مطالب مرتبط:
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد واحدهای مشابه علوم و تحقیقات در افغانستان
آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد واحد هایی در افغانستان
آمادگی دانشگاه پیام نور برای انتقال فناوری های نوین آموزشی به افغانستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 ساعت 19:012018-04-22دانش

فرهاد رهبر در نشست مشترک با دکتر خواجه عمری تاکید کرد آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان


این دانشگاه قادر است ظرف مدت 5 تا 10 سال مجموعه هایی همچون واحد علوم و تحقیقات را در افغانستان ایجاد کند.

- آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان رییس دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه قادر است ظرف مدت 5 تا 10 سال مجموعه هایی همچون واحد علوم و تحقیقات را در افغانستان ایجاد کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس"، فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در نشست مشترک با نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان، با خوشامدگویی به وی و هیات همراه، گفت: امیدوارم این دیدار منشأ تحول و اتفاقات مبارک بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت تحصیلات عالی افغانستان باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه افغانستان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: ما معتقدیم هر خدمتی که از ما برمی آید باید برای پیشرفت و تعالی جمهوری اسلامی افغانستان انجام دهیم.

فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه علم و دانش، مرز و محدودیت ندارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خواهان گسترش همکاری در عرصه های مختلف آموزشی و پژوهشی با کشورهای همسایه به ویژه افغانستان است و تلاش داریم منافع این همکاری ها دو طرفه باشد.

وی با اشاره به تاریخچه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: حدود 36 سال از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد.

این دانشگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره) و با تلاش رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعضای هیات موسس با هدف فراهم کردن جایگاه علمی برای پیشرفت کشور، آغاز به کار کرد.

فرهاد رهبر ادامه داد: از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و مسئولان کشور بر علم آموزی تاکید داشتند و اکنون دانشگاه آزاد اسلامی که دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی در عرصه علمی و آموزشی است، به بزرگ ترین دانشگاه منطقه و جهان تبدیل شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این دانشگاه با دارا بودن حدود یک میلیون و 500 هزار دانشجو، 30 هزار عضو هیات علمی تمام وقت و 40 هزار عضو هیات علمی حق التدریس و حدود 6 میلیون فارغ التحصیل، توانسته در عرصه آموزش بدرخشد و رتبه جهانی 124 در بخش پژوهش را از آن خود کند.

وی با بیان اینکه جای شگفتی دارد که دانشگاهی با قدمت تنها 36 سال این چنین توانسته به قله های پیشرفت علمی و پژوهشی برسد، تاکید کرد: برای پیشرفت بیش از پیش دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه های مستمری به منظور افزایش کیفیت آموزش و پژوهش در دستور کار خود قرار داده ایم و همه تلاش ما بر این است که بتوانیم این دانشگاه را به یک دانشگاه مسئله محور تبدیل کنیم تا متناسب با نیازهای کشور مسائلی که به اندیشه و پژوهش نیاز دارد را حل و فصل کنیم.

فرهاد رهبر اضافه کرد: یکی دیگر از دغدغه های ما این است که متناسب با نیازهای هر منطقه رشته های دانشگاهی را تصویب کرده و طرح های پژوهشی انجام دهیم که این تجربه را در اختیار وزارت تحصیلات عالی افغانستان قرار خواهیم داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه های این دانشگاه در حوزه بین الملل، گفت: گسترش روابط علمی با کشورهای خارجی با رویکرد منافع دو طرفه در دستور کار اداره کل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و در حال پیگیری است.

وی خطاب به وزیر تحصیلات عالی افغانستان، گفت: از شما ممنونم که به فعالیت های واحد کابل کمک می کنید.

ما خواهان گسترش روابط هستیم و از شما می خواهیم اگر کم و کاستی در عملکرد واحد کابل می بینید، گزارش کنید تا موضوع بررسی و حل و فصل شود.

فرهاد رهبر با تاکید بر استفاده از اعضای هیات علمی صاحب نام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل، گفت: تلاش می کنیم علاوه بر امور آموزشی در افغانستان، به حوزه پژوهش نیز ورود کرده و به همکاران دانشگاهی خود در افغانستان در پروژه های تحقیقاتی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه می توان یک همکاری متقابل بین دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی افغانستان برقرار کرد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون در حوزه آموزش به کشور افغانستان کمک فراوانی داشته و اکنون هم این موضوع را وظیفه خود می دانیم که در پروژه های تحقیقاتی، علمی و فناوری به کشور برادر خود کمک کنیم و امکانات دانشگاهی در اختیار آنها قرار دهیم.

فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در بخش پزشکی، فنی، صنعت و فناوری پیشرفت های چشمگیری داشته و ما این آمادگی را داریم که در این حوزه ها به افغانستان کمک کنیم تا شاهد رونق و آبادانی بیش از پیش این کشور باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود پس از استماع نظرات خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان، با بیان اینکه شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی تجربه موفقی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ما در استان های مختلف حدود 400 واحد دانشگاهی داریم که در سراسر کشور فعالیت دارند و هر جا که دانشگاه مستقر شده، باعث آبادانی، رونق و توسعه آن منطقه شده است.

وی افزود: این موفقیت در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی حتی یک ریال هم از دولت کمک دریافت نمی کند و با اطمینان می توان گفت دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی خودکفاست که با مدیریت و جذب امکانات مناطق، توانسته امکانات را برای توسعه و پیشرفت همان مناطق صرف کند.

فرهاد رهبر تاکید کرد: ریالی از درآمدهای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خارج از آن منطقه صرف نمی شود و در همان واحد برای پیشرفت علمی، آموزشی و پژوهشی همان مناطق هزینه می شود.

درباره واحدهای بین المللی نیز موضوع به همین شکل است و ما قصد نداریم با توسعه فعالیت خود در افغانستان، ارز این کشور را خارج کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابراز رضایت وزیر تحصیلات عالی افغانستان از بازدید واحد علوم و تحقیقات گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد که در هر منطقه ای از افغانستان که دولت و وزارت تحصیلات عالی تشخیص دهند، واحدهایی چون واحد علوم و تحقیقات ایجاد کند، مشروط بر اینکه همکاری کامل بین دانشگاه آزاد اسلامی و طرف افغانستانی وجود داشته باشد تا بتوانیم بدون محدودیت، دانشجو جذب کنیم که این امکانات مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی دارای 50 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکتری است، اظهار داشت: دانشگاه تهران با قدمت 80 ساله خود تاکنون به صورت یکجا 50 هزار دانشجو نداشته و این نشان از اعتماد مردم به دانشگاه آزاد اسلامی و جایگاه علمی آن دارد.

فرهاد رهبر با تاکید بر تربیت تکنیسین ها در مقاطع کاردانی، تصریح کرد: نباید مقطع کاردانی و فرصت تربیت تکنیسین ها را از دست بدهیم.

برنامه ما باید به نحوی باشد که تکنیسین های فنی و پرستار پرورش دهیم و آنها را تا مقاطع دکتری پیش ببریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به وزیر و مسئولان وزارت تحصیلات عالی افغانستان، گفت: از شما می خواهیم که دانشگاه آزاد اسلامی را برای فعالیت در افغانستان کمک کنید و قول می دهیم نیازهای شما را برآورده کنیم و رشته های مورد نیاز در بخش های فنی و مهندسی و پزشکی را در افغانستان گسترش دهیم.

فرهاد رهبر ادامه داد: درخواست ما این است که دانشگاه آزاد را برای تربیت کادر نیروی انسانی مورد نیازتان یاری کنید.

دانشگاه آزاد اسلامی این توانایی را دارد که همه امکانات مورد نیاز را بدون خروج دلاری از افغانستان تامین کند.

جمهوری اسلامی ایران و افغانستان دوست و برادر هستند و ما هرگز به فکر منافع اقتصادی از کشور برادرمان نیستیم و می خواهیم بدون توقع و چشم داشت، تجارب موفق خود را در حوزه آموزش عالی در اختیارتان بگذاریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: موضوع کمک به کشورهای دوست و همسایه، سیاست جمهوری اسلامی ایران است و دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای این سیاست به دنبال منافع مالی خود نیست.

وی با بیان اینکه کمک به کشورهای دوست، دستور مقام معظم رهبری است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت تحصیلات عالی افغانستان اهداف مشترک زیادی دارند و ما کمک به افغانستان و گسترش آموزش و پژوهش را به عنوان یک دستور از سوی رهبر معظم انقلاب و هدف دنبال می کنیم، همانطور که رهبر معظم انقلاب دستور دادند که خدمات تحصیلی دانش آموزان افغانستانی در مدارس ایران به صورت رایگان ارائه شود تا منجر به ارتقای سطح علمی منطقه شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه قادر است ظرف مدت 5 تا 10 سال مجموعه هایی همچون واحد علوم و تحقیقات را در افغانستان ایجاد کند، تصریح کرد: می توانیم با استفاده از تجارب خود، دانشگاه هایی حتی بهتر از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان بسازیم، چون در طول این 36 سال تجربه های زیادی کسب کرده ایم که می توانیم در این کشور پیاده سازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه به معنای واقعی مردمی است و متعلق به کل مردم است.

افغانستان هم می تواند از این روش الگوبرداری کند و دانشگاهی برای مردم افغانستان ایجاد کند.

فرهاد رهبر در پایان تاکید کرد: اعتقاد قلبی دکتر ولایتی و بنده این است که در کمک به کشورهای دوست و همسایه به ویژه جمهوری اسلامی افغانستان هیچ گونه مضایقه ای نکنیم.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/blyr6d
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - اسلامی - افغانستان - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - آزاد - پیروزی انقلاب اسلامی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - پیشرفت - علمی - آیت الله هاشمی رفسنجانی - رهبر - فرهاد - هیات علمی - علوم - عالی - هایی - کشور - عضو هیات - آموزش - رهبر معظم انقلاب - تحصیلات - کشورهای همسایه - هاشمی رفسنجانی - آیت الله هاشمی - جمهوری - حق التدریس

آخرین اخبار سرویس:
اسکندری خبر داد دشمنان نظام هرگز نمی توانند دانشجویان را پیاده نظام ملعبه بازی های سیاسی خود کنند

آغاز پذیرش دوره های کاربردی MBA و DBA در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

تدوین ششمین برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی شریف

انتقال فسیل های 65 میلیون ساله به موزه تربت حیدریه

ثبت نام 76 هزار نفر در کاردانی به کارشناسی

انتخاب رشته بیش از 62 هزار داوطلب در دکتری 97

دانشگاه امیرکبیر آزمون عملی واحد درسی تربیت بدنی در روز های ماه مبارک رمضان برگزار می کند

چهارمین جشنواره فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود

برنامه درسی رشته فارماکولوژی پس از 20 سال بازنگری شد

5 تکنولوژی بنیادی که دنیای حمل و نقل را تکان می دهد/ از ماشین پرنده تا اتوموبیل های بدون راننده

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های اصفهان و اسپانیا

چاپ تحقیق اقیانوس شناس ایرانی در کتابی در انتشارات آمریکایی ‏

چاپ یک فصل از کتاب پایش رسوب در انتشارات ‏NOVA‏ آمریکا

شهریه دوره خودگردان و نوبت دوم دکتری دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

دبیر جدید جنبش عدالتخواه دانشجویان دانشگاه گیلان انتخاب شد

نیاز دانشگاه های کم برخوردار علوم پزشکی براساس رشته تحصیلی به هیات علمی تعیین شد

کنفرانس بین المللی پژوهش های دینی در ایران و جهان اسلام برگزار می شود

شهریه دوره خودگردان و نوبت دوم دکتری دانشگاه امیرکبیر اعلام شد

فسیلهای 65 میلیون ساله به موزه تربت حیدریه منتقل شدند

مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از 28 خرداد تا 2 تیر است

تشکیل دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی باید در دانشگاه آزاد تحقق پیدا کند

ورکشاپ تخصصی طراحی حمایت از کالای ایرانی در اراک برگزار شد

راز تشکیل سیاره پلوتو کشف شد

فسیلهای 65 میلیون ساله به موزه تربت حیدریه منتقل شدند

کمپین اهدای عضو در دانشگاه علوم پزشکی بم برگزار شد

انجمن ها جایگاه اصلی خود را ندارند/ در انجمن علمی مدیریت IT به دنبال مطالبات دانشجویی هستیم

دنیای دیجیتال بر پایه صدا/ با «نریتور» جستجوی صوتی در اینترنت داشته باشید

انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران از امروز آغاز می شود

اجرای پروژه بیابان زدایی با حمایت معاون علمی و فناوری رییس جمهور در گناباد

سیستمی خودران با رفتار انسانی

دانشجویان دکتری ورودی قبل از 95 وام ضروری ویژه دریافت می کنند

تولید و تجاری سازی نرم افزار جامع مراکز درمانی

بیش از 76 هزار نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام کردند

رییس شورای عالی انقلاب یمن واشنگتن را به ریاکاری متهم کرد

آغاز مرحله دوم کنکور دکتری سال 97 دانشگاه های دولتی از هفتم خرداد ماه

تیتر پنجم خرداد روزنامه امید مردم کهگیلویه و بویراحمد

تیتر پنجم خرداد روزنامه امید مردم کهگیلویه و بویراحمد

دانشگاه علوم پایه زنجان دانش آموزان را درمقطع دکتری می پذیرد

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه های اصفهان و آلگارو پرتغال

دانشگاه علوم پایه زنجان دانش آموزان را درمقطع دکتری می پذیرد

فروش مدرک تحصیلی در حاشیه دانشگاه تهران

هیچ برنامه ای برای حذف مراکز علمی کاربردی وجود ندارد/ واگذاری واحدهای منفک از دانشگاه علمی کاربردی به بخش خصوصی

بازداشت استاد دانشگاه اهانت کننده به اهل سنت

سالانه 20 هزار دانشجوی دکتری در ایران فارغ التحصیل می شوند

مهدی قرخلو، مریم موسوی مکان یابی شهرک دانش بنیان در استان تهران

ظرفیت واحد نطنز برای تبدیل به قطب گردشگری

حسین کارشکی، طلیعه سعیدی ، الهه حجازی بررسی وضعیت کمک طلبی پژوهشی در بین دانشجویان

زهرا عبدی نقش مسیحیت در بازگشت فلسفه یونانی به ایران عصر ساسانی

آیا شهردار تهران کامیاب می شود؟

شرایط جدید بازنشستگی اساتید اعلام شد/ حذف برخی تبصره ها

تسهیلات لازم برای تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نظر گرفته می شود

مراسم سوم خرداد در دانشگاه بوعلی+گزارش

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

موافقت شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه ایلام

لزوم ایجاد شاخص های معتبر کمی برای سنجش فعالیت آموزشی اعضای هیات علمی

آغاز مصاحبه آزمون دکتری 97 از 7 خرداد

عضویت امام جمعه شیراز در هیئت امنای حرم شاهچراغ (ع)

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

آخرین فرصت داوطلبان کنکور دکتری برای انتخاب رشته

دانشجویان دکتری95وام ضروری ویژه دریافت می کنند

برنامه ریزی برای افزایش پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه شریف

اعلام آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

اعلام آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته محل داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی

آموزش عالی در هفته ای که گذشت روزهای آرام دانشگاه در ماه رمضان

فتوحی خبر داد برنامه ریزی برای افزایش پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه شریف

دانشگاه ارومیه برای بار سوم طعم تلخ خودکشی را چشید/ خودکشی نافرجام دانشجو پسر دانشگاه ارومیه

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

پیش بینی تسهیلات برای تجهیز آزمایشگاه های علوم پزشکی در بودجه 97

ضرورت اصلاح شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

امروز، آخرین مهلت ویرایش و انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

امشب پایان مهلت انتخاب رشته دکتری

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

جشن بیست سالگی هیئت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

امشب پایان مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد امشب پایان می یابد

آخرین مهلت انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد

آغاز مرحله مصاحبه و سنجش عملی آزمون دکتری از 7 خرداد

تولید آدمک ژله ای هوشمندی که راه می رود

تجاوز وحشیانه به دختر دانشجوی شهرستانی توسط پارسا

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

نگاه علمی به موضوع گردشگری در جامعه تقویت و نهادینه شود

همایش سلامت و زندگی بدون سرطان در شاهرود

7 نانو داروی محققان زنجانی درحال تجاری سازی است

مسابقه اخذ مجوز رشته بین دانشگاه ها مدیریت شود

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی به وزارت علوم منتقل می شود

دانشگاه شریف رتبه 301 جهان را در شاخص استخدام پذیری فارغ التحصیلان کسب کرد

راه اندازی دوره های جدید در پردیس های پولی دانشگاه ها متوقف شد

رایزنی برای افزایش سهمیه جذب هیات علمی در وزارت علوم و بهداشت

دانشجویان هزینه مازاد سنوات تحصیلی را پرداخت کنند

توضیحات دانشگاه شریف پیرامون ماهواره شریف ست

زمان آغاز مرحله دوم کنکور دکتری +جدول هزینه ها

ابلاغیه روحانی درباره مدرک طلاب غیر ایرانی +سند

برگزاری کارگاه تفسیر سوره «نور» در دانشگاه آزاد رشت

هیات الزهراء در دانشگاه صنعتی شریف عامل وحدت و یکپارچگی بوده است

مسافران بی بازگشت

معامله جنجالی کمیته امداد و دانشگاه آزاد/واکنش ترقی به اظهارات قالیباف درباره پیشکسوت های اصولگرا/حسین هدایتی: کی روش به روانشناس احتیاج دارد

سیگنال های اسرار آمیز فضایی

موسسه حافظون محل ارایه منابع کنکور رشته الهیات در نمایشگاه قرآن

عطرافشانی و غبارروبی گلزارهای شهدای لرستان

فرهاد رهبر در نشست مشترک با دکتر خواجه عمری تاکید کرد آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان

فرهاد رهبر در نشست مشترک با دکتر خواجه عمری تاکید کرد آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد واحدهایی همانند علوم و تحقیقات در افغانستان