مطالب مرتبط:
مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند
کشف وجمع آوری دستگاه های شنود درمنزل «رییس دولت اصلاحات»!/شرط آیت الله مکارم برای فیلتر نکردن شبکه های اجتماعی/انتقاد حدادعادل از برخی مجریان صداوسیما/سیف با مجلس قهر کرده است؟
سیدحسن خمینی:شبکه های اجتماعی، انحصار را شکسته اند / انحصار موجب می شود میل شخصی بر عقل غلبه بیابد / وقتی انحصار به خرد جمعی برسد، فرصت رشد هیتلرها و صدام ها فراهم نمی شود
شبکه های اجتماعی انحصار را شکسته اند/سینمای ایران «دردمحور» است
دفاع تمام قد سید حسن خمینی از شبکه های اجتماعی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 ساعت 09:322018-04-25سياسي

مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند/ شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود


اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند و این اتفاق در 150 سال گذشته رخ داده است.

- ،سیدمحمد غرضی در گفت وگو با ایلنا درباره رویکردهای موجود درباره پیام رسان های داخلی و خارجی گفت: هر پدیده اجتماعی ریشه در نیازهای اجتماعی دارد و وقتی که پدیده ای رخ می دهد تا حدودی به نیازهای اجتماعی جواب می دهد.

اگر نیازهای اجتماعی در آن پدیده برطرف شود پدیده رشد می کند و اگر رفع نشود، پدیده دچار سکون شده و یا از بین می رود، همین خط تلفن و موبایل پدیده هایی بودند که به وجود آمدند و مردم کم کم احساس کردند به آن ها محتاجند، در نتیجه این پدیده ها رشد کرد و جزو ابزار زندگی شد.

وی در ادامه به پدیده قاچاق اشاره کرد و گفت: قاچاق پدیده ای است که باعث ضرر می شود و به اجبار چون که مورد تهدید عام مردم است با آن مبارزه می شود و جزو پدیده هایی است که ناکام خواهد ماند و انرژی اجتماعی با آن مبارزه خواهد کرد.

شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود وزیر پیشین پست و تلگراف افزود: در موارد متعدد حاکمیت ممکن است با پدیده ها همراه و یا با آن مبارزه کند.

اگر حاکمیت بتواند نیازهای اجتماعی را مطابق نظر مردم برطرف کند بخشی از سیاست اجرا خواهد شد و اگر نتواند به نیازهای مردم پاسخ دهد؛ آن نیاز اجتماعی به سمت های دیگری رجوع خواهد کرد و انرژی سیاسی حاکم را به چالش می کشد و نابسامانی بین نیاز اجتماعی و حاکم عمیق تر می شود.

وی در ادامه شبکه های اجتماعی و تلگرام را به عنوان یک پدیده معرفی کرد و گفت: این ها جزو پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود چراکه احساس می کند از آن برای به چالش کشیدن قدرت سیاسی استفاده خواهد شد.

به عنوان مثال سال 88 از موبایل برای برخی ناآرامی ها استفاده می کردند و قدرت سیاسی را به چالش می کشیدند و درنتیجه دولت هم موبایل را قطع کرد چراکه ابزاری در اختیار دولت بود و با این کار بخشی از مساله را حل کرد.

مجموعه این اتفاقات به این صورت است که وقتی پدیده به شکل اجتماعی می خواهد با حاکمیت مبارزه کند، حاکمیت هم با آن درگیر شده و این امر ادامه پیدا می کند.

غرضی افزود: ظرف این چند سال تلگرام روی انتخابات و اجرای انتخابات هم اثرگذاشته و بخشی از مسئولان را پشت دیوار نگاه داشته است، در ادامه حاکمیت هم حق دارد در این زمینه تلاش کرده و مساله را حل کند که به نظر من برای حاکم در مقابله با تلگرام دو راه وجود دارد، یکی از آن راه ها قطع کردن تلگرام است که باعث می شود پدیده به شکل دیگری ظاهر شود و راه دیگر این است که حاکمیت تعداد این شبکه ها را افزایش دهد.

اما اگر این شبکه ها معادل هم نباشند آن شبکه ای که قوی تر است پیروز می شود.

در این راستا استعداد شبکه با استعداد شبکه ساز درگیر است و شما اگر بتوانید استعداد شبکه خودتان را تقویت کنید به توفیقی دست یافته اید و در صورت تخریب آن با شکست مواجه می شوید.

احزاب و گروه ها بعد از انقلاب های مردمی به جان انقلاب می افتند وزیر پیشین نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر تشریح راه حل های موجود برای کاستن از اختلاف و شکاف بین جریان های سیاسی در ایران گفت: من می گویم این دو جریان اگر با یکدیگر درگیر نشوند از بین می روند و اینکه توانسته اند با درگیری وجود خود را ثابت کند محرز است اما ملت ایران در طول این 100 سال در اتفاقات مشروطه، ملی شدن صنعت نفت و انقلاب 22 بهمن حضور داشته، ایستاده، خون داده اند و حاکمیت خودش را حفظ کرده است.

غرضی با بیان اینکه من 30 تیر و 28 مرداد را دیده ام و خانواده ام هم در جریان مشروطه بوده اند تاکید کرد: احزاب و گروه ها بعد از انقلاب های مردمی به جان انقلاب می افتند.

اصلاح طلب و اصولگرا بعد از 22 بهمن به وجود آمد.

در زمان مشروطه هم همین اتفاق افتاد و اتفاقات بعد از مشروطه باعث گرفتاری برای مردم شد.

مردم مشروطه را به وجود آوردند.

گروه های اصلاح طلب و اصولگرا پس از به قدرت رسیدن از مردم فاصله می گیرند استاندار پیشین خوزستان تاکید کرد: احزاب و گروه ها چون برای اقتدار می جنگند مردم با آن ها همراهی نمی کنند و عامه مردم از اینکه کسی تیشه به ریشه شان بزند فاصله می گیرند.

پدیده حزب و گروه و اشخاص در ایران پدیده هایی هستند که به وجود می آیند و تضعیف می شوند و مردم به آن ها پشت می کنند.

احزاب معمولا فعالیتی دارند و پس از چند سال دچار سکته می شوند و فعالیت آن ها کاهش می یابد و خاموش می شوند و به این خاطر است که در اعتقاد عامه مردم کسی خدمتگذار است که از سر اقتدار شخصی و گروهی نزول نکند.

غرضی با اشاره به اینکه همه احزاب و گروه ها مدعی هستند و حرف هایی شبیه به هم می زنند گفت: گروه های اصلاح طلب و اصولگرا بعد از اینکه قدرت سیاسی را به دست می آورند دائم از مردم فاصله می گیرند.

در ایران عزیز موحد مردم طبیعت شان این نیست که تابع مقررات امتیازطلب ها بشوند.

وی با بیان اینکه اعمال دیگران را نمی توانیم اصلاح کنیم و غیرواقعی است، گفت: اشخاص و گروه ها خود باید اعمالشان را اصلاح کنند و برای اینکه اعتمادشان را به مردم افزایش دهند باید رابطه شان را با مردم تنظیم کنند.

وقتی دوره اشخاص و گروه ها در کشور رو به اتمام است اعتبارشان از بین می رود درست همان اتفاقی که در دهه های 60 تا 80 رخ داده و در دهه 90 هم همینطور می شود.

اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند استاندار پیشین کردستان در پاسخ به این سوال که گروه های معترض در ناآرامی های دی ماه 96 شعارهایی بر علیه هر دو جناح سیاسی سر می دادند که آیا این نشان از تولد جریان سومی دارد یا نه؟ گفت: اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند و این اتفاق در 150 سال گذشته رخ داده است.

معترضان در دی ماه 96 در شعار هایشان فاعل مشخص نبود و آن شعار ها فاعلی مجهول داشت.

در سال 88، سه میلیون نفر در خیابان ها آمدند و از آقای موسوی حمایت کردند اما پس از آن به خانه هایشان بازگشتند و تنها جمعیتی 50 هزار نفری باقی ماند که در جریان اجتماعی حذف شدند هرچند که هنوز هم ریشه های آن وجود دارد.

در دی ماه 96 هم تعدادی اعتراض کردند اما مردم به طور عام حمایت نکردند.

وی با بیان این پرسش که مگر کشور برای اینکه احزاب و گروه ها را نگهداری کند به وجود آمده است؟ ، گفت: در طول تاریخ پدیده هایی مثل منافقین و مجاهدین خیلی نیرو جمع کردند و می خواستند جنگ داخلی به راه بیندازند اما مردم حمایت نکردند و اینکه ملت به اجماع برسد با اجماع رسیدن گروه های سیاسی متفاوت است.

اجماع گروه ها نمی تواند تغییری ایجاد کند و مفید باشد.

خشونت از ناحیه مردم بسیار قدرتمند است وزیر پیشین پست و تلگراف تصریح کرد: حرکت وقتی از ناحیه عام مردم باشد بسیار قدرتمند است.

مثل مشروطه یا 22 بهمن یا جنگ.

ولی گروه ها اگر بخواهند با خشونت عمل کنند مردم آن ها را حمایت نخواهند کرد و آن خشونت هم از بین می رود و به همین خاطر بود که در 22 بهمن ملت حرکت علیه قدرت سیاسی را سامان داد و آن را ساقط کرد.

غرضی ادامه داد: گروهی که ریشه در عامه مردم نداشته باشد از بین می رود و مردم با آن مقاومت می کنند.

همیشه خشونت در بحث سیاسی مطرح شده اما من خشونت را وقتی می بینم که ملت به قدرت سیاسی پشت کرده باشد.

عقل اجتماعی مردم از عقل سیاسی احزاب قوی تر است غرضی با بیان اینکه عقل اجتماعی ملت ایران به مراتب از عقل سیاسی گروه ها و احزاب قوی تر است، عنوان کرد: برای دولت ها همیشه زنگ خطرهایی وجود دارد و دولت ها همیشه ستاد جامعه را به قاعده جامعه ترجیح می دهند.

در دولت ها دیده ایم که دوستان را در کنار خود جمع کرده امتیاز می دهند و قاعده جامعه را فراموش می کنند.

در همین دولت آقای روحانی وقتی که دولت به سر کار آمد نقدینگی 460 هزار میلیارد تومان بود و در حال حاضر به هزار و 500 هزار میلیارد تومان رسیده است و این کار ها را خود انجام دادند و در حال حاضر دچار اعمال خود شده اند.

وزیر پیشین نفت با بیان اینکه دولت قبل هم نقدینگی را افزایش داد، تصریح کرد: پول ملی حیات ملی است و نباید تضعیف شود.

در این دولت مدیرانش به دولت وفادار نیستند چراکه آقای روحانی دو روز پیش در صحبت های خود از آن ها عصبانی بود و باید به او گفت که افرادتان را خودتان انتخاب کرده اید.

وی با بیان اینکه دولت ها نباید بیش از درآمد خود هزینه کنند گفت: اگر کسی بیش از درآمدش هزینه کند به زندان می افتد و زندان دولت این است که اعتبارش از بین می رود.

لذا من وقایع و فشارهای بیرونی را ناشی از اعمال دولت ها می دانم که وقتی دشمنان می بینند که دولت تضعیف شده است به ملت فشار وارد می کنند.

این دو سه سال اخیر جنگ عمومی حقوق های نجومی بود و کسانی که قدرت سیاسی را برای امتیازطلبی مصرف می کنند سرنوشتشان همین است و موضوع پیچیده ای نیست.


کلید واژه ها: اجتماعی - پدیده - شبکه های اجتماعی - مبارزه - اصلاح طلبان - دولت - درگیر - اصولگرایان - هایی - موبایل - مردم - انتخابات - سیاسی - شبکه - اصلاح - انرژی - قاچاق - احساس - غرضی - مسئولان - روحانی - دیوار - همراه - زندگی - پیام - صورت - تلفن - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
«سبزی با طعم فاضلاب» در یکی از روستاهای کهگیلویه!

رییس شورای اسلامی استان تهران: شوراها قدرت خود را باور داشته باشند/ آموزش شوراها در اولویت قرار گیرد

حجت الاسلام علوی: تابع نظر رهبری هستم

شوراها قدرت خود را باور داشته باشند/ آموزش شوراها در اولویت قرار گیرد

FATF تصویب خواهد شد/ دفتر رهبری تصویب لایحه را به مجلس واگذار کرده است/ رابطه رییس جمهور با اصلاح طلبان مطلوب نیست

خروج ایران از سوریه در دستور کار مذاکرات ترامپ-پوتین است؟

فرصت 6ماهه مجلس به دولت برای برخورد با ایرلاین های متخلف/ ایرلاین های دارای بیشترین تاخیر باید محدود شوند

رهبر معظم انقلاب :سیاست شیطانی آمریکا درباره فلسطین هرگز محقق نخواهد شد/ ملت ایران بعد از انقلاب معنای جدیدی از حج را درک کرد

از عقابی تا رومی؛ شکل بینی در مورد شخصیت شما چه می گوید؟

گام دیگر دولت برای مبارزه با فساد

پدر شهیدان «گلابچی» به فرزندان شهیدش پیوست

موافقت با افزایش 20 درصدی کرایه حمل تانکر های سوخت

تحت تاثیر رهبری ایران در مقابله با تحریم ها قرار گرفتیم/ضرر 10 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا به دلیل قطع صادرات به ایران

واکنش العبادی به اعتراضات ملت عراق

برگزاری نشست «خروج آمریکا از برجام و گزینه های روی میز ایران» با حضور خرم و متقی

کشته شدن 12 غیرنظامی در حمله مسلحانه در مالی

گسترش روابط با لبنان و حل سیاسی بحران های منطقه ای اولویت نخست ایران است

رایزنی جابری انصاری با نبیه بری

استان تهران نابرخوردار از بسیاری از شاخص های توسعه پایدار است

دستگیری یک گروه داعشی در ایران

لزوم رسیدگی به خواسته های مشروع مردم عراق

برگزاری هفتمین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ تصویب برنامه 2 کمیته فرهنگی آموزشی و اطلاع رسانی و مستندسازی

نگاهی به مدل و استراتژی کسب وکار غول تجارت الکترونیک دنیا

واکنش نماینده مجلس به ماجرای آبشار مارگون

ممنوعیت سیگار کشیدن در دانشگاه تهران از سال جدید تحصیلی

بنیه نظامی کشور برای از بین بردن خیال خام دشمن تقویت شود

مطالبه حقوق خانواده های شهدای منا به کجا رسید؟

حاشیه دیدار دوستانه استقلال +عکس

آمریکا در مرز عراق و سوریه به دنبال چیست؟

سوریه، بحرین، فلسطین، یمن و افغانستان داشته باشند و هرگز رنگ استقلال و خودکفایی را نبینند

دستیار ارشد ظریف با وزیر خارجه لبنان دیدار کرد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از اختلاس میلیاردی در شهرداری پرند خبر داد

نشست هم اندیشی نمایندگان وفعالان تجاری خارجی مقیم ایران

جهانگیری: شرایط خطیری پیش روی کشور قرار دارد /نمی خواهیم چشم هایمان را بر واقعیت ببندیم

نشست هم اندیشی نمایندگان خارجی مقیم ایران

چهار سیلو و انبار دولتی واگذار می شود

کاهش 6 درجه ای دما در سواحل خزر

خطیب مسجد هرات: جهاد علیه رسانه های افغانستان فرض است

جهانگیری: ایران، حبس شدنی نیست

آیا سرور تلگرام در مرکز مخابراتی امام خمینی تهران است؟

تصاویر/ محفل انس با قرآن کریم در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام قروه

ظریف: ایران مطمئن ترین بازار برای حضور شرکای خارجی است

پیش نویس لایحه شفافیت منتشر شد

بخشش 4 اعدامی پای چوبه دار

وزن دلار ایرانی ها

مقاومت هوشمندانه در برابر تحریم ها را آغاز خواهیم کرد

یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی نقشه راه

سفر خطرناک مهاجر خارجی برای ورود به ایران

دیدار جابری انصاری با رییس مجلس لبنان

الگوی اسلامی – اسلامی پیشرفت تبدیل به سند بالادستی خواهد شد

هدیه پوتین به کیتارویچ در کرملین+عکس

12 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان تخصیص یافته است

دانلود آهنگ جدید بابک مافی بنام دیوانه جان

بیوگرافی ایدا لاولیس، اولین برنامه نویس تاریخ

جهانگیری: به زودی شاهد مانورهای مختلف تفاهم در داخل خواهیم بود

تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی/ بسته های ضدتحریم بازبینی شد

آذری جهرمی: رویکرد مهندس فتاح برای حل مشکلات محرومین مثال زدنی است

ظریف از شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری خبر داد

اختلاس میلیاردی در شهرداری پرند

وزیر اطلاعات در جمع مردم زنجان

نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران و سفرای خارجی

دونالد ترامپ برنده جایزه منفورترین چهره جهان برای دومین بار/ تجلیل از فعالان جبهه مقاومت

رایزنی جابری انصاری با نبیه بری

زندگی ما در ظاهر و محتوا ایرانی – اسلامی باشد

تعلیم و تربیت دانش آموزان، نیازمند تحول اساسی است

بازرسی از دستگاه های اجرایی، ادامه خواهد داشت

واکنش امام جمعه تبریز به بخشنامه وزیر آموزش و پرورش

کشف حجاب علنی در کوچه ها و خیابان ها/ دهن کجی به ارزش ها در ملاءعام

توقف کشت نیشکر برای زنده ماندن نخلستان ها

اندیشمندان روابط عمومی و ارتباطات: دکتر نطقی پدر روابط عمومی

اختتامیه ششمین جایزه بین المللی باروت خیس

اهدای جایزه باروت خیس به دونالد ترامپ

ایران همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است

دستگیری یک گروه داعشی در ایران

وحید مرادی زنگ هشدار مهم برای مسئولان

اختتامیه جایزه بین المللی باروت خیس

تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی

گفت و گو با پدر داماد رییس جمهور: ای کاش آقای روحانی رییس جمهور نمی شد!

پیشتازی بافق در استفاده از ظرفیت های قانون بودجه

متناسب با نوع تهدیدات نیرو های مسلح را پشتیبانی خواهیم کرد

تاثیر دعا و توسل در سرنوشت انسان

ایران همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است

محافظت از وطن و خدمت به آن از اصول اسلام است/ تروریسم با اسلام و انسانیت ارتباطی ندارد

طب ایرانی؛ پلی میان ایران و کشورهای فعال در عرصه طب غیرغربی

ششمین جایزه بین المللی باروت خیس به ترامپ رسید

تاکید اتحادیه اروپا و چین بر اجرای کامل برجام

آب به نخیلات آبادان رسید/ توقف کشت نیشکر برای زنده ماندن نخلستان ها

دانلود آهنگ جدید افشین آذری بنام دلبری

بیمارستان امام خمینی رتبه هشتم تحقیقات کشور را کسب کرد

وزیر اطلاعات خبر داد دستگیری یک گروه داعشی در ایران

جهانگیری: اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است/ بخش خصوصی همانند دوران دفاع مقدس پشتیبان دولت در شرایط تحریم باشد

ناامیدت می کنیم / این رقص کجا و آن رقص کجا ؟ + عکس ها

منفورترین چهره جهان معرفی شد

آب به نخیلات آبادان رسید/ توقف کشت نیشکر برای زنده ماندن نخلستان ها

سفیر انگلستان: بخش خصوصی انتظار اقدام عملی در گسترش روابط اقتصادی دارد

اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی «باروت خیس»

کدام نقشه راه

هدف از فشارها اعمال سلطه بر ایران و لبنان است

گشت های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس تغییر خاصی نکرده/ آمریکایی ها حساب کار دستشان آمده است

شاید نشود دزدی ابر ها را ثابت یا رد کرد، اما نبودن سرور در طبقه نهم ساختمان امام را می شود ثابت کرد؛ خبرنگاران ساعت 14 امروز برای بازدید از طبقه نهم ساختمان زیرساخت دعوت هستند / در بحث نسخه های غیررسمی تلگرام، مرکز ملی فضای مجازی تصمیم گرفته، این نسخه ها در دوران گذار بمانند تا توانمن

مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند/ شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود

مدیران روحانی به دولت وفادار نیستند/ اصلاح طلبان نمی توانند دولت را نگه دارند و اصولگرایان نمی توانند ملت را نگه دارند/ شبکه های اجتماعی از پدیده هایی هستند که حاکمیت با آن درگیر می شود