مطالب مرتبط:
انگ جاسوسی اقدامی برای زدن دولت و ناامید کردن نخبگان به بازگشت است
رییس جمهور در جلسه توسعه و برگزیدگان استان آذربایجان شرقی: تمام موفقیت های دولت یازدهم به دلیل امید و اعتماد مردم بود/ طرح جدید ارزی دولت مورد حمایت تمام ارکان و قوای سه گانه است
نتیجه بازی لیورپول آ اس رم/امید رم به بازگشت دوباره
حمله آمریکا به سوریه،اقدامی انفعالی بود/استفاده از نیروی عربی در سوریه یک پیشنهاد سعودی است
کندن از دلار اقدامی قابل دفاع است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 ساعت 09:252018-04-25سياسي

انگ جاسوسی، اقدامی برای زدن دولت و نا امید کردن نخبگان از بازگشت است


معاون سابق آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با روزنامه ایران گفت رفتن او به خارج از کشور از ترس نبود، بلکه به خاطر فشاربرخی از مخالفان بود که به او اجازه کار ندادند.

- هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست انگ جاسوسی، اقدامی برای زدن دولت و نا امید کردن نخبگان از بازگشت است معاون سابق آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با روزنامه ایران گفت رفتن او به خارج از کشور از ترس نبود، بلکه به خاطر فشاربرخی از مخالفان بود که به او اجازه کار ندادند.

کاوه مدنی درباره علت بازگشتش به ایران گفت: من ازهمان ابتدا با عشق و برای کمک به کشورم بازگشتم، از آقای کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست هم تشکر می کنم که در این حوزه یک پنجره جدید برای کشور باز کردند.

همچنین از دکتر ستاری که با باز کردن این فضا، زمینه جذب نخبگان را فراهم کردند تا دانش، انرژی و خون جدیدی به مدیریت کشور تزریق شود سپاسگزارم اما برخی زیادی دلواپس هستند و برهمین اساس این حلقه خودی را آنقدر تنگ می کنند که در نهایت خودشان هم از آن خارج می شوند.

کاوه مدنی با بیان این که طی 7 ماهی که در ایران بودم، فشارهای زیادی را تحمل کردم، افزود: من در این مدت هرگونه تخریب و فشاری را تحمل کردم، اما اهانت و تحقیر خانواده ام را به هیچ وجه نمی توانم تحمل کنم.

او درباره اتهام دو تابعیتی بودنش هم گفت: 14 سال خارج از ایران و در کشورهای مختلف از اروپا گرفته تا امریکای شمالی کار و زندگی کردم، اما هرگز تابعیت هیچ یک از این کشورها را نگرفتم.

این موضوع را بارها در مصاحبه هایم و حتی توییترم اعلام کردم.

اما متأسفانه برخی، علاقه ندارند بخوانند یا بشنوند، حتی در بعضی مواقع، مواردی را به من نسبت می دهند که دقیقاً خلاف گفته ها، مصاحبه ها و نوشته های من است.

جالب است امروز همان ها درباره مشکلات و بحران های زیست محیطی حرف می زنند و کاسه داغ تر از آش شده اند.

اینها همان هایی هستند که نتیجه سال ها تحقیقات و پژوهش های حرفه ای من درباره آب را ندیده و نشنیده گرفتند، اما حالا می گویند کاوه مدنی که (در زمان ساخت خیلی از این سدها و انتقال آب، یک بچه کوچک بوده) در این حوزه مسئولیت داشته و همه این کارها را او انجام داده است!مدنی گفت: من به آنها توصیه می کنم به جای اتهام و تخریب، به مقالات و اخبار رسانه ها مراجعه کنند تا ببینند که از چه زمانی درباره همه این مسائل هشدار داده بودم و آنها نادیده گرفتند!مدنی درباره ماجرای استعفایش هم گفت: افرادی که عکس های خصوصی و قدیمی من را در شرایط خاص و بدون مجوز قضایی منتشر کردند، به اعتقاد من، افراد چندان معتقد و با وجدانی نیستند.

در چنین شرایطی، کار کردن خود را به صلاح نمی دانم و ترجیح می دهم از خودم بگذرم، در این 7 ماه، همه تلاشم را کردم تا برای دوستان جا بیندازم که من عاشق کشورم هستم و صلاح، پیشرفت و آبادانی را می خواهم.

اما نمی توانم توهین و تحقیر خانواده ام را بپذیرم.

اصولاً در چنین فضایی چگونه می توانم ممنوع الخروج کردن همسرم را بدون هیچ قانون و دلیلی قبول کنم.

مدنی کار خود در پردیسان را آموزش، کمک به یادگیری مردم و ایجاد حساسیت در مسائل محیط زیستی، بدون کوچکترین منابع مالی و تنها بر پایه حس همدلی دانست و گفت: تیم کاری خوبی هم داشتیم.

الان هم کاری که در ایران انجام می دادم را در خارج از کشور می توانم انجام دهم.

براین اساس اصلاً نمی پذیرم کسی بگوید در سیکل اداری ایران نمی توان کاری انجام داد.

اتفاقاً معاونت من، یکی از معاونت هایی بود که در حوزه اداری و گردش کار بسیار موفق ظاهر شد.

اما این افراد فکر می کنند، اگر کسی دانشگاهی است نمی داند چگونه بودجه بنویسد یا نامه نگاری کند! درحالیکه این تصور افرادی است که دنیا را ندیده و نمی دانند که افراد دانشگاهی در خارج از کشور علاوه بر خواندن کتاب و مقاله مهارت های دیگری هم دارند.

او در پاسخ به کسانی که می گویند مدنی به خاطر ترس اش از کشور خارج شد، گفت: به هیچ وجه این چنین نبوده و این بهانه را هم نمی پذیرم که کشوری من را دعوت کند، بعد مورد توهین قرار بگیرم و اجازه تحقیق و پژوهش نداشته باشم.

مدنی درباره اتهام جاسوسی هم گفت: در نوروز برای مأموریت به چهار کشور سفر کردم.

به همین دلیل پیش از رفتنم همه کارهایم را تا آخرین ساعت کاری انجام دادم، نامه هایم را خواندم و حتی برخی از آنها را هم ارجاع دادم و در این مدت هیچ کار خلافی مرتکب نشدم.

بنابراین درباره اتهام مجرم بودن و جاسوسی هم باید بگویم که در هیچ موردی هرگز تفهیم اتهام نشده ام.

هیچ قراری برای بنده صادر نشده و با احترام و به میل خودم از کشور خارج شدم، اما متأسفانه کسانی مدعی هستند که من تخلف کردم.

باید طبق قانون عمل کنند.

او به اتهام زنی برخی از نمایندگان مجلس هم اشاره کرد و دراین باره این طور توضیح داد: برای برخی از این افراد متأسفم! آنها نمایندگان مردم و با رأی مردم به مجلس وارد شده اند تا قانون وضع کرده و به اجرای آن کمک کنند، اما متأسفانه برخی هایشان خلاف قانون عمل کردند و به راحتی به افراد توهین و افترا و انگ جاسوسی می زنند.

مثلاً یکی از این نمایندگان مدعی شده بود، که برای مدنی حداقل دو تابعیت ثبت شده و او به برخی کشورهای ممنوعه هم سفر کرده و با اسراییل ارتباط داشته است! اما من می پرسم که این ادعاها از کجا پیدا شده و بر اساس چه سندی گفته می شود؟!او درباره پیامد انگ و افترا به افراد از جمله تحصیل کردگان در خارج گفت: دود این رفتارها به چشم کشور می رود، امیدوارم این نمایندگان هرچه سریعتر از دولت، مسئولین ذیربط و خانواده ام عذرخواهی کنند تا ثابت شود نمایندگان ذی صلاح هستند.

به هرحال خطا رخ می دهد، اما اعتراف به خطا، شهامت و صداقت می خواهد که امیدوارم در آنها پیدا شود.

البته باید از نمایندگان و مسئولانی که به دنبال احقاق حق بوده و شفاف سازی کردند، تشکر کنم.

مدنی به مستند صحبت کردن هم اشاره ای کرد و گفت: اگر مصاحبه های روزهای اول من را بخوانید، متوجه می شوید یکی از دغدغه های اساسی من همین مستند صحبت کردن است.

من اصرار و آرزو داشتم زمانی که از ایران خارج می شوم، مستند صحبت کردن را ترویج داده باشم که متأسفانه این اتفاق نیفتاد و خودم قربانی این داستان شدم.

باید تأکید کنم که برای چهار قطعه عکس استعفا نداده ام چرا که من گذشته شفافی دارم و برای این رفتار های غیر اخلاقی هم ارزشی قائل نیستم.

او درباره پیامدهای نقض حریم خصوصی افراد هم گفت: مسأله، عکس های خصوصی من نیست، مشکل نقض حریم خصوصی، قانون شکنی و حرمت شکنی آشکار است، آنهم برای فردی که زحمت کشیده است.

اگر نمی خواهند ما کاری انجام دهیم، حداقل خودشان مسئولیت کارهایی که در حوزه آب و محیط زیست انجام داده اند را بپذیرند تا کشور شرایط بدتر از این را تجربه نکند، یا حداقل تلاش کنند تا وضعیت کشور خراب نشود.

قبل از این که به ما اتهام بزنند، مطالعه کنند و بیاموزند، چراکه ما دلسوز این کشور هستیم و دانش و علم مان را در اختیار آنها قرار دادیم.

** از کسی کینه ندارممدنی درباره هجمه های هماهنگ علیه او در فضای مجازی گفت: فکرمی کنم برخی ها پول و دستمزد می گیرند و شاید برای تأمین زندگی و معیشت این کار را انجام می دهند و دستشان تنگ است.

من این افراد را می بخشم، ولی امیدوارم روزی چشم شان را باز کنند و بدانند این رفتارها و تخریب ها چه بر سر کشور می آورد.

او به برخی از نمایندگان که می گویند کاوه مدنی اگر تابعیت ندارد چطور در کشور دیگر کار می کند اشاره کرد و گفت: از مسئولان وزارت امورخارجه می خواهم درباره ویزای کار برای آنها توضیحاتی ارائه کند تا در جریان قرار بگیرند که حتماً نباید تبعه آن کشور باشید.

او درباره استخدام در حوزه دانشگاه هم گفت: آنچه تعیین کننده است صلاحیت است و هر کسی با هر ملیتی می تواند در دانشگاه ها جذب و استخدام شود برای همین من نه امریکایی بودم نه سوئدی بودم و نه انگلیسی.

در حالی که در همه این کشورها موقعیت داشتم و کار کردم.

این دانشمند جهانی درباره بازگشت به انگلستان هم گفت: در حال حاضر نمی توانم انگلستان بروم چون ویزای کار من باطل شده و قانون کار انگلستان اجازه نمی دهد تا یک سال از زمان باطل شدن ویزا بگذرد.

ویزای مجدد بگیرم ولی مطمئنم هر جای دنیا که دلم بخواهد می توانم بروم و کار کنم چون درس خوانده ام و سابقه دارم، همه جا می توانم دنبال علایق ام باشم و برای کشورم از راه دور تلاش کنم.

امیدوارم دوستانی که این حرکات را کردند یک روز بفهمند چه کار کرده اند! او درباره جنبه مثبت ماجرا هم گفت: حداقل اثر آمدنم به کشور این بود که 7 ماه کار کردم.

امیدوارم افراد بعد از من طولانی تر بتوانند کار کنند.

ما در بخش خصوصی شاهد بازگشت سرمایه های علمی هستیم، امیدوارم در بخش دولتی هم اتفاق خوبی بیفتد.

** گاهی اوقات سکوت بهترین جواب استاو درباره برخی بدرفتاری ها هشدار داد و گفت: نمی شود کسی را دعوت کنی اما دست و پایش را ببندید تا حرکت نکنند.

اگر قرار بود بنده حرکت نکنم و مثل بعضی از مدیران قبلی یا حال حاضر باشند لزومی به حضورم نیست.

حس کردم اگر جای دیگری زندگی و کار کنم از راه دور می توانم مفید باشم.

او در پاسخ به این سؤال که چرا درباره عکس هایی که به نام مالزی و در زمان تصدی معاونت منتشر شد شفاف سازی نمی کنید هم گفت: گاهی اوقات سکوت بهترین جواب است.

وقتی کسانی پول می گیرند که نفهمند و نشنوند و نبینند صحبت کردن با آنها بیهوده است.

او درباره زمان خروجش از کشور هم گفت: برخی از خبرگزاری های کشور در این یکی دو روز گذشته انواع و اقسام حرف های عجیب و تیترهای غریب را زدند.

یکی از خبرگزاری ها نوشته بود، مدنی اوایل اسفند از کشور خارج شده است.

اگر به صفحه اینستاگرام و تلگرام من مراجعه می کردند می دیدند که من در آن دوره چند رویداد و ایده را درباره زباله در ایران اجرا کردم.

مدنی درباره پیامد انتشار اخبار غیر مستند هم گفت: برخی از خبرگزاری ها مسئولیتی نمی پذیرند و می توانند هر چیزی را چاپ کنند و انواع و اقسام تهمت ها را بزنند و پیگیری قانونی وجود نداشته باشد.

در نهایت هم برای بی گناه پرونده سازی می شود.

طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامی، هر کس به هر وسیله ای، به کسی امری را صریحاً نسبت دهد که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می شود و نتواند صحت آن را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا (74) ضربه شلاق،حسب مورد محکوم خواهد شد.

او بحث را به سمت مانع تراشی برخی از محیط زیستی ها برد و گفت: امیدوارم کسانی که بهتر از من هستند در سازمان محیط زیست کار کنند و کسانی که دنبال مانع تراشی برای من بودند و گزینه های خوبی زیر میز و روی میز دارند گزینه هایشان را پیشنهاد بدهند.

او نسبت به پیامدهای اتهام جاسوسی زدن به افراد دانشگاهی هم هشدار داد: این بزرگترین جنایت در حق جامعه علمی کشور است و تبعات بسیار دارد.

او خواستار ورود مسئولان ارشد نظام در این زمینه شد و هشدار داد این رویه بسیار خطرناکی است: این توهم است که فکر می کنند اطلاعاتی از کشور خارج می شود.

من در خارج از کشور به خیلی از داده ها درباره آب از طریق ماهواره ها دسترسی داشتم که در ایران نداشتم بنابراین گفتن این که اطلاعات محرمانه را جمع می کرد گزافه گویی بیش نیست.

کسانی که این حرف ها را می زنند آشنایی با شرح وظایف معاونت آموزش و پژوهش، علم آب و مشکلات و مسائل در این زمینه ندارند این حرکات و رفتارهای خطرناکی است.

او درباره آمدنش به ایران گفت: از آمدن به ایران پشیمان نیستم، خوشحالم کاری کردم و امیدوارم باز هم جا برای جوانان ایران باشد.

شعارم امید بوده و از خودمان شروع کنیم و با ایجاد ناامیدی بسیار مخالفم هر گونه ناامیدی در تغییر را می بندد و محیط زیست را نابود می کند.

برنده جایزه جهانی درباره برخی محیط زیستی ها هم گفت: کسانی که امروز بر سر جنازه من گریه می کنند و کاوه کاوه می گویند و مرتب صحبت می کنند، خودشان زمانی که سر کار بودم بسیار تلاش کردند که موفق نشوم.

نان به روز خور بودن را نمی پسندم و این طرفداری ها به دلم نمی نشیند.

** ملاک ایرانی بودن لزوم داشتن پاسپورت ایرانی نیستدانشمند برجسته جوان در علوم زمین (2016) درباره اعتماد به نسل جوان و متخصص خارج از کشور هم گفت: نسل اول انقلاب اکثراً کسانی بودند که از خارج به کشور آمدند.

تحصیلکرده های امریکا در دولت اول روحانی بیشتر از دولت اوباما بودند.

ایرانی های بسیار زیادی را دیدم که به خاطر شرایط سخت زندگی در خارج مجبورند پاسپورت دومی داشته باشند اما دلشان بیشتر از کسانی که در داخل کشور هستند برای ایران می سوزد.

ملاک ایرانی بودن لزوم داشتن پاسپورت ایرانی نیست.

او هجمه ها به خود در فضای مجازی را هماهنگ شده دانست و گفت: نمی دانم چطوری از روی عکس های من فهمیدند که جاسوس هستم.

این فعالیت های تشکیلاتی برای زدن دولت و ناامیدکردن نخبه ها برای بازگشت است.

اگر من در دوران کارم که چه در زمان کار اداری و چه در حوزه بین الملل کار خلافی انجام داده ام یا پروتکلی را نقض کردم، خوشحال می شوم محاکمه شوم.

اما فکر می کنم کسانی که گذشته و عکس خصوصی من را منتشر می کنند باید آنها محاکمه شوند.

هیچ بعید نمی دانم اطلاعات دیگری که دارند را استفاده کنند.

چند روز است که تهدید کردند عکس های جذاب و بهتری از من منتشر می کنند اگر کسی از دیدن این عکس ها لذت می برد خوشحال می شوم منتشر کنند اما لطفاً تاریخ دقیق آنها را با کسانی که عکس ها را در اختیار دارند چک کنند یا از خودم بپرسند.

کاوه مدنی در نهایت باز هم نقبی به شعر هوشنگ ابتهاج زد و خطاب به کسانی به او حمله کرده بودند گفت: دوستان گوش کنید
کلید واژه ها: سازمان حفاظت محیط زیست - حفاظت محیط زیست - کشور - محیط زیست - روزنامه ایران - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - ایران - مدنی - نخبگان - محیط - زیست - روزنامه - مخالفان - مصاحبه - اطلاع رسانی - تخریب - آموزش - معاون - دولت - امید - جدید - خانواده - مدیریت - دلواپس - مقالات - انتقال - مشکلات - بحران - رسانه - ستاری

آخرین اخبار سرویس:
رییس جمهوری که عاشق سریال های ترکیه ای شده است/ عکس

پوشش خانم بازیگر در یک مراسم مجلل/عکس

6 وزیر و 2 نماینده خواستار رفع فیلتر توییتر شدند

یحیی حاجی، دکتر محمد رضا رجب نژاد، دکتر حمید رضا خدامی ویشته، دکتر مهدی مصری، اسلام آقاپور، مهدی ‏سالاری، جعفر انیسی ‎ ‎بررسی مدیریت استرس بر سلامت عمومی و سبک زندگی دانشجویان

سخن امام علی(ع) درباره نرم خویی و ملایمت پرهیزکاران

چهار درس سیاست خارجی از نظر محسن رضایی

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | سه شنبه 1 خرداد 97

کسی که تا دیروز در مرکز جاسوسی بوده وزیر خارجه شده است/ شما چه کاره هستی که درباره ایران تصمیم می گیری؟

ابوالحسن غفاری رهیافتی به روش شناسی آقاعلی مدرس

حجت الاسلام غلامرضا حسنی امام جمعه سابق ارومیه درگذشت

سلفی نورانی خانم بازیگر بی حاشیه/عکس

سیدرضا مؤدب، میثم خبازیان بررسی فرهنگی - تاریخی کاربرد انجیل در قرآن

شیخ حسنی امام جمعه سابق ارومیه دارفانی را وداع گفت

اوقات شرعی یکم خرداد شیراز

اگر مردی به زن خود توهین کرد حبس نشود، هدیه بدهد!

نامه 6 وزیر و 2 نماینده به دادستان درباره رفع فیلتر توییتر

خوشبخت کسی است که از شب و روز ماه رمضان استفاده کند

"ساخت ایران" برچسبی برای حمایت از کارگر چینی!

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان + فیلم

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور

سید فرخ مصطفوی برآورد تاثیر علّی در علوم اجتماعی با استفاده از روش همتاسازی

دکتر محمدرضا نورمحمدی، اسلام آقاپور‎ ‎ نقش عدالت در سلامت روان جامعه از منظر آیات و روایات

نعمتی: اروپا مانند آمریکا قابل اعتماد نیست

سیمین افشار، صمد عدلی پور، سیداحمد میرمحمدتبار تحلیل رابطه رسانه های تحت نظارت و بدون نظارت با مدیریت بدن در بین زنان

نصرت نیل ساز، صدیقه ملک لو جریان شناسی تفاسیر فریقین نسبت به آیه 124 سوره بقره در مساله امامت

مهدی کریمی تبیین حکمی از نصوص دینی در خداشناسی حکیم طهران

استایل جدید "نفیسه روشن" /عکس

روسیه: به رسمیت نشناختن نتیجه انتخابات ونزوئلا خطرناک است

طرح تربیت "پرستار بیمارستانی" لغو نمی شود

5خرداد زمان آغاز نام نویسی امتحانات حوزه علمیه

آقایان متاهل به این افطاری ها نروند!/ عکس

بعیدی نژاد: ایران سیاست جدید آمریکا درباره برجام را مردود می داند

آغاز عملیات نصب تجهیزات آمونیاک پتروشیمی مسجدسلیمان

اهمیت توسل و دعا در ماه مبارک رمضان در کلام بهجت عارفان

شرایط دشوار برای روزه داران روهینگیا

ارجاع سوال از رییس جمهور به هیئت رییسه

ضرغام فتحی، محمدامین کنعانی، حسن چاوشیان تحلیل رفتارهای زیست محیطی با تأکید برسبک زندگی

عبادت جالب دختران هندی

موجود دریایی ترسناک در مکزیک

اعضای جدید هیئت رییسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند

ورود کمیسیون اصل 90 مجلس به موضوع "دوتابعیتی ها"

ماه رمضان فرصت عفو و بخشش و تولد مجدد در حوزه معنویت است

چه کسانی شرکای کارنامه شکست روحانی محسوب خواهند شد؟ /خبر خوب تعطیلی کهریزک و انتظار از قوه قضاییه/سناریو های غیبت چهار هفته ای بن سلمان

زندگینامه سیدحسن مسقطی از عالمان دینی

مرتضی پویان واکاوی برهان صدیقین آقاعلی حکیم و تحقیق و بررسی آن

خودروسازان اروپایی 5 تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

عکس دیده نشده از "ماهور الوند"

هدف دشمن نا امیدی مردم است

سعید اوحدی در گفت وگوی تفصیلی با فارس: استکبار می خواهد 40 سالگی انقلاب را سال مشکلات نشان دهد/ 7 درصد بودجه ما صرف فرهنگ می شود

خوراندن گوشت خوک و مشروبات الکلی به زندانیان مسلمان در چین

جشن تولد «بهنوش بختیاری» در استکهلم سوئد

نگاهی به مشکلات جدی نمایشگاه کتاب

تصاویر/ مراسم روز جهانی زنبور عسل

برجام مرده است و اروپایی ها مشغول مرده خوری هستند/ FATF با وجود برجام لازم به امضا نبود

خودروسازان اروپایی 5 تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

اعضای جدید هیئت رییسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند

فقط یه «الله اکبر» احتیاج بود تا دشمن فرار کنه

"معاون اول رییس جمهوری افغانستان" به زودی به کابل باز می گردد

دانلود آهنگ جدید پویا بیاتی بنام نازک دل حساس

مراسم بزرگداشت پیوند اعضاء (جشن نفس)

رمزگشایی از رتبه پایین ایران در شاخص های جهانی کسب و کار/ راهکارهای اصلاحی بررسی می شود

نشانه های پرهیزکاران در کلام امام علی(ع)

قاچاق انسان در انگلیس در مقیاس صنعتی با هدف فحشا

عمار حکیم: دور هیچ کاندیدایی خط قرمز نمی کشیم

اولین واکنش به شایعه تصادف علی دایی

اختلاس کلان و شبکه ای در شهرداری بوشهر

دبیر ستاد حقوق بشر: برجام مرده است و اروپایی ها مشغول مرده خوری هستند/ FATF با وجود برجام لازم به امضا نبود

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

عاشقی یکبار مصرف نیست!

ترفندهایی برای کنار آمدن با ترس از ازدواج

پاسخ تند ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا

بانوی قمی با 9 فرزند و 30 سال تحصیل و اشتغال + عکس ها

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه 1 خرداد 97

واشنگتن پدر داعش و القاعده است

رادار آتش یاب بشری + عکس

امام خمینی(س): عالِمی که تربیت و تزکیه نشده است خطرش از مغول بالاتر است

مردم عزادار ارومیه بی درنگ به منزل حجت الاسلام حسنی رفتند

آیت الله هاشمی: هیچ مصلحتی بالاتر از حفظ رأی مردم و جلب رضایت آنها برای دوام و پایداری کشور نیست

خدمتی که فیلترینگ تلگرام به تهاجم فرهنگی کرد! + کاریکاتور

مبارزه ما ادامه مبارزه با طرح صهیونیستی آمریکایی در فلسطین است

ای نهایت آرزوی مشتاقان/ شرح دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

قارچ های سمی از نظر حمله بیولوژیکی بررسی می شود/ تشدید نظارت بر آمبولانس های خصوصی

از روزه داران گرامی تا ماهتون عسل

مردم عزادار ارومیه بی درنگ به منزل حجت الاسلام حسنی رفتند

حضور پرشور مردم در منزل مرحوم غلامرضا حسنی

حجت الاسلام غلامرضا حسنی در کنار امام خمینی(س) + تصویر

درخواست توییتری محمدرضا عارف از اعضای فراکسیون امید

آمار وزیرارتباطات یا نمودار معاون دادستان/ آیا گرایش مردم به تلگرام کم شده است؟

حجت الاسلام حسنی در اثر ایست قلبی درگذشت

ایجاد اشتغال مهمترین اولویت بازسازی نفت شهر است

حاکمیت هیچ گاه از سوی هنرمندان ضربه نخورده است

چه طور در ایام امتحانات زنده بمانیم؟

دلیل بی حوصلگی زنان بالای 50 سال و تمایل شوهرشان به ازدواج مجدد چیست؟

کتاب «ویژگی انسان سیاسی مطلوب در قرآن و نهج البلاغه» منتشر شد

مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟

کلّه ای که پر کاه باشد ظلم می کند، نه کلّه آدمیزاد

حجت الاسلام حسنی در اثر ایست قلبی درگذشت

ثواب افطاری دادن در ماه مبارک رمضان چیست؟

منتجب نیا از حزب اعتمادی ملی رفت؟

نابودی هواپیمایی بدون سرنشن در پایگاه حمیمیم

انگ جاسوسی، اقدامی برای زدن دولت و نا امید کردن نخبگان از بازگشت است

انگ جاسوسی، اقدامی برای زدن دولت و نا امید کردن نخبگان از بازگشت است