مطالب مرتبط:
تسریع در اجرای برنامه های احیای دریاچه ارومیه از اصلی ترین مطالبات مردم آذربایجان شرقی است
فرمانده انتظامی تهران بزرگ: مبارزه با کالای قاچاق اولویت اصلی پلیس پایتخت است/ پلمب 44 صرافی غیرمجاز و دستگیری 37 دلال ارز
بهبود زندگی درخواست اصلی آذربایجانی ها از روحانی
حاج صفی به ترکیب اصلی المپیاکوس برمی گردد
اولویت اصلی پلیس پایتخت مبارزه با کالای قاچاق است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 ساعت 20:522018-04-24سياسي

تهدید اصلی ملت ما بی عرضگی مسئولین است


اروپاییان درصدد هستند تا برجام را با شرط هایی تمدید کنند؛ این شرط ها تحریم های جدیدی علیه ایران خواهد بود تا آمریکا با تمدید برجام موافقت کند.

- : حسن عباسی، رییس اندیشکده یقین در همایش دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در تالار حکمت دانشگاه گیلان بیان داشت: 22 اردیبهشت امسال یک روز سرنوشت ساز است تا ببینیم آیا برجام تمدید یا متوقف می شود.

عباسی با بیان اینکه اروپاییان درصدد هستند تا برجام را با شرط هایی تمدید کنند، گفت: این شرط ها تحریم های جدیدی علیه ایران خواهد بود تا آمریکا با تمدید برجام موافقت کند.

رییس اندیشکده یقین با تأکید بر اینکه از دیدگاه غرب برای تحقق برجام اولیه، بر جام های بعدی نیز باید به انجام برسند، افزود: در سال 77 که کلینتون، رییس جمهور بود سیاست مهار دوجانبه را در پیش گرفت تا ایران و عراق را مهار کند که این سیاست دو سال به طول انجامید.

وی با بیان اینکه در ماجرای 11 سپتامبر رییس جمهور وقت ایران طرح گفت وگوی تمدن ها را در سازمان ملل ارائه داد، گفت: باوجود تأیید این طرح؛ جنگ تمدن ها آغاز و ایران به عنوان شر شناخته شد.

عباسی با اشاره به اجرای استراتژی هویج و چماق توسط غرب در خاورمیانه بیان کرد: هویج دست اتحادیه اروپا بود و در مورد صدام طی 14 ماه جواب داد، صدام کوتاه آمد و انرژی هسته ای خود را داد اما عراق موردحمله غرب قرار گرفت .

*طرح دکترین شوک و بهت در انتخابات 94 رییس اندیشکده یقین با اشاره به اجرای دکترین شوک و بهت در انتخابات سال 94 تصریح کرد: در این دکترین به هر قهرمانی یک شوک وارد می کنند اما دوره بهت پس از شوک دشمن می تواند ضربه ای به کشور وارد کرده و در چند دقیقه کشور را نابود کند.

وی با اذعان به اینکه طرح انقلاب صورتی در ایران جواب نداد، گفت: پس ازآن دولتی سرکار آمد تا مذاکرات را انجام ندهد و در مقابل آمریکا ایستادگی کند، این موجب افزایش قیمت نفت در دنیا شد؛ چراکه احتمال درگیری نظامی ایران و آمریکا جدی شد.

عباسی با اشاره به اجرای چیکن استراتژی در سال 85 در ایران گفت: این استراتژی جسارت می خواهد اما مشکلاتی دارد؛ آمریکا باور نمی کرد برای این قضیه هزینه بدهد و به سمت این استراتژی برود.

وی با اشاره اجرای استراتژی قورباغه پخته توسو شانون در اتحادیه اروپا مطرح کرد: آن ها معتقدند که باید محیط بین الملل را چنان برای دشمن گرم کنند تا منزوی شود اما این استراتژی نمی تواند طی چند سال برای ایران عمل کند بنابراین به سراغ استراتژی های دیگر برای مقابله با ایران رفتند و به سوی تحریم روی آوردند.

رییس اندیشکده یقین با اشاره به شیوع آنفولانزای نیویورکی برای ایران در سال 86 تصریح کرد: اثر تحریم ها در جامعه ایران این است که مانند آنفولانزا ویروسی در جامعه شیوع پیدا می کند به این معنا که ایرانی ها با یکدیگر اختلاف پیداکرده و در قدم بعدی از ایرانی بودن خود بدشان می آید، نفرت از حکومت اسلامی و خود اسلام از دیگر تبعات تحریم ها بود.

عباسی با تأکید بر اینکه از دیدگاه غرب برای تحقق برجام اولیه، برجام های بعدی نیز باید به انجام برسند، تاکید کرد: در سال 77 که کلینتون رییس جمهور بود، سیاست مهار دوجانبه را در پیش گرفت تا ایران و عراق را مهار کند و این سیاست دو سال به طول انجامید.

وی مطرح کرد: در دیدار اتاق بازرگانی، ظریف اعلام کرد که در مذاکرات هسته ای درباره U_Turn حرفی مطرح نشد ماجرای U_Turn این است که باید از پول بین الملل استفاده کنیم و آمریکا نمی توانست بگوید چرا از پول ما استفاده کردید اما آمریکا این اجازه را نداد و یوترن را در سال 87 ملغی کرد.

عباسی بیان کرد: عملی شدن ماجرای U_Turn ابتدا تأثیر کمی داشت محیط بین الملل را فریز کردند و یک فضای منجمد برای ایران ساختند تا نتواند هیچ حرکتی انجام دهد.

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه ماجرای آژاکس نخستین بار در کودتای 22 مرداد علیه مصدق ایجاد شد، تصریح کرد: در این ماجرا شرایطی پیش می آید تا فرد در شرایطی که پیش می آید خودکشی کند، پروژه آژاکس دو نیز در انتخابات تا چهار ماه ادامه داشت و در مهر 1388 نامش به مدئا تغییر پیدا کرد و گروهی نفوذی شعارهای ساختارشکنانه همچون نه عزه نه لبنان جانم فدای ایران سر دادند.

عباسی اظهار داشت: ماجرای 9 دی استراتژی مدئا را خنثی کرد اصرار داشتند تا با هنجارشکنی کار را به برخوردهای صریح بکشانند و در سال 89 درگیری مستقیم ایران و آمریکا آغاز شد.

وی با اشاره به اجرای ویروس Stuxnet برای مبارزه در فضای سایبری با ایران گفت: حمله مستقیم اتمی نتیجه گسترش این ویروس در نیروگاه نطنز بود.

رییس اندیشکده یقین با اذعان به اینکه هر کشور جنگ پول ایجاد کند می خواهد در کشور شغل ایجاد کند، تصریح کرد: جنگ ارزی در سال 90 در ایران مشکلات جدی ایجاد کرد و سال به سال تشدید شد، دولت جدید در سال 92 سیاست درهای باز را مطرح کرد.

عباسی با اشاره به اینکه نظر رهبر انقلاب اجرای سیاست درهای باز به سمت بیرون است، تاکید کرد: سیاست درهای باز توسط دولت روحانی، سیاست درهای باز به سمت داخل است و آنچه قاسم سلیمانی در حال اجرای آن است منویات رهبر معظم انقلاب درباره سیاست است.

وی با تأکید بر اینکه ایران در سیاست درهای باز به سمت بیرون به خوبی عمل نکرد، افزود: ایران در سوریه شهید داد و شهرهای موصل حلب را آزاد کرد، اما کشورهایی مانند ترکیه و عربستان که خودشان داعش را ساختند شروع به سرمایه گذاری برای بازسازی این شهرها هستند.

عباسی با بیان اینکه ایران سیاست درهای باز به سمت درون را در پیش گرفت، اظهار کرد: این سیاست درستی نیست؛ چراکه دست خارجی ها بیشتر به داخل باز می شود تا جایی که پخت غذای واگن های قطار را به دست اتریشی ها دادند.

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه ما از سر اعتماد بی حساب وکتاب به غرب ضربه خوردیم، گفت: متولی برداشتن تحریم ها در ایران از دشمن پول می گرفت تا تحریم ها برداشته نشود.

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه اگر ترامپ برجام را پاره کند ما هیچ تعهدی نخواهیم داشت، تصریح کرد: برای اینکه چماق آمریکا بر سر ایران فرود نیاید، اروپا تحریم های جدید به ایران اعمال می کند تا برجام مجدداً اجرا شود.

عباسی خاطرنشان کرد: برای تحقق برجام مورد انتظار آمریکا، ایران باید برنامه موشکی، منطقه ای، حقوق بشر و ابدی کردن تعهد 10 ساله را بپذیرد در انتها نیز می خواهند رژیم ایران را تغییر دهند، اما جرج بوش پدر و پسر، اوباما و تمام روسای جمهور آمریکا این خیال خام را در سر پروراندد و به جایی نرسیدند و جمهوری اسلامی 40 ساله شد.

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه آمریکا می خواهد ایران را تجزیه کند، گفت: هر خام اندیشی که گمان کند مذاکره با آمریکا نتیجه بخش خواهد بود به جایی نمی رسد، برای رسیدن به استقلال باید همانند آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ ارزش و آقایی دلار شکسته شود.

وی تصریح کرد: اقتصاد جهان 63 ترلیون و 500 میلیارد بدهی دارد و در آستانه فروپاشی است چراکه بشر با چاپ اسکناس زیاد و پیش خور کردن آن به جای خلق پول، بدهی خلق کرده است .

عباسی با تأکید بر اینکه حیات اقتصادی آمریکا منوط به این است که دلار مبنای اقتصاد جهان باشد، بیان کرد: دولت ها به خاطر سود خودشان زیر بار حذف دلار نمی روند.

رییس اندیشکده یقین با بیان اینکه آمریکا یک زبان بیشتر نمی فهمد، گفت: این زبان هم تنها زبان قاسم سلیمانی است، رییس CIA به ایشان نامه می نویسد و حاج قاسم حتی نامه اش را باز نمی کند و تنها این فرد است که آمریکا از او حساب می برد و در مقابلش زانو می زند.

وی بیان کرد: ما باید حق خود را از گردن کشان جهان بگیریم؛ اگر یک قدم به سمت شیطان برداریم کاری می کند تا قدم های بعدی را نیز به سمت او برداریم.

عباسی با اشاره به جنگ هیبریدی توسط غرب گفت: گسل دراویش، گسل 9 دی، گسل جدایی طلبی، گسل حجاب و دختران خیابان انقلاب و جنگ ارزی از مقدمات جنگ هیبریدی است که توسط غرب در ایران اجرا شد.

وی با بیان اینکه امسال 20 گسل فعال در کشور مشاهده خواهیم کرد، مطرح کرد: جنگ های ترکیبی نوعی جدید از آشوب ها است که چه برجام بماند یا خیر بازهم چنین آشوب هایی از سوی دولت های آمریکایی خواهیم دید، برای مقابله با این گسل ها باید مردم آگاه شوند و استعداد و توان داخلی را باور کنیم تا طرح های داخلی را اجرا کنیم.

رییس اندیشکده یقین توانایی ملت ایران را حلال زدگی دانست و افزود: هیچ امام معصومی نتوانست حکومت 40 ساله داشته باشد؛ اما این نظام منتظر امام زمان (ع) توانست 40 ساله شود، پس ما به آینده امیدواریم و دلیل اصلی این امر حلال زادگی ملت ایران است.

وی با اذعان به اینکه تهدید ملت ایران تهدید غرب نیست، گفت: تهدید اصلی ملت ما بی عرضگی مسئولین، عدم توجه به محرومین، ایجاد تبعیض فساد و فقر است و ما به هیچ وجه از تهدید غرب نمی هراسیم و به آینده امیدواریم.


کلید واژه ها: ایران - آمریکا - اتحادیه اروپا - عباسی - اروپا - رییس جمهور - انتخابات - تحریم - ایران و آمریکا - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - انرژی هسته ای - اسلامی - افزایش قیمت - سیاست خارجی - انرژی هسته - سازمان ملل - خاورمیانه - 11 سپتامبر - صدام - کشور - هویج - هایی - عراق - قیمت نفت - قهرمانی - قورباغه - مذاکرات - دانشگاه - هسته ای

آخرین اخبار سرویس:
نقشه راه پیشگیری از اعتیاد در مهریز تدوین شد

شهید صدوقی، رهبری شجاع و خستگی ناپذیر بود

وزیر ارتباطات: ارزش ها را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم

روایت پژوهشگر فرانسوی از سینمای شهید آوینی

حاشیه های نشست کمیسیون مشترک برجام وین

وکیل خواننده رپ: قصاص حمید صفت منتفی شد

ظریف: مذاکره با اروپایی ها تا امروز نه سیاه بوده نه سفید/مذاکره موشکی و منطقه ای با اروپا دروغ است

آیا خلط سینه، روزه را باطل می کند؟

مسائل جمعه شب کنگره حزب اعتماد ملی هیچ ارتباطی به وزارت کشور نداشت

نماینده آیت الله العظمی سیستانی در پاکستان بستری شد

وزیر دفاع: سردمداران آمریکا از گذشته عبرت بگیرند

رهبران «حزب جبهه خلق جمهوری آذربایجان» به اتهام فساد مالی و انتشار اخبار دروغین تحت تعقیب قرار گرفتند

وزرای کار و نیرو در کمیسیون عمران به سوالات نمایندگان پاسخ می دهند

سی و نهمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی

حضور 3 وزیر در جلسه امروز شورای توسعه/ تصویب کلیات سند قرآنی فضای مجازی

استاندار اصفهان: نظام ما پرچمدار قرآن است

ریزش از اصولگرایان یا پایبندی بر اصول؟

تکرار سیلاب لواسان پس از 55 سال

سه کشور اروپایی در نهایت به موضع فعلی آمریکا در قبال برجام می رسند

ماجرای درگیری در کنگره اعتماد ملی به روایت یک عضو

شب قرآن و حافظ

نویسنده «دختر شینا» بخشی از تازه ترین اثر خود را رونمایی کرد

ریزش از اصولگرایان یا پایبندی بر اصول؟

ارسال پرونده عوامل داعش به دیوان عالی کشور

آمریکا از ابتدا هم در برجام حضور نداشت/ انگشت دشمن روی ماشه برود کاری می کنیم پشیمان شوند

مانع برای حمله نظامی آمریکا به ایران

نسیم مهر و حمایت از خانواده زندانیان سنندج

استاندار اصفهان: نظام ما پرچمدار قرآن است

افتتاح پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

مردم منتظر کاهش قیمت گوشت گوسفندی باشند

رفع ممنوع التصویری ملک مطیعی بعد از مرگ/اعلام جرم دادگستری علیه حسن شمشادی/ذوالنوری: احمدی‎نژاد عددی هم نیست/چه کسی کنگره اعتماد ملی را بهم زد؟ گروه فشار یا خودی ها؟

پیام تسلیت امام جمعه قزوین درپی درگذشت مادر شهیدان فخاری

معرفی نفرات برتر مسابقات تیر اندازی گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر

مهارت و توانایی زندانیان در حوزه خدمات شهری به کار گرفته شود

میدل ایست آی: ولیعهد سعودی "پارانویا" دارد

پیگیری مستثنی شدن بازگشت ارز صادراتی محصولات کشاورزی به سامانه نیما

دادگاه انقلاب: اتهام پرونده جدید «نازنین زاغری» امنیتی است / اعتراض متهمان «پرونده حمله تروریستی به مجلس و حرم امام» به حکم اعدام

دستور وزیر کشور برای پیشگیری از ورود اتباع غیرمجاز خارجی

اجرای سند 2030 در برخی مدارس کشور

افشاگری تلگرام روی صندلی ماه عسل!

تمرینات لیونل مسی با تیم ملی آرژانتین در بوینس آیرس

پیام تسلیت استانداردر پی درگذشت مادر شهیدان «فخاری»

استاندار اصفهان: مرزبندی جناحی را کنار بگذارید

استاندار اصفهان: مرزبندی جناحی را کنار بگذارید

انگشت دشمن روی ماشه برود کاری می کنیم پشیمان شوند

تفرقه داخلی در مورد برجام،راه نفوذی برای دشمن

اهالی قلعه نو سبزوار خواستار رسیدگی به وضع بهداشت محله شدند

معادن یکی از پتانسیل های منطقه ترشیز

مراسم اربعین درگذشت تولیت مدرسه علمیه خواهران آبیک برگزار می شود

چک استقلالی ها دست یک هتلدار است

تفرقه داخلی در مورد برجام،راه نفوذی برای دشمن

محمدعلی رجبی شگرد زنانه در برخورد با ناقضان برجام!

حبیب احمد زاده: دریافت نشان "مدال خورشید تابان" ژاپن سرقت فرهنگی است.

انتصاب سرپرستان مدیریت پشتیبانی و منابع انسانی در سازمان منطقه آزاد کیش

روحانی فرا رسیدن عید مقاومت و سالروز آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت

جزء خوانی قرآن کریم در تبریز

نخستین صندوق جسورانه دانشگاه تهران راه اندازی شد | آغاز پذیره نویسی از 5 خرداد

ده ها هزار فرانسوی امروز علیه امانوئل مکرون تظاهرات کردند

هشدار اف بی آی: حمله یک بدافزار به 50 کشور

برتری غرب در عرصه نیروی هوایی رو به افول است

نجات سه قلوهای یک ماهه از ساختمان دودگرفته بلوار معلم

واکنش وزیر کشور به درگیری داخلی در حزب اعتماد ملی

روحانی سالروز آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت

بروجردی: اروپا در برجام فضای فرار ندارد

تنور گرم رقابت احزاب پاکستان برای انتخابات آتی مجلس

ناچار به برون سپاری خدمات درمانی هستیم

تصاویر روایت می کنند

وکیل مدافع ثلاث: مصاحبه ای با رسانه های خارجی نداشته ام

جنایت های صهیونیست ها خللی در مقاومت ایجاد نمی کند

عقل سیاسی ایران و اردن

پیام تسلیت کانون کارگردانان برای درگذشت ناصر ملک مطیعی

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه

شب قرآن مجید و حافظ

224 مبلغ به شهرهای جنوبی خراسان رضوی اعزام شدند

نگرانی رهبر معظم انقلاب از تمرکز طلاب در قم و عدم هجرت به شهرستان ها | تحریم ها نمی تواند جلوی پیشرفت اسلام و انقلاب را بگیرد

ناتوانی های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

چالش مضاعف در مهار ریزگردها

روحانی سالروز آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت

علت بروز خشونت در جامعه: رشوه، ناکامی جنسی، بیکاری و...

اصل ماجرای تنش در کنگره حزب «اعتماد ملی» چه بود؟ / «گروه فشار» یا دعوا بر سر غنائم شهرداری تهران؟

رییس بسیج جامعه زنان: حذف واژه طلاق در شناسنامه زنان مطلقه نوعی فریبکاری است

وزیر دفاع: سردمداران آمریکا از گذشته عبرت بگیرند

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم هتک حرمت ماه رمضان در کرمان

همکاری سه قوه در حل مسائل اقتصادی، امید مردم به آینده را تقویت می کند/ تأکید بر ادامه رسیدگی به لوایح چهارگانه دولت در مجلس

درباره FATF به مردم اطلاعات غیرواقعی ندهید

بانک آمریکا برای مشتریان ایرانی خود تبعیض قائل می شود

تسهیلات بانکی بین تولیدکنندگان هدفمند توزیع شود

پخش ویژه برنامه «جشن رمضان» کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس از امشب در شبکه فارس

کلانتری و پاسگاه ها خط مقدم و سرانگشتان نیروی انتظامی هستند

روحانی سالروز آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت

2 طایفه رییسی و محمدرمضانی در ریگان کرمان آشتی کردند

ماراتن 40 ساله محرومیت زدایی در انقلاب اسلامی

آسانژ قصد اثبات نبود تبانی در انتخابات آمریکا را دارد

کینه شاگرد مغازه مانتوفروشی جانش را گرفت

تفرقه داخلی در مورد برجام،راه نفوذی برای دشمن

تعلیق استاد هتاک دانشگاه آزاد زاهدان

قارچ های پرورشی سمی است؟

اعلام جرم علیه حسن شمشادی خبرنگار صداو سیما

جزییات افزایش حقوق کارکنان دولت اعلام شد

تخلیه نخاله های ساختمانی به صحن شورا کشیده شد/ از تهدید مدیریت شهری تا حل مشکل رانندگان

تهدید اصلی ملت ما بی عرضگی مسئولین است

تهدید اصلی ملت ما بی عرضگی مسئولین است