مطالب مرتبط:
مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند
کشف وجمع آوری دستگاه های شنود درمنزل «رییس دولت اصلاحات»!/شرط آیت الله مکارم برای فیلتر نکردن شبکه های اجتماعی/انتقاد حدادعادل از برخی مجریان صداوسیما/سیف با مجلس قهر کرده است؟
سیدحسن خمینی:شبکه های اجتماعی، انحصار را شکسته اند / انحصار موجب می شود میل شخصی بر عقل غلبه بیابد / وقتی انحصار به خرد جمعی برسد، فرصت رشد هیتلرها و صدام ها فراهم نمی شود
شبکه های اجتماعی انحصار را شکسته اند/سینمای ایران «دردمحور» است
دفاع تمام قد سید حسن خمینی از شبکه های اجتماعی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 ساعت 09:322018-04-25سياسي

مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند/ شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود


اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند و این اتفاق در 150 سال گذشته رخ داده است.

- ،سیدمحمد غرضی در گفت وگو با ایلنا درباره رویکردهای موجود درباره پیام رسان های داخلی و خارجی گفت: هر پدیده اجتماعی ریشه در نیازهای اجتماعی دارد و وقتی که پدیده ای رخ می دهد تا حدودی به نیازهای اجتماعی جواب می دهد.

اگر نیازهای اجتماعی در آن پدیده برطرف شود پدیده رشد می کند و اگر رفع نشود، پدیده دچار سکون شده و یا از بین می رود، همین خط تلفن و موبایل پدیده هایی بودند که به وجود آمدند و مردم کم کم احساس کردند به آن ها محتاجند، در نتیجه این پدیده ها رشد کرد و جزو ابزار زندگی شد.

وی در ادامه به پدیده قاچاق اشاره کرد و گفت: قاچاق پدیده ای است که باعث ضرر می شود و به اجبار چون که مورد تهدید عام مردم است با آن مبارزه می شود و جزو پدیده هایی است که ناکام خواهد ماند و انرژی اجتماعی با آن مبارزه خواهد کرد.

شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود وزیر پیشین پست و تلگراف افزود: در موارد متعدد حاکمیت ممکن است با پدیده ها همراه و یا با آن مبارزه کند.

اگر حاکمیت بتواند نیازهای اجتماعی را مطابق نظر مردم برطرف کند بخشی از سیاست اجرا خواهد شد و اگر نتواند به نیازهای مردم پاسخ دهد؛ آن نیاز اجتماعی به سمت های دیگری رجوع خواهد کرد و انرژی سیاسی حاکم را به چالش می کشد و نابسامانی بین نیاز اجتماعی و حاکم عمیق تر می شود.

وی در ادامه شبکه های اجتماعی و تلگرام را به عنوان یک پدیده معرفی کرد و گفت: این ها جزو پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود چراکه احساس می کند از آن برای به چالش کشیدن قدرت سیاسی استفاده خواهد شد.

به عنوان مثال سال 88 از موبایل برای برخی ناآرامی ها استفاده می کردند و قدرت سیاسی را به چالش می کشیدند و درنتیجه دولت هم موبایل را قطع کرد چراکه ابزاری در اختیار دولت بود و با این کار بخشی از مساله را حل کرد.

مجموعه این اتفاقات به این صورت است که وقتی پدیده به شکل اجتماعی می خواهد با حاکمیت مبارزه کند، حاکمیت هم با آن درگیر شده و این امر ادامه پیدا می کند.

غرضی افزود: ظرف این چند سال تلگرام روی انتخابات و اجرای انتخابات هم اثرگذاشته و بخشی از مسئولان را پشت دیوار نگاه داشته است، در ادامه حاکمیت هم حق دارد در این زمینه تلاش کرده و مساله را حل کند که به نظر من برای حاکم در مقابله با تلگرام دو راه وجود دارد، یکی از آن راه ها قطع کردن تلگرام است که باعث می شود پدیده به شکل دیگری ظاهر شود و راه دیگر این است که حاکمیت تعداد این شبکه ها را افزایش دهد.

اما اگر این شبکه ها معادل هم نباشند آن شبکه ای که قوی تر است پیروز می شود.

در این راستا استعداد شبکه با استعداد شبکه ساز درگیر است و شما اگر بتوانید استعداد شبکه خودتان را تقویت کنید به توفیقی دست یافته اید و در صورت تخریب آن با شکست مواجه می شوید.

احزاب و گروه ها بعد از انقلاب های مردمی به جان انقلاب می افتند وزیر پیشین نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر تشریح راه حل های موجود برای کاستن از اختلاف و شکاف بین جریان های سیاسی در ایران گفت: من می گویم این دو جریان اگر با یکدیگر درگیر نشوند از بین می روند و اینکه توانسته اند با درگیری وجود خود را ثابت کند محرز است اما ملت ایران در طول این 100 سال در اتفاقات مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و انقلاب 22 بهمن حضور داشته، ایستاده، خون داده اند و حاکمیت خودش را حفظ کرده است.

غرضی با بیان اینکه من 30 تیر و 28 مرداد را دیده ام و خانواده ام هم در جریان مشروطه بوده اند تاکید کرد: احزاب و گروه ها بعد از انقلاب های مردمی به جان انقلاب می افتند.

اصلاح طلب و اصولگرا بعد از 22 بهمن به وجود آمد.

در زمان مشروطه هم همین اتفاق افتاد و اتفاقات بعد از مشروطه باعث گرفتاری برای مردم شد.

مردم مشروطه را به وجود آوردند.

گروه های اصلاح طلب و اصولگرا پس از به قدرت رسیدن از مردم فاصله می گیرند استاندار پیشین خوزستان تاکید کرد: احزاب و گروه ها چون برای اقتدار می جنگند مردم با آن ها همراهی نمی کنند و عامه مردم از اینکه کسی تیشه به ریشه شان بزند فاصله می گیرند.

پدیده حزب و گروه و اشخاص در ایران پدیده هایی هستند که به وجود می آیند و تضعیف می شوند و مردم به آن ها پشت می کنند.

احزاب معمولا فعالیتی دارند و پس از چند سال دچار سکته می شوند و فعالیت آن ها کاهش می یابد و خاموش می شوند و به این خاطر است که در اعتقاد عامه مردم کسی خدمتگذار است که از سر اقتدار شخصی و گروهی نزول نکند.

غرضی با اشاره به اینکه همه احزاب و گروه ها مدعی هستند و حرف هایی شبیه به هم می زنند گفت: گروه های اصلاح طلب و اصولگرا بعد از اینکه قدرت سیاسی را به دست می آورند دائم از مردم فاصله می گیرند.

در ایران عزیز موحد مردم طبیعت شان این نیست که تابع مقررات امتیازطلب ها بشوند.

وی با بیان اینکه اعمال دیگران را نمی توانیم اصلاح کنیم و غیرواقعی است، گفت: اشخاص و گروه ها خود باید اعمالشان را اصلاح کنند و برای اینکه اعتمادشان را به مردم افزایش دهند باید رابطه شان را با مردم تنظیم کنند.

وقتی دوره اشخاص و گروه ها در کشور رو به اتمام است اعتبارشان از بین می رود درست همان اتفاقی که در دهه های 60 تا 80 رخ داده و در دهه 90 هم همینطور می شود.

اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند استاندار پیشین کردستان در پاسخ به این سوال که گروه های معترض در ناآرامی های دی ماه 96 شعارهایی بر علیه هر دو جناح سیاسی سر می دادند که آیا این نشان از تولد جریان سومی دارد یا نه؟ گفت: اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند و این اتفاق در 150 سال گذشته رخ داده است.

معترضان در دی ماه 96 در شعار هایشان فاعل مشخص نبود و آن شعار ها فاعلی مجهول داشت.

در سال 88، سه میلیون نفر در خیابان ها آمدند و از آقای موسوی حمایت کردند اما پس از آن به خانه هایشان بازگشتند و تنها جمعیتی 50 هزار نفری باقی ماند که در جریان اجتماعی حذف شدند هرچند که هنوز هم ریشه های آن وجود دارد.

در دی ماه 96 هم تعدادی اعتراض کردند اما مردم به طور عام حمایت نکردند.

وی با بیان این پرسش که مگر کشور برای اینکه احزاب و گروه ها را نگهداری کند به وجود آمده است؟ ، گفت: در طول تاریخ پدیده هایی مثل منافقین و مجاهدین خیلی نیرو جمع کردند و می خواستند جنگ داخلی به راه بیندازند اما مردم حمایت نکردند و اینکه ملت به اجماع برسد با اجماع رسیدن گروه های سیاسی متفاوت است.

اجماع گروه ها نمی تواند تغییری ایجاد کند و مفید باشد.

خشونت از ناحیه مردم بسیار قدرتمند است وزیر پیشین پست و تلگراف تصریح کرد: حرکت وقتی از ناحیه عام مردم باشد بسیار قدرتمند است.

مثل مشروطه یا 22 بهمن یا جنگ.

ولی گروه ها اگر بخواهند با خشونت عمل کنند مردم آن ها را حمایت نخواهند کرد و آن خشونت هم از بین می رود و به همین خاطر بود که در 22 بهمن ملت حرکت علیه قدرت سیاسی را سامان داد و آن را ساقط کرد.

غرضی ادامه داد: گروهی که ریشه در عامه مردم نداشته باشد از بین می رود و مردم با آن مقاومت می کنند.

همیشه خشونت در بحث سیاسی مطرح شده اما من خشونت را وقتی می بینم که ملت به قدرت سیاسی پشت کرده باشد.

عقل اجتماعی مردم از عقل سیاسی احزاب قوی تر است غرضی با بیان اینکه عقل اجتماعی ملت ایران به مراتب از عقل سیاسی گروه ها و احزاب قوی تر است، عنوان کرد: برای دولت ها همیشه زنگ خطرهایی وجود دارد و دولت ها همیشه ستاد جامعه را به قاعده جامعه ترجیح می دهند.

در دولت ها دیده ایم که دوستان را در کنار خود جمع کرده امتیاز می دهند و قاعده جامعه را فراموش می کنند.

در همین دولت آقای روحانی وقتی که دولت به سر کار آمد نقدینگی 460 هزار میلیارد تومان بود و در حال حاضر به هزار و 500 هزار میلیارد تومان رسیده است و این کار ها را خود انجام دادند و در حال حاضر دچار اعمال خود شده اند.

وزیر پیشین نفت با بیان اینکه دولت قبل هم نقدینگی را افزایش داد، تصریح کرد: پول ملی حیات ملی است و نباید تضعیف شود.

در این دولت مدیرانش به دولت وفادار نیستند چراکه آقای روحانی دو روز پیش در صحبت های خود از آن ها عصبانی بود و باید به او گفت که افرادتان را خودتان انتخاب کرده اید.

وی با بیان اینکه دولت ها نباید بیش از درآمد خود هزینه کنند گفت: اگر کسی بیش از درآمدش هزینه کند به زندان می افتد و زندان دولت این است که اعتبارش از بین می رود.

لذا من وقایع و فشارهای بیرونی را ناشی از اعمال دولت ها می دانم که وقتی دشمنان می بینند که دولت تضعیف شده است به ملت فشار وارد می کنند.

این دو سه سال اخیر جنگ عمومی حقوق های نجومی بود و کسانی که قدرت سیاسی را برای امتیازطلبی مصرف می کنند سرنوشتشان همین است و موضوع پیچیده ای نیست.


کلید واژه ها: اجتماعی - پدیده - شبکه های اجتماعی - مبارزه - اصلاح طلبان - دولت - درگیر - اصولگرایان - هایی - موبایل - مردم - انتخابات - سیاسی - شبکه - اصلاح - انرژی - قاچاق - احساس - غرضی - مسئولان - روحانی - دیوار - همراه - زندگی - پیام - صورت - تلفن - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
کمک 4 میلیارد ریالی رهبر معظم انقلاب به زندانیان جرایم غیرعمد

دادستان تهران: در مورد حصر، برخی اخبار منتشر می شود که واقعی نیست/ صدور هشت فقره محکومیت، برای متهمان حوادث اسفند 96/ ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام

توجه به قیامت از آثار ماه رمضان است

بررسی احکام 35 و 36 قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون انرژی

خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است

فرد توهین کننده به امام رضا (ع) با وثیقه آزاد شد

آمادگی مساجد در ماه میهمانی خدا

عراقچی: کمیسیون مشترک برجام جمعه تشکیل می شود

رهبر انقلاب 4 میلیارد ریال به گلریزان ستاد دیه کمک کردند

فرماندار شهرستان بیجار با حکم وزیر کشور منصوب شد

هم افزایی بسیج اساتید و بسیج دانشجویی در دانشگاه ها وارد فاز عملیاتی می شود

مخالفت وزارت اطلاعات با 210 دوتابعیتی؛ از مراکز دولتی تا پست های حکومتی

دانشگاه تهران: زیباکلام هنوز بازنشسته نشده، اما می شود

شهادت امیر چلویی، جانباز 50 درصد دفاع مقدس در همدان

وزیر اطلاعات هم به امام جمعه شیراز تبریک گفت

تشریح برنامه های اجرایی نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

نماینده کازرون : آرامش کامل به شهرستان باز گشت

داغی که شهید بروجردی بر دل آمریکا گذاشت

فرماندار شهرستان بیجار با حکم وزیر کشور منصوب شد

نجات عملیات توسط آهو ها

نماینده کازرون : آرامش کامل به شهرستان باز گشت

آیت الله سبحانی: علم نحو توسط امیر المؤمنین(ع) پایه ریزی شد

تلاش جدی شهرداری برای خروج شهر صالحیه از بن بست و انزوا

آشنایی زائران خورشید هشتم با ولایت فقیه در برنامه «زنجیره زرین»

پرداخت سپرده های تا سقف یک میلیارد تومان سپرده گذاران موسسات مالی

اعلام برندگان مسابقه نامه ای به معلم خوبم بانک ملی

بررسی احکام 35 و 36 قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون انرژی

برگزاری آزمون برای شهرداران استاندار تهران: شهرداران برای عقد قرارداد تحت تأثیر نیروی خارجی قرار نگیرند

کمک 4 میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

11 شب عاشقی در مساجد تهران

عراقچی: کمیسیون مشترک برجام جمعه تشکیل می شود

تبریک رییس ستاد کل نیروهای مسلح به نماینده ولی فقیه در استان فارس

نشست علمی تخصصی «باستان شناسی، مرمت ابنیه و موزه» در گلستان برگزار می شود

برگزاری نشست تخصصی حفاظت و مرمت اسکلت های سایت موزه عصر آهن در تبریز

ایرنا مجموعه ای ارزشمند با سابقه کار درخشان است

در ایران ملاک غالب تقسیمات کشوری جغرافیای قدرت است/ تحریک هیجانات لحظه ای مردم کازرون را به آشوب کشید

رسانه ها درباره آسیب های اجتماعی از سیاه نمایی پرهیز کنند

صدای سرداران شهید از «پلاک هشت» به گوش می رسد

چه زمانی توبه کردن دیر است

ایرنا مجموعه ای ارزشمند با سابقه کار درخشان است

محکومیت قتل عام مردم فلسطین توسط دانش آموزان بسیجی

ایران 30 هزار واحد مسکونی در سوریه میسازد

زمین لرزه 4،2 ریشتری شهر میانرود دزفول را لرزاند

برترین قاضی احکام سبز

درخواست نجیب رزاق برای حفاظت پلیس مالزی از جانش

کاهش 12.6 درصدی آب سدهای بزرگ مخزنی خراسان رضوی

واریزی های میلیاردی به حساب برخی مشتریان خراسانی بانک رفاه

تعجب رسانه بلژیکی از عدم دعوت کاوه رضایی به تیم ملی!

تجهیزات نظامی آمریکا وارد لهستان شدند

یک سوم مدارس ایلام نیازمند نوسازی و مقاوم سازی

همکاری ایران برای کشت نیشکر در 20 هزار هکتار زمین عراق

کسب مقام دوم جشنواره نوجوان خوارزمی توسط دانش آموز فیروزکوه

نماینده مجلس: نمی شود هم مجری فیلترینگ بود و هم منتقد آن

ثبت نام اعتکاف نوجوانان در حرم رضوی آغاز شد

به گفته نماینده جهرم ظریف گفته است:برجام بیماری در حال مرگ است

کمک 4 میلیارد ریالی رهبر معظم انقلاب به گلریزان ستاد دیه کشور

توییت ترامپ درباره نفوذ اف بی آی و وزارت دادگستری به ستاد انتخاباتی اش

جزء خوانی قرآن کریم در حرم حضرت معصومه (س)

دادستان تهران خبر داد: ارسال پرونده خیابان پاسداران به اجرای احکام | مرجع اصلی اخبار حصر دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی است

ایران رکورد فرونشست زمین را شکسته است

رحمانی فضلی جانشین افشانی را منصوب کرد

تشریح برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان در سپاه ناحیه محمد رسول الله(ص) شیراز

اجرای 200 ویژه برنامه گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر در گیلان

مقایسه دو قانون اساسی ایران

پاسخ نوبخت به ایرادات شورای نگهبان به لایحه پالرمو؛ غلط‎های تایپی کار مجلس بود

کلید حل مشکلات دست کیست؟/ وصله و پینه کردن برجام جواب نمی دهد

معاون قرارگاه خاتم: می شنویم اروپایی ها از حمایت ایران از حزب الله ناراحتند؛ از این ناراحتی بمیرید

کمک 4 میلیارد ریالی رهبر انقلاب به زندانیان جرایم غیرعمد

نماینده شاهرود، ناآرامی‎های سمنان را گردن وزارت راه انداخت/ پیش بینی امنیتی شدن بحران

کرباسچی: از انتخاب روحانی پشیمان نیستیم اما دولت را تقدیس هم نمی کنیم

وزیر اطلاعات: مدیر دوتابعیتی دولتی نداریم

پاسخ سخنگوی دولت به ایرادات شورای نگهبان به لایحه پالرمو/ مقام های مسئول در مجلس پاسخگو باشند

رایزنی‎های پارلمانی برای کرسی‎های ریاست به کجا رسید؟/ فراکسیون امید با بدعهدان پارسال ائتلاف می‎کند؟

نکاتی طلایی درباره روزه داری کودکان و نوجوانان

راه حفظ منافع ملی عدم تضعیف سه قوه است/ نظام یک مثلث است؛ اجزای آن را از یکدیگر جدا ندانید

ولایتی: برخی اروپایی ها یکی به نعل می زنند یکی به میخ/ هر چه مردم عراق بپسندند، مطلوب ماست

جلسه بررسی طرح سوال از رییس جمهور فردا در کمیسیون اقتصادی برگزار می شود

کمک 4 میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

رحمانی فضلی معاون جدید عمرانی وزارت کشور را منصوب کرد

بررسی برجام منهای امریکا

بهره مندی از رحمت الهی به قدردانی نیاز دارد

4 میلیون و هفتصد هزار خانوار روستایی و عشایری فاقد بیمه هستند

رسوخ شبکه عنکبوتی بی بی سی در رسانه های فارسی زبان معاند

ازدواج در اردبیل رو به کاهش است

پزشکی قانونی همدان نیازمند ساختمانی جدید است

عضو شورا: مگه الان دهه هفتاده؟/نایب رییس شورا: پس دهه چنده؟

پرونده بنیتا به اجرای احکام ارسال شد

بررسی اصلاح قانون سازمان مهندسی کشاورزی در کمیسیون کشاورزی

انتصاب سرپرست جدید فرمانداری گرگان

ارسال پرونده قاتل خیابان پاسداران و بنیتا به اجرای احکام

بررسی احکام 35 و 36 قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون انرژی

شهر بام های سفالی دیگر سقف سفالی ندارد

تظاهرات ضدآمریکایی در بحرین

سوریه: با کمبود معلم روس زبان مواجه هستیم

نشست مدیرعامل با اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون

گردشگری یک صنعت درآمدزا است

گربه وحشی یک بایسکل سوار را در امریکا کشت

کاهش آسیب های اجتماعی با توسعه فرهنگ اقامه نماز

محمود عباس در بیمارستان بستری شد

کمیسیون مشترک برجام، جمعه تشکیل می شود

مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند/ شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود

مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند/ شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود