مطالب مرتبط:
چه کسی یا کدام نهاد امنیتی مسؤول استعلام کاوه مدنی است؟
استخدام نیرو جهت بازاریابی و فروش سیستم های امنیتی در شیراز
خداکرمی: ایجاد امید، امنیتی و نظامی نیست/طرح امنیتی اجتماعی زنان بازنگری شود
آغاز بزرگترین تمرین امنیتی دیاله عراق برای تامین امنیت حوزه های انتخاباتی
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان:تروریسم، قاچاق و دو قطبی شدن جامعه؛ تهدیدات آینده امنیتی است/ تحقق بستر امن امنیتی در استان کرمان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 ساعت 20:522018-04-22سياسي

نفوذ دوتابعیتی ها و گریختن یک متهم امنیتی دیگر/ چرا «مدنی» راه «خاوری» را در پیش گرفت


خروج معاون سابق سازمان محیط زیست از کشور و انتشار خبر استعفایش بدون حضور در کشور و دقیقا در زمانی که اتهامات فراوانی متوجه وی بود، حرف و حدیث های بسیاری را در فضای رسانه ای بوجود آورد تا بار دیگر خطر نفوذ و اعتماد به دو یا چند تابعیتی ها در اذهان متبلور شود.

- : خروج کاوه مدنی معاون سابق سازمان محیط زیست از کشور و انتشار خبر استعفایش از این سازمان بدون حضور در کشور و دقیقا در زمانی که اتهامات فراوانی متوجه وی بود حرف و حدیث های بسیاری را در فضای رسانه ای بوجود آورد تا بار دیگر خطر نفوذ و اعتماد به دو یا چند تابعیتی ها در اذهان متبلور شود.

کاوه مدنی استاد کالج سلطنتی انگلیس و کارشناس BBC بود در نامه استعفایش دعوت از سوی دولتمردان روحانی را علت حضور خود در پست معاونت سازمان محیط زیست ایران عنوان کرده بود پس از لو رفتن شبکه جاسوسان محیط زیستی و خودکشی کاووس سیدامامی از سر شبکه های این باند و همچنین انتشار تصاویر غیر اخلاقی اش از انجایی که دارای تابعیتی دوگانه بود، پس از استعفا از ایران فرار کرد.

در همین راستا و علی رغم اینکه بسیاری در ماجرای کاوه مدنی و عدم نظارت بر حضور وی از سوی ارکان مسئول در دولت، سکوت می کنند اما واکنش ها به این مهم کماکان ادامه دارد.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس دراین باره به سراغ دولتمردان، نمایندگان مجلس و کارشناسان سیاسی رفت و از آنان این سوال را داشته که افراد دوتابعتی و معلوم الحالی چون کاوه مدنی چگونه به این راحتی مسئولیت های مهمی چون معاونت محیط زیست را تصاحب می کنند و پس از آنکه اتهاماتی چون جاسوسی متوجه آْنان می شود به راحتی از کشور فرار می کنند؟ *پورمختار: دولت نسبت به موضوع کاوه مدنی واکنش نشان دهد محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی فارس با اشاره به انتشار تصاویر از رفتارهای غیراخلاقی معاون سابق سازمان محیط زیست گفت: دولت نسبت به موضوع کاوه مدنی واکنش و حساسیت نشان دهد و اجازه ندهد نفوذی های دشمن و جاسوسان در ارکان مختلف حضور پیدا کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رییس سازمان حفاظت محیط زیست باید در مورد به کارگیری چنین فردی با این سابقه پاسخگو باشد و با توجه به اینکه رییس سازمان محیط زیست، معاون رییس جمهور نیز هست، آقای رییس جمهور نیز در این مورد باید از آقای کلانتری توضیح بخواهد که چرا چنین افرادی را در سازمان محیط زیست به کار گرفته است.

وی ادامه داد: ممکن است رییس سازمان محیط زیست بگوید که قبل از ریاست وی در این سازمان این فرد در سازمان محیط زیست مشغول به کار بوده، اما وقتی که آقای کلانتری رییس این سازمان شد، در مورد پرسنل و نیروها و معاونان باید بررسی های لازم را انجام می داد، به ویژه بعد از دستگیری کاووس سیدامامی، حساسیت ها درباره این موضوع بیشتر شده بود که رییس سازمان محیط زیست باید در مورد پرسنل داخل سازمان نیز توجه بیشتری داشته باشد و متعاقب آن بود که کاوه مدنی هم از کشور خارج شد و آن رفتارها را انجام داده است.

پورمختار خاطرنشان کرد: دستگاه های مختلف و ازجمله حراست های سازمان ها باید نسبت به به کارگیری افرادی همچون کاوه مدنی حساس باشند و وقتی در مورد این افراد استعلام گرفته می شود، توقع این است که راجع به موضوع اظهارنظر صریح و روشن داشته باشند و اجازه ندهند که این اتفاق بیفتد.

*کوشکی: وزارت اطلاعات باید در مورد فرار کاوه مدنی پاسخگو باشد همچنین کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز گفت: وزارت اطلاعات باید در مورد فرار کاوه مدنی پاسخگو باشد و بگوید که بر اساس چه سازوکاری، چنین فردی به معاونت یک سازمان مهم می رسد.

مجلس از وزیر اطلاعات بخواهد تا پاسخگوی انتصاب کاوه مدنی باشد، مسئولینی که خود مصداق نفوذ هستند پروژه نفوذ را جدّی نخواهند گرفت.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: عزل و نصب ها در کشور تابع قواعدی است و افرادی که به سمت هایی منصوب می شوند باید مراحلی را طی کنند.

یکی از این مراحل، چک امنیتی است که در وزارت اطّلاعات اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه موارد مختلفی را شاهد بوده ایم که افرادی که واجد صلاحیت نبوده اند و مشکلات مختلفی داشته اند متأسفانه توانسته اند در دولت آقای روحانی مسئولیت بگیرند خاطرنشان کرد: در دولت های قبلی هم چنین مواردی وجود داشته است؛ مثل آقای بقایی که بدون داشتن صلاحیت، پست گرفته است.

کوشکی با بیان اینکه پاسخگوی اصلی این خلاء جدّی، وزارت اطّلاعات است، تصریح کرد: وزارت اطّلاعات باید در مورد فرار کاوه مدنی پاسخگو باشد و بگوید که بر اساس چه سازوکاری، چنین فردی به معاونت یک سازمان مهمّ می رسد یا چطور فردی مثل مدیرعامل سابق بانک ملّت با داشتن سوابق وحشتناک قضایی و تخلفات مالی می تواند دوباره مدیرعامل بانک ملّت شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیرعامل بانک رفاه که دستگیر شد، چگونه با داشتن مشکلات و تخلفاتی که سازمان بازرسی کل کشور از او ذکر کرد توانست مدیرعامل این بانک شود.

در همه این موارد وزارت اطّلاعات باید پاسخگو باشد.

*انبار لویی: کاوه مدنی یکی عنصر دو تابعیتی بود انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی نیز در این باره تصریح کرد: کاوه مدنی یکی عنصر دو تابعیتی بود و سازمان محیط زیست باید پاسخگو باشد که چرا چنین فردی را علی رغم ممنوعیت قانونی منصوب کرده است.

این فعال سیاسی گفت: زنگ خطر دوتابعیتی ها از زمان فرار خاوری به کانادا نواخته شد و با آن خیانتی که او به سیستم بانکی ایران و نظام کرد نشان داد که باید مجلس و دولت در مقابل پدیده دوتابعیتی ها بیدار باشند.

وی افزود: دو تابعیتی ها کسانی هستند که تابعیت خارجی و به طور مشخص آمریکایی، کانادایی و انگلیسی را پذیرفته اند و در آنجا سوگندنامه ای امضا کرده اند که در صورت جنگ آن کشور با ایران به شکل سرباز علیه ایران عمل کنند.

انبارلویی با بیان اینکه استخدام چنین کسانی در دولت یا پذیرفتن آنان در کشور مغایر منافع ملی است، تصریح کرد: قانونی در رابطه با دوتابعیتی ها وجود دارد که از زمان قبل از انقلاب به قوت خود باقی است که در این قانون ذکر شده به هیچ وجه نباید به دوتابعیتی ها پست و مقام دولتی داد و در صورتی که این کار صورت گیرد تمام اموال آنان باید به نفع دولت مصادره شود و آنها حق ندارند حتی ملکی در ایران داشته باشند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اینکه در برخی وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی دوتابعیتی ها وجود دارند، گفت: طبق اعلام اخیر مجلس، بیش از 200 نفر از مقامات کشور دوتابعیتی هستند بنابراین این افراد برخلاف قانون کشور به کار خود ادامه می دهند و شاید در خیانت به ملت ایران مجرای نفوذ اجانب به سیستم حکومتی هستند.

انبارلویی تأکید کرد: قوه قضاییه و دستگاه مجریه باید در مورد این مدیران تصمیم بگیرد و اجازه ندهند به کار خود ادامه دهند.

*امیر آبادی: چرا باید کسی معاون سازمانی شود که شأن ملت بزرگ ایران را رعایت نکند؟ همچنین احمد امیر آبادی عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشور بابت عدم بازگشت کاوه مدنی باید به نمایندگان مجلس پاسخگو باشند که چگونه این فرد که مظنون به ارتباط با پرونده امنیتی اخیر محیط زیست بوده از کشور خارج شده و بازنگشته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: چگونه این فرد که مظنون به ارتباط با پرونده امنیتی اخیر محیط زیست بوده، از کشور خارج شده، اکنون باز نگشته و از راه دور استعفا داده است.

جای این سؤال نیز از مسؤولان امر وجود دارد که چرا چنین فردی با سابقه معلوم توسط دستگاه های اطلاعاتی ما تأیید شده و در یکی از سازمان های مهم کشور به کار گرفته شده است.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازمان های امنیتی باید در برابر این مسئله پاسخگو باشند بیان کرد: رییس سازمان محیط زیست کشور که بر خلاف تمام تأکیدات مبنی بر عدم انتصاب برخی افراد در سازمان های دولتی، کاوه مدنی را منصوب کرده بود نیز باید در برابر این موضوع پاسخ دهد.

امیرآبادی گفت: وی وقتی خارج از کشور استعفا می دهد معنی این اقدام این است که قصد بازگشت به کشور را ندارد و برای ماندن در آن کشور یا باید اقامت داشت یا تابعیت.

آیا سیستم های اطلاعاتی ما نمی دانستند کاوه مدنی که سال ها خارج از کشور بوده تابعیت یا اقامت دارد یا خیر؟ وقتی تذکر داده می شود از چنین افرادی در وزارتخانه ها و سازمان ها به کارگیری نشود به برخی ها بر می خورد و آشفته می شوند.

نماینده مردم قم در خانه ملت تصریح کرد: چرا باید کسی معاون سازمانی شود که شأن ملت بزرگ ایران را رعایت نکند و از کشور دیگری با یک پیام رسان اعلام استعفا کند، آیا حفظ کرامت ایرانی این است؟ وی با بیان اینکه ما مخالف به کارگیری نخبگان در پست های کلیدی کشور نیستیم، تصریح کرد: اما این مسئله به معنی این نیست افرادی به کار گرفته شوند که هیچ شأن و جایگاهی برای ملت ایران قائل نبوده و تابعیت یک کشور را می پذیرند و در عین حال در پست های کلیدی جمهوری قرار بگیرند و هر روز در کشور القا بحران کنند.

*سکوت وزرای امنیتی و معصومه ابتکار در برابر فرار متهم امنیتی در حالی که سکوت وزرای امنیتی دولت دوازدهم و فرار عیسی کلانتری از پاسخگویی به این سوالات که بالاخره کاوه مدنی با حمایت چه کسانی به سازمان محیط زیست آمد و با هدایت چه کسانی از کشور فرار کرد ادامه دارد، معصومه ابتکار رییس سابق سازمان محیط زیست نیز از پاسخ به سوال مربوط به کاوه مدنی خودداری کرد و ترجیح داد در این زمینه سکوت کند.

همچنین محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور نیز در پاسخ به سؤالی درباره عدم بازگشت کاوه مدنی به ایران و دوتابعیتی بودن او گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم.

اما در دولت هیچ دوتابعیتی نداریم و اگر هم متوجه شویم که چنین چیزی بوده سریعاً اقدام می کنیم.

گویا عدم سرعت عمل دولت در مواجهه با دو تابعیتی ها و نبود موتور محرکی برای برخورد و خنثی سازی عناصر خطرناک در دولت باعث شده هر از چند صباحی شاهد بروز و ظهور افرادی چون کاوه مدنی در پیکره دولت ها باشیم.

*مولاوردی: استعلامات مربوط به کاوه مدنی انجام شده بود شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: به نظر می رسد استعلامات مربوط به کاوه مدنی انجام شده بود ، کسی که در معاونت سازمانی که در راس آن معاونت رییس جمهور قرار دارد همه بررسی ها و استعلام ها صورت می گیرد و سپس تایید می شود، به نظر می رسد در مورد وی نیز این فرایند طی شده است.

* خروج از کشور به دلیل تحقیقات دادستانی در این بین اما دادستان تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده محیط زیست گفت: این پرونده از جمله پرونده های مهمی است که دادسرای تهران به آن رسیدگی می کند و خودکشی یکی از متهمان این پرونده در ابتدای شکل گیری آن که حاشیه هایی را به همراه داشت، تحقیقات دادسرا تا مدتی متوقف کرد؛ اما اظهارات برخی از متهمان در جریان تحقیقات، موید خروج اطلاعات مهم و استراتژیک کشور تحت پوشش محیط زیست است که آسیب های زیادی را در پی داشته است.

جعفری دولت آبادی خروج یکی از افراد مرتبط با این پرونده از کشور را ناشی از نتایج تحقیقات دانست و بیان داشت: اگر عده ای فرار را بر قرار ترجیح می دهند، ناشی از اهمیت تحقیقات مقدماتی در پرونده است و اگر امروز در برخی از سایت ها می خوانیم که فلان آقا از کشور خارج شده است، به پیش رفتن تحقیقات برمی گردد؛ چرا که برخی متهمان فهمیده اند که در حال نزدیک شدن به آن ها هستیم، حال اگر کسی از کشور خارج شده است، بالاخره روزی بر می گردد و به قول معروف، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

دادستان تهران ادامه داد: اگر چه متهم اصلی این پرونده خودکشی کرد اما برخی متهمانی که اکنون دادستانی مشغول تحقیقات از آنان است، مطالب قابل توجهی را بیان نموده و آنچه را که گفته و رصد شده نیز درست بوده است.

وی در بیان جزییاتی از این پرونده، چنین یادآور شد: این افراد پوشش هایی برای خروج اطلاعات کشور به خارج بودند و در اظهارات یکی از متهمان عنوان شده که در خارج از کشور نیز این کارها را انجام می داده و آموزش دیده وارد کشور شده و در حوزه خارجی اقدامات مشابه انجام داده است.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: یکی از متهمان حقوق ماهیانه دریافت می کرده، کامپیوتر امن داشته، ماهانه گزارش می داده و به سفارت مرتبط با سرویس در لندن یا کشورهای دیگر مراجعه می کرده و تبادل اطلاعات داشته است و امروز فهمیده است بهترین راه گفتن حقایق پرونده است.

دادستان تهران نتایج تحقیقات را دلیلی برای رد ادعای مطرح شده از سوی برخی در زمان تشکیل این پرونده دانست و گفت: تحقیقات نشان داد هیاهوهایی که در آن ایام صورت گرفت و دادستانی را متهم کردند که هیچ چیز در این پرونده وجود ندارد، درست نبوده است.

*عدم احساس مسئولیت برخی دولتمردان در ماجرای نفوذ سکوت ابتکار و عدم اطلاع واعظی رییس دفتر رییس جمهور از ماجرای نفوذ کاوه مدنی نشانگر عدم احساس مسئولیت برخی دولتمردان در ماجرای نفوذ است.

11 آبان ماه سال 95 بود که وزیر اطلاعات در مورد مدیران دو تابعیتی اعلام کرد که با استعفای تنها مدیر دو تابعیتی، اکنون در میان مسئولان کشور در رده های مختلف هیچ مدیر دو تابعیتی نداریم.

علوی همچنین موضوع پیگیری مدیران دو تابعیتی را سناریویی برای تضعیف دولت توسط مخالفین دانست و گفت: مایه تاسف است که به سادگی مطالبی بیان می شود که مابه ازای واقعی ندارد و اعتماد مردم را بدون جهت آسیب می زنند.

حال که کاوه مدنی از کشور خارج شده و شاید سرنوشتی چون خاوری را در ذهن مردم به ارمغان سپارد باید دید در روزهای آتی واکنش دولت مردان دوازدهم در این باره چه خواهد بود و آیا راهکاری برای جلوگیری از ورود سید امامی ها و مدنی ها به دستگاه های کشور دارند یا خیر؟
کلید واژه ها: سازمان محیط زیست - محیط زیست - زیست - محیط - رییس سازمان محیط زیست - معاون - مدنی - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - استعفا - سازمان حفاظت محیط زیست - کشور - دولت - رییس جمهور - کمیسیون قضایی مجلس - مجلس شورای اسلامی - محمدعلی پورمختار - سیاسی - واکنش - معاون رییس جمهور - کارشناس - حفاظت محیط زیست - نمایندگان مجلس - خبرگزاری فارس - مجلس - تصاویر - نماینده مجلس - ایران - رسانه - خروج - فارس

آخرین اخبار سرویس:
فرد توهین کننده به امام رضا (ع) با وثیقه آزاد شد

نتیجه انتخابات عراق،"نه" به اشغالگری/عراق جای ماندن حامیان تروریسم نیست

من یک دهاتی ام که از آمریکا سردرآوردم/با کشک و ماست و قروت زندگی می کنم

برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اجرایی می شود

دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

جزء پنجم قرآن کریم با صدای استاد پرهیزکار+صوت

آتش و خشم در کاخ سفید ترامپ (قسمت 95) / هواداری از نظامیان

وفاداری والاتر (قسمت 3) / راستگویی رهبران

رمزگشایی حسین پاینده از رمان های ایرانی

دولت پنهان، "دولت روحانی" را نشانه رفته است/ "اصولگرایی" هر اندیشه ای که بیانگر اصلاح و تعالی جامعه باشد را سرزنش می کند

ماه رمضان فرصت مغتنم خودسازی است/ گفتمان انقلابی ترویج شود

«اشرافیت پژوهشی» مانع مسأله مندی پژوهشگران

گسترش روابط علمی و دانشگاهی ایران و لبنان

پیروزی مادورو در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا

درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی کنیم

محمود عباس برای سومین بار در هفته بستری شد

مادورو برای دومین بار رییس جمهور ونزوئلا شد

1700 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان دماوند تخریب شد/ کسب مقام اول استانی در پیشگیری از ساخت و ساز غیرقانونی

حمایت نمی شویم

روزنامه استخدامی استان قم | دوشنبه 31 اردیبهشت 97

فال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 97

اولویت دولت آینده عراق؛ تنها خط قرمز در ائتلاف النصر با دیگران

جدیدترین عکسی که بازیگر زن پرحاشیه منتشر کرد

واکنش های توییتری به ماجرای #تلگرام_گیت

کمیته «رصد قاچاق کالا» از منطقه آزاد ارس بازدید می کند

مراسم ختم حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی

نمادها و آیین های لرستان در ماه رمضان

برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار با تصمیم هیات وزیران اجرایی می شود

آمریکا نمی تواند ملت ایران را به زانو در آورد؛ بی تردید از این مشکلات عبور خواهیم کرد

عکسی جنجالی از سید ابراهیم رییسی!+عکس

خاطره ای از مرحوم حجت الاسلام سیدمهدی طباطبایی

صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛دوشنبه 31 اردبیهشت97/تصاویر

بایدها و نبایدهای روزه داری در زنان باردار

یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر می کند، تن او می لرزد، این مسئله ی جمعیت است

رسانه های غربی- سعودی به دنبال القای روابط تیره و تار ایران و عراق هستند/ رسانه های داخل فریب نخورند 

مادورو پیروز انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا شد

نقش طبقات فرودست در تاریخ شفاهی

شلیک به زندگی خانم وکیل در لنگرود

نیکلاس مادورو برای دومین بار رییس جمهور ونزوئلا شد

کیهان گزارش می دهد؛ پشت پرده اصرار دولت برای تصویب آخرین درخواست FATF

میهمانان جنجالی رییسی : از تتلو تا بانوی سرخ پوش +عکس

شوریدن "نامزد پدرخوانده های اصواگرایی" علیه بزرگان

کدام «گزینه نخست وزیری عراق» برای ایران بهتر است؟

انتشار عکس بقایی در زندان؟

دعای روز پنجم ماه مبارک و پربرکت رمضان به سه زبان+صوت

نکاتی که باید درباره افراز املاک مشاعی بدانید!

شش مطالبه از شهردار جدید

چگونه برنامه های تفریحی و فراغتی در شهر برای بانوان مناسب می شود/ بازگشت زنان به شهر

جمع بندی روز: یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397

انتشار جدیدترین شماره فصلنامه علمی پژوهشی حکمت اسلامی

دورهمی خانم و آقای بازیگر به همراه همسرانشان/عکس

بهزیستی ظرفیتی برای پذیرش مجدد معتادان متجاهر در مراکز را ندارد

حاتم الزین استفاده از مثلث بلاغت در سخنرانی های دبیرکل حزب الله، سید حسن نصرالله

نامزد اقلیت در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا خواستار تکرار انتخابات روز یکشنبه شد

واکاوی ائتلاف های احتمالی برای تشکیل دولت آینده عراق نبرد برای فراکسیون بزرگ

دکتر احد نویدی، سریه محمدی رابطه شرکت در کلاس های حفظ و قرائت قرآن با سبک زندگی مادران ‏

دیدار اعضای کمیسیون اجتماعی با رییس قضا

پیشتازی مادورو در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا

کردها و انتخابات عراق

هزینه  فایده حضور در کنوانسیون های بین المللی

روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه 31 اردیبهشت 97

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | دوشنبه 31 اردیبهشت 97

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه 31 اردیبهشت 97

کلیه نمایشگاه ها از جمله نمایشگاه خودرو باید در شهر آفتاب برگزار شوند

با مسئولان خاطی حادثه خط5 مترو برخورد می شود/ روند کند تکمیل خط 7

نباید اجازه داد توهم توطئه ترامپ عملکرد ما را تضعیف کند

هیولای دریایی عجیب و غریب در ساحل مردم را وحشت زده کرد + عکس ها

تبریک مخصوص آقای بازیگر به مناسبت تولد "بهنوش بختیاری" /عکس

یادداشت/ سید حسین نقوی حسینی اروپا به تضمین هایش فکر کند

غلامحسین رضایت، منیژه صادق بیگی تدوین الگوی شایستگی های دبیران دبیرستان های دولتی ایران

روزه دار باید اخلاق و سبک زندگی اسلامی را حفظ کند/در تقارن زمانی نزول قرآن و شب های قدر حکمتی نهفته است

بازیگر پیشکسوت اصفهانی درگذشت

مشارکت 50 تا 55 درصدی در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا و پیشتازی مادورو

غلامرضا مستعلی پارسا نقد و بررسی سبک شناسانه شعر دوره بازگشت

آمار امیدوارکننده وزیر اقتصاد!

چرا از زندگی خسته می شویم؟/ راه های درمان

یادداشت/ محمد اسماعیلی تازیانه های دوتابعیتی ها را کوتاه کنید

به طرف مقابل اعتماد نکنید، به لبخند او فریب نخورید، به وعده ی نقد که می دهد اعتماد نکنید

کلیه نمایشگاه ها از جمله نمایشگاه خودرو باید در شهر آفتاب برگزار شوند

با خواندن این دعا در ماه رمضان تمام گناهانتان را پاک کنید

اصلاح قانون استخدام معلمان حق التدریس

تلویزیون ابزار قدرتمند فرهنگ سازی

یادداشت/ غلامرضا انبارلویی تروریسم چیست و تامین مالی آن کدام است؟

بهترین فواید روزه داری در ماه رمضان برای بدن انسان چیست؟

نگاه عجیب آقای بازیگر به همکارش/عکس

باید به انسان جرأت انتخاب راه درست را بدهیم

یادداشت/ سید عبدالله متولیان عجز شیطان بزرگ در برابر اراده مردم ایران

فهم قرآن در پرتو نظم شبکه ای یا فراخطی آن - بخش دوم و پایانی تحلیل منطقی نظم شبکه ای قرآن

کودک آزاری در سایه نبود قانون حمایت از کودکان

شرح دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان +صوت

عربستان برای محاصره مقاومت در پی تشکیل یک جبهه در پارلمان لبنان است

آمریکا نمی تواند ملت ایران را به زانو در آورد؛ بی تردید از این مشکلات عبور خواهیم کرد

جزیره گردی خانم بازیگر با پوششی نا متعارف/عکس

با تصمیم هیئت وزیران برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اجرایی می­ شود

امیرعبداللهیان: نتیجه واقعی انتخابات عراق،"نه" به اشغالگری بود

تنهایی یک سردار

اصلاح ایراد لایحه پالرمو در کمیسیون قضایی و ارسال آن به شورای نگهبان

اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس در کمیسیون آموزش

بررسی عملکرد دو ساله کمیسیون بهداشت

گزارش کمیسیون اصل 90 درباره زلزله کرمانشاه به هیات رییسه ارجاع شد

نفوذ دوتابعیتی ها و گریختن یک متهم امنیتی دیگر/ چرا «مدنی» راه «خاوری» را در پیش گرفت

نفوذ دوتابعیتی ها و گریختن یک متهم امنیتی دیگر/ چرا «مدنی» راه «خاوری» را در پیش گرفت