مطالب مرتبط:
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهای مشابه علوم و تحقیقات در افغانستان
فرهاد رهبر در نشست مشترک با دکتر خواجه عمری تاکید کرد آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهای مشابه علوم و تحقیقات در افغانستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 ساعت 19:362018-04-22دانش

دانشگاه آزاد آماده ایجاد واحد هایی مانند علوم و تحقیقات در افغانستان است


این دانشگاه قادر است ظرف مدت 5 تا 10 سال مجموعه هایی همچون واحد علوم و تحقیقات را در افغانستان ایجاد کند.

- فرهاد رهبر در نشست مشترک با وزیر تحصیلات عالی افغانستان: دانشگاه آزاد آماده ایجاد واحد هایی مانند علوم و تحقیقات در افغانستان است " رییس دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه قادر است ظرف مدت 5 تا 10 سال مجموعه هایی همچون واحد علوم و تحقیقات را در افغانستان ایجاد کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در نشست مشترک با نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان، با خوشامدگویی به وی و هیات همراه، گفت: امیدوارم این دیدار منشأ تحول و اتفاقات مبارک بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت تحصیلات عالی افغانستان باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه افغانستان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: ما معتقدیم هر خدمتی که از ما برمی آید باید برای پیشرفت و تعالی جمهوری اسلامی افغانستان انجام دهیم.

فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه علم و دانش، مرز و محدودیت ندارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خواهان گسترش همکاری در عرصه های مختلف آموزشی و پژوهشی با کشور های همسایه به ویژه افغانستان است و تلاش داریم منافع این همکاری ها دو طرفه باشد.

وی با اشاره به تاریخچه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: حدود 36 سال از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد.

این دانشگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) و با تلاش رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعضای هیات موسس با هدف فراهم کردن جایگاه علمی برای پیشرفت کشور، آغاز به کار کرد.

فرهاد رهبر ادامه داد: از همان روز های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مسئولان کشور بر علم آموزی تاکید داشتند و اکنون دانشگاه آزاد اسلامی که دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی در عرصه علمی و آموزشی است، به بزرگ ترین دانشگاه منطقه و جهان تبدیل شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این دانشگاه با دارا بودن حدود یک میلیون و 500 هزار دانشجو، 30 هزار عضو هیات علمی تمام وقت و 40 هزار عضو هیات علمی حق التدریس و حدود 6 میلیون فارغ التحصیل، توانسته در عرصه آموزش بدرخشد و رتبه جهانی 124 در بخش پژوهش را از آن خود کند.

وی با بیان اینکه جای شگفتی دارد که دانشگاهی با قدمت تنها 36 سال این چنین توانسته به قله های پیشرفت علمی و پژوهشی برسد، تاکید کرد: برای پیشرفت بیش از پیش دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه های مستمری به منظور افزایش کیفیت آموزش و پژوهش در دستور کار خود قرار داده ایم و همه تلاش ما بر این است که بتوانیم این دانشگاه را به یک دانشگاه مسئله محور تبدیل کنیم تا متناسب با نیاز های کشور مسائلی که به اندیشه و پژوهش نیاز دارد را حل و فصل کنیم.

فرهاد رهبر اضافه کرد: یکی دیگر از دغدغه های ما این است که متناسب با نیاز های هر منطقه رشته های دانشگاهی را تصویب کرده و طرح های پژوهشی انجام دهیم که این تجربه را در اختیار وزارت تحصیلات عالی افغانستان قرار خواهیم داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه های این دانشگاه در حوزه بین الملل، گفت: گسترش روابط علمی با کشور های خارجی با رویکرد منافع دو طرفه در دستور کار اداره کل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و در حال پیگیری است.

وی خطاب به وزیر تحصیلات عالی افغانستان، گفت: از شما ممنونم که به فعالیت های واحد کابل کمک می کنید.

ما خواهان گسترش روابط هستیم و از شما می خواهیم اگر کم و کاستی در عملکرد واحد کابل می بینید، گزارش کنید تا موضوع بررسی و حل و فصل شود.

فرهاد رهبر با تاکید بر استفاده از اعضای هیات علمی صاحب نام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل، گفت: تلاش می کنیم علاوه بر امور آموزشی در افغانستان، به حوزه پژوهش نیز ورود کرده و به همکاران دانشگاهی خود در افغانستان در پروژه های تحقیقاتی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه می توان یک همکاری متقابل بین دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی افغانستان برقرار کرد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون در حوزه آموزش به کشور افغانستان کمک فراوانی داشته و اکنون هم این موضوع را وظیفه خود می دانیم که در پروژه های تحقیقاتی، علمی و فناوری به کشور برادر خود کمک کنیم و امکانات دانشگاهی در اختیار آن ها قرار دهیم.

فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در بخش پزشکی، فنی، صنعت و فناوری پیشرفت های چشمگیری داشته و ما این آمادگی را داریم که در این حوزه ها به افغانستان کمک کنیم تا شاهد رونق و آبادانی بیش از پیش این کشور باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود پس از استماع نظرات خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان، با بیان اینکه شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی تجربه موفقی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ما در استان های مختلف حدود 400 واحد دانشگاهی داریم که در سراسر کشور فعالیت دارند و هر جا که دانشگاه مستقر شده، باعث آبادانی، رونق و توسعه آن منطقه شده است.

وی افزود: این موفقیت در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی حتی یک ریال هم از دولت کمک دریافت نمی کند و با اطمینان می توان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی خودکفاست که با مدیریت و جذب امکانات مناطق، توانسته امکانات را برای توسعه و پیشرفت همان مناطق صرف کند.

فرهاد رهبر تاکید کرد: ریالی از درآمد های واحد های دانشگاه آزاد اسلامی خارج از آن منطقه صرف نمی شود و در همان واحد برای پیشرفت علمی، آموزشی و پژوهشی همان مناطق هزینه می شود.

درباره واحد های بین المللی نیز موضوع به همین شکل است و ما قصد نداریم با توسعه فعالیت خود در افغانستان، ارز این کشور را خارج کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابراز رضایت وزیر تحصیلات عالی افغانستان از بازدید واحد علوم و تحقیقات گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد که در هر منطقه ای از افغانستان که دولت و وزارت تحصیلات عالی تشخیص دهند، واحدهایی، چون واحد علوم و تحقیقات ایجاد کند، مشروط بر اینکه همکاری کامل بین دانشگاه آزاد اسلامی و طرف افغانستانی وجود داشته باشد تا بتوانیم بدون محدودیت، دانشجو جذب کنیم که این امکانات مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی دارای 50 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکتری است، اظهار داشت: دانشگاه تهران با قدمت 80 ساله خود تاکنون به صورت یکجا 50 هزار دانشجو نداشته و این نشان از اعتماد مردم به دانشگاه آزاد اسلامی و جایگاه علمی آن دارد.

فرهاد رهبر با تاکید بر تربیت تکنیسین ها در مقاطع کاردانی، تصریح کرد: نباید مقطع کاردانی و فرصت تربیت تکنیسین ها را از دست بدهیم.

برنامه ما باید به نحوی باشد که تکنیسین های فنی و پرستار پرورش دهیم و آن ها را تا مقاطع دکتری پیش ببریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به وزیر و مسئولان وزارت تحصیلات عالی افغانستان، گفت: از شما می خواهیم که دانشگاه آزاد اسلامی را برای فعالیت در افغانستان کمک کنید و قول می دهیم نیاز های شما را برآورده کنیم و رشته های مورد نیاز در بخش های فنی و مهندسی و پزشکی را در افغانستان گسترش دهیم.

فرهاد رهبر ادامه داد: درخواست ما این است که دانشگاه آزاد را برای تربیت کادر نیروی انسانی مورد نیازتان یاری کنید.

دانشگاه آزاد اسلامی این توانایی را دارد که همه امکانات مورد نیاز را بدون خروج دلاری از افغانستان تامین کند.

جمهوری اسلامی ایران و افغانستان دوست و برادر هستند و ما هرگز به فکر منافع اقتصادی از کشور برادرمان نیستیم و می خواهیم بدون توقع و چشم داشت، تجارب موفق خود را در حوزه آموزش عالی در اختیارتان بگذاریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: موضوع کمک به کشور های دوست و همسایه، سیاست جمهوری اسلامی ایران است و دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای این سیاست به دنبال منافع مالی خود نیست.

وی با بیان اینکه کمک به کشور های دوست، دستور مقام معظم رهبری است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت تحصیلات عالی افغانستان اهداف مشترک زیادی دارند و ما کمک به افغانستان و گسترش آموزش و پژوهش را به عنوان یک دستور از سوی رهبر معظم انقلاب و هدف دنبال می کنیم، همانطور که رهبر معظم انقلاب دستور دادند که خدمات تحصیلی دانش آموزان افغانستانی در مدارس ایران به صورت رایگان ارائه شود تا منجر به ارتقای سطح علمی منطقه شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه قادر است ظرف مدت 5 تا 10 سال مجموعه هایی همچون واحد علوم و تحقیقات را در افغانستان ایجاد کند، تصریح کرد: می توانیم با استفاده از تجارب خود، دانشگاه هایی حتی بهتر از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان بسازیم، چون در طول این 36 سال تجربه های زیادی کسب کرده ایم که می توانیم در این کشور پیاده سازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه به معنای واقعی مردمی است و متعلق به کل مردم است.

افغانستان هم می تواند از این روش الگوبرداری کند و دانشگاهی برای مردم افغانستان ایجاد کند.

فرهاد رهبر در پایان تاکید کرد: اعتقاد قلبی دکتر ولایتی و بنده این است که در کمک به کشور های دوست و همسایه به ویژه جمهوری اسلامی افغانستان هیچ گونه مضایقه ای نکنیم.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - افغانستان - اسلامی - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - آزاد - پیروزی انقلاب اسلامی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - پیشرفت - آیت الله هاشمی رفسنجانی - تحصیلات - عالی - رهبر - علمی - فرهاد - امام خمینی - هیات علمی - علوم - هایی - کشور - عضو هیات - رهبر معظم انقلاب - آموزش - هاشمی رفسنجانی - آیت الله هاشمی - جمهوری - خمینی

آخرین اخبار سرویس:
لزوم مهار فارغ التحصیلان مازاد بر ظرفیت مقطع دکتری

لزوم مهار فارغ التحصیلان مازاد بر ظرفیت مقطع دکتری

محققان کشف کردند تغییر پروتیین خون با شیفت شبانه

محصولات هنری در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن

هرم هیات علمی آموزش عالی در خوزستان باید اصلاح شود

«خودکشی» نافرجام 2 خواهر دانشجوی کرمانشاهی

2 خواهر دانشجو در کرمانشاه مسموم شدند

زادروز دانشمندی که 2 بار نوبل گرفت

دلایل اصلی پوسیدگی دندان کودکان

از سخنران دیدار با رهبری تا کارآفرینی

سالانه 20 هزار دانشجوی دکتری در کشور فارغ التحصیل می شوند

سالانه 20 هزار دکتری در کشور فارغ التحصیل می شوند

آیا میدانید؛ چرا کره زمین مانند مریخ، قرمز نیست؟

«خودکشی» نافرجام 2 خواهر دانشجو

«خودکشی» نافرجام 2 خواهر دانشجو

خودکشی نافرجام 2 خواهر دانشجو در کرمانشاه

«خودکشی» نافرجام 2 خواهر دانشجو

«خودکشی» نافرجام دو خواهر دانشجو

امشب آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ناپیوسته

نشست دانشجویان دانشگاه آزاد مهاباد به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر

اپلیکیشن معنی یاب گریه کودکان ساخته شد

دانشجویان زمانی می توانند موفق شوند که در تمامی ابعاد، خود را پرورش دهند

فلسفه وجودی ماه مبارک رمضان یک ماه تمرین کردن ترک گناه است

خبرنگاران برگزیده خبرگزاری دانشجو در دانشگاه شریف تجلیل شدند

اختراعات پژوهشگران دانشگاه سمنان تاییدیه علمی گرفتند

6 اختراع محققان دانشگاه سمنان تأییدیه علمی گرفت

زاهدان نخستین بار، میزبان رقابت های ووشو دانشجویان کشور شد

پیگیری تامین اعتبار مالی برای تجهیز آزمایشگاه دانشگاه ها

وضعیت هرم هیات علمی در خوزستان مطلوب نیست/آموزش عالی مسئول اشتغالزایی نیست

پذیرش دانشجو در پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف متوقف شد

خرمشهر را خدا آزاد کرد

خوابگاه های دانشگاه قم از نوع درجه 5 است/ اختصاص یارانه 150 هزار تومانی به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه قم!

آموزش عالی در خوزستان متناسب با ظرفیت های استان رشد پیدا نکرده است

تعیین اولویت های اعطای تسهیلات صندوق توسعه ملی

مناسب ترین ورزش در ماه رمضان چیست؟

مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد تا 4 خرداد تمدید شد

آیین نیکانه بنیاد حامیان دانشگاه تهران برگزار شد

وزیر علوم: زیباکلام هنوز بازنشسته نشده/ اسم زیباکلام در لیست واجدین شرایط بازنشستگی وجود دارد

آیین نامه جدید آموزشی دانشگاه ها ابلاغ شد

رییس دانشگاه تربیت مدرس در سمت خود ابقا شد

امکان تغییر مسیر راه برای خودروهای خودران

مسابقات قوی ترین مردان دانشجوی دانشگاه های ایرانشهر برگزار شد

 مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان معرفی شد

هدف ایجاد محیطی آرام و آزاد در دانشگاه شریف است

توقف پذیرش در پردیس خودگردان دانشگاه شریف

تولید پلی اتیلن با استفاده از دی اکسید کربن موجود در اتمسفر

خودسازی جوانان خوزستانی در ماه ،میهمانی خدا

آیین نامه سنوات تحصیلی دانشجویان تغییر نمی کند

طرح مدیریت منطقه ای آموزش عالی در دست تدوین است

محبوب ترین اسامی ایرانی کدامند؟ +جدول

استفاده آسان تر از پروتز دست با فناوری جدید

برگزاری نشست معاونین اموزشی دانشگاه های منطقه ده کشور در اهواز

طرح مدیریت منطقه ای آموزش عالی در دست تدوین است

ضرورت شفاف سازی معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد

بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاه ها فاقد مهارت هستند

انتصاب رییس شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی

گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد

بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاه ها فاقد مهارت هستند

امکان تغییر مسیر را برای خودروهای خودران

دانشجویان کرمانشاهی برای روشنگری مردم در مورد مصوبه FATF به مساجد می روند/ توزیع بیش از 2000 بروشور

20 اسامی که ایرانی ها بیشتر می پسندند

دانشگاه بوعلی سینا در بین دانشگاه های برتر جهان

دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان از دانشجویان سنواتی شهریه ثابت دریافت نمی کند

بیانیه دانشگاه پیام نور مهاباد بمناسبت سالروز فتح خرمشهر

تغییر مسیر خودروهای خودران با الگوریتم دانشگاه ام .آی .تی

چند انتصاب جدید در دانشگاه خوارزمی

امکان بیمه تامین اجتماعی دانشجویان فراهم است

نشست «درآمدی بر آینده‎اندیشی قرآنی» برگزار می‎شود

رییس جدید دانشگاه پیام نور مرکز کابل منصوب شد

«کریم نجفی» رییس شبکه دانشگاه های مجازی کشور های اسلامی شد

پیگیرهای شورای صنفی نتیجه داد/ اخذ مجدد دروس سنوات دانشجویان دانشگاه قم از سوی هیات امنا صادر شد

دریافت هزینه های نجومی از پذیرفته شدگان مصاحبه دکتری

حمایت سازمان زمین شناسی از پایان نامه های دوره های ارشد و دکتری

اخذ مجدد دروس سنوات دانشجویان دانشگاه قم از سوی هیات امنا صادر شد

وزارت علوم مخالف تعطیلات زمستانی دانشگاه هاست

دانشگاه شریف پروژه ساخت ماهواره ندارد / تخصیص 650 میلیون تومان از بودجه ستاد اقتصاد مقاومتی به دانشگاه

اجرای طرح «رمضان، بهار قرآن» در دانشگاه آزاد قزوین

27 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد خوی تاکنون فارغ التحصیل شدند

فیزیکدان فنلاندی برنده نوبل فناوری شد

اجرای طرح «رمضان، بهار قرآن» در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

برگزاری 600 برنامه فرهنگی – سیاسی در دانشگاه شریف/ بهره برداری از مجموعه های آمفی تئاتر اواخر تابستان

معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد منصوب شد

موافقت با کلیات طرح تبدیل وضعیت استخدامی مدرسان دانشگاه فرهنگیان به هیات علمی

بسته ویژه ماه رمضان به دانشجویان خوابگاهی علوم پزشکی مشهد تحویل داده می شود

ورود 9350 معلم جدید به مدارس از اول مهر

20 تا 25 درصد دانشجویان شریف سیگار مصرف می کنند/ مسئله بزرگ آسیب اجتماعی در دانشگاه نداریم

ساخت شبکه عصبی مینیاتوری در محیط آزمایشگاهی

آیین نامه سنوات تحصیلی دانشجویان تغییر نمی کند

آغاز ویرایش و ادامه انتخاب رشته داوطلبان دکتری

موافقت دانشگاه فرهنگیان با تبدیل وضعیت مدرسان به هیات علمی

موحدی مطرح کرد توضیحات دانشگاه شریف پیرامون ماهواره شریف ست

کانون قرآن و عترت دانشگاه علامه میزبان ایتام در ماه رمضان خواهد بود

اعلام فراخوان چهارمین دوره جایزه دهخدا

آغاز ویرایش رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد از ساعت 24 امشب

تلاش دانشگاه فرهنگیان برای تکمیل ظرفیت خالی / 11 مکاتبه برای جذب 25 هزار دانشجو معلم

باید الزامات تکنولوژی را بپذیریم

ویرایش رشته محل های انتخابی داوطلبان دکتری 97 دانشگاه آزاد

رایزنی برای اخذ مجوز استخدام 25 هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان

امروز؛ آغاز ویرایش و ادامه انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزاد

10 هزار دانشجو در دانشگاه بین المللی قزوین تحصیل می کنند/ اسکان 340 دانشجو در خوابگاه های خودگران

دانشگاه آزاد آماده ایجاد واحد هایی مانند علوم و تحقیقات در افغانستان است

دانشگاه آزاد آماده ایجاد واحد هایی مانند علوم و تحقیقات در افغانستان است