مطالب مرتبط:
واگذاری 670 ملک نجومی/استرداد فقط 60 مورد
واگذاری 670 ملک نجومی؛ استرداد فقط 60 مورد
برانکو به نشست خبری نمی رسد
خبری از قیمت حبابی در بازار طلا نیست/ سکه تمام بهار آزادی؛ یک میلیون و 835 هزار تومان
برانکو به نشست خبری نمی رسد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397 ساعت 09:152018-04-22سياسي

واگذاری 670 ملک نجومی و استرداد 60 مورد/ بی خبری از عیسی شریفی/ صفحات همشهری چطور خمیر می شد؟


برخی از صفحات همشهری که صفحه ای 500 هزار تومان هزینه داشته است، مستقیم از چاپخانه بیرون برده شده و خمیر می شده است! - شعار سال:" معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق گفت: براساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته 670 ملک به افراد خاص واگذار شده بود که تاکنون 60 مورد از آنها مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که 670 ملک نجومی را گرفته اند، منتشر خواهیم کرد.

محمود میرلوحی (معاون اجرایی شورای شهر تهران) در پاسخ به سوالی درباره رسیدگی به وضعیت تخلفات مدیریت شهری گذشته، به ماجرای املاک نجومی اشاره کرد و گفت: ما در حال پیگیری طرحی در این رابطه هستیم و توصیه می کنم تا قبل از آنکه این طرح به مرحله اجرا دربیاید، افرادی که یک سری از املاک شهرداری در اختیارشان است، خودشان پیشقدم شده و املاک را پس دهند.

براساس گزارشی که به دست من رسیده تاکنون 60 مورد ملک مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که 670 ملک نجومی را گرفته اند، منتشر خواهیم کرد.

استراد 60 ملک نجومی وی ادامه داد: این املاک در گزارش و سند تحویل و تحول آقای نجفی هم ذکر شده بود و بعد هم مشخص شد که تعدادشان از این هم بیشتر بوده است.

بررسی ها تا امروز نشان می دهد که املاک واگذار شده از این عدد بسیار بیشتر بوده و تاکنون فقط 60 مورد آن مسترد شده است.

قبول داریم که افکار عمومی به دنبال آن هستند، که اسامی افشا شود، اما نمی خواهیم کسانی که هنوز املاک خود را پس نداده اند از ترس افشای اسم شاند از پس دادن ملک سر باز زنند.

وی تاکید کرد: به کسانی که هنوز ملک خود را بازنگردانده اند و کسانی که مقاومت کرده و امروز و فردا می کنند، پیغام می دهم ممکن است به جایی برسیم که اسامی شان را منتشر کنیم تا مردم بدانند که چه کسانی با چه عناوین، محمل و پوششی این املاک را دریافت کرده اند.

50 درصد قراردادهای چهار سال اخیر با ترک تشریفات منعقد شده است میرلوحی با بیان اینکه براساس سند تغییر و تحول نجفی در یکسری قرارداد ها ترک تشریفات شده است و این بخش نیز از جمله عمده تخلفات است، ادامه داد: 50 درصد از قراردادهای چهار سال اخیر از طریق ترک تشریفات منعقد شده و برآورد ما این است که بخش قابل توجهی از طریق رانت، مناسبات غیررقابتی و دور زدن قوانین و مقررات منعقد شده است، لذا انتظار ما از افکار عمومی این است که از این روند ضد فساد در سامانه شفافیت پشتیبانی کرده و اجازه ندهند، این روند و حرکت کند شده و آسیب ببیند، لذا باید همه کمک کنیم.

عده ای ماموریت داشتند که گزارشی از تخلفات ثبت نشود وی با اشاره به گزارشی که معاون منابع انسانی شهرداری تهران به شورای شهر ارایه داده است، افزود: در گزارش آقای شیخ نشان داده شد که تعداد تخلفات ثبت شده در سال گذشته، به گونه ای بود که انگار عده ای ماموریت داشتند که اصلا گزارشی ثبت نکنند! یعنی جالب است در شهرداری با این عظمت و این همه کارمند فقط 10 مورد تخلف مالی آن هم ناچیز ثبت شده بود که آن هم با یک تذکر حل و فصل شده بود.

این معلوم می کند که مبارزه با تخلف در حد شوخی بوده است.

1400 نیرو در حوزه نظارتی شهرداری مثل حراست و بازرسی در حال کار کردن هستند، اما کل پرونده ای که تشکیل شده، آن هم در شهرداری که این همه مسئله دارد، فقط 10 پرونده است.

هر بخشِ شهرداری دست بگذاریم؛ با فساد روبه رو است این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه هر جا از شهرداری را دست بگذاریم با مشکل فساد روبه رو است، افزود: اخیرا گزارش حسابرسی سازمان ترافیک را می خواندم و شاهد ابهامات فراوانی در این زمینه بود.

متاسفانه تخلفات فقط در موسسه همشهری یا صندوق ذخیره کارکنان شهرداری رخ نداده است و بی انضباطی و عدم کار کار شناسی در همه جا دیده می شود.

وی افزود: حتی می توان گفت که در پروژ ه های مشارکتی هیچ پروژه بی مشکلی نداریم.

وقتی که برای هر پستی سه کارمند در شهرداری وجود دارد، افکار عمومی تعجب می کند که چرا قرارداد ها باید اینقدر ضعیف و ناقص بسته شود، نتیجه اینکه برخی از پروژه های ما با 700 میلیارد تومان اعتبار، قفل شده است.

وی با اشاره به پروژه های پرمشکل شهرداری ادامه داد: برای مثال شاهدیم پروژه میدان صادقیه با چه مشکلاتی روبه رو است، در این پروژه هنوز مسائل مالکیت زمین حل نشده است و از این نمونه ها کم نیست.

در روزنامه همشهری هم چاپخانه ای را خریداری کردند که نه تنها به آن نیاز نداشتند، بلکه قیمت خریداری شده هم واقعی نبوده است.

چرا عملکرد دستگاه های نظارتی در طی14 سال گذشته کارآمد نبوده بوده است؟ وی افزود: این حق را برای شورای پنجم و مدیریت شهر قائلم که از دستگاه های نظارتی بپرسند که چرا در طول 14 سال گذشته نظارت هایشان کارآمد نبوده و بی تاثیر بوده است.

امروز نیز انتظار ما این است که با مدیریت جدید همکاری کنند و مناسبات بهتری با شورای شهر داشته باشد.

عضو شورای شهر ادامه داد: در حال حاضر مناسبات میان دولت و مجلس با شورای شهر بسیار خوب است و بسیاری از تحولات در شورا توانسته اختلافات میان دولت و مجلس را نیز برطرف کند.

ما امیدوار هستیم ارتباط بهتری با قوه قضاییه داشته باشیم که در آن زمان می توان گفت؛ همکاری شهرداری و شورا با قوای سه گانه نتیجه خوبی برای تحقق همه انتظارات مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه وقتی تخلف رخ ندهد؛ بحران مالی شهرداری هم حل می شود، افزود: پایان یافتن این روند باعث شده که امروز در شهرداری بتوانیم میزان استقراض را پایین آورده و اعتبار شهرداری را در بانک ها افزایش دهیم.

این اقدامات در حال انجام گرفتن است، اما برخی تمام مدت بر طبل تبلیغات دروغین می کوبند که همه چیز خوب بود، اما الان امورات در شهرداری تعطیل شد، البته ممکن است، برخی امور در شهرداری تعطیل شده باشد، اما منظور همین پروژه های پرتخلف است.

چندین هزار میلیارد پروژه مشارکتی غیرقابل واگذاری شده است میرلوحی با بیان اینکه اگر فساد و رانت وجود نداشته باشد، قرارداد ها و پروژه ها بهتر پیش می رود، ادامه داد: همین فساد باعث شده برخی منابع شهرداری مسموم و فریز شده و چندین هزار میلیارد پروژه مشارکتی غیرقابل واگذاری شود.

باز شدن این گره ها بهترین پاسخ برای خدمت به شهروندان و پاسخگویی با رقباست.

وی کاربرد سامانه شفافیت را پایان یافتن قدرت مافیا ها در شهرداری دانست و افزود: برخی از صفحات همشهری که صفحه ای 500 هزار تومان هزینه داشته است، مستقیم از چاپخانه بیرون برده شده و خمیر می شده است! قصد ما در سامانه شفافیت دعوت از رسانه ها، کار شناسان و پیمانکاران بخش خصوصی است که ببینند برای هر پروژه چقدر هزینه شده و اگر می توانند، دفعه دیگر که شهرداری برای این پروژه مناقصه اعلام کرد، آماده مشارکت باشند و بدانند که دیگر مافیاهایی که گفته می شد، در انعقاد قرارداد ها نقش دارند، وجود نخواهد داشت و این مساله فیصله پیدا کرده است.

معاون خدمات مناطق از مافیای پسماند صحبت می کند وی ادامه داد: بعضاً معاون خدمات مناطق صحبت از مافیای پسماند می کند، برای من جای تعجب است، یعنی چه که پسماند مافیا دارد؟ وقتی مناقصه و رقابت وجود نداشته باشد و قرارداد ها پشت صحنه غیر شفاف منعقد می شود، مافیا شکل می گیرد.

در همین راستا اعلام می کنیم که برای پسماند همه بیایند و در مناقصه شرکت و اظهارنظر کنند.

میرلوحی افزود: شورای شهر با ایجاد کمیته شفافیت و سامانه shafaf.

ir توانست مبارزه با فساد را بالاخره محقق کند.

مبارزه با فساد استراتژی و راهبرد شورای پنجم و مدیریت شهری جدید است که در میان 16 شاخصه ای که برای شهردار آینده در نظر گرفته شده نیز این ویژگی ها کماکان به چشم می خورد.

در نتیجه امیدوار هستیم با پشتیبانی و همکاری بقیه دستگاه ها بتوانیم مبارزه با فساد را ادامه دهیم و دستگاه ها به این مساله نگاه سیاسی نداشته باشند.

مردم در برابر تخلفات شهرداری مقاومت کنند وی با بیان اینکه از نظر شورای شهر مبارزه با فساد با شعار و به وسیله ابزارهایی که در گذشته به آن متوسل می شدند، دیگر می سر نیست، افزود: مهم ترین ابزار مبارزه با فساد شفافیت، اطلاع رسانی و مشارکت مردم است.

مردم باید خودشان در برابر کسانی که هنگام مراجعه به شهرداری تخلف می کنند، مقاومت کرده و مساله را اطلاع دهند.

وی با اشاره به اقدامات شورای پنجم از جمله پرداخت معوقات پیمانکاران از سال 93 و افزایش اعتبار شهرداری افزود: واقعیت امر این است که ما به شدت خود را در اطلاع رسانی سانسور می کنیم، چراکه هدف ما این است که منابع از دست رفته شهرداری و املاکی که بدون دلیل واگذار شده است، دوباره به شهرداری بازگردد.

از همه مهم تر برای ما بحث انضباط مالی است که باید در شهرداری حاکم شود، تصور می کنیم که با حمایت افکار عمومی بدون آنکه مسائل را بزرگنمایی کنیم، این مبارزه را پیش ببریم، چراکه اعتماد عمومی به شدت آسیب دیده است.

وی خاطرنشان کرد: به زودی سامانه ای در شورای شهر نیر برای رسیدگی به شکایات مردمی راه اندازی می شود، تا تخلفات و نقاط کور دیده شود.

بنابر تحقیقات میزان تخلفات در شهرداری بسیار گسترده است میرلوحی در رابطه با رفتن نجفی و بلاتکلیفی وضعیت رسیدگی به تخلفات گفت: متاسفانه تحقیقات میزان تخلفات را بسیار گسترده نشان می دهد و به همین دلیل با بکارگیری یک روش و یک تحلیل تخلفات تمام نمی شود.

روش های مختلفی از جمله مقررات زدایی، کاهش مراجعه حضوری مردم و ارباب رجوع جزوی از این روش ها هستند.

البته ابلاغیه آقای نجفی در راستای منع صدور پروانه ساخت بر خلاف طرح تفصیلی تاثیر بسیار گسترده ای گذاشته و این تأثیر ادامه پیدا می کند.

در جریان سرانجام 12 پرونده تخلف شهرداری و پرونده عیسی شریفی نیستیم وی درباره سرانجام پرونده های که از سوی شهرداری به قوه قضاییه ارسال شده، گفت: متاسفانه هنوز در جریان سرانجام این 12 پرونده تخلف و همچنین پرونده عیسی شریفی قائم مقام شهردار قبلی نیستیم.

در حقیقت ما و مدیران شهرداری هیچ اطلاعی در این خصوص نداریم.

میرلوحی با بیان ایکه دستگیری شریفی به قبل از آمدن مدیریت جدید برمی گردد و اخبار غیررسمی که به دست شورا رسیده نشان می دهد؛ گستره تخلفات و فساد مالی بسیار زیاد است، افزود: در پنج ماه آخر مدیریت قبلی نزدیک به دو هزار و 500 میلیارد تومان توسط شهرداری استقراض صورت گرفته بود، اما ما در هفت ماه فقط 600 میلیارد قرض کردیم که این مبلغ نیز به مترو اختصاص داشته، مقایسه این دو عدد نشان می دهد که به واقع در شهرداری چه می گذشته است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ 1 اردیبهشت 97، کد مطلب: 605060:
کلید واژه ها: ترک تشریفات - شورای شهر تهران - معاون اجرایی - قرارداد - تشریفات - تخلفات - شهر تهران - شورای شهر - گزارش - منتشر - شهرداری - همشهری - مدیریت - معاون - شورای - امروز - تهران - نجفی - افشا - درصد - انتظار - مقاومت - قوانین - هزینه - رابطه - توصیه - صفحه - فساد - مردم - نشان

آخرین اخبار سرویس:
پرداخت شهریه 22 میلیون تومانی در مدارس!

هدف مجتمع حوزه ای صدر(مشکات) تحقق مطالبات رهبری در زمینه تحول در حوزه است

تزریق امید و نشاط به جامعه، برنامه محوری وزارت امور اقتصادی و دارایی

علی اصغر مونسان: ساختمان وزارت خارجه به موزه ملی الحاق می شود/ در صورت اجرایی شدن طرح اشتغال فراگیر، هنرمندان فعال صنایع دستی در این طرح بیمه می شوند

اتمام طرح مطالعاتی احیای 9 آرامستان تاریخی

ردپای پدیده تداخل "آب شور و شیرین" در جلگه های خزری

آخرین مهلت ثبت ‎نام برای طرح ترافیک 97 نشریات

دیه و زندان در انتظار خواننده رپ +عکس

امام جمعه: خاش نیازمند برنامه های قوی فرهنگی است

نخستین جلسه کمیسیون انتشارات دولتی در سال 97 برگزار شد

ویژه نامه سیاسی «حبه قند» دانشگاه علوم پزشکی قزوین منتشر شد

خانواده های شهیدان و ایثارگران سرمایه های ارزشمند کشور هستند

نخست وزیر موقت پاکستان منصوب شد

ورود مواد مخدر به زندان قابل کتمان نیست/ در نظارت بر زندانیان به دلیل کمبود پرسنل یا آلوده بودن برخی ماموران مشکل داریم

برخورد عجیب خبرنگار صداوسیما با رانندگان معترض

لزوم ورود خیرین به ثبت وقف در حوزه قرآن

بررسی وضعیت پیام رسان های داخلی

رویکرد هیئت مدیره مؤسسات قرآنی اصلاحی و جذب است

آبستراکسیون مانع بررسی لایحه مقابله با تروریسم نمی شود

وحدت رویه در حوزه فرهنگ و هنر خراسان رضوی وجود ندارد

وحدت رویه در حوزه فرهنگ و هنر خراسان رضوی وجود ندارد

نویسندگان نمایشنامه امام راحل 12 خرداد معرفی می شوند

تهران در شب های رمضان/ تصاویر

«جت فیلتر» بدافزار استخراج کننده ارزدیجیتال است

توصیه امام خمینی به نمایندگان مجلس به مناسبت هفتم خرداد ماه

منبر 750 ساله در مسجدی با قدمت هزار ساله رونمایی شد

اپلیکیشن زائران روح الله رونمایی می شود

مومنان ضیافت الهی اعمالشان را به روزه داری محدود نکنند

رمضان نماد اتحاد شیعه و سنی

بودجه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز هرسال برگشت می خورد

مشارکت مردم اولویت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است

آقای رییس جمهور چرا کسی فریاد ما را نمی شنود

استفاده از همه ظرفیت ها بستر رشد و توسعه است

عبدوس حاکم شرع در هیئت واگذاری زمین استان سمنان شد

پاسخ وزارت کشوربه ادعای ضعف در برگزاری انتخابات گذشته/ رکورد حضور 42 میلیون نفر برای اولین بار در این انتخابات رقم خورد

در نخستین کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان تهران در سال 97 عنوان شد برخی از آمارهایی که از طلاق ارائه می شود مبنای درستی ندارد

رییس جمهور به چین سفر می کند

رفع دغدغه کشاورزان در فرمانداری کرج مطرح شد

دغدغه های متولیان مسجد، بحث و بررسی شد

دانشجویان صنعتی ارومیه در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس تجمع کردند

برپایی مراسم افطاری برای کودکان کار در ویژه برنامه ضیافت خوبان

روحانی فرا رسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت

رقیبان منتقد روحانی در یک سال گذشته چه کردند؟

برگزاری گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد در رشت

خبری از عترت در نمایشگاه قرآن و عترت نیست

ادامه بررسی لایحه مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی

برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان

کارگران بازداشتی هپکو با قرار وثیقه آزاد شدند

از موضوع دوتابعیتی ها استفاده ابزاری می شود

انتصاب قاضی ارشد سابق پاکستان به عنوان نخست وزیر موقت

مسئول دبیرخانه شورای حوزه های علمیه استان تهران منصوب شد

استخدام موسسه هزار دانش

مجری «سی ان ان»: دروغگویی کسب و کار ترامپ است

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه پوشاک در البرز

تشییع تابوت "برق" در عراق

مشارکت مردم اولویت سازمان فرهنگی هنری شهرداری

پلیس از یک فاجعه جلوگیری کرد/ راننده از پلیس خواست کامیونش را متوقف کنند

عربستان 1.5 میلیارد دلار صکوک فروخت

حسن روحانی همان محمود احمدی‎نژاد است

حضور پرشور خانواده آموزش و پرورش در مراسم بزرگداشت ارتحال امام

آیت الله اعرافی در پیامی عروج ملکوتی یکی از سرداران جانباز سپاه را تسلیت گفت

17 روز تا جام جهانی/ تمرین بازیکنان با رول و تشک در صبح دوشنبه

استخدام فتوشاپ کار آقا در دفتر چاپ

وکیل مشایی: شایعات مطرح شده در خصوص موکلش به هیچ وجه صحت ندارد و مشایی در سلامت کامل به سر می برد / روز گذشته یک ساعت با او گفت وگو کردم

برپایی ایستگاه استقبال از زائران کربلا در آذربایجان شرقی

مشاور مذهبی و امور روحانیت شهرداری تبریز منصوب شد

استخدام چرخکار پیراهن دوز ماهر و وسط کار در البرز

لهستان، روسیه را اصلی ترین تهدید ناتو خواند

شهرداری تهران از فساد و نبود اعتماد عمومی رنج می برد/ قالیباف هم بود دیگر نمی توانست شهرفروشی کند

اوج رحمت خالق

قول شهردار جدید برای طرح ترافیک خبرنگاران

شهریه 22 میلیونی برخی مدارس برای ثبت نام پایه دوازدهم

زمان بندی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد اعلام شد

فرهنگ زکات در جامعه تقویت شود

برنامه های روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام شد

رییس کل محاکم تهران از مجتمع قضایی ولیعصر بازدید کرد

تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

/یادداشت میهمان/ اختلاف در امارات؛ سوء استفاده ابوظبی از دختر حاکم دبی؛ ضرر 5 میلیاردی دبی به سبب سیاست ابوظبی

آبستراکسیون مانع بررسی لایحه مقابله با تروریسم نمی شود

اجرای طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران تا یک ماه آینده

استفاده از ظرفیت نمایشگاه قرآن برای ترویج نهج البلاغه خوانی

جلسه هم اندیشی تاکسیرانان شهر

بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد

خط دوم آبرسانی آبادان تا 45 روز آینده وارد مدار می شود

شرایط هرمزگان در بخش سرمایه گذاری وضعیت بدی است

دولت و مجلس به دنبال راهکارهای تقویت پیام رسان های داخلی

موضوع های حوزه بانوان و خانواده فرابخشی،فراجناحی و غیرسیاسی است

حرکت پنگوئن ها در برف

جنجال حضور نمایندگان مصر در مسابقات قرآن ایران

برپایی مراسم جزء خوانی توسط حافظان نوجوان مهد قرآن آران و بیدگل

تجمع ها در چنارشاهیجان کازرون با همت مردمی پایان یافته است

پیام رسان های داخلی 10.5 میلیون کاربر فعال دارند

استاد هتاک دانشگاه آزاد در اختیار سازمان اطلاعات سپاه/ فیلم منتشر شده مونتاژ نیست

اجرای طرح کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگران تا یک ماه آینده

«ناصر الملک» نخست وزیر موقت پاکستان شد

دولت برای تغییر ساعت کاری ادارات در ماه رمضان نیازی به مصوبه مجلس ندارد

روحانی فرا رسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت

بیانیه کارگران هپکو: اعتراض مان فقط صنفی است/ هیچ قرابتی به سیاسیون این سوی و آن سوی نداریم

کمیته بررسی روند هویت یابی نوزادان در بیمارستان های استان تهران تشکیل شد

حجت اله مهدوی به سمت فرماندار شهرستان کبودرآهنگ منصوب شد

واگذاری 670 ملک نجومی و استرداد 60 مورد/ بی خبری از عیسی شریفی/ صفحات همشهری چطور خمیر می شد؟

واگذاری 670 ملک نجومی و استرداد 60 مورد/ بی خبری از عیسی شریفی/ صفحات همشهری چطور خمیر می شد؟