مطالب مرتبط:
ترور 2700 نخبه عرب به دست موساد؛ دانشمندان اتمی اولویت نخست ترور
لزوم اختصاص یک روز در مجلس برای انجام اقدامات نظارتی
اقدامات طرح های بوم گردی تا مرحله تصویب رایگان است
اقدامات طرح های بوم گردی تا مرحله تصویب رایگان است
اقدامات طرح های بوم گردی تا مرحله تصویب رایگان است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 ساعت 14:352018-04-24بين الملل

حقایقی از اقدامات وحشیانه صهیونیست ها برای ترساندن دانشمندان/ چشم موساد به دنبال کدام نخبه های عربی است؟+عکس


عملیات ترور مبهم و پیچیده اسراییل از دهه پنجاه قرن گذشته بسیاری از دانشمندان عرب را نشانه رفته است.

- رسانه های اسراییل برای ترور این دانشمند غزه ای فریاد شادی سر دادند؛ کسی که به عنوان مهندس برق عملا در هیچ طرح نظامی به نفع جنبش حماس و یا هیچ کشور عربی مشارکت نداشت، اما تمام چیز هایی را با خود داشت که به خاطر آن در فهرست موساد قرار گرفت؛ سازمانی که در زمینه آدم کشی پیشینه طولانی دارد.

البطش دانشمند جوانی بود که در زمینه ای درخشیده بود که اسراییل از آن می ترسد و فراتر از این او به مقاومت و حقوق عربی در فلسطین و اماکن دیگر پایبند بود.

تضمین برتری منحصر به فردموساد در سکوت و بدون اعتراف مستقیم جان بسیاری از دانشمندان عرب را با صدا خفه کن، سوختگی، بمب های چسبی و انفجار از راه دور و یا در حوادث پیچیده و مبهم رانندگی گرفت.

موساد در اهداف خود چندان بر ملیت دانشمندان و وابستگی های فکری و عقیدتی آن تمرکز نمی کند، بلکه هدف آن از بین بردن هرگونه تفکر و اقدامی است که به مثابه خطری برای برتری نظامی و علمی اسراییل در منطقه و در نتیجه خطری برای موجودیت آن است.

در سال های اخیر دیده شد که چگونه موساد آن دسته از دانشمندان فلسطینی و عرب را که به دلیل این مانع و خط قرمز راه یافتند، ترور کرد؛ کسانی که فاصله ای تا برتری اسراییل و تشیکل نیروی بازدارنده از طریق موشک ها و پهباد ها نداشتند و یکی از معروف ترین این افراد محمد الزواری مهندس تونسی بود که در نیمه دسامبر 2016 در زادگاهش صفاقس ترور شد.

ترور، راهکار موساد برای ترساندن دانشمندان و سد کردن راه هرگونه پیشرفت ترور الزواری و سپس البطش در چارچوب نقشه قتل های برنامه ریزی شده و راهبردی اسراییل جا دارد که هدف از آن نابودی فکر پیشرفته و نهضت و مقاومت در هر شکلی از آن به ویژه در بخش علمی است تا دانشمندان از بیم این وضعیت از فکر وطن و پیشرفت و خیزش دست برداشته و راه مهاجرت را در پیش بگیرند.

اسراییل اخیرا در چارچوب یک هدف مهم به ترور مغز های متفکر فلسطینی و یا عربی متمرکز شده است که احتمال می دهد از نظر علمی، فناوری در مقاومت فلسطین جهشی ایجاد کنند.

افشاگری نویسنده اسراییلی در مورد ترور های هدفمند"رونین برگمن" نویسنده اسراییلی در کتابی که اخیرا تحت عنوان " برخیز و اول بکُش: تاریخ محرمانه ترور های هدفمند در اسراییل" از ترور های موساد پرده برداشت.

نویسنده در این کتاب که عنوان آن الهام گرفته از متون تورات است، فاش کرده است که سرویس های امنیتی اسراییل از دهه پنجاه بیش از دو هزار و 700 دانشمند، سیاستمدار، ادیب، متفکر و هنرمند عربی به ویژه فلسطینی را ترور کرده اند و بیشتر این ترور ها در چارچوب عملیاتی مبهم و نامعلوم صورت گرفته است.

همچنین گزارش ها و اعتراف های افسران موساد و خاطرات سران رژیم اسراییل حاکی از این است که یک بخش ویژه در موساد در زمینه پیگیری نام ها و فعالیت های آن دسته از دانشمندان عرب فعالیت دارد که در داخل کشورشان و خارج از آن معروف و تاثیرگذار هستند و بر این اساس نام آنان را در لیست ترور قرار می گیرد.

این بخش فعال در زمینه ترور دانشمندان عرب از زمان شکل گیری اسراییل در سال 1948 و پیش از تاسیس موساد شکل گرفت و بعد ها فعالیت آن توسعه داده شد و به بخش های مختلف تقسیم شد.

در برخی از خاطرات افسران اطلاعاتی اسراییل از جمله کتاب "راه فریب" نوشته "ویکتور اوسترافسکی" افسر سابق موساد از ترور برخی دانشمندان و سیاستمداران عرب از جمله "یحیی المشد" و به ویژه ترور صد ها نفر از دانشمندان عراقی بعد از اشغال این کشور به دست آمریکا در سال 2003 پرده برداشته شده است.

علاوه بر این در این خاطرات از ترور دانشمندان سوری از زمان آغاز ناآرامی ها در این کشور از سال 2011 و پیش از آن پرده برداشته شده است که نمونه آنان "محمد سلمان" مدیر پروژه هسته ای است که در سال 2008 در منزلش در طرطوس ترور شداست.

اتم و موشک هاکتاب "موساد- عملیات بزرگ" نوشته "میخاییل بار زوهار" و "نسیم میشعال" دو نویسنده اسراییلی فاش می کند که چگونه دو نهاد امنیتی اسراییل یعنی موساد و شین بت به عامل نفوذ اسرایئل در جهان عرب تبدیل شدند و توانستند اطلاعات لازم در مورد "دشمنان اسراییل" را به دست آورند و از طریق شبکه جاسوسی گسترده و پیچیده در بیشتر پایتخت های عربی واسلامی به اهداف خود دست یابند و تکنولوژی پیشرفته ای را برای تعقیب اهداف مورد نظر و اجرای نقشه خود به کار بگیرند.

دانشمندان اتمی و موشکی اولویت فهرست ترور موسادبه هر حال هر چند اسراییل، دانشمندان عرب را در هر نقطه ای هدف قرار می دهد، اما به طور خاص بر دانشمندان اتمی و موشکی متمرکز است و عملیات موساد در این بخش از دهه پنجاه قرن گذشته پاگرفت؛ زمانی که جمال عبدالناصر رییس جمهور مصر بود (1952-1970) تا جایی که اسراییل تلاش کرد فکر قدرت نظامی مصر به ویژه در زمینه هسته ای را نابود کند.

در سال 1953 اسراییل "سمیره موسی" دانشمند هسته ای مصر را در شرایط مبهم به قتل رساند همانطور که "سمیر نجیب" دانشمند مصری را پس از آنکه تصمیم گرفت در پی شکست 1967 به کشورش بازگردد، ترور کرد و علاوه بر این تعدادی از دانشمندان آلمانی را که در برنامه موشکی مصر مشارکت داشتند در دهه پنجاه و شصت ترور کرد.

با وجود اینکه "علی مصطفی مشرفه" معروف به انیشتین عرب در سال 1950 در اثر بیماری قلبی درگذشت، اما شک و تردید زیادی در مورد دست داشتن موساد در قتل او با استفاده از سم وجود دارد، زیرا قتل او سرآغاز عملیات موساد در سربه نیست کردن مغز های متفکر عرب بود.

همچنین قتل "سعید السید بدیر" دانشمند مصری و متخصص مهندسی فناوری خاص موشک ها و ارتباط ماهواره ای در سال 1989 پس از بازگشت به کشورش از آلمان صورت گرفت.

پیش از بدیر و پس از او دانشمندان زیادی در شرابط نامعلوم سر به نیست شدند که در تمام آن ها اثر انگشت موساد وجود دارد، از جمله این افراد "حسن کامل الصباح" و "رمال حسن" دو دانشمند لبنانی و "نبیل القلینی" و "رفعت همام" دو دانشمند مصری و "نبیل احمد فلیفل" عالم فلسطینی و دیگران هستند که نام همه آنان در فهرستی طولانی در تمام زمینه ها نقش بسته است.

موساد از دهه هفتاد قرن گذشته بر نابودی برنامه هسته ای عراق متمرکز شد و نیروگاه آن را در سال 1981 هدف حمله قرار داد و پیش از آن در سال 1980 نیز "المشرف علیه یحیی المشد" دانشمند اتمی مصری را در هتل میریدیان در پاریس ترور کرد و این چیزی است که در کتاب "راه فریب" به آن اذغان شده است.

اشغال عراق و تمرکز موساد بر ترور دانشمندان عراقیهمچنین گزارش های موجود حاکی از این است که موساد در مرحله پس از اشغال عراق در ترور دانشمندان عراقی به ویژه دانشمندان هسته ای نقش فعالی داشت و برخی ارزیابی ها نشان می دهد تعداد آنان بالغ بر چند هزار نفر از جمله 350 دانشمند هسته ای است.

اسراییل در آغاز سال جاری میلادی، به بمباران نیروگاه هسته ای سوریه در دیرالزور در سال 2007 و تخریب آن و نیز ترور تعدادی از دانشمندان سوری اعتراف کرد و در عین حال تاکید کرد این برنامه شش سال از چشم آن پنهان مانده بود و این چیزی است که درباره برنامه هسته ای لیبی نیز رخ داد؛ برنامه ای که تا زمانی که معمر قذافی در جریان معامله با غرب در 2004 آن را لغو کرد کسی از میزان پیشرفت آن خبر نداشت.


کلید واژه ها: اسراییل - ترور - موساد - فلسطین - نویسنده - پیشرفت - مقاومت - عربی - اسراییلی - فلسطینی - علمی - برنامه ریزی - تمرکز - نظامی - معروف ترین - از راه دور - مهندس برق - کتاب - رانندگی - وابستگی - موشک ها - آدم کشی - نابودی - انفجار - مهاجرت - طولانی - برنامه - راهکار - فناوری - حوادث

آخرین اخبار سرویس:
اختیار اعلام جنگ از نتانیاهو و لیبرمن سلب شد

خطر بزرگ تر برای ایران و جمهوری اسلامی کدام است؟ آمریکا یا ناکارآمدی؟

خطر کدام یک برای ایران و جمهوری اسلامی بیشتر است؟ آمریکا یا ناکارآمدی؟

بحرینی ها همچنان مطالباتشان را پیگیری می کنند

واشنگتن در حال بررسی مجازات هایی علیه فلسطین است

 آزادی 3زندانی جرایم غیرعمد

یورش داعش در بادیه المیادین توسط ارتش سوریه

پمپئو؛ سوژه خنده جامعه جهانی!

نعل وارونه آمریکا در خاورمیانه

حمله مجدد امریکا به سوریه/ دو پایگاه ارتش سوریه در دیرالزور مورد هدف قرار گرفت

وزیر خارجه آلمان: اختلاف زیادی با آمریکا درباره برجام داریم

مادر بن سلمان هم ناپدید شد/ همسر ملک سلمان به دستور پسرش در حصر خانگی!

محمد بن سلمان زنده است! +تصاویر

کره شمالی: معاون ترامپ آدم احمقی است

اهالی چاه زرد: تنها هلال احمر و بسیج به دادمان رسیدند/ وقتی مدیریت بحران، بحران زده می شود

جهاد اسلامی، رژیم صهیونیستی را به بمباران تل آویو تهدید کرد

عفو بین الملل از قتل عام هندوها در میانمار گزارش داد

ارتش لبنان: تا آزادی آخرین وجب از خاکمان آرام نخواهیم نشست

کرملین: مسکو در نظر دارد گفت وگوهای دیپلماتیک با کره شمالی برگزار کند

بار دیگر جنگنده های آمریکایی به سوریه حمله کردند

فعالیت پایگاههای انتقال خون یزد در ماه رمضان

ضرورت تشکیل کمیته پارلمانی؛ راه حل انتخاب نخست وزیر موقت

درخواست دبیرکل سازمان ملل از حزب الله

فلسطینی ها امیدشان به راه حل سیاسی را از دست داده اند

چین و آلمان از توافق هسته ای ایران حمایت می کنند

خائن بودن دیوید بکام به زنش شب قبل از عروسی سلطنتی / دختر غریبه کیست؟ + عکس

انتشار اولین تصویر رسمی از بن سلمان پس از غیبتی طولانی

آمریکا، چین را به مانور حاشیه اقیانوس آرام دعوت نکرد

آغاز به کار نخست وزیر جدید ایتالیا

روسیه با قزاقستان قرارداد فروش جنگنده سوخو امضا کرد

وزیر جنگ صهیونیست ها خبر داد طرح تل آویو برای ساخت 2500 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری

می دانیم در پایگاه های اردن امارت، قطر و عربستان چه می گذرد/ اگر تهدیدی چهره عملی به خود بگیرد در هرجایی که باشد جبران می کنیم

اشراف ایران بر پایگاه های اردن،امارات،قطروعربستان

 آزادی 3 زندانی جرایم غیر عمد

تشکیل کمیته پارلمانی راه حل انتخاب نخست وزیر موقت پاکستان

بالگردهای جدید در راه اورژانس

ژنرال روس: 15 تا 20 هزار تروریست مسلح در شمال افغانستان حضور دارند

ترامپ: اگر کشورهای آمریکای لاتین جلوی ورود جنایتکاران را نگیرند کمک مالی به آنها را قطع می کنیم

تهدید جهاد اسلامی به حملات تلافی جویانه علیه رژیم صهیونیستی

امریکا حضور نظامی اش را در شرق اورپا تقویت می کند

چهار عامل نکبت

کره شمالی: برای مذاکره به آمریکا التماس نمی کنیم

مداوای مجروحان در بیمارستان های غزه با امکانات محدود‎

ارتش سوریه برای یک نبرد بزرگ دیگر خود را آماده می کند

ادامه شهرک سازی اسراییل در کرانه باختری

مرکل: پکن و برلین از برجام، «به شکل فعلی آن» حمایت می کنند / توافق هسته ای ایده آل نیست، اما گزینه های دیگر پایدار نخواهند بود

درگیری های مرزی بیش از صد هزار کشمیری را بی خانمان کرد

سفره سحری در نیم قرن پیش +عکس

5 پایگاه جدید اورژانس هوایی در کشور راه اندازی می شود

اختیار اعلام جنگ از نتانیاهو گرفته شد

یک سال از محاصره قطر گذشت

استعفای مدیر اجرایی و 7 عضو هیئت مدیره غول آلومینیوم روسیه

اظهارات مایک پنس دوباره انتقاد کره شمالی را در پی داشت

تخریب مسجدالاقصی گام بعدی ترامپ / تحلیل

شهادت شش یمنی در جدیدترین یورش جنگنده های سعودی به الحدیده

دگرگونی قریب الوقوع

پیش بینی یک موسسه آمریکایی از نتایج اقتصادی تحریم ایران

خرمشهر چگونه آزاد شد؟

سخنان مرکل درباره خروج شرکت های اروپایی از ایران

چرا عربستان خواهان خروج آمریکا از برجام بود؟

لغو اختیار اعلام جنگ از نتانیاهو و لیبرمن

پول پاشی ضدبرجامی آل سعود

پیش بینی یک موسسه آمریکایی از نتایج اقتصادی تحریم ایران

بیانیه ارتش لبنان به مناسبت هجدمین سالروز «عید مقاومت و آزادسازی»

خرمشهر؛ از اشغال تا آزادی

احتمالا شماری از شرکت‎های اروپایی بازار ایران را ترک کنند

مجوز امنیتی جارد کوشنر دوباره برقرار شد

احتمالا شماری از شرکت‎های اروپایی بازار ایران را ترک کنند

ابراز بی اطلاعی مقام های واشنگتن از حمله ائتلاف آمریکایی به سوریه

صدر از گام های نهایی تشکیل دولت عراق خبر داد

اهالی چاه زرد: تنها هلال احمر و بسیج به دادمان رسیدند/ وقتی مدیریت بحران، بحران زده می شود

شروط قاطع ایران برای اروپا

رسوایی دیگر برای نزدیکان ترامپ!

رایزنیهای الجزایر درباره حل بحران لیبی مثبت و ثمربخش بود

جوزپه کنته با حمایت راست گرایان نخست وزیر ایتالیا شد

شلیک موشک بدر به جیزان و تداوم حملات هوایی متجاوزان به یمن

فیصل مقداد: ما و روس ها مدارکی دال بر عدم استفاده از گازهای سمی در سوریه ارائه کردیم

توسعه گردشگری حلال در ترکیه + تصاویر

مقتدی صدر: مشورت ها برای تشکیل دولت پایان یافت / دولت آینده نه سنی است، نه شیعه، نه طائفه ای / از مرجعیت، مشورت خواهم گرفت

لغو اختیار اعلام جنگ از نتانیاهو و لیبرمن

برای مذاکره به آمریکا التماس نخواهیم کرد

انتشار اولین تصویر رسمی از بن سلمان پس از غیبتی طولانی

اعلام آمادگی مقدونیه برای تغییر نام این کشور

کتب آموزشی رایگان برای دانش آموزان آلبانیایی

ملی پوشان کاراته به بلغارستان سفر می کنند

عکس/ تظاهرات در زاگرب علیه کورتاژ

حمله موشکی به بندر جیزان عربستان

رخ زرد چاه زرد یک هفته پس از سیل اهالی چاه زرد: تنها هلال احمر و بسیج به دادمان رسیدند/ وقتی مدیریت بحران، بحران زده می شود

رایزنی های رییس جمهوری لبنان برای معرفی نخست وزیر آغاز شد

ایجاد خدمات کشتیرانی از بندر کراچی به مقصد ایران توسط پاکستان

می دانیم در پایگاه های آمریکا در عربستان، امارات، قطر و اردن چه خبر است/ برای دفاع از کشور در هر جغرافیایی باشد با تهدیدات مقابله می کند

به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندای جولان!

دختر اسکریپال: امیدوارم به روسیه بازگردم/ نگرانی مسکو از وضعیت یولیا

اعطاء حق پناهندگی به نظامیان فراری ترکیه از سوی یونان

جشن حمایت از خانواده زندانیان

نعل وارونه آمریکا در خاورمیانه

ظریف: اساس برجام بی اعتمادی به آمریکا بود

ترامپ: هفته آینده معلوم می شود دیدار با اون انجام می شود یا خیر

احتمال کودتا در کره شمالی

اردوغان: پیروز می شوم/ کابینه ترکیه کوچک می شود/با ماکرون درباره منبج مذاکره می کنم

حقایقی از اقدامات وحشیانه صهیونیست ها برای ترساندن دانشمندان/ چشم موساد به دنبال کدام نخبه های عربی است؟+عکس

حقایقی از اقدامات وحشیانه صهیونیست ها برای ترساندن دانشمندان/ چشم موساد به دنبال کدام نخبه های عربی است؟+عکس