مطالب مرتبط:
جریمه یک و نیم میلیارد تومانی برای قاچاق 411 هزار دلار آمریکا
سیف: 9هزار فقره گشایش اعتباری با دلار 4200 تومانی انجام شد
سیف: 9هزار فقره گشایش اعتباری با دلار 4200 تومانی انجام شد
گشایش 9210 فقره ال سی با دلار 4200 تومانی
با حضور جهانگیری و سیف انجام شد رونمایی از سامانه «نیما»/ سیف: معادل 2 میلیارد و 360 میلیون دلار ارز 4200 تومانی تخصیص دادیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 ساعت 02:452018-04-23اقتصادي

هفت ماه پیش، پیش بینی دلار 5 هزار تومانی را داشتیم


هفت ماه پیش، پیش بینی دلار پنج هزار تومانی را داشتیم و گفتیم یک جریان مرموز می خواهد وضعیت ارز را به هم بزند - شعارسال:" امیر خجسته در سوال از وزیر اقتصاد مبنی بر عدم ایجاد ثبات در بازار ارز ، گفت: سوال ما از وزیر اقتصاد دو سال طول کشید که به صحن مجلس بیاید اما طبق قانون 10 روز بعد از وصول باید در صحن مطرح شود.

نماینده اصولگرای همدان تصریح کرد: سوال ارزی ما مربوط به وزیر است که ایشان قرار شد در تیم ارزی مطرح کنند و آنها را به کمیسیون بیاورند.

خجسته با بیان اینکه هفت ماه پیش، پیش بینی دلار پنج هزار تومانی را داشتیم و گفتیم یک جریان مرموز می خواهد وضعیت ارز را به هم بزند، اظهار کرد: از سه هزار و 500 تومان به سه هزار و 700 و چهار هزار تومان و در نهایت به شش هزار تومان رسید و اگر سوال من قبل از عید انجام شده بود از این وضعیت پیشگیری می شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: سوالی که درباره ارز مطرح می شد این است که وقتی ارز قیمتش افزایش پیدا می کند متناسب با آن همه اجناس و اقلام بالا می رود و در این سیاستی که ارز رو به افزایش رفت و تیم اقتصادی دولت آن را مدیریت نکرد یا عده ای در بازار آرامش مردم را سلب کردند باید توجه شود که امروز وضعیت صادرات ما چگونه است که اگر شما به عنوان تیم اقتصادی دولت این را مدیریت نکردید، قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: من سوالاتی از آقای کرباسیان در خصوص افزایش یک شبه ارز دارم که تیم اقتصادی دولت همانند دکتر باید درد اقتصادی کشور را بدانند و تشخیص دهد و نسخه بپیچد.

خجسته تصریح کرد: منطق قیمت چهار هزار و 200 تومان را از کجا آورده اید.

ما در سال گذشته بودجه را با دلار سه هزار و 750 تومان بسته ایم و این افزایش قیمت قابل قبول نیست.

این چهار هزار و 200 تومان چه ضمانت عملیاتی و اجرایی را دارد و تضمین می کند که دوباره به بحرانی دیگر تبدیل نشود.

این نماینده اصولگرای مجلس افزود: 30 میلیارد دلار در این مدت از کشور خارج شده و بانک مرکزی نظارت ندارد همچنین برای عدم بازگشت ارز به صادرات کشور؛ چراکه در این فضایی که نظارت وجود ندارد این پول ها از بین رفته است.

این نماینده مجلس به کاهش ارزش پول ملی اشاره کرد و گفت: من با مستندات می گویم که ارزش پول ملی ما به حداقل رسیده است و عدم کنترل نقدینگی بارها از تریبون مجلس هشدار داده شده است و همچنین ضرورت کنترل نقدینگی را هشدار داده ایم.

خجسته با بیان این پرسش که برای این نقدینگی موجود در کشور چه تدبیری اندیشیده اید، گفت: علت تشتت در اقتصاد و ارزش چیست؟ عده ای دلار با قیمت بالا و عده ای دلار با قیمت پایین را خوب می دانند که علت آن عدم اجرای دقیق قانون مکرر مالیات های مستقیم است.

این نماینده همدان با اشاره به سخنان دیروز رییس جمهور در باب وضعیت ارز گفت: آیا واقعا این قیمت چهار هزار و 200 تومان تخصصی بود؟ این بالا رفتن قیمت همه اقلام از پنج تا 50 درصد را در پی داشته است و کارمندی که حقوقش دو میلیون تومان است با این افزایش قیمت ها مواجه می شود.

این نماینده ولایی مجلس با بیان اینکه آیا قیمت اجناس و اقلام به قیمت قبل برمی گردد یا نه، گفت: شما به عنوان مدیر ارشد اقتصادی باید کنترل کنید.

ما 98 میلیارد دلار درآمد داریم که 51 میلیارد دلار آن درآمد نفتی است که 100 درصد در اختیار دولت و 47 درصد آن غیرنقدی که 70 درصد کل آن در اختیار دولت است.

خجسته با بیان اینکه ما 44 هزار میلیارد دلار مازاد داریم خطاب به وزیر اقتصاد گفت: آیا این را مدیریت کرده اید؟ من به یقین می گویم بانک مرکزی نتوانسته مدیریت کند.

این نماینده مردم همدان با بیان اینکه مردم ما جان و خون داده اند و امروز از ما مدیریت می خواهند و ما امروز در مدیریت ارز مشکل داریم، گفت: ما جنگ را مدیریت کردیم و ما در مقابل آمریکا ایستاده ایم لذا نظام و رهبری ما ناکارآمد نیستند بلکه آن مدیری که مسئولیت می گیرد و نمی تواند مدیریت کند ناکارآمد است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس تصریح کرد: ما در حال حاضر سه نوع نرخ ارز داریم؛ یکی نرخ دلار در خیابان فردوسی، دیگری نرخ دلار حواله ای و سومی نرخ دلار وارداتی و امروز به گونه ای شده که 10 هزار دلار قیمتش پنج هزار و 800 تومان، 50 هزار دلار قیمتش شش هزار تومان و 100 هزار دلار قیمتش به شش هزار و 200 تومان رسیده است و بیشتر از این نمی خواهم بگویم که التهاب ایجاد نشود.

این نماینده اصولگرای همدان با اشاره به اینکه مردم منتظر هستند و ما را نفرین می کنند، گفت: این چه نظارتی است که وجود دارد، چرا سوال ما باید دو سال به طول بینجامد.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور رییس بانک مرکزی در مجلس و ناراحتی نمایندگان از گزارش او تاکید کرد: رییس جمهور گفتند ما از عملکرد ارز در چهار سال گذشته راضی نیستیم.

مردم ما اقتدار و قاطعیت می خواهند و اگر به داد مردم نرسیم اتفاق دیگری رخ خواهد داد.

این نماینده اصولگرای همدان با تشکر از صحبت های رییس جمهور در باب بیان نارضایتی از وضعیت ارز گفت: ما همه نوکر مردم هستیم و باید باشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به وضعیت سخت مردم گفت: این سوال اعتقاد من است و نمی توانم جایی که نقد دارم نقدم را مطرح نکنم.

مردم ما بیش از این تحمل ندارند، هر وقت به آنها گفتیم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنید آمدند، هر وقت گفتیم جان بدهید دادند و مردم ما بهترین مردم تاریخ بشریت هستند.

ما باید یک فکر اساسی برای معیشت، ارج و ثبات انجام بدهیم.

این نماینده مجلس خطاب به مردم گفت: مردم بدانید نمایندگان شما مقتدرانه ایستاده اند و از شما اقتصاد و معیشت برای شما دفاع خواهند کرد و سال 97 سال برطرف شدن مشکلات اقتصادی با هماهنگی قوای سه گانه و تیم مقتدر اقتصادی خواهد بود.

این نماینده مردم همدان پس از صحبت های وزیر اقتصاد گفت: امیدوارم با این بحث هایی که می شود صحبت عملی هم انجام شود چراکه مردم ارباب ما هستند و ما در مقابل اربابان باید حقشان را ادا کنیم.

وی با بیان اینکه با سپرده های مردم بازی می شود، گفت: آقای وزیر من مستندات این را دارم که بانک مرکزی از نیروهای متخصص استفاده نمی کند.

این نماینده اصولگرای همدان با اشاره به ماده 16 بند الف مربوط به رفع موانع تولید تاکید کرد: شرکت های سرمایه گذاری در بانک ها چه کار می کنند.

همه بانک ها اموال منقول و غیرمنقولی دارند که هر ساله 33 درصد از آن باید به فروش برسد اما تحقق نیافته.

وی با اشاره به لزوم شفاف سازی ادامه داد: ما باید شفاف صحبت کنیم چراکه شفافیت حرف اول را در نظام می زند.

وی خطاب به رییس جمهور گفت: اگر هر کسی را در باب اخلال در اقتصاد می شناسید باید آن را بگویید.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برای حفظ سرمایه های مردم که نقدینگی آن هزار و 500 میلیارد می باشد چه کارهایی انجام شده.

بانک ها طبق قانون باید 40 درصد در سال 92 و 70 درصد در سال 94 را از سرمایه اصلی خود به کارهای سرمایه ای اختصاص می دادند که علاوه بر آن 80 درصد از سپرده های مردم را در امر ساخت و ساز به کار گرفته اند و این نظارت ها در این زمینه کجا رفته است.

خجسته با بیان اینکه این تجمعات به خاطر عدم نظارت هاست گفت: ما در ادامه مجبور شدیم 20 هزار میلیارد تومان از بیت المال بگیریم ما 33 بانک داریم و اگر به بانک های خصوصی و موسسات بانکی نظارت نشود فاجعه خواهد شد.

باید به گونه ای عمل کنیم که مردم ما در مقابل مجلس تجمع نکنند.

وی در بخش دیگری از گفته های خود به سودهای کاذب در بانک ها اشاره کرد و گفت: در یکی از بانک ها که معاملات ضربدری و بدون رد و بدل مالی معاملاتی انجام می شده سود موهوم نمایش داده اند و بانک مرکزی این سود را تایید کرده است.

وی ادامه داد: برخی از این اعمال را بانک مرکزی تایید و صدا و سیما تبلیغ کرده است.

ما باید از وارد کردن سپرده های مردم از موسسات غیرقانونی جلوگیری کنیم.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: اگر در سال 97 در استان ها و جلوی مجلس مردم تجمع کنند مسوولش شما هستید.

این نماینده ولایی مجلس با اشاره به قاچاق 6 هزار و 481 خودرو تصریح کرد: ما از سوزن تا قطعات هواپیما را وارد می کنیم و قاچاق همه جا را در بر گرفته.

وی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: آقای وزیر شما رییس گمرک بوده اید و اینها از مبادی قانونی وارد می شود و استیضاح بعدی ما درباره قاچاق کلا خواهد بود و اگر ما وضعیت را تعیین تکلیف نکنیم مردم ما را تعیین تکلیف خواهند کرد.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه این مواردی را که گفتم قطره ای از یک دریا بود، گفت: سوال از وزیر را باید به رای بگذاریم که در نهایت با 109 رای موافق 48 رای مخالف و هشت رای ممتنع نمایندگان صحبت های خجسته را وارد دانستند و پزشکیان پس از پایان رای گیری تاکید کرد در باب موسسات مالی دولت به هیچ وجه پولی را چاپ نکرده و یا به آنها اختصاص نداده است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 2اردیبهشت1397 ، کدخبر: 614898: www.

ilnanews.

com
کلید واژه ها: اقتصاد - هزار تومانی - اقتصادی - دلار - افزایش - پیش بینی - ارزش پول ملی - وزیر اقتصاد - نقدینگی - قیمت - مجلس - کشور - خجسته - پول ملی - وزیر - بینی - مدیریت - کاهش ارزش پول - صادرات - دولت - نماینده مجلس - سوال از وزیر - افزایش قیمت - نظارت - بازار - مرموز - هشدار - بانک مرکزی - بازار ارز - پیشگیری

آخرین اخبار سرویس:
ارزش لیر ترکیه سقوط کرد

استقبال گسترده از عرضه اولین پارچه چادر مشکی ایرانی در نمایشگاه قرآن

تعداد مغروقان در سواحل گیلان 55 درصد کاهش یافت

محصولات دیجیتال قرآنی را در قاف خریداری کنید

وقتی کامیونداران اعتراض می کنند

تا روز چهارم نمایشگاه قرآن؛ بخش عفاف و حجاب رتبه یک بازدید مردمی نمایشگاه قرآن

قیمت گوشت قرمز اوج گرفت

اعتصاب تانکرهای نفتکش در اصفهان

اجرای طرج جی نف و سیماک در مهریز

گردشگری و اینترنت رایگان در جدیدترین نسخه پات

چین محدودیت های واردات خودرو را کاهش می دهد

اولین گوشی تمام صفحه نمایش ماه دیگر به بازار عرضه خواهد شد

تمدید توافق اوپک و غیر اوپک را منتفی نمی دانیم

تلاش برای ربودن هواپیمای امارات در آسمان ایران تکذیب شد

هشدار جدی به آمریکا

تعطیلی چند پمپ بنزین اصفهان به دلیل اعتصاب تانکرهای نفتکش

اخلال در جایگاه های سوخت در پی اعتصاب کامیون داران استان فارس

دستور وزیر تجارت و صنایع عمان برای حل مشکلات بازرگانان ایرانی در این کشور

شوک افزایش میزان ذخایر آمریکا منجر به سقوط قیمت نفت شد

پایان انحصار شرکت های PSP ظرف سه ماه آینده +عکس

استفاده از بن کارت های نمایشگاه کتاب پایتخت در نمایشگاه قرآن

افشای راز کریستیانو رونالدو برای حفظ آمادگی

پیشنهاد تازه صندوق بین المللی پول به سعودی ها

احتمال ورشکستگی تسلا با تولید نسخه ارزان قیمت مدل 3

سه نسخه از سری «Yakuza»، راهی PlayStation 4 می شوند

مظنه قیمت گرانترین و ارزان ترین آپارتمان در تهران

کشف معدن 40 تنی طلا در زرشوران

افزایش قیمت طلا با ابهام در مذاکرات جنگ تجاری آمریکا و چین

پرداخت باقیمانده مطالبات دامداران تا 20 خرداد/ تاکنون 700 تن سیر به روسیه صادرات شده است

سقوط قیمت نفت با افزایش میزان ذخایر آمریکا

️تعطیلی چند پمپ بنزین اصفهان به دلیل اعتصاب تانکرهای نفتکش

شبیه سازی زمستان و تابستان برای تست خودرو!

نظارت بهداشتی در شهرستان دشتی تشدید شد

تلاش بی سابقه اتباع انگلیسی برای دریافت ملیت آلمانی

دستور وزیر تجارت و صنایع عمان برای حل مشکلات بازرگانان ایرانی در این کشور

معامله 7 تن زعفران در بورس کالا

توقف موقت خط تولید پژو 308 GTi

تعطیلی چند پمپ بنزین اصفهان به دلیل اعتصاب تانکرهای نفتکش

قاچاق معضل اساسی صنعت استان یزد + فیلم

خودکفایی در تولید شکر

آشنایی با انواع روش دوخت کفش

پرواز ؛ فرزاد فرزین

خبر مهم وزیر ارتباطات در مورد فناوری های مالی

«God of War» پرفروش ترین بازی و «PlayStation 4» پرفروش ترین کنسول ماه آوریل در آمریکا

نشاط ملی با حضور فراگیر بانک صادرات ایران در صنایع بزرگ و کوچک کشور

برداشت علوفه در روستای درو خلخال/دوستی دیرینه با طلوع و غروب خورشید

دلار سد راه رشد قیمت طلا شد/یک مرز روانی شکست، دیگری نه + نمودار

عکس/ محمود عباس در بیمارستانی در منطقه کرانه باختری

فروش آنر 10 از مرز 1 میلیون دستگاه گذشت!

تخلف آشکار در مسکن مهر پردیس

سقوط قیمت نفت با افزایش میزان ذخایر آمریکا

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در کرج

رییس سازمان تعاون روستایی ایران خبرداد پرداخت باقیمانده مطالبات دامداران تا 20 خرداد/ تاکنون 700 تن سیر به روسیه صادرات شده است

رونالدو چطور رونالدوست؟!

دو سال آخر کار مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی

معامله 7 تن زعفران در بورس کالا

خودکفایی 175 هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی ایران

کشف معدن 40 تنی طلا در زرشوران

90درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود

شوک افزایش میزان ذخایر آمریکا منجر به سقوط قیمت نفت شد

پرداخت تسهیلات با نرخ سود کم به 265 طرح اشتغال زایی در حوزه صنعت

سیستم بانکی نباید به دارایی های مردم آسیب وارد کند

افزایش 15 درصدی کرایه حمل کامیون داران

ادامه روند افت نزولات جوی در 23 استان

استخدام کارشناس نرم افزار در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

تعامل راهداران با رانندگان زمینه ساز کاهش سوانح رانندگی است

اولویت های اعطای تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی مشخص شد

قیمت گوشت قرمز اوج گرفت

برای خرید وسایل بازی برای کودک چقدر باید هزینه کرد؟+جدول

انصاری: ازهمه اختیارات برای نظارت بر بازار استفاده می کنیم

نقاط حادثه خیز جاده های خراسان جنوبی شناسایی شد

صادرات فرش دستبافت خوزستان به زیر 500 عدد در سال رسیده است/ این مسئله صرفاً به تحریم ارتباطی ندارد

پورابراهیمی: حضور آمریکا در برجام، برای اقتصاد ایران هیچ سودی نداشت

طرح نظارت دولت بر بازار متشکل ارز

قطعی موقت سیستم بانکداری الکترونیک بانک دی

14 میلیارد ریال کالای قاچاق در اندیمشک کشف شد

تغییر بازیگران در عرصه بانکداری دیجیتال را باید باور کنیم

معامله 7 تن زعفران در بورس کالا

واگذاری طرح های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی

خطر کمبود شدید تجهیزات در اردوی امریکا

پرسپولیس در انتظار رای فیفا

مجری و مدیحه سرای صدا وسیما درگذشت

پیشنهاد تازه صندوق بین المللی پول به سعودی ها

شوک افزایش میزان ذخایر آمریکا منجر به سقوط قیمت نفت شد

پیگیری مطالبات کامیون داران و رفع مشکل عرضه سوخت در فارس

اشتغال پایدار در گرو توسعه تولید است/ پرداخت وام به تنهایی تضمین کننده ایجاد اشتغال نیست

نبود مهارت های مدیریتی از مشکلات واحدهای تولیدی کردستان است

فراخوان برقی کردن راه آهن شمال بزودی منتشر می شود

فراخوان برقی کردن راه آهن شمال بزودی منتشر می شود

نبود مهارت های مدیریتی از مشکلات واحدهای تولیدی کردستان است

بررسی چالش های پیشروی صنعت زعفران در ایران

رشد فزاینده بدهی عمومی آمریکا

بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با تامین مالی بانک ملت

افت 5 درصدی ارزش لیر ترکیه

ریزش 3.1 درصدی چک های برگشتی

90 درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود

بهره برداری از پسماند صنایع تبدیلی؛ هم افزایی سرمایه ی ملی

پرداخت باقیمانده مطالبات دامداران تا 20 خرداد

پرداخت وام به تنهایی تضمین کننده ایجاد اشتغال نیست

صادرات فرش دستبافت خوزستان به زیر 500 عدد در سال رسیده است/ این مسئله صرفاً به تحریم ارتباطی ندارد

هفت ماه پیش، پیش بینی دلار 5 هزار تومانی را داشتیم

هفت ماه پیش، پیش بینی دلار 5 هزار تومانی را داشتیم