مطالب مرتبط:
موتورسیکلت سازان از دولت مهلت خواستند
دولت با موتورسیکلت سازان کنار آمد
دولت با موتورسیکلت سازان کنار آمد
بخشنامه و مهلت دولت درباره کوچ از تلگرام موثر بود/ 27 درصد مراجعه به تلگرام کاهش یافته است/ خواهان آن هستیم که مردم خودشان کوچ کنند
بخشنامه و مهلت دولت درباره کوچ از تلگرام مؤثر بود/ 27 درصد مراجعه به تلگرام کاهش یافته است/ خواهان آنیم که مردم خودشان کوچ کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 ساعت 01:152018-04-22اقتصادي

موتورسیکلت سازان از دولت مهلت خواستند


با توجه به توقف تولید موتورسیکلت های بدون استاندارد یورو 4 بر اساس مصوبه هیئت دولت از ابتدای سال جاری، انجمن صنعت موتورسیکلت ایران از دولت درخواست کرده است تا فرصتی 10 ماهه برای تولید موتورسیکلت هایی با استاندارد یورو 4 به تولیدکنندگان داده شود.

- وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از درخواست موتورسیکلت سازان به منظور ارائه فرصتی 10 ماهه برای تولید موتورسیکلت بر اساس استاندارد یورو 4، درخواستی را به سازمان حفاظت محیط زیست ارجاع داده تا بر اساس آن تا ابتدای دی ماه سال جاری به واحدهای تولیدی زمان داده شود که بتوانند تولیدات خود را با مطابق با استاندارد یورو 4 روانه بازار کنند.

تقاضایی که جهت اجرا در صورت موافقت سازمان حفاظت محیط زیست، نیازمند موافقت و تصویب در هیئت دولت است؛ چرا که به دلیل اجرای این مصوبه از ابتدای سال جاری، هیچ موتورسیکلتی با استاندارد یورو 4 تولید نشده است و تمامی تولیدکنندگان تا مشخص شدن نتیجه نهایی دست نگه داشته اند.

ابوالفضل حجازی - عضو هیات رییسه انجمن صنعت موتورسیکلت ایران- در ارتباط با مصوبه هیات دولت مبنی بر اینکه از ابتدای سال جاری تنها تولید موتورسیکلت با استاندارد یورو 4 مجاز است، به ایسنا گفت: باید صراحتا اعلام کرد که در حال حاضر امکان تولید موتورسیکلت در کشور بر اساس استاندارد یورو 4 توسط تولیدکنندگان داخلی وجود ندارد و انجمن صنعت موتورسیکلت ایران خواستار ارائه مهلتی تا ابتدای دی ماه سال جاری در این خصوص شده است.

وی ادامه داد: شرکت های تولیدکننده موتورسیکلت در حال حاضر توانایی تولید محصولاتی با استاندارد یورو 4 را ندارند و مسئولانی که چنین تصمیمی را اتخاذ کرده اند، باید بدانند با چنین رویکردی صنعت موتورسیکلت از بین می رود و صد در صد تولید داخل به واردات تبدیل خواهد شد.

با توجه به اینکه ENGINE موتورسیکلت های انژکتوری از کشورهای چین و هندوستان به ایران وارد می شود، بنابراین از آن ها درخواست کرده ایم که امکان و شرایط تولید موتورسیکلت با استاندارد یورو 4 را تا ابتدای دی ماه سال جاری در ایران فراهم کنند.

حجازی با انتقاد از اینکه در حال حاضر شرایط تامین سوخت یورو 4 در سراسر کشور مهیا نیست، یادآور شد: موتورسیکلت هایی با استاندارد یورو 4 نیازمند سوخت یورو 4 نیز هستند و اگر سوخت استفاده شده در آن ها یورو 4 نباشد، بنزین وارد شده به موتورسیکلت انژکتور را دچار مشکل می کند.

حال جالب اینکه تنها برخی از پمپ بنزین ها سوخت یورو 4 دارند و در شهرهای کوچک این سوخت وجود ندارد.

عضو هیات رییسه انجمن صنعت موتورسیکلت ایران با بیان اینکه درخواست این انجمن برای ارائه مهلت تا دی ماه سال جاری جهت تولید موتورسیکلت هایی با استاندارد یورو 4 به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است، بیان کرد: اجرای این درخواست نیازمند موافقت هیات دولت است و درخواست انجمن در حال حاضر به سازمان حفاظت محیط زیست ارجاع شده است.

حجازی با تاکید بر اینکه اگر با درخواست انجمن صنعت موتورسیکلت ایران در ارتباط با ارائه مهلت جهت تولید موتورسیکلت هایی با استاندارد یورو 4 موافقت نشود، صنعت موتورسیکلت برای همیشه تعطیل خواهد شد، گفت: از ابتدای سال گذشته تصمیم بر این شد تا تولید موتورسیکلت های کاربراتوری متوقف و تنها موتورسیکلت های انژکتوری تولید شود.

وی ادامه داد: حال پس از گذشت یک سال بلافاصله تصمیم بر تولید موتورسیکلت هایی با استاندارد یورو 4 شده است و با توجه به اینکه تولیدکنندگان به سختی توانستند موتورسیکلت های انژکتوری را جایگزین موتورسیکلت های کاربراتوری کنند، اجازه نفس کشیدن به آن ها داده نشده و باید موتورسیکلت های با استاندارد یورو 4 را جایگزین موتورسیکلت های انژکتوری کنند.

عضو هیات رییسه انجمن صنعت موتورسیکلت ایران با اعلام اینکه از ابتدای سال 1397 با توجه به مصوبه دولت مبنی بر تولید موتورسیکلت بر اساس استاندارد یورو 4، صنعت موتورسیکلت به صورت کلی در خواب فرو رفته است و تولیدی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به این مصوبه دولت و توانمند نبودن موتورسیکلت سازان در ارتباط با تولید موتورسیکلت هایی با استاندارد یورو 4 خط تولید کلیه موتورسیکلت ها در کشور متوقف شده و از ابتدای سال جاری تولیدی صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه شرایط برای صنعت موتورسیکلت به گونه ای پیش رفته که واحدهای تولیدی یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن هستند، گفت: با ادامه این رویه تولید داخلی جای خود را به واردات خواهد داد؛ چرا که سخت شدن مسیر تولید موجب رونق بخش واردات است.

حجازی در پاسخ به اینکه مصوبه دولت مبنی بر تولید موتورسیکلت بر اساس استاندارد یورو 4 از ابتدای سال 1397 تصمیمی است که دولت در سال 1393 اتخاذ کرد و به چه دلیلی موتورسیکلت سازان از آن زمان تاکنون در راستای بروز رسانی تولیدات خود حرکت نکرده اند، تصریح کرد: ما در همان زمان نیز اعتراض خود را اعلام کردیم.

قطعا باید بر اساس توان تولید تصمیم گیری کرد.

متاسفانه در کشور ما نه تنها از تولید حمایت نمی شود، بلکه تسهیلات نیز در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی گیرد تا بتوانند شرایط بهتری را داشته باشند.

عضو هیات رییسه انجمن صنعت موتورسیکلت ایران، ادامه داد: تولید کشور به دلیل قوانین دست و پاگیر فلج شده است و قاچاقچیان با دور زدن قوانین مسیر راحت تری را برای درآمدزایی در بخش های مختلف طی می کنند.

با چنین شرایطی نمی توان با کالاهای وارداتی رقابت کرد و قطعا تولید داخل دچار آسیب شده است.

وی همچنین با بیان اینکه موضوع توقف خط تولید موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای سال 1396 باید تنها در ارتباط با کلان شهرها به مرحله اجرا درمی آمد، بیان کرد: شهرهای کوچک و روستاها آلایندگی بالایی ندارند و امکانات لازم برای تعمیر موتورسیکلت های انژکتوری در بسیاری از روستاها فراهم نیست.

حجازی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که باید تصمیم مربوطه در ارتباط با توقف خط تولید موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای سال 1396 و جایگزین شدن موتورسیکلت های انژکتوری در کلانشهرها به دلیل آلایندگی بالا اجرایی می شد و روستاها و شهرهای کوچک از این قضیه مستثنی می شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، از ابتدای سال 1396 تولید موتورسیکلت های کاربراتوری متوقف شد و در طول سال گذشته موتورسیکلت های عرضه شده به بازار با موتور انژکتوری تولید شد.

علت این تصمیم کاهش میزان آلایندگی بیش از حد موتورسیکلت های کاربراتوری بود تا با تولید موتورسیکلت های انژکتوری بتوان از آلودگی هر چه بیشتر هوا به ویژه در پایتخت جلوگیری کرد.

حال پس از اجرای این تصمیم در سال گذشته از ابتدای سال جاری و بر اساس مصوبه هیئت دولت تنها موتورسیکلت هایی را می توان تولید و روانه بازار کرد که از استاندارد یورو 4 برخوردار باشند.

موتورسیکلت سازان به تازگی برنامه ای از سازمان حفاظت محیط زیست درخواست کرده اند تا فرصتی به آنها تا ابتدای دی ماه سال جاری داده شود که تولیدات خود را بر اساس استاندارد یورو 4 تطبیق دهند و محصولاتشان را بر اساس استاندارد روز اتحادیه اروپا عرضه کنند.

این درخواست در صورت موافقت سازمان حفاظت محیط زیست به هیات دولت ارسال خواهد شد تا در ارتباط با آن تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: موتورسیکلت - استاندارد یورو 4 - استاندارد - تولید - یورو - سازمان حفاظت محیط زیست - ایران - حفاظت محیط زیست - صنعت - وزارت صنعت، معدن و تجارت - دولت - محیط زیست - عضو هیات - مصوبه هیئت دولت - هایی - کشور - شرایط - بنزین - حجازی - هیات دولت - پمپ بنزین - هندوستان - مهلت - محیط - زیست - واردات - انتقاد - وزارت - ایسنا - تامین

آخرین اخبار سرویس:
ارزش لیر ترکیه سقوط کرد

استقبال گسترده از عرضه اولین پارچه چادر مشکی ایرانی در نمایشگاه قرآن

تعداد مغروقان در سواحل گیلان 55 درصد کاهش یافت

محصولات دیجیتال قرآنی را در قاف خریداری کنید

وقتی کامیونداران اعتراض می کنند

تا روز چهارم نمایشگاه قرآن؛ بخش عفاف و حجاب رتبه یک بازدید مردمی نمایشگاه قرآن

قیمت گوشت قرمز اوج گرفت

اعتصاب تانکرهای نفتکش در اصفهان

اجرای طرج جی نف و سیماک در مهریز

گردشگری و اینترنت رایگان در جدیدترین نسخه پات

چین محدودیت های واردات خودرو را کاهش می دهد

اولین گوشی تمام صفحه نمایش ماه دیگر به بازار عرضه خواهد شد

تمدید توافق اوپک و غیر اوپک را منتفی نمی دانیم

تلاش برای ربودن هواپیمای امارات در آسمان ایران تکذیب شد

هشدار جدی به آمریکا

تعطیلی چند پمپ بنزین اصفهان به دلیل اعتصاب تانکرهای نفتکش

اخلال در جایگاه های سوخت در پی اعتصاب کامیون داران استان فارس

دستور وزیر تجارت و صنایع عمان برای حل مشکلات بازرگانان ایرانی در این کشور

شوک افزایش میزان ذخایر آمریکا منجر به سقوط قیمت نفت شد

پایان انحصار شرکت های PSP ظرف سه ماه آینده +عکس

استفاده از بن کارت های نمایشگاه کتاب پایتخت در نمایشگاه قرآن

افشای راز کریستیانو رونالدو برای حفظ آمادگی

پیشنهاد تازه صندوق بین المللی پول به سعودی ها

احتمال ورشکستگی تسلا با تولید نسخه ارزان قیمت مدل 3

سه نسخه از سری «Yakuza»، راهی PlayStation 4 می شوند

مظنه قیمت گرانترین و ارزان ترین آپارتمان در تهران

کشف معدن 40 تنی طلا در زرشوران

افزایش قیمت طلا با ابهام در مذاکرات جنگ تجاری آمریکا و چین

پرداخت باقیمانده مطالبات دامداران تا 20 خرداد/ تاکنون 700 تن سیر به روسیه صادرات شده است

سقوط قیمت نفت با افزایش میزان ذخایر آمریکا

️تعطیلی چند پمپ بنزین اصفهان به دلیل اعتصاب تانکرهای نفتکش

شبیه سازی زمستان و تابستان برای تست خودرو!

نظارت بهداشتی در شهرستان دشتی تشدید شد

تلاش بی سابقه اتباع انگلیسی برای دریافت ملیت آلمانی

دستور وزیر تجارت و صنایع عمان برای حل مشکلات بازرگانان ایرانی در این کشور

معامله 7 تن زعفران در بورس کالا

توقف موقت خط تولید پژو 308 GTi

تعطیلی چند پمپ بنزین اصفهان به دلیل اعتصاب تانکرهای نفتکش

قاچاق معضل اساسی صنعت استان یزد + فیلم

خودکفایی در تولید شکر

آشنایی با انواع روش دوخت کفش

پرواز ؛ فرزاد فرزین

خبر مهم وزیر ارتباطات در مورد فناوری های مالی

«God of War» پرفروش ترین بازی و «PlayStation 4» پرفروش ترین کنسول ماه آوریل در آمریکا

نشاط ملی با حضور فراگیر بانک صادرات ایران در صنایع بزرگ و کوچک کشور

برداشت علوفه در روستای درو خلخال/دوستی دیرینه با طلوع و غروب خورشید

دلار سد راه رشد قیمت طلا شد/یک مرز روانی شکست، دیگری نه + نمودار

عکس/ محمود عباس در بیمارستانی در منطقه کرانه باختری

فروش آنر 10 از مرز 1 میلیون دستگاه گذشت!

تخلف آشکار در مسکن مهر پردیس

سقوط قیمت نفت با افزایش میزان ذخایر آمریکا

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در کرج

رییس سازمان تعاون روستایی ایران خبرداد پرداخت باقیمانده مطالبات دامداران تا 20 خرداد/ تاکنون 700 تن سیر به روسیه صادرات شده است

رونالدو چطور رونالدوست؟!

دو سال آخر کار مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی

معامله 7 تن زعفران در بورس کالا

خودکفایی 175 هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی ایران

کشف معدن 40 تنی طلا در زرشوران

90درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود

شوک افزایش میزان ذخایر آمریکا منجر به سقوط قیمت نفت شد

پرداخت تسهیلات با نرخ سود کم به 265 طرح اشتغال زایی در حوزه صنعت

سیستم بانکی نباید به دارایی های مردم آسیب وارد کند

افزایش 15 درصدی کرایه حمل کامیون داران

ادامه روند افت نزولات جوی در 23 استان

استخدام کارشناس نرم افزار در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

تعامل راهداران با رانندگان زمینه ساز کاهش سوانح رانندگی است

اولویت های اعطای تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی مشخص شد

قیمت گوشت قرمز اوج گرفت

برای خرید وسایل بازی برای کودک چقدر باید هزینه کرد؟+جدول

انصاری: ازهمه اختیارات برای نظارت بر بازار استفاده می کنیم

نقاط حادثه خیز جاده های خراسان جنوبی شناسایی شد

صادرات فرش دستبافت خوزستان به زیر 500 عدد در سال رسیده است/ این مسئله صرفاً به تحریم ارتباطی ندارد

پورابراهیمی: حضور آمریکا در برجام، برای اقتصاد ایران هیچ سودی نداشت

طرح نظارت دولت بر بازار متشکل ارز

قطعی موقت سیستم بانکداری الکترونیک بانک دی

14 میلیارد ریال کالای قاچاق در اندیمشک کشف شد

تغییر بازیگران در عرصه بانکداری دیجیتال را باید باور کنیم

معامله 7 تن زعفران در بورس کالا

واگذاری طرح های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی

خطر کمبود شدید تجهیزات در اردوی امریکا

پرسپولیس در انتظار رای فیفا

مجری و مدیحه سرای صدا وسیما درگذشت

پیشنهاد تازه صندوق بین المللی پول به سعودی ها

شوک افزایش میزان ذخایر آمریکا منجر به سقوط قیمت نفت شد

پیگیری مطالبات کامیون داران و رفع مشکل عرضه سوخت در فارس

اشتغال پایدار در گرو توسعه تولید است/ پرداخت وام به تنهایی تضمین کننده ایجاد اشتغال نیست

نبود مهارت های مدیریتی از مشکلات واحدهای تولیدی کردستان است

فراخوان برقی کردن راه آهن شمال بزودی منتشر می شود

فراخوان برقی کردن راه آهن شمال بزودی منتشر می شود

نبود مهارت های مدیریتی از مشکلات واحدهای تولیدی کردستان است

بررسی چالش های پیشروی صنعت زعفران در ایران

رشد فزاینده بدهی عمومی آمریکا

بهره برداری از بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با تامین مالی بانک ملت

افت 5 درصدی ارزش لیر ترکیه

ریزش 3.1 درصدی چک های برگشتی

90 درصد زعفران جهان در ایران تولید می شود

بهره برداری از پسماند صنایع تبدیلی؛ هم افزایی سرمایه ی ملی

پرداخت باقیمانده مطالبات دامداران تا 20 خرداد

پرداخت وام به تنهایی تضمین کننده ایجاد اشتغال نیست

صادرات فرش دستبافت خوزستان به زیر 500 عدد در سال رسیده است/ این مسئله صرفاً به تحریم ارتباطی ندارد

موتورسیکلت سازان از دولت مهلت خواستند

موتورسیکلت سازان از دولت مهلت خواستند