مطالب مرتبط:
حضور نامشروع دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به امنیت را پیچیده می سازد/ ضرورت تشکیل نیروی نظامی میان کشورهای عضو IONS
حضور نامشروع دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به صلح و امنیت را پیچیده می سازد
حضور دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به صلح و امنیت را پیچیده می سازد
با حضور فرماندهان عالیرتبه نظامی اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند در تهران آغاز شد
حضور دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به صلح و امنیت را پیچیده می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 ساعت 12:112018-04-23سياسي

حضور نامشروع دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به امنیت را پیچیده می سازد/ ضرورت تشکیل نیروی نظامی مشترک توسط کشورهای عضو IONS


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس"، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ششمین اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند اظهار داشت: امنیت دریایی مساله ای جمعی و جهانی می باشد که متضمن زنجیره کسب ثروت و بهره مندی ملت ها از منافع دریاست.

وی افزود: امنیت دریایی حاصل توجه کشورهای ساحلی به دریاهای پیرامونشان، آگاهی محیطی از دریا، تشکیل ائتلاف های هم افزا برای دستیابی به امنیت بسیط و فراگیر جمعی و ممانعت از تحمیل ترتیبات امنیتی نامطلوب توسط دیگران است.

امیر خانزادی بیان کرد: در این بین نیروی دریایی در اندازه ای معقول و متناسب با وزن ژئوپلتیک و منافع کشورها یکی از مهمترین عوامل محدودکننده بستر شکل گیری کانون های ناامنی در مناطق دریایی است.

هر جا تمدن های دریایی با تکیه بر ظرفیت سواحل، توجه دولت ها و همت ملت ها را سوق داده و قدرت دریایی پایدار و برخوردار از ناوگان نظامی معقول را شکل داده اند، امنیت سواحل، مناطق دریایی تحت حاکمیت، خطوط مواصلاتی دریایی و دریاهای آزاد تضمین شده است، در غیر این صورت ناامنی دریایی تدریجاً شکل گرفته و هزینه هایی را به ویژه به اقتصاد جهانی، تجارت دریایی و مناطق دریایی حساس تحمیل کرده است.

فرمانده نداجا ادامه داد: بنابراین در مقابل منافعی که مجاورت با دریا برایمان فراهم آورده است، تکالیفی هم داریم که اگر به موقع و با کیفیت مطلوب به آن ها نپردازیم، عرصه را برای حضور نامطلوب و نامشروع دیگران فراهم کرده ایم و این سرآغاز پذیرفتن ترتیبات امنیتی نامطلوبی است که با راهبرد معمای امنیتی و موازنه قدرت، دستیابی به صلح و امنیت جمعی از طریق شکل گیری ائتلاف های سازنده منطقه ای را پیچیده و ناممکن نموده و رفتارهای غیر خطی را اشاعه می دهند.

وی عنوان کرد: شاید مهمترین دلیل برای تاکید این موضوع که امنیت مناطق دریایی جهان باید توسط کشورهای همان منطقه برقرار باشد، این است که حضور دیگران نوعی از ترتیبات امنیتی را به منطقه تحمیل می نماید که متضمن منافع جمعی به ویژه منافع کشورهای منطقه نیست! امیر خانزادی افزود: همکاری برای دستیابی به فناوری های پایدارکننده و ساخت تجهیزات دریایی که علاوه بر تضمین حضور موثر در دریا و پایش مناطق دریایی، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و افزایش آگاهی محیطی را در پی دارند، یکی دیگر از عواملی است که امنیت جمعی را تحکیم می بخشد؛ زیرا هر چه با آگاهی و اثربخشی بیشتر در دریا حضور داشته باشیم، این محیط چند وجهی را که در آینده بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و با ترافیکی از تنوع بازیگران و سکوها مواجه خواهد شد را بهتر اداره خواهیم کرد.

فرمانده نداجا خاطرنشان کرد: برای این منظور باید به دنبال یافن زمینه های همبستگی گروهی بود و اولین گام آن مطالعه و گفتگو است.

گردهمایی و گفتگو اولین و مهمترین گام برای افزایش آگاهی محیطی از طریق به اشتراک گذاشتن دانش، اطلاعات، عقاید و نظرات می باشد.

من این فرصت را غنیمت می شمارم تا از نیروی دریایی هند به دلیل پایه گذاری سمپوزیوم دریایی اقیانوس هند (IONS) به عنوان یک گام مهم برای هم افزایی کشورهای منطقه در دریا تشکر و قدردانی نمایم.

IONS محیط جدیدی را برای کشورهای منطقه اقیانوس هند (IOR) فراهم کرده است تا با استفاده از آن بتوانند به طور مستقیم با یکدیگر گفتگو کنند.

اکنون حدود 10 سال از تاسیس IONS می گذرد و در این دوران پنج کشور از منطقه اقیانوس هند مسئولیت ریاست دوره ای آن را بر عهده داشته اند.

فرماندهان زیادی در این جمع حضور داشته اند که امروز یا در مسئولیت جدیدی گمارده و یا بازنشسته شده اند و برخی مانند دریادار بارت در نوبت جدا شدن از ما هستند که برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم.

وی اضافه کرد: تصویب منشور، تشکیل کارگروه های مقابله با دزدی دریایی، مقابله با بلایای طبیعی و تبادل اطلاعات در کنار کارگاه های مقدماتی و انتشار IONSPHERE و ایجاد سایت IONS و برگزاری 5 دوره اجلاس IONS کلیدی ترین اقداماتمان طی 10 سال گذشته بوده است و من تقریباً افتخار حضور در همه نشست های قبلی بجز نشست هند را داشته ام.

باید اعتراف کنیم که این اقدامات در دستیابی به فهم مشترک از محیط دریایی مان و اداره بهتر آن بسیار موثر بوده است.

اقدام اخیر نیروی دریایی بنگلادش در برگزاری اولین رزمایش امداد و نجات دریایی IONS تحسین برانگیز است.

اکنون لااقل می توانیم بگوییم کمی از حرف و از روی کاغذ خارج شده ایم.

فرمانده نداجا بیان داشت: تشکیل گروه رزمی IONS که بیش از 6 سال است نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد آن را داده است و هنوز از دستور کار جلسه محرمانه فرماندهان فراتر نرفته و تدوین زبان مشترک برای اقدامات تاکتیکی هماهنگ در دریا از جمله اقداماتی است که بر روی زمین مانده که تحقق آن ها می تواند، همبستگی گروهی برای دستیابی به ثبات و پایداری بیشتر را تقویت نماید.

وی افزود: منافع دریا این میراث بشری متعلق به همه ملت هاست و برای بهره مندی از آن باید مقتدرانه در دریا حضور داشت.

در غیر این صورت در انحصار آن هایی باقی می ماند که هنوز رد پایشان بر سواحل و جزایرمان باقی است و بهره مندی مان از دریا متکی به اراده آن ها خواهد بود.

اطمینان دارم این گردهمایی ارزشمند که با حضور گرم و صمیمی شما معنی یافته است، علاوه بر اینکه بستری مناسب برای تحکیم و توسعه روابط دریایی کشورها فراهم می نماید، زمینه ساز ثبات و صلح پایدار در منطقه اقیانوس هند و دریاهای مجاور، حضور مسئولانه در دریا و نمایش رفتار حرفه ای دریایی بر پایه حقوق بین الملل دریاها و منافع مشترک در دریا خواهد بود.

وی گفت: سمپوزیوم تهران بر مبنای منشور IONS به مدت چهار روز برنامه ریزی شده است که در این زمان مواردی همچون 5 پنل با 4 عنوان مشخص و یک عنوان آزاد برای تمامی حضار طی دو روز و پس از آن نشست محرمانه فرماندهان برای فرماندهان کشورهای عضو و ناظران IONS را برنامه ریزی کرده ایم.

امکانات لازم نیز برای ملاقات های دوجانبه بین کشورهای شرکت کننده در طول مدت سمپوزیوم در نظر گرفته شده است.

یک برنامه فرهنگی ایرانی نیز برای حضار گرامی پیش بینی شده است که امیدواریم طی آن با گوشه ای از فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، که یکی از کهن ترین تمدن ها در جهان می باشد، لذت ببرید.

امیر خانزادی بیان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این دوره تلاش خواهد کرد تا IONS اقدامات عملی تری در راستای دستیابی به اهداف اجلاس داشته باشد و برای این منظور برنامه های خاصی تدارک دیده شده است که امیدواریم همکاری نزدیک اعضای اجلاس این اقدام را تقویت نماید.

در این فرصت به همسایگان جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر که بیشتر آن ها برای اولین بار فرصت حضور در این اجلاس را یافته اند نیز خیر مقدم عرض می نمایم و برای آگاهی حضار عرض می نمایم که همزمان با برگزاری اجلاس IONS، فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه دریای خزر نیز سومین نشست خود را برای دستیابی به یک توافق واحد به منظور توسعه همکاری ها و دستیابی به امنیت جمعی برگزار می نمایند.

در پایان یک بار دیگر برای حضورتان در این اجلاس تشکر می نمایم، همچنین بک بار دیگر از نیروی دریایی بنگلادش برای اقدامات ارزشمندی که طی دو سال گذشته در راستای تحقق اهداف جمعی مان تحت منشور IONS انجام داده است صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

انتهای پیام/ 221
کلید واژه ها: دریایی - دریا - امنیت - مناطق - نیروی دریایی - منطقه - اقیانوس - جمهوری اسلامی - ائتلاف - جهان - نیروی نظامی - نظامی - جهانی - اطلاعات - خبرنگار - اسلامی - جمهوری - ناوگان - افزایش - اقتصاد - فناوری - ایران - ساحلی - حاشیه - هزینه - گزارش - اجلاس - آزاد - هایی - ارتش

آخرین اخبار سرویس:
علت لغو فروش هواپیما های ایرباس و بویینگ به ایران

اگر آمریکا نبود عربستان و امارات جرات تعدی به یمن نمی کردند

واکنش ​معاون مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا به مجازات رییس هیات آذربایجان

تحریم ها به حالت قبل از برجام برمی گردد/ اروپا ایران را به آمریکا ترجیح نمی دهد

فولادگر: تحریم ها به حالت قبل از برجام برمی گردد/ اروپا ایران را به آمریکا ترجیح نمی دهد

واکنش رییس جمهور روحانی به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا: شما چه کاره اید که می خواهید برای ایران و جهان تصمیم بگیرید و بگویید ایران در زمینه فناوری هسته ای چه بکند و چه نکند

مهمترین راه حفظ انقلاب کسب رضایت مردم است

12 درخواست آمریکا از ایران

اینکه وزیر خارجه آمریکا برای ایران و دیگر کشورها تعیین تکلیف کند، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

تمنایی شاعرانه از ماه خدا

مبارزه با سرطان به کمک هوش مصنوعی

باید استقلالی که حق دانشگاه ها است به آنها برگردانده شود/ دولت جدید آمریکا، این کشور را به 15 سال پیش برگرداند

دهمین نمایشگاه ضیافت رمضان آغاز به کار کرد

آمارسازی دستگاه ها درباره قاچاق

تیراندازی افراد نقاب دار در شهر مارسی فرانسه

واکنش روحانی به ادعاهای پمپئو: چه کاره هستید که برای ایران و جهان تعیین تکلیف کنید؟

شعار حج تمتع سال 97 اعلام شد

تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی

با افزایش نامتعارف قیمت ها برخورد قاطع خواهد شد

تشریح انتظارات تهران از اروپایی ها در ارتباط با تجارت با ایران

تحقیقات حوزه دامپزشکی نیازمند توجه ویژه است

مراسم تقدیر از موزه های برتر سازمان میراث فرهنگی

مهمترین راه حفظ انقلاب کسب رضایت مردم است

«مدیران»ی که برای منافع ایران از ترامپ هم خطرناک ترند!

تا زمانیکه تروریسم باشد و دولت دمشق بخواهد، ایران در سوریه حضور خواهد داشت

فعالیت اتوبوس های ایدز متوقف نشده است/ اطلاع رسانی درباره ایدز ادامه دارد

اجرای بی سروصدای سند 2030 در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند

طرح 155 ماده ای «قانون جامع انتخابات» نهایی شد

قارچ عزیز! تو دیگه ولمون کن

قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی تصویب می شود

صدور دستورات لازم برای تسهیل در خدمات رسانی به مرزنشینان منطقه سیستان

سرباز زدن شرکت های خصوصی از اجرای قانون مرخصی زایمان /برخی کارفرمایان دنبال نیروی ارزان هستند

عملیاتی که 300 لرستانی را آسمانی کرد

پاپ فرانسیس: خدا همجنسگرایان را خلق کرده و آنها را همان طور که هستند دوست می دارد

سنگین ترین تحریمات امریکا در طول تاریخ

درخواست شش نماینده و دو وزیر: توییتر رفع فیلتر شود

اعلام رخصتی عمومی مکتب ها در سراسر ولایت فراه

آموزش دوره های تخصصی و تکمیلی به 100 مبلغ

«دانش آموزان فارغ التحصیل» مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند

مدیریت شهر اهواز با منابع مالی موجود سخت است

روسای دانشگاه های تهران با نماینده رهبری در دانشگاه ها دیدار کردند

روحانی در ضیافت افطار اساتید و پزشکان: کسی که تا دیروز در مرکز جاسوسی بوده وزیر خارجه شده است/ شما چه کاره هستی که درباره ایران تصمیم می گیری؟

از تواشیح اسماءالحسنی تا افطاری در بمبیی

مطبوعات محلی به حذف یارانه کاغذ معترض هستند

آمادگی کامل رسانه ملی برای حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان ایرانی

پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است

صدور دستورات لازم برای تسهیل در خدمات رسانی به مرزنشینان منطقه سیستان

سخن امام علی (ع) درباره نرم خویی و ملایمت پرهیزکاران

توییتر رفع فیلتر شود

استخدام بازاریاب در شرکت مهر اطلس

جزییاتی از دیدار نمایندگان با آملی لاریجانی

بقره 183 // چرا روزه بگیریم؟/ آیا قبل از اسلام هم روزه واجب بود؟

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور

سوال از رییس جمهور به هیئت رییسه ارجاع شد/احتمال حضور روحانی در مجلس

«دانش آموزان فارغ التحصیل» مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند

بقایی زیر سرُم است/اختلال اینترنت به خاطر فیلترینگ تلگرام است/آنچه در مجلس آتش زدیم برجام نبود، یک تکه کاغذ بود که رویش نوشته بودیم برجام

مجازات شورای اروپا علیه رییس هیات آذربایجان ناعادلانه است

انتخابات جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران برگزار شد

پیام پادشاه و ولیعهد عربستان به رییس جمهور مستعفی یمن

شرط اروپا برای ماندن در برجام

پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است

برخی مدارک و مستندات درباره تحقیق و تحفص از پالایشگاه کرمانشاه دریافت شد

شوخی در میدان مین برای رسیدن به چتر منور

روحانی: اساتید ما استقلال و دانشجویان ما آزادی می خواهند

عینک واقعیت افزوده با مسیریابی ایده آل

کاهش30درصدی حق بیمه شخص ثالث صاحبان تراکتور و کمباین

واردات موقت کالا مشمول ثبت سفارش نیست

12 شرط جدید امریکا به ایران

روحانی خطاب به پمپئو: شما چه کاره هستی درباره ایران و جهان تصمیم بگیری؟

گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید حفظ شود

درخواست اعضاء کمیته فیلترینگ برای رفع فیلتر توییتر+متن نامه

وزیر آموزش و پرورش در دیدار فراکسیون قرآنی مجلس: «دانش آموزان فارغ التحصیل» مهارت تلاوت و قرائت قرآن را ندارند

مسلمانان در ماه رمضان سر کار نروند و در خانه بمانند

گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید حفظ شود

ضرورت همکاری بانک های عامل شهرستان، در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان شادگانی

بدون تعیین تکلیف اموال، پرداخت مطالبات پیمانکاران خلاف قانون است

شعار حج تمتع 97 اعلام شد

تصاویر جدیدی از برنامه نینتندو برای E3 2018 فاش شد

دانش آموزان مدرسه ای در نیویورک، به بازدید از مسجد شهر رفتند

پیش نویس سند راهبردی پدافند غیرعامل حوزه فضایی کشور نهایی شد

فرماندار اراک: سهامدار هپکو استعفا کرد

رییس فراکسیون فرش: تجار را با دزد و قاچاقچی اشتباه گرفته ایم

ضرورت همکاری بانک های عامل شهرستان، در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان شادگانی

گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید حفظ شود

خانه احزاب خرداد در همدان راه اندازی می شود

ادعای یک نماینده مجلس: اروپا در ازای برجام، تصویب FATF را خواست

نتایج 103 حوزه رای گیری انتخابات 2018 عراق باطل اعلام شد

شعار حج تمتع 97 اعلام شد

خانه احزاب خرداد در همدان راه اندازی می شود

خانه احزاب خرداد در همدان راه اندازی می شود

فراغت هزار سرباز تازه نفس قطعات منطقوی اردوی ملی افغانستان

برکناری مدیر یکی از مناطق مخابراتی کشور به دلیل کوتاهی در پاسخگویی

گروه «لیما» سفرای خود را از ونزوئلا فراخواند

پیکر مطهر سردار چلویی تشییع شد

واکنش روحانی به ادعاهای پمپئو/ چه کاره هستید که برای ایران و جهان تعیین تکلیف کنید؟

فردا، جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی درباره CFT

واکنش گروه «لیما» به پیروزی مادورو در انتخابات ونزوئلا

پنجمین برنامه "ماه عسل" سال 1397 از شبکه سه سیما پخش شد

بازآماد تجهیزات زمین گیر شده در نیروی زمینی ارتش

حضور نامشروع دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به امنیت را پیچیده می سازد/ ضرورت تشکیل نیروی نظامی مشترک توسط کشورهای عضو IONS

حضور نامشروع دیگران در اقیانوس هند، دستیابی به امنیت را پیچیده می سازد/ ضرورت تشکیل نیروی نظامی مشترک توسط کشورهای عضو IONS