مطالب مرتبط:
دانشکده محیط زیست را منحل نمیکنیم بلکه تغییر ماهیت می دهیم/ جایی برای ادامه کار اعضاء علمی وجود ندارد/ شاید دانشجویان به دانشگاه های دیگر منتقل شوند!
دانشکده محیط زیست را منحل نمیکنیم بلکه تغییر ماهیت می دهیم/ جایی برای ادامه کار اعضاء هیات علمی وجود ندارد/ شاید دانشجویان به دانشگاه های دیگر منتقل شوند!
دانشکده محیط زیست را منحل نمی کنیم؛ تغییر ماهیت می دهیم/ جایی برای ادامه کار اعضای هیات علمی وجود ندارد/ شاید دانشجویان به دانشگاه های دیگر منتقل شوند!
دانشکده محیط زیست را منحل نمی کنیم؛ تغییر ماهیت می دهیم!/ شاید دانشجویان به دانشگاه های دیگر منتقل شوند
طبق شنیده ها ظرف یکی دو ماه آینده دانشکده محیط زیست به طور کامل منحل می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 ساعت 14:102018-04-23دانش

ادامه کار دانشکده محیط زیست در قالبی جدید


چندماهی است که حرف و حدیث هایی در مورد تغییر وضعیت دانشکده محیط زیست و به عبارت دقیق تر تبدیل آن به دانشکده محیط بانی بر سر زبان ها است.

به گفته سرپرست دانشکده محیط زیست بر اساس صلاحدید هیات امنای دانشکده، - مقرر شد تا دانشکده به سمت انجام ماموریت های آموزشی تخصصی در حوزه محیط زیست ویژه کارکنان و محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست سوق داده شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، اولین بار این ایده را عیسی کلانتری - رییس سازمان محیط زیست و رییس هیئت امنای دانشکده محیط زیست - مطرح کرد.

وی در دی ماه 96 با تاکید بر اینکه یکی از بخش هایی که نیاز آموزش زیادی داریم آموزش حرفه ای محیط بانان است، گفت: باید از ظرفیت دانشگاه محیط زیست برای آموزش محیط بانان استفاده شود چون محیط بانان، مروجان محیط زیست هستند و باید در حوزه آموزش تقویت شوند و در همین راستا برنامه داریم دانشکده محیط زیست به دانشکده محیط بان تغییر پیدا کند.

در همان مقطع برخی کارشناسان مخالفت خود را به این طرح اعلام کردند و نسبت به خطرات اجرای چنین ایده ای هشدار دادند.

بهزاد سعیدپور - عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست از جمله مخالفان طرح تبدیل دانشکده محیط زیست به دانشکده محیط بانی است که در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: اگر منظور رییس سازمان حفاظت محیط زیست این است که دانشکده محیط زیست فقط باید به آموزش محیط بانی بپردازد، اشتباهی فاحش است.

این ایده نشان می دهد که عیسی کلانتری مشاوران خوبی در این زمینه ندارد چرا که آموزش محیط بانی تنها یکی از ظرفیت های دانشکده محیط زیست است و نمی توانیم تنها به یکی از ظرفیت های دانشکده بسنده کنیم.

با توجه به اینکه در حال حاضر دوره های آموزش بدو خدمت تعدادی از محیط بانان با همکاری دانشکده محیط زیست و اساتید این دانشکده برگزار می شود، سعیدپور گفت: دانشکده محیط زیست طی دو سال گذشته آموزش چند هزار محیط بان را برعهده داشته است و این ایده که دانشکده محیط زیست فقط باید روی آموزش محیط بانی تمرکز کند، افول و کاهش ارتقای این مجموعه را به دنبال خواهد داشت و ظرفیت این دانشکده را محدود خواهد کرد.

با این حال تصمیم مشخصی برای این دانشکده گرفته نشده و خبر از اخراج تعدادی از اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشکده و عدم پذیرش دانشجو در سال آینده، تکلیف این دانشکده را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

در روزهای گذشته تعدادی از دانشجویان این دانشکده با تحصن اعتراض و نگرانی خود را نسبت به سرنوشت تحصیلشان اعلام کردند.

برای پیگیری حواشی پیرامون دانشکده محیط زیست ایسنا با امید بزرگ حداد - سرپرست دانشکده محیط زیست - گفت و گویی کرد واو در مورد شایعه اخراج تعدادی از اعضای هیات علمی توضیحاتی ارائه داد و گفت: هیچ عضو هیات علمی از دانشکده محیط زیست اخراج نشده است.

فضای دانشگاه، فضایی محترم است و نباید از الفاظ در معانی غلط استفاده کرد.

میان پایان قرارداد معین و اخراج تفاوت بسیار زیادی وجود دارد که ظاهرا منافع عده ای ایجاب می کند تا این دو واژه به جای هم به کار برده شوند.

عدم پذیرش دانشجوی جدید تصمیم وزارت علوم است وی افزود: با توجه به مصوبه شورای عالی اداری و بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال تحصیلی جدید، دانشجویی به دانشکده محیط زیست اختصاص داده نشد که این امر می تواند به منزله پایان رسمی اخذ دانشجو در دانشکده محیط زیست باشد.

وقتی قرار نیست دانشجویی وجود داشته باشد، طبعاً ادامه کار دانشکده و حتی پیشرفت علمی اعضای هیات علمی که وابسته به وجود درس و دانشجوست نیز دچار چالش می شود و ما ناگزیر به چاره اندیشی هستیم.

بزرگ حداد با بیان اینکه واژه اخراج وقتی به کار می رود که یک فرد در میانه قرارداد کاری، به دلیل ناتوانی در انجام وظایف محوله، تخلف یا قانون شکنی و .

از یک محیط به بیرون راهنمایی می شود، گفت: اگر چه در محیط مقدس دانشگاه با هرگونه اهمال، تخلف، تقلب و .

برخورد قاطعانه و بی تعارفی می شود، اما هشت عضو هیات علمی اخراج نشده اند بلکه با توجه به پایان قرارداد منعقده و بر اساس مُر صریح قانون، اسناد بالادستی و شرایط حاکم بر دانشکده، ثبت قرارداد جدید یکساله با این افراد که مستلزم ایجاد بار مالی بر دولت و بیت المال بود تاکنون انجام نشده است و تا زمان تعیین تکلیف نهایی دانشکده با پیشنهاد کمیسیون دائمی و تصویب هیات امنا، انجام نخواهد شد چرا که دانشجوی جدیدی نگرفته ایم.

سرپرست دانشکده محیط زیست تاکید کرد: حتی به اعضای هیات علمی پیشنهاد شده بود که تا پایان ترم تحصیلی جاری همکاری خود با دانشکده را به صورت قرارداد حق التدریس (همچون اساتید متعدد دیگری که به این شکل با دانشکده همکاری دارند) ادامه دهند تا مانع از بروز هرگونه وقفه در تحصیل و صدمه به دانشجویان شود.

اما به دلیل عدم تمایل برخی از همکاران به ادامه فعالیت به این صورت، به سرعت و بدون هیچ گونه اخلال و وقفه در جلسات کلاس ها، اساتید جایگزین تعیین و به صورت حق التدریس مشغول به کار شدند.

پس استفاده از لفظ اخراج، غیرمنصفانه، غیراخلاقی، غیرواقعی و جهت دار است.

تمرکز دانشکده محیط زیست بر آموزش محیط بانان تصمیم هیات امنای دانشکده است وی با اشاره به اسناد بالادستی در خصوص ماموریت گرا شدن دانشکده محیط زیست از یک مرکز دانشگاهی صرف به یک مرکز آموزش های تخصصی در حوزه محیط زیست اظهار کرد: بر اساس صلاحدید هیات امنای دانشکده، مقرر شد تا دانشکده به سوی انجام ماموریت های آموزشی تخصصی در حوزه محیط زیست ویژه کارکنان و محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست پیش برود.

در واقع وقتی دانشجویی به دانشکده تعلق نمی گیرد باید برای حفظ و تحکیم هویت و ماهیت این دانشکده کهن و با قدمت، ماموریت های تازه ای تعریف کرد.

به گفته بزرگ حداد، واضح است که با توجه به برنامه ریزی جدید به هیچ عنوان قصدی برای انحلال دانشکده وجود ندارد.

از طرفی اخیرا از طرف سازمان حفاَـظت محیط زیست و طی قراردادی آموزش تعداد 500 نفر از محیط بانان و تعدادی از مربیان نیز به دانشکده محول شده است که آموزش حدود 100 نفر اول از این افراد هم اکنون در مرکز آموزش محیط بانی دانشکده در جریان است و این کار نیز گواهی بر برنامه ریزی برای ادامه فعالیت دانشکده است.

وی افزود: با توافق به عمل آمده در هیات امنای دانشکده، تا زمان تعیین تکلیف نهایی، دانشکده در کنار دانشجویان شاغل به تحصیل موظف به ارائه خدمات آموزشی و رفاهی است و قطعاً سر سوزنی کوتاهی نخواهد کرد.

در حال حاضر نیز اساتید برای کلیه کلاس های دانشکده وجود دارند و به طور پیوسته و منظم کلاس ها را تشکیل می دهند و به انجام وظایف آموزشی خود مشغول هستند.

سرپرست دانشکده محیط زیست در ادامه گفت: در صورت تصویب هیات امنا و با توجه به تعاملات دانشکده با سایر دانشگاه ها، در صورت نیاز آمادگی انتقال دانشجویان، معرفی دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت اخذ پایان نامه با اساتید دانشگاه های دیگر و استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی دانشگاه های معتبر در تهران و البرز وجود دارد.

به همین دلیل هیچ جای نگرانی برای دانشجویان وجود ندارد و دامن زدن به این مشکلات سیاه نمایی است و نمی توان آن را خیرخواهی تعبیر کرد.

وی افزود: مجموعه این عوامل دانشکده را به سمت ساماندهی و کوچک سازی رهنمون می سازد زیرا به دلیل تصمیماتی که در گذشته گرفته شده است میانگین تعداد کارکنان نسبت به تعداد دانشجویان در دانشکده محیط زیست بسیار زیاد و خارج از استاندارد است و عملاً برای برخی از همکاران که از بیت المال حقوق دریافت می کنند، کاری وجود ندارد.

در واقع حضور این افراد تحمیل هزینه به کشور و البته بطلان وقت، عمر و سرمایه فکری کسانی است که می توانند در جاهای دیگر تاثیرات بهتری بگذارند.

سرپرست دانشکده محیط زیست در ادامه گفت: دانشکده ناگزیر باید دست به یک جراحی بزند.

این جراحی برای خود ما هم دردناک است اما چاره ای جز تن دادن به آن و کاستن از بار هزینه ها نداریم.

به همین دلیل بر اساس قوانین به ادامه همکاری با برخی از همکاران که قرارداد کار معین دارند، خاتمه داده خواهد شد.

درک می کنیم که این جدایی برای کسانی که سال ها در این مرکز زحمت کشیده اند، دشوار است اما وقتی کاری برای انجام دادن وجود ندارد و دانشجویان این مرکز به حداقل رسیده اند همگی بر این باوریم که باید به استقبال تغییرات برویم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، پیش از این هم محمدی زاده - رییس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست- در مورد انحلال دانشکده محیط زیست و تبدیل آن به پژوهشکده محیط زیست سخن گفته بود اما اساتید دانشکده محیط زیست در آن مقطع محمدی زاده را از تصمیمش منصرف کردند.

وی حتی طرح تبدیل دانشکده محیط زیست به دانشگاه محیط زیست را نیز تصویب کرده بود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: محیط زیست - محیط - محیط بان - زیست - آموزش - سازمان حفاظت محیط زیست - حفاظت محیط زیست - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - رییس سازمان محیط زیست - هیات علمی - سازمان محیط زیست - ایسنا - کارکنان - دانشجو - دانشجویان - هایی - علمی - عیسی - عضو هیات - مخالفان - دانشگاه - اعتراض - برنامه - برگزار - هشدار - اولین - گزارش - تمرکز - تصمیم - اخراج

آخرین اخبار سرویس:
سعید زارع، سیده حکیمه هاشمی بررسی رابطه انواع دینداری دانشجویان و گرایش آنان به مهاجرت خارج از کشور

جریان دانشجویی از حیث معنویت و خودسازی دچار ضعف است/ ورود به فاز قدرت عامل شکست تشکل ها

ژل هوشمند برای تولید نرم ربات ساخته شد

سالمندی بی دردسر با داشتن «قلب سالم»

دوری از شائبه های سیاسی سبب تقویت و حل مشکلات دانشگاه آزاد می شود

توافق دانشگاه آزاد با وزارت علوم برای راه اندازی رشته های جدید

دانشمندان دانشگاه اکستر بررسی کردند سالمندی بی دردسر با داشتن «قلب سالم»

مخبردزفولی در گفت وگوی تفصیلی با فارس: دوری از شائبه های سیاسی سبب تقویت و حل مشکلات دانشگاه آزاد می شود

رهایی در گفت وگو با فارس خبر داد توافق دانشگاه آزاد با وزارت علوم برای راه اندازی رشته های جدید

مسئولان و اساتید کیفیت دانشگاه ها را ارتقا دهند

فهرست اسامی چند برابر ظرفیت داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 97

وجود «کافور» در غذای دانشجویان حقیقت دارد؟

پیش شرط جذب دانشجویان در دوره تکمیل ظرفیت/ پذیرش دانشجویان یکپارچه شد

شرایط جدید بازنشستگی استادان دانشگاه

تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخوان از روی تراشه های ناخن

دانشگاه آزاد ظرفیت رشد و توسعه آموزش در سطوح مختلف را دارد

کشف شواهد جدید از احتمال وجود سیاره نهم

غَُر می زنم پس هستم!

فارغ التحصیلی 6 هزار نفر از مرکز آموزش زبان فارسی جامعه الزهرا(س)

ساخت دستگاه تصفیه آب از پساب

انتصابات جدید در دانشگاه هنر و دانشگاه شریف

متخصص یا رمانتیک، خروجی دانشگاه ایرانی چیست؟

سروده 33 بیتی دکتر جاسبی به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد

راه اندازی شعبه های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در سراسر کشور

نحوه گزینش داوطلبان دکتری مشخص شد | سهم نمره آزمون متمرکز چقدر است؟

زیباکلام و باقی استادان دانشگاه طبق این آیین نامه جدید از دانشگاه ها بازنشسته می شوند

تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخوان از روی تراشه های ناخن

نحوه گزینش داوطلبان دکتری مشخص شد

انتصابات جدید در دانشگاه هنر

افزایش رشته محل های انتخاب رشته دکتری

افزایش رشته محل های جدید برای داوطلبان دکتری آزاد

شرایط جدید بازنشستگی اساتید اعلام شد

نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری 97 اعلام شد

گاف فضانورد ناسا برای عکاسی با گوپرو

حذف 2 کدرشته محل از پذیرش آزمون دکتری

مجوز شرکت دانش بنیان «زیست فناور برگاب» کرمانشاه صادر شد

دانشمندان سنسور دوربینی با قابلیت تامین انرژی از طریق نور دریافتی توسعه دادند

حذف 2 کدرشته محل از پذیرش آزمون دکتری

رونمایی از «آری گویی به زندگی» با حضور گلشنی، نصری و پورحسن

دانشمندان سنسور دوربینی با قابلیت تامین انرژی از طریق نور دریافتی توسعه دادند

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر مشخص شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان منصوب شد

حذف 2 کدرشته محل از پذیرش آزمون دکتری

جزییات مراحل مصاحبه آزمون دکتری اعلام شد

نحوه گزینش داوطلبان دکتری مشخص شد

برپایی بازارچه خیریه در قزوین

افزایش رشته محل های جدید برای داوطلبان دکتری آزاد

دانشگاه آزاد رتبه 111 را در رتبه بندی پایگاه استنادی ESI کسب کرد/ صعود 13 پله ای این دانشگاه

رشته محل های انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزادافزایش یافت

شرایط جدید بازنشستگی اساتید

فعالیت سالانه 1000 دانشجوی یزدی در اردوهای جهادی

نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری 97 اعلام شد

مجوز پذیرش دانشجو برای دو رشته تحصیلی جدید آموزشکده فنی و حرفه ای پسران بجنورد صادر شد

مستند جنجالی «فروشنده 2» در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور اکران می شود

ثبت نام اعتکاف دانشجویان و اساتید در حرم مطهر رضوی آغاز می شود

رشته های کاردانی دانشگاه های علمی و کاربردی افزایش می یابد

دانشگاه فردوسی دخالتی در خصوص تغییر سنوات دانشجویان نداشته است

افزایش رشته محل های انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

علاقه مندان به مد و لباس دانشجویی به نمایشگاه قرآن بیایند

آخرین جزییات بازنشستگی اساتید اعلام شد

انتصابات جدید در دانشگاه هنر و دانشگاه شریف

دمایی که 10 میلیارد برابر سردتر از زمین است

رنجبر خبر داد صعود 13 پله ای دانشگاه آزاد در پایگاه استنادی ESI

رییس جدید پژوهشکده علوم و فناوری های انرژی شریف معرفی شد

پوکی استخوان تان را با تراشه های ناخن تشخیص دهید

برنامه زمانی مصاحبه علمی و سنجش عملی دکتری

آیین نامه ای که باعث بازنشستگی اساتید دانشگاهی مانند زیباکلام شده است

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران دربرنامه دیدار رییس جمهور با دانشجویان شرکت نمی کند

آزمایش عجیب ناسا در دمایی 10 میلیارد برابر سردتر از فضا!

ناسا پایین ترین دمای جهان را ایجاد می کند

افزایش رشته محل های جدید دکتری دانشگاه آزاد

مجوز پذیرش دانشجو برای دو رشته تحصیلی جدید آموزشکده فنی وحرفه ای پسران بجنورد صادر شد

عدم اعتماد به شرکت های دانش بنیان جلوی پیشرفت آن ها را می گیرد

ژل هوشمندی که زیر آب راه می رود

جزییات تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد مشخص شد

وزارت علوم برای مهارت افزایی دانشجویان کارشناسی برنامه دارد

سرپرست دانشگاه آزاد واحد میمه منصوب شد

اعلام ­­نتایج انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 97

کارگاه مدیریت شکست عاطفی در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد

پذیرش هفت رشته محل جدید کارشناسی در آموزشکده های فنی و حرفه ای خوزستان

تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد/ تمامی واحد ها مردادماه تعطیل می شوند

افزایش رشته محل های انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

نتایج آزمون دکتری سال 97 منتشر شد

دیدار دانشجویی رهبر انقلاب تنها جایی است که می توان از همه چیز حرف زد/ دانشجویان مشکلات مردم را بازگو کنند

ناسا پایین ترین دمای جهان را ایجاد می کند

تکلیف سنوات تحصیلی دانشجویان دانشگاه تهران مشخص شد

برگزاری دوره MBA دانشگاه تهران در مدیریت منابع انسانی

اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری سال 1397

برنامه زمانی مرحله مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون دکتری اعلام شد

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جهان بدون زنبور چگونه است؟

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

توسط مهندسان داننشگاه کرنل باتری سه بعدی ساخته شد

اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری سال 1397

حمایت دانشگاه آزاد از ایجاد و توسعه کسب و کار های کوچک

استقرار آمبولانس های اورژانس در دانشگاه های کشور

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

تعطیلات تابستانی به دانشگاه آزاد رسید + بخشنامه

رتبه 111 دانشگاه آزاد در پایگاه استنادی ESI

ادامه کار دانشکده محیط زیست در قالبی جدید

ادامه کار دانشکده محیط زیست در قالبی جدید