سیستم ها به شکل مجزا تشریح شده است.

1-1-  اعلام نیاز دانشگاه ها اعلام نیاز دانشگاه­ها و تخصیص سهمیه به دانشگاه­ها در این سامانه تماماً هوشمند بوده و بر اساس سهمیه­ی اختصاص داده شده به دانشگاه از سوی دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم می باشد.

در ضمن نحوه­ی اختصاص سهمیه از طرف دفتر نظارت بر اساس اطلاعاتی (مانند آمایش سرزمینی و نقشه جامع کشور) که سامانه در اختیار آن دفتر قرار می­دهد می باشد.

2-1- ثبت رزومه متقاضیان و اطلاع رسانی مرحله­ای به متقاضی این بخش شامل فراخوان جذب پیمانی، بورس، طرح سربازی و همچنین ارسال درخواست متقاضیان تبدیل وضعیت می باشد.

در این قسمت سعی شده تا سامانه از امکانات نهادهایی مانند بنیاد ملّی نخبگان، بنیاد شهید و امور ایثارگران و تأییدیه مدرک تحصیلی جهت استعلام خود اظهاری افراد شرکت کننده در فراخوان، بهره مند گردد.

از دیگر امکانات این بخش غربالگری و معرفی متقاضیان بر اساس شاخص های اعلام نیاز و شرایط اختصاصی دانشگاه­ها می باشد.

در ضمن متقاضیان جذب با مراجعه به این سامانه می توانند روند پیشرفت پرونده­ی خود را پیگیری نمایند.

به عبارتی این بخش پل ارتباطی بین متقاضی و هیأت اجرایی مرکز جذب می باشد.

3-1- فرایند هیأت اجرایی دانشگاه­ها این بخش شامل فرایند داخلی و امکانات هیأت اجرایی جذب دانشگاه بوده که از آن جمله می توان به موارد زیر اشار کرد: 1.

زمان­بندی جلسات کارگروه های علمی و عمومی هیأت اجرایی جذب 2.

معرفی اعضای کارگروه 3.

امضای دیجیتال صورت جلسات کارگروه های علمی و عمومی هیأت اجرایی جذب 4.

اعلام نتیجه به متقاضی و مرکز جذب 5.

امکان تعریف امضای دیجیتال برای اعضای کارگروه پس از گذر از فرایند صدور احکام هیأت اجرایی توسط مرکز جذب 6.

ارسال پرونده الکترونیک و کامل به مرکز جذب برای ادامه فرایند 7.

امکان گزارش گیری و بررسی عملکرد هیأت های اجرایی جذب دانشگاه 8.

امکان امتیازبندی هیأت های اجرایی بر اساس ضوابط 4-1- روند تشکیل پرونده و طرح آن در جلسات هیأت مرکزی این بخش شامل فرایند داخلی مرکز جذب اعضای هیأت علمی بوده که موارد زیر را پوشش می دهد: 1.

  ثبت دبیرخانه 2.

نحوه ارسال و دریافت پاسخ استعلامات سه گانه جذب 3.

تشکیل کارگروه های علمی و گروهی برای دانشگاه هایی که هیأت اجرایی ندارند 4.

فرایند کامل تبدیل وضعیت شامل ثبت جداول و مستندات به صورت آنلاین و پیاده سازی نظام جامع امتیازدهی به مستندات علمی مطابق آیین نامه ها و قوانین 5-1- شکایات و درخواست تجدید نظرها سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی در راستای بهبود اطلاع رسانی، امکان درخواست تجدید نظر در هر مرحله را پیش بینی کرده است.

گردش و ارجاع شکایت متقاضی در هر مرحله به صورت هوشمند انجام می شود و با توجه به جایگاه پرونده در سامانه شکایات متقاضی به قسمت مرتبط ارجاع می گردد و پس از انجام بررسی ها خروجی آن در اختیار مرکز قرار می گیرد.

لازم به ذکر است این سامانه امکان گزارش گیری تحلیلی و آماری از کلیه اطلاعات مرتبط با اعضای هیأت عملی را با رعایت تمامی ملاحظات امنیتی برای حفظ محرمانگی، پوشش می دهد.

مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است جهت اطلاع از آخرین اخبار آجذب هیات علمی عضو کانال تلگرام ایران استخدام شوید
کلید واژه ها: علمی - فراخوان - وزارت علوم - فناوری - دانشگاه - وزارت - علوم - غیرانتفاعی - برگزار - هیات علمی - استخدام - فارغ التحصیلان - ایران استخدام - صورت - تحصیل - اخبار - هیئت علمی - تک جنسیتی - بورس - شنبه - دکتر - جدول - استخدامی - مهلت - ساعت - مجوز - تسهیلات - ثبت نام - برنامه - یکشنبه

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه شریف با شبکه سازی هزینه های تحقیقاتی را کاهش می دهد

ظریف وارد دهلی شد

ثبت نام کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی وحرفه ای از امروز آغاز می شود

30 درصد مدیریت دانشگاه ها باید به زنان سپرده شود

فارس گزارش می دهد دانشگاه هایی که میلیاردر تربیت می کنند/ هاروارد رکورددار تربیت ثروتمندان جهان

سرنوشت عجیب مجلات باستان شناسی

دستمزد های کار دانشجویی از یک کار ساده بسیار پایین تر است/ چندین بار درخواست افزایش دادیم اما محقق نشد

افطار انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر

لحظه آزاد شدن «حمید صفت» از زندان

ظریف عازم هند شد

رودی جولیانی : تحقیقات رابرت مولر ساختگی است

حمید صفت آزاد شد

عکس/ لحظه آزاد شدن «حمید صفت» از زندان

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ابقا شد

حمید صفت از زندان آزاد شد

حمید صفت از زندان آزاد شد

استاد اختیار برخورد با دانشجوی متقلب را دارد

ابلاغ آیین نامه ارتقا اساتید پزشکی دانشگاه آزاد

اعطای بورسیه اسپانیا ویژه استادان دانشگاه علامه

انتصاب رییس جدید دانشگاه پیام نور تهران جنوب

ناسا از نانولوله کربنی برای شناسایی گرد و غبار استفاده می کند

انتشار کلید نهایی سئوالات آزمون دکتری تخصصی پزشکی

زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور ارشد

توجیهات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای اجرای سند2030

کلید نهایی سئوالات آزمون دکتری تخصصی پزشکی منتشر شد

خوانین زاده تشریح کرد: احصای کاربرد های ریشه برای دستیابی به روابط مفهومی/گونه های معناشناسی قرآن کریم

کلید نهایی سئوالات آزمون دکتری تخصصی پزشکی منتشر شد

برپایی سفره افطاری ساده درالوند

اژه ای: کلانتری و سایر افراد بهتر است در حیطه کاری خود حرف بزنند/ اینها از چه کسی شنیده اند متهمان به زودی آزاد می شوند؟

آغاز ثبت نام دانشجویان مستعد در دانشگاه فردوسی

پاکسازی ساحل و جلوگیری از تجمع زباله هدف اصلی کمپین ساحل سبز/ شعار "یک خزر بیشتر نداریم" را جدی بگیرید/گرافیک را باید به عنوان ابزاری برای ارتباط بصری بدانیم

روابط عمومی دانشگاه مازندران رتبه برتر کشور

معاون دانشجویی مؤسسه دانش پژوهان خبر داد تلاش برای ساخت پهپاد و شناورهای هوشمند در اصفهان

پاکسازی ساحل و جلوگیری از تجمع زباله هدف اصلی کمپین ساحل سبز/ شعار "یک خزر بیشتر نداریم" را جدی بگیرید

اژه ای: کلانتری و سایر افراد بهتر است در حیطه کاری خود حرف بزنند/ اینها از چه کسی شنیده اند متهمان به زودی آزاد می شوند؟

رهاسازی یک قطعه چنگر در شهرستان نور

بازدید استاندار گیلان از طرح پیشنهادی بوم گردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

تلاش برای ساخت پهباد و شناورهای هوشمند در اصفهان

روابط عمومی دانشگاه مازندران رتبه برتر کشور

جزییات پذیرش دانشجوی ارشد آموزش پزشکی به صورت مجازی

معاون دانشجویی مؤسسه دانش پژوهان خبر داد تلاش برای ساخت پهباد و شناورهای هوشمند در اصفهان

راه اندازی سومین پایگاه اورژانس هوایی خراسان رضوی در گناباد

با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی؛ دومین کنفرانس ملی کارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود

فرصت ثبت نام ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک در دانشگاه امیرکبیر آغاز شد

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد چهارشنبه اعلام می شود

چهارمین فضانورد ماه گرد آپولو درگذشت

اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد

زمان و نحوه امتحانات پایان سال تحصیلی دانشگاه آزاد واحد اهواز اعلام شد

انعقاد موافقت نامه همکاری بین واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه لودز لهستان

آیین نامه ترفیع هیئت علمی دانشگاه آزاد ابلاغ می شود

آیین نامه ترفیع هیئت علمی دانشگاه آزاد به زودی ابلاغ می شود

واکنش فراکسیون اهل سنت به توهین استاد دانشگاه زاهدان به قوم بلوچ: درخواست قاطع قضایی را داریم

فاجعه فرهنگی در دانشگاه کردستان!/ رنگین کمان همجنس گرایان در یکی از معابر اصلی دانشگاه شکل گرفت

فاجعه فرهنگی در دانشگاه کردستان!/ رنگین کمان همجنسگرایان در یکی از معابر اصلی دانشگاه شکل گرفت

آغاز بکار نخستین مرکز ملی نوآوری فناوری های ورزشی ایران

معاون آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی اهواز معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه رییس پارک علم و فناوری گیلان

کارشکنی های معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان صدای دانشجویان را درآورد/ عدم پاسخگویی ریاست دانشگاه علتی دارد؟!

دانشجویان سنواتی دانشگاه تا یک ترم نیازی به پرداخت شهریه ثابت یا متغیر ندارند

تجمع دانشجویان آزاد تهران مرکز به روز دوم رسید/ دانشجویان دانشکده هنر تحصن کردند + عکس

چند توصیه برای پذیرفته شدن در مصاحبه دکتری

آشنایی با فلسفه‏ اسلامی به تلویزیون صربستان می رود

برگزاری دومین روز تجمع اعتراضی دانشجویان هنر

دومین روز تجمع اعتراضی دانشجویان هنر و معماری تهران مرکز

گزارش تصویری برگزاری کرسی تلاوت و تدبر در دانشگاه پیام نور سنندج

وزیر علوم تاکید کرد برگزاری کارگاه‎ های آموزشی برای مدیران دانشگاهی

لاشه یک موجود دریایی مرموز در ساحل ولز پیدا شد/عکس

آیین نامه ارتقا و ترفیع اعضای هیأت علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد تدوین شد

تولید نانوذرات از آب انار برای تصفیه پساب رنگی

نشست هیات امنای کانون کارآفرینی استان

فیلم | بازداشت یک استاد هتاک در زاهدان

دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان انتخاب شد

تجمع دانشجویان آزاد تهران مرکز به روز دوم رسید/ دانشجویان دانشکده هنر تحصن کردند

کارشکنی های معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان صدای دانشجویان را درآورد/ عدم پاسخگویی ریاست دانشگاه علت خاصی دارد؟!

کشف سه دره عمیق در زیر یخ های قطب جنوب

درگذشت چهارمین انسانی که به ماه قدم گذاشت (+عکس)

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان منصوب شد

دانشجویان دانشگاه سمنان در مسابقات برنامه نویسی به موفقیت دست یافتند

ثبت بیش از 52 هزار پایان نامه در سامانه ملی ثبت پایان نامه ، رساله در سال 96

شاخص­ی برای ارزیابی فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها نداریم

گونه های معناشناسی قرآن کریم/ احصای کاربرد های ریشه برای دستیابی به روابط مفهومی

نام نویسی دوره های کاردانی نظام جدید

موافقت نامه همکاری بین واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه لودز لهستان منعقد شد

محسن نفر: آیین نامه ارتقا و ترفیع اعضای هیأت علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد ابلاغ می شود

کمیته ارتقای جایگاه واحد علوم و تحقیقات ایجاد می شود

آیین نامه ارتقا و ترفیع اعضای هیأت علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد تدوین شد

رکوردشکنی انتقال انرژی توسط کریستال های پلاستیک

آموختن علم فیزیک مناطق جدیدی از مغز را فعال می کند

هیئت دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد هر شب میزبان 2000 دانشجو برای افطار می شود/ هیچ هزینه ای از دانشگاه نمی گیریم

لبخند ایتام و بیماران صعب العلاج با افطار دانشجویی

ظریف امشب به هند می رود

نام نویسی دوره های نظام جدید کاردانی از امروز

بازدید استاندار گیلان از طرح پیشنهادی بوم گردی دانشگاه آزاد واحد رشت

بازدید استاندار گیلان از طرح پیشنهادی بوم گردی دانشگاه آزاد واحد رشت

طرح «رمضان، بهار قرآن» در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار می شود

مستند جنجالی «فروشنده 2» در دانشگاه منتظری مشهد اکران می شود

کارگاه‎ های آموزشی باید برای مدیران دانشگاهی برگزار شود

انتشار رایگان تحقیقات علمی ناسا

دومین روز تجمع اعتراضی دانشجویان هنر و معماری تهران مرکز برگزار شد

آغاز ثبت نام کاردانی نظام جدید از امروز

اخبار جذب هیات علمی در سال 97

اخبار جذب هیات علمی در سال 97