مطالب مرتبط:
دریادار سیاری در دیدار جانشین فرمانده نیروی دریایی ژاپن: کمیته مشترک همکاری نظامی میان ایران و ژاپن تشکیل شود/ آماده اعزام ناوگروه های ایرانی به ژاپن هستیم
دریادار سیاری:
 
 کمیته مشترک همکاری نظامی ایران و ژاپن تشکیل شود/ پیشنهاد همکاری در حوزه نیروی هوایی
دریادار سیاری: آماده اعزام ناوگروه به ژاپن هستیم
موافقت ضمنی کشورهای عضو آیونز با تشکیل ائتلاف نظامی
سرویس امنیت دولتی، وزارت کشور و کمیته دولتی امور گروه های دینی جمهوری آذربایجان از بسته شدن یک مسجد خبر دادند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 ساعت 17:002018-04-24سياسي

دریادار سیاری: گفتمان آیونز، کشورها را نسبت به برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است


معاون هماهنگ کننده ارتش اظهار کرد: گفتمان آیونز کشورهای عضو را نسبت به دریا به ویژه اقیانوس هند و مسئولیت اصلی مان یعنی برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است.

- در اختتامیه ششمین اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند مطرح شد دریادار سیاری: گفتمان آیونز، کشورها را نسبت به برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است معاون هماهنگ کننده ارتش اظهار کرد: گفتمان آیونز کشورهای عضو را نسبت به دریا به ویژه اقیانوس هند و مسئولیت اصلی مان یعنی برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش ظهر سه شنبه در مراسم اختتامیه ششمین اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند با تاکید بر اهمیت دریاها به عنوان فرصتی بزرگ برای پیشرفت و بهره مندی از منافع آن، اظهار کرد: دریاها فرصتی مناسب برای کشورهایی است که به این منبع عظیم متصل هستند تا از آن برای تعامل با دوستان خود و همچنین از ظرفیت های نهفته در آن استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون که 10 سال از آغاز به کار اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی اقیانوس هند (آیونز) می گذرد، می توان تغییر را در ابعاد مختلف احساس کرد.

امروز تعامل زیادی در سطوح مختلف برقرار شده و فرماندهان، افسران، کارکنان و مجموعه های مختلف نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند بیش از پیش کنار هم قرار گرفته اند و تعامل سازنده ای میان آنها برقرار شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش، تصریح کرد: امروز با ایجاد فهم مشترک از دریاهای پیرامون مان و همچنین از قابلیت ها و توانایی های یکدیگر که در اثر هم اندیشی و به اشتراک گذاشتن نظرات در آگاهی های کشورهای عضو آیونز به دست آمده، گفتمان آیونز کیفی تر، تخصصی تر و حرفه ای تر شده است.

امروز دیگر در این اجلاس لزوم به تکرار مطالبی که مفروضات دانشی همه فرماندها نیروی دریایی عضو اجلاس است، نیست.

سیاری گفت: گفتمان آیونز کشورهای عضو را نسبت به دریا به ویژه اقیانوس هند و مسئولیت اصلی آنها یعنی برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است.

در این مدت ارزش و اهمیت اقیانوس هند، اهمیت اقتصاد از طریق دریا، اهمیت نیروی دریایی و کارکردهای آن و لزوم برقراری امنیت در دریا آن هم از طریق رویکرد جمعی ضرورت به اشتراک گذاشتن اطلاعات و افزایش آگاهی محیطی دریایی، جنبه های مهم، برجسته و پرتکرار گفتمان مشترک کشورهای عضو اجلاس آیونز بوده است.

وی با تاکید بر اینکه نزدیک شدن به هم، تسهیل در گفت وگوها، شنیدن نظرات و تلاش برای همراهی بیشتر و موثرتر در دریا بخشی از کارکردهای مهم اجلاس های آیونز بوده است، خاطرنشان کرد: آثار این کارکردها بر تغییر رویکرد دولت های ساحلی و توجه بیشتر به دریاها تا حدودی مشهود است.

این تغییرات مهم همگی در اثر تعامل و قرار گرفتن در زیر چتر مشترک آیونز و احساس تعهد به توافقاتی است که هر چند الزام آور نبود اما تاثیرات بسیار مثبت و هم افزایی بر جهت گیری های کلی و اقدامات مان در قبال مسئولیت هایمان در دریا داشته است.

سیاری با اشاره به ششمین اجلاس آیونز که از دیروز در تهران در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: طی دیروز و امروز شاهد این بودیم که اغلب کشورهای عضو به افزایش اهمیت دریا و تجارت از طریق آن، لزوم شفاف نمودن قوانین و مقررات و رفع خلاءهای قانونی و افزایش پیچیدگی های محیط دریا اشاره کردند.

وی تاکید کرد: واقعیت این است که همزمان با رشد و پیشرفت، محیط پیرامون مان نیز تغییر کرده است.

عواملی از جمله افزایش کنش گران، تغییر ترتیبات امنیتی، رشد تصاعدی فناوری های دریایی، پایدارکننده که ساخت تجهیزات پیچیده تر دریایی را با سرعت، سهولت، تنوع و کارآیی بیشتر در اختیار قرار می دهند، موجب شده تا با محیط پیچیده تری مواجه باشیم.

سیاری با طرح پرسش هایی نظیر آیا متناسب با تغییرات محیطی، پیشرفت کرده ایم؟ ، آیا روندهایی که با آنها مواجهیم ناشی از تغییراتی است که ما باعث شده ایم؟ ، آیا چشم اندازها آینده ای تحت عنوان کوری دریایی را موجود می شود؟ و آیا تلاش هایمان متناسب با نیازهای قرن حاضر که آن را قرن دریا می نامند تنظیم شده است؟ اظهار کرد: واقعیت آن است که حتی اگر در مسیر درست نیز قرار گرفته باشیم، اما تلاش و تحرک مان را متناسب با نیازهای قرن دریا تنظیم نکنیم به جای آنکه با تولید روندهای لازم آینده مطلوب را رقم بزنیم، بی تردید روندهای ناشی از تغییرات پیش بینی نشده ما را غافلگیر خواهند کرد و آنگاه به ناچار قرن حاضر را باید قرن کوری دریایی بنامیم.

وی خاطرنشان کرد: با این نگاه طی 10 سال گذشته تلاش کردیم تا در مسیر درست قرار بگیریم و روندها را مهار کنیم و بر آثار نامطلوب آنها مانند دزدی دریایی و شکل گرفتن کانون های ناامنی فائق آییم و این موضوع زمینه را برای افزایش همبستگی های گروهی فراهم نموده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه صحبت های خود در مراسم اختتامیه ششمین اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند با تاکید بر اینکه همبستگی گروهی زمینه ساز شکل گیری ائتلاف های سازنده ای است که بروز دهنده رفتارهای خطی، شکل گرفتن ترتیبات امنیتی مطلوب و تولید روندهایی است که با تلاش و هزینه کمتر چشم انداز روشن تری را برای همه به وجود می آورد، گفت: همبستگی گروهی سرآغاز رسیدن به درک مشترک از محیط اقدام و منافع گروهی است.

وی با اشاره به مطالب مطرح شده در اجلاس آیونز طی دوره های مختلف، خاطرنشان کرد: سخنرانی ها و مباحثی که از آغاز این اجلاس تاکنون بیان شده، موید آن است که ما امروز در این مسیر قرار گرفته ایم و اکنون وقت عمل و اقدام مشترک است.

سیاری همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش امداد و نجات از سوی نیروی دریایی بنگلادش و مشارکت کشورهای عضو آیونز در این رزمایش، اظهار کرد: نیروی دریایی بنگلادش با برگزاری موفق رزمایش امداد و نجات هوشمندانه اقدام مشترک را کلید زد.

امروز زمان هم افزایی در عمل، ترسیم منافع مشترک، تعیین اهداف مشترک، تدوین زبان مشترک، انجام اقدام مشترک و ترسیم چشم انداز امنیتی مشترک است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امیدواریم طی دو سال آینده فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تداوم مسیری که در بستر مشترکی در آیونز ترسیم کرده ایم، حمایت و همراهی اعضای اجلاس گام های موثری در جهت تحقق آن که انجام اقدامات عملی مشترک بر پایه همبستگی گروهی برای کسب آمادگی بیشتر و جلوگیری از غافلگیری محیطی و دستیابی به بالاترین سطح از امنیت جمعی پایدار در دریا است، بردارند.

وی تشکیل مرکز منطقه ای آموزش و مقابله با دزدی دریایی در چابهار، تشکیل مرکز تبادل اطلاعات آیونز، تشکیل گروه رزمی آیونز، تشکیل گروه امداد و نجات آیونز، برقراری گشت های دریایی و هوایی نوبه ای به منظور تحکیم امنیت در مناطق دریایی کمتر برخوردار و همچنین استفاده متقابل از ظرفیت های آموزشی کشورهای عضو آیونز، به اشتراک گذاشتن ظرفیت های فنی و تکنیکی، به اشتراک گذاشتن ظرفیت های فناورانه برای ساخت تجهیزات پایدارکننده محیط دریایی و همچنین برقراری خط اعتباری آیونز بین فرماندهان نیروی دریایی به منظور تسهیل در انجام ارتباط مستقیم را از جمله اقداماتی عنوان کرد که باید در دو سال آینده برای تحقق آنها گام برداشته شود.

سیاری در پایان، اظهار کرد: این اقدامات و اقدامات سازنده دیگر که همبستگی و پیوند سازنده میان نیروهای دریایی منطقه را تحکیم می کند، به نحوی که دستیابی به امنیت جمعی همچنان متضمن زنجیره کسب ثروت، مشروع و بهره مندی ملت ها از منافع دریا باشد، همان چیزی است که در نتیجه گفتمان و اقدام سازنده و هم افزایی نیروهای دریایی منطقه در بستر آیونز قابل تحقق است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دریا - اقیانوس - دریایی - نیروی دریایی - امنیت - اجلاس - سیاری - اهمیت - معاون - اختتامیه - ارتش - حاشیه - امروز - مراسم اختتامیه - حبیب الله - کارکنان - اطلاعات - پیشرفت - افزایش - اقتصاد - مراسم - گزارش - احساس - شنبه - بزرگ - حرفه - عظیم - حبیب

آخرین اخبار سرویس:
ظریفی آزاد: یکسان سازی معیشت و حقوق در اختیار وزارت کار نیست

استخدام فروشنده خانم و آقا در فروشگاه شال و روسری

تصمیم مشخصی برای فروش اقامتگاه رضاخان در موریس گرفته نشده است

سازمان بنادر پیگیر وضعیت 3 ایرانی گرفتارشده در آب های امارات

اعلام نتیجه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری در عصر امروز

استخدام مشاور حرفه ای تمام وقت در منطقه امامت مشهد

طرح سوال از رییس جمهور کلید خورد

استخدام اتوکار ماهر خانم یا آقا جهت تریکو در تهران

تمرکز دولت بر زدودن چهره خشن فقر از جامعه است/باید به جد از دیپلمات های کشور حمایت شود

برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در بانک مهر اقتصاد

آرزوهای برباد رفته؛ هفت خوان فرزندخواندگی ادامه دارد

جشن «روزه اولی ها» در شهر الوند برگزار می شود

در عربستان چه خبر است؟ غیبت ولیعهد جدید؛ ظهور ولیعهد قدیم

معاون اول رییس جمهور: دیپلماسی اقتصادی مهم ترین ابزار برای مقابله با تحریم ها است

بحرانی شدن صندوق های بازنشستگی در کشور

اولویت بسیج دانشجویی مطالبه گری انقلابی از کارگزاران است

تشریح جزییات تغییر دبیرکل و ساختار جدید جامعه روحانیت/ هدف، تشکیلات و کارویژه جامعه روحانیت تغییر کرده است

سقای بی ریا در گفت وگو با فارس: اروپایی ها اهداف آمریکا را نمایندگی می کنند/ شاهد رویکرد توجیه گری در سیاست خارجی دولت هستیم

 اقتدار جمهوری اسلامی ایران سرنوشت برجام را تعیین می کند

استقرار بنیاد بوعلی در آرامگاه بوعلی سینا

تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی

انتصاب مشاور فضای مجازی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در قزوین

شرق کشور بابت خشکسالی گرفتارتر است

جشن گلریزان آزادسازی زندانیان غیر عمد (عکس)

کتاب «تربیت دینی کودک» اثر آیت الله حائری شیرازی(ره) منتشر شد

تقابل شدید غیرعلنی در مجلس با حضور ظریف و شمخانی

ضرورت پاسخگویی درباره حذف یارانه مطبوعات محلی

نصب دستگاه اگزایمر لیزر در درمانگاه جواد الائمه (ع)

عملیات مبارزه با ملخ های کوهاندار در تاغزارهای ورامین

نرم افزار قرآنی «آوای نور» به بازار عرضه شد

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از سایت هسته ای تهران

تقدیر از «پورغلامی» در همایش تالار مشاهیر هنرهای رزمی کانادا

کتاب "خاتمیت" از مرتضی مطهری

شرق کشور بابت خشکسالی گرفتارتر است

روحانی که «احسان علیخانی» شیفته اش بود

تلگرام ایران را فیلتر می کند/ بله؛ تراکنش مالی به همین راحتی

قطار یک میلیارد دلاری در راه مسکن یکم

تصمیمات فراکسیون ولایی برای ریاست مجلس

عزم جدی برای رسیدن به ائتلاف فراگیر پارلمانی در عراق

آنچه سد راه شهادت «ابراهیم همت» شد!

جهانگیری: مشاهده چهره خشن فقر و اینکه افرادی سر گرسنه بر بالین بگذارند غیر قابل تحمل است

فهم و درک حس واقعی فقرا در رمضان

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از سایت هسته ای تهران

مطهری: نباید دولت را تخریب کرد

استخدام ژن های خوب در شهرداری

پذیرفته شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه در تاریخ مقرر به واحد انتخابی مراجعه کنند

بسته های غذایی رضوی در مناطق محروم کشور توزیع می شود

انتخابات ریاست جمهوری در ونزوئلا

ثبت نام اعتکاف رمضانی جمکران آغاز شد

سفره های افطاری در خیابان های تهران+عکس

قاریان در رمضان، زیبایی‎های کلام وحی را نشان دهند

دولت تجربه آزمون های سخت را دارد

مچ گیری جالب یک شهید از شاگردانش

مرزداران سربازان گمنام امام زمان(عج) و رهرو ولایت هستند

کشف جسد مرد 48 ساله در باغ

روند مبارزه با آفت سفید بالک ادامه دارد

صحنه عجیب پرواز راننده موتور !

نوسازی هزار دستگاه اتوبوس در انتظار مصوبات جدید

استخدام شرکت کامپیوتری سینا تراشه

تقدیر دیوان وقف شیعی عراق از عوامل خبرگزاری حوزه در خوزستان

استخدام تعدادی کارشناس بیهوشی و کارشناس اتاق عمل

دعوت به همکاری مزدی دوز ماهر جهت دوخت مانتو در تهران

تا زمانیکه تروریسم باشد و دولت دمشق بخواهد، ایران در سوریه حضور خواهد داشت

کنیسه یهودیان در غرب لندن مراسم افطاری بین ادیانی برگزار کرد + تصاویر

جهانگیری:غیرقابل تحمل است افرادی سر گرسنه بر بالین بگذارند/7000میلیارد تومان برای زدون چهره خشن فقر

درک برخی افراد از برکات رمضان تنها تشنگی روزه است

مطهری: ممکن است روحانی در برخی موضوعات عقب نشینی کرده باشد / راه و روش او در مجموع به نفع کشور است

علی مطهری: ممکن است رییس جمهور در برخی موضوعات عقب نشینی کرده باشد / راه و روش او در مجموع به نفع کشور است/ روحانی از بقیه رقبایی که انتخابات ریاست جمهوری نامزد بودند، بهتر بود

ثواب افطاری دادن در ماه مبارک رمضان چیست؟

پس از اقدام ترک ها صورت گرفت اعتراض رسمی بنیاد بوعلی سینا به مصادره مفاخر ایران

در میزگرد فارس مطرح شد تلگرام ایران را فیلتر می کند/ بله؛ تراکنش مالی به همین راحتی

علمای اهل سنت کشور از مواضع رهبر انقلاب درباره برجام حمایت کردند/ برجام و امثال آن بهانه‎ای بیش نیستند

دیدار اساتید خوشنویسی با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو

خدمت به مردم عبادت است

مردم ایران چه می خواهند؟

خداحافظی اینیستا از بارسلونا

ویژه برنامه های قرآنی حوزه علمیه خواهران هرمزگان

نبرد انقلاب اسلامی با کفر؛ دستوری قرآنی

دولت تجربه آزمون های سخت را دارد

ائتلاف العبادی: از همه فراکسیون های سیاسی استقبال می کنیم

نازنین زاغری به شعبه 15 دادگاه انقلاب احضار شد/ درخواست زاغری برای حضور وکیل در دادگاه/ تفهیم اتهامی صورت نگرفت

بسته های غذایی رضوی در مناطق محروم کشور توزیع می شود

ایجاد سردترین نقطه جهان در ایستگاه فضایی

ناصری نژاد در گفت وگو با فارس: اروپا و آمریکا دو روی یک سکه و غیرقابل اعتماد هستند

فتح خرمشهر سبب پیروزی ایران در جنگ تحمیلی شد/ برگزاری مراسم سالروز سوم خرداد با شعار « ما می توانیم»

راز شکست ناپذیری ایران اسلامی پیوند امت با امام و رهبری است

خضری خبر داد راه اندازی سامانه ای برای ممانعت استفاده همزمان از دو دفترچه خدمات درمانی

عزم دولت برای ریشه کنی فقر مطلق جدی است

جشن های پیروزی انقلاب با محوریت مردم برگزار شوند

امام(ره) پایه های هویت و عزت ایران اسلامی را تقویت کرد

ارتقای کارآمدی دستگاه قضایی، مستلزم توانمند سازی سیستم های نظارتی است

گزارش سوال از رییس جمهور تا فردا به هیات رییسه ارائه می شود

ادبیات جنگ به نوعی ادبیات انقلاب را کمرنگ کرد/ جنگ؛ نمایی از فضلیت داوطلبانه

اساسنامه جدید جامعه روحانیت مبارز تصویب شد

فرماندار جدید شهرستان مبارکه منصوب شد

اهدای عضو جانباز دفاع مقدس

اساتید بازنشسته جای خود را به نخبگان جوان بدهند

تصادف مرگبار 2 خودرو

یکهزار و 62 قطعه اشیاء عتیقه در محمود آباد کشف شد

استخدام تکنسین شیفت شب در کلینیک تخصصی

دریادار سیاری: گفتمان آیونز، کشورها را نسبت به برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است

دریادار سیاری: گفتمان آیونز، کشورها را نسبت به برقراری امنیت جمعی هوشیارتر کرده است