مطالب مرتبط:
حضور وزیر آموزش و پرورش در جشنواره جهانی فجر
مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد رقابت هنرجویان شاخه کاردانش در شانزدهمین دوره مسابقات علمی ـ کاربردی
حضور وزیر آموزش و پرورش در سی و ششمین جشنواره جهانی فجر
ورزش کبدی در مدارس کردستان آموزش داده می شود
ورزش کبدی در مدارس کردستان آموزش داده می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 ساعت 09:302018-04-24سياسي

مسائل دینی باید به صورت علمی و اعتقادی به جوانان آموزش داده شود/پوشش و حجاب، لباس حضور زن در اجتماع


مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری قم گفت: پوشش و حجاب، لباس حضور زن دراجتماع است و رعایت این امر باعث می شود زن در مسیر اشتغال، - معصومه ظهیری عضو هییت علمی جامعه الزهرا درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان" در قم، با اشاره به کم رغبتی جوانان به مقوله حجاب گفت: در اسلام برای فرامین دینی رعایت واجبات، یک امرالهی است که برای هر مکلفی برای رسیدن به سن تکلیف واجب می شود.

وی افزود: یادگیری، عمل کردن، تقید داشتن به فرامین و ترک محرمات ملزوماتی است که فرد در هنگام رسیدن به سن تکلیف موظف به رعایت کردن آن می باشد .

ظهیری ادامه داد: واجب است افراد واجبات دینی خود از جمله نماز و روزه و آنچه که در فروع دین عنوان شده یاد بگیرند،همچنین توجه به احکام برای افراد مبتلا به مسائل با توجه به شرایط واجب است.

عضوهییت علمی جامعه الزهرا تصریح کرد: بحث پوشش و لباس برای حضور اجتماعی ما امری لازم است و خداوند این قانون را گذاشته تا زنان بتوانند در کنار مردان ارتباط و تعامل مناسبی در جامعه داشته باشند.

وی اظهار داشت: دین ما دینی است که به زنان اجازه داده در جامعه حضور داشته باشند و فعالیت کنند و این عزت و موفقیت زن در جامعه به جهت پوشش آن است و اگر این امر واجب نبود زن باید در پستو زندگی می کرد و هیچ گونه ارتباطی با بیرون نمی داشت.

ظهیری عنوان کرد: پوشش و حجاب، لباس حضور زن در اجتماع است و رعایت این امر، باعث می شود زن در مسیر اشتغال، آموزش، مباحث سیاست، اجتماعی وحتی فعالیت های هنری، رغبت وعلایق او .

با جنس مخالف خود در اجتماع ارتباط سالم و درستی داشته باشد.

عضو هییت علمی جامعه الزهرا یاد آور شد: بر اساس فطرت طبیعت، هر دو جنس نسبت به هم رغبت دارند و این علاقه و رغبت، باعث ازدواج و تکثیر نسل می شود و اگر کاری کنیم که نسبت به هم بی تفاوت باشند جرم است و در این دایره ما وظیفه داریم بر روی مسائل ارتباطی و رفتاری کنترل داشته باشیم.

رعایت حجاب وعفاف در جامعه باعث ارتباط و تعامل درست افراد با یکدیگر می شود مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم ابراز داشت: جامعه باید با پوشش، فطرت طبعیت رو مناسب سازی کند وعدالت جنسی را در جامعه بوجود آورد چرا که خداوند روابط جنسی همراه با لذایذ جنسی در قالب ازدواج و تعامل برای دو جنس را متناسب سازی کرده و آن را در قالب پوشش، حجاب و عفاف حفظ کرده است .

ظهیری با اشاره به اینکه مردم باید یاد بگیرند که چگونه در جامعه رفتار کنند خاطر نشان ساخت: اولین مرکز آموزش و یادگیری خانواده و اگر خانواده سخت گیری کند و فشار غیرمعمول ،معقول و بدون فایده داشته باشد این عمل باعث کم رغبتی وگریز جوانان از حجاب می شود .

وی گفت: اگر در فضای خانواده آموزش مسائل دینی بدون پشتوانه علمی و اعتقادی باشد و خیر و شر عنوان نشود قطعا تاثیرات مثبتی نخواهد داشت چرا که آموزش سلامت و بهداشت جنسی باید در نهاد خانواده به فرزندان یاد داده شود و فواید و مضرات آن در نهاد خانه برای فرزندان همراه با ادبیات ابتدایی بازگو شود تا اعضای خانواده بتوانند آن را درک کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم یاد آور شد: کانون مدرسه یک پلکان بالاتر ازخانواده است که در این کانون به شبهات دختران و پسران در مدرسه پاسخ داده می شود ویاد می گیرند که پوشش و حجاب داشته باشند و مسائل جنسی را آموزش می بینند.

مسائل دینی باید به صورت علمی و اعتقادی به جوانان اموزش داده شود عضو هییت علمی جامعه الزهرا ابراز داشت: وظیفه ما نیز در جامعه این است که مسائل دینی و تربیتی، حجاب و مقوله پاسخ گویی به شبهات را ازمهد تا دانشگاه به صورت علمی و اعتقادی به کودکان و نوجوانان آموزش دهیم نه با نگاه خرافه، خواب و داستان .

ظهیری عنوان کرد: متاسفانه فضای جامعه ما فضای تحریک آمیز است و باعث ایجاد رغبت، تحریک و تبلیغ می شود و این رغبت را در انسان ایجاد میکند که عفیف باشد و به حجاب توجه کند و گاهی این رغبت می تواند با استفاده از شبکه های اجتماعی فرد را به سمت آرایش وتغییر نحوه پوشش و حجاب تحریک کند در واقع شبکه های اجتماعی تحریک آمیز هستند و برای مردان که شخصیتی تحریک پذیر دارند این فضا می شود فضای ناسالم و الوده که می تواند سلامت فردی و اجتماعی او و زندگی عفیفانه اش را به مخاطره بیاندازد .

وی ادامه داد: در فضای تبلیغ نیز گاهی برخی افراد با دادن اطلاعات نادرست و بیان شهامت و جرات باعث ترویج بی غیرتی در جامعه می شود واین تبلیغات و میل های کاذب باعث می شود که افراد از چراغ قرمز عبور کنند و این عبور از چراغ قرمز شهامت نیست بلکه یک نوع تبلیغ نادرست از شهامت و جرات است که فرد را به تباهی می کشاند.

داشتن جامعه سالم نیازمند ایجاد حلقه های تربیتی سالم در جامعه است مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: قانونمندی، آموزش اجتماعی می خواهد و افراد موظف به رعایت آن هستند و این قانونی که در مجلس مطرح و تصویب می شود تغییر و نقض آن باید در همان مکان مورد تصمیم گیری قرار گیرد نه اینکه افراد به تنهایی با قانون شکنی حلقه های ناسالم را در جامعه ایجاد کنند.

عضو هییت علمی جامعه الزهرا اظهار داشت: ما برای داشتن جامعه سالم باید حلقه های سالم تربیتی را ایجاد می کنیم، چرا که رعایت قانون شهروندی، ترغیب به حجاب و پوشش، سلامت اجتماعی، نشاط و آرامش اجتماعی و عفاف و حجاب را به همراه خواهد داشت و اگر جامعه به سوی تحریک و تبلیغ کاذب نباشد و به حریم افراد احترام بگذارد می تواند در سایه قانونمندی و احترام به اعضای خانواده در جامعه ای سالم تعامل و ارتباط داشته باشد .

وی افزود: اگر درون خانواده، آموزش و پرورش، فضای مجازی، حقوق و شرایط احترام به دیگران رعایت شود ما جامعه ای آرام خواهیم داشت و این رعایت حجاب عفاف و احترام به حریم دیگران باعث می شود در آن جامعه نشاط فرهنگی اجتماعی وجود داشته باشد وهمه اعضای آن از رضایتمندی بالایی برخوردار هستند .

ظهیری در پایان گفت: باید سعی کنیم برای داشتن یک جامعه سالم در ابتدا قانون شهروندی را تامین و به افراد نشان دهیم که احترام گذاشتن به حریم شخصی دیگران، نوعی قانونمندی است و این باعث می شود که جامعه ای که در آن زندگی می کنیم جامعه سالم آرام و بدون دغدغه باشد و خانواده ها نیز باید با آموزش درست و نهادینه درراستای تربیت و آموزش دینی جوانان آنها را برای حضور مثبت و سازنده در جامعه آماده کنند.

پایان پیام/348
کلید واژه ها: جامعه - حجاب - خانواده - الزهرا - علمی - لباس - آموزش - اجتماعی - جنسی - ازدواج - بانوان - جوانان - رفتار - حجاب و عفاف - روابط جنسی - دفتر - درست - زنان - خبرگزاری - خبرنگار - موفقیت - معصومه - همراه - تفاوت - زندگی - روابط - قانون - اولین - وظیفه - اسلام

آخرین اخبار سرویس:
العبادی: برگزاری مجدد انتخابات را بعید می دانیم

روایت حاج قاسم از یک «دایره المعارف گویا»

دادستان کل کشور: موسسات مالی از معضلات جدی نظام/ در رابطه با زندان مشکلاتی داریم

تهران قیمت بلیط به 800 هزارتومان رسید!

تایید افشاگری مجتهد از سوی آسوشیتدپرس

طرح تحقیق از مذاکرات پنهانی دولت با مدیر تلگرام

فرونشست زمین درفارس همچنان نگران کننده

تصادف مرگبار در رامهرمز

ابطحی: ‎خطر فیلترشکن بیشتر از تلگرام است

شمخانی: رفتار ترامپ و نتانیاهو صرفا شوهای تبلیغاتی است /آنچه پمپئو در قالب استراتژی جدید علیه ایران مطرح کرد، مجموعه ای از رویاهای ترامپ است

224 انجمن حمایت زندانیان در ایران داریم/بیش از 150 خانوار محتاج شناسایی شدند

استخدام برنامه نویس سرور و اندروید در یک شرکت معتبر

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

طرح تحقیق و تفحص جبهه پایداری از مذاکرات دولت با مدیر تلگرام کلید خورد

سنگین تر شدن جریمه به کارگیری اتباع غیرمجاز

نگاهی به خطبه های جنجال برانگیز حجت الاسلام حسنی، امام جمعه وقت ارومیه / او به تازگی درگذشت

پروژه فولاد احمدی نژاد یا طرح 35ساله؟

همه چیز از یک شایعه بی اساس شروع شد

ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان هدف گذاری شده است/فرآیند پرداخت تسهیلات اشتغال زایی تسهیل شود

تصویب کلیات طرح تشدید مجازات مرتکبین جرم اسیدپاشی

قرائت گزارش وزارت کشور درباره حوادث کازرون در کمیسیون شوراها

غنی سازی ایزوتوپ های پایدار را با کمک روسیه شروع کردیم

تذکر کمیسیون انرژی به نفتی ها برای جایگزینی مشتریان جدید نفتی پس از خروج آمریکا از برجام

پزشکیان: نبود مدیریت آب باعث دعوای استان ها می شود | توضیح در مورد سرنوشت فعالان محیط زیستی

آمریکا 5 ایرانی دیگر را تحریم کرد

شهیدی که از شهرت دوری می کرد

غنی سازی ایزوتوپ های پایدار را با کمک روسیه شروع کردیم

حمله غافلگیرانه داعش به بادیه سوریه

قانون تعیین حق آبه ها در مسیر تدوین

224 انجمن حمایت زندانیان در ایران داریم/بیش از 150 خانوار محتاج شناسایی شدند

سامانه شکایات مردمی از مشاغل سطح شهر ایجاد می شود

وضعیت گوزن های پارک جنگلی قُرق نگران کننده است

جعفرزاده ایمن آبادی: توییتر کاملا بی آزار است و فیلتر آن نیز بی معناست/ کاش دیگر نمایندگان مجلس را هم در جریان نامه رفع فیلتر توییتر قرار می دادند تا آن را امضا می کردیم

حمایت قاطع مجمع نمایندگان استان از عملکرد رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان

بازدید از روند اجرای پروژه آزاد راه شهید همت _ کرج

حجت الاسلام حسنی نماد شجاعت مردم آذربایجان غربی است

رشادت حجت الاسلام حسنی در تاریخ ایران فراموش نشدنی است

انتخابات هیات رییسه مجلس نهم خرداد برگزار می شود

حضور سید محمد خاتمی و ناطق نوری در مراسم افطاری بنیاد امید ایرانیان+ عکس

هنر قرآنی در کشور ما به درستی درک نشده است

قرائت گزارش وزارت کشور درباره حوادث کازرون در کمیسیون شوراها

تغییرات 17گانه در ساختار نیروی زمینی ارتش

گشت های مشترک نظارت توسط تعزیرات و دادستانی برگزار می شود

عرضه گوش "می ماکس 3" به تعویق افتاد

بیستمین جشن «حمایت» انجمن حمایت زندانیان مرکز برگزار شد

برگزاری همایش مشترک پزشکی دانشگاه بن گورین رژیم صهیونیستی و دانشگاه دولتی جمهوری آذربایجان در باکو

رشادت حجت الاسلام حسنی در تاریخ ایران فراموش نشدنی است

دادستان کل کشور: خیرین به تأسی از ائمه اطهار از نیازمندان توقع تشکر ندارند

نماینده مجلس: توییتر بی آزار است/ با فیلتر تلگرام، قبح فیلترشکن ها ریخت/ در ادارات از کندی اینترنت گلایه می کنند

بررسی درگیری های کازرون در کمیسیون شوراها

منتجب نیا بخاطر فشار حسین کروبی،از حزب اعتمادملی رفت/پیروزی نامزد اصولگرایان با 20 میلیون رای فریبنده است/حل مساله آب و هوا و دلار و ماهواره از راه دمکراسی/ سه سناریو از غیبت عجیب و طولانی ولیعهد سعودی/پزشکیان؛ گزینه ریاست مجلس

222 هزار نفر از خانواده های زندانیان تحت پوشش انجمن های حمایت قرار دارند

دانلود آهنگ جدید بهنام نجفی بنام چه مستیم

حجت الاسلام حسنی نماد شجاعت مردم آذربایجان غربی است

کلیات طرح تشدید مجازات اسید پاشی تصویب شد

تعیین تکلیف لایحه تامین امنیت مستلزم نظر آیت الله آملی لاریجانی

انفجار مرگبار در یک اتوبوس در دونباس

آیت‎الله موحدی کرمانی از دبیرکلی جامعه روحانیت کنار رفت / تقوی جانشین او می‎شود؟

گردشگری نیازمند حمایت های بیشتری است/ کلید حل مشکل اشتغال، گردشگری است

یادگیری ربات ها از طریق مشاهده رفتار انسان ها

سه روش ساخت تصاویر متحرک GIF از ویدیوها

شبکه تلویزیونی گردشگری راه اندازی می شود

مساجد چین باید پرچم ملی این کشور را به اهتزاز درآورند

فهرست تقدیرشدگان در هفته میراث فرهنگی

تحریم 5 ایرانی دیگر توسط آمریکا

لزوم توجه بیشتر مسئولان به مقوله مرز و مرزبانی / حفظ و حراست از مرزها یک وظیفه همگانی

انتخابات هیات رییسه مجلس در هفته بعد

آقای نوبخت حتما گزارش دوتابعیتی ها را نخوانده است

صوت / بسته خبری 1 خرداد 97

تخلیه مسافران در ایستگاه ملت

مرحله دوم احیای بافت تاریخی فرهنگی ارومیه آغاز شد

نشست اعضای فراکسیون اشتغال و تولید مجلس با نوبخت

رشادت حجت الاسلام حسنی در تاریخ ایران فراموش نشدنی است

ماجرای جلوگیری شهید بروجردی از ایجاد «اسراییل دوم»

ضرورت همراهی اصلاح طلبان با مطالبات اجتماعی و اقتصادی مردم

ترامپ 15 میلیون دنبال کننده جعلی در توییتر دارد!

پرواز ایلام- تهران از اصفهان سر در آورد

آمریکا 5 ایرانی دیگر را تحریم کرد

تقدیر از بانوان فوتسالیست کشور

نحوه فروش نفت پس از خروج آمریکا از برجام در کمیسیون انرژی بررسی شد

تحریم 5 ایرانی دیگر توسط وزارت خزانه داری آمریکا

قلم دوربین در نخستین روز از آخرین ماه بهار

ماجرای خواندنی یک حافظ روشندل/ تأثیرات معجزه قرآن بر زندگی سحر حدادیان

دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند بنام بماند

دانلود آهنگ جدید ندیم بنام حال غریب

اجتماع عظیم اربعین، نماد همبستگی بی نظیر جهان اسلام است

مراسم یادبود استاد فرجی در خرم آباد برگزار شد

بیستمین جشن «حمایت» انجمن حمایت زندانیان مرکز برگزار شد

مرحله دوم احیای بافت تاریخی فرهنگی ارومیه آغاز شد

همسر شهید مدافع حرم «رضا حاجی زاده» در صفحه شخصی خود خطاب به شهیدش دلنوشته ای را عنوان کرد.

اجتماع عظیم اربعین، نماد همبستگی بی نظیر جهان اسلام است

تصویب کلیات طرح تشدید مجازات مرتکبین جرم اسیدپاشی در کمیسیون حقوقی

میزان عمومی طلاق اعلام شد/ استان هایی که بیشترین و کمترین آمار طلاق را دارند

گوگل عبارت «شیطان نباشید» را از منشور اخلاقی اش حذف کرد

افراد فوت شده در حادثه کازرون به خاک سپرده شدند

معاون پژوهشی دانشگاه هنر منصوب شد

در جلسه وزیر نیرو با مجلس درباره "حق آبه کشاورزان" چه گذشت؟

اظهارات مهم دریابان شمخانی درباره مواضع اخیر مقامات آمریکایی

خط خورده ها در آستانه وداع با شفر 

پزشکیان: اگر دعوا در استان ها بر سر آب شروع شود، مسلمان و کافر و چپ و راست نمی شناسد

مسائل دینی باید به صورت علمی و اعتقادی به جوانان آموزش داده شود/پوشش و حجاب، لباس حضور زن در اجتماع

مسائل دینی باید به صورت علمی و اعتقادی به جوانان آموزش داده شود/پوشش و حجاب، لباس حضور زن در اجتماع