مطالب مرتبط:
هدف وزارت علوم در حوزه ورزش دانشگاه ها، توجه به ورزش همگانی است
هدف وزارت علوم در حوزه ورزش دانشگاه ها، توجه به ورزش همگانی است
900 میلیارد ریال از کسری بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تامین شد
900 میلیارد ریال از کسری بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تامین شد
900 میلیارد ریال از کسری بودجه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تامین شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 ساعت 08:152018-04-25دانش

بست نشینی چند روزه یک استاد دانشگاه مقابل وزارت علوم+ پاسخ مسئولان


چند روزی است که یکی از اساتید گروه فیزیک دانشگاه ایلام در اعتراض به عدم تعیین تکلیف تبدیل وضعیت استخدامی خود در مقابل ساختمان مرکزی وزارت علوم تحصن کرده است.

- در اعتراض به عدم تعیین تکلیف تبدیل وضعیت استخدامی صورت گرفت؛ بست نشینی چند روزه یک استاد دانشگاه مقابل وزارت علوم+ پاسخ مسئولان چند روزی است که یکی از اساتید گروه فیزیک دانشگاه ایلام در اعتراض به عدم تعیین تکلیف تبدیل وضعیت استخدامی خود در مقابل ساختمان مرکزی وزارت علوم تحصن کرده است.

در این راستا و پس از پیگیری های ایسنا، مسئولان وزارت علوم با تاکید بر رد صلاحیت عمومی وی در گذشته، از بررسی مجدد و بیطرفانه پرونده وی خبر دادند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایسنا، دکتر محمد نقدی از یک ماه پیش در اعتراض به بلاتکلیفی سه ساله خود برای تبدیل وضعیت از طرح استاد سربازی به قراردادی پیمانی اقدام به تحصن یک نفره در مقابل ساختمان وزارت علوم کرد و خواستار رسیدگی این وزارتخانه به وضعیت قراردادی خود شد.

علاوه بر آن وی شکایت خود در این زمینه را به مدیر کل بازرسی وزارت علوم ارائه کرده و خواستار ورود بیطرفانه هیات مرکزی جذب این وزارتخانه به پرونده خود شده است.

بلاتکلیفی 3 ساله در دانشگاه ایلام دکتر نقدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از مهر 84 به مدت چهار سال و نیم با وضعیت ممتاز علمی تحت عنوان بورس وزارت علوم و از اواخر شهریور 1390 تا هشتم آذر 1394 نیز به عنوان عضو هیات علمی طرح سربازی در دانشگاه ایلام مشغول تدریس شدم.

بطوریکه پس از یک سال فعالیت علمی و حضور بدون حقوق در دانشگاه، مسئولان در سال دوم کلاس های من را حذف و محل کارم را نیز به زور و بدون ابلاغ کتبی گرفتند؛ این اقدام دانشگاه در حالی صورت گرفت که نظر مرکز جذب وزارت علوم این بود که من برای سربازی در دانشگاه ایلام فعالیت کنم که البته با تشکیل کمیته ای در وزارت علوم و همچنین پیگیری هایی که انجام دادم در نهایت با نامه دیگر وزارتخانه، از مهر 1392 مجددا کارم را شروع کردم و دوره سربازی را بدون مشکل به پایان بردم.

وی در خصوص علت شرکت نکردن در فراخوان جذب هیات علمی نیز افزود: من چهار سال و 6 ماه به عنوان بورسیه در دانشگاه ایلام مشغول فعالیت بودم که چهار سال به عنوان بورس داخل و 6 ماه نیز به عنوان فرصت مطالعاتی در دانشگاه حضور داشتم و در قانون هیات عالی جذب صراحتا تاکید شده است که بورسیه ها از شرکت در فراخوان مستثنی هستند و این نیز یک آیین نامه اجرایی است و اگر با این تصور که آیین نامه تغییر نیز کرده باشد در مورد وضعیت من صدق نمی کند چرا که طرح سربازی من در اواخر سال 93 به اتمام رسیده است و دانشگاه پرونده من را بررسی و سامانه هیات جذب وزارت علوم در تیر 95 تبدیل وضعیت من را به عنوان هیات علمی پیمانی ثبت نموده است.

بنابراین شرکت در فراخوان برای من معنی ندارد.

این استاد معترض در ادامه تصریح کرد: من بورسیه دانشگاه ایلام بودم اما به دلیل عدم گذراندن دوره سربازی، ابتدا به عنوان هیات علمی طرح سربازی فعالیت نمودم و بعد از اتمام این طرح، باید قائدتا تعهد بورس من در دانشگاه شروع می شد و دانشگاه نیز موظف به استخدام من به عنوان هیات علمی پیمانی بنده بعد از اتمام طرح سربازی بود.

متاسفانه علارقم حضور و ادامه فعالیت در دانشگاه درخواست من برای تبدیل وضعیت مورد پیگیری قرار نگرفت.

در حالی که قانون هیات عالی جذب تاکید می کند 90 روز پس از تقاضای افراد، دانشگاه موظف است نظر خود را در خصوص در این زمینه اعلام نماید.

در حال حاضر با وجود فعالیت در دانشگاه و ارائه واحد درسی وضعیت من 3 سال است که بلاتکلیف مانده است.

نقدی در ادامه یادآور شد: بطور کلی تقاضای تبدیل وضعیت من از هیات علمی طرح سربازی بورسیه به پیمانی یکسال قبل از اتمام این طرح صورت گرفت و متاسفانه به بهانه طرح سربازی این درخواست من مورد رسیدگی قرار نگرفت بطوریکه اکنون بیش از 26 ماه از پایان دوره طرح سربازیم می گذرد و وضعیت من مشخص نشده درحالی که من در دانشگاه با فعالیت علمی معمول، اتاق، تابلو و عنوان هیات علمی بدون دریافت هیچ وجهی فعالیت داشتم.

استاد گروه فیزیک دانشگاه ایلام یادآور شد: نزدیک دو سال است که به منظور رسیدگی به وضعیتم به وزارت علوم شکایت کرده ام که به جز چندین نامه پاسخ چندانی از سوی مسئولان در رابطه با شکایت خود دریافت نکرده ام و در عمل کار خاصی در این زمینه انجام نشده است.

نقدی همچنین یادآور شد: در پاسخ به نامه معاون جذب وزارت علوم و دبیر هیات اجرایی جذب دانشگاه ایلام که اواخر تیر 1395 بادرخواست تبدیل وضعیت من از طرح سربازی به پیمانی موافقت شده بود این موافقت در سیستم نور رضوی هم ثبت شده است و همینطور در مرداد 1396 در هیات امنای دانشگاه ردیف استخدامی برای من اختصاص یافته است.

اما با این وجود بدون هیچ ابلاغی حقوق من قطع شده و فعالیت من در دانشگاه را با اختلال مواجه کردند.

وی با تاکید بر اینکه درخواست من احقاق حقوق از دست رفته است، گفت: علاوه بر این متوجه شده ام که حتی عنوان تبدیل وضعیت من از طرح سربازی به پیمانی، را تبدیل به بورس به پیمانی کرده اند و حتی رییس دانشگاه در یک نامه اخیر به وزارتخانه نه از بورس، نه از چهار سال هیات علمی بودن و نه از 26 ماه تا آن زمان پس از پایان دوره هیات علمی قبلی من نامی نبرده و من را "دانش آموخته دکتری" ذکر کرده است؛ و این مدت پس از فعالیت دوره سربازی من را حق التدریس نامیده است درحالیکه من نه درخواستی برای حق التدریس نموده ام و نه قراردادی به این عنوان امضا کرده ام؛ علاوه بر اینکه همواره درسهای تخصصی و گرایشی دانشجویان کارشناسی و ارشد که در گروه نوپای فیزیک ایلام دایر است را تدریس نموده ام.

این استاد معترض ادامه داد: اکنون واقعیت این است که پذیرش این همه اجحاف و تخلف برای من سخت است.

در واقع پس از 6.

5 سال بنده که باید اکنون قراراداد رسمی آزمایشی در دانشگاه ایلام بودم، هنوز حتی پرونده پیمانی من به هیات جذب مرکز ارسال نشده است و این اقدامات چیزی بجز انکار تمام سوابق بنده در دانشگاه نیست.

بنابراین هدف از این اعتراض احقاق حقوق و اجرای نص صریح قانون است.

پرونده استاد معترض در مرحله بررسی علمی و عمومی است در ادامه دکتر جعفری مدیر کل بازرسی وزارت علوم در گفت و گو با ایسنا، در خصوص وضعیت استاد معترض دانشگاه ایلام که چند روزی است در مقابل وزارت علوم تحصن کرده است، گفت: دکتر نقدی استاد طرح سربازی دانشگاه ایلام بودند.

بر اساس طرح استاد سربازی بعد از دوره دکتری در قالب این طرح فارغ التحصیلان دکتری می توانند در یک دانشگاهی تدریس کنند، ولی اجرای آن به عنوان تعهد خدمت به سربازی آن فرد محسوب می شود.

با توجه به اینکه دوره سربازی حداقل دو و حداکثر چهار ساله است، این استاد نیز بعد از ثبت نام در طرح سربازی به عنوان استاد سرباز در دانشگاه ایلام مشغول تدریس شد.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس اعلام وزارت علوم اساتیدی که طرح سربازی را گذرانده باشند، به شرطی که در فراخوان جذب هیات علمی شرکت کنند، تقاضای تبدیل وضعیت آن ها از استاد سربازی به پیمانی پذیرفته می شود.

مدیر کل بازرسی وزارت علوم خاطرنشان کرد: درخواست استاد معترض برای تبدیل وضعیت از استاد سربازی به پیمانی در حال حاضر در مرحله بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی قرار دارد و کمیته کارگروه تایید صلاحیت هیات علمی دانشگاه ایلام بررسی های مقدماتی خود را در خصوص او انجام داده است و نتایج آن نیز به وزارت علوم ارسال شده است.

دکتر جعفری خاطرنشان کرد: در حال حاضر، پرونده دکتر نقدی به منظور بررسی تبدیل وضعیت او در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم قرار دارد و البته خود او نیز به دفتر بازرسی وزارت علوم شکایت کرده و در پی این شکایت، بلافاصله با دانشگاه مربوط نامه نگاری کردیم و نتایج نامه نیز از سوی دانشگاه دریافت نموده ایم، اما بطور کلی در حال حاضر این پرونده در حال بررسی و رسیدگی در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارتخانه قرار دارد.

وی تاکید کرد: طبیعتا هر فردی که بخواهد وارد یک مرحله کاری شود، باید سوابق او کاملا مورد بررسی قرار بگیرد و تا قبل از اتمام آن، نباید متقاضی حقی را فراتر از اعلام نتیجه برای خود متصور باشد.

اگرچه معتقد هستم فرآیند بررسی وضعیت او در دانشگاه ایلام در مقایسه با وضعیت معمول بیشتر طول کشیده است، اما به طور کلی دانشگاه در صورت تایید صلاحیت او از مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم مجوز قطعی را برای تبدیل وضعیت این استاد از استاد سربازی به پیمانی را دارد.

به گفته دکتر جعفری، براساس آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی وزارت علوم اگر فردی متقاضی هیات علمی در دانشگاهی باشد، باید نتیجه تقاضای او بعد از شش ماه اعلام شود و دانشگاه نیز فقط می تواند طی این شش ماه به صورت پیمانی مشروط با او قرارداد ببندد و در غیر این صورت باید خاتمه کار او را اعلام نمایند.

بنابراین معتقد هستم فرآیند بررسی وضعیت استاد معترض در دانشگاه ایلام طولانی شده است.

مدیر کل بازرسی وزارت علوم خاطرنشان کرد: دفتر جذب هیات علمی وزارت علوم در دانشگاه ها نمایندگی دارد که این نمایندگی ها، صلاحیت افراد را برای هیات علمی شدن در این دانشگاه در مرحله اولیه بررسی می کنند و در مرحله بعدی نتایج را به هیات جذب مرکزی وزارت علوم اعلام می نمایند و در صورت تایید نهایی صلاحیت علمی و عمومی، دانشگاه می تواند نسبت به جذب آن افراد اقدام کند.

دکتر جعفری یادآور شد: البته تصمیم مرکز جذب هیات علمی دانشگاه ها و حتی مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم در خصوص صلاحیت یا عدم صلاحیت فردی برای هیات علمی شدن در دانشگاه ها قابل اعتراض در مراجع دیگر است، ضمن اینکه روسای دانشگاه ها نمی توانند در خصوص هیات علمی شدن افراد نظر شخصی یا سازمانی خود را اعمال نمایند و اگر هیات جذب دانشگاه نیز در خصوص فردی برای هیات علمی شدن تصمیم بگیرد، رییس دانشگاه نمی تواند با این تصمیم مخالفت کند.

صلاحیت عمومی استاد معترض چندین بار در گذشته رد شده است در این رابطه دکتر رضوان طلب رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم در گفت و گو با ایسنا، در خصوص پرونده تبدیل وضعیت استاد معترض دانشگاه ایلام، گفت: براساس آنچه که در نامه های این استاد به مراجع مختلف گواهی شده است، او در اول مهر سال 84 با حکم بورس اداره کل بورسیه های وزارت علوم به عنوان دانشجوی بورسیه دوره دکتری رشته فیزیک در دانشگاه تربیت مدرس، تحصیل خود را آغاز می کند و از مزایای حقوق ماهیانه برابر با مربی پایه یک برخوردار می شود.

به طوری که در فروردین ماه سال 88 از مزایای بورس تحصیلی در کشور ایتالیا همچون حقوق ماهیانه 930 یورو به همراه هزینه رفت و برگشت بلیط یک میلیون تومانی به عنوان هزینه ضروری استفاده می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: دکتر نقدی بعد از شش سال تحصیل و دریافت مزایای ماهیانه و هزینه تحصیلی، سرانجام در 19 شهریور سال 90 تحصیلات خود را به پایان می رساند و از سوی مدیر کل آموزشی دانشگاه تربیت مدرس به اداره کل بورسیه ها معرفی می شود.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم گفت:در هفتم آبان سال 90، دانشگاه ایلام از سوی وزارت علوم برای استاد معترض این دانشگاه درخواست سهمیه طرح سربازی می کند و سه ماه بعد سهمیه طرح سربازی او به دانشگاه ایلام اعلام می شود تا مقدمات کار ارائه مدارک برای انجام دوره آموزشی و تشکیل پرونده صلاحیتی وی فراهم شود.

به طوری که در 31 فروردین سال 91، کارگروه بررسی صلاحیت عمومی دانشگاه ایلام، عدم تایید صلاحیت عمومی او را برای طرح سربازی اعلام می کند که البته این عدم تایید به هیات مرکزی جذب ارسال می شود تا در کارگروه صلاحیت عمومی مرکز مورد بررسی بیطرفانه قرار بگیرد.

به گفته وی کارگروه بررسی صلاحیت عمومی هیات جذب مرکزی وزارت علوم نیز در تاریخ 27 آبان 91، صلاحیت این استاد را رد می کند و پس از تقاضای تجدیدنظر مجددا گروه در بررسی های خود رای به عدم صلاحیت ایشان می دهد، اما متاسفانه دوره آموزشی سربازی هیات علمی او در پانزدهم مرداد 91 شروع و 26 شهریور همان سال به پایان رسیده بود و او بلافاصله در دانشگاه مشغول به کار شده بودند، لذا مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم براساس حکم هیات مرکزی جذب به دانشگاه ایلام اعلام کرد که با توجه به اینکه او طرح سربازی را می گذراند، اگر مدت کوتاهی تا پایان دوره ضرورت را دارد، طرح سربازی را تمام کند و پس از آن نیز دانشگاه را ترک نماید.

وی ادامه داد: البته نظرات منفی مکرر در مورد این استاد معترض ناشی از عملکرد وی در دانشگاه ایلام پس از اتمام تحصیل در 19 شهریور 90 تا شروع دوره آموزشی طرح سربازی وجود داشت که به صورت همکار حق التدریس در دانشگاه ایلام فعالیت داشته است و دانشگاه ایلام می بایست، حداکثر برای دوره ضرورت به مدت دو سال ایشان را به کار بگیرد و بعد از آن با ارائه کارت پایان خدمت طبق حکم هیات مرکزی او را وادار به ترک دانشگاه کند.

بنابراین اصلا مشخص نیست چرا به این استاد اجازه داده شده است به مدت چهار سال یعنی غیر از آن دوره ضرورت و احتیاط در دانشگاه بماند و مسئولان وقت باید به عنوان متخلف در این ارتباط به هیات انتظامی معرفی شوند.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم یادآور شد: بعد ازاتمام دوره سربازی که ایشان به اشتباه مجموع دوره ضرورت و احتیاط را درنامه خود 3 سال محاسبه کرده است.

این استاد 19 اردیبهشت سال 93 درخواست کرده است که از وضعیت هیات علمی طرح سربازی تبدیل وضعیت به هیات علمی پیمانی شود.

بنابراین جواب این درخواست کاملا روشن است که او حتی برای طرح سربازی تایید نشده است و طبعا برای تبدیل وضعیت به هیچ وجه صلاحیت قانونی وجود ندارد و جواب ایشان نیز صد در صد منفی بوده است.

دکتر رضوان طلب، گفت: استاد معترض دانشگاه ایلام از ردصلاحیت خود در هیات اجرایی جذب و هیات مرکزی جذب در 14 شهریور 93 به دیوان عالی اداری شکایت می کند و رای او در 17 دی همین سال به منظور تجدیدنظر از سوی دیوان صادر می شود و در نهایت رای بدوی را تایید و قرار سقوط شکایت با رای قطعی را صادر می کند.

به گفته وی، مرحله دیگر اقدامات اعتراضی این استاد، استفاده از شیوه های پوپولیستی و شانتاژ و مصاحبه های کذب با نشریات بیگانه، مصاحبه با رسانه های ضدانقلاب بود که از این روش نیز به جایی نرسید.

پس از آن استفاده از حربه مظلوم نمایی ضمن مراجعه به مسئولین مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهارداشت، مسئولین قبلی این مرکز به دلیل حضور او در ستاد انتخابات دکتر روحانی و فعالیت به نفع او، او را مورد بی مهری قرار داده و لذا از رییس این مرکز برای احقاق حق خود کمک خواست تا یک بار دیگر پرونده او از ابتدا تا انتها مورد بررسی بیطرفانه قرار بگیرد.

نتیجه بررسی پرونده استاد معترض به زودی اعلام می شود در ادامه دکتر علی اکبری رییس دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در واکنش به اعتراض یکی اساتید این دانشگاه در مقابل وزارت علوم افزود: دکتر محمد نقدی پس از اخذ بورسیه در سال های 91 الی 94 به عنوان عضو هیأت علمی "طرح سربازی" در دانشگاه ایلام خدمت نموده و با عنایت به رأی هیات عالی جذب وزارت علوم از زمان پایان طرح خدمت سربازی در هشتم آذر 97 هیچ گونه رابطه استخدامی با دانشگاه ایلام نداشته و فقط بعنوان مدرس مدعو جهت تدریس چند واحد درسی با دانشگاه ایلام همکاری نموده، بنابراین عنوان استاد دانشگاه برای او صحیح نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، در اختیار روسای دانشگاه ها نیست، بلکه بر اساس سیر قانونی ابتدا باید گروه آموزشی مربوطه صلاحیت علمی متقاضیان را تأیید و سپس هیأت جذب دانشگاه و مرکز جذب وزارت علوم با این درخواست موافقت کند.

رییس دانشگاه ایلام اضافه کرد: در حال حاضر تقاضای استخدام جدید او به عنوان عضو هیأت علمی در چارچوب فراخوان جذب هیأت علمی همانند سایر متقاضیان در دست اقدام و برسی است و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

چرا که دعاوی دکتر نقدی، در اسفند ماه 1396 به وزارت علوم ارسال شده و موضوع در واحدهای مربوطه در دست بررسی است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزارت علوم - دانشگاه - وزارت - تبدیل وضعیت - علوم - ایلام - مسئولان - استاد دانشگاه - استخدامی - سربازی - اعتراض - ساختمان - هیات علمی - عالی - علمی - بورس - مرکزی - خبرنگار - رد صلاحیت عمومی - فراخوان - نامه - بورسیه - رد صلاحیت - دکتر - آیین - صورت - نقدی - عضو هیات - صلاحیت - شهریور

آخرین اخبار سرویس:
بازداشت استاد دانشگاه اهانت کننده به اهل سنت

سالانه 20 هزار دانشجوی دکتری در ایران فارغ التحصیل می شوند

مهدی قرخلو، مریم موسوی مکان یابی شهرک دانش بنیان در استان تهران

ظرفیت واحد نطنز برای تبدیل به قطب گردشگری

حسین کارشکی، طلیعه سعیدی ، الهه حجازی بررسی وضعیت کمک طلبی پژوهشی در بین دانشجویان

زهرا عبدی نقش مسیحیت در بازگشت فلسفه یونانی به ایران عصر ساسانی

آیا شهردار تهران کامیاب می شود؟

شرایط جدید بازنشستگی اساتید اعلام شد/ حذف برخی تبصره ها

تسهیلات لازم برای تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نظر گرفته می شود

مراسم سوم خرداد در دانشگاه بوعلی+گزارش

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

موافقت شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه ایلام

لزوم ایجاد شاخص های معتبر کمی برای سنجش فعالیت آموزشی اعضای هیات علمی

آغاز مصاحبه آزمون دکتری 97 از 7 خرداد

عضویت امام جمعه شیراز در هیئت امنای حرم شاهچراغ (ع)

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

آخرین فرصت داوطلبان کنکور دکتری برای انتخاب رشته

دانشجویان دکتری95وام ضروری ویژه دریافت می کنند

برنامه ریزی برای افزایش پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه شریف

اعلام آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

اعلام آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته محل داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی

آموزش عالی در هفته ای که گذشت روزهای آرام دانشگاه در ماه رمضان

فتوحی خبر داد برنامه ریزی برای افزایش پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه شریف

دانشگاه ارومیه برای بار سوم طعم تلخ خودکشی را چشید/ خودکشی نافرجام دانشجو پسر دانشگاه ارومیه

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

پیش بینی تسهیلات برای تجهیز آزمایشگاه های علوم پزشکی در بودجه 97

ضرورت اصلاح شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

امشب پایان مهلت انتخاب رشته دکتری

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

جشن بیست سالگی هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

امشب پایان مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد امشب پایان می یابد

آخرین مهلت انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد

آغاز مرحله مصاحبه و سنجش عملی آزمون دکتری از 7 خرداد

تولید آدمک ژله ای هوشمندی که راه می رود

تجاوز وحشیانه به دختر دانشجوی شهرستانی توسط پارسا

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

نگاه علمی به موضوع گردشگری در جامعه تقویت و نهادینه شود

همایش سلامت و زندگی بدون سرطان در شاهرود

7 نانو داروی محققان زنجانی درحال تجاری سازی است

مسابقه اخذ مجوز رشته بین دانشگاه ها مدیریت شود

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی به وزارت علوم منتقل می شود

دانشگاه شریف رتبه 301 جهان را در شاخص استخدام پذیری فارغ التحصیلان کسب کرد

راه اندازی دوره های جدید در پردیس های پولی دانشگاه ها متوقف شد

رایزنی برای افزایش سهمیه جذب هیات علمی در وزارت علوم و بهداشت

دانشجویان هزینه مازاد سنوات تحصیلی را پرداخت کنند

توضیحات دانشگاه شریف پیرامون ماهواره شریف ست

زمان آغاز مرحله دوم کنکور دکتری +جدول هزینه ها

ابلاغیه روحانی درباره مدرک طلاب غیر ایرانی +سند

برگزاری کارگاه تفسیر سوره «نور» در دانشگاه آزاد رشت

هیات الزهراء در دانشگاه صنعتی شریف عامل وحدت و یکپارچگی بوده است

مسافران بی بازگشت

معامله جنجالی کمیته امداد و دانشگاه آزاد/واکنش ترقی به اظهارات قالیباف درباره پیشکسوت های اصولگرا/حسین هدایتی: کی روش به روانشناس احتیاج دارد

سیگنال های اسرار آمیز فضایی

موسسه حافظون محل ارایه منابع کنکور رشته الهیات در نمایشگاه قرآن

عطرافشانی و غبارروبی گلزارهای شهدای لرستان

معامله جنجالی کمیته امداد و دانشگاه آزاد

قدردانی از جانباز مهابادی در سالروز آزاد سازی خرمشهر

برخی قوانین مربوط به پوشش دختران دانشجو مربوط به دهه 60 است

نقش رزمندگان فارس در آزادی خرمشهر

آغاز ساخت قطعه اول آزاد راه سیرجان بندرعباس

آغاز قطعه اول آزاد راه سیرجان بندرعباس

چرا از بعضی آدم ها خوشمان می آید از برخی دیگر نه؟

نتایج انتخابات جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد مشخص شد

در مناطق آزاد چقدر قاچاق می‎‏شود؟

موافقت وزیر علوم با افزایش سنوات تا 10 ترم با تصمیم دانشگاه ها

«شگفتی های علمی در آیات و احادیث» بررسی می شود

دانشگاه آزاد از نظر علمی در بستر دقیقی قرار گرفته است

دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه نسل سوم تبدیل شده است

لزوم مهار فارغ التحصیلان مازاد بر ظرفیت مقطع دکتری

تحصیل حدود 300 دانشجوی خارجی در دانشگاه

آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 4 خرداد است

فردا، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

سهم استان خوزستان از آموزش عالی دولتی کم است

گفتگوی ویژه خبری

رییس خبرگزاری ایرنا کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

اصرار وزارت علوم بر استمرار تنش در دانشگاه ها!

معامله جنجالی کمیته امداد و دانشگاه آزاد

راه اندازی رشته پودمانی تاکسیرانی در کیش

نقش برجسته رزمندگان فارس در آزاد سازی خرمشهر

فردا،آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

برای قبولی در آزمون سردفتری چه بخوانیم؟

امضای تفاهم نامه برای عبور از خشکسالی

6 اختراع محققان دانشگاه سمنان تاییدیه علمی گرفت

آغاز مرحله دوم کنکور دکتری از 7 خرداد

ایجاد 2 گروه آموزشی جدید در دانشگاه تربیت مدرس

اینجا تنها محلی برای خواب نیست

مصوبه صندوق توسعه ملی برای تکمیل فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس

2 گروه آموزشی جدید در دانشگاه تربیت مدرس ایجاد می شود

عارف: شورای عالی انقلاب فرهنگی به فیلترینگ تلگرام ورود نکرده/ چند باری بحث شد؛ موضوع را به شورای عالی فضای مجازی ارجاع دادند

زمان آغاز مرحله دوم کنکور دکتری /جدول هزینه ها

چهارم خردادماه آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری 97 دانشگاه آزاد

عکس/ ورودی زیبای یکی از دانشگاه های لبنان

احمدی در ریاست دانشگاه تربیت مدرس ابقا شد

نبیه بری در ریاست پارلمان لبنان ابقا شد

ترمیم ضایعات غضروف زانو با استفاده از فناوری مهندسی بافت

اجرای برنامه های قرآنی همزمان با ماه رمضان در دانشگاه آزاد اهواز

تمدید مهلت ویرایش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

بست نشینی چند روزه یک استاد دانشگاه مقابل وزارت علوم+ پاسخ مسئولان

بست نشینی چند روزه یک استاد دانشگاه مقابل وزارت علوم+ پاسخ مسئولان